|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Poco
HV kasutaja

liitunud: 29.08.2002
|
13.03.2003 22:20:00
Tere, eesti keel! |
|
|
Tere, eesti keel. Lausa ilus, kena ja tore on lugeda huvitava grammatikaga tekste, mis HinnaVaatluses, täpsemalt selle foorumis, tihtipeale ette juhtuvad. Küsimus: Mis ajendab eesti keelt solkima? Kas paar tähemärki klaveril rohkem vajutada on metsikult raske ja võtab tüki küljest? Ehk on see hoopis põhimõtte ja lohakuse küsimus?
Või lähenen asjale vale nurga alt? HV-s kasutataval keelel ei ole pistmist õigekirjaga vaid see keel ongi mõeldud arvutifriikide jaoks, kellel eesti keelest ja kõigest muust peale arvutite, on "savi".
_________________ Ei tea vist üldse midagi... või siiski? |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eeRuheeRu
Kreisi kasutaja
liitunud: 05.04.2002
|
13.03.2003 22:22:29
|
|
|
ongi ju?
_________________ M:Corsair 512MB CL2 PC3200, Spire cooler WR3 90.- |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Nimeta
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.12.2002
|
13.03.2003 22:22:44
|
|
|
Enne registreerumist, peaks igaüks läbima Eesti keele testi
viimati muutis Nimeta 14.03.2003 00:43:33, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
itimees
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.02.2002
|
13.03.2003 22:24:20
|
|
|
hv pole mingi erand, düsgraafikuid jagub kõikjale ja nende arv kasvab pidevalt
_________________ Kunagi pole aega korralikult teha, aga alati on aega ümber teha |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
84 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
13.03.2003 22:24:38
|
|
|
| HV-s on tegev keelemoderaator, kes selliste probleemidega tegeleb ja mõnikord ka pidevaid eksijaid õigele teele suunab. (hetkel on keelemoderaator tegutsemisvõimetu juba mitmendat päeva, see vist annabki juba tunda, sest ega siis vist seda teemat ei oleks tekitatud... nö. viimane piisk karikasse), seega ei ole eriline paanika vajalik.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
13.03.2003 22:26:03
|
|
|
... möh ? Järjekordne emakeele ristiretk
Kasuta otsingut, meid siin varemgi õpetada
püütud, diagnoos - ravimatu keeleväänamine
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eeRuheeRu
Kreisi kasutaja
liitunud: 05.04.2002
|
13.03.2003 22:30:31
|
|
|
IRW, kellel pole etteütlus viis, see HV foorumi kasutajaks ei saa. B2nn Foreva <- vaata Poco, see pole küll eesti keel, aga komad panen 6igesse kohta
_________________ M:Corsair 512MB CL2 PC3200, Spire cooler WR3 90.- |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taavi_R
HV Guru

liitunud: 30.09.2002
|
13.03.2003 22:41:20
|
|
|
Mina kirjutan küll võimalikult hästi. Etteütlused on mul koolis kõik absoluutselt 4 ja 5. (PS! Homme on emakeelepäev).
Paljud jah kirjutavad nt. ks´i asemel x - Aga jah ... vahest ikka annab välja luged. Paljud panevad C tähe nt. S, TS, ST asemel ja siis hakka nuputama mis sõna see on. Olen jutukas tähele pannud, et kasutatakse sellist sõna nagu CIIC ( jesus ). Ja sealt tõepoolest ei loe välja midagi. Parem hoiame eestikeelt. Niigi palju inglisekeelseid sõnu tulnud. Ja veel ... Ärgem kasutage tuntud telesaates Wremja kasutuses olevaid ütlusi
_________________ raamatupidamine | laadakalender |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
166 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eeRuheeRu
Kreisi kasutaja
liitunud: 05.04.2002
|
13.03.2003 22:43:40
|
|
|
Õige point, aga komad peavad ikka omal kohal olema
_________________ M:Corsair 512MB CL2 PC3200, Spire cooler WR3 90.- |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
scorp
HV kasutaja
liitunud: 08.12.2002
|
13.03.2003 22:44:57
|
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
... möh ? Järjekordne emakeele ristiretk
Kasuta otsingut, meid siin varemgi õpetada
püütud, diagnoos - ravimatu keeleväänamine  |
Järelikult kui kirjutad eesti keeles siis moderaatorid väänavad kohe HV arvutikeeleks?
Äkki mõni moderaator annab välja vastavasisulise sõnaraamatu ja iga HV kasutaja saaks selle endale downloadida.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Poco
HV kasutaja

liitunud: 29.08.2002
|
13.03.2003 23:01:30
|
|
|
Naljakas, ei ole kõikidest sõnumitest välja lugenud vastulauset. Miks siis ikkagi kasutatakse erinevat kirjaviisi? On mõistetav kui ei teata grammatikat - siis on ju selge. Aga ülejäänud variandid?
_________________ Ei tea vist üldse midagi... või siiski? |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
13.03.2003 23:17:11
|
|
|
| Poco kirjutas: |
| Miks siis ikkagi kasutatakse erinevat kirjaviisi? |
Harjumus ja mugavus
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
13.03.2003 23:25:29
|
|
|
| Poco kirjutas: |
Naljakas, ei ole kõikidest sõnumitest välja lugenud vastulauset. Miks siis ikkagi kasutatakse erinevat kirjaviisi? On mõistetav kui ei teata grammatikat - siis on ju selge. Aga ülejäänud variandid?  |
... miks rikutakse liikluseeskirju, see ju keelatud ?!
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nevermind
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
13.03.2003 23:27:17
|
|
|
| Taavi_R kirjutas: |
Ärgem kasutage tuntud telesaates Wremja kasutuses olevaid ütlusi  |
Normaalne
_________________ AHV ei tea, mis AHV teeb |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hqs
HV Guru

liitunud: 13.12.2002
|
13.03.2003 23:30:22
|
|
|
kusjuures, mul endal on kah natukene häbi, kuid vahepealsed paar aastat jutukas viibimist on minu eesti keele õigekirja ikka parajalt ära rikkunud...vahest peab ametialast kirjavahetust mitu korda enne yle lugema, enne kui ära saata kannatab
...tööl on jube tahtmine smaile kah igale poole lisada
_________________ O: vana (loe: antiikset) arvutustehnikat! |
|
| Kommentaarid: 449 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
itimees
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.02.2002
|
13.03.2003 23:48:20
|
|
|
smailid pole ju keelatud, kui just väga ametlik kiri pole
aga arvutikeel on juba kord selline, et ega teda 100% eestindada ei olegi võimalik. mina ei hakka küll kunagi draiveri asemel tüürel ütlema
_________________ Kunagi pole aega korralikult teha, aga alati on aega ümber teha |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
84 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eeRuheeRu
Kreisi kasutaja
liitunud: 05.04.2002
|
13.03.2003 23:51:09
|
|
|
| itimees kirjutas: |
smailid pole ju keelatud, kui just väga ametlik kiri pole
aga arvutikeel on juba kord selline, et ega teda 100% eestindada ei olegi võimalik. mina ei hakka küll kunagi draiveri asemel tüürel ütlema  |
tüürel on jah naca rõve variant. Peaaegu sama mis liiper. Kuigi, kuidas te tõlgiksite sõna "default"? Vaikimisi? minu arust on see haige
_________________ M:Corsair 512MB CL2 PC3200, Spire cooler WR3 90.- |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hqs
HV Guru

liitunud: 13.12.2002
|
14.03.2003 00:17:42
|
|
|
no tyyrel'it kasutama ei peagi, defaulti eesti keelset vastet kah öelda ei oska....kuid jah...meil on smailide lisamine keelatud asjalikele kirjadele
...paluks defineerida mõiste _mitte eriti ametlik kiri_
_________________ O: vana (loe: antiikset) arvutustehnikat! |
|
| Kommentaarid: 449 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Poco
HV kasutaja

liitunud: 29.08.2002
|
14.03.2003 00:32:44
|
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
... miks rikutakse liikluseeskirju, see ju keelatud ?! |
Kas tõesti sihilikult rikutakse?
Ma ei pidanud teema avamisel silmas mitte apsakaid vaid ikka korrapärast valekirja, kui nii väljendada. Lisaks olen ka seisukohal, et pooldan inglise keelsete sõnade kasutust, kuna mõned vasted eesti keeles ei ole kõrvale (veel) vastuvõetavad ja üldkasutusse saanud.
_________________ Ei tea vist üldse midagi... või siiski? |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
carramba
läburaator


liitunud: 06.03.2002
|
14.03.2003 00:46:33
|
|
|
| tsitaat: |
Kas tõesti sihilikult rikutakse
|
jääb mulje et HV-s käiakse siis purjuspäi
_________________ he came,he got banned,he logged out - R.I.P |
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Nimeta
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.12.2002
|
14.03.2003 00:47:58
|
|
|
| Taavi_R kirjutas: |
Mina kirjutan küll võimalikult hästi. Etteütlused on mul koolis kõik absoluutselt 4 ja 5. (PS! Homme on emakeelepäev).
Paljud jah kirjutavad nt. ks´i asemel x - Aga jah ... vahest ikka annab välja luged. Paljud panevad C tähe nt. S, TS, ST asemel ja siis hakka nuputama mis sõna see on. Olen jutukas tähele pannud, et kasutatakse sellist sõna nagu CIIC ( jesus ). Ja sealt tõepoolest ei loe välja midagi. Parem hoiame eestikeelt. Niigi palju inglisekeelseid sõnu tulnud. Ja veel ... Ärgem kasutage tuntud telesaates Wremja kasutuses olevaid ütlusi  |
Ma ei tea miks, aga lahku ta kirjutatakse
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taavi_R
HV Guru

liitunud: 30.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
166 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Nimeta
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.12.2002
|
14.03.2003 01:00:23
|
|
|
| Taavi_R kirjutas: |
Ajee hakkame nüüd selliste asjade üle vaidlema  |
Lihtsalt juhtisin tähelepanu PS! Inglise keel
Loodame, et tänane päev toob minimaalselt kirjavigu
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
decoy
HV vaatleja
liitunud: 09.11.2001
|
14.03.2003 01:00:35
|
|
|
Suhteliselt mõttetu topic, miks peaksin ma ytlema kõik sõnad välja kui saab ka lyhemini ning inimesed saavad lyhenditest aru...või oleks õigem 10minutit rohkem raisata et õigekiri 2x yle kontrollida...mõte loeb, mitte esitlus - aeg on piiratud
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Nimeta
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.12.2002
|
14.03.2003 01:01:55
|
|
|
| decoy kirjutas: |
Suhteliselt mõttetu topic, miks peaksin ma ytlema kõik sõnad välja kui saab ka lyhemini ning inimesed saavad lyhenditest aru...või oleks õigem 10minutit rohkem raisata et õigekiri 2x yle kontrollida...mõte loeb, mitte esitlus - aeg on piiratud  |
No kurat, kas meil on siis sinu vigast kirja lihtne lugeda?
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hqs
HV Guru

liitunud: 13.12.2002
|
14.03.2003 01:04:30
|
|
|
mõte võib kohati väga ebaselgeks jääda, kui aja kokkuhoiu mõttes on paar koma panemata jäetud
_________________ O: vana (loe: antiikset) arvutustehnikat! |
|
| Kommentaarid: 449 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taavi_R
HV Guru

liitunud: 30.09.2002
|
14.03.2003 01:05:36
|
|
|
Jah ... Mina näen kenasti vaeva, kui keegi on selline inimene kirjutab kus on S ( ts, st ) asemel C
Ok... ks´i asemel panna x - saame aru eks ... aga jah !
_________________ raamatupidamine | laadakalender |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
166 |
|
| tagasi üles |
|
 |
B6
HV Guru

liitunud: 13.01.2003
|
14.03.2003 01:06:50
|
|
|
mina näiteks ei oskagi korralikult eesti grammarit
kooli ajal panin tihedalt poppi ja tunni ajal kabistasin klassiõdesid või mulisesin klassivendadega jne.
raamatuid mulle sel ajal veel lugeda meeldis ja see imponeeris meie kirjanduse õpetajale. kes andis meile ka emakeelt. ja nii ta pigistaski minu puhul silma kinni. ikka oli kirjandus 5 ja emakeel 4. kuigi viimane oleks pidanud olema 3-/2+ endal on praegu küll nõme oma longava kirjakeele pärast, aga laisk olen ma ka.
niisiis parandage/õpetage/suunake
|
|
| Kommentaarid: 187 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
159 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
14.03.2003 01:09:06
|
|
|
| tsitaat: |
kooli ajal panin tihedalt poppi ja tunni ajal kabistasin klassiõdesid või mulisesin klassivendadega jne.
|
rullnox. see tööpakkumiste foorumi idee tundub mulle endalegi aina paremana, et siis tööpakkuja saab kohe vaadata kasutaja sõnumite ajalugu, et mis vennaga tegemist on. 8) eriti hea meel on tööpakkujal kindlasti just selliste märkuste leidmise üle, see teeb korraliku töötaja leidmise oluliselt kergemaks.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
B6
HV Guru

liitunud: 13.01.2003
|
14.03.2003 01:21:30
|
|
|
| tsitaat: |
rullnox.
|
võib-olla olingi kuigi minu põhikooliaegadel, 80-ndate keskel vist eriti rullis nokkasid polnud
ja eks ma olen vahepeal pisut ka arenenud
|
|
| Kommentaarid: 187 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
159 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andium
HV veteran
liitunud: 16.08.2002
|
14.03.2003 01:23:11
|
|
|
To Poco. Kõik on ime kaunis aga jah mis oleks selle topicu mõte. Sina räägid seal ise endale vastu.
Aga jah, keegi meist ei oska siin õiget eesti keelt isegi riigikogutegelased mitte.
Kasutame vääradid vorme jms.
Pealegi tõesti kui ma siin midagi kirjutan ega ma ei vaevu üle lugema ja ei näe ka mingit mõtet.
tõesti miks peaksin vastama täis lausega kui saab ka lühemalt ja inimesed saavad sellest aru.
muidu oleks mõnikord grammatiliselt vale või ei sobi.
Ärge kasutage siis kõnekeelseid väljendus viise.
Ok edu teile
_________________ Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad. |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
14.03.2003 01:26:52
|
|
|
| minu palve on selline, et kirjutaga kuidas te kirjutate, aga teema esimene postitus proovige teha palun veatult (sest seda loetakse alati rohkem kui teisi poste selles teemas) ning olulisemad arvutialased terminid kirjutage nii korrektselt kui oskate. seda selleks, et otsingust ka kasu oleks. kui iga mees tõmbab omaenda leiutatud arvutitermineid nagu torust tuleb, siis ei leita otsinguga midagi.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sektor1
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.01.2003
|
14.03.2003 01:31:25
|
|
|
DVD Vaderiga nõus.. pealkiri olgu arusaadav.. aga kuna ma ei vahi enam klaviatuuri ja arvuti on enamvähem selleks, et taga tegeleda s.t. ei vahi ainult HV foorumis siis ma ka ei viitsi vahtida ja ülelugeda oma teksti.. Kas ma olen sellepärast noks ?
No tea ma.. ma kirjutan, et küsida ja öelda oma arvamus, mitte aga kellelegi oma dialektiga nahavahele PUGEDA ! Mõistmatud lühendid teha selgeks kuid kui vahetada tähed ära või kogemata klahvi põhjas hoides tuleb topelt täht siis see ei tee mind debiiliks !!!!!!!!
_________________ AMD VS INTEL |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Poco
HV kasutaja

liitunud: 29.08.2002
|
14.03.2003 01:54:08
|
|
|
| decoy kirjutas: |
Suhteliselt mõttetu topic, miks peaksin ma ytlema kõik sõnad välja kui saab ka lyhemini ning inimesed saavad lyhenditest aru...või oleks õigem 10minutit rohkem raisata et õigekiri 2x yle kontrollida...mõte loeb, mitte esitlus - aeg on piiratud  |
Milline aeg sul piiratud on? Kaua Sa klahvile vajutad, 10 minutit või rohkem??? Kas Sul "y" toksimine võtab vähem aega kui "ü". Kas "topic" on lihtsam ja lühem toksida kui "teema".
Igaüks valib omale sobiva teema. Kui sind ei huvita, siis mujal on samuti kirjutamise ruumi. Lõpuks ikkagi vaba valik. Keegi ei palu üle 2x oma kirjutist üle vaadata. Aga eks selline suhtumine kandub üle siis ka muudesse olukordadesse ja valdkondadesse.
"...mõte loeb, mitte esitlus" - oled kindel, et sinu esitlusest arvatav sihtgrupp ka aru saab?
_________________ Ei tea vist üldse midagi... või siiski? |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Poco
HV kasutaja

liitunud: 29.08.2002
|
14.03.2003 02:08:15
|
|
|
Veel üks märkus nendele, kes seda "topikut" mõttetuks peavad. Miks te siis kribate siin - mõttetu ju?! . Ehk ikka nii mõttetu ei ole, kui juba suhteliselt palju on erinevaid sõnavõtte ja seisukohti.
"Topiku" mõte on selles, et oma kirjutistega austad kaaslugejat ja kribajat Mu meelest on neid rämps-foorumeid üle neti nii palju, et see foorum ei peaks teiste sarnasteks muutuma.
_________________ Ei tea vist üldse midagi... või siiski? |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sektor1
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.01.2003
|
14.03.2003 02:15:08
|
|
|
Kui teised tunnevad, et ma neid mõnitan kuna tähed ära vahetan on see nende vaimse tasakaalukuse viga... liiga südamesse ei tasu võtta.. tekib küsimus kuidas nad ülse nii vanaks on elanud, kui vihma sajab - selge keegi mõnitab - ensetapp ! Kui päike paistab, selge keegi pilkab - enesetapp !
NÕME !!
_________________ AMD VS INTEL |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Poco
HV kasutaja

liitunud: 29.08.2002
|
14.03.2003 02:21:21
|
|
|
| sektor1 kirjutas: |
Kui teised tunnevad, et ma neid mõnitan kuna tähed ära vahetan on see nende vaimse tasakaalukuse viga... liiga südamesse ei tasu võtta.. tekib küsimus kuidas nad ülse nii vanaks on elanud, kui vihma sajab - selge keegi mõnitab - ensetapp ! Kui päike paistab, selge keegi pilkab - enesetapp !
NÕME !! |
Ega ei võtagi liiga südamesse - kas on kuskilt välja lugeda? See on ju arutluse ja seisukoha rubriik, või panin jälle puusse ???
_________________ Ei tea vist üldse midagi... või siiski? |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sektor1
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.01.2003
|
14.03.2003 02:24:13
|
|
|
To Poco
Et oma kirjutistega austad kaaslugejat...
Mida sa ise järeldad ? Igatahes arutlus ei ole, see on seisukoht ning tahte peale surumine.
_________________ AMD VS INTEL |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Poco
HV kasutaja

liitunud: 29.08.2002
|
14.03.2003 02:44:13
|
|
|
| sektor1 kirjutas: |
To Poco
Et oma kirjutistega austad kaaslugejat...
Mida sa ise järeldad ? Igatahes arutlus ei ole, see on seisukoht ning tahte peale surumine. |
EI SURU PEALE! Milles see peale surumine siis nüüd seisnes? Oligi taotlus ju erinevaid seisukohti välja tuua ja põhjuseid. Kahjuks neid viimaseid on vähe. Asi ei pea üldse isiklikust minema! Samas kui keegi ütleb, et mõttetu, siis ta väljendaks oma seisukohta ka sellega, et ebahuvitavast teemast välja mitte tehes ?!
_________________ Ei tea vist üldse midagi... või siiski? |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
plugger
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.06.2002
|
14.03.2003 03:57:27
|
|
|
Logic ju, et ma ei hakka kuhugile ametlikesse dokumentidesse ja IMHO, WTF ega põmst lühendeid sisse laduma, las see foorum olla selline koht, kus ei pea selle õigekirja pärast muretsema...peaasi, et postituse mõte välja tuleb, mkay?
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
martin_kivi
HV veteran
liitunud: 04.02.2003
|
14.03.2003 04:16:39
|
|
|
| plugger kirjutas: |
| ...peaasi, et postituse mõte välja tuleb... |
Liigagi tihti on probleem ju selles, et tänu "ultra-pohhuile"
keelekasutusele jääb postituse mõte ebaselgeks.
Kui keegi on ikka lauslolluse kirja pannud, siis tuleb ka sellele tähelepanu juhtida.
Muidugi on kõige hullemad pohhuistid mõned kreisid kasutajad.
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bad Sector
HV veteran
liitunud: 15.04.2002
|
14.03.2003 10:47:20
|
|
|
| martin_kivi kirjutas: |
Muidugi on kõige hullemad pohhuistid mõned kreisid kasutajad. |
Millised kreisi kasutajad on kõige hullemad pohhuistid??? Hakkas lausa huvitama...
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mutabor
HV veteran

liitunud: 06.06.2002
|
14.03.2003 10:57:04
|
|
|
emakeele päev!
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
14.03.2003 11:45:21
|
|
|
| martin_kivi kirjutas: |
Muidugi on kõige hullemad pohhuistid mõned kreisid kasutajad. |
Aga ma veteran
Kuigi tunnistan, et vigu teen palju. Pole lihtsalt seda keeletunnetust. Väldete tööd tegin kunagi näiteks kolm korda -- ja kõik sain kahed 8)
Paluks arvestada sellega, et mitte kõik pole koolis olnud emakeele tunnis viielised! Mõned näevad alati sellega metsikut vaeva, et kolmele välja vedada. Kui teemagi mõne räige vea ja see teid häirib, eks andke siis märku. Olen ennegi ennast parandanud!
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nunnu
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.11.2001
|
14.03.2003 11:58:54
|
|
|
Ma arvasin, et tunnen emakeelt läbi ja lõhki aga siis võtsin Tartu Ülikoolis sellist loengut nagu Õigekeelsus ja väljendusõpetus. Kui eksam sooritatud, siis tuli minna järeleksamile ja siis ääri-veeri sai tehtud. Uhh ... Ead hemakeelepäeva!
Igatahes HV on selline koht kus kribatakse kiiresti ja sellega tekib väga palju kirjavigu sisse. Komadest ei tasu rääkidagi ja mõttetu oleks seelle kallal norida ka. Mina näiteks suuremad vead parandan ära siis, kui postitus juba tehtud ja "muuda" nuppu vaja otsima minna.
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
14.03.2003 12:04:26
|
|
|
| Trainspotting kirjutas: |
Väldete tööd tegin kunagi näiteks kolm korda -- ja kõik sain kahed
|
mina ei saa neist päris hästi siiamaani aru. ma mäletan, et ükskord kulus terve tund selle peale, et mina üksi olin klassi ees ja pidin kõikvõimalikke sõnade kohta tahvli peal välteid määrama. aga ega ma targemaks ei saanud. aga miskipärast pole halb väldete tundmine mul takistanud omandamast julgeks öelda et isegi peaegu head emakeeleoskust.
(mingit sellist asja ma mäetan, et ühesilbiline sõna on alati kolmandas vältes. kuidas see teadmine mul aitab paremini kirjutada, ma nagu hästi ei mõika. vist oli kuidagi käänetega seotud see asi. oot - meelde tuli veel üks asi, et olid olemas mingid asjad "laadivaheldus" ja "vältevaheldus". aga nüüd ma vist ajan midagi segamini, sest sellist asja nagu laadivahelduse kolmas välde vist küll olemas ei olnud. või oli? segane värk.)
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitaja
AM 10 aastat

liitunud: 05.11.2001
|
14.03.2003 12:09:14
|
|
|
mina käin pidevalt poes ostamas nii: palun mulle see leib kolmandas vältes
_________________ Hinnavaatlus ei ole koht arvamuse avaldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cancer
HV kasutaja
liitunud: 03.12.2002
|
14.03.2003 12:10:40
|
|
|
Ega minagi oma õigekirja üle kiita saa. Pole teine tea mis asi. Aga tavaliselt lasen teksti Wordis õigekirja kontrolliga üle, enne kui ära saadan. Samas üldiselt jääb Word nõutuks kokku-lahku kirjutamise korral. Aga minu meelest ikka sisu on tähtsam, kui esitus. Siine teema tuletas meelde nalja, kus mõisniku härra saatis kubjasele kirja, kus koma oli vale kohapeal ja sulane pääses seetõttu karistusest...
_________________ D I G I T A L L Y - I M P O R T E D ● Electronic Dance Music with Highly Addictive Elements |
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
er
HV kasutaja
liitunud: 19.11.2002
|
14.03.2003 12:15:59
|
|
|
Kui kogu foorum oleks korralikus ja õiges eesti keeles, siis oleks ta kindlasti igavam
Vahest mõnda sõnumit saab kohe mitu korda lugeda ja naerda. Eriti meeldib mulle lugeda sõnumeid, kus kõik on kirjutatud ühte jorusse, kirjavahemärke pole, kirjavigasid/längi parasjagu jne. Mõnu
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
allakas
HV kasutaja

liitunud: 31.01.2003
|
14.03.2003 12:16:45
|
|
|
Siin kohal paras kõigile meenutada, et keel ei ole staatiline vaid pidevalt arenev ja täienev. Paratamatult võetakse teistest keeltest üle laensõnu ja isegi ka grammatilisi vorme. Küsimus on selles, kui palju seda tehakse ja kas laensõnu ka osatakse oma keelde sujuvalt sulatada. [Nt: Kui paljud teist teavad, et raamat on laenatud (vanast) vene keelest]
Mis puutub võõrhäälikute mõtetut ja eputavat kasutamist igal võimalikul juhtumil, siis see on täielik rumalus.
_________________ ...ich weiss von nix! |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|