Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Parem HV »  Tere, eesti keel! märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Poco
HV kasutaja


liitunud: 29.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2003 22:20:00 Tere, eesti keel! vasta tsitaadiga

Tere, eesti keel. Lausa ilus, kena ja tore on lugeda huvitava grammatikaga tekste, mis HinnaVaatluses, täpsemalt selle foorumis, tihtipeale ette juhtuvad. Küsimus: Mis ajendab eesti keelt solkima? Kas paar tähemärki klaveril rohkem vajutada on metsikult raske ja võtab tüki küljest? Ehk on see hoopis põhimõtte ja lohakuse küsimus?
Või lähenen asjale vale nurga alt? HV-s kasutataval keelel ei ole pistmist õigekirjaga vaid see keel ongi mõeldud arvutifriikide jaoks, kellel eesti keelest ja kõigest muust peale arvutite, on "savi".

_________________
Ei tea vist üldse midagi... või siiski?
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eeRuheeRu
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.04.2002




sõnum 13.03.2003 22:22:29 vasta tsitaadiga

ongi ju?
_________________
M:Corsair 512MB CL2 PC3200, Spire cooler WR3 90.-
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Nimeta
Kreisi kasutaja
Nimeta

liitunud: 09.12.2002




sõnum 13.03.2003 22:22:44 vasta tsitaadiga

Enne registreerumist, peaks igaüks läbima Eesti keele testi icon_biggrin.gif

viimati muutis Nimeta 14.03.2003 00:43:33, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
itimees
Kreisi kasutaja
itimees

liitunud: 20.02.2002




sõnum 13.03.2003 22:24:20 vasta tsitaadiga

hv pole mingi erand, düsgraafikuid jagub kõikjale ja nende arv kasvab pidevalt icon_confused.gif
_________________
Kunagi pole aega korralikult teha, aga alati on aega ümber teha
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2003 22:24:38 vasta tsitaadiga

HV-s on tegev keelemoderaator, kes selliste probleemidega tegeleb ja mõnikord ka pidevaid eksijaid õigele teele suunab. (hetkel on keelemoderaator tegutsemisvõimetu juba mitmendat päeva, see vist annabki juba tunda, sest ega siis vist seda teemat ei oleks tekitatud... nö. viimane piisk karikasse), seega ei ole eriline paanika vajalik.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2003 22:26:03 vasta tsitaadiga

... möh ? Järjekordne emakeele ristiretk icon_smile.gif
Kasuta otsingut, meid siin varemgi õpetada
püütud, diagnoos - ravimatu keeleväänamine icon_razz1.gif

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eeRuheeRu
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.04.2002




sõnum 13.03.2003 22:30:31 vasta tsitaadiga

IRW, kellel pole etteütlus viis, see HV foorumi kasutajaks ei saa. B2nn Foreva <- vaata Poco, see pole küll eesti keel, aga komad panen 6igesse kohta
_________________
M:Corsair 512MB CL2 PC3200, Spire cooler WR3 90.-
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Taavi_R
HV Guru
Taavi_R

liitunud: 30.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2003 22:41:20 vasta tsitaadiga

Mina kirjutan küll võimalikult hästi. Etteütlused on mul koolis kõik absoluutselt 4 ja 5. (PS! Homme on emakeelepäev).
Paljud jah kirjutavad nt. ks´i asemel x - Aga jah ... vahest ikka annab välja luged. Paljud panevad C tähe nt. S, TS, ST asemel ja siis hakka nuputama mis sõna see on. Olen jutukas tähele pannud, et kasutatakse sellist sõna nagu CIIC ( jesus ). Ja sealt tõepoolest ei loe välja midagi. Parem hoiame eestikeelt. Niigi palju inglisekeelseid sõnu tulnud. Ja veel ... Ärgem kasutage tuntud telesaates Wremja kasutuses olevaid ütlusi icon_wink.gif

_________________
raamatupidamine | laadakalender
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 166
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eeRuheeRu
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.04.2002




sõnum 13.03.2003 22:43:40 vasta tsitaadiga

Õige point, aga komad peavad ikka omal kohal olema
_________________
M:Corsair 512MB CL2 PC3200, Spire cooler WR3 90.-
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
scorp
HV kasutaja

liitunud: 08.12.2002




sõnum 13.03.2003 22:44:57 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... möh ? Järjekordne emakeele ristiretk icon_smile.gif
Kasuta otsingut, meid siin varemgi õpetada
püütud, diagnoos - ravimatu keeleväänamine icon_razz1.gif


Järelikult kui kirjutad eesti keeles siis moderaatorid väänavad kohe HV arvutikeeleks?
Äkki mõni moderaator annab välja vastavasisulise sõnaraamatu ja iga HV kasutaja saaks selle endale downloadida.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Poco
HV kasutaja


liitunud: 29.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2003 23:01:30 vasta tsitaadiga

Naljakas, ei ole kõikidest sõnumitest välja lugenud vastulauset. Miks siis ikkagi kasutatakse erinevat kirjaviisi? On mõistetav kui ei teata grammatikat - siis on ju selge. Aga ülejäänud variandid? icon_question.gif
_________________
Ei tea vist üldse midagi... või siiski?
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2003 23:17:11 vasta tsitaadiga

Poco kirjutas:
Miks siis ikkagi kasutatakse erinevat kirjaviisi?
Harjumus ja mugavus icon_exclaim.gif
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2003 23:25:29 vasta tsitaadiga

Poco kirjutas:
Naljakas, ei ole kõikidest sõnumitest välja lugenud vastulauset. Miks siis ikkagi kasutatakse erinevat kirjaviisi? On mõistetav kui ei teata grammatikat - siis on ju selge. Aga ülejäänud variandid? icon_question.gif

... miks rikutakse liikluseeskirju, see ju keelatud ?!

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nevermind
HV Guru
nevermind

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2003 23:27:17 vasta tsitaadiga

Taavi_R kirjutas:
Ärgem kasutage tuntud telesaates Wremja kasutuses olevaid ütlusi icon_wink.gif

Normaalne

_________________
AHV ei tea, mis AHV teeb
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hqs
HV Guru
hqs

liitunud: 13.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2003 23:30:22 vasta tsitaadiga

kusjuures, mul endal on kah natukene häbi, kuid vahepealsed paar aastat jutukas viibimist on minu eesti keele õigekirja ikka parajalt ära rikkunud...vahest peab ametialast kirjavahetust mitu korda enne yle lugema, enne kui ära saata kannatab icon_razz.gif

...tööl on jube tahtmine smaile kah igale poole lisada icon_lol.gif

_________________
O: vana (loe: antiikset) arvutustehnikat!
Kommentaarid: 449 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
itimees
Kreisi kasutaja
itimees

liitunud: 20.02.2002




sõnum 13.03.2003 23:48:20 vasta tsitaadiga

smailid pole ju keelatud, kui just väga ametlik kiri pole icon_smile.gif
aga arvutikeel on juba kord selline, et ega teda 100% eestindada ei olegi võimalik. mina ei hakka küll kunagi draiveri asemel tüürel ütlema icon_razz.gif

_________________
Kunagi pole aega korralikult teha, aga alati on aega ümber teha
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eeRuheeRu
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.04.2002




sõnum 13.03.2003 23:51:09 vasta tsitaadiga

itimees kirjutas:
smailid pole ju keelatud, kui just väga ametlik kiri pole icon_smile.gif
aga arvutikeel on juba kord selline, et ega teda 100% eestindada ei olegi võimalik. mina ei hakka küll kunagi draiveri asemel tüürel ütlema icon_razz.gif


tüürel on jah naca rõve variant. Peaaegu sama mis liiper. Kuigi, kuidas te tõlgiksite sõna "default"? Vaikimisi? minu arust on see haige

_________________
M:Corsair 512MB CL2 PC3200, Spire cooler WR3 90.-
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hqs
HV Guru
hqs

liitunud: 13.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2003 00:17:42 vasta tsitaadiga

no tyyrel'it kasutama ei peagi, defaulti eesti keelset vastet kah öelda ei oska....kuid jah...meil on smailide lisamine keelatud asjalikele kirjadele icon_razz.gif
...paluks defineerida mõiste _mitte eriti ametlik kiri_ icon_biggrin.gif

_________________
O: vana (loe: antiikset) arvutustehnikat!
Kommentaarid: 449 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Poco
HV kasutaja


liitunud: 29.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2003 00:32:44 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:

... miks rikutakse liikluseeskirju, see ju keelatud ?!


Kas tõesti sihilikult rikutakse? icon_eek.gif icon_exclaim.gif

Ma ei pidanud teema avamisel silmas mitte apsakaid vaid ikka korrapärast valekirja, kui nii väljendada. Lisaks olen ka seisukohal, et pooldan inglise keelsete sõnade kasutust, kuna mõned vasted eesti keeles ei ole kõrvale (veel) vastuvõetavad ja üldkasutusse saanud.

_________________
Ei tea vist üldse midagi... või siiski?
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
carramba
läburaator
läburaator
carramba

liitunud: 06.03.2002




sõnum 14.03.2003 00:46:33 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kas tõesti sihilikult rikutakse


jääb mulje et HV-s käiakse siis purjuspäi icon_wink.gif

_________________
he came,he got banned,he logged out - R.I.P
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nimeta
Kreisi kasutaja
Nimeta

liitunud: 09.12.2002




sõnum 14.03.2003 00:47:58 vasta tsitaadiga

Taavi_R kirjutas:
Mina kirjutan küll võimalikult hästi. Etteütlused on mul koolis kõik absoluutselt 4 ja 5. (PS! Homme on emakeelepäev).
Paljud jah kirjutavad nt. ks´i asemel x - Aga jah ... vahest ikka annab välja luged. Paljud panevad C tähe nt. S, TS, ST asemel ja siis hakka nuputama mis sõna see on. Olen jutukas tähele pannud, et kasutatakse sellist sõna nagu CIIC ( jesus ). Ja sealt tõepoolest ei loe välja midagi. Parem hoiame eestikeelt. Niigi palju inglisekeelseid sõnu tulnud. Ja veel ... Ärgem kasutage tuntud telesaates Wremja kasutuses olevaid ütlusi icon_wink.gif


Ma ei tea miks, aga lahku ta kirjutatakse icon_wink.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi_R
HV Guru
Taavi_R

liitunud: 30.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2003 00:56:08 vasta tsitaadiga

Ajee icon_eek.gif hakkame nüüd selliste asjade üle vaidlema icon_confused.gif
_________________
raamatupidamine | laadakalender
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 166
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nimeta
Kreisi kasutaja
Nimeta

liitunud: 09.12.2002




sõnum 14.03.2003 01:00:23 vasta tsitaadiga

Taavi_R kirjutas:
Ajee icon_eek.gif hakkame nüüd selliste asjade üle vaidlema icon_confused.gif


Lihtsalt juhtisin tähelepanu icon_razz.gif PS! Inglise keel beer_yum.gif
Loodame, et tänane päev toob minimaalselt kirjavigu beer_yum.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
decoy
HV vaatleja

liitunud: 09.11.2001




sõnum 14.03.2003 01:00:35 vasta tsitaadiga

Suhteliselt mõttetu topic, miks peaksin ma ytlema kõik sõnad välja kui saab ka lyhemini ning inimesed saavad lyhenditest aru...või oleks õigem 10minutit rohkem raisata et õigekiri 2x yle kontrollida...mõte loeb, mitte esitlus - aeg on piiratud icon_mad.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nimeta
Kreisi kasutaja
Nimeta

liitunud: 09.12.2002




sõnum 14.03.2003 01:01:55 vasta tsitaadiga

decoy kirjutas:
Suhteliselt mõttetu topic, miks peaksin ma ytlema kõik sõnad välja kui saab ka lyhemini ning inimesed saavad lyhenditest aru...või oleks õigem 10minutit rohkem raisata et õigekiri 2x yle kontrollida...mõte loeb, mitte esitlus - aeg on piiratud icon_mad.gif


No kurat, kas meil on siis sinu vigast kirja lihtne lugeda? icon_confused.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hqs
HV Guru
hqs

liitunud: 13.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2003 01:04:30 vasta tsitaadiga

mõte võib kohati väga ebaselgeks jääda, kui aja kokkuhoiu mõttes on paar koma panemata jäetud icon_rolleyes.gif
_________________
O: vana (loe: antiikset) arvutustehnikat!
Kommentaarid: 449 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Taavi_R
HV Guru
Taavi_R

liitunud: 30.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2003 01:05:36 vasta tsitaadiga

Jah ... Mina näen kenasti vaeva, kui keegi on selline inimene kirjutab kus on S ( ts, st ) asemel C
Ok... ks´i asemel panna x - saame aru eks ... aga jah icon_neutral.gif !

_________________
raamatupidamine | laadakalender
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 166
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
B6
HV Guru
B6

liitunud: 13.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2003 01:06:50 vasta tsitaadiga

mina näiteks ei oskagi korralikult eesti grammarit icon_redface.gif
kooli ajal panin tihedalt poppi ja tunni ajal kabistasin klassiõdesid või mulisesin klassivendadega jne.
raamatuid mulle sel ajal veel lugeda meeldis ja see imponeeris meie kirjanduse õpetajale. kes andis meile ka emakeelt. ja nii ta pigistaski minu puhul silma kinni. ikka oli kirjandus 5 ja emakeel 4. kuigi viimane oleks pidanud olema 3-/2+ endal on praegu küll nõme oma longava kirjakeele pärast, aga laisk olen ma ka.
niisiis parandage/õpetage/suunake icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 187 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 159
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2003 01:09:06 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kooli ajal panin tihedalt poppi ja tunni ajal kabistasin klassiõdesid või mulisesin klassivendadega jne.

rullnox. icon_smile.gif see tööpakkumiste foorumi idee tundub mulle endalegi aina paremana, et siis tööpakkuja saab kohe vaadata kasutaja sõnumite ajalugu, et mis vennaga tegemist on. 8) eriti hea meel on tööpakkujal kindlasti just selliste märkuste leidmise üle, see teeb korraliku töötaja leidmise oluliselt kergemaks.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
B6
HV Guru
B6

liitunud: 13.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2003 01:21:30 vasta tsitaadiga

tsitaat:

rullnox. icon_smile.gif

võib-olla olingi icon_lol.gif kuigi minu põhikooliaegadel, 80-ndate keskel vist eriti rullis nokkasid polnud icon_lol.gif
ja eks ma olen vahepeal pisut ka arenenud icon_wink.gif
Kommentaarid: 187 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 159
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 14.03.2003 01:23:11 vasta tsitaadiga

To Poco. Kõik on ime kaunis aga jah mis oleks selle topicu mõte. Sina räägid seal ise endale vastu.
Aga jah, keegi meist ei oska siin õiget eesti keelt isegi riigikogutegelased mitte.
Kasutame vääradid vorme jms.
Pealegi tõesti kui ma siin midagi kirjutan ega ma ei vaevu üle lugema ja ei näe ka mingit mõtet.
tõesti miks peaksin vastama täis lausega kui saab ka lühemalt ja inimesed saavad sellest aru.
muidu oleks mõnikord grammatiliselt vale või ei sobi.
Ärge kasutage siis kõnekeelseid väljendus viise.
Ok edu teile

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2003 01:26:52 vasta tsitaadiga

minu palve on selline, et kirjutaga kuidas te kirjutate, aga teema esimene postitus proovige teha palun veatult (sest seda loetakse alati rohkem kui teisi poste selles teemas) ning olulisemad arvutialased terminid kirjutage nii korrektselt kui oskate. seda selleks, et otsingust ka kasu oleks. kui iga mees tõmbab omaenda leiutatud arvutitermineid nagu torust tuleb, siis ei leita otsinguga midagi.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sektor1
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2003 01:31:25 vasta tsitaadiga

DVD Vaderiga nõus.. pealkiri olgu arusaadav.. aga kuna ma ei vahi enam klaviatuuri ja arvuti on enamvähem selleks, et taga tegeleda s.t. ei vahi ainult HV foorumis siis ma ka ei viitsi vahtida ja ülelugeda oma teksti.. Kas ma olen sellepärast noks ?
No tea ma.. ma kirjutan, et küsida ja öelda oma arvamus, mitte aga kellelegi oma dialektiga nahavahele PUGEDA ! Mõistmatud lühendid teha selgeks kuid kui vahetada tähed ära või kogemata klahvi põhjas hoides tuleb topelt täht siis see ei tee mind debiiliks !!!!!!!!

_________________
AMD VS INTEL
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Poco
HV kasutaja


liitunud: 29.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2003 01:54:08 vasta tsitaadiga

decoy kirjutas:
Suhteliselt mõttetu topic, miks peaksin ma ytlema kõik sõnad välja kui saab ka lyhemini ning inimesed saavad lyhenditest aru...või oleks õigem 10minutit rohkem raisata et õigekiri 2x yle kontrollida...mõte loeb, mitte esitlus - aeg on piiratud icon_mad.gif


Milline aeg sul piiratud on? Kaua Sa klahvile vajutad, 10 minutit või rohkem??? icon_eek.gif Kas Sul "y" toksimine võtab vähem aega kui "ü". Kas "topic" on lihtsam ja lühem toksida kui "teema".
Igaüks valib omale sobiva teema. Kui sind ei huvita, siis mujal on samuti kirjutamise ruumi. Lõpuks ikkagi vaba valik. Keegi ei palu üle 2x oma kirjutist üle vaadata. Aga eks selline suhtumine kandub üle siis ka muudesse olukordadesse ja valdkondadesse. icon_wink.gif
"...mõte loeb, mitte esitlus" - oled kindel, et sinu esitlusest arvatav sihtgrupp ka aru saab?

_________________
Ei tea vist üldse midagi... või siiski?
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Poco
HV kasutaja


liitunud: 29.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2003 02:08:15 vasta tsitaadiga

Veel üks märkus nendele, kes seda "topikut" mõttetuks peavad. Miks te siis kribate siin - mõttetu ju?! icon_lol.gif . Ehk ikka nii mõttetu ei ole, kui juba suhteliselt palju on erinevaid sõnavõtte ja seisukohti.

"Topiku" mõte on selles, et oma kirjutistega austad kaaslugejat ja kribajat icon_wink.gif Mu meelest on neid rämps-foorumeid üle neti nii palju, et see foorum ei peaks teiste sarnasteks muutuma.

_________________
Ei tea vist üldse midagi... või siiski?
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sektor1
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2003 02:15:08 vasta tsitaadiga

icon_evil.gif Kui teised tunnevad, et ma neid mõnitan kuna tähed ära vahetan on see nende vaimse tasakaalukuse viga... liiga südamesse ei tasu võtta.. tekib küsimus kuidas nad ülse nii vanaks on elanud, kui vihma sajab - selge keegi mõnitab - ensetapp ! Kui päike paistab, selge keegi pilkab - enesetapp !
NÕME !!

_________________
AMD VS INTEL
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Poco
HV kasutaja


liitunud: 29.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2003 02:21:21 vasta tsitaadiga

sektor1 kirjutas:
icon_evil.gif Kui teised tunnevad, et ma neid mõnitan kuna tähed ära vahetan on see nende vaimse tasakaalukuse viga... liiga südamesse ei tasu võtta.. tekib küsimus kuidas nad ülse nii vanaks on elanud, kui vihma sajab - selge keegi mõnitab - ensetapp ! Kui päike paistab, selge keegi pilkab - enesetapp !
NÕME !!


Ega ei võtagi liiga südamesse - kas on kuskilt välja lugeda? See on ju arutluse ja seisukoha rubriik, või panin jälle puusse ??? icon_confused.gif icon_biggrin.gif

_________________
Ei tea vist üldse midagi... või siiski?
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sektor1
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2003 02:24:13 vasta tsitaadiga

To Poco
Et oma kirjutistega austad kaaslugejat...
Mida sa ise järeldad ? Igatahes arutlus ei ole, see on seisukoht ning tahte peale surumine.

_________________
AMD VS INTEL
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Poco
HV kasutaja


liitunud: 29.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2003 02:44:13 vasta tsitaadiga

sektor1 kirjutas:
To Poco
Et oma kirjutistega austad kaaslugejat...
Mida sa ise järeldad ? Igatahes arutlus ei ole, see on seisukoht ning tahte peale surumine.


icon_question.gif icon_eek.gif EI SURU PEALE! Milles see peale surumine siis nüüd seisnes? icon_sad.gif Oligi taotlus ju erinevaid seisukohti välja tuua ja põhjuseid. Kahjuks neid viimaseid on vähe. Asi ei pea üldse isiklikust minema! Samas kui keegi ütleb, et mõttetu, siis ta väljendaks oma seisukohta ka sellega, et ebahuvitavast teemast välja mitte tehes ?!

_________________
Ei tea vist üldse midagi... või siiski?
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
plugger
Kreisi kasutaja


liitunud: 06.06.2002




sõnum 14.03.2003 03:57:27 vasta tsitaadiga

Logic ju, et ma ei hakka kuhugile ametlikesse dokumentidesse icon_razz.gif icon_smile.gif ja IMHO, WTF ega põmst lühendeid sisse laduma, las see foorum olla selline koht, kus ei pea selle õigekirja pärast muretsema...peaasi, et postituse mõte välja tuleb, mkay?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin_kivi
HV veteran

liitunud: 04.02.2003




sõnum 14.03.2003 04:16:39 vasta tsitaadiga

plugger kirjutas:
...peaasi, et postituse mõte välja tuleb...

Liigagi tihti on probleem ju selles, et tänu "ultra-pohhuile"
keelekasutusele jääb postituse mõte ebaselgeks.

Kui keegi on ikka lauslolluse kirja pannud, siis tuleb ka sellele tähelepanu juhtida.
Muidugi on kõige hullemad pohhuistid mõned kreisid kasutajad.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 15.04.2002




sõnum 14.03.2003 10:47:20 vasta tsitaadiga

martin_kivi kirjutas:

Muidugi on kõige hullemad pohhuistid mõned kreisid kasutajad.

Millised kreisi kasutajad on kõige hullemad pohhuistid??? Hakkas lausa huvitama...
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mutabor
HV veteran
mutabor

liitunud: 06.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2003 10:57:04 vasta tsitaadiga

emakeele päev! beer_yum.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2003 11:45:21 vasta tsitaadiga

martin_kivi kirjutas:

Muidugi on kõige hullemad pohhuistid mõned kreisid kasutajad.

icon_biggrin.gif
Aga ma veteran icon_biggrin.gif
Kuigi tunnistan, et vigu teen palju. Pole lihtsalt seda keeletunnetust. Väldete tööd tegin kunagi näiteks kolm korda -- ja kõik sain kahed 8)
Paluks arvestada sellega, et mitte kõik pole koolis olnud emakeele tunnis viielised! Mõned näevad alati sellega metsikut vaeva, et kolmele välja vedada. Kui teemagi mõne räige vea ja see teid häirib, eks andke siis märku. Olen ennegi ennast parandanud!

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
nunnu
Kreisi kasutaja
nunnu

liitunud: 25.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2003 11:58:54 vasta tsitaadiga

Ma arvasin, et tunnen emakeelt läbi ja lõhki aga siis võtsin Tartu Ülikoolis sellist loengut nagu Õigekeelsus ja väljendusõpetus. Kui eksam sooritatud, siis tuli minna järeleksamile ja siis ääri-veeri sai tehtud. Uhh ... Ead hemakeelepäeva! icon_lol.gif

Igatahes HV on selline koht kus kribatakse kiiresti ja sellega tekib väga palju kirjavigu sisse. Komadest ei tasu rääkidagi ja mõttetu oleks seelle kallal norida ka. Mina näiteks suuremad vead parandan ära siis, kui postitus juba tehtud ja "muuda" nuppu vaja otsima minna.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2003 12:04:26 vasta tsitaadiga

Trainspotting kirjutas:

Väldete tööd tegin kunagi näiteks kolm korda -- ja kõik sain kahed

mina ei saa neist päris hästi siiamaani aru. ma mäletan, et ükskord kulus terve tund selle peale, et mina üksi olin klassi ees ja pidin kõikvõimalikke sõnade kohta tahvli peal välteid määrama. aga ega ma targemaks ei saanud. aga miskipärast pole halb väldete tundmine mul takistanud omandamast julgeks öelda et isegi peaegu head emakeeleoskust.

(mingit sellist asja ma mäetan, et ühesilbiline sõna on alati kolmandas vältes. kuidas see teadmine mul aitab paremini kirjutada, ma nagu hästi ei mõika. vist oli kuidagi käänetega seotud see asi. oot - meelde tuli veel üks asi, et olid olemas mingid asjad "laadivaheldus" ja "vältevaheldus". aga nüüd ma vist ajan midagi segamini, sest sellist asja nagu laadivahelduse kolmas välde vist küll olemas ei olnud. või oli? segane värk.)
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitaja
AM 10 aastat
keevitaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 14.03.2003 12:09:14 vasta tsitaadiga

mina käin pidevalt poes ostamas nii: palun mulle see leib kolmandas vältes icon_biggrin.gif
_________________
Hinnavaatlus ei ole koht arvamuse avaldamiseks!
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Cancer
HV kasutaja

liitunud: 03.12.2002




sõnum 14.03.2003 12:10:40 vasta tsitaadiga

icon_rolleyes.gif Ega minagi oma õigekirja üle kiita saa. icon_redface.gif Pole teine tea mis asi. Aga tavaliselt lasen teksti Wordis õigekirja kontrolliga üle, enne kui ära saadan. icon_smile.gif Samas üldiselt jääb Word nõutuks kokku-lahku kirjutamise korral. icon_sad.gif Aga minu meelest ikka sisu on tähtsam, kui esitus. Siine teema tuletas meelde nalja, kus mõisniku härra saatis kubjasele kirja, kus koma oli vale kohapeal ja sulane pääses seetõttu karistusest... icon_biggrin.gif
_________________
D I G I T A L L Y - I M P O R T E D ● Electronic Dance Music with Highly Addictive Elements
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
er
HV kasutaja

liitunud: 19.11.2002




sõnum 14.03.2003 12:15:59 vasta tsitaadiga

Kui kogu foorum oleks korralikus ja õiges eesti keeles, siis oleks ta kindlasti igavam icon_smile.gif
Vahest mõnda sõnumit saab kohe mitu korda lugeda ja naerda. Eriti meeldib mulle lugeda sõnumeid, kus kõik on kirjutatud ühte jorusse, kirjavahemärke pole, kirjavigasid/šlängi parasjagu jne. Mõnuš icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
allakas
HV kasutaja
allakas

liitunud: 31.01.2003




sõnum 14.03.2003 12:16:45 vasta tsitaadiga

Siin kohal paras kõigile meenutada, et keel ei ole staatiline vaid pidevalt arenev ja täienev. Paratamatult võetakse teistest keeltest üle laensõnu ja isegi ka grammatilisi vorme. Küsimus on selles, kui palju seda tehakse ja kas laensõnu ka osatakse oma keelde sujuvalt sulatada. [Nt: Kui paljud teist teavad, et raamat on laenatud (vanast) vene keelest]
Mis puutub võõrhäälikute mõtetut ja eputavat kasutamist igal võimalikul juhtumil, siis see on täielik rumalus.

_________________
...ich weiss von nix!
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Parem HV »  Tere, eesti keel! mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.