Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 74, 75, 76  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Overkilla
HV veteran

liitunud: 11.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2006 12:51:21 vasta tsitaadiga

link :: Edgy Eft RC

tsitaat:
The Ubuntu team is proud to announce the Release Candidate for version 6.10
of Ubuntu, Kubuntu and Edubuntu - codenamed "Edgy Eft"

We consider this release candidate to be complete, stable and suitable
for testing by any user.

The final release of version 6.10 is scheduled for 26 October 2006 and
will be supported for 18 months on both desktops and servers. Note
that the current stable release (6.06 LTS) is a long-term support
release, and so users requiring a longer support lifetime may choose
to continue using that version rather than upgrade to 6.10.
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihhkel
HV veteran
mihhkel

liitunud: 16.11.2004



Online
sõnum 23.10.2006 19:24:44 vasta tsitaadiga

Nädalavahetusel uuendasin Kubuntu Dapperilt Edgy RC'ks. Mõned asjad läksid paremaks, aga ilmnes ka probleem, et seansi lõpetamisel kipub süsteem (profiilis) pangestuma - graafiline keskkond asendub peale mitut ekraani vilkumist "musta pildiga", kus üleval vasakul tilbendab "_"-märk. Aitab Ctrl+Alt+Del (taaskäivitus). Kui kasutusel oleks vaid üks konto, polekski väga hullu, aga kahe või kolme kontoga samaaegse sisselogimise võimalus kaotab ju mõtte, kui pärast töö lõpetamist teise/kolmandaga ei saa enam esimest seanssi aktiveerida...

Kas probleem on X'i serveris, KDM'is, kusagil KDE sügavustes või milleski muus? Rohtu?

E: vea põhjustas nähtavasti xorg.conf: monitori vaikimisi eraldusvõime (mida kasutab KDM) oli määratud suuremaks kui kasutajate töölau(d)a(de) oma; ning nähtavasti KDM'ile ei meeldinud selline 1280x854 ja 1024x768 vahel tõmblemine icon_rolleyes.gif
Ehk siis kõiges oli süüdi KDE juhtimiskeskuse moodul "Kuva", mis suuremate õiguste saamisel (eesmärk: energiasäästu seaded ruudina kehtestada) kasutas neid natuke valesti (minu silmis vähemalt).

_________________
...


viimati muutis mihhkel 24.10.2006 17:53:40, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 23.10.2006 19:36:09 vasta tsitaadiga

mihhkel, rohi on arvatavasti paar päeva ootamine (sh foorumisse vingumine) ja updatemine

E: ubuntu foorumisse, mitte HV -sse icon_biggrin.gif

_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Overkilla
HV veteran

liitunud: 11.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2006 12:02:07 vasta tsitaadiga

Ehk teab keegi sellele lahendust:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=204298

tsitaat:
With 4:3 resolution, kaffeine and gxine play back video at a 1:1 aspect ratio

Gxine n'aitab 4:3 videot alati valesti, et paremale-vasakule 'aarde j'aab must riba. Samas 0.7272 suhtega, kus peaks 'ulevale ja alla j'aama riba, katab pilt kogu ekraani. Mplayer ja VLC n'aitavad 'oigesti.
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andrusny
Kreisi kasutaja
andrusny

liitunud: 20.03.2006




sõnum 27.10.2006 13:00:11 vasta tsitaadiga

Installisin Ubuntu teiseks OP systeemiks. Kui nüüd arvuti käivitan tuleb see boot manager lahti ja default on Ubuntu. Kas seda saab kuidagi muuta, et default oleks XP ja veidi võiks see ooteaeg ka pikem olla ennem kui automaatselt bootima kukub.
_________________
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
airm
HV Guru

liitunud: 26.02.2003




sõnum 27.10.2006 13:01:32 vasta tsitaadiga

linuxis vaata faili: /boot/grub/menu.1st
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 27.10.2006 13:24:42 vasta tsitaadiga

airm kirjutas:
linuxis vaata faili: /boot/grub/menu.lst


parandatud

_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tom1245
HV veteran

liitunud: 09.05.2003




sõnum 28.10.2006 10:46:29 vasta tsitaadiga

nunii, upgradesin oma süsteemi kah siis kubuntu 6.10 peale. Kogu süsteem tundub võrreldes 6.06 isegi kiirem, võtab nagu vähem mälu kah. Mõningad probleemid siiski tekkisid. Adept tarkvara haldur ei taha alati tööle minna. Samuti ei käivitu enam üldse raamatupidamisprogramm First Office 4.3. Äkki on siin probleem selles, et see programm on lihtsalt kopitud kogu kupatusega kausta Dokumendid ja sealt toimub selle käivitamine kah. Kubuntu 6.06 puhul käivitus see executaabel seal kaustas ilusti, kuid nüüd mitte. Proovisin ka käsurealt, ei toimi. Andsin kaustale ja failile kõikvõimalikud õigused, kuid ikka ei käivitu. Proovisin uut versiooni installida, ei õnnestu seegi. Äkki oskab keegi siin nõu anda? Või aitaks kubuntu 6.10 puhas install koos ketta formaatimisega?
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 28.10.2006 11:33:26 vasta tsitaadiga

tom1245, kui sa räägiks lahti sõnapaari "ei õnnestu" siis võibolla keegi isegi oskab aidata. Minu teada meil siin kuigipalju mõtetelugejaid ei ole.
Näiteks aitaks kui postitaksid käsurealt jooksutamisel või installimisel väljastatud veateated ja genereeritud logifalild

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2006 17:50:52 vasta tsitaadiga

6.10l on ka live-cd ja install ühelt plaadilt?

E. Toimib ilusti thumbs_up.gif
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tom1245
HV veteran

liitunud: 09.05.2003




sõnum 28.10.2006 18:17:34 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
tom1245, kui sa räägiks lahti sõnapaari "ei õnnestu" siis võibolla keegi isegi oskab aidata. Minu teada meil siin kuigipalju mõtetelugejaid ei ole.
Näiteks aitaks kui postitaksid käsurealt jooksutamisel või installimisel väljastatud veateated ja genereeritud logifalild

pole nädalavahetusel selle arvuti taga. Kuid on kellelgi mingit aimu, mis võib põhjustada programmi mittekäivitumist 6.10 puhul, samas kui käivitus ilusti 6.06LTS-ga? Vajutades programmi failile, avab programmi akna halli taustaga, kuid mõne hetke pärast paneb selle kinni. Sama juhtub ka, kui konsoolis sisestada programmi kaustas käsk sh ./hansa-xt
Edit: kui sisestan käsu ./hansa-xt, siis konsool annab hoopis sellise huvitava errorite jada:
2006-10-30 09:28 locale: et_EE.UTF-8
2006-10-30 09:28 Unix development version
2006-10-30 09:28 64-bit file access
2006-10-30 09:28 Starting application...
2006-10-30 09:28 XLoadQueryFont: failed creating font set -*-lucida-medium-r-*-*-10-*-*-*-*-*-iso10646,-*-helvetica-medium-r-*-*-11-*-*-*-*-*-iso8859-5,-*-*-*-r-*-*-10,*
2006-10-30 09:28 XLoadQueryFont: failed creating font set -*-lucida-medium-r-*-*-10-*-*-*-*-*-iso10646,-*-helvetica-medium-r-*-*-11-*-*-*-*-*-iso8859-5,-*-*-*-r-*-*-10,*
2006-10-30 09:28 XLoadQueryFont: failed creating font set -*-lucida-bold-r-*-*-10-*-*-*-*-*-iso10646,-*-efont serif,-*-goha tibeb-zemen,-*-helvetica-bold-r-*-*-11-*-*-*-*-*-iso8859-5,-*-*-*-r-*-*-10,*
2006-10-30 09:28 XLoadQueryFont: failed creating font set -*-lucida-medium-r-*-*-10-*-*-*-*-*-iso10646,-*-helvetica-medium-r-*-*-11-*-*-*-*-*-iso8859-5,-*-*-*-r-*-*-10,*
2006-10-30 09:28 XLoadQueryFont: failed creating font set -*-times-medium-r-*-*-10-*-*-*-*-*-iso10646,-*-times-medium-r-*-*-11-*-*-*-*-*-iso8859-5,-*-*-*-r-*-*-10,*
2006-10-30 09:28 XLoadQueryFont: failed creating font set -*-times-bold-r-*-*-10-*-*-*-*-*-iso10646,-*-times-medium-r-*-*-11-*-*-*-*-*-iso8859-5,-*-*-*-r-*-*-10,*
2006-10-30 09:28 XLoadQueryFont: failed creating font set -misc-fixed-bold-r-*-*-10,-*-*-*-*-*-*-10,*
2006-10-30 09:28 Exit

jamasin kubuntu 6.06 puhul üksjagu fontidega, ilmselt 6.10 ei taha olukorraga leppida icon_rolleyes.gif Sama probleem siin teemas: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=3067151&sid=10111a06f3e2c17cf2e61fbec04be813
EDIT 2: ei viitsinud enam jamada, tegin kettale formati ja puhas kubuntu 6.10 install peale ja kõik töötab taas thumbs_up.gif


viimati muutis tom1245 30.10.2006 18:43:23, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valdars
HV veteran
Valdars

liitunud: 22.02.2003




sõnum 28.10.2006 18:56:34 vasta tsitaadiga

Kas Ubuntule on midagi gediti sarnast, mis suudaks ka automaatset treppimist?
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tizko
HV veteran
tizko

liitunud: 20.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2006 23:07:21 vasta tsitaadiga

Äkki sobib SciTE?
Kommentaarid: 266 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 246
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valdars
HV veteran
Valdars

liitunud: 22.02.2003




sõnum 29.10.2006 18:51:53 vasta tsitaadiga

Scite paistab vägagi hea asi olevat, kuid automaatne treppimine ei paista töötavat või ei oska mina seda sisse lülitada.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Popp
Kreisi kasutaja
Popp

liitunud: 22.02.2006




sõnum 01.11.2006 00:46:28 vasta tsitaadiga

kas keegi ütleks, kust leiab arhiivifailis oleva installika?
tahaks videodraivereid aga ei oska installida :S
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 01.11.2006 00:47:55 vasta tsitaadiga

ubutnu wikis on õpetused nii ati kui nvidi kaartide jaoks - copy-paste vaev

wiki.ubuntu.com

_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Popp
Kreisi kasutaja
Popp

liitunud: 22.02.2006




sõnum 01.11.2006 00:52:26 vasta tsitaadiga

jah aga mul on intregeeritud. sai tõmmata inteli lehelt draiver...oleks ainult installimise vaev....kui oskaks :S
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2006 01:13:08 vasta tsitaadiga

Popp kirjutas:
jah aga mul on intregeeritud. sai tõmmata inteli lehelt draiver...oleks ainult installimise vaev....kui oskaks :S

https://help.ubuntu.com/community/i915Driver

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Popp
Kreisi kasutaja
Popp

liitunud: 22.02.2006




sõnum 02.11.2006 11:40:48 vasta tsitaadiga

marqs kirjutas:
Popp kirjutas:
jah aga mul on intregeeritud. sai tõmmata inteli lehelt draiver...oleks ainult installimise vaev....kui oskaks :S

https://help.ubuntu.com/community/i915Driver

need driverid polnud küll õiged, kuid sain video korda. samas puudub ka heli. kõik tundub korras olevat, kuid milles võib põhjus olla?
tegemist siis ubuntu 6.10-ga
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tizko
HV veteran
tizko

liitunud: 20.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2006 11:42:46 vasta tsitaadiga

Mis helikaart? Realtek ALC861?

viimati muutis tizko 02.11.2006 11:44:27, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 266 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 246
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Popp
Kreisi kasutaja
Popp

liitunud: 22.02.2006




sõnum 02.11.2006 11:43:43 vasta tsitaadiga

tegemist on intregeeritud heliga, realtek ALC861 siis
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tizko
HV veteran
tizko

liitunud: 20.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2006 11:56:52 vasta tsitaadiga

http://viki.pingviin.org/index.php/Alsa_ja_snd-hda
Proovida tasuks ka: alsamixer ja sudo alsaconf terminali

Lisaks veel:
http://forums.debian.net/viewtopic.php?p=36068&sid=6f8d634e9a048937b770532d261e99e9
Kommentaarid: 266 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 246
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Popp
Kreisi kasutaja
Popp

liitunud: 22.02.2006




sõnum 02.11.2006 12:09:51 vasta tsitaadiga

see pingviin.org õpetus on hea aga mul ei eksisteeri mnodprobe.conf faili etc kataloogis. või siis kuidas leida see alsa-configure.txt fail kerneli lähtekoodist?
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
artur-
HV Guru
artur-

liitunud: 06.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2006 18:21:52 vasta tsitaadiga

Tere
Ubuntu peal aga netti ei saa.
Võrkariks Marvell libertas 802.11b/g Wireless SoftAP.

Vaatasin seda http://marvell.com/drivers/search.do lehte aga mis platform jne? icon_redface.gif
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 03.11.2006 19:38:24 vasta tsitaadiga

pakuks et linux kernel 2.4.12 and up
_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
artur-
HV Guru
artur-

liitunud: 06.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2006 20:24:39 vasta tsitaadiga

Jama värk, mina ei suuda sellele draiverit leida, paistab vist et ei olegi olemas sellist asja thumbs_down.gif
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrek
HV kasutaja
indrek

liitunud: 21.06.2003




sõnum 03.11.2006 22:02:16 vasta tsitaadiga

artur-, kui ei ole native draivereid, proovi ndiswrapperiga. Sellega on küll veidi jamamist, aga tavaliselt saab asja käima.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
doh
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2006 20:46:58 vasta tsitaadiga

Konf on profiilis.
Panin ubuntu 6.10 (x86) peale ja isegi labase unreal tournamendiga saab mingi 10-15 fps. Nii kehv arvuti mul ka ei tohiks olla icon_biggrin.gif Milles asi? Videokaardi driverid? Sõber ütles, et nvidial on head driverid aga kas need peab eraldi tõmbama (kust? icon_sad.gif ) või midagi muud?
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 07.11.2006 20:50:11 vasta tsitaadiga

wiki on tore koht

https://help.ubuntu.com/community/BinaryDriverHowto/Nvidia

_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
seston
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.03.2002




sõnum 07.11.2006 21:11:04 vasta tsitaadiga

on miski utikas olemas millega ati tv-out tööle lülitada ?
_________________
Metallitööd Pärnust 9 km
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
doh
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2006 21:21:07 vasta tsitaadiga

Okei kuidas ma xorg.conf'i seivida saan icon_razz.gif
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
artur-
HV Guru
artur-

liitunud: 06.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2006 21:23:02 vasta tsitaadiga

Ei saa mina aru mis värk nende nVidia draiveritega on. Updeitisin draiverid peale jms. Proovisin http://viki.pingviin.org/index.php/Ubuntu_6.06_Alustamisjuhend#Kuidas_paigaldada_graafikadraiver_.28NVIDIA.29
ütleb et draiver on olemas ja värgid aga resot suuremaks muuta ei saa ja Hz ka muuta ei saa.
Anyone?
Thanx
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2006 21:46:52 vasta tsitaadiga

doh kirjutas:
Okei kuidas ma xorg.conf'i seivida saan icon_razz.gif
pead selle avama superuserina
sudo gedit /etc/X11/xorg.conf
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 07.11.2006 22:06:42 vasta tsitaadiga

doh, sõltub sellest et mis tekstiredaktoriga seda editid, nanos oli ctrl/alt + x ja siis y ja enter. Kui geditiga siis va ikka ruuduna terminalist
sudo gedit xorg.xonfi asukoht
ja siis file-save us.
artur-, tipi terminali
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg
ja juhindu tervest mõistusest
_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
doh
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2006 22:19:31 vasta tsitaadiga

Nonii midagi keerasin t6siselt peeti, homme panen ubuntu 6.06 peale lootuses sellega saada need driverid t66le. icon_razz.gif
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valdars
HV veteran
Valdars

liitunud: 22.02.2003




sõnum 07.11.2006 22:22:39 vasta tsitaadiga

On olemas selline kena asi, nagu automatix. Sellega peaks drivud lihtsasti peale saama.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 07.11.2006 22:35:18 vasta tsitaadiga

doh, anna error message
_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Valdars
HV veteran
Valdars

liitunud: 22.02.2003




sõnum 08.11.2006 23:35:14 vasta tsitaadiga

Sai just uus monitor taha pandud. Aga nüüd ei saa enam resot vahetada.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 09.11.2006 00:04:24 vasta tsitaadiga

Herr Kurm kirjutas:
tipi terminali
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg
ja juhindu tervest mõistusest


spacega saab tärnikesi panna nendele resodele mida sa tahad icon_wink.gif

E: ja pärast valid reso ja refresh rate "system - prefrences - screen resolution" alt

_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Valdars
HV veteran
Valdars

liitunud: 22.02.2003




sõnum 09.11.2006 00:36:57 vasta tsitaadiga

Lasin käsu käima. Peale esimest katset õnnistati mine peare restarti veateatega, teisel katsel sain asja korda. Nüüd on norm, kõik resod on seal "screen resolution" all olemas, aga mis ei funksi, on vahetamine. Valin seal uue reso, panen apply ja edasi küsitakse, kas jätan vana või kasutan uut, kuigi tegelikult midagi ei muutu. Proovisin seda ka sudoga käima lasta, ei aita.
EDIT: Korras. Kuskil soovitas ctrl-alt-backspace. Tegin selle ära, logisin sisse ja siis gdm. Kui pildi ette sain, oli see õige resoga.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Overkilla
HV veteran

liitunud: 11.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2006 00:37:11 vasta tsitaadiga

http://www.nvidia.com/object/unix.html
Latest Version: 1.0-9629
tsitaat:
Added new "TwinViewXineramaInfoOrder" X configuration option to control the order of display devices when in TwinView.
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 09.11.2006 00:42:53 vasta tsitaadiga

saraisk, see on küll midagi uut icon_eek.gif proovi pärast seda kui oled valinud oma reso ja "keep this resolution" klikkamist ctrl+alt+backspace lajatada. pane loomulikult kõik asjad mis salvestamist vajavad kinni. Tundub et mingi Xorgi bug on. Endal mul täpselt sama kaart (fx5200) ja küll sellist probleemi pole kohanud. Igaks juhuks viska ka glxinfo väljundist ka rida mis peaks välja nägema selline

direct rendering: Yes


aee on kohe päris alguses ja sa pead võibolla terminalis väheke üles kerima

E: damn, peaks sips kiiremini trükkima või vähem õlut jooma

_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
doh
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2006 16:16:46 vasta tsitaadiga

Nii ubuntu 32 bit edukalt nüüd peal, driverid jonksus. Tõmban nüüd UT käima aga asi on kohati liiga kiire! Sama asi oli 64bit xp-s ja lootsin, et 32bit os päästab. Aga põhjustaja on ilmselt kaks tuuma. Igatahes, peale seda patchi jooksid enamus mängud ilusti peale UT.. mis oli siis ka liiga kiire. Nüüd ubuntus sama asi, kas oleks kuidagi võimalik sellest lahti saada? Kui ei siis kardan, et pean downgradima athlon 64 peale icon_sad.gif
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
airm
HV Guru

liitunud: 26.02.2003




sõnum 10.11.2006 16:32:12 vasta tsitaadiga

Kas su kell lippab ka kiiresti?
Proovi ka kernelile lisada parameeter "noapic".
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkel.
HV Guru
Mihkel.

liitunud: 16.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2006 16:59:30 vasta tsitaadiga

doh kirjutas:
Nii ubuntu 32 bit edukalt nüüd peal, driverid jonksus. Tõmban nüüd UT käima aga asi on kohati liiga kiire! Sama asi oli 64bit xp-s ja lootsin, et 32bit os päästab. Aga põhjustaja on ilmselt kaks tuuma. Igatahes, peale seda patchi jooksid enamus mängud ilusti peale UT.. mis oli siis ka liiga kiire. Nüüd ubuntus sama asi, kas oleks kuidagi võimalik sellest lahti saada? Kui ei siis kardan, et pean downgradima athlon 64 peale icon_sad.gif


XP all saab task managerist sättides. Ubuntu all ei oska öelda.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
doh
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2006 17:16:55 vasta tsitaadiga

MiXeR kirjutas:
doh kirjutas:
Nii ubuntu 32 bit edukalt nüüd peal, driverid jonksus. Tõmban nüüd UT käima aga asi on kohati liiga kiire! Sama asi oli 64bit xp-s ja lootsin, et 32bit os päästab. Aga põhjustaja on ilmselt kaks tuuma. Igatahes, peale seda patchi jooksid enamus mängud ilusti peale UT.. mis oli siis ka liiga kiire. Nüüd ubuntus sama asi, kas oleks kuidagi võimalik sellest lahti saada? Kui ei siis kardan, et pean downgradima athlon 64 peale icon_sad.gif


XP all saab task managerist sättides. Ubuntu all ei oska öelda.

mida seal winis sättida tuleb?
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 10.11.2006 17:28:03 vasta tsitaadiga

Winis tuleb näppida CPU affinity't, Linuxis on vaja sul bootloaderi confis määrata kernelile too parameeter millest airm rääkis.
Igaks juhuks küsin et kas mängul on ikka viimaset patchid peal?

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
doh
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2006 17:31:50 vasta tsitaadiga

noapic ei aidand, sõber soovitas ka acpi=off. See ka ei aidanud.Uusim versioon on peal. Proovisin ka mingit skripti mis pidi aitama, (sellist:
http://icculus.org/lgfaq/files/ut
ka sellest polnud tolku. Kust muidu seda cpu affinityt näppida?

Kell jms paistab muidu korras olevat.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 10.11.2006 18:10:54 vasta tsitaadiga

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=214088
_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
doh
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2006 21:19:32 vasta tsitaadiga

Herr Kurm kirjutas:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=214088

ei saanud abi sealt. icon_sad.gif tundub, et olen lahendamatu probleemi ees.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 74, 75, 76  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.