|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Mitu tolli on sinu peamine igapäevases kasutuses olev monitor? |
| 10-15" |
|
0% |
[ 3 ] |
| 15-20" |
|
2% |
[ 7 ] |
| 20-25" |
|
17% |
[ 56 ] |
| 25-30" |
|
40% |
[ 129 ] |
| 30-35" |
|
25% |
[ 80 ] |
| 35" või suurem |
|
12% |
[ 40 ] |
|
| hääli kokku : 315 |
|
| autor |
|
vänt
HV vaatleja
liitunud: 12.06.2005
|
26.09.2006 07:01:32
|
|
|
| Auron kirjutas: |
Siin mõndade popimate firmade pixlivärgendus.
1. Philips most of models 3 or more bright pixel warranty on first 7 days, and some models comes with 7 days bright pixel warranty.
2. LG from 21/09/2005, all models comes with 14 days 0 bright pixel warranty.
3. Hyundai 3 or more bright pixel warranty on all models on first 7 days.
4. Samsung 17 - 14 days o bright pixel warranty, 19 3 year 0 bright pixel warranty.
5. Benq 7 days 0 bright pixel warranty on all FP models.
6. CMV 30 days 0 bright pixel warranty on all models.
7. Viewsonic most of models 3 or more bright pixel warranty on first 7 days, and some models comes with 7 days bright pixel warranty. |
Kust need andmed võetud on?Kui see tõsi on siis peaks saama Eestis ju ka asja ümbervahetatud.On kellelgi kogemusi?Sai just ostetud 17" Samsungi 740BF LCD ja kohe 1surnud pixel olemas.Samsungi kodulehelt sellist infot ise ei leidnud.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
26.09.2006 09:33:30
|
|
|
| Need andmed praeguseks võivad (ja usutavalt on) vananeud olla kuna usutavalt on tingimused muutund. Uuri edasimüüja käest.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
soodent
HV Guru

liitunud: 10.04.2002
|
26.09.2006 13:53:59
|
|
|
Jutt garantii all käis bright pixel kohta mis pole surnud pixel.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 822 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rastix
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2001
|
26.09.2006 14:12:21
|
|
|
| kas keegi siit 24" samsung 244T juba ka muretsenud omale, et muljetada?
|
|
| Kommentaarid: 88 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
84 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mr.D
HV kasutaja
liitunud: 31.12.2004
|
27.09.2006 17:08:09
|
|
|
| vänt kirjutas: |
Kust need andmed võetud on?Kui see tõsi on siis peaks saama Eestis ju ka asja ümbervahetatud.On kellelgi kogemusi?Sai just ostetud 17" Samsungi 740BF LCD ja kohe 1surnud pixel olemas.Samsungi kodulehelt sellist infot ise ei leidnud. |
Igal monitoril on erinev surnud pikslite garantii, ma sain enda 173p+'iga kaasa lehe, kus oli pikalt laialt seletatud, kui palju piksleid peab olema, et nad selle ümber vahetaks.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
m8markus
HV veteran

liitunud: 15.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wazaap
HV vaatleja
liitunud: 08.01.2005
|
29.09.2006 20:54:39
|
|
|
| rastix kirjutas: |
| kas keegi siit 24" samsung 244T juba ka muretsenud omale, et muljetada? |
Endal on täpselt see isend olemas (kevadest saati) ning julgeks soovitada küll, 1920 * 1200 reso on tänuväärt asi suuremate exeli tabelite , flashide ja muude inforohketel ettevõtmistel. Samuti on reageerimisaeg väga hea (6 ms g to g ja 8ms b w b). Enamus uuemaid mänge toetab ka seda reso (sealhulgas HL 1) ning asjad näevad suhteliselt korralikud ka 1600 * 1200 juures (natuke piklikud on). Samas peaks mõtlema ka suhteliselt korralikule videokaardile.
Soovitan.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rait021
HV kasutaja

liitunud: 28.03.2003
|
30.09.2006 21:01:33
|
|
|
Huvitav miks see 19 tolline nii pop on? Miks ei vaadata rohkem 20 tolliseid? Hinnaklass on ainult veidike kõrgem, aga punkti suurus on 0.255mm (nt Samsung 204B).
Või pole seal mingit silmaga eristavat vahet 0.292mm (19") vs 0.255mm (20")?
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
30.09.2006 21:10:47
|
|
|
1280 on parem reso mängimise osas, 1600 tahab juba liig head videokaarti.
kontorikasutajal vms on niikuinii ükskõik.
hinnavahe on tegelikult ka piisavalt märgatav.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
G80
HV Guru

liitunud: 27.03.2006
|
01.10.2006 00:57:13
|
|
|
| rait021 kirjutas: |
Huvitav miks see 19 tolline nii pop on? Miks ei vaadata rohkem 20 tolliseid? Hinnaklass on ainult veidike kõrgem, aga punkti suurus on 0.255mm (nt Samsung 204B).
Või pole seal mingit silmaga eristavat vahet 0.292mm (19") vs 0.255mm (20")?  |
Sel punkti suurusel on ikka vahe,silmaga eristab kohe vahe ära.Sellepärast ise ostangi varsti 204B
_________________ Ära siia kliki |
|
| Kommentaarid: 256 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
210 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
10.10.2006 10:58:11
Veel defektsetest pikslitest... |
|
|
Leidsin googeldades ühelt Austraalia leheküljelt selle dokustaadi: LG Pixel Policy.
See on küll koostatud aasta tagasi, kuid on ikka veel leheküljel kenasti üleval, nii et nähtavasti selle tingimused peaksid kehtima ka praegu.
Selle põhjal kehtib seal kõigile LG 17" ja 19" LCD monitoridele esimese 14 päeva jooksul nulltolerants igat tüüpi defektsetele pikslitele.
Tellisin Ordist LG Flatron L1952T molu ja kohe sisselülitamisel oli ekraani vasaku esimese veerandi sees roheline hele piksel - nn. "bright pixel". Ordist vastati pärimise peale, et sellel monitoril algab garantii alates 4-st surnud pikslist või kui on mitu surnud pikslit kõrvuti. Ega ma ei kahtlegi Ordi ütluses, kuigi plaanin igatahes ka LG-st otse järele pärida nii meil kui Austraalias kehtiva LG "surnud piksli poliitika kohta". Mind tõesti huvitab, kas eestlased ongi LG arvates "neegrid", kellele võib klaaspärleid pähe määrida, samas kui "valgetele inimestele" kehtivad teised reeglid
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
10.10.2006 11:40:02
|
|
|
| Dogbert, sama firma pixel policy võib erineda ka regiooniti.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
10.10.2006 14:01:50
|
|
|
| Auron kirjutas: |
| Dogbert, sama firma pixel policy võib erineda ka regiooniti. |
Seda ma silmas pidasingi, kui austraallasi "valgeteks" ja eestlasi "neegriteks" nimetasin. Kui ühe ja sama firma kliendipoliitika niivõrd palju erineb, siis seda see ju tähendab.
Ei noh, ma saan LG-st aru küll - kusagil peab ju need defektsed monitorid, mis "valgetelt inimestelt" kokku korjatakse, maha parseldama
Hea, et see vigane molu mu enda oma pole, vaid kasutan seda tööl.
Vahepeal tekkis juba mõte, et ostaks omale koju ka ühe LCD, aga nüüd läks igatahes isu ära. Nagu siit teiste postidest lugeda võib, on samsa pikslipoliitika praktiliselt sama, nii et igasuguse LCD ost on sisuliselt õnnemäng, kui just otse poest riiuli peal töötavat monitori ei osta, millel vigade puudumist enne ostu ise kontrollida saad. Karbi sees ja mis veel hullem, e-poest tellitud LCD on tüüpiline "põrsas kotis".
Mu praegune paar aastat vana 19" täiesti lameda ekraaniga (nii väljast kui seest) 1280 x 960 või 1280 x 1024 resol 100Hz kaadriga CRT (kah LG, muide ) teeb neile igatahes pika puuga ära, kui LCD kehv värvisügavus veel rikkis pikslitele juurde liita. 100Hz kaadriga CRT pilt on täiesti virvendusevaba ja väsitab silmi samaväärselt LCD-ga. Ainus miinus on kerge lineaarsusemoonutus, mida välja reguleerida ei anna, aga see on minimaalne - alla 1mm.
Peab veel vist aastakest 5 või 10 ootama, enne kui CRT asemel midagi samaväärset vastuvõetava hinnaga tootma hakatakse.
Hea, et see õppetund oma rahakoti arvelt ei tulnud
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
11.10.2006 19:53:21
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| Auron kirjutas: |
| Dogbert, sama firma pixel policy võib erineda ka regiooniti. |
Seda ma silmas pidasingi, kui austraallasi "valgeteks" ja eestlasi "neegriteks" nimetasin. Kui ühe ja sama firma kliendipoliitika niivõrd palju erineb, siis seda see ju tähendab.
Ei noh, ma saan LG-st aru küll - kusagil peab ju need defektsed monitorid, mis "valgetelt inimestelt" kokku korjatakse, maha parseldama
Hea, et see vigane molu mu enda oma pole, vaid kasutan seda tööl.
Vahepeal tekkis juba mõte, et ostaks omale koju ka ühe LCD, aga nüüd läks igatahes isu ära. Nagu siit teiste postidest lugeda võib, on samsa pikslipoliitika praktiliselt sama, nii et igasuguse LCD ost on sisuliselt õnnemäng, kui just otse poest riiuli peal töötavat monitori ei osta, millel vigade puudumist enne ostu ise kontrollida saad. Karbi sees ja mis veel hullem, e-poest tellitud LCD on tüüpiline "põrsas kotis".
Mu praegune paar aastat vana 19" täiesti lameda ekraaniga (nii väljast kui seest) 1280 x 960 või 1280 x 1024 resol 100Hz kaadriga CRT (kah LG, muide ) teeb neile igatahes pika puuga ära, kui LCD kehv värvisügavus veel rikkis pikslitele juurde liita. 100Hz kaadriga CRT pilt on täiesti virvendusevaba ja väsitab silmi samaväärselt LCD-ga. Ainus miinus on kerge lineaarsusemoonutus, mida välja reguleerida ei anna, aga see on minimaalne - alla 1mm.
Peab veel vist aastakest 5 või 10 ootama, enne kui CRT asemel midagi samaväärset vastuvõetava hinnaga tootma hakatakse.
Hea, et see õppetund oma rahakoti arvelt ei tulnud  |
Peaaegu 100% n6us... Aga oota, hakkad kohe LCD kummardajatelt vastu p2id-jalgu saama nii et tolmab ...!
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
11.10.2006 20:05:38
|
|
|
samsung > lg
pikslipoliitika küljest maybe mitte aga praktilisest küljest olen samsungil väga palju vähem katkiseid piksleid näinud.
crt 20+" on praegu vist küllalt hinnas asi. samas kui arvestada, et 19lcd ~ 21"crt, siis pole ka suurt ime.
endale käib lcd-de juures pinda native resolution asi + default seaded, mis on masendavalt eredaks seatud.
ja enne kui kõvasti 20+ lcd-d ei saa, ei hakka oma 19" crt-d välja vahetama ka. mänguri lõbud.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Robska
HV kasutaja

liitunud: 07.10.2006
|
13.10.2006 19:59:22
|
|
|
| Aga, kas kontastsus on ka tähtis lcd juures, mida suurem seda parem?
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
13.10.2006 20:04:14
|
|
|
teoorias küll.
praktikas on oma silm kuningas.
kontrastsus iseenesest ei näita midagi.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kellogg's
HV kasutaja

liitunud: 02.01.2004
|
19.10.2006 16:51:38
|
|
|
Selline küsiumus, et kas kõikidel tänapäevastel LCD'del on nii, et kui vaatenurk muutub siis muutuvad ka pildi omadused?
Ning kas kõikidel läheb teksti "scroll"'imisel see tekst natuke häguseks (liikumise ajal).
Asi on selles, et isa tahab mulle parajasti mingit LCD monitori peale suruda, sest võtab vähem ruumi, kasulikum, ilusam jne.
Üldjuhul olen nõus aga siiski on mul selline tunne, et praegusel täiesti tavalisel AOC CRT'l on parem pilt kui ühelgil LCD'l saab kunagi olla.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Robska
HV kasutaja

liitunud: 07.10.2006
|
19.10.2006 17:23:24
|
|
|
Ega tavalisel CTR monitoril sa ka ju ei suuda teksti lugeda( või tekstist aru saada) scrollimise ajal!?..
Kui küsimusele vastata, siis jah( vähemalt nendel, mida mina näinud) ,aga need on suht juustud olnud, 14 ms jne..
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indreksi
HV vaatleja
liitunud: 20.10.2004
|
19.10.2006 18:48:44
|
|
|
| Plaan siis osta korralik LCD ja sõelale on jäänud Samsungi 940BF ja 931BF. äkki mõni oskab soovitada, kumb neist parem on? Vaikselt olen uurinud ka nn. laiekraan LCD-sid. Tasub laiekraani osta, või mitte? Põhiliselt kolan netis, vaatan filme ja ka mänge saab mängitud. Mida nendest arvate, tasub osta?: http://epood.atf.ee/index.php?productID=4592 või http://epood.atf.ee/index.php?productID=4321 . Kuigi 6 ms. jääb vist natuke aeglaseks mängude jaoks?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8
HV Guru
liitunud: 27.04.2005
|
19.10.2006 19:41:08
|
|
|
| Robska kirjutas: |
Ega tavalisel CTR monitoril sa ka ju ei suuda teksti lugeda( või tekstist aru saada) scrollimise ajal!?..
|
Mina suudan, muidugi teatud kiirusega scrollides... Vähemalt HV foorumiteema sisust saab enam-vähem kiirülevaate sedasi kätte. Proovisin sama asja ka LCD peal (8 ms) ning tõepoolest, tekst on seal scrollides palju hullem, minu jaoks peaaegu loetamatu (või vähemalt silmadele vägagi valus vaadata).
Aga vaatenurgast värvide sõltuvus olenes vist monitori paneeli tüübist. Nendel tavalistel kiiretel TN paneeliga mängumonitoridel on ta jah vägagi häiriv, eriti vertikaalsuunas pead liigutades.
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
19.10.2006 20:09:47
|
|
|
| 8 kirjutas: |
| Robska kirjutas: |
Ega tavalisel CTR monitoril sa ka ju ei suuda teksti lugeda( või tekstist aru saada) scrollimise ajal!?..
|
Mina suudan, muidugi teatud kiirusega scrollides... Vähemalt HV foorumiteema sisust saab enam-vähem kiirülevaate sedasi kätte. Proovisin sama asja ka LCD peal (8 ms) ning tõepoolest, tekst on seal scrollides palju hullem, minu jaoks peaaegu loetamatu (või vähemalt silmadele vägagi valus vaadata).
Aga vaatenurgast värvide sõltuvus olenes vist monitori paneeli tüübist. Nendel tavalistel kiiretel TN paneeliga mängumonitoridel on ta jah vägagi häiriv, eriti vertikaalsuunas pead liigutades. |
samad sõnad... LCD'l võib sellise asja ära unustada, silmad hakkavad vett jooksma
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
upper
HV kasutaja
liitunud: 26.11.2001
|
19.10.2006 22:35:02
|
|
|
| olin minagi õudne kineskoobipooldaja,ostsin 931bf i ära ja ei taha muud nähagi.laual ruumi kui palju,pilt terav kui kurat ja pole nendel värvidel midagi viga.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indreksi
HV vaatleja
liitunud: 20.10.2004
|
19.10.2006 22:54:05
|
|
|
| upper kirjutas: |
| olin minagi õudne kineskoobipooldaja,ostsin 931bf i ära ja ei taha muud nähagi.laual ruumi kui palju,pilt terav kui kurat ja pole nendel värvidel midagi viga. |
Jep, kineskoop monitorid juba ammu maha jäänud LCD monitoridest. LCD-l pilt selge, teravam, kuna resolutsioon tunduvalt suurem, kiire pildivahetuse mure on kadunud 2ms. monitoridega jne jne.... Need kes väidavad vastupidist, ärgu vaadaku vanu 14 ms või alla 3000 kr LCD monitore, vaid ikka uusi LCD-sid Korralikel monitoridel ka musta värvi probleem praktiliselt olematu, aga värvid vähemalt ilusad selged
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
19.10.2006 23:01:25
|
|
|
mind kui ka suht kineskoobipooldajat segab ikkagi native reso olemasolek. vähemalt niikaua, kuni piisavalt suur ekraan ei ole piisavalt väikse resoga, et ma selle jaoks videokaarti suudaks endale lubada.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.09.2003
|
20.10.2006 00:16:02
|
|
|
| Kes muidu CRT värviparemust ei usu, võiks JPG-pildi pakkimisvigu mõlemat tüüpi ekraanil otsida. CRT-l on need üldiselt palju paremini näha, järelikult on värvitoonid paremini eristatavad. Paljud arvavad vist vstupidi - pilt ilusam (vigu pole näha), järelikult monitor parem.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
20.10.2006 00:21:50
|
|
|
arvamused on subjektiivsed.
mul on lcd-teler vs crt-kuvar. filmi on telerilt parem vaadata, v.a. xvid/divx ruudukujulised moonutused.
+ paljud arvavad ei ole mitte halb argument.
edit:
lisaks, mu kuvar maksis ~4 aastat tagasi vähem kui praegune odav lcd-monitor. mia olen rahul igal juhul.
väiksus on ainuke positiivne omadus, mida ma lcd-l näen.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8
HV Guru
liitunud: 27.04.2005
|
20.10.2006 01:23:52
|
|
|
Üldiselt iga monitor vajab väga põhjalikku väljatimmimist. Enamusel kasutajatel ongi CRT udusem ja määrdunuma pildiga seetõttu, et on kas timmimata või lihtsalt antud monitori ei saa korralikult välja timmida (kehva mudel või eksemplar või siis on juba ajaliselt ära väsinud). Samas LCD puhul on teravus (native reso kasutamisel) enamasti juba ilma timmimata suurepärane ja püsib stabiilselt (piksli suuruse küsimus on iseasi). Mul endal CRT kõrval just võrrelda mitu LCD'd ja vot uskuge või mitte, kuid CRT pildi sain märgatavamalt teravamaks ja puhtamaks (nipp: mitte kasutada CRT puhul liiga suurt resolutsiooni, see tõmbab küll teksti kiirelt hägusemaks!). Muide, ma praegu näen, et seesama tekst mida ma siia kommentaariaknasse kirjutan, koosneb pikslitest, mis igal tähel kõik on ükshaaval selgelt eristatavad, kui lähemalt uurida. Seda siis CRT monitoril!
Tegelikult jätab tavaline keskmine LCD enamusele kasutajatele parema ja selgema ja kirkama esmamulje, kuna:
1. pikseldus on teravam (native reso puhul)
2. värvitoonid on puhtamatoonilisemad (ülevõimendatud)
3. valgusjõud on suurem
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
20.10.2006 13:34:41
|
|
|
| Alan B'Stard kirjutas: |
| Kes muidu CRT värviparemust ei usu, võiks JPG-pildi pakkimisvigu mõlemat tüüpi ekraanil otsida. CRT-l on need üldiselt palju paremini näha, järelikult on värvitoonid paremini eristatavad. Paljud arvavad vist vstupidi - pilt ilusam (vigu pole näha), järelikult monitor parem. |
Kasutaja jaoks ju silmaga vaadates parem pilt ongi oluline. Samahästi võiks muidu ju grafa kaartide AA'd maha teha, et "jah kui AA peale keerata siis tavakasutaja ei näegi kui saklilised servad tegelt mängus on ja arvab seetõttu, et mäng on ilusam". Justkui oleks parem kui ikka näed vigast pilti.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.09.2003
|
20.10.2006 13:45:42
|
|
|
| Auron kirjutas: |
| Alan B'Stard kirjutas: |
| Kes muidu CRT värviparemust ei usu, võiks JPG-pildi pakkimisvigu mõlemat tüüpi ekraanil otsida. CRT-l on need üldiselt palju paremini näha, järelikult on värvitoonid paremini eristatavad. Paljud arvavad vist vstupidi - pilt ilusam (vigu pole näha), järelikult monitor parem. |
Kasutaja jaoks ju silmaga vaadates parem pilt ongi oluline. Samahästi võiks muidu ju grafa kaartide AA'd maha teha, et "jah kui AA peale keerata siis tavakasutaja ei näegi kui saklilised servad tegelt mängus on ja arvab seetõttu, et mäng on ilusam". Justkui oleks parem kui ikka näed vigast pilti. |
Värvitoonid ei ole vead.
Kui AA lihtsalt pildi nii uduseks teeks et sakid ära kaovad, oleks ta hea näide. Aga eeldan et seda ta ei tee vaid püüab infokaotuseta läbi saada (ma ise ei mängi ja ei tea).
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
project
HV Guru

liitunud: 18.02.2004
|
28.10.2006 15:49:54
|
|
|
Philips 19" 190S nüüd siis käes.
Nö paika ka seadistatud, ei kurda ütleks nii. Üks asi mis ei meeldi on et ülevalt kisub Natuke tumedaks kui enam vähem otse vaadata vms, ootasin natuke parema külgedelt nähtavusega monitori. Näitajad olid küll 176H ja 170V. Teine asi mis meelt mööda ei olnud, oli DVI kaabli puudumine, istun Praegu analoogi taga (kui kellelgi on pakkuda DVI-D Dual kablat, võtke ühendust). Värvid aga muidu tunduvad korralikud. Mis puutub reageerimis aega siis mängudes ei märganud suurt vahet. Aga n. lehe kerimine ja winampi liigutamine tõmbab nendel oleva teksti uduseks mis ongi lcd teema vist.
Üritan otsustada mis taseme juurde contras ja brightness jätta. Hetkel Contrast 85 ja Brightness 30, peaks heledust maha kerima veel? 100% ajas alguses küll kohe pea imelikuks.
Üldiselt olen rahul, esimene lcd ja ei oska suurt rohkem võrrelda. Poes nähtutega võrreldes on selles osas parem, et pildil pole mingit vedelat ujuvat udukihti peal. Surnuid piksleid pole ning Fauni kaubandust võin ka kiita. Teenindamine ja suhtlemine üsna heal tasemel. Pildid kunagi tulevikus.
-
E: Tellisin 190S7FS aga sain 190S7FG
Nad helistasid ja rääkisid ka midagi et kas halli või hõbedast pole hetkel laos(ei mäleta kumba), et kas võib teise saata. Mul polnud muidugi midagi selle vastu.
Kas see tootekoodi S(ilver) vahetumine G(rey) ga ongi vist sellest tingitud? Igaks juhuks kontrollin üle, et mingite näitajatega pikki näppe ei saaks. Neti andmetel tunduvad näitajad samad.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
84 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
28.10.2006 16:19:01
|
|
|
| See viimane täht on puhtalt ainult värvikoodi tähistamas enamusel, kui mitte kõigil, tootjatel.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
project
HV Guru

liitunud: 18.02.2004
|
28.10.2006 17:44:01
|
|
|
Olgu, esimene kala tekkis ja mai tea mis põhjuseks.
http://www.zone.ee/networkproject/viga.JPG?2
Kas see võib olla põhjustatud kehvades video driveritest(tegelt üsna uus vers. on peal) või hoopis sellest et mängisin mod'itud serveris. Või on asi puhtalt monitori viga?
Või kuumenes videokaart üle?
E: Kas seda kui monitori pikslid hakkavad alt vedama, on võimalik üldse print screeniga salvestada?
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
84 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Robska
HV kasutaja

liitunud: 07.10.2006
|
28.10.2006 22:44:23
|
|
|
| Mina näen seda iga päev mängides. Enda arust o nsee täiesti tavaline, aga las teise dka vaatavad üle.
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
project
HV Guru

liitunud: 18.02.2004
|
28.10.2006 23:55:56
|
|
|
| Selles mõttes et varem pole esinenud. Aga server oli selline kahtlane kus nö muru peal oli ning kuna pole hetkel arvutis oleva sõbra kaardiga väga palju mänginud, kahtlustan videoka ülekuumenemist vms. Läksin kohe teise servusse, seal oli küll teine map aga kala kadus.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
84 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
29.10.2006 14:01:49
|
|
|
| project kirjutas: |
| Kas seda kui monitori pikslid hakkavad alt vedama, on võimalik üldse print screeniga salvestada? |
Loomulikult mitte. Printscreen loeb videokaardi ekraanipuhvrist pildi, mis ekraanile saadetakse. Kas ja kuidas ekraan selle näitamisega hakkama saab ei saa tarkvara kuidagi teada.
_________________ Toetan õige kirja |
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
29.10.2006 15:01:39
|
|
|
| stepzter kirjutas: |
| project kirjutas: |
| Kas seda kui monitori pikslid hakkavad alt vedama, on võimalik üldse print screeniga salvestada? |
Loomulikult mitte. Printscreen loeb videokaardi ekraanipuhvrist pildi, mis ekraanile saadetakse. Kas ja kuidas ekraan selle näitamisega hakkama saab ei saa tarkvara kuidagi teada. |
... fotoaparaadiga pilt teha on õige liigutus.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
project
HV Guru

liitunud: 18.02.2004
|
03.11.2006 15:36:22
|
|
|
Vahetasin nüüd siis oma philips 190S7'mel analoog juhtme DVI vast ja esmamulje on küll neutraalne, mitte midagi nagu poleks muutunud.
Kui DVI kabla taha panin, kadusid monitori menüüst postisiooni ning Phase/Clock muutmise võimalused. Saan õieti aru et DVI kablaga pole seda kunagi vaja teha ja ta ise automaatselt keelab need võimalused ära, või on mul mingi kala sees? Monitori ja videokaardi driverid on paigas.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
84 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
03.11.2006 16:08:07
|
|
|
ei keela ära vaid need tehakse automaagiliselt. või siis pigem pole neid lihtsalt vaja
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
project
HV Guru

liitunud: 18.02.2004
|
03.11.2006 16:33:45
|
|
|
| Keegi kes on sama konfiga olnud nii vga kui ka dvi taga, oskaks ehk öelda milles see kvaliteedi vahe on? Pidi teravamaks jne minema aga reaalselt silmaga küll ei ütleks.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
84 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
03.11.2006 16:55:54
|
|
|
1280x1024 resol ja korraliku videokaardi korral ei pruugi vahe nii silmnähtav ollagi
korralik sõltub siin pigem tootjast, juppidest kui kivist, mis seal peal on.
ja kuvarist sõltu ka loomulikult omajagu. räägiti siin ju mõlema dvi ja vga sisendiga kuvaritest, mille vga meelega crippled oli
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
viimati muutis londiste 03.11.2006 17:00:30, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
project
HV Guru

liitunud: 18.02.2004
|
03.11.2006 16:57:52
|
|
|
Reso jah 1280 ning jookseb 60 hz peal monitor. Aga videokaart, Ti4400 on korralik?
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
84 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aht0
HV veteran
liitunud: 14.10.2003
|
08.11.2006 19:22:49
|
|
|
| stepzter kirjutas: |
See CRT'de kiirgav kahur kiirgab beta-kiirgust energiaga 20keV. See on nii nõrk kiirgusallikas, et isegi paberileht on piisav varjestus, rääkimata sentimeetri paksusest klaasist, mis CRT ees on, või sellest, et see kiirgus mingit pidi kahjulik oleks.
Mis CRT'de puhul kahjulik olla võib on udune pilt ja madal värskendussagedus, mis mõlemad väga tõhusalt väsitavad silmalihaseid ja põhjustavad sellega nägemise halvenemist. Korraliku CRT'ga neid probleeme ei ole ja CRT'lt LCD'le minnes võib häirima hakata pildi ebatavaline teravus, või liigne heledus (mis on mõistlik maha keerata). Muidugi mõlemad ekraanitüübid kahjustavad silmi, kui neid vaadata ilma silmi pilgutamata 20cm kauguselt tundide kaupa. |
mida dosimeeter selle kiirguse väärtuseks umbes annaks?
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
12.11.2006 15:04:14
|
|
|
| project kirjutas: |
Reso jah 1280 ning jookseb 60 hz peal monitor. Aga videokaart, Ti4400 on korralik?  |
... kas sellel kaardil üldse DVI väljund on või kasutad lihtsalt üleminekut ? Ega üksnes DVI kaabel miskit vahet küll välja ei too, Ti4400 on juba üsna vana kaart ja oleneb isendist, kuid kuid isegi Ti4600 kaardid ei kippunud alati just parimat pildikvalli välja andma, võrreldes konkureeriva RADEON seeriaga ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
soodent
HV Guru

liitunud: 10.04.2002
|
12.11.2006 15:12:48
|
|
|
Juba paljudel Geforce 2 ja kõigil Geforce 3 kaartidel oli dvi pesa küljes ja vga signaali kehv kvaliteet ei tohiks dvi-d mõjutada.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 822 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
project
HV Guru

liitunud: 18.02.2004
|
12.11.2006 15:28:06
|
|
|
| kaks kaarti kodus. ti4200 ja 4400. Mõlemal DVI pesa olemas.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
84 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
13.11.2006 15:01:26
|
|
|
| soodent kirjutas: |
| Juba paljudel Geforce 2 ja kõigil Geforce 3 kaartidel oli dvi pesa küljes ja vga signaali kehv kvaliteet ei tohiks dvi-d mõjutada. |
... jah, ka minu esimese seeria BBA RADEON'il oli DVI väljund täitsa olemas, kuid tollal see veel nii levinud küll polnud, et seda oleks saanud võtta kui enesestmõistetavalt olemasolevat komponenti, sellepärast ka vastav küsimus ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
murjam
HV kasutaja
liitunud: 09.09.2004
|
15.11.2006 18:57:19
|
|
|
| Mida soovitaksite põhiliselt filmide vaatamise ja strateegiatega tegelevale inimesele? Heameelega vaataks mõnda 20'', samas kui hea see nn skaleerimine on? Äkki peaks vaatama 19'' poole, samas sel native resolutsioon pisut vilets. Hinnaskaala jääks alla 10k. Olen ka projektori peale pikemat aega mõelnud, aga tollega strateegiat nagu ei pela.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wazaap
HV vaatleja
liitunud: 08.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vipu
HV veteran

liitunud: 15.09.2004
|
17.11.2006 15:33:49
|
|
|
endal Samsung 20" LCD SyncMaster 205BW, ei kurda kuid halltoonid on kuidagi sinised, tegelen siin kalibreerimisega aga lihtsam vist targem värviprofiil selgalasta.
mängida kannatab kenasti...
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|