Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Nokia N70 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
zyps
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2006 23:33:25 Nokia N70 vasta tsitaadiga

link :: Telefoni kodu.

Nokia N70



Mõõtmed: 108 x 53 x 24
Kaal: 126 g
Ooteaeg: Kuni 264 h
Kõneaeg: Kuni 3,5 h
Mälu: 30 MB dünaamiline
Ekraan: 262 144 värvi, 176 x 208 pikselit, 8 rida
Standardvarustuses lisaks telefonile: BL-5C aku; reisilaadija; 64MB MMC mälukaart; datakaabel; kasutusjuhend.

Telefoni olen nüüdseks omanud peaaegu kaks täispikka ööpäeva, kuid tõsisemalt tutvust jõudsin teha alles täna. Arvestades, et eelmine telefon mida kasutasin, oli Nokia 6210, tundub asi ikka kuradi keeruline, aga loodan et see tunne on ajutine. Telefon tundub hetkel minust targem olevat, ja ei tee mitte seda mida ma tahan, vaid seda mida ma käsin icon_lol.gif Esimese asjana proovisin järele MP3 pleieri, mis on korralik, ja ajab hädakorral asja ära, kuid oma iPodi kannan ikka kaasas. Seoses "Muusikamenüüga" hakkas silma ka esimene kirjaviga: "Viimatisi laule pole". Mis võrreldes Alcateli klahviluku kalaga pole muidugi midagi.

Mõni pilt põhikaameraga:
1
2
3
4
5

Videoklippe lisan homme.


viimati muutis zyps 16.08.2006 23:37:58, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tony Soprano
HV kasutaja


liitunud: 12.03.2002




sõnum 16.08.2006 20:53:26 vasta tsitaadiga

tere.
Kiire küsimus n70 omanikele. Kuidas käib maha automaatne klahvilukk või kuidas selle aega pikendada

_________________
Valitsus salgab juhtunut.......
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zyps
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2006 23:39:14 vasta tsitaadiga

Tony Soprano kirjutas:
tere.
Kiire küsimus n70 omanikele. Kuidas käib maha automaatne klahvilukk või kuidas selle aega pikendada

Tervist!
Kas automaatne klahvilukk N70l mitte ei puudu?
Igaljuhul ei suutnud telefonist leida küll.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TMT
HV Guru
TMT

liitunud: 23.10.2005




sõnum 17.08.2006 02:09:31 vasta tsitaadiga

zyps kirjutas:
Tony Soprano kirjutas:
tere.
Kiire küsimus n70 omanikele. Kuidas käib maha automaatne klahvilukk või kuidas selle aega pikendada

Tervist!
Kas automaatne klahvilukk N70l mitte ei puudu?
Igaljuhul ei suutnud telefonist leida küll.
Oman kah sellist telefoni ja sellel tõesti puudub automaatne klahvilukk kui sellina.Koodiga lukk peaks küll nagu olema(ei tea sellest suurt midagi kuna ei kasuta seda)Klahvilukku saad tõmmata kuskil netist aga täpselt ei mäleta enam kust.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tony Soprano
HV kasutaja


liitunud: 12.03.2002




sõnum 17.08.2006 18:43:52 vasta tsitaadiga

Mul klahvilukk peal ja ajab tõsiselt hinge täis. 18 sekki ja lukus midagi teha ei saa ja kohta ei leia kust maha käib
_________________
Valitsus salgab juhtunut.......
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trussik
HV kasutaja
trussik

liitunud: 13.01.2003




sõnum 17.08.2006 21:50:37 vasta tsitaadiga

normaalse klahviluku saab peale panna aga nime kahjuks ei mäleta hetkel..nii et kui kellelgi huvi siis uurige beer_yum.gif
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ffw
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.08.2006 00:44:37 vasta tsitaadiga

Tony Soprano kirjutas:
Mul klahvilukk peal ja ajab tõsiselt hinge täis. 18 sekki ja lukus midagi teha ei saa ja kohta ei leia kust maha käib
peaks mingi programm olema (vist autolock või midagi taolist). otsi telefonist ülesse see ja muuda ära! (symbian ver3. on igatahes see asjandus kaustas "minu asjad")
_________________
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.08.2006 01:14:27 vasta tsitaadiga

Asja nimi on JJkeyLock ja saab viimase versioni siit OS 60 telefonidele thumbs_up.gif
http://koti.phnet.fi/jarilaak/software/jjlkeylock.html
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tony Soprano
HV kasutaja


liitunud: 12.03.2002




sõnum 19.08.2006 10:37:37 vasta tsitaadiga

JJkeyLock sai ka ära proovitud. Panin 60 seki pele ja et automaatselt käima läeks. Aga ikkagii 18 sek ja klahvid lukus. Tuleb ikkagi käia telefonipoes et need asja üle vaataksid
_________________
Valitsus salgab juhtunut.......
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Number1
HV kasutaja
Number1

liitunud: 17.07.2005




sõnum 02.09.2006 00:23:31 vasta tsitaadiga

kas keegi oskaks öelda kas n70 toetab Nokia muusikapeakomplekti HS-20, AD-41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2 trini
HV veteran
2 trini

liitunud: 15.04.2004




sõnum 05.09.2006 11:41:05 vasta tsitaadiga

Kas keegi softi upgrade'i ka on proovinud teha Nokia tarkvara uuendamise lehel?
http://www.nokia.co.uk/nokia/0,1522,,00.html?orig=/softwareupdate
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Number1
HV kasutaja
Number1

liitunud: 17.07.2005




sõnum 05.09.2006 14:13:23 vasta tsitaadiga

tegin telefonile aga ei muutunud nagu midagi icon_confused.gif võibolla on mul kõige uuem soft peal!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2 trini
HV veteran
2 trini

liitunud: 15.04.2004




sõnum 05.09.2006 17:02:06 vasta tsitaadiga

Huvitab just see, ega seal keelepaketiga mingit jama ei teki? Eestikeelsed menüüd ikka jäävad alles?

Edit: kui kõige uuem soft juba peal, siis peaks mingi kirja ette viskama, et 'no upgrade available for this region'
Ja mis klahvikombinatsiooniga seda softi versiooni vaadata saigi? ära olen unustanud icon_redface.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zann
HV kasutaja

liitunud: 27.08.2003




sõnum 05.09.2006 18:13:36 vasta tsitaadiga

*#0000#
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
juurastaja
HV kasutaja
juurastaja

liitunud: 07.12.2003




sõnum 06.09.2006 20:01:33 vasta tsitaadiga

üks väheseid uuemaid Nokia telefone, mis on sümpaatne. Tean kuna olen enamusi uuemaid näputanud.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pl1600
HV Guru

liitunud: 29.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2006 14:34:42 vasta tsitaadiga

2 trini kirjutas:
Kas keegi softi upgrade'i ka on proovinud teha Nokia tarkvara uuendamise lehel?
http://www.nokia.co.uk/nokia/0,1522,,00.html?orig=/softwareupdate


tegin just, tellist ei saand õnneks icon_wink.gif soovitus: backup ikka enne, telefon tehakse tyhjaks
eestikeelse backupi taastamiseks pidi aint inglise keele uuesti valima, muidu ei lasknud
kes kiirust juurde tahab näiteks menüüdes liiklemises, siis muutke logi seadetest 30 päeva asemel vähemaks - 10 või 1 vastavalt vajadusele

_________________
mäx2
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
trussik
HV kasutaja
trussik

liitunud: 13.01.2003




sõnum 28.09.2006 22:09:43 vasta tsitaadiga

omanikud rääkige raadio,mp3 helist..räägitakse et pidi jõle kehv olema,aga kui SE walkmani kõrvaklapid ühendada kas asi paraneks märgatavalt?
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pl1600
HV Guru

liitunud: 29.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2006 22:43:05 vasta tsitaadiga

trussik kirjutas:
omanikud rääkige raadio,mp3 helist..räägitakse et pidi jõle kehv olema,aga kui SE walkmani kõrvaklapid ühendada kas asi paraneks märgatavalt?
heli kehv võrreldes millega? ja niisama sa neid seeriku klappe sinna küll ei ühenda, olen näinud 3.5mm aftermarket adaptereid müügil
_________________
mäx2
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
oks
HV vaatleja

liitunud: 29.09.2005




sõnum 28.09.2006 22:57:04 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kas keegi oskaks öelda kas n70 toetab Nokia muusikapeakomplekti HS-20, AD-41

AD-41 töötab küll muusikat kuulates, kuid peale vastamise nupu ülejäänud nupud ei funka, ilmselt on asi pleieris.
raadio peale lülitades jookseb telefon millegipärast kokku.

tsitaat:

omanikud rääkige raadio,mp3 helist..räägitakse et pidi jõle kehv olema,aga kui SE walkmani kõrvaklapid ühendada kas asi paraneks märgatavalt?

proovisin eelpool mainitud 3250 klappe (AD-41), mis on muidu ülihea kvaliteediga 3250 enda küljes, kuid n70-ga teevad küll eriti rõvedat häält. ehk siis minuarust pole asi klappides, vaid pleieris endas, millele ma pole kahjuks paremat asendust leidnud. kui keegi teab mõnda varianti, võiks teada anda.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puna
HV Guru


liitunud: 18.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2006 17:07:05 vasta tsitaadiga

Mind häirib vähe kaamera klapp.
Tasku pannes välja võttes.
Kommentaarid: 361 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oks
HV vaatleja

liitunud: 29.09.2005




sõnum 29.09.2006 17:10:03 vasta tsitaadiga

see jah häiriv, kuid vöökott hea lahendus, olen näinud isegi spets kotti n70le, kus spets klapp kohe kaamera jaoks.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DonNiger
HV Guru
DonNiger

liitunud: 14.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2006 17:18:37 vasta tsitaadiga

Äärmiselt pettunud selles, kasutanud ca kuu aega. 6310 läheb uuesti käikku.
_________________
Müüa EOS 50D
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puna
HV Guru


liitunud: 18.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2006 15:41:56 vasta tsitaadiga

Minu oma läheb ka müüki ei olnud oodatud asi.
Lasen 6233 edasi.
Kommentaarid: 361 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Number1
HV kasutaja
Number1

liitunud: 17.07.2005




sõnum 07.01.2007 06:30:19 vasta tsitaadiga

mul selline jama et telefon võtab ka helinad mis ma telefoni olen pannud ka mp3playeri muusikalisti, oskab keegi öelda kuidas seda vältida?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puna
HV Guru


liitunud: 18.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2007 13:27:33 vasta tsitaadiga

Võtab küll.
Kolisin ise N70 pealt N80-le üle.
Ausaltöelda olen rahul.
Kommentaarid: 361 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oks
HV vaatleja

liitunud: 29.09.2005




sõnum 07.01.2007 15:33:05 vasta tsitaadiga

puna kirjutas:

Kolisin ise N70 pealt N80-le üle.
Ausaltöelda olen rahul.


kuidas helikvaliteet on neid kahte võrreldes?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puna
HV Guru


liitunud: 18.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2007 00:31:12 vasta tsitaadiga

Millise heli
MP3 mõtled siis ei tea.
Rääkimisel ei oska nagu välja tuua asja.
Kommentaarid: 361 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oks
HV vaatleja

liitunud: 29.09.2005




sõnum 08.01.2007 01:13:52 vasta tsitaadiga

mp3 mõtlesin jah
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Number1
HV kasutaja
Number1

liitunud: 17.07.2005




sõnum 27.01.2007 01:59:44 vasta tsitaadiga

need kõrvatropid mis orginaalis kaasas on, on mõttetud, sealt mingit heli loota on sama hea kui surnu persest peeru. Ostsin AD-41 handsfree, sinna saab igasugu kõrvaklappe otsa pista kui ikka korralikud klapid küljes on siis heli igati korralik thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jurikarl
HV vaatleja

liitunud: 14.02.2005




sõnum 27.01.2007 15:47:28 vasta tsitaadiga

Number1 kirjutas:
need kõrvatropid mis orginaalis kaasas on, on mõttetud, sealt mingit heli loota on sama hea kui surnu persest peeru. Ostsin AD-41 handsfree, sinna saab igasugu kõrvaklappe otsa pista kui ikka korralikud klapid küljes on siis heli igati korralik thumbs_up.gif

Mul on küll N73, aga jah need alguses kaasas olevad klapid on suht saast:D ja läksid suht kiirelt katki ja on juba tellitud ka HS-20, AD-41 ja ootan kätte saamist icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Number1
HV kasutaja
Number1

liitunud: 17.07.2005




sõnum 29.01.2007 02:56:45 vasta tsitaadiga

HS-20 kvaliteedis kahtlen kõvasti, sellised junnid pole kunagi eriti kvaliteetsed olnud. Ning minuarust on need väga ebamugavad, kui kaua kõrvas on hakkavad kõrvad räigelt valutama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jurikarl
HV vaatleja

liitunud: 14.02.2005




sõnum 29.01.2007 19:15:13 vasta tsitaadiga

Number1 kirjutas:
HS-20 kvaliteedis kahtlen kõvasti, sellised junnid pole kunagi eriti kvaliteetsed olnud. Ning minuarust on need väga ebamugavad, kui kaua kõrvas on hakkavad kõrvad räigelt valutama.

Ma ikka ostan mingid uued junnid:D, ega see ongi hea, et saab uued klapid panna külge(3,5mm)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cert85
HV kasutaja
Cert85

liitunud: 16.02.2006




sõnum 25.03.2007 15:58:25 vasta tsitaadiga

Oskab keegi mainida, kas ka võrgulukku maha sellel võimalik võtta, et kui väljamaalt ostetud ja mis see maksaks?
Tsitaat siis Tevalo foorumist:" Tegemist siis moodsama nn BB5 tüüpi telefoniga.See lukk paigaldatakse juba tootja poolt tehases.Minu teada hetkel mingit programmi selle eemaldamiseks ei ole.Lihtne tarkvara vahetus ei aita.Ainus võimalus see eemaldada on kokkuleppel operaatoriga.Mida tulevik toob,seda ei oska kahjuks ennustada."
Et kas keegi teab rohtu selle vastu?
Tänud!

E: Lugesin nüüd, et Vodafone pidi müüma neid oma võrgu koode £15, et kas keegi ka ostnud neid on?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puna
HV Guru


liitunud: 18.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.03.2007 17:58:21 vasta tsitaadiga

On küllvõimalik, aga pole selle teema jutt.
Ei ole mõtet mulle selle teemaga ka privada.
Kommentaarid: 361 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cert85
HV kasutaja
Cert85

liitunud: 16.02.2006




sõnum 22.04.2007 21:09:12 vasta tsitaadiga

Kas tartus leidub inimest, kes sellega hakkama saaks siis? Ja mingi inimliku hinnaga siis.
Ega sellisest asjast ka vist kasu siin ei ole http://www.phone-tools.cn/forums/showthread.php?t=11570 ?
Et kui leidub inimene või mingi muu kasulik viide, kuidas ma lahti saaks sellest võrgu lukus, siis paluks teada anda!
Tänud!
Cert85
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Peeter21
Piiratud kasutaja
Peeter21

liitunud: 05.09.2006




sõnum 03.05.2007 18:52:16 Probleem nokia n70 ! vasta tsitaadiga

Probleemiks siis see et kui hakkan telefoni sisse lülitama siis ei tee midagi :S Aga kui panen laadijasse siis lööb nokia kirja ette ja näitab et laeb ? (ise arvan et softi viga)
Äkki keegi oskab aidata ?!
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yellowboost
Kreisi kasutaja
yellowboost

liitunud: 08.11.2003




sõnum 28.11.2007 14:50:12 Probleem N70ga vasta tsitaadiga

N70 kukkus maha korra ja nüüd iga natukese aja tagant, mõnikord kauem münikord vähem, karjub "lisatarvikule puudub toetus"


Mida teha ? Softiuuendus ? Äkki kellelgi samasugune probleem olnud ?

beer_yum.gif
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GoGGy
HV Guru
GoGGy

liitunud: 07.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2007 16:22:58 vasta tsitaadiga

Ei usu et softiuuendus aitab! Põrutuse ju saanud... midagi plaadiga vist juhtus! icon_rolleyes.gif
_________________
nutitarvikud24 osta.ee / instagram / facebook
Telefon +372 55 77 kaks 33 (gsm/viber/whatsapp)
e-post: info [ätt] nutitarvikud24 . ee
Kommentaarid: 547 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 385
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ardo1992
HV kasutaja

liitunud: 17.12.2007




sõnum 24.03.2009 18:27:09 nokia n70 "minu asjad" vasta tsitaadiga

Kuidas kustutada telefoni installitud programme, mänge?
Tänud kes viitsib vastata!!

Ardo
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Nokia N70
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.