Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  neti jagamine LAN kaartidega - help needed märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
_marek
HV Guru
_marek

liitunud: 31.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2003 23:14:19 vasta tsitaadiga

ma just ise yritan ka samamoodi võrku jagada, ma naza kaugemal- näeme teineteise arvuteid, aga netti ei ole yhes, tegu on starmani yhendusega, kui keegi oskab aidata oleks tänuväärt... icon_redface.gif

a jah nyt warile , et mul oli ka just yleeile veel nii et dioodid põlesid a faile ei näinud, pane kinlasti workgroupid mõlemas arvutis samaks!!!ja veel ega tihti ei leiagi ise kohe arvutid teineteist yles, tee network neighborhoodi (win 9x) või my network placese(win xp) peal paremklikk ja võta find/search copmuters, see aitab ka vahest...
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2003 23:18:15 Re: neti jagamine LAN kaartidega - help needed vasta tsitaadiga

wari kirjutas:
selline asi et minu arvutis 2 lan kaarti ja ühte tuleb neti ühendus (adsl) teise kaudu tahan luua ühendust ema arvutiga - kuidas seda teha saab (proovisin xp endaarust kõiki võimalusi aa ei saand jagu) äkki on selle jaokx miski eraldi proge?


kui sul on kax võrgukaarti siis on sul kax local area connectionit, see midamööda net sisse tuleb tuleb välja jagada ehk siis enable sharing ja ongi kogu moos...ristkaabliga teine masin kylge ja ongi sul net jagatud
mingid spx'i ja netbeui'd ple sul tarvis....XP'l on olemas selline asi ka veel plaadi peal nagu small home network wizaed voi midagi sellist, tollega saab ka vabalt neti jagatud
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djmadis
HV vaatleja

liitunud: 10.09.2002




sõnum 16.02.2003 09:52:29 vasta tsitaadiga

XP-l käib ju asi nii, et My Network Places->Set up a home or small office network ja edasi on juba kõik puust ees ja punane. Mul on ühendus läpakale nii jagatud, aga on üks probleem. Nimelt kui pistan läpakale juhtme taha või võtan ära, siis katkeb ka teisest (ehk siis võrku jagavast) arvutist ühendus ära, st läpakas tegeleb millegipärast ADSLiga selle asemel, et teise arvutiga lihtsalt LAN ühendus luua. Ei ole veel viitsind kaevama hakata, äkki teab keegi, kust mida muuta? Lauaarvutis XP Pro ja läpakas XP Home.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wari
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.11.2002




sõnum 16.02.2003 10:36:04 vasta tsitaadiga

Pilot kirjutas:
Nüüd siis selline lugu, et proovi kummagi masina tagant iseennast pingida. Näit masinal mille IP on 192.168.0.1 näit C:\Documents and Settings\User\> ping 192.168.0.1 sellisel moel näed, kas võrguseade on võimeline pakette vastu võtma. Kui üks masinatest ennast ei pingi siis on see kaart probleemne (draiver, füüsiliselt tuksis või halvasti pesasse pandud.....). Kui aga mõlemad kaardid üksteist pingivad siis sea sammud poodi ja küsi pööratud otsaga võrgukaablit. Muud häda olla ei tohikski.

pingisin mõlemat kaarti nende endaga = läbis ilusti testi

nüüd siis juhtme probleem? kas võib olla et dioodid põlevad ja ikka juhtme probleem?
asi selles et ma ise tegin selle pööratud kaabli selle http://www.physic.ut.ee/instituudid/efti/loengumaterjalid/ara/Rj45/rj45kaabel.htm
õpetuse järgi - ja olen üpris kindel et otsad õigesti (1 korral panin valest ja tulukesed kaartidel ei vilkund - nüüd vilguvad!)


P.S. workgroupid on mul samad ühe arvuti nimi mari teisel kodu2 - ja search ei leidnud ka muidugi :(

P.S.2 kui nüüd keegi mind ikka aidata ei oska siis aityma abi eest... esmaspäeval peab vist ikka miski teadjamehe microlinkist või midagi siia kutsuma :( kuigi tal pikk maa tulla :) saan mõnusa arve selle eest :D
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Loom
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.07.2002




sõnum 16.02.2003 11:21:40 vasta tsitaadiga

djmadis kirjutas:
XP-l käib ju asi nii, et My Network Places->Set up a home or small office network ja edasi on juba kõik puust ees ja punane. Mul on ühendus läpakale nii jagatud, aga on üks probleem. Nimelt kui pistan läpakale juhtme taha või võtan ära, siis katkeb ka teisest (ehk siis võrku jagavast) arvutist ühendus ära, st läpakas tegeleb millegipärast ADSLiga selle asemel, et teise arvutiga lihtsalt LAN ühendus luua. Ei ole veel viitsind kaevama hakata, äkki teab keegi, kust mida muuta? Lauaarvutis XP Pro ja läpakas XP Home.


Puust ja punaselt küll, aga see Wizard sätib automaatselt DHCP peale ja pärast tuleb IPd käsitsi panna. Ja selline asi ka veel, et kui on 2 võrgukat, siis tuleks nad omavahel ära sillata (Network Bridge), XP peaks sellega ise hakkama saama tavaliselt. IP adre käib siis ainult Bridgeile, mitte kummalegi võrgukale eraldi.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jossi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.11.2001




sõnum 16.02.2003 11:58:38 vasta tsitaadiga

Nagu aru saan on mõlemas masinas win xp. Siaamaani pole keegi vist taibanud küsida kas sul on tulemüür peale keeratud. Kui lubasid ICS, siis see paneb vist automaatselt tulemüüri peale ja isegi ping ei vasta. Kontrolli ühenduse properties>advanced et Internet Connection Firewall ei oleks peal. Hiljem võid ju sisselülitada ja settinguid täpsemalt määrata kui sa tahad winxp enda tulemüüri kasutada.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wari
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.11.2002




sõnum 16.02.2003 12:52:37 vasta tsitaadiga

jossi kirjutas:
Nagu aru saan ...........................

xp sisse ehitatud tulemüür on mul maas. ei ole seda kunagi kasutand sest see segas midagi mul messengeriga faile saates või saades
vaatasin kõik üle ja ... ei ole ühelgi ühendusel peal :( (xp näitab seda ka väikese tabalukuikooniga)
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jossi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.11.2001




sõnum 16.02.2003 14:25:59 vasta tsitaadiga

No siis ikkagi kaabliviga. Sa kontrolli testriga või kasvõi patarei ja pirniga oma kaabel üle. Kuigi järjekord õige, ei anna järsku head ühendust. Olen kohanud jama, kus tuled kaartidel põlevad ja on olnud halva kontakti viga.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pilot
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 16.02.2003 17:32:59 vasta tsitaadiga

Eks see kaabel ikka süüdi. Ma kodus kahe aasta jooksul kaks kaablit ära vahetanud kuna nad pideva sissevälja tõmbamise ja kõikvõimaliku kolu alla jäädes mingi defekti saanud. BTW kui sul masinad üksteist ei pingi, siis ei aita workgroup ega ka teise masina otsimine nime järgi.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wari
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.11.2002




sõnum 16.02.2003 19:36:12 vasta tsitaadiga

Pilot kirjutas:
Eks see kaabel ikka süüdi. Ma kodus kahe aasta jooksul kaks kaablit ära vahetanud kuna nad pideva sissevälja tõmbamise ja kõikvõimaliku kolu alla jäädes mingi defekti saanud. BTW kui sul masinad üksteist ei pingi, siis ei aita workgroup ega ka teise masina otsimine nime järgi.

ugei mul üks varujuhe kodus (et kui lanni teen) proovin sellega ....... see on enne ikka töötanud :P
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wari
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.11.2002




sõnum 16.02.2003 22:54:54 vasta tsitaadiga

nii nüüd on küll si**a kanti kopp juba :(((( proovisin teise juhtmega.. ja ikka ei töötanud :(
ma naeran ennast ribadex kui teisipäeval mingi pats siia tuleb ja 10 minsaga asja korda teeb :D :(
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Loom
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.07.2002




sõnum 17.02.2003 10:43:09 vasta tsitaadiga

Ma arvan ikka, et sul pole IPd paigas, muud keerulist ei saa seal olla. Võta TCP/IP settings lahti ja vaata, ega sul DHCP peal ei ole asi.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
freewingonboard
HV vaatleja

liitunud: 30.12.2002




sõnum 19.02.2003 16:13:07 vasta tsitaadiga

Minul on ka XP ja 98 ja mitte muffigi ei aita.... icon_cry.gif
tsitaat:
tsitaat:

Kas mõlemas arvutis on XP?. Mul 2k ja sõbral 98. Mina teda näen ja saan failidesse, sõber mind ainult näeb (küsib mingit passwordi, kuid seda pole - ka tühik ei mõju) Mõlemal sharitud. Samas teised, kes on lanis, saavad ka minu failidesse - kas oskab keegi aidata?



win 98ga win xp asju ka ei nae
xp omanik peab midagi era konfima, ma tapselt ei tea sest ei oma xp
aga ma arvan et see on see xp firewall
tsitaat:
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wari
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.11.2002




sõnum 24.02.2003 12:47:54 vasta tsitaadiga

:P soovitage mulle parem miskit karpi mis aitax netti jagada (võibolla on selliseid mida kasutades ei peaks üks arvuti sees olema koguaeg?)
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eeRuheeRu
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.04.2002




sõnum 24.02.2003 13:00:09 vasta tsitaadiga

Mina tegin nii:

jagavale arvutile 1 võrkarile IP: 192.168.0.2 (siia võrkarisse tuleb internet sisse)
jagavale arvutile 2 võrkarile IP: 192.168.0.3 (siit võrkarist läheb internet toakaaslase arvutisse)
toakaaslase võrkaril IP 192.168.0.4

kumbki panime endale ka DNS serverid 62.65.192.1 ja 62.65.192.2
mina panin gatewayks 192168.0.1 (ehk see arvuti, kuhu tuleb sisse starmani internet, (all sõbra juures on see masin))
toakaaslane pani gatewayks 192168.0.3 (ehk minu arvuti 2 võrkari IP)

nüüd installisin ICS-i ja panin sealt paika, et, kust läheb välja, ja kust tuleb sisse ja praegu on niipalju korras, et netis surfata saab ja msn on ka olemas. Kui keegi oskaks aidata, mismoodi local sharetud faile saab näha, siis oleks tore. Kui kumbki panime automatically detect setingud, siis msn ja sharetud failid olemas, aga netti ei olnud icon_sad.gif

_________________
M:Corsair 512MB CL2 PC3200, Spire cooler WR3 90.-
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
nuhk
Kreisi kasutaja
nuhk

liitunud: 15.12.2001




sõnum 24.02.2003 16:34:10 vasta tsitaadiga

wari kirjutas:
icon_razz.gif soovitage mulle parem miskit karpi mis aitax netti jagada (võibolla on selliseid mida kasutades ei peaks üks arvuti sees olema koguaeg?)


Trendnet TW100-S4W1CA
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  neti jagamine LAN kaartidega - help needed mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.