Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Kas keegi teab? - modem/ruuteri konfimine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
sun
HV kasutaja

liitunud: 25.01.2003




sõnum 18.02.2003 14:37:11 vasta tsitaadiga

Ivoshiee kirjutas:
Ametlikult müüb ET selle paketi all ainult 1 avalikku IP aadressi (mask 255.255.255.252), aga senine info viitab, et sul on neid 125 (mask 255.255.255.128). Kui sa ise ei ole aadresse juurde tellinud ning aadresse kuidagi muud moodi ETs ei piirata, siis on tegu pigem ET konfijate apsuga.
Kas sa seda apsu enda kasuks tarvitad ehk riputad oma massinad kõik erinevate avalike IP aadresside külge, on sinu enda riskil.
Kes hulle teab, võibolla ongi see "NapT funktsioon" ning kõik ongi korras? Kui siiski ei ole ning ET jama avastab, siis võid halvemal juhul ETst banni saada või isegi kohtusse sattuda...


oot-oot, mina polegi milleski süüdi, et mulle selline ruuter/modem paigaldati ja selline IP aadress anti. Jagama seda muidugi 125-le kasutajale ei hakka. Nagu öeldud, hakkab 2 masinat kasutama ühte IP aadressi. Ja kirjutasin ma sellepärast, et keegi väitis, et selline asi ei ole ilma ruuterita võimalik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sun
HV kasutaja

liitunud: 25.01.2003




sõnum 18.02.2003 14:42:40 vasta tsitaadiga

tint kirjutas:
see on su enda ruuteri ip aadress, sisevõrk on ikkagi midagi muud, mida see nat sulle annab, v/k ju...


Krt. ega ma väidagi et ei ole või on. Ma ütlen, et võrgus on 2 masinat ilma eraldi ruuterita. icon_evil.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ivoshiee
HV veteran

liitunud: 24.01.2003




sõnum 18.02.2003 14:44:30 vasta tsitaadiga

sun kirjutas:
Ivoshiee kirjutas:
Ametlikult müüb ET selle paketi all ainult 1 avalikku IP aadressi (mask 255.255.255.252), aga senine info viitab, et sul on neid 125 (mask 255.255.255.128). Kui sa ise ei ole aadresse juurde tellinud ning aadresse kuidagi muud moodi ETs ei piirata, siis on tegu pigem ET konfijate apsuga.
Kas sa seda apsu enda kasuks tarvitad ehk riputad oma massinad kõik erinevate avalike IP aadresside külge, on sinu enda riskil.
Kes hulle teab, võibolla ongi see "NapT funktsioon" ning kõik ongi korras? Kui siiski ei ole ning ET jama avastab, siis võid halvemal juhul ETst banni saada või isegi kohtusse sattuda...


oot-oot, mina polegi milleski süüdi, et mulle selline ruuter/modem paigaldati ja selline IP aadress anti. Jagama seda muidugi 125-le kasutajale ei hakka. Nagu öeldud, hakkab 2 masinat kasutama ühte IP aadressi. Ja kirjutasin ma sellepärast, et keegi väitis, et selline asi ei ole ilma ruuterita võimalik.


Sa ei saa kuidagi 2 massinale samas võrgus sama IP panna. Kui tahad ühele aadressile mitut massinat panna, siis peab olema miski purk (router), mis tegelikult omab seda aadressi (välisaadress) ning see tõlgib sinu sisevõrgus olevate massinate liikluse selliselt nagu see tuleks ainult ühelt aadressilt. Sisevõrgu massinatel peab sellest hoolimata olema erinevad aadressid ning minuteada näeb hea tava ette neid aadresse vahemikust 192.168.x.x või 10.x.x.x.
Võibolla ET NAT käibki 215. aadresside peal ning kõik ongi korras, aga selleks tuleb seda eraldi katsetada.


viimati muutis Ivoshiee 18.02.2003 15:04:23, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tint
HV veteran

liitunud: 26.01.2003




sõnum 18.02.2003 14:57:56 vasta tsitaadiga

mis krt jne.. tra anna oma ip, vaatame järgi mis sul seal üldse on
tsitaat:

Krt. ega ma väidagi et ei ole või on. Ma ütlen, et võrgus on 2 masinat ilma eraldi ruuterita.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Kas keegi teab? - modem/ruuteri konfimine mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.