|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
20.03.2006 17:20:36
|
|
|
| erick kirjutas: |
| Ho Ho, ma ei mõista - praeguste prosede hädine 8 GB/s ühendus RAMiga on piisav middleware füüsikamootorite jooksutamiseks, aga R580 48 GB/s jääks ebapiisavaks? |
Just nii see on.
http://www.cs.unc.edu/~geom/GPUSORT/results.html
7800GTX omab mälu läbilaset ~38GiB/s, P4 ~6.4GiB/s. Vahe ~6x. Umbes sama suur on vahe ka sortimise kiiruses kui P4 peal kasutada peaegu optimeerimata STL'i sortimist.
[edit]
GPU<->CPU läbilase on PCIe puhul ~4GiB/s mõlemas suunas. Andmete liigutamiseks ei jää sellest kohe kindlasti väheks.
[edit2]
GPU<->CPU suunas on see 4G siis teoreetiline läbilase, reaalselt saavutatakse ~1.4G upload, 0.9G download. Siiski sellest piisab.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sendler
HV kasutaja
liitunud: 26.05.2003
|
20.03.2006 19:00:30
|
|
|
nVidia enda slaid presentatsioonilt
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erick
HV Guru

liitunud: 24.01.2003
|
20.03.2006 19:13:43
|
|
|
Kõik sõltub sellest, kui väga need 2 7900 GTXi sellega vaeva nägid - kui asi tõmbas kaardid nii kooma, et graafika jaoks enam ressursse ei jäänudki, siis pole tõesti nagu mõtet.
Aga kui SLI süsteem suudab selle kõrvalt veel mängu normaalsel tasemel jooksutada, siis on muidugi väga tore
Varsti tehakse reviewd, kus graafikutel on kirjas näiteks, et selle mängu jooksmisel kasutati settinguid 4xAA, 8xAF ja 2xPA (Physics acceleration)
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
20.03.2006 19:15:20
|
|
|
Sendler, kas ehk oskad anda viidet tollele presentatsioonile kust too slaid pärit on?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sendler
HV kasutaja
liitunud: 26.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
20.03.2006 19:25:30
|
|
|
Kui seda graafikut väga meelevaldselt tõlgendada siis mina loen välja et üks 7900GTX on enam-vähem 10x kiirem kui ühetuumaline 3.5GHz P4. Kui õieti mäletan siis PhysX pidi olema ~100x kiirem kui kiiremad P4'd. Ehk siis ~2-3x kõrgema hinnaga saab ~1/10 jõudlusest
Samas ega see graafik midagi eriti sisutihedat ei näita. Enne kui ei tea kui suur osa ajast kulus joonistamiseks, füüsikaks ja muuks ei saa sealt mingeid põhjapanevaid järeldusi teha.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
20.03.2006 20:50:01
|
|
|
Vähem kui poolteist päeva veel jäänud, siis saame nvidia lehelt teada, mis asjaga tegu ja mida oodata. Ootame ära
| tsitaat: |
| Now, according to NVIDIAs own information, the minimum requirement for Havok FX support is the GeForce 7600 GPUs and they recommend the 7900 series of cards. Users that have 6-series cards will not be able to take advantage of the physics processing capabilities that the Havok FX engine will utilize and the slower 7-series cards wont run them as fast. |
Edit: Link siis (pikem artikkel) : http://www.rojakpot.com/showarticle.aspx?artno=303&pgno=0
Muide selle artikli kuupäev on 21.03.06
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
capricorn
Kreisi kasutaja
liitunud: 26.01.2003
|
20.03.2006 22:56:16
|
|
|
| Zonerman kirjutas: |
Vähem kui poolteist päeva veel jäänud, siis saame nvidia lehelt teada, mis asjaga tegu ja mida oodata. Ootame ära
|
Meil on täiesti puudu ju 7700 seeria, tegelikult tuleb hoopis 7600 GT AGP-le teise GPU-ga...võibolla
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mr.D
HV kasutaja
liitunud: 31.12.2004
|
21.03.2006 00:22:16
|
|
|
Keerake oma kell 2 päeva edasi, siis näete, mis see suur saladus on
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erick
HV Guru

liitunud: 24.01.2003
|
21.03.2006 00:36:28
|
|
|
Ho Ho, an interesting turn of events
Rojakpoti servu on kaunis umbes, niiet igaks juhuks sai olulisem osa siia kirja:
* Simulate and render on GPU
* DATA STAYS ON THE GPU - NO TRANSFER TO CPU REQUIRED
* System Configurations
*Minimum - nV 7600 GS
*Recommended - nV GeForce 7900 GTX SLI
BTW, päeva võllanali: nüüd me siis teame, miks on vaja Quad SLI'd
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.03.2006 01:12:05
|
|
|
| eric kirjutas: |
| Ho Ho, an interesting turn of events |
Kus siin see pööre veel on? Havoc rääkis juba rohkem kui aasta tagasi et kavatseb osa oma simulatsioonidest GPU peal e viia. Oli lihtsalt aja küsimus millal see valmis saab.
Nagu arvata oligi, "particle based effects", ei sõnagi ragdolli laadsetest asjadest.
Tahaks mingeid konkreetseid videoid-numbreid näha töötavast süsteemist, Eriti võrdlust quadSLI vs single 7600GS
Poleks paha ka teada saada kui palju kaadri ajast ning kaardi ressurssidest kulub füüsika, palju graafika jaoks
Ehk siis sul võib lageda-sileda põllu/põranda peal ringi karelda 10k kasti kuid max ~10-20 laipa kuna viimaseid peab ikkagi CPU peal jooksutama
Kui nüüd veidi mõtlema hakata siis viimasel ajal on mängude miinimumiks olnud umbes 1.5GHz prose. Tipp-prosed on üldjuhul olnud neist max 2-3x kiiremad. Nemad räägivad et miinimum on 7600GS. Too omab on umbkaudu 9x vähem arvutusressurssi kui 7900GTX SLI ning tõenäoliselt ~5x vähem mälu läbilaset. Samuti olenevalt kasutatavast graafika kvaliteedist-resolutsioonist võib GPU koormus väga suuresti erineda. Huvitav kuidas nad kavatsevad selle süsteemi niivõrd erinevate kiirustega platformide peal mõistlikult tööle panna? Mul on tunne et see saab olema rangelt SP mängude lõbu, MP's oleks muidu igal inimesel erinev kogus kõikvõimalikke objekte eri kohtades jalus töllerdamas
Üks minu arvates halb asi selle asja juures on et see loobib PhysX'i turule tulekule ja levikule kaikaid kodarasse. Nad oleks ju võinud lasta Ageial rahulikult omi asju ajada ning oleksimegi saanud endale lisaks veel kolmanda mängudeks tähtsa ja vajaliku jupi
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erick
HV Guru

liitunud: 24.01.2003
|
21.03.2006 09:13:10
|
|
|
Ega AGEIA seepärast tulemata jää
Kui meil veab, siis nad on sunnitud hoopis hindu alla laskma
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piimaPAKK
HV kasutaja

liitunud: 06.12.2005
|
21.03.2006 09:36:43
|
|
|
Ho Ho, mis sul selle ragdolliga niiväga on, see on ikka väga lihtsalt arvutatav asi.
Osakesed ongi põhiline, miks üldse füüsikakiirendit vaja võib minna, nimelt saab nendega vedelikke, riiet jne. simuleerida.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
21.03.2006 11:52:04
|
|
|
| piimaPAKK'i jutul point sees.Ei satu ju eriti olukorda kus korraga vaja mingit 50 laipa ragdollimas simuleerida - samas tulistades igast smoke, debris + siis lendavad sädemaed ja neist tulevad varjusid asju on ju suurel hulgal.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
21.03.2006 12:40:24
|
|
|
nvidia pakub toredat alternatiivi..
ehk siis igaüks ise otsustab kas ostab rämekallid kaardid SLI-sse või isegi Quad SLI-sse
või siis ostab Ageia kaardi juurde, mis on kiirem ja kordades odavam
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piimaPAKK
HV kasutaja

liitunud: 06.12.2005
|
21.03.2006 12:59:21
|
|
|
Winterwind, anna linki kus kohast ma Ageia kaarti osta saan
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.03.2006 13:42:40
|
|
|
| piimaPAKK kirjutas: |
| Ho Ho, mis sul selle ragdolliga niiväga on, see on ikka väga lihtsalt arvutatav asi. |
Kas tõesti? Oled sa mingeid teste teinud või ise neid progenud et tead kuivõrd lihtsalt need arvutatavad on?
Ragdolli tõin lihtsalt näiteks veidi keerukamast hierarhilisest süsteemist. Umbes sama süsteemi alla käib näiteks ka kõikvõimalike köite-nööride ning purunevate-deformeeruvate süsteemide simuleerimine
| piimaPAKK kirjutas: |
| Osakesed ongi põhiline, miks üldse füüsikakiirendit vaja võib minna, nimelt saab nendega vedelikke, riiet jne. simuleerida. |
Huvitav, nende kodukalt lugesin välja et suudetakse simuleerida ainult kõiksugu lendavat sodi ning mingil määral ka vedelikke kuid riidest polnud sõnagi. Tõenäoliselt seetõttu et riide simuleerimine vähe keerukamates keskkondades pole eriti lihtne. Ma tean et on olemas kõikvõimalikke proof-of-concept asjandusi mis riiet simuleerivad GPU'l kuid kõik seni nähtud on olnud väga lihtsa ülesehitusega stseenides.
Huvitav on ka see et havokFX'i lehel räägiti tuhandetest objektidest ning NV presentatsioonis kümnetest tuhandetest. Huvitav mis riistvara ja stseene kumbki silmas pidas neid numbreid välja öeldes.
Samuti mulle on jäänud tunne et need osakesed ei saa mõjutada midagi muud kui teisi GPU peal simuleeritavaid objekte kuna ma ei usu et nad suudavad CPU'l simuleeritavaid keerukamaid asju kuidagi GPU'le selgeks teha või vastupidi. Näiteks ma ei usu et saab olema võimalik kuhjata hunnik kõikvõimalikku GPU'l simuleeritavat sodi ühte hunnikusse ning selle hunniku otsa ronida
Aga kõige rohkem huvitaks mind kas ja kuidas nad on lahendanud mõnes keerukamas paljude staatiliste ning hierarhiliste simuleeritavate objektidega ruumis nende osakeste simuleerimise, täpsemalt keerukamate objektide ning GPU'l olevate asjade omavaheline mõjumine. GPU peal puust otsimine on suhteliselt keerukaks ning minu teada siiani üsna ebaefektiivne tegevus.
Kuni selle süsteemi kohta rohkem infot ei ole ei saa ma ka selle häid ja halbu külgi eriti põhjalikult lahata. Nii mõnigi seni minu poolt oletatu-järeldatu-öeldu võib vale olla kuna saadav info on pehmelt öelda puudulik.
| Auron kirjutas: |
| Ei satu ju eriti olukorda kus korraga vaja mingit 50 laipa ragdollimas simuleerida - samas tulistades igast smoke, debris + siis lendavad sädemaed ja neist tulevad varjusid asju on ju suurel hulgal. |
Taas põhimõtteliselt õige. Samas ngu ennist rääkisin siis need lõbud jäävad tõenäoliselt suuresti singleplayer mängudesse kuna MP's võib kogu selle lendava sodi puudumine anda liiga suure eelise.
| piimaPAKK kirjutas: |
| Winterwind, anna linki kus kohast ma Ageia kaarti osta saan |
Näita mulle linki kust ma saaks kasvõi mõnd videot näha sellest HavokFX'ist in action
PhysX'i videod on siin: http://www.ageia.com/physxInAction/demos.html
Ma ei tea kui suur osa neist küll PPU peal jookseb kuid minu teada pole vaja progejatel lisavaeva näha et CPU'l jooksutatavat asja PPU peale ümber suunata, selle töö teeb ära Ageia füüsikamootor.
HavokFX tuleb välja 06Q2, PhysX kaart umbes samal ajal. Ageia füüsikamootor on olnud saadaval juba väga pikka aega ning seda kasutatakse näiteks UE3's. Ma ei imestaks kui PPU'l jooksvad mängud tulevad varem välja kui HavokFX'i kasutavad mängud.
PPU kohta ka üks väike teaser BFG'lt: http://www.bfgtech.com/future/
Rohkem kõikvõimalikke uudiseid-linke ja videoid on siin: http://personal.inet.fi/atk/kjh2348fs/ageia_physx.html
[edit]
Huvitaval kombel on ka inq just äsja avaldanud selle kohta väikse mõtiskluse: http://www.theinquirer.net/?article=30434
Mõne asjaga pannakse seal küll puusse kuid üldjutt on neil õige.
[edit2]
Vaadake näiteks seda videot: http://www.gametrailers.com/player.php?id=8913&pl=game&type=wmv ~20-22M
Sellist asja GPU peal juba tööle ei pane
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
21.03.2006 14:12:42
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Samas ngu ennist rääkisin siis need lõbud jäävad tõenäoliselt suuresti singleplayer mängudesse kuna MP's võib kogu selle lendava sodi puudumine anda liiga suure eelise. |
Kas pead silmas a'la samalaadset situatsiooni kus näiteks MP FPS mängudes kus kasutatakse HDR'i kuskilt koopast välja joostes lööb ühtedel valgus nagu silme ees pimedaks aga nendel kel kaart HDR ei toeta sellist asja pole ja nagu eelis?
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
soovija
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.12.2004
|
21.03.2006 14:22:44
|
|
|
Ülikõva
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
4 :: |
85 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
21.03.2006 14:34:11
|
|
|
üks küsimus...miks neid asju pole võimalik GPU peal teha (oled sa näinud mõnda demo, kus jooksevad kõrvuti AGEIA ja GPU lahendus)? Või tead Sa midagi graafikakaartide tulevikust (mis muideks on arengus Moore`i seadusest ette jõudnud), mida teised ei tea?
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.03.2006 14:52:29
|
|
|
| anubis kirjutas: |
üks küsimus...miks neid asju pole võimalik GPU peal teha
...
Või tead Sa midagi graafikakaartide tulevikust (mis muideks on arengus Moore`i seadusest ette jõudnud), mida teised ei tea? |
Tulevikus võib kõike juhtuda, ka seda et PPU ja GPU liituvad üheks koos ray tracing kiibiga. Veidi tõenäolisem on et levima hakkavad mitme socketiga mobod kuhu võib vastavalt tahtmisele siis ise panna CPU, GPU või mõne teise eriotstarbelise protsessori
Mida ma tean on et praeguste GPU arhitektuuride peal on taoliste simulatsioonide jooksutamine väga ebaotstarbekas et mitte öelda võimatu. GPU ei ole eriti sobilik tegemaks arvutusi mis sõltuvad väga paljudest eri sisenditest ning mis mõjutavad paljusid teisi objekte. Ta sobib üsna hästi ainult arvutusteks mis sõltuvad väga vähestest sisendandmetest (osake ja tema lähiümbruses olevad osakesed ning võibolla paar suuremat objekti, näiteks kasti kujuline ruum või sile põrand/maapind) ning mille väljund ei mõjuta eriti teisi objekte (teised vahetus läheduses olevad osakesed). On üsna utoopiline arvata et GPU'l jooksev particle engine võiks mõjutada näiteks maas lebavat laipa või vastupidi.
| anubis kirjutas: |
| oled sa näinud mõnda demo, kus jooksevad kõrvuti AGEIA ja GPU lahendus |
Ma olen näinud ainult PhysX'i ja teiste füüsikamootorite peal jooksvaid mootoreid ning paari üksikut proof-of-concept simulatsiooni GPU'l. Viimased on tavaliselt piirdunud lihtsamat sorti particle engine või riide simulatsiooniga (riie kukub kera või muu lihtsa objekti peale). Ma tean veidi GPU'de ülesehitusest ning programmeerimismudelitest ning nende põhjal oletan et väga paljusid asju ei ole otstarbekas või võimalik GPU peal arvutada.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piimaPAKK
HV kasutaja

liitunud: 06.12.2005
|
21.03.2006 15:04:40
|
|
|
ATI rääkis kunagi midagi progetavatest pipedest ja sellest kuidas väga edukalt füüsikat arvutab...
Ja anyways ostad oma PPU ja siis 99% ajast sellest migit effekti ei saa. Samas SLIst on kasu ka siis kui füüsika võib poognalt CPU peal joosta.
edit: PPU hind peab langema nii odavaks, et seda saaks ilma suurema kuluta integreerida mobo vms. peale. Alles siis on loota, et suurel osal see olema saab ehk siis heal juhul aastaks 2010 kasutavad ka mängud reaalselt füüsikat, mida CPU teha ei jaksa.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
21.03.2006 15:21:20
|
|
|
Selge. Aga kas sa arvad, et lihtsam on ATIl/NVidial lisada oma GPUle PPU võimalus (AGEIA sisaldab 125 milj. transistorit, hinnaks prognoositakse $249 kuni $299 link) või panna inimesi ostma uut toodet, mille kasutuselevõtt sõltub mängutootjatest? Lihtsaltöeldes, AGEIA kaart alustab nullist - turg on aga täis inimesi, kes on soetanud sama tehnikat (põhimõtteliselt kõik SM 3.0) toetava kaardi.
Minule lihtsalt tundub, et tegemist on röövimisega (tahad meie mängu mängida? mine osta lisakaart....) kui praegu turul olevad tooted (g70/g71/r520/r580) juba võimaldaksid GPU->PPU lahendust..
ja 249$ on korraliku graafikakaardi hind
edit:
| Sendler kirjutas: |
nVidia enda slaid presentatsioonilt
 |
vs
link vaadake seda pilti, kus kivid mäest alla veerevad.
Leiate mingit sarnasust? 8) Muideks, ma ei usu, et NVidia mingi pooltoote pärast, mis ei suudaks samaaegselt pildi ja osakeste liikumise simulatsiooniga hakkama saada, sellist lärmi teeks...
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.03.2006 15:25:35
|
|
|
| piimaPAKK kirjutas: |
| ATI rääkis kunagi midagi progetavatest pipedest ja sellest kuidas väga edukalt füüsikat arvutab... |
ATI füüsika on üsna sarnane sellele NV omale, lihtsalt ATI praeguste arhitektuuride (R5xx)) peal jookseb asi tõenäoliselt efektiivsemalt kui NV viimase sõna peal.
| piimaPAKK kirjutas: |
| Ja anyways ostad oma PPU ja siis 99% ajast sellest migit effekti ei saa. |
Tuntumatest asjadest kõik UE3 peal baseeruvad, Tom Clancys Ghost Recon Advanced Warfighter, Warhammer MMORPG, City of Villains, Bet on Soldier, Rise of Nationsi järglased ning mõned teised. Mida on pakkuda HavokFX'il?
Pealegi nagu olen siin üritanud selgitada siis PPU mõjutab reaalselt gameplay'd ning HavocFX lihtsalt animeerib veidi rohkem eyecandy't. Ehk siis PPU ja GPU füüsika on üsna erinevad asjad.
| piimaPAKK kirjutas: |
| Samas SLIst on kasu ka siis kui füüsika võib poognalt CPU peal joosta. |
Kui mul on valida ~$250 eest PPU mis on kordades paindlikum ja kiirem kui GPU või ~$400 GPU siis mina isiklikult valiks esimese. Minu jaoks pole veidi suuremal tossu ja sädeme pilvel nii suurt tähtsust kui interaktiivsel maailmal.
| piimaPAKK kirjutas: |
| PPU hind peab langema nii odavaks, et seda saaks ilma suurema kuluta integreerida mobo vms. peale. |
Vahepeal käisid jutud et see võib võimalikuks osutuda. Viimasel ajal pole ma kuulnud mis neist plaanidest on saanud
| piimaPAKK kirjutas: |
| Alles siis on loota, et suurel osal see olema saab ehk siis heal juhul aastaks 2010 kasutavad ka mängud reaalselt füüsikat, mida CPU teha ei jaksa. |
Toon taas sama lingi: http://www.ageia.com/physxInAction/games.html
Esimesed PPU toega mängud peaks valmima selle aasta suveks-sügiuseks, võibolla varemgi. Selline asi nagu UT2007 peaks olema üsna suure mõjuga mäng mis võibolla paneb nii mõnegi inimese PPU ostma
| anubis kirjutas: |
| Aga kas sa arvad, et lihtsam on ATIl/NVidial lisada oma GPUle PPU võimalus (AGEIA sisaldab 125 milj. transistorit, hinnaks prognoositakse $249 kuni $299 link) või panna inimesi ostma uut toodet, mille kasutuselevõtt sõltub mängutootjatest? |
Vaate eelmist linki.
Minu arvates on eraldi toode märksa mõttekam. Esiteks vajab PPU nagunii eraldi mälu, suhtlust CPU'ga ning tõenäoliselt arenevad nii GPU'd kui PPUd lähitulevikus väga erineva kiirusega. Samuti ma kahtlen et enamus inimestele meeldiks kui videokaartide hinnale lisanduks veel ~$150-200(integreerimisega saaks hinna veidi madalamaks). Need kes juba praegu ostavad endale >$400 eest videokaarte leiavad ka selle $250 et PPU osta selle asemel et panna see raha veidi karmima videokaardi alla.
| anubis kirjutas: |
| Lihtsaltöeldes, AGEIA kaart alustab nullist - turg on aga täis inimesi, kes on soetanud sama tehnikat (põhimõtteliselt kõik SM 3.0) toetava kaardi. |
SM3 toega videokaartide omanikke on hetkel ~26%, umbes pooltel on 6600GT või nõrgem kaart millest ei piisa füüsika vedamiseks. Ehk siis nagunii peavad paljud hakkama endale uut videokaarti osta kui tahavad uuemaid mänge mängida. Seega neil on varsti valida kas ostavad ühe üsna kalli videokaardi või kaks eraldi asja umbes sama hinna eest.
| anubis kirjutas: |
| vaadake seda pilti, kus kivid mäest alla veerevad. |
AGEIA koha oli siin kusagil ka video. NV lahenduse kohta on ainult ütlus et kusagil oli hunnik kive. Neid kaht on omavahel suht keeruline võrrelda. Samuti on riistvara hinnaerinevus nende kahe süsteemi vahel umbkaudu 4x PPU kasuks
Olen üsna kindel et GPU füüsikas oli tegu väga lihtsa stseeniga, tõenäoliselt kas sile põrand või heightfield ning nood kivid ei suuda mõjutada teisi keerukamaid objekte mida jooksutatakse CPU peal.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piimaPAKK
HV kasutaja

liitunud: 06.12.2005
|
21.03.2006 15:40:43
|
|
|
Ho Ho, tule pilvedest alla.
UT2K7 võib ju PPU'd toetada aga ainuke efekt mida sealt loota on, on veits eyecandyt.
Alles siis kui tulevad mängud, mis nõuavad PPU'd on loota mingit interaktiivsuse kasvu ja seda aega ma ennustangi alates 2010a.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
21.03.2006 16:04:47
|
|
|
Niiet oled kindel, et NVidia/ATI ei suuda panna oma lahenduste peal PPUd tööle? Firmad, kes on oma turuosa säilitamiseks valmis iga kuue kuu tagant uue toote välja laskma? Kes kulutavad R&Dle 10-17% oma aastatulust, mis ATIl oli 2005. aastal 2,2 miljardit $, NV umbes sama e. umbes 10x rohkem, kui AGEIA tootja väärt on.
OK...
Aeg on näidanud, et areng on kiirem, kui inimesed arvavad/usuvad.
| tsitaat: |
anubis kirjutas:
Aga kas sa arvad, et lihtsam on ATIl/NVidial lisada oma GPUle PPU võimalus (AGEIA sisaldab 125 milj. transistorit, hinnaks prognoositakse $249 kuni $299 link) või panna inimesi ostma uut toodet, mille kasutuselevõtt sõltub mängutootjatest?
|
| tsitaat: |
Ho Ho
Vaate eelmist linki.
Minu arvates on eraldi toode märksa mõttekam. Esiteks vajab PPU nagunii eraldi mälu, suhtlust CPU'ga ning tõenäoliselt arenevad nii GPU'd kui PPUd lähitulevikus väga erineva kiirusega. Samuti ma kahtlen et enamus inimestele meeldiks kui videokaartide hinnale lisanduks veel ~$150-200(integreerimisega saaks hinna veidi madalamaks). Need kes juba praegu ostavad endale >$400 eest videokaarte leiavad ka selle $250 et PPU osta selle asemel et panna see raha veidi karmima videokaardi alla.
|
Kes rääkis midagi integreerimisest, mina mõtlesin pigem seda, et kuna GPUd kasvavad transistorite arvult/keskimiselt jõudluselt üsna kiiresti ja on suures osas programmeeritavad pole võibolla vajagi seda PPUd eraldi kaardina arvutisse.. Lihtsalt GPUle natuke lisaprogrammeeritavust juurde ja
Ja miks sa arvad, et videokaart läheks sellest 200$ kallimaks? Et siis sinu mõttekäiku järgides maksaks ülejärgmise põlvkonna odavaim kaart 300$ miinimum? Ei tuleks vist majanduslikult eriti mõttekas, kuna kõige suuremad rahad liiguvad 200-250$ kaartide hinnaklassis. Kõik mis sellest rohkem on põhimõtteliselt tootja PR (mul on kiirem/parem/osavam kui sul) mis sissetulekuid müügimahust eriti ei mõjuta.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
21.03.2006 17:17:51
|
|
|
link :: QUAD SLI review
| tsitaat: |
| According to NVIDIA, a reliable power supply of 800w to 1000w is required for a Quad SLI configuration. |
mnjaah, muidu jõudu on küll, et asju suurel resol vedada aga huvitav palju ta 7900GTX SLI-st või X1900XTX-i CF-ist reaalselt kiirem on...
kaartide layout/pcb on ikka ka parajalt värdjalik, rääkimata sellest, et kaks kaarti ei saa korralikult "hingata"
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piimaPAKK
HV kasutaja

liitunud: 06.12.2005
|
21.03.2006 17:28:00
|
|
|
| Kas selle Quad SLIga sellist süsteemi ei olnud, et ainult valmis arvutit saad sellega osta?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
21.03.2006 17:49:04
|
|
|
jah, NVidia ei usalda tavakasutajat seda ehitama, kuna inimesed ei oska piisavalt võimsat PSUd osta
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
neoman
HV veteran
liitunud: 12.11.2004
|
21.03.2006 18:31:13
|
|
|
Kas mitte Dell ei olnud üks neist kes seda teenust pakkus ?
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Paaver
HV veteran
liitunud: 07.06.2005
|
21.03.2006 18:37:45
|
|
|
| Arvatavasti tulevad osad sellised kaardid kunuagi ebaysse
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sponge
HV Guru

liitunud: 28.08.2004
|
21.03.2006 20:14:17
|
|
|
| neoman kirjutas: |
| Kas mitte Dell ei olnud üks neist kes seda teenust pakkus ? |
jah, eilien weer kah vist
|
|
| Kommentaarid: 398 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
323 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sathanas
HV kasutaja
liitunud: 31.07.2003
|
21.03.2006 23:25:20
|
|
|
| tsitaat: |
During NVIDIA's 6th Annual Editors' Day, the media was given the chance to try out the Quad SLI systems that will soon be offered first by the System Builders such as:
ABS (US)
Alienware (US)
Atelco (Germany)
Biohazard (US)
Cyberpower (US)
Dell (US)
Falcon Northwest (US)
Hypersonic (US)
Hyrican (Germany)
iBuypower (US)
Komplett (Sweden)
Kraftway (Russia)
LCDC (France)
MCJ (Japan)
Multirama (Greece)
Overdrive PC (US)
Polywell (US)
Scan (UK)
Synnex-Mitac (Australia)
Thirdwave (Japan)
Velocity Micro (US)
Vicious PC (US)
Voodoo (US)
All 23 of them. |
http://www.vr-zone.com/?i=3314&s=2
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
capricorn
Kreisi kasutaja
liitunud: 26.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
22.03.2006 11:27:06
|
|
|
149$ on hea hind 6600GT asendajale, ehk tuleb hind Eestis ~2k eeq ligi. Lõpuks ometi mõistliku hinna/kiirusega tooted. Nvidia
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
22.03.2006 11:29:35
|
|
|
149 taala küll hea hind ei ole, selle raha eest saad ddr2 mäludega kaardi mis on 128bit.
mis sa ise arvad kui suur vahe on näiteks GS-il ja GT-l kui ühe mem klokk on 2x madalam?
ma arvan, et need 12 pipelinet jäävad mõnusalt nälga sellisel kaardil
igatahes tasuks 50 taala juurde maksta ja norm kaart osta
viimati muutis Winterwind 22.03.2006 11:32:17, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RKsilver
HV Guru
liitunud: 08.07.2005
|
22.03.2006 11:32:03
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
149 taala küll hea hind ei ole, selle raha eest saad ddr2 mäludega kaardi mis on 128bit.
mis sa ise arvad kui suur vahe on näiteks GS-il ja GT-l kui ühe mem klokk on 2x madalam?
ma arvan, et need 12 pipelinet jäävad mõnusalt nälga sellisel kaardil |
no loodame,et need DDRII mälud võiksid klokkuda ka ilusti
|
|
| Kommentaarid: 172 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
22.03.2006 11:37:35
|
|
|
link Firingsquad 6600 DDR2 mäluga
ddr2 küll eriti pidurdajaks pole, natuke OC ruumi ikka on. Samas hinnavahe (50$) on paljude inimeste jaoks määrav
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RKsilver
HV Guru
liitunud: 08.07.2005
|
22.03.2006 11:45:16
|
|
|
| anubis kirjutas: |
link Firingsquad 6600 DDR2 mäluga
ddr2 küll eriti pidurdajaks pole, natuke OC ruumi ikka on. Samas hinnavahe (50$) on paljude inimeste jaoks määrav |
50$=pea 700.-eesti krooni
|
|
| Kommentaarid: 172 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
22.03.2006 12:38:39
|
|
|
Minu praeguste arvestuste järgi peaks ta kiiruselt jääma sinna 3/4 - 4/5 7600GT kohale (kui core on 400 ja mälu 400-500 vahel), ehk siis u. 30-40 fps Far Cry@1280x1024(võtsin ta kiiruseks u +10 fps 7300GSiga võrreldes, millel on sama mälukiiruse juures tunduvalt vähem arvutusvõimsust).
Ahjaa
7300GS vs 6200
7600GT vs 6600gt/6800gs HDRiga
ajasin far cry&half life 2 sassi
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
weasel
HV Guru

liitunud: 27.08.2003
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
22.03.2006 16:25:46
|
|
|
Muidugi on asi ettetellimisel ja üheski laos ei ole
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
22.03.2006 16:37:36
|
|
|
mõni oma 7600gt ka kätte saanud on? nende praeguste laoseisu vähenemise kiirust arvestades peaks omanikke juba arvestatavalt olema. muljeid?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
weasel
HV Guru

liitunud: 27.08.2003
|
22.03.2006 16:46:19
|
|
|
Tundub, et need ostatakse kõik enne ära kui Eestisse jõuavad. Meie laod saavad ainult siis, kui mujalt üle jääb.
_________________ PSN: weaselEST |
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
FPSrulez
HV kasutaja
liitunud: 13.06.2005
|
22.03.2006 17:58:59
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| mõni oma 7600gt ka kätte saanud on? nende praeguste laoseisu vähenemise kiirust arvestades peaks omanikke juba arvestatavalt olema. muljeid? |
Loodan kaarti näha see nädala lõpp või siis esmaspäeval kohe (ostetud Peebust ja ka kontollitud, et tuleb minu poole). Siis tuleb ka muljeid.
Hetkel on eestlastel võimalik kaarte saada ainult vist Soome ladudest.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
prigo
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.06.2005
|
22.03.2006 18:01:16
|
|
|
Ordis on ka kõik ilusti kohal.(7600gt,7900gt,7900gtx)Ja hinnad on väga ahvatlevad. 8)
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
robin
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
weasel
HV Guru

liitunud: 27.08.2003
|
22.03.2006 18:18:07
|
|
|
| prigo kirjutas: |
Ordis on ka kõik ilusti kohal.(7600gt,7900gt,7900gtx)Ja hinnad on väga ahvatlevad. 8)  |
Kohal? Igal pool on "ettetellimisel"...
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tomz
HV veteran

liitunud: 02.10.2002
|
22.03.2006 18:40:54
|
|
|
| 7600gt on peebus 3060.- ja laos 20tk kui üigesti aru sain.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|