Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  G70/71 ehk GF7800/7900/7600 seeria teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 146, 147, 148  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 20.03.2006 17:20:36 vasta tsitaadiga

erick kirjutas:
Ho Ho, ma ei mõista - praeguste prosede hädine 8 GB/s ühendus RAMiga on piisav middleware füüsikamootorite jooksutamiseks, aga R580 48 GB/s jääks ebapiisavaks?
Just nii see on.
http://www.cs.unc.edu/~geom/GPUSORT/results.html
7800GTX omab mälu läbilaset ~38GiB/s, P4 ~6.4GiB/s. Vahe ~6x. Umbes sama suur on vahe ka sortimise kiiruses kui P4 peal kasutada peaegu optimeerimata STL'i sortimist.

[edit]

GPU<->CPU läbilase on PCIe puhul ~4GiB/s mõlemas suunas. Andmete liigutamiseks ei jää sellest kohe kindlasti väheks.

[edit2]
GPU<->CPU suunas on see 4G siis teoreetiline läbilase, reaalselt saavutatakse ~1.4G upload, 0.9G download. Siiski sellest piisab.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sendler
HV kasutaja

liitunud: 26.05.2003




sõnum 20.03.2006 19:00:30 vasta tsitaadiga

nVidia enda slaid presentatsioonilt
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 20.03.2006 19:13:43 vasta tsitaadiga

Kõik sõltub sellest, kui väga need 2 7900 GTXi sellega vaeva nägid - kui asi tõmbas kaardid nii kooma, et graafika jaoks enam ressursse ei jäänudki, siis pole tõesti nagu mõtet.

Aga kui SLI süsteem suudab selle kõrvalt veel mängu normaalsel tasemel jooksutada, siis on muidugi väga tore icon_smile.gif

Varsti tehakse reviewd, kus graafikutel on kirjas näiteks, et selle mängu jooksmisel kasutati settinguid 4xAA, 8xAF ja 2xPA (Physics acceleration) icon_wink.gif
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 20.03.2006 19:15:20 vasta tsitaadiga

Sendler, kas ehk oskad anda viidet tollele presentatsioonile kust too slaid pärit on?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sendler
HV kasutaja

liitunud: 26.05.2003




sõnum 20.03.2006 19:18:00 vasta tsitaadiga

http://www.pcper.com/article.php?aid=222&type=expert&pid=1
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 20.03.2006 19:25:30 vasta tsitaadiga

Kui seda graafikut väga meelevaldselt tõlgendada siis mina loen välja et üks 7900GTX on enam-vähem 10x kiirem kui ühetuumaline 3.5GHz P4. Kui õieti mäletan siis PhysX pidi olema ~100x kiirem kui kiiremad P4'd. Ehk siis ~2-3x kõrgema hinnaga saab ~1/10 jõudlusest icon_smile.gif

Samas ega see graafik midagi eriti sisutihedat ei näita. Enne kui ei tea kui suur osa ajast kulus joonistamiseks, füüsikaks ja muuks ei saa sealt mingeid põhjapanevaid järeldusi teha.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2006 20:50:01 vasta tsitaadiga

Vähem kui poolteist päeva veel jäänud, siis saame nvidia lehelt teada, mis asjaga tegu ja mida oodata. Ootame ära icon_wink.gif


tsitaat:
Now, according to NVIDIA’s own information, the minimum requirement for Havok FX support is the GeForce 7600 GPUs and they recommend the 7900 series of cards. Users that have 6-series cards will not be able to take advantage of the physics processing capabilities that the Havok FX engine will utilize and the slower 7-series cards won’t run them as fast.



Edit: Link siis (pikem artikkel) : http://www.rojakpot.com/showarticle.aspx?artno=303&pgno=0
Muide selle artikli kuupäev on 21.03.06 icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
capricorn
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.01.2003




sõnum 20.03.2006 22:56:16 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Vähem kui poolteist päeva veel jäänud, siis saame nvidia lehelt teada, mis asjaga tegu ja mida oodata. Ootame ära icon_wink.gif


Meil on täiesti puudu ju 7700 seeria, tegelikult tuleb hoopis 7600 GT AGP-le teise GPU-ga...võibolla icon_lol.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mr.D
HV kasutaja

liitunud: 31.12.2004




sõnum 21.03.2006 00:22:16 vasta tsitaadiga

Keerake oma kell 2 päeva edasi, siis näete, mis see suur saladus on icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 21.03.2006 00:36:28 vasta tsitaadiga

Ho Ho, an interesting turn of events icon_smile.gif



Rojakpoti servu on kaunis umbes, niiet igaks juhuks sai olulisem osa siia kirja:

* Simulate and render on GPU
* DATA STAYS ON THE GPU - NO TRANSFER TO CPU REQUIRED icon_biggrin.gif
* System Configurations
*Minimum - nV 7600 GS
*Recommended - nV GeForce 7900 GTX SLI

BTW, päeva võllanali: nüüd me siis teame, miks on vaja Quad SLI'd icon_razz.gif
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 21.03.2006 01:12:05 vasta tsitaadiga

eric kirjutas:
Ho Ho, an interesting turn of events
Kus siin see pööre veel on? Havoc rääkis juba rohkem kui aasta tagasi et kavatseb osa oma simulatsioonidest GPU peal e viia. Oli lihtsalt aja küsimus millal see valmis saab.


Nagu arvata oligi, "particle based effects", ei sõnagi ragdolli laadsetest asjadest.
Tahaks mingeid konkreetseid videoid-numbreid näha töötavast süsteemist, Eriti võrdlust quadSLI vs single 7600GS icon_lol.gif
Poleks paha ka teada saada kui palju kaadri ajast ning kaardi ressurssidest kulub füüsika, palju graafika jaoks icon_smile.gif

Ehk siis sul võib lageda-sileda põllu/põranda peal ringi karelda 10k kasti kuid max ~10-20 laipa kuna viimaseid peab ikkagi CPU peal jooksutama icon_smile.gif


Kui nüüd veidi mõtlema hakata siis viimasel ajal on mängude miinimumiks olnud umbes 1.5GHz prose. Tipp-prosed on üldjuhul olnud neist max 2-3x kiiremad. Nemad räägivad et miinimum on 7600GS. Too omab on umbkaudu 9x vähem arvutusressurssi kui 7900GTX SLI ning tõenäoliselt ~5x vähem mälu läbilaset. Samuti olenevalt kasutatavast graafika kvaliteedist-resolutsioonist võib GPU koormus väga suuresti erineda. Huvitav kuidas nad kavatsevad selle süsteemi niivõrd erinevate kiirustega platformide peal mõistlikult tööle panna? Mul on tunne et see saab olema rangelt SP mängude lõbu, MP's oleks muidu igal inimesel erinev kogus kõikvõimalikke objekte eri kohtades jalus töllerdamas icon_smile.gif

Üks minu arvates halb asi selle asja juures on et see loobib PhysX'i turule tulekule ja levikule kaikaid kodarasse. Nad oleks ju võinud lasta Ageial rahulikult omi asju ajada ning oleksimegi saanud endale lisaks veel kolmanda mängudeks tähtsa ja vajaliku jupi icon_smile.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 21.03.2006 09:13:10 vasta tsitaadiga

Ega AGEIA seepärast tulemata jää icon_smile.gif

Kui meil veab, siis nad on sunnitud hoopis hindu alla laskma icon_wink.gif
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piimaPAKK
HV kasutaja
piimaPAKK

liitunud: 06.12.2005




sõnum 21.03.2006 09:36:43 vasta tsitaadiga

Ho Ho, mis sul selle ragdolliga niiväga on, see on ikka väga lihtsalt arvutatav asi.
Osakesed ongi põhiline, miks üldse füüsikakiirendit vaja võib minna, nimelt saab nendega vedelikke, riiet jne. simuleerida.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2006 11:52:04 vasta tsitaadiga

piimaPAKK'i jutul point sees.Ei satu ju eriti olukorda kus korraga vaja mingit 50 laipa ragdollimas simuleerida - samas tulistades igast smoke, debris + siis lendavad sädemaed ja neist tulevad varjusid asju on ju suurel hulgal.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2006 12:40:24 vasta tsitaadiga

nvidia pakub toredat alternatiivi..
ehk siis igaüks ise otsustab kas ostab rämekallid kaardid SLI-sse või isegi Quad SLI-sse
või siis ostab Ageia kaardi juurde, mis on kiirem ja kordades odavam
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
piimaPAKK
HV kasutaja
piimaPAKK

liitunud: 06.12.2005




sõnum 21.03.2006 12:59:21 vasta tsitaadiga

Winterwind, anna linki kus kohast ma Ageia kaarti osta saan icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 21.03.2006 13:42:40 vasta tsitaadiga

piimaPAKK kirjutas:
Ho Ho, mis sul selle ragdolliga niiväga on, see on ikka väga lihtsalt arvutatav asi.
Kas tõesti? Oled sa mingeid teste teinud või ise neid progenud et tead kuivõrd lihtsalt need arvutatavad on?

Ragdolli tõin lihtsalt näiteks veidi keerukamast hierarhilisest süsteemist. Umbes sama süsteemi alla käib näiteks ka kõikvõimalike köite-nööride ning purunevate-deformeeruvate süsteemide simuleerimine
piimaPAKK kirjutas:
Osakesed ongi põhiline, miks üldse füüsikakiirendit vaja võib minna, nimelt saab nendega vedelikke, riiet jne. simuleerida.
Huvitav, nende kodukalt lugesin välja et suudetakse simuleerida ainult kõiksugu lendavat sodi ning mingil määral ka vedelikke kuid riidest polnud sõnagi. Tõenäoliselt seetõttu et riide simuleerimine vähe keerukamates keskkondades pole eriti lihtne. Ma tean et on olemas kõikvõimalikke proof-of-concept asjandusi mis riiet simuleerivad GPU'l kuid kõik seni nähtud on olnud väga lihtsa ülesehitusega stseenides.

Huvitav on ka see et havokFX'i lehel räägiti tuhandetest objektidest ning NV presentatsioonis kümnetest tuhandetest. Huvitav mis riistvara ja stseene kumbki silmas pidas neid numbreid välja öeldes.

Samuti mulle on jäänud tunne et need osakesed ei saa mõjutada midagi muud kui teisi GPU peal simuleeritavaid objekte kuna ma ei usu et nad suudavad CPU'l simuleeritavaid keerukamaid asju kuidagi GPU'le selgeks teha või vastupidi. Näiteks ma ei usu et saab olema võimalik kuhjata hunnik kõikvõimalikku GPU'l simuleeritavat sodi ühte hunnikusse ning selle hunniku otsa ronida icon_smile.gif

Aga kõige rohkem huvitaks mind kas ja kuidas nad on lahendanud mõnes keerukamas paljude staatiliste ning hierarhiliste simuleeritavate objektidega ruumis nende osakeste simuleerimise, täpsemalt keerukamate objektide ning GPU'l olevate asjade omavaheline mõjumine. GPU peal puust otsimine on suhteliselt keerukaks ning minu teada siiani üsna ebaefektiivne tegevus.

Kuni selle süsteemi kohta rohkem infot ei ole ei saa ma ka selle häid ja halbu külgi eriti põhjalikult lahata. Nii mõnigi seni minu poolt oletatu-järeldatu-öeldu võib vale olla kuna saadav info on pehmelt öelda puudulik.
Auron kirjutas:
Ei satu ju eriti olukorda kus korraga vaja mingit 50 laipa ragdollimas simuleerida - samas tulistades igast smoke, debris + siis lendavad sädemaed ja neist tulevad varjusid asju on ju suurel hulgal.
Taas põhimõtteliselt õige. Samas ngu ennist rääkisin siis need lõbud jäävad tõenäoliselt suuresti singleplayer mängudesse kuna MP's võib kogu selle lendava sodi puudumine anda liiga suure eelise.
piimaPAKK kirjutas:
Winterwind, anna linki kus kohast ma Ageia kaarti osta saan
Näita mulle linki kust ma saaks kasvõi mõnd videot näha sellest HavokFX'ist in action icon_rolleyes.gif
PhysX'i videod on siin: http://www.ageia.com/physxInAction/demos.html
Ma ei tea kui suur osa neist küll PPU peal jookseb kuid minu teada pole vaja progejatel lisavaeva näha et CPU'l jooksutatavat asja PPU peale ümber suunata, selle töö teeb ära Ageia füüsikamootor.

HavokFX tuleb välja 06Q2, PhysX kaart umbes samal ajal. Ageia füüsikamootor on olnud saadaval juba väga pikka aega ning seda kasutatakse näiteks UE3's. Ma ei imestaks kui PPU'l jooksvad mängud tulevad varem välja kui HavokFX'i kasutavad mängud.

PPU kohta ka üks väike teaser BFG'lt: http://www.bfgtech.com/future/
Rohkem kõikvõimalikke uudiseid-linke ja videoid on siin: http://personal.inet.fi/atk/kjh2348fs/ageia_physx.html

[edit]

Huvitaval kombel on ka inq just äsja avaldanud selle kohta väikse mõtiskluse: http://www.theinquirer.net/?article=30434
Mõne asjaga pannakse seal küll puusse kuid üldjutt on neil õige.

[edit2]
Vaadake näiteks seda videot: http://www.gametrailers.com/player.php?id=8913&pl=game&type=wmv ~20-22M
Sellist asja GPU peal juba tööle ei pane icon_wink.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2006 14:12:42 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Samas ngu ennist rääkisin siis need lõbud jäävad tõenäoliselt suuresti singleplayer mängudesse kuna MP's võib kogu selle lendava sodi puudumine anda liiga suure eelise.

Kas pead silmas a'la samalaadset situatsiooni kus näiteks MP FPS mängudes kus kasutatakse HDR'i kuskilt koopast välja joostes lööb ühtedel valgus nagu silme ees pimedaks aga nendel kel kaart HDR ei toeta sellist asja pole ja nagu eelis?
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 21.03.2006 14:20:06 vasta tsitaadiga

Umbes sarnast asja mõtlesin jah. Loomulikult saab kõik need efektid tahtmise korral maha keerata kuid siis kaotaksid nad ju suuresti oma mõtte. Ehk siis too füüsika pole tegelikult midagi muud kui lisa eyecandy mis mängu eriti ei mõjuta.

Veel paar näidet mis on võimalik PPU peal ning mitte GPU peal icon_smile.gif
http://www.gdhardware.com/files/ageia/BuildingDestruction/side_by_side.wmv
http://www.airtightgames.com/currentproject.html
[edit]
http://softimage.wiki.avid.com/index.php/Fun_With_PhysX

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soovija
Kreisi kasutaja
soovija

liitunud: 26.12.2004




sõnum 21.03.2006 14:22:44 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Umbes sarnast asja mõtlesin jah. Loomulikult saab kõik need efektid tahtmise korral maha keerata kuid siis kaotaksid nad ju suuresti oma mõtte. Ehk siis too füüsika pole tegelikult midagi muud kui lisa eyecandy mis mängu eriti ei mõjuta.

Veel paar näidet mis on võimalik PPU peal ning mitte GPU peal icon_smile.gif
http://www.gdhardware.com/files/ageia/BuildingDestruction/side_by_side.wmv
http://www.airtightgames.com/currentproject.html
[edit]
http://softimage.wiki.avid.com/index.php/Fun_With_PhysX


Ülikõva icon_eek.gif

_________________
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2006 14:34:11 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Umbes sarnast asja mõtlesin jah. Loomulikult saab kõik need efektid tahtmise korral maha keerata kuid siis kaotaksid nad ju suuresti oma mõtte. Ehk siis too füüsika pole tegelikult midagi muud kui lisa eyecandy mis mängu eriti ei mõjuta.

Veel paar näidet mis on võimalik PPU peal ning mitte GPU peal icon_smile.gif
http://www.gdhardware.com/files/ageia/BuildingDestruction/side_by_side.wmv
http://www.airtightgames.com/currentproject.html
[edit]
http://softimage.wiki.avid.com/index.php/Fun_With_PhysX


üks küsimus...miks neid asju pole võimalik GPU peal teha (oled sa näinud mõnda demo, kus jooksevad kõrvuti AGEIA ja GPU lahendus)? Või tead Sa midagi graafikakaartide tulevikust (mis muideks on arengus Moore`i seadusest ette jõudnud), mida teised ei tea?
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 21.03.2006 14:52:29 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
üks küsimus...miks neid asju pole võimalik GPU peal teha
...
Või tead Sa midagi graafikakaartide tulevikust (mis muideks on arengus Moore`i seadusest ette jõudnud), mida teised ei tea?
Tulevikus võib kõike juhtuda, ka seda et PPU ja GPU liituvad üheks koos ray tracing kiibiga. Veidi tõenäolisem on et levima hakkavad mitme socketiga mobod kuhu võib vastavalt tahtmisele siis ise panna CPU, GPU või mõne teise eriotstarbelise protsessori icon_smile.gif

Mida ma tean on et praeguste GPU arhitektuuride peal on taoliste simulatsioonide jooksutamine väga ebaotstarbekas et mitte öelda võimatu. GPU ei ole eriti sobilik tegemaks arvutusi mis sõltuvad väga paljudest eri sisenditest ning mis mõjutavad paljusid teisi objekte. Ta sobib üsna hästi ainult arvutusteks mis sõltuvad väga vähestest sisendandmetest (osake ja tema lähiümbruses olevad osakesed ning võibolla paar suuremat objekti, näiteks kasti kujuline ruum või sile põrand/maapind) ning mille väljund ei mõjuta eriti teisi objekte (teised vahetus läheduses olevad osakesed). On üsna utoopiline arvata et GPU'l jooksev particle engine võiks mõjutada näiteks maas lebavat laipa või vastupidi.
anubis kirjutas:
oled sa näinud mõnda demo, kus jooksevad kõrvuti AGEIA ja GPU lahendus
Ma olen näinud ainult PhysX'i ja teiste füüsikamootorite peal jooksvaid mootoreid ning paari üksikut proof-of-concept simulatsiooni GPU'l. Viimased on tavaliselt piirdunud lihtsamat sorti particle engine või riide simulatsiooniga (riie kukub kera või muu lihtsa objekti peale). Ma tean veidi GPU'de ülesehitusest ning programmeerimismudelitest ning nende põhjal oletan et väga paljusid asju ei ole otstarbekas või võimalik GPU peal arvutada.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piimaPAKK
HV kasutaja
piimaPAKK

liitunud: 06.12.2005




sõnum 21.03.2006 15:04:40 vasta tsitaadiga

ATI rääkis kunagi midagi progetavatest pipedest ja sellest kuidas väga edukalt füüsikat arvutab...

Ja anyways ostad oma PPU ja siis 99% ajast sellest migit effekti ei saa. Samas SLIst on kasu ka siis kui füüsika võib poognalt CPU peal joosta.

edit: PPU hind peab langema nii odavaks, et seda saaks ilma suurema kuluta integreerida mobo vms. peale. Alles siis on loota, et suurel osal see olema saab ehk siis heal juhul aastaks 2010 kasutavad ka mängud reaalselt füüsikat, mida CPU teha ei jaksa.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2006 15:21:20 vasta tsitaadiga

Selge. Aga kas sa arvad, et lihtsam on ATIl/NVidial lisada oma GPUle PPU võimalus (AGEIA sisaldab 125 milj. transistorit, hinnaks prognoositakse $249 kuni $299 link) või panna inimesi ostma uut toodet, mille kasutuselevõtt sõltub mängutootjatest? Lihtsaltöeldes, AGEIA kaart alustab nullist - turg on aga täis inimesi, kes on soetanud sama tehnikat (põhimõtteliselt kõik SM 3.0) toetava kaardi.
Minule lihtsalt tundub, et tegemist on röövimisega (tahad meie mängu mängida? mine osta lisakaart....) kui praegu turul olevad tooted (g70/g71/r520/r580) juba võimaldaksid GPU->PPU lahendust..

ja 249$ on korraliku graafikakaardi hind icon_smile.gif

edit:
Sendler kirjutas:
nVidia enda slaid presentatsioonilt

vs
link vaadake seda pilti, kus kivid mäest alla veerevad.

Leiate mingit sarnasust? 8) Muideks, ma ei usu, et NVidia mingi pooltoote pärast, mis ei suudaks samaaegselt pildi ja osakeste liikumise simulatsiooniga hakkama saada, sellist lärmi teeks...
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 21.03.2006 15:25:35 vasta tsitaadiga

piimaPAKK kirjutas:
ATI rääkis kunagi midagi progetavatest pipedest ja sellest kuidas väga edukalt füüsikat arvutab...
ATI füüsika on üsna sarnane sellele NV omale, lihtsalt ATI praeguste arhitektuuride (R5xx)) peal jookseb asi tõenäoliselt efektiivsemalt kui NV viimase sõna peal.

piimaPAKK kirjutas:
Ja anyways ostad oma PPU ja siis 99% ajast sellest migit effekti ei saa.
Tuntumatest asjadest kõik UE3 peal baseeruvad, Tom Clancy’s Ghost Recon Advanced Warfighter, Warhammer MMORPG, City of Villains, Bet on Soldier, Rise of Nationsi järglased ning mõned teised. Mida on pakkuda HavokFX'il?
Pealegi nagu olen siin üritanud selgitada siis PPU mõjutab reaalselt gameplay'd ning HavocFX lihtsalt animeerib veidi rohkem eyecandy't. Ehk siis PPU ja GPU füüsika on üsna erinevad asjad.
piimaPAKK kirjutas:
Samas SLIst on kasu ka siis kui füüsika võib poognalt CPU peal joosta.
Kui mul on valida ~$250 eest PPU mis on kordades paindlikum ja kiirem kui GPU või ~$400 GPU siis mina isiklikult valiks esimese. Minu jaoks pole veidi suuremal tossu ja sädeme pilvel nii suurt tähtsust kui interaktiivsel maailmal.
piimaPAKK kirjutas:
PPU hind peab langema nii odavaks, et seda saaks ilma suurema kuluta integreerida mobo vms. peale.
Vahepeal käisid jutud et see võib võimalikuks osutuda. Viimasel ajal pole ma kuulnud mis neist plaanidest on saanud
piimaPAKK kirjutas:
Alles siis on loota, et suurel osal see olema saab ehk siis heal juhul aastaks 2010 kasutavad ka mängud reaalselt füüsikat, mida CPU teha ei jaksa.
Toon taas sama lingi: http://www.ageia.com/physxInAction/games.html
Esimesed PPU toega mängud peaks valmima selle aasta suveks-sügiuseks, võibolla varemgi. Selline asi nagu UT2007 peaks olema üsna suure mõjuga mäng mis võibolla paneb nii mõnegi inimese PPU ostma icon_smile.gif
anubis kirjutas:
Aga kas sa arvad, et lihtsam on ATIl/NVidial lisada oma GPUle PPU võimalus (AGEIA sisaldab 125 milj. transistorit, hinnaks prognoositakse $249 kuni $299 link) või panna inimesi ostma uut toodet, mille kasutuselevõtt sõltub mängutootjatest?
Vaate eelmist linki.
Minu arvates on eraldi toode märksa mõttekam. Esiteks vajab PPU nagunii eraldi mälu, suhtlust CPU'ga ning tõenäoliselt arenevad nii GPU'd kui PPUd lähitulevikus väga erineva kiirusega. Samuti ma kahtlen et enamus inimestele meeldiks kui videokaartide hinnale lisanduks veel ~$150-200(integreerimisega saaks hinna veidi madalamaks). Need kes juba praegu ostavad endale >$400 eest videokaarte leiavad ka selle $250 et PPU osta selle asemel et panna see raha veidi karmima videokaardi alla.
anubis kirjutas:
Lihtsaltöeldes, AGEIA kaart alustab nullist - turg on aga täis inimesi, kes on soetanud sama tehnikat (põhimõtteliselt kõik SM 3.0) toetava kaardi.
SM3 toega videokaartide omanikke on hetkel ~26%, umbes pooltel on 6600GT või nõrgem kaart millest ei piisa füüsika vedamiseks. Ehk siis nagunii peavad paljud hakkama endale uut videokaarti osta kui tahavad uuemaid mänge mängida. Seega neil on varsti valida kas ostavad ühe üsna kalli videokaardi või kaks eraldi asja umbes sama hinna eest.
anubis kirjutas:
vaadake seda pilti, kus kivid mäest alla veerevad.
AGEIA koha oli siin kusagil ka video. NV lahenduse kohta on ainult ütlus et kusagil oli hunnik kive. Neid kaht on omavahel suht keeruline võrrelda. Samuti on riistvara hinnaerinevus nende kahe süsteemi vahel umbkaudu 4x PPU kasuks icon_wink.gif
Olen üsna kindel et GPU füüsikas oli tegu väga lihtsa stseeniga, tõenäoliselt kas sile põrand või heightfield ning nood kivid ei suuda mõjutada teisi keerukamaid objekte mida jooksutatakse CPU peal.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piimaPAKK
HV kasutaja
piimaPAKK

liitunud: 06.12.2005




sõnum 21.03.2006 15:40:43 vasta tsitaadiga

Ho Ho, tule pilvedest alla.
UT2K7 võib ju PPU'd toetada aga ainuke efekt mida sealt loota on, on veits eyecandyt.

Alles siis kui tulevad mängud, mis nõuavad PPU'd on loota mingit interaktiivsuse kasvu ja seda aega ma ennustangi alates 2010a.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2006 16:04:47 vasta tsitaadiga

Niiet oled kindel, et NVidia/ATI ei suuda panna oma lahenduste peal PPUd tööle? Firmad, kes on oma turuosa säilitamiseks valmis iga kuue kuu tagant uue toote välja laskma? Kes kulutavad R&Dle 10-17% oma aastatulust, mis ATIl oli 2005. aastal 2,2 miljardit $, NV umbes sama e. umbes 10x rohkem, kui AGEIA tootja väärt on.
OK...

Aeg on näidanud, et areng on kiirem, kui inimesed arvavad/usuvad.

tsitaat:

anubis kirjutas:
Aga kas sa arvad, et lihtsam on ATIl/NVidial lisada oma GPUle PPU võimalus (AGEIA sisaldab 125 milj. transistorit, hinnaks prognoositakse $249 kuni $299 link) või panna inimesi ostma uut toodet, mille kasutuselevõtt sõltub mängutootjatest?

tsitaat:

Ho Ho
Vaate eelmist linki.
Minu arvates on eraldi toode märksa mõttekam. Esiteks vajab PPU nagunii eraldi mälu, suhtlust CPU'ga ning tõenäoliselt arenevad nii GPU'd kui PPUd lähitulevikus väga erineva kiirusega. Samuti ma kahtlen et enamus inimestele meeldiks kui videokaartide hinnale lisanduks veel ~$150-200(integreerimisega saaks hinna veidi madalamaks). Need kes juba praegu ostavad endale >$400 eest videokaarte leiavad ka selle $250 et PPU osta selle asemel et panna see raha veidi karmima videokaardi alla.


Kes rääkis midagi integreerimisest, mina mõtlesin pigem seda, et kuna GPUd kasvavad transistorite arvult/keskimiselt jõudluselt üsna kiiresti ja on suures osas programmeeritavad pole võibolla vajagi seda PPUd eraldi kaardina arvutisse.. Lihtsalt GPUle natuke lisaprogrammeeritavust juurde ja thumbs_up.gif
Ja miks sa arvad, et videokaart läheks sellest 200$ kallimaks? Et siis sinu mõttekäiku järgides maksaks ülejärgmise põlvkonna odavaim kaart 300$ miinimum? Ei tuleks vist majanduslikult eriti mõttekas, kuna kõige suuremad rahad liiguvad 200-250$ kaartide hinnaklassis. Kõik mis sellest rohkem on põhimõtteliselt tootja PR (mul on kiirem/parem/osavam kui sul) mis sissetulekuid müügimahust eriti ei mõjuta.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2006 17:17:51 vasta tsitaadiga

link :: QUAD SLI review

tsitaat:
According to NVIDIA, a reliable power supply of 800w to 1000w is required for a Quad SLI configuration.

mnjaah, muidu jõudu on küll, et asju suurel resol vedada aga huvitav palju ta 7900GTX SLI-st või X1900XTX-i CF-ist reaalselt kiirem on...
kaartide layout/pcb on ikka ka parajalt värdjalik, rääkimata sellest, et kaks kaarti ei saa korralikult "hingata"
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
piimaPAKK
HV kasutaja
piimaPAKK

liitunud: 06.12.2005




sõnum 21.03.2006 17:28:00 vasta tsitaadiga

Kas selle Quad SLIga sellist süsteemi ei olnud, et ainult valmis arvutit saad sellega osta?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2006 17:49:04 vasta tsitaadiga

jah, NVidia ei usalda tavakasutajat seda ehitama, kuna inimesed ei oska piisavalt võimsat PSUd osta icon_smile.gif
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neoman
HV veteran

liitunud: 12.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2006 18:31:13 vasta tsitaadiga

Kas mitte Dell ei olnud üks neist kes seda teenust pakkus ?
_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Paaver
HV veteran

liitunud: 07.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2006 18:37:45 vasta tsitaadiga

Arvatavasti tulevad osad sellised kaardid kunuagi ebaysse
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sponge
HV Guru
Sponge

liitunud: 28.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2006 20:14:17 vasta tsitaadiga

neoman kirjutas:
Kas mitte Dell ei olnud üks neist kes seda teenust pakkus ?
jah, eilien weer kah vist icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 398 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 323
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sathanas
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2006 23:25:20 vasta tsitaadiga

tsitaat:
During NVIDIA's 6th Annual Editors' Day, the media was given the chance to try out the Quad SLI systems that will soon be offered first by the System Builders such as:

ABS (US)
Alienware (US)
Atelco (Germany)
Biohazard (US)
Cyberpower (US)
Dell (US)
Falcon Northwest (US)
Hypersonic (US)
Hyrican (Germany)
iBuypower (US)
Komplett (Sweden)
Kraftway (Russia)
LCDC (France)
MCJ (Japan)
Multirama (Greece)
Overdrive PC (US)
Polywell (US)
Scan (UK)
Synnex-Mitac (Australia)
Thirdwave (Japan)
Velocity Micro (US)
Vicious PC (US)
Voodoo (US)

All 23 of them.
http://www.vr-zone.com/?i=3314&s=2
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
capricorn
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.01.2003




sõnum 22.03.2006 01:35:51 vasta tsitaadiga

nvidia.com lehel olnud uue gpu countdown kehtib vist 7600 GS kohta, siis veel üks kaart juures seal 2k piirimail, jube kirjuks on asi läinud, vaata kui hea et ainult kaks suurfirmat on kes neid kaarte võidu vorbivad.
http://www.mvktech.net/content/view/3013/
http://www.theinquirer.net/?article=30410
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2006 11:27:06 vasta tsitaadiga

149$ on hea hind 6600GT asendajale, ehk tuleb hind Eestis ~2k eeq ligi. Lõpuks ometi mõistliku hinna/kiirusega tooted. thumbs_up.gif Nvidia thumbs_up.gif
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2006 11:29:35 vasta tsitaadiga

149 taala küll hea hind ei ole, selle raha eest saad ddr2 mäludega kaardi mis on 128bit.
mis sa ise arvad kui suur vahe on näiteks GS-il ja GT-l kui ühe mem klokk on 2x madalam?
ma arvan, et need 12 pipelinet jäävad mõnusalt nälga sellisel kaardil
igatahes tasuks 50 taala juurde maksta ja norm kaart osta


viimati muutis Winterwind 22.03.2006 11:32:17, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RKsilver
HV Guru

liitunud: 08.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2006 11:32:03 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
149 taala küll hea hind ei ole, selle raha eest saad ddr2 mäludega kaardi mis on 128bit.
mis sa ise arvad kui suur vahe on näiteks GS-il ja GT-l kui ühe mem klokk on 2x madalam?
ma arvan, et need 12 pipelinet jäävad mõnusalt nälga sellisel kaardil


no loodame,et need DDRII mälud võiksid klokkuda ka ilusti thumbs_up.gif
Kommentaarid: 172 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2006 11:37:35 vasta tsitaadiga

link Firingsquad 6600 DDR2 mäluga
ddr2 küll eriti pidurdajaks pole, natuke OC ruumi ikka on. thumbs_up.gif Samas hinnavahe (50$) on paljude inimeste jaoks määrav
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RKsilver
HV Guru

liitunud: 08.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2006 11:45:16 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
link Firingsquad 6600 DDR2 mäluga
ddr2 küll eriti pidurdajaks pole, natuke OC ruumi ikka on. thumbs_up.gif Samas hinnavahe (50$) on paljude inimeste jaoks määrav

50$=pea 700.-eesti krooni icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 172 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2006 12:38:39 vasta tsitaadiga

Minu praeguste arvestuste järgi peaks ta kiiruselt jääma sinna 3/4 - 4/5 7600GT kohale (kui core on 400 ja mälu 400-500 vahel), ehk siis u. 30-40 fps Far Cry@1280x1024(võtsin ta kiiruseks u +10 fps 7300GSiga võrreldes, millel on sama mälukiiruse juures tunduvalt vähem arvutusvõimsust).

Ahjaa
7300GS vs 6200
7600GT vs 6600gt/6800gs HDRiga

ajasin far cry&half life 2 sassi icon_redface.gif
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
weasel
HV Guru
weasel

liitunud: 27.08.2003




sõnum 22.03.2006 16:02:29 vasta tsitaadiga

http://www.ordi.ee/pood/vga256cl79gt.html?id=zGMsJtgs&mv_pc=203

Täitsa normaalne!

_________________
PSN: weaselEST
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2006 16:25:46 vasta tsitaadiga

weasel kirjutas:
http://www.ordi.ee/pood/vga256cl79gt.html?id=zGMsJtgs&mv_pc=203

Täitsa normaalne!


Muidugi on asi ettetellimisel ja üheski laos ei ole icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2006 16:37:36 vasta tsitaadiga

mõni oma 7600gt ka kätte saanud on? nende praeguste laoseisu vähenemise kiirust arvestades peaks omanikke juba arvestatavalt olema. muljeid?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
weasel
HV Guru
weasel

liitunud: 27.08.2003




sõnum 22.03.2006 16:46:19 vasta tsitaadiga

Tundub, et need ostatakse kõik enne ära kui Eestisse jõuavad. Meie laod saavad ainult siis, kui mujalt üle jääb.
_________________
PSN: weaselEST
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
FPSrulez
HV kasutaja

liitunud: 13.06.2005




sõnum 22.03.2006 17:58:59 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
mõni oma 7600gt ka kätte saanud on? nende praeguste laoseisu vähenemise kiirust arvestades peaks omanikke juba arvestatavalt olema. muljeid?

Loodan kaarti näha see nädala lõpp või siis esmaspäeval kohe (ostetud Peebust ja ka kontollitud, et tuleb minu poole). Siis tuleb ka muljeid.

Hetkel on eestlastel võimalik kaarte saada ainult vist Soome ladudest.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prigo
Kreisi kasutaja
prigo

liitunud: 25.06.2005




sõnum 22.03.2006 18:01:16 vasta tsitaadiga

Ordis on ka kõik ilusti kohal.(7600gt,7900gt,7900gtx)Ja hinnad on väga ahvatlevad. icon_eek.gif 8) thumbs_up.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
robin
Kreisi kasutaja
robin

liitunud: 25.01.2005




sõnum 22.03.2006 18:12:58 vasta tsitaadiga

7600GS review
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
weasel
HV Guru
weasel

liitunud: 27.08.2003




sõnum 22.03.2006 18:18:07 vasta tsitaadiga

prigo kirjutas:
Ordis on ka kõik ilusti kohal.(7600gt,7900gt,7900gtx)Ja hinnad on väga ahvatlevad. icon_eek.gif 8) thumbs_up.gif thumbs_up.gif


Kohal? Igal pool on "ettetellimisel"...
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tomz
HV veteran
tomz

liitunud: 02.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2006 18:40:54 vasta tsitaadiga

7600gt on peebus 3060.- ja laos 20tk kui üigesti aru sain.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  G70/71 ehk GF7800/7900/7600 seeria teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 146, 147, 148  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.