|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
16.03.2006 19:12:12
|
|
|
| ERROR11 kirjutas: |
vahet pole ju kes tootja, on 7900gtx jääb 7900gtx ix(osadel tootjatel on kõrgemad kellad),kuid ma ei sa aru miks kleebib asus oma vga jahutusele mingi u pildi. |
Ahvide kaart
|
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vxpsv
HV kasutaja

liitunud: 12.11.2004
|
16.03.2006 19:18:36
|
|
|
| ERROR11 kirjutas: |
| vahet pole ju kes tootja, on 7900gtx jääb 7900gtx ix(osadel tootjatel on kõrgemad kellad) |
ega jah suurt vahet pole hinna vahe ikka m6ne teise tootja vahel suur
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sirius
HV kasutaja
liitunud: 06.05.2004
|
16.03.2006 20:14:18
|
|
|
lihtsalt haige
|
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
2 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
time123
HV Guru

liitunud: 11.09.2005
|
16.03.2006 21:04:23
|
|
|
| Mis siin siis imelikku on ?
|
|
| Kommentaarid: 204 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
179 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sponge
HV Guru

liitunud: 28.08.2004
|
16.03.2006 21:28:07
|
|
|
| time123 kirjutas: |
| Mis siin siis imelikku on ? |
graafiku järgi ei ole 14% kiirem vaid 2x omfgroclksleet kaart
edit: tglt siin teemas on mõttetu jutt, keegi klokib kah viimasel ajal?
|
|
| Kommentaarid: 398 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
323 |
|
| tagasi üles |
|
 |
thebull
HV kasutaja

liitunud: 12.02.2004
|
16.03.2006 21:31:18
|
|
|
| Sponge Bob kirjutas: |
| time123 kirjutas: |
| Mis siin siis imelikku on ? |
graafiku järgi ei ole 14% kiirem vaid 2x omfgroclksleet kaart
edit: tglt siin teemas on mõttetu jutt, keegi klokib kah viimasel ajal?  |
mudugi on 14%, sa mees ei oska lihtsalt arvutada
_________________ Salamander |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ceemic
24/7@kalal

liitunud: 21.03.2005
|
16.03.2006 21:33:27
|
|
|
| tsitaat: |
graafiku järgi ei ole 14% kiirem vaid 2x omfgroclksleet kaart
|
ot: vaata hoolega graafiku "0 punkti"
edit: ette jõuti
|
|
| Kommentaarid: 421 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
322 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
16.03.2006 21:34:27
|
|
|
| mingi bs graafik nagunii ja mis seal siis imestada on kui üks kaart on pmst 200mhz madalama gpu kellaga, rääkimata siis mälu klokist
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
spekti
Kreisi kasutaja
liitunud: 17.05.2005
|
16.03.2006 23:19:45
|
|
|
Võib-olla on olnud, aga siiski
http://www.gamespot.com/features/6145814/index.html
ATI Radeon X1900 XTX CrossFire vs Nvidia GeForce 7900 GTX SL
Artikkel suhteliselt lühike ofc
Lühidalt F.E.A.R, Quake4 , Half-Life 2, 3Dmark06, Splinter Cell,
Pmst.. "3 esimest siis nvidia poolt kinni pandud ja 2 viimast ati poolt, võit siis nvidiale"
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
16.03.2006 23:24:22
|
|
|
| tsitaat: |
| Graphics Drivers: ATI Catalyst 6.2, Nvidia ForceWare 84.17. |
5.13 ei tahtnud proovida?
ja väga imelikud testid, fearis ainult AF peal ja nv on "clear winner"
AA-d ei pandud selleks peale, et siis oleks teine vaatepilt olnud?
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
16.03.2006 23:25:49
|
|
|
HL2 osteti ATI poolt ~$8M eest ära
[edit]
Huvitav et 3dmark'is vaadati et NV ei toeta korraga nendeimplementatsiooni HDR'ist ja AA'st ning otsustati et Ati võidab, kuigi ilma AA'ta oli NV kiirem
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
viimati muutis Ho Ho 16.03.2006 23:27:35, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
16.03.2006 23:27:31
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
HL2 osteti ATI poolt ~$8M eest ära  |
haha, mis see siia puutub? vaata feari näiteks, AA-ga on XTX sama kiire kui 7900GTX SLI
kui suuremat resot kasutada
segane test igatahes
viimati muutis Winterwind 16.03.2006 23:28:51, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
16.03.2006 23:28:44
|
|
|
heh, lugesin suts valesti. Seal kus oli kirjutatud "poolt kinni pandud" lugesin ma "poolt kinni makstud". Minu vabandused
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piimaPAKK
HV kasutaja

liitunud: 06.12.2005
|
16.03.2006 23:44:41
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
ja väga imelikud testid, fearis ainult AF peal ja nv on "clear winner"
AA-d ei pandud selleks peale, et siis oleks teine vaatepilt olnud? |
Sa ingliskeelt ikka oskad?
Seal on ju kirjas, et AA'd ei kasutata kuna eelistati soft shadowsid ja need lykkavad AA automaatselt välja.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
16.03.2006 23:49:30
|
|
|
| piimaPAKK kirjutas: |
| Seal on ju kirjas, et AA'd ei kasutata kuna eelistati soft shadowsid ja need lykkavad AA automaatselt välja. |
mhmh, nvidial soft shadows millegipärast kiirem kui atil ja AA-ga vahe teistpidi
aga noh üldiselt mõttetu vaielda
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario153
HV veteran

liitunud: 16.08.2004
|
16.03.2006 23:49:35
|
|
|
| piimaPAKK kirjutas: |
| Winterwind kirjutas: |
ja väga imelikud testid, fearis ainult AF peal ja nv on "clear winner"
AA-d ei pandud selleks peale, et siis oleks teine vaatepilt olnud? |
Sa ingliskeelt ikka oskad?
Seal on ju kirjas, et AA'd ei kasutata kuna eelistati soft shadowsid ja need lykkavad AA automaatselt välja. |
Ta ei peagi oskama....talle meeldib asjades näha endapoolset versiooni.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
17.03.2006 10:12:17
|
|
|
link :: NVIDIA 7900GX2 Spotted One Week Before Launch
7900GX2 olla nähtud ringi liikumas. Asi on kahe 7900 GTX gpu ja 1 GB mäluga. Hind siis ühel kaardil ca. 1000 $, kaks kaarti seega 2000 $. ~26 000 kr video peale ... pole paha.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
17.03.2006 11:13:24
|
|
|
Mis sest gigast mälust tolku on kui läbilase imeb
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001

|
17.03.2006 11:22:48
|
|
|
| müüvad gigabaidid ja gigabitid, mitte mäluriba. Rahval pappi jagub, küll need tuhatkond ekstrakallist eksempläri ka maha müüakse. minu teada tulevane falcon NW quad-sli masin (2G ram, Quad-SLI 7900GTX, FX60) omab juba pekitäit tellimusi, mis siis, et hind on 7,5K USD-d. pigem probleem on tellimuste täitmises.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
17.03.2006 11:39:07
|
|
|
| Auron kirjutas: |
Mis sest gigast mälust tolku on kui läbilase imeb  |
Kuidas ta siis imeb kui läbilase on sama kui tavalisel 7900GTX'il
Loomulikult ei tasu unustada et too giga on jagatud kahe kaardi vahel, reaalselt kasutatav on ikka 512M.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
17.03.2006 11:52:48
|
|
|
| mitte pole nii, nagu ühel gigabyte'i dual-kaardi kooslusel, et 512 oli mõlema kaardi poolt kasutatav ?
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piimaPAKK
HV kasutaja

liitunud: 06.12.2005
|
17.03.2006 11:58:51
|
|
|
Oled sa kindel, et kahe kaardi vahel?
Teoorias ju nad saavad ühte mälu kasutada suures osas. Kõik scenes esinevad texturid, shaderid jne.. peavad ju nii või naa kõigile GPUdele kättesaadavad olema ja kui 2 GPUd per kaart on siis oleks mõistlik lasta neil mälu shareda.
Või oleks see lahendus liiga aeglane?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
17.03.2006 12:14:40
|
|
|
Nii hästi või halvasti kui ma sellest vähesest infost aru olen saanud on tegu lihtsalt kahe 512M GTX'iga mida müüakse ühe tervikuna. Minu teada ei ole ühel kaardil võimalik teise kaardi mälu otse kasutada.
| piimaPAKK kirjutas: |
| Teoorias ju nad saavad ühte mälu kasutada suures osas. Kõik scenes esinevad texturid, shaderid jne.. peavad ju nii või naa kõigile GPUdele kättesaadavad olema ja kui 2 GPUd per kaart on siis oleks mõistlik lasta neil mälu shareda. |
Teoorias tundub asi jah ilus ja kena kuid praktikas see nii lihtne ei ole
Et saaks mälu kahe GPU vahel jagada peab mõlemal olema otsene ligipääs sellele mälule. Lisaks on vaja mingit süsteemi mis sünkroniseeriks mällu kirjutused.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
17.03.2006 15:06:36
|
|
|
| Sellest on ju varem kah räägitud et kaks kaarti ühes võrdub sisuliselt SLI süsteemiga, ainult ühe kaardina. Seega kasutatakse ka mälu SLI süsteemile sarnaselt. Pealegi ~50 GB/s mis GTX välja annab pole teps mitte paha number.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
17.03.2006 15:33:22
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Et saaks mälu kahe GPU vahel jagada peab mõlemal olema otsene ligipääs sellele mälule. Lisaks on vaja mingit süsteemi mis sünkroniseeriks mällu kirjutused. |
Mällu kirjutamise sünkroniseerimine on GPU programmeerimismudelite puhul võrdlemisi lihtne niikaua kuni ei ole vaja lasta kaarte ühe ekraanipuhvri kallale. Kaardid loevad ainult vertekspuhvritest ja tekstuuridest ning kirjutavad ainult ekraanipuhvritesse. Piisab kui sünkroniseerida kaadripuhvri konverteerimine tekstuuriks või ATI puhul ka vertekspuhvriks.
Kõige lihtsam põhjus, miks ühte mälu kasutada ei saa on see, et minule teadaolevalt kiibid lihtsalt ei toeta mälu sellist adresseerimist. Isegi kui toetaks ei ole kahe kiibi vaheline ühenduse kiirus piisav. Sealt kaudu tekstuuride otse lugemine jääks kohe kindlasti pudelikaelaks. Et dualGPU niimoodi töötada saaks oleks mõlemat pidi vaja vähemalt 25GB/s ühendust kiipide vahele. Seda aga ei ole kohe üldse lihtne saavutada. Tänapäeva kiireimad kiipidevahelised ühendused on umbkaudu 3Gbps LVDS ühendused, selliseid ühendusi oleks mõlemas suunas vaja 64. See tähendab 256 kontakti kiibile juurde ja 256 ultrakõrgsagedusliku trükkplaadile paigutamist vajavat rada. See on tehtav, aga maksab kõvasti rohkem kui praegused lahendused ning imepisikese turusegmendi katmiseks ei ole lihtsalt vaeva väärt. GPUde tootmiskulud on niigi võrreldavad "suure raua" protsessoritega - 350mm^2 kiibipinda, 8 32bitist mälusiini jms on iseloomulikud pigem Alpha EV7'le ja Power5'le kui lauaarvuti lisakaardile.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
18.03.2006 14:03:00
|
|
|
| Keegi on tähele pannud, et Nvidia lehel on New GPU countdown. Väidetavalt on asi ikkagi Geforce 7900GX2
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
18.03.2006 20:00:36
|
|
|
http://www.the-inquirer.com/?article=30387
New ForceWare detonates FEAR
Brings 20-40% improvement when using AA
Keegi proovinud ei ole?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
18.03.2006 20:53:07
|
|
|
link :: kae siit
sellised nad siis ongi
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDTanel
Overclocker

liitunud: 15.12.2002
|
18.03.2006 21:49:52
|
|
|
| Scart kirjutas: |
| sellised nad siis ongi |
Kuda sa jahutust vahetaksid parema vastu? Need L shaped connectorid jäävad ju ette kui vesi peale panna...
_________________ Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel |
|
| Kommentaarid: 635 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
496 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Flavius
HV Guru
liitunud: 25.12.2005
|
18.03.2006 23:12:22
|
|
|
p4d 3ghz , 7800gt 450/1100
Minimum/Average/Maximum fps:
81.98 - 1024x768 - 4xAA,16xAF - fps: 28/49/109
84.21 - 1024x768 - 4xAA,16xAF - fps: 27/56/135
minimum fps-de vahe olematu, average/maximum fps: 13%/20% , uute driveritega tõesti parem
81.98 - 1280x960 - 4xAA,16xAF - fps: 20/34/75
84.21 - 1280x960 - 4xAA,16xAF - fps: 20/40/91
average/maximum: 15%/18% , peaks vist FEAR'i uute driveritega jälle läbi tegema
üldiselt ei oska ma nii häid tulemusi saada kui inquirer ja nvidia
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-sSs-
HV kasutaja
liitunud: 12.06.2005
|
18.03.2006 23:40:39
|
|
|
Aga tulemus on ikkagi päris hea ju...
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Smoking
HV Guru

liitunud: 15.08.2005
|
19.03.2006 11:05:55
|
|
|
| Scart kirjutas: |
| sellised nad siis ongi |
Kaardist hakkab kahju rsk. Kaart saab väga hähe õhku ja ega see radikas ka pole teab mis asi.
|
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
298 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tqz
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.07.2005
|
|
| Kommentaarid: 75 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elof
HV Guru

liitunud: 07.05.2003
|
19.03.2006 12:27:36
|
|
|
| 7600GT - 3060.-
|
|
| Kommentaarid: 212 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
19.03.2006 13:14:58
|
|
|
| TanElofJ kirjutas: |
| 7600GT - 3060.- |
Vastus neile, kes ootasid seda kaarti 3k hinnaga, rabage nüüd
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
capricorn
Kreisi kasutaja
liitunud: 26.01.2003
|
19.03.2006 20:55:50
|
|
|
ma jään ootama agp versiooni, kui hind jääb sammase kanti siis läheb 5900ultra vahetusse ja 7600gt kolib sisse, sest avastasin et x1600pro jooksutab F.E.A.R -i 1024x768High täitsa normaalselt, kui 5900 ultral on tegemist 800x600medium -iga, tema aeg on vist tõesti möödas, tahaks näha kui kaua tänapäeva kaardid vastu peavad, ennem kui hakkavad vanaks jääma. Pealegi 7600gt peaks olema vist selle hinnaga kõige parem variant??? teine võimalus oleks muidu x800xl?
viimati muutis capricorn 19.03.2006 20:57:42, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
19.03.2006 20:56:23
|
|
|
capricorn, kas 7800GS ei sobi ve
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
capricorn
Kreisi kasutaja
liitunud: 26.01.2003
|
19.03.2006 21:00:58
|
|
|
kallis on 3k oleks lagi
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
weasel
HV Guru

liitunud: 27.08.2003
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
20.03.2006 12:13:18
|
|
|
| weasel kirjutas: |
Hinnavahe 7800GTX 256MB ainult 400.-  |
see 7800GTX-i hind on seal küll ürgaegne
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
weasel
HV Guru

liitunud: 27.08.2003
|
20.03.2006 12:21:01
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
| weasel kirjutas: |
Hinnavahe 7800GTX 256MB ainult 400.-  |
see 7800GTX-i hind on seal küll ürgaegne |
Mis sest, et ürgaegne - odavamalt sa sealt osta ikka ei saa.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivar111
HV kasutaja

liitunud: 05.02.2005
|
20.03.2006 12:45:27
|
|
|
Klokkub mu 7800GT ka veega normaalselt :
24/7 hoian 550/1250 kelladel.Vahe sees ikka, fullis läks def.jautusega temp. 70C, praegu 45C.
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
prigo
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.06.2005
|
20.03.2006 13:04:38
|
|
|
7800gt kohta väga hea tulemus. 8)
Huvitav,et 7600gt´l ei olegi lisa toidet vaja.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erick
HV Guru

liitunud: 24.01.2003
|
20.03.2006 16:16:39
|
|
|
The Inq kirjutab:
Nvidia shows off game physics GPU software
| tsitaat: |
FABLESS FIRM Nvidia (tick: NVDA) said it and middleware firm Havok will show off a "physics effect" demo at the Game Developer's Conference in San Jose (tick: Dullsville) this week.
The software product is called Havok FX and simulates physical phenomena in PC games using Nvidia graphics chips.
Developers are already playing with the software and it's expected to be released in the summer, said Nvidia.
So what does it do? This is the scary part. It simulates "the interactions of thousands of colliding rigid bodies" and computes friction, collisions, gravity mass and velocity, which Nvidia says "form the basis of rigid body physics". It supports shader model 3.0, and so Geforce 6s and 7s will work with it.
Nvidia said that developers will be able to include debris, smoke and fluids to games, an evocative phrase which we suspect means buckets of blood, bombs and splattered gore. µ |
Kunagi ammu sai diskuteeritud vist Ho Ho-ga sellel teemal X1K teemas, ja siis oli ta kindlal veendumusel, et GPUsid füüsikamootorite jooksutamiseks kasutada ei maksa (niigi vähe ressursse ja teeb mängud veel aeglasemaks). Näedsa siis, võta näpust - nVidial olid muud plaanid.
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001

|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elof
HV Guru

liitunud: 07.05.2003
|
20.03.2006 16:28:35
|
|
|
See Peep'i 'saabub' reisib vahest paar nädalat ajas edasi. (Kes ütles, et ajas on raske liikuda ?)
Tihti on paar nädalat "homme kohal"
|
|
| Kommentaarid: 212 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
20.03.2006 16:38:36
|
|
|
Ma olen endiselt samal arvamusel et praeguseid GPU'sid pole mõtet panna tegema muud kui graafikat.
Ma tean et selline asi on võimalik, näiteks on demonstreeritud miljoni osakesega particle enginet mis jooksis rahuldava kiirusega FX5900 peal. Samas ega too kaart peale nende samade osakeste arvutamise-joonistamise suurt muud teha ei suutnud. Oma 2.8GHz P4 peal suutsin ma puhtalt CPU peal jooksutada ~100k osakesega lihtsat particle enginet, oleks optimeerima hakanud poleks 1M eriline probleem olnud. Keerukamaid mootoreid oleks peale optimeerimist vast 100-300k osakesega suutnud jooksutada.
Kui näiteks niigi suurt vaeva nägeval 6xxx seeria kaardil lastakse veel lisaks graafikale füüsikat jooksutada siis muutub olukord üsna kiiresti väga nutuseks. Hädapärast küll taolisi particle engineid saaks GPU'l jooksutada kuid mitte ragdolle.
Ma panustaks pigem multiocore prosedesse. Olen üsna kindel et üks Conroe/2.8GHz AMD tuum on ragdollide liigutamises efektiivsem kui 7xxx/x19xx seeria videokaart. Loomulikult lõpliku skinnimise võib sarnaselt praegusega videokaardile jätta. Varsti tuleb ka PhysX välja ning üks taoline kaart peaks kõigi praeguste videokaartidega põrandat pühkima olles samas ~2-3x odavam.
Too HavocFX on sisuliselt kõlbulik ainult particle engine'te jooksutamiseks. Nii palju kui ma tean siis particle engine üks suurimaid probleeme on see et andmeid on pidevalt sorteerida tarvis ning GPU peal töötavad sortimis algoritmid on valdavalt pidurdatud mälu läbilaske poolt. Seega kui mõne suurt teoreetilist arvutusvõimsust kuid vähest mälu läbilaset omava kaardi (R580) otsa panna taoline asjandus tööle siis suure tõenäosusega istub see arvutuslik osa idles oodates kuni andmed mälust kohale jõuavad. Kuna juba niigi on enamus asju pidurdatud mälu läbilaske poolest teeb see olukorra ainult hullemaks.
Ühesõnaga minu arvamus on et see on rohkem proof of concept ning leiab kasutust ainult üsna vähestes kohtades particle engine'te kiirendamiseks.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erick
HV Guru

liitunud: 24.01.2003
|
20.03.2006 16:54:48
|
|
|
Ho Ho, ma ei mõista - praeguste prosede hädine 8 GB/s ühendus RAMiga on piisav middleware füüsikamootorite jooksutamiseks, aga R580 48 GB/s jääks ebapiisavaks? Kui R580-lt võtta 8GB/s mälubandwidthi ära, siis poleks seda peaaegu märgatagi ju?
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
20.03.2006 17:07:39
|
|
|
kas mitte silmas pole peetud just gpu <-> ram läbilaset siinkohal. see 48 on ilus küll aga kaardi piires.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|