Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  G70/71 ehk GF7800/7900/7600 seeria teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 146, 147, 148  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2006 19:12:12 vasta tsitaadiga

ERROR11 kirjutas:
vahet pole ju kes tootja, on 7900gtx jääb 7900gtx ix(osadel tootjatel on kõrgemad kellad),kuid ma ei sa aru miks kleebib asus oma vga jahutusele mingi monkey.gifu pildi.


Ahvide kaart icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vxpsv
HV kasutaja
vxpsv

liitunud: 12.11.2004




sõnum 16.03.2006 19:18:36 vasta tsitaadiga

ERROR11 kirjutas:
vahet pole ju kes tootja, on 7900gtx jääb 7900gtx ix(osadel tootjatel on kõrgemad kellad)


ega jah suurt vahet pole hinna vahe ikka m6ne teise tootja vahel suur icon_lol.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sirius
HV kasutaja

liitunud: 06.05.2004




sõnum 16.03.2006 20:14:18 vasta tsitaadiga

lihtsalt haige icon_confused.gif
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2006 21:04:23 vasta tsitaadiga

Mis siin siis imelikku on ?
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 179
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sponge
HV Guru
Sponge

liitunud: 28.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2006 21:28:07 vasta tsitaadiga

time123 kirjutas:
Mis siin siis imelikku on ?
graafiku järgi ei ole 14% kiirem vaid 2x icon_lol.gif icon_eek.gif omfgroclksleet kaart
edit: tglt siin teemas on mõttetu jutt, keegi klokib kah viimasel ajal? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 398 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 323
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
thebull
HV kasutaja
thebull

liitunud: 12.02.2004




sõnum 16.03.2006 21:31:18 vasta tsitaadiga

Sponge Bob kirjutas:
time123 kirjutas:
Mis siin siis imelikku on ?
graafiku järgi ei ole 14% kiirem vaid 2x icon_lol.gif icon_eek.gif omfgroclksleet kaart
edit: tglt siin teemas on mõttetu jutt, keegi klokib kah viimasel ajal? icon_rolleyes.gif

mudugi on 14%, sa mees ei oska lihtsalt arvutada icon_wink.gif beer_yum.gif

_________________
Salamander
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2006 21:33:27 vasta tsitaadiga

tsitaat:

graafiku järgi ei ole 14% kiirem vaid 2x omfgroclksleet kaart

ot: vaata hoolega graafiku "0 punkti" icon_wink.gif

edit: ette jõuti icon_lol.gif
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2006 21:34:27 vasta tsitaadiga

mingi bs graafik nagunii ja mis seal siis imestada on kui üks kaart on pmst 200mhz madalama gpu kellaga, rääkimata siis mälu klokist
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
spekti
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2006 23:19:45 vasta tsitaadiga

Võib-olla on olnud, aga siiski
http://www.gamespot.com/features/6145814/index.html

ATI Radeon X1900 XTX CrossFire vs Nvidia GeForce 7900 GTX SL

Artikkel suhteliselt lühike ofc

icon_confused.gif

Lühidalt F.E.A.R, Quake4 , Half-Life 2, 3Dmark06, Splinter Cell,

Pmst.. "3 esimest siis nvidia poolt kinni pandud ja 2 viimast ati poolt, võit siis nvidiale" icon_lol.gif
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2006 23:24:22 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Graphics Drivers: ATI Catalyst 6.2, Nvidia ForceWare 84.17.

icon_lol.gif 5.13 ei tahtnud proovida?
ja väga imelikud testid, fearis ainult AF peal ja nv on "clear winner"
AA-d ei pandud selleks peale, et siis oleks teine vaatepilt olnud?
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.03.2006 23:25:49 vasta tsitaadiga

HL2 osteti ATI poolt ~$8M eest ära icon_razz1.gif

[edit]

Huvitav et 3dmark'is vaadati et NV ei toeta korraga nendeimplementatsiooni HDR'ist ja AA'st ning otsustati et Ati võidab, kuigi ilma AA'ta oli NV kiirem icon_biggrin.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"


viimati muutis Ho Ho 16.03.2006 23:27:35, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2006 23:27:31 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
HL2 osteti ATI poolt ~$8M eest ära icon_razz1.gif

haha, mis see siia puutub? vaata feari näiteks, AA-ga on XTX sama kiire kui 7900GTX SLI
kui suuremat resot kasutada

segane test igatahes


viimati muutis Winterwind 16.03.2006 23:28:51, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.03.2006 23:28:44 vasta tsitaadiga

heh, lugesin suts valesti. Seal kus oli kirjutatud "poolt kinni pandud" lugesin ma "poolt kinni makstud". Minu vabandused
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piimaPAKK
HV kasutaja
piimaPAKK

liitunud: 06.12.2005




sõnum 16.03.2006 23:44:41 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
ja väga imelikud testid, fearis ainult AF peal ja nv on "clear winner"
AA-d ei pandud selleks peale, et siis oleks teine vaatepilt olnud?

Sa ingliskeelt ikka oskad?
Seal on ju kirjas, et AA'd ei kasutata kuna eelistati soft shadowsid ja need lykkavad AA automaatselt välja.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2006 23:49:30 vasta tsitaadiga

piimaPAKK kirjutas:
Seal on ju kirjas, et AA'd ei kasutata kuna eelistati soft shadowsid ja need lykkavad AA automaatselt välja.

icon_lol.gif mhmh, nvidial soft shadows millegipärast kiirem kui atil ja AA-ga vahe teistpidi
aga noh üldiselt mõttetu vaielda
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mario153
HV veteran
Mario153

liitunud: 16.08.2004




sõnum 16.03.2006 23:49:35 vasta tsitaadiga

piimaPAKK kirjutas:
Winterwind kirjutas:
ja väga imelikud testid, fearis ainult AF peal ja nv on "clear winner"
AA-d ei pandud selleks peale, et siis oleks teine vaatepilt olnud?

Sa ingliskeelt ikka oskad?
Seal on ju kirjas, et AA'd ei kasutata kuna eelistati soft shadowsid ja need lykkavad AA automaatselt välja.


Ta ei peagi oskama....talle meeldib asjades näha endapoolset versiooni.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2006 10:12:17 vasta tsitaadiga

link :: NVIDIA 7900GX2 Spotted One Week Before Launch

7900GX2 olla nähtud ringi liikumas. Asi on kahe 7900 GTX gpu ja 1 GB mäluga. Hind siis ühel kaardil ca. 1000 $, kaks kaarti seega 2000 $. ~26 000 kr video peale ... pole paha.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2006 11:13:24 vasta tsitaadiga

Mis sest gigast mälust tolku on kui läbilase imeb icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001



Online
sõnum 17.03.2006 11:22:48 vasta tsitaadiga

müüvad gigabaidid ja gigabitid, mitte mäluriba. Rahval pappi jagub, küll need tuhatkond ekstrakallist eksempläri ka maha müüakse. minu teada tulevane falcon NW quad-sli masin (2G ram, Quad-SLI 7900GTX, FX60) omab juba pekitäit tellimusi, mis siis, et hind on 7,5K USD-d. pigem probleem on tellimuste täitmises.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 17.03.2006 11:39:07 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Mis sest gigast mälust tolku on kui läbilase imeb icon_rolleyes.gif
Kuidas ta siis imeb kui läbilase on sama kui tavalisel 7900GTX'il icon_rolleyes.gif

Loomulikult ei tasu unustada et too giga on jagatud kahe kaardi vahel, reaalselt kasutatav on ikka 512M.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 17.03.2006 11:52:48 vasta tsitaadiga

mitte pole nii, nagu ühel gigabyte'i dual-kaardi kooslusel, et 512 oli mõlema kaardi poolt kasutatav ?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piimaPAKK
HV kasutaja
piimaPAKK

liitunud: 06.12.2005




sõnum 17.03.2006 11:58:51 vasta tsitaadiga

Oled sa kindel, et kahe kaardi vahel?
Teoorias ju nad saavad ühte mälu kasutada suures osas. Kõik scenes esinevad texturid, shaderid jne.. peavad ju nii või naa kõigile GPUdele kättesaadavad olema ja kui 2 GPUd per kaart on siis oleks mõistlik lasta neil mälu shareda.
Või oleks see lahendus liiga aeglane?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 17.03.2006 12:14:40 vasta tsitaadiga

Nii hästi või halvasti kui ma sellest vähesest infost aru olen saanud on tegu lihtsalt kahe 512M GTX'iga mida müüakse ühe tervikuna. Minu teada ei ole ühel kaardil võimalik teise kaardi mälu otse kasutada.
piimaPAKK kirjutas:
Teoorias ju nad saavad ühte mälu kasutada suures osas. Kõik scenes esinevad texturid, shaderid jne.. peavad ju nii või naa kõigile GPUdele kättesaadavad olema ja kui 2 GPUd per kaart on siis oleks mõistlik lasta neil mälu shareda.
Teoorias tundub asi jah ilus ja kena kuid praktikas see nii lihtne ei ole icon_smile.gif

Et saaks mälu kahe GPU vahel jagada peab mõlemal olema otsene ligipääs sellele mälule. Lisaks on vaja mingit süsteemi mis sünkroniseeriks mällu kirjutused.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2006 15:06:36 vasta tsitaadiga

Sellest on ju varem kah räägitud et kaks kaarti ühes võrdub sisuliselt SLI süsteemiga, ainult ühe kaardina. Seega kasutatakse ka mälu SLI süsteemile sarnaselt. Pealegi ~50 GB/s mis GTX välja annab pole teps mitte paha number.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 17.03.2006 15:33:22 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Et saaks mälu kahe GPU vahel jagada peab mõlemal olema otsene ligipääs sellele mälule. Lisaks on vaja mingit süsteemi mis sünkroniseeriks mällu kirjutused.

Mällu kirjutamise sünkroniseerimine on GPU programmeerimismudelite puhul võrdlemisi lihtne niikaua kuni ei ole vaja lasta kaarte ühe ekraanipuhvri kallale. Kaardid loevad ainult vertekspuhvritest ja tekstuuridest ning kirjutavad ainult ekraanipuhvritesse. Piisab kui sünkroniseerida kaadripuhvri konverteerimine tekstuuriks või ATI puhul ka vertekspuhvriks.

Kõige lihtsam põhjus, miks ühte mälu kasutada ei saa on see, et minule teadaolevalt kiibid lihtsalt ei toeta mälu sellist adresseerimist. Isegi kui toetaks ei ole kahe kiibi vaheline ühenduse kiirus piisav. Sealt kaudu tekstuuride otse lugemine jääks kohe kindlasti pudelikaelaks. Et dualGPU niimoodi töötada saaks oleks mõlemat pidi vaja vähemalt 25GB/s ühendust kiipide vahele. Seda aga ei ole kohe üldse lihtne saavutada. Tänapäeva kiireimad kiipidevahelised ühendused on umbkaudu 3Gbps LVDS ühendused, selliseid ühendusi oleks mõlemas suunas vaja 64. See tähendab 256 kontakti kiibile juurde ja 256 ultrakõrgsagedusliku trükkplaadile paigutamist vajavat rada. See on tehtav, aga maksab kõvasti rohkem kui praegused lahendused ning imepisikese turusegmendi katmiseks ei ole lihtsalt vaeva väärt. GPUde tootmiskulud on niigi võrreldavad "suure raua" protsessoritega - 350mm^2 kiibipinda, 8 32bitist mälusiini jms on iseloomulikud pigem Alpha EV7'le ja Power5'le kui lauaarvuti lisakaardile.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2006 14:03:00 vasta tsitaadiga

Keegi on tähele pannud, et Nvidia lehel on New GPU countdown. Väidetavalt on asi ikkagi Geforce 7900GX2
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 18.03.2006 20:00:36 vasta tsitaadiga

http://www.the-inquirer.com/?article=30387

New ForceWare detonates FEAR
Brings 20-40% improvement when using AA

Keegi proovinud ei ole?

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2006 20:53:07 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

sellised nad siis ongi
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2006 21:49:52 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
sellised nad siis ongi


icon_lol.gif Kuda sa jahutust vahetaksid parema vastu? icon_razz1.gif Need L shaped connectorid jäävad ju ette kui vesi peale panna...

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Flavius
HV Guru

liitunud: 25.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2006 23:12:22 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
http://www.the-inquirer.com/?article=30387

New ForceWare detonates FEAR
Brings 20-40% improvement when using AA

Keegi proovinud ei ole?


p4d 3ghz , 7800gt 450/1100

Minimum/Average/Maximum fps:

81.98 - 1024x768 - 4xAA,16xAF - fps: 28/49/109
84.21 - 1024x768 - 4xAA,16xAF - fps: 27/56/135
minimum fps-de vahe olematu, average/maximum fps: 13%/20% , uute driveritega tõesti parem thumbs_up.gif

81.98 - 1280x960 - 4xAA,16xAF - fps: 20/34/75
84.21 - 1280x960 - 4xAA,16xAF - fps: 20/40/91
average/maximum: 15%/18% , peaks vist FEAR'i uute driveritega jälle läbi tegema thumbs_up.gif

üldiselt ei oska ma nii häid tulemusi saada kui inquirer ja nvidia icon_sad.gif
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-sSs-
HV kasutaja

liitunud: 12.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2006 23:40:39 vasta tsitaadiga

Aga tulemus on ikkagi päris hea ju... icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smoking
HV Guru
Smoking

liitunud: 15.08.2005




sõnum 19.03.2006 11:05:55 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
sellised nad siis ongi


Kaardist hakkab kahju rsk. Kaart saab väga hähe õhku ja ega see radikas ka pole teab mis asi.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 298
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tqz
Kreisi kasutaja
tqz

liitunud: 23.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2006 11:23:47 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
http://www.the-inquirer.com/?article=30387

New ForceWare detonates FEAR
Brings 20-40% improvement when using AA

Keegi proovinud ei ole?


Päris palju annavad uued draiverid juurde.
http://img109.imageshack.us/img109/7094/fearperf9ue.jpg

Kaardiks oli 128MB GeForce 6800 16/6 torudega ja default kelladel (325/700).
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 19.03.2006 12:27:36 vasta tsitaadiga

7600GT - 3060.-
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2006 13:14:58 vasta tsitaadiga

TanElofJ kirjutas:
7600GT - 3060.-


Vastus neile, kes ootasid seda kaarti 3k hinnaga, rabage nüüd icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
capricorn
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.01.2003




sõnum 19.03.2006 20:55:50 vasta tsitaadiga

ma jään ootama agp versiooni, kui hind jääb sammase kanti siis läheb 5900ultra vahetusse ja 7600gt kolib sisse, sest avastasin et x1600pro jooksutab F.E.A.R -i 1024x768High täitsa normaalselt, kui 5900 ultral on tegemist 800x600medium -iga, tema aeg on vist tõesti möödas, tahaks näha kui kaua tänapäeva kaardid vastu peavad, ennem kui hakkavad vanaks jääma. Pealegi 7600gt peaks olema vist selle hinnaga kõige parem variant??? teine võimalus oleks muidu x800xl?

viimati muutis capricorn 19.03.2006 20:57:42, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2006 20:56:23 vasta tsitaadiga

capricorn, kas 7800GS ei sobi ve icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
capricorn
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.01.2003




sõnum 19.03.2006 21:00:58 vasta tsitaadiga

icon_redface.gif kallis on 3k oleks lagi
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
weasel
HV Guru
weasel

liitunud: 27.08.2003




sõnum 20.03.2006 12:06:20 vasta tsitaadiga

7900GTX-id ka Peebus varsti: http://www.doctorpeep.ee/index.php?lang=est&main_id=115&id=281664&PHPSESSID=88fa848813032f81cd00eed8426c1946

Hinnavahe 7800GTX 256MB ainult 400.- icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2006 12:13:18 vasta tsitaadiga

weasel kirjutas:
Hinnavahe 7800GTX 256MB ainult 400.- icon_biggrin.gif

see 7800GTX-i hind on seal küll ürgaegne
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
weasel
HV Guru
weasel

liitunud: 27.08.2003




sõnum 20.03.2006 12:21:01 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
weasel kirjutas:
Hinnavahe 7800GTX 256MB ainult 400.- icon_biggrin.gif

see 7800GTX-i hind on seal küll ürgaegne


Mis sest, et ürgaegne - odavamalt sa sealt osta ikka ei saa.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivar111
HV kasutaja
ivar111

liitunud: 05.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2006 12:45:27 vasta tsitaadiga

Klokkub mu 7800GT ka veega normaalselt :


24/7 hoian 550/1250 kelladel.Vahe sees ikka, fullis läks def.jautusega temp. 70C, praegu 45C.
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prigo
Kreisi kasutaja
prigo

liitunud: 25.06.2005




sõnum 20.03.2006 13:04:38 vasta tsitaadiga

7800gt kohta väga hea tulemus. 8) thumbs_up.gif
Huvitav,et 7600gt´l ei olegi lisa toidet vaja. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2006 15:48:39 vasta tsitaadiga

link :: 7900 GT/GTX out of stock in USA, UK

Fuad kirjutab jälle - seekord koos linkidega
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 20.03.2006 16:16:39 vasta tsitaadiga

The Inq kirjutab:

Nvidia shows off game physics GPU software

tsitaat:
FABLESS FIRM Nvidia (tick: NVDA) said it and middleware firm Havok will show off a "physics effect" demo at the Game Developer's Conference in San Jose (tick: Dullsville) this week.

The software product is called Havok FX and simulates physical phenomena in PC games using Nvidia graphics chips.

Developers are already playing with the software and it's expected to be released in the summer, said Nvidia.

So what does it do? This is the scary part. It simulates "the interactions of thousands of colliding rigid bodies" and computes friction, collisions, gravity mass and velocity, which Nvidia says "form the basis of rigid body physics". It supports shader model 3.0, and so Geforce 6s and 7s will work with it.

Nvidia said that developers will be able to include debris, smoke and fluids to games, an evocative phrase which we suspect means buckets of blood, bombs and splattered gore. µ


Kunagi ammu sai diskuteeritud vist Ho Ho-ga sellel teemal X1K teemas, ja siis oli ta kindlal veendumusel, et GPUsid füüsikamootorite jooksutamiseks kasutada ei maksa (niigi vähe ressursse ja teeb mängud veel aeglasemaks). Näedsa siis, võta näpust - nVidial olid muud plaanid. icon_wink.gif
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001



Online
sõnum 20.03.2006 16:17:40 vasta tsitaadiga

ehh, Asuse 7900GTX saabub ülehomme gnt soome lattu
http://www.doctorpeep.ee/index.php?lang=est&main_id=50 hind alla 8500 eegu
niipalju siis out-of-stockist.

isegi soodsam kui x1900xt, rääkimata XTX-ist.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 20.03.2006 16:28:35 vasta tsitaadiga

See Peep'i 'saabub' reisib vahest paar nädalat ajas edasi. (Kes ütles, et ajas on raske liikuda ?)
Tihti on paar nädalat "homme kohal"
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 20.03.2006 16:38:36 vasta tsitaadiga

Ma olen endiselt samal arvamusel et praeguseid GPU'sid pole mõtet panna tegema muud kui graafikat.

Ma tean et selline asi on võimalik, näiteks on demonstreeritud miljoni osakesega particle enginet mis jooksis rahuldava kiirusega FX5900 peal. Samas ega too kaart peale nende samade osakeste arvutamise-joonistamise suurt muud teha ei suutnud. Oma 2.8GHz P4 peal suutsin ma puhtalt CPU peal jooksutada ~100k osakesega lihtsat particle enginet, oleks optimeerima hakanud poleks 1M eriline probleem olnud. Keerukamaid mootoreid oleks peale optimeerimist vast 100-300k osakesega suutnud jooksutada.

Kui näiteks niigi suurt vaeva nägeval 6xxx seeria kaardil lastakse veel lisaks graafikale füüsikat jooksutada siis muutub olukord üsna kiiresti väga nutuseks. Hädapärast küll taolisi particle engineid saaks GPU'l jooksutada kuid mitte ragdolle.

Ma panustaks pigem multiocore prosedesse. Olen üsna kindel et üks Conroe/2.8GHz AMD tuum on ragdollide liigutamises efektiivsem kui 7xxx/x19xx seeria videokaart. Loomulikult lõpliku skinnimise võib sarnaselt praegusega videokaardile jätta. Varsti tuleb ka PhysX välja ning üks taoline kaart peaks kõigi praeguste videokaartidega põrandat pühkima olles samas ~2-3x odavam.

Too HavocFX on sisuliselt kõlbulik ainult particle engine'te jooksutamiseks. Nii palju kui ma tean siis particle engine üks suurimaid probleeme on see et andmeid on pidevalt sorteerida tarvis ning GPU peal töötavad sortimis algoritmid on valdavalt pidurdatud mälu läbilaske poolt. Seega kui mõne suurt teoreetilist arvutusvõimsust kuid vähest mälu läbilaset omava kaardi (R580) otsa panna taoline asjandus tööle siis suure tõenäosusega istub see arvutuslik osa idles oodates kuni andmed mälust kohale jõuavad. Kuna juba niigi on enamus asju pidurdatud mälu läbilaske poolest teeb see olukorra ainult hullemaks.

Ühesõnaga minu arvamus on et see on rohkem proof of concept ning leiab kasutust ainult üsna vähestes kohtades particle engine'te kiirendamiseks.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 20.03.2006 16:54:48 vasta tsitaadiga

Ho Ho, ma ei mõista - praeguste prosede hädine 8 GB/s ühendus RAMiga on piisav middleware füüsikamootorite jooksutamiseks, aga R580 48 GB/s jääks ebapiisavaks? Kui R580-lt võtta 8GB/s mälubandwidthi ära, siis poleks seda peaaegu märgatagi ju? icon_neutral.gif
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.03.2006 17:07:39 vasta tsitaadiga

kas mitte silmas pole peetud just gpu <-> ram läbilaset siinkohal. see 48 on ilus küll aga kaardi piires.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  G70/71 ehk GF7800/7900/7600 seeria teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 146, 147, 148  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.