Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Helitehnika olulisus muusika kuulamisel märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2006 21:28:10 vasta tsitaadiga

läheb jälle lõbuks e. mingite suvaliste markide reklaamimiseks ära!? icon_biggrin.gif okei okei, B&W ei ole suvaline mark, kuid jätaks siin teemas esialgu need reklaamjutud tahaplaanile icon_wink.gif

alariv, eks kogemust tuleb koguda...ise katsetamine ja vaikselt nokitsemine annab praktilisi teadmisi ja kui samal ajal netist "teadust" juurde lugeda ning 2 asja õieti kokku panna, annab ise väga asjalikku tehnikat kokku klopsida! thumbs_up.gif mine olin 12 aastane, kui hakkasin nõuka päritolu kõlareid "ümber tegema", kastiehituse vahendid olid käsisaag, käsipuur, viil ja kruvikas ning teooriat ei uurinud mitte netist (kust polekski tol ajal vb suurt midagi veel teada saanud), vaid nõuka helitehnika raamatutest ja vanema sõbra käest icon_lol.gif aga algust sai tehtud...
fakt on muidugi see, et kui eelnev kogemus täielikult puudub, siis kohe esimene paar ilmselt eriti hea välja ei kuku...isegi kui väga hullult teooriat kõrvale uurida. üks variant on siis taolised kitid, nagu pacho soovitas, teine variant on lasta mõnel teadjamal üksikasjalikult juhendada.
hifiwebi süsteemidel ei tule võimsust kohe kindlasti mitte puudu! kui sa just mingite bändide esinemisi helindama ei kavatse hakata icon_biggrin.gif kui võrrelda näiteks mõne praegu suvalises +-'ses müügil oleva kenwoodi receiveri "sadat watti" ja tolle hifiwebi Sony TA-F70/ST-J60A sadat watti, siis ma võin kogu oma helitehnika kuhja peale kihla vedada, et viimase sada watti on PALJU reaalsem number, ilmselt isegi päris mõnusa varuga antud thumbs_up.gif

sinu küsimusele, et palju oleks vaja raha alla panna, ei oska siin ilmselt keegi täpselt vastata! palju sa raatsid alla panna? icon_razz1.gif kuulatava võimendi/kõllid süsteemi jaoks piisaks ilmselt ka vähemast kui 10k, nauditava eest tuleks tõenäoliselt üle 10 välja anda...aga see on äärmiselt subjektiivne arvamus e. vaid minu umbmäärane oletus icon_smile.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Juss71
HV kasutaja


liitunud: 10.08.2002




sõnum 13.02.2006 21:47:01 vasta tsitaadiga

Ise arvan kah, et tehnika mängib VÄGA suurt rolli muusika kuulamisel, aga selleks, et sellest aru saada ja seda nautida, tuleb kõigepealt kuulama õppima - kuulmisel ja kuulamisel on vahe. Olin isegi mõned aastad tagasi täielik võhik sellel alal, sai kuulatud 3000 kroonisest philipsi all-in-one kombainist ja paremat ei osanud tahtagi - bassi oli piisavalt ja kui puudu jäi, sai eq-st juurde keeratud. Läksid ajad mööda ja sai ostetud esimesed "päris" kõrvaklapid, Philips HP890 - siis muutus mu muusika "tajumis" maailm kardinaalselt, ma õppisin muusikat kuulama ja nautima. Mida aeg edasi, seda rohkem ei olnud ma rahul oma süsteemiga (kõlaritega) ja samuti hakkasin ma muusikat välja praakima - see, mis enne kõlbas kuulata, tundus nüüd elutuna ja ebakvaliteetsena - siinkohal võib tuua näiteks Oasise, muusika, mis enne oli kuulatav, tundus nüüd tuhm ja elutu - ei pakkunud enam emotsiooni. Läksid ajad edasi ja arenes ka muusikaline maitse, hakkasin kuulama live kontserte ja viimasel ajal ka jazzi poole kaldunud. Lõpuks jõudis kätte aeg, millal sai lõpuks kõlarid välja vahetatud ja võimendi vahele muretsetud. Nüüd, et süsteem päris tasakaalu viia, oleks uut helikaarti vaja, aga selle jaoks oleks veel raha vaja koguda. Seega, minu jaoks mängib tehnika muusika nautimisel väga suur rolli, aga ennem tuleb muusikat kuulama ja nautima õppida - kõige tähtsam lüli on kõrvad, kui neid oled kasutama õppinud, siis võib järk-järgult edasi minna ja see on loomulik protsess.

EDIT: Nende võimsusnumbritega on jah tänapäeval naljakas lugu, see on viimane asi mida ostmisel jälgida.Naljaks on, kui näed poes Philipsi hyper süsteemi, mille võimul kaalu heal juhul 2kg ja võimsust 1000w suurte kirjadega märgitud, heal juhul on taha kirjutatud voolutarve 40w, halvemal juhul pole sedagi - päris võimas elektrijaam siis sinna sisse ehitatud ja esimene igiliikur. Siinkohal toon hea näite oma võimendi näol, millel voolutarve 400w ja võimsuseks andmetes märgitud 2 *43w @ 8 ohm thumbs_up.gif .Võta nüüd näpust, kuidas saab olla resiiver, mis tarbib seinast 230w 5*100w RMS? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiith
maxnorm
tiith

liitunud: 28.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2006 21:55:57 vasta tsitaadiga

http://k-arvutisalong.ee/index.php?lang=est&main_id=48&p_id=007475

küsin teie käest kah üle, kas need on halvad kõlarid või head ? Muusika, mida kuulan on trance ja mitte mingi juustune trance (cascada, groove coverage vms), Paul oakenfold, Paul Van Dyk, AVB jms.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raix122
HV kasutaja

liitunud: 15.01.2005




sõnum 13.02.2006 21:58:02 vasta tsitaadiga

Äkki paneksid natuke juurde ja ostaksid logitech z-2300 icon_question.gif
Nad on küll natuke üle 2k aga see eest ka palju paremad.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiith
maxnorm
tiith

liitunud: 28.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2006 22:02:21 vasta tsitaadiga

1800 on vist maksimum, ma ei tea kas ma seda rahagi kokku saan.

-e- äkki HVs on nende kõlarite omanikke, võiks siin teemas natuke rääkida ehk ?
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 13.02.2006 22:24:36 vasta tsitaadiga

raix122 kirjutas:
Äkki paneksid natuke juurde ja ostaksid logitech z-2300 icon_question.gif
Nad on küll natuke üle 2k aga see eest ka palju paremad.

Palun paari suunavat punkti miks Logitech z-2300 on parem
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vladimir
HV kasutaja
vladimir

liitunud: 03.09.2004




sõnum 13.02.2006 22:48:56 vasta tsitaadiga

Konkreetsete Defenderite kohta: Bi-amping, tämbriploki puudumine, tundub olevat kas 5,25" või 6,5" woofer ja tõeline tweeter, "lahkamisandmed" lubavad oletada ka korralikku filtrit, võib-olla isegi aktiivfiltrit (bi-amping!), muidugi vatiini võiks omalt poolt kõlarikasti lisada, minu arvamuse kohaselt teeb igale x.1 süsteemile pika puuga ära. Soovitan soojalt ära proovida. Mingi x.1 "süsteemi" "subwoofer" ei saa korralike kõlarite bassiesituse vastu mitte kuidagi, nende Defenderitega saad tegelikult nö kaks keskmisest paremat arvutikõlarite "subwoofrit". PS! Subwoofer on tänapäeval üks suur mõttetu haip ja marketing, head kõlarid subwoofrit kõrvale ei vaja!
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiith
maxnorm
tiith

liitunud: 28.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2006 22:54:19 vasta tsitaadiga

tänu selle hea vastuse eest !
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keytron
HV veteran

liitunud: 11.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2006 22:54:37 vasta tsitaadiga

Anti112 kirjutas:
keytron kirjutas:
http://www.bwspeakers.com/ ja kui muusikat kuulata tahate siis valige B&W icon_lol.gif
Hinnad algavad odava auto hindadest 8)

Huvitav miks just B&W? Ja just muusika jaoks?
Kui ma endale kõrgtaseme kodukino ehitaks, valiks tõesti B&Wd, muusika kuulamiseks on nad minu maitse järgi liialt analüütilised ja kõledad...

Vblla rohkem minu "IMHO" stiilis arvamus, kindlasti pole see suures-laias valikus ainuke firma 8)
Selle Defenderi kohta oli Tevalo tehnikafoorumis jutt, ainult kiidusõnu tuli sealt icon_smile.gif
Aint ostmisel, kui ennem kuulata tahad, pead arvestama et tegu K-saluuniga icon_razz.gif mitte audiopoega icon_biggrin.gif


viimati muutis keytron 13.02.2006 22:57:11, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raix122
HV kasutaja

liitunud: 15.01.2005




sõnum 13.02.2006 22:57:28 vasta tsitaadiga

pacho, olen neid ise saanud kuulata. Isegi trance-ga ja selle raha eest ma pole paremaid kõlareid küll näinud/kuulnud. Võid küsida ka teistelt kasutajatelt kes neid kõlareid omavad. Neid on siis foorumis ikka suht palju. Aga kui raha kokku ei saa siis võta defenderid ära.

See on minu arvamus.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NuCleo
Kreisi kasutaja
NuCleo

liitunud: 20.09.2004




sõnum 13.02.2006 23:09:26 vasta tsitaadiga

Tegelikult ma olen ise ka selle helitehnika olulisuse peale mõlenud, kuna rahakest väga palju ei ole, aga kuna ma teen muusikat, siis on ülioluline saavutada teatav kvaliteet kuna minu tehnika kvaliteet seab lae ka mu muusikalise produktsiooni kvaliteedile. Kuna ma seni intgr. helikaardi ja paari 600 eek Technicsi kõrvaklappidega teinud olen, siis ega see kvaliteet just kiita ei ole vast...
Niisiis. Selle nurga alt vaadates, mis sobiks mul uuendada? Pmst arvan, et mingi vinge helikas + kvaliteetsema otsa kõrvaklapid oleks päris hea kooslus.
Jälginud olen helikaartide osas kaht liini -
Creative Labs - X-Fi seeria kaardid. Parem heli + sobivad väljundid igapäevaseks kasutamiseks.
M-Audio - natuke midagi tõsisemat olemuselt juba, jätavad võimaluse suht erineva riistvara lisamiseks arvuti taha (tulevikus). Muidu paistavad ka asjalikumad. Siiski kui natuke mängida ka jne ja 3D heli soovida, siis jääb vast veidi kimpu, eh? icon_rolleyes.gif

Kõrvaklappidest pole nagu eriti midagi vaadanud, ilmselt mingi 2-3k hinnaga DJ kõrvaklapid on mõttes. Ehk on stuudiokasutuseks mingid spetsiaalsed ka, ei tea.

(ps - seda ma tean ka väga hästi, et kõrvaklappidega ei soovitata muusikat teha, aga parem kõrvaklapid, kui mingi juust kõlaritesüsteem, kuna kallimatele ja korralikumatele kõrlaritele / stuudiomonitorkõlaritele (!!!) ei hakka hammas peale niipea...)

_________________
'sup?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiith
maxnorm
tiith

liitunud: 28.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2006 23:21:18 vasta tsitaadiga

stuudio klapid ei pidanud head olema muusika kuulamiseks, nad annavad edasi nagu selle heli, mis otseslt tuleb lähteallikast. Sama moodi ka DJ klapid.

ma arvan, et osta kõige pealt mingi parem helikaart.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 13.02.2006 23:22:09 vasta tsitaadiga

raix122, ootaks ikkagi konkreetseid punkte. Kuidas erinevad sagedused kõlavad, millise helipildi loob, kuidas kõlab võrreldes teiste komplektidega, jne. Sõnal "parem" pole heli iseloomustamise vaatenurgast suurt väärtust. Demagoogiat pole mõtet ajada. vladimir näitas ära Defenderi positiivsed küljed, ootaks umbes sama sisukat vastust.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NuCleo
Kreisi kasutaja
NuCleo

liitunud: 20.09.2004




sõnum 13.02.2006 23:32:20 vasta tsitaadiga

NxP kirjutas:
stuudio klapid ei pidanud head olema muusika kuulamiseks, nad annavad edasi nagu selle heli, mis otseslt tuleb lähteallikast. Sama moodi ka DJ klapid.

mhh?? icon_confused.gif
NxP kirjutas:

ma arvan, et osta kõige pealt mingi parem helikaart.

Aga just see mind nagu painabki, et kuigi helikaardi ostan uue millalgi suvel, kui raha tekib (praegu ma veel ju koolipoiss icon_rolleyes.gif ), siis kas midagi M-Audio kaartide taolist või Creative Labs X-Fi seeriast miskit. (mõlemad lubavad tglt muid seadmeid erinevate väljundite-sisendite alla panna, aga vahe on ikka ka)
Kunagi plaanis miskine mikserpult vahele lükata ja sinna külge mõni mikker panna ja ehk kitra läbi selle sisse mängida vms. icon_neutral.gif

_________________
'sup?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tomz
HV veteran
tomz

liitunud: 02.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2006 00:33:37 vasta tsitaadiga

otseloomulikult loeb kvaliteet! Enda tuppa pole kahjuks eriti asjalikku heli muretsenud. Arvutis realteki soundikivi. aiwa muusikakeskus (omal ajal 5k maksnud) seal taga lisaks originaal kõlaritele ka kaks radiotehnika S-20 heliruumilisuse saavutamiseks. kõlarid asetatud suhtkoht laiali.

kodukinona kasutusel Sony süsteem. 5 + 1 süsteem ja seal saab kvaliteetselt kuulata muusikat ja filme vaadata
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Porno Parm
mugavuspagulane
Porno Parm

liitunud: 30.11.2003




sõnum 14.02.2006 03:23:46 vasta tsitaadiga

raix122 kirjutas:
Äkki paneksid natuke juurde ja ostaksid logitech z-2300 icon_question.gif
Nad on küll natuke üle 2k aga see eest ka palju paremad.


seesama logitech mul nurgas mürtsub,
bass on karm ja tweeters ka aga midrange mannetu .

rocki -popi (metal mostly ) kuulab veel kuidagi ära, jazz jms asi liiga pehme
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 6 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HGtafka
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.07.2002




sõnum 14.02.2006 14:37:29 vasta tsitaadiga

Ruum võib heli ikka väga palju mõjutada.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2006 15:17:05 vasta tsitaadiga

HGtafka kirjutas:
Ruum võib heli ikka väga palju mõjutada.


mitte ei või, vaid mõjutabki
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
FuN
HV kasutaja
FuN

liitunud: 08.04.2005




sõnum 14.02.2006 23:13:33 vasta tsitaadiga

tsitaat:

"Odavate kõlaritega kõlbab ainult mingi trance ja dnb ning taolist asja kuulata"

nõustun, et muusikat ikka täie mõnuga/nautida kuulata on ikka suht vajalikud head kalapid või kõlarid.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 15.02.2006 21:35:16 vasta tsitaadiga

Arvake ära kes sai täna Defendereid kuulata banaanitants .
Võib-olla saab homme korraliku kaardi taha pista ja muljetada.
Aga niipalju sai aru, et väga ühtlase taasesitusega komplekt. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiith
maxnorm
tiith

liitunud: 28.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2006 00:12:35 vasta tsitaadiga

Sai siis need defenderid ostetud..vapustav heli (kahjuks jääb minul veel helikaardi taha kinni asi :-/). Homme ehk pacho kirjutab revjuu.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alariv
HV kasutaja
alariv

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2006 20:31:27 vasta tsitaadiga

pacho kirjutas:
Arvake ära kes sai täna Defendereid kuulata banaanitants .
Võib-olla saab homme korraliku kaardi taha pista ja muljetada.
Aga niipalju sai aru, et väga ühtlase taasesitusega komplekt. thumbs_up.gif

said helikaardi? comments ? icon_razz.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mati_p
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2006 21:52:23 vasta tsitaadiga

pacho kirjutas:
Arvake ära kes sai täna Defendereid kuulata banaanitants .
Võib-olla saab homme korraliku kaardi taha pista ja muljetada.
Aga niipalju sai aru, et väga ühtlase taasesitusega komplekt. (y)
endal kah samad kastid. selle raha eest küll ja veel kõlareid, sama hinnaklassi x.1 komplektidele teeb vabalt ära :)
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alariv
HV kasutaja
alariv

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2006 22:06:08 vasta tsitaadiga

mati_p kirjutas:
endal kah samad kastid. selle raha eest küll ja veel kõlareid, sama hinnaklassi x.1 komplektidele teeb vabalt ära icon_smile.gif

ära nüüd liiga ülbeks ka mine..oleneb millest sa räägid..ära teeb ta võib-olla sagedusgraafiku ühtluses,
võimsust on sellel komplektil ikka suht vähe icon_wink.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mati_p
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2006 22:28:15 vasta tsitaadiga

ma pole piisavalt asjatundja, et üritada midagi põhjapanevat öelda, aga näiteks sain mõni aeg tagasi kuulata logitechi z4 komplekti (küll vähe odavam hinnaklass, aga see selleks), no ei olnud ei meeldiv heli nende defenderitega võrreldes. maitse asi ilmselt.

ja RMS võimsust 60W per kanal pole sugugi nii vähe tegelikult icon_wink.gif
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alariv
HV kasutaja
alariv

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2006 22:45:48 vasta tsitaadiga

mati_p kirjutas:
ja RMS võimsust 60W per kanal pole sugugi nii vähe tegelikult icon_wink.gif

kuidas kellelegi..endal hetkel z5500 all-in-one kombainina ja võimsust on, kuid ainult muusika
kuulamiseks oleks vaja veel teist süsteemi lisaks..ja võiks olla stereo, mis oleks umbes sama võimas,
kuid viimane võiks ikka olla antud varuga icon_smile.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vladimir
HV kasutaja
vladimir

liitunud: 03.09.2004




sõnum 18.02.2006 13:11:15 vasta tsitaadiga

...ja jälle taandub jutt helitehnika headusest võimsusele. 60 W per kanal on tegelikult väga suur võimsus, millega annab 50 ruutmeetrises ruumis diskosid teha (minu ühikatoa 2x18 W@4ohm süsteemi on läbi päris mitme seina kuulda ja asjad toas värisevad). Ja millegipärast ma usun nende Defenderite võimsusnäitajaid, vastupidiselt Logitechile, Creativele, Sonyle, Pioneerile, Philipsile ja teistele laiatarbe tootjatele, kelle lubatavad võimsused tuleb neljaga läbi jagada, et enam-vähem õiged tulemused saada. 30x30x30 cm 6 kilo kaaluv karp, kus sees CD-dekk, raadio, kassettdekk, ekvalaiser, võimendi, pisikestest 5, 25" elementidest ja sentimeetrisest saepuruplaadist 10 liitrise mahuga kõlarid, kõik kõige odavamatest juppidest koostatud, ja 2x300W? My ass... Poolekilovatised ja võimsamad võimendid kaaluvad rohkem kui 20 kilo ja on sama suured kui mõne mehe kõlarid pluss võimendi kokku. Mingi pisikene x.1 arvutikõlarite komplekt või "muusikakeskus" ei suuda never-ever 100 vattigi koguvõimsust arendada, rääkimata rohkemast. Need Defenderid on klass omaette, muidugi võiks mõned asjad nende juures paremini teha, nagu iga asja juures, aga nad annavad juba "päris" süsteemi mõõdu välja.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alariv
HV kasutaja
alariv

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2006 14:19:01 vasta tsitaadiga

vladimir kirjutas:
60 W per kanal on tegelikult väga suur võimsus, millega annab 50 ruutmeetrises ruumis diskosid teha

kindlasti on, aga kui neid 60 W kanaleid on ainult 2, siis jääb seda vähemalt minu jaoks väheks. Loomulikult ei ole võimsus
mulle muusika kuulamisel nii tähtis kui helikvaliteet, kuid teatav võimsus peaks süsteemil ikkagi olema. Kuna mängin
ise ka bändis, siis minu jaoks on tähtis, et õhustik sarnaneks võimalikult palju mõne hea rokkbändi esinemisele.
vladimir kirjutas:
Ja millegipärast ma usun nende Defenderite võimsusnäitajaid, vastupidiselt Logitechile, Creativele, Sonyle, Pioneerile, Philipsile ja teistele laiatarbe tootjatele, kelle lubatavad võimsused tuleb neljaga läbi jagada, et enam-vähem õiged tulemused saada.

loomulikult ei pruugi nad päris õiged olla, kindlam on ise üle arvutada. Tegelikult võivad ka ju tootja andmed tõelähedased olla, kuid sageli ei avaldata, mis moonutustega ja mitut kanalit eraldi koormates on võimsus saadud. Kuid neljaga läbi jagada on ka natuke palju öeldud. Ei tahaks siin diskussiooni võimsuse peale viia, aga z5500-l oleks vastav näitaja
@ 50 Hz: 230V x 1.5A= 345 W, mis võiks ju üsna reaalne olla tootja 500 asemel. Muidugi on kaks eri asja tarbitav
võimsus ja väljundvõimsus.

aga siis veel selline küsimus, et kas 10k eest 2+ kanalilist muusikakuulamissüsteemi ei saa?
või on mõttekam vaadata ikkagi kvaliteetse stereosüsteemi poole?
point on selles, et kui
1. põhisuunaks on muusika
2. vahel vaatan ka filme
3. eelarve on ~10k
siis kas on mõtet jätta filmide jaoks z5500 alles ja muusika kuulamiseks võtta 10k eest mingisugune
väga korralik stereosüsteem või oleks hoopis mõttekam z5500 maha müüa ja osta ~15k eest korralik 5.1 süsteem,
millega saaks ka väga hästi muusikat kuulata, kui 5.1 süsteemiga üldse muusikat kuulata saab (center välja ja
tagakõlarid copyvad soundiga esikõlarid (stereox2))?
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vladimir
HV kasutaja
vladimir

liitunud: 03.09.2004




sõnum 18.02.2006 17:43:01 vasta tsitaadiga

10 k eest kindlasti stereo, et sama head kodukino saada, pead välja käima umbes 30k. Koguvõimsus 120 vatti jääb väheks? Usu mind, sa ei keera 60 W/kanal võimendit üle veerandi, kui kuulmist kaotada ei taha. See z5500 345 W on maksimaalne tarbitav võimsus, reaalset väljundvõimsust kokku on ca 170 W, millest bassikõlarile ehk 70 W ja ülejäänutele ca 20 W, tegelikult see võimsuste kokkuliitmine ei näita midagi, kuna bassile, mis tegelikult neere raputab, jääb ikkagi vähe võimsust, ja teiste kanalite koguvõimsust ei kasutata kunagi täiel määral ära. Neljaga jagamine ei ole üle paisutatud, pigem tagasihoidlik hinnang icon_wink.gif Mõtle ise natuke, "muusikakeskusele" on peale kirjutatud 180W + 180W RMS, seadme taha on kirjutatud ~230V 50Hz 120W, viimane number näitab tarbitavat võimsust. Lahutame plaadimängija/raadio/kassettdeki tarbitava võimsuse, ütleme 10W, saame 110W võimendi tarbitavat võimsust. Korrutame selle tavalise, AB klassi, võimendi kasuteguriga, mis on keskeltläbi 50%, saame 55W. Jagame saadud võimsuse kanalite arvuga, mis on tavaliselt 2. Saame 27,5 W, mille võib julgelt ümardada 25 W. Kuhu jäid 155 W? Vastus: neid 155 vatti pole olemas olnudki, see on puhas müügimeeste haip. Tõsi, ühte kanalit koormates, 4 oomisel takistusel 1000 Hz siinusega ning lastes võimendi klippima, nii, et THD on 10%, võime sajandiksekundi jooksul küll saada 180 W, aga reaalses elus pole selliselt väljaimetud numbritega midagi teha (umbes nagu pereauto tippkiirus on 20 m/s taganttuulega ja 60 kraadisest kallakust alla minnes hetkeks 300 km/h). Eelnev jutt kehtib ka odavama otsa ressiivrite kohta, mis reeglina üle 20 W kanalisse ei ole, hoolimata uhketest kirjadest 5x100 W.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
me@homeq
HV veteran
me@homeq

liitunud: 11.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2006 19:25:20 vasta tsitaadiga

keskusel kirjas 50w+50w rms ja 90w+90w music power need tuleks siis kõik kokku liita??
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2006 19:53:51 vasta tsitaadiga

me@homeq kirjutas:
keskusel kirjas 50w+50w rms ja 90w+90w music power need tuleks siis kõik kokku liita??

Jah, ja siis läbi jagada Tambovi konstandiga... icon_wink.gif
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alariv
HV kasutaja
alariv

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2006 21:43:25 vasta tsitaadiga

me@homeq kirjutas:
keskusel kirjas 50w+50w rms ja 90w+90w music power need tuleks siis kõik kokku liita??

nagu vladimir juba rääkis, on 1 asi see, mis on keskuse peale kirjutatud, teine asi on reaalne väljundvõimsus
kui tahad midagi kindlamat teada saada, siis arvuta parem ise icon_wink.gif
vladimir kirjutas:
10 k eest kindlasti stereo, et sama head kodukino saada, pead välja käima umbes 30k. Koguvõimsus 120 vatti jääb väheks? Usu mind, sa ei keera 60 W/kanal võimendit üle veerandi, kui kuulmist kaotada ei taha.

okei, aga siis peaksid http://www.hifiweb.net/mod/pildid/cs997.jpg päris killerid olema ju
tootja link
kui sellise pilli saab 5k eest, siis mis küll 10k eest saab? icon_biggrin.gif
edit: sorri, ei oska saksa keelt, aga kas need pioneerid on aktiiv- või passiivkõlarid?


viimati muutis alariv 18.02.2006 22:21:12, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Melks
HV vaatleja

liitunud: 09.10.2004




sõnum 18.02.2006 21:43:45 vasta tsitaadiga

Endal töötab ainult 1 kõlar ja bass korralikult (loe: nõrgalt ning kvaliteedist on ka puudu, aga ajab läbi), aga isiklikult ei ole selline heligurmaan, et peaksin oluliseks oma kõlareid kohe upgreidida. Kuigi pean ütlema, et sõbra juures 7.1 heli koos korraliku 24-bit helikaardi ja vastava muusikaga oli päris vinge kogemus. Aga jah... Endal nii palju raha ei ole, et hakkaks samasuguse helisüsteemi poole püüdlema. Kui oleks, siis oleks kena, aga paraku... icon_wink.gif

EDIT: Autorile vastu tulles pean ütlema, et ei ole *korralikku* helisüsteemi saanud kunagi nautida. Ma lihtsan võrdlesin oma postis oma hädist 1.1 süsteemi veidi vingema 7.1ga... Lihtsalt selleks, et minu meelest juba sellise väikse vahega on kogemus parem.


viimati muutis Melks 18.02.2006 21:53:17, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
me@homeq
HV veteran
me@homeq

liitunud: 11.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2006 21:51:25 vasta tsitaadiga

läbi MD keskus arvutiga ühendatud siis peaks ju võimsus suurem olema?
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
vladimir
HV kasutaja
vladimir

liitunud: 03.09.2004




sõnum 18.02.2006 22:26:33 vasta tsitaadiga

Oi jummal... Ma lähen hulluks icon_neutral.gif Võimendi võimsust saab suurendada järgmiselt: tõstad toitepinget, lisad transse paralleeli, suurendad jahutuse pindala, vahetad suure osa muid komponente (lüüdid, takid jne), ehk sisuliselt ehitad uue, võimsama võimendi. Kuidagi teisiti võimendi võimsust suurendada EI OLE VÕIMALIK!!! Need lingitud Pioneerid on krapid. Isegi S-90 teeks paremat häält, ma arvan. See 190 W on jälle mingi ulme vist, pakuks 50 W. Tümpsuvad ehk küll, aga ei MÄNGI. Endal on iseehitatud 2-ribalised, 6,5" madalsagedus, 1" tekstiilkupliga kõrgsagedus, 35-20000Hz (-3dB), 21mm vineer, 850x220x250mm, 14 kg/tk 50 W ~88dB/W/m (reaalselt, 100 W tänapäeva "standardite" järgi, 200 W "muusikalist võimsust", 1600 W PMPO) tornid, võimendiks Sony TA-1055 (1974 a, tarbib 165 W, väljundvõimsus ühtede andmete järgi 27 W/kanal@8ohm) ja ON tõsised killerid, olevat 100 meetri kaugusele kuulda olnud.

EDIT:
Tahate tõsiseid killereid? Aga palun! Võimendiks sobiks hästi Musical Fidelity kW seeria. Hinda parem ärge küsige!


viimati muutis vladimir 18.02.2006 22:34:46, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alariv
HV kasutaja
alariv

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2006 22:33:45 vasta tsitaadiga

hmm, vladimir, ise sa soovitasid mul hifiwebi vaadata, ja nüüd ütled, seal pakutavad kõllid on kräpid icon_neutral.gif
okei, ütleme, et need pioneerid on kräpid, aga äkki siis viitsid mulle näidata korralikke stereokõlle, mis on tõesti ka 10k väärt.
Lihtsalt olen huvitatud, missugust tehnikat siis ka ise vaatama peaks. Ja kas üldjuhul on stereokõllid ikkagi siis aktiivid või?
Sorri, et nii lolli küsimust küsin icon_redface.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vladimir
HV kasutaja
vladimir

liitunud: 03.09.2004




sõnum 18.02.2006 22:41:36 vasta tsitaadiga

alariv kirjutas:
hmm, vladimir, ise sa soovitasid mul hifiwebi vaadata, ja nüüd ütled, seal pakutavad kõllid on kräpid icon_neutral.gif
okei, ütleme, et need pioneerid on kräpid, aga äkki siis viitsid mulle näidata korralikke stereokõlle, mis on tõesti ka 10k väärt.
Lihtsalt olen huvitatud, missugust tehnikat siis ka ise vaatama peaks. Ja kas üldjuhul on stereokõllid ikkagi siis aktiivid või?
Sorri, et nii lolli küsimust küsin icon_redface.gif


Jah, need konkreetsed kõlarid, ja ka need Sony omad seal, ON kräpid IMO. Aga muu kraam on seal kobe. Oma hinda on väärt näiteks need, lisaks mitmed tehasekõlarid, nt. need. JA võimendit läheb sul vaja niikuinii, sest enamik tõelisi kõlareid ei ole aktiivid!
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiith
maxnorm
tiith

liitunud: 28.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2006 00:05:54 vasta tsitaadiga

need defenderid nii võimsad ka nüüd pole, et nüüd diskot tegema hakata, väiksesse tuppa sobivad hästi. Aga neil on väga puhas heli ja neid ei soovita nendele, kes kohe tahaksid ultra bassi sealt.
Anti112 kirjutas:
me@homeq kirjutas:
keskusel kirjas 50w+50w rms ja 90w+90w music power need tuleks siis kõik kokku liita??

Jah, ja siis läbi jagada Tambovi konstandiga... icon_wink.gif
tambovi konstant, keegi ehk räägiks lähemalt ?
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sf
Kreisi kasutaja
sf

liitunud: 24.06.2003




sõnum 19.02.2006 01:56:50 vasta tsitaadiga

NxP kirjutas:
tambovi konstant, keegi ehk räägiks lähemalt ?


Tambovi konstant on paraku selline suurus, millest lähemalt ei räägita.

_________________
pea kinni puu sees
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2006 02:03:02 vasta tsitaadiga

Ise kasutan hetkel KEnwood KRF-5090D + Unitra (kõllid 150W) ja olen rahul...

Miks 5.1 Resiiver stereo jaoks?

1. Digisisend arvutist resiiverisse "kvaliteetkaabliga" (optiline)
2. Kõllid on Unitra stuudiokõlarid
3. Tagavarakanalid kui kunagi viitsin/vajan 5.1 kodukino , siiani on filmid "steroana" minu vajadused rahuldanud...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2006 19:05:00 vasta tsitaadiga

vladimir kirjutas:
...lisaks mitmed tehasekõlarid, nt. need....


minus isiklikult tekitab huvi see, et enamus DALI tornkõlareid kasutavad 2 bassikat...kuidagi mürtsukõlli efekt tekib neid vaadates... icon_lol.gif
lisaks veel see, et selliste paigutamisega on suht kerge põõsasse panna, arvestades et keskmine inimene ei mõtle eriti kõlari asukoha ega üldse ruumi omaduste üle, siis võib sellise suure kõlari heli kehva paigutuse ja ruumiga suht jubedaks muutuda minu meelest...lisaks esitavad need suht suured nõudmised võimendile minu meelest... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
stoneking
HV vaatleja

liitunud: 18.12.2004




sõnum 19.02.2006 19:24:02 vasta tsitaadiga

Paikutusest on siin vähe juttu olnud , kõlarite puhul on see väga oluline asi , ise ükskord mässasin kaks päeva , ja siis tuli pere koju ning naine käskis kõlarid jalust ära koristada icon_smile.gif .Kui rääkida muusika kuulamisest arvutiga siis tuleks ikka parema naudingu saamiseks norm. võimu ja kõlaritega kuulata . Milleks osta arvuti kõlarid kui paljudel on võim ja kõllid olemas , olen ise aidanud paljudel süsteemi kokku panna siis on tahetud osta veel mingid arvuti kõllid , kuigi on juba stereosüsteem olemas mis teeb enamus juhtudel paremat häält kui mingid arvuti kõllid , ja tuleb ka odavam sest vajadusel on vaja ainult juhe osta .Ise kuulan samuti läbi võimu .
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vladimir
HV kasutaja
vladimir

liitunud: 03.09.2004




sõnum 19.02.2006 21:24:36 vasta tsitaadiga

stoneking, jama lugu sul kõlaritega, pead vist naisest loobuma icon_wink.gif Tegelikult paneb tõesti imestama, kui kellelgil on elutoas mingi ull supper-üpper-megapauer minisüsteem aga pööningul kogub tolmu korralik vanakoolivõim icon_neutral.gif Küsid, et kuida nii, siis vastus a la "see nii vana ja ajale jalgu jäänud, pealegi on see uus 2x200W (nii-öelda), see vana kõigest 2x80 W ja ei tümmi nii palju".

Paigutusest niipalju, et see sõltub täiesti kõlaritest ja ruumist, mingeid raudreegleid siin väga pole. Üldiselt soovitatakse eemale hoida seinadest ja eriti nurkadest, aga mina leidsin, et minu ruumis minu kõlaritega saab ühtlaseima sagedusesituse just seinte lähedal. Õige paigutuse leidmiseks kulub sageli nädalaid katsetamist. Paraku 95% inimestest viskab kõlarid sinna, kus nad ette ei jää - kusagile diivani taha nurka või kapi otsa, näiteks. Ja siis on häda, et bassi või kõrgeid (kui kõlari ja kuulaja vahele jääb nt. seesamune õnnetu diivan) pole.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alariv
HV kasutaja
alariv

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2006 23:30:14 vasta tsitaadiga

vladimir, viitisid mulle veel ühe asja äkki ära seletada?
Ma olen neid DALI kõlle juba mõnda aega uurinud, tunduvad vägagi normaalsed..aga mul on 1 küsimus: kas DALI on see
nn "aus tootja" või miks on märgitud sagedusriba alumiseks otsaks 41 Hz icon_confused.gif icon_eek.gif
Endal mängib kast tootja andmetel 33 Hz (ma ei tea, kas see ka tõele vastab)...ses mõttes oleks 41 Hz nagu
tagasiminek icon_neutral.gif Pmst millest see erinevus tuleb, kui näiteks tunduvalt odavama tehnika Klipsch Promedia Ultra 5.1 2x8" subid peaksid tootja järgi mängima 25 Hz, aga DALI omad siis 41 Hz icon_eek.gif Või on siin midagi seotud kõlarite häälestusega? beer_yum.gif
Muidu kas neid kõlle seal Audiocenteris kuulata ka saaks, huvitav icon_rolleyes.gif
edit: mis võim nende DALI-dega sobiks? icon_rolleyes.gif


viimati muutis alariv 19.02.2006 23:47:59, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mart006
HV kasutaja
mart006

liitunud: 21.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2006 23:44:46 vasta tsitaadiga

mul endal Soundblaster Live! 5.1 digital helikaart, Kenwood KA-1080 võimendi, 2*Turbosound TMI 102, 2*Estonia 25-AC31. Kuulan kõike metalist dnb'ni aga poppi ei või kuulata see on lihtsalt liiga rõve minu jaoks icon_razz.gif.

Helikvaliteet on vägagi oluline. Näiteks on estoniatel ja turbosoundidel massiivne kogu spektris. Jama on ainult võim kuigi ta pole ka kõige hullem. Helikaart on siiski vast suurim pidur? on keegi vahetand näiteks live! X-fi vastu? ja milline on sellisel juhul erinevus kui kuulata kasvõi tavalist cd'd?
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alariv
HV kasutaja
alariv

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2006 23:47:25 vasta tsitaadiga

mart006 kirjutas:
mul endal Soundblaster Live! 5.1 digital helikaart [...] Helikaart on siiski vast suurim pidur? on keegi vahetand näiteks live! X-fi vastu?

endal sama helikaart ja arvan, et see on väga suureks piduriks, seetõttu vahetan selle varsti M-Audio vastu.
Kui sa ikka muusikat kuulad, siis X-Fi poole ei vaataks..Mõttekad on sel juhul näiteks
M-Audio 5.1 Revolution ja Emu seeria kaardid.. icon_wink.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mart006
HV kasutaja
mart006

liitunud: 21.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2006 00:03:35 vasta tsitaadiga

hmm...
ma ise vaatasin ka e-mu'd aga...vahest mängin natuke cs:source'i ka. muidugi vahet ei tohiks nii suurt (performance'is) olla 5.1'te ma ei kasuta.
kas M-audio teeb siis x-fi'le ära? pole küll lugenud. peab lugema icon_wink.gif
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2006 01:00:48 vasta tsitaadiga

alariv, subbarid mängivad alati madalamale kui kõlarid, nad on mõeldudki mängima madalamat spektri osa kui tornkõlari bassielemendid...samas muusikat kuulates pole mingit vahet, kuna alla 40hz helisid muusikas peaaegu ei esinegi (filmides plahvatused kõlavad küll natuke effektsemalt subbari olemasolu korral, aga mina isiklikult pole seda piisavaks põhjuseks pidanud miks omale subbarit hankida)...

muidugi on omaette ooper, et kuidas see alumine ots mõõdetud on, eks selle koha pealt kasutavad ka paljud firmad marketinginippe, et seda alumist piiri allapoole venitada (nagu võimendite võimsuste puhul)...st paber kannatab ju kõike...pigem ei tasu neid numbreid liiga tõsiselt võtta vaid oma kõrval lasta otsustada (mina isiklikult vaatan numbreid ainult erapooletutes võrdlustestides ja seal võrrelduna teiste sarnaste asjadega, tootjapoolsete numbrite vaatamine ei anna tihti soovitud tulemust, kuna eri firmad mõõdavad asju erinevalt ja seega ei sobi omavahel võrdlemiseks).. icon_wink.gif

ahjaa, mis helikaartidesse puutub, siis ise vahetasin Audigy2'e M-Audio Audiophile 2496 vastu ja kõlab too M-Audio küll paremini...X-Fi'sse igasugune usk puudub, pigem lõhnab asi rohkem marketingi kui tegeliku produkti järele...kuigi jah, heast cd-mängijast jääb arvutist tulnud heli küll väääga kaugele...
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
alariv
HV kasutaja
alariv

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2006 01:08:58 vasta tsitaadiga

eix666 kirjutas:
pigem ei tasu neid numbreid liiga tõsiselt võtta vaid oma kõrval lasta otsustada (mina isiklikult vaatan numbreid ainult erapooletutes võrdlustestides ja seal võrrelduna teiste sarnaste asjadega, tootjapoolsete numbrite vaatamine ei anna tihti soovitud tulemust, kuna eri firmad mõõdavad asju erinevalt ja seega ei sobi omavahel võrdlemiseks).. icon_wink.gif

jutt täitsa õige, aga ma lugesingi täiesti erapooletut testi cnet-is ja seal oli klipschi süsteemi kohta ka paljude
helitehnikute kommentaare ja kõlama jäi, et bass on antud hinnaklassis parim (loomulikult võrreldes teiste arvutikõllidega, näiteks Z-5500).muidugi kandis selle süsteemi minu jaoks maha olematu kasutusaeg..pooltel kasutajatel kärssas antud isend juba mõne kuuga maha icon_biggrin.gif icon_rolleyes.gif
eix666, sa aga mõnda oma raha eest head võimu soovitada ei tea, mis veaks vabalt välja
antud DALI kõllid ja siis jätkuks ka võimu näiteks tulevikus teiste kodukinokõlarite jaoks (näiteks rear ja center).
Või peaks siis ikkagi juba eraldi võimu ostma?
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2006 02:01:54 vasta tsitaadiga

alariv kirjutas:
jutt täitsa õige, aga ma lugesingi täiesti erapooletut testi cnet-is ja seal oli klipschi süsteemi kohta ka paljude
helitehnikute kommentaare ja kõlama jäi, et bass on antud hinnaklassis parim (loomulikult võrreldes teiste arvutikõllidega, näiteks Z-5500).muidugi kandis selle süsteemi minu jaoks maha olematu kasutusaeg..pooltel kasutajatel kärssas antud isend juba mõne kuuga maha icon_biggrin.gif icon_rolleyes.gif
eix666, sa aga mõnda oma raha eest head võimu soovitada ei tea, mis veaks vabalt välja
antud DALI kõllid ja siis jätkuks ka võimu näiteks tulevikus teiste kodukinokõlarite jaoks (näiteks rear ja center).
Või peaks siis ikkagi juba eraldi võimu ostma?


mina isiklikult ei hinda neid arvuti sat+woofer süsteeme...puht füüsiliselt suuruse tõttu kipub neil kesksagedus vahelt puudu jääma...bassi on aga näiteks antud logitechil rohkemgi kui vaja, samas kogu kompott on lootusetult tasakaalust väljas...ja ma kordan veelkord, et muusika kuulamiseks pole korralike tornkõlarite puhul subbarit vaja, muusikas ei ole selle jaoks piisavalt madalaid helisid, seega see number et kui madalale üks või teine mängib ei ole eriti oluline...see on midagi sarnast, kui maasturit, millega papa healjuhul korra aastas kruusateele juhtub, hakata valima aeglustuskasti, maksimaalse kliirensi ja läbitavuse järgi.... icon_lol.gif

võimendite koha pealt soovitaks kah vaadata juba eelpoolnimetatud www.hifiweb.net lehele (ja kindlasti helistada seal antud numbrile, selle lehe uuendamisega pole minu kogemuste järgi lood just kõige paremad), head vanakoolivõimu on raske lüüa (ja mitte lasta end häirida võimsusnumbritest, nagu eespoolgi kirjas võib nii mõnigi seal olev 2x40w võim tegelikult olla märksa võimsam kui paljud ilusate 5*120w numbritega tänapäevased asjandused)...ning et saavutada kodukinovõimendist hea vanakooli stereovõimendiga samal tasemel olevat heli, tuleb ikka üsna nukrakstegev summa välja käia...seega pigem soovitaks ikkagi esialgu hankida korralik stereosüsteem koos vanakoolivõimendiga ja kui hiljem ikka suur soov surroundi järgi, siis osta juurde kodukinoressiiver (sealt siis pre-out väljundist esikõlarite heli vanakoolivõimu ja kesk/tagakõlarid siis selle ressiiveri taha)...
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Helitehnika olulisus muusika kuulamisel mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.