|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
IceUul
Sinu Ema

liitunud: 14.11.2001
|
22.01.2003 19:07:12
radeon 9500->9700 on keegi meist proovinud? |
|
|
| Pealkiri ütleb kõik. Huvi selle vastu, kas keegi on Eestis ka proovinud, radeon 9500 panna radeon 9700 kiirustel jooksma ja mis on olnud tulemused?
|
|
| Kommentaarid: 219 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
agent53
HV veteran

liitunud: 26.11.2001
|
23.01.2003 00:46:24
|
|
|
Tegelikult on kaartide kiirused (GPU ja mälu mHz) samad (270 ja 275 mHz). Mod'iga pannakse 4 pipeline tööle ja ilmselt ka aktiveeritakse 256 bitine mälusiin (ple kindel). kui aga natuke ka 9500't klokkida ongi 2500 krooniga (USA hind) Radeon 9700 PRO käes
_________________ HL forever |
|
| Kommentaarid: 141 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
1 :: |
112 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IceUul
Sinu Ema

liitunud: 14.11.2001
|
23.01.2003 01:44:19
|
|
|
| agent53 kirjutas: |
Tegelikult on kaartide kiirused (GPU ja mälu mHz) samad (270 ja 275 mHz). Mod'iga pannakse 4 pipeline tööle ja ilmselt ka aktiveeritakse 256 bitine mälusiin (ple kindel). kui aga natuke ka 9500't klokkida ongi 2500 krooniga (USA hind) Radeon 9700 PRO käes  |
No seda ma tean ise ka juba. Lihtsalt huvitas, kas keegi on seda proovinud ja saanud asja ka tööle.
Nimelt selline asi, et osad ei saa seda korralikult tööle, olen selle kohta kõik guru3d.com-s ja rage3d.com-is foorumid läbi lugenud ja tean asjast mõndagi.
Omaarvates ma hiljuti HV-s kellegi profiilis nägin radeon 9500@9700, seepärast mind see huvitabki, et mis firma kaarti kasutati ja mis varianti kasutati 9500-st 9700 tegemiseks.
|
|
| Kommentaarid: 219 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Beanladen
HV kasutaja

liitunud: 25.03.2002
|
23.01.2003 09:41:38
|
|
|
ABC computersis müüakse Saphhire 9500 kaarti mida pidi saama modida. Välja uurida kas seda saab, ning ära proovida... Nii lihtne see ju ongi. Aga mingid 3,5k peaks ka raha olema
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gemini
HV Guru
liitunud: 03.12.2001
|
23.01.2003 12:12:10
|
|
|
Krt, keegi võiks asja ära teha jah
Edit: Kui keegi ostaks ära mu PoV-i Ti4200SE 2500.- eegu eest, siis ma isegi mõtleks selle asja üle veidike põhjalikumalt...
|
|
| Kommentaarid: 75 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siil udus
HV veteran

liitunud: 22.07.2002
|
23.01.2003 15:37:58
|
|
|
| gemini kirjutas: |
| Edit: Kui keegi ostaks ära mu PoV-i Ti4200SE 2500.- eegu eest, siis ma isegi mõtleks selle asja üle veidike põhjalikumalt... |
sellise hinnaga vaevalt
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IceUul
Sinu Ema

liitunud: 14.11.2001
|
23.01.2003 15:58:09
|
|
|
| gemini kirjutas: |
Krt, keegi võiks asja ära teha jah
Edit: Kui keegi ostaks ära mu PoV-i Ti4200SE 2500.- eegu eest, siis ma isegi mõtleks selle asja üle veidike põhjalikumalt... |
Endal käis kah sama mõte peast läbi, ainult selle variandiga, et oma ti4400 ma maha ei müü
|
|
| Kommentaarid: 219 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IceUul
Sinu Ema

liitunud: 14.11.2001
|
23.01.2003 16:00:27
|
|
|
| Beanladen kirjutas: |
ABC computersis müüakse Saphhire 9500 kaarti mida pidi saama modida. Välja uurida kas seda saab, ning ära proovida... Nii lihtne see ju ongi. Aga mingid 3,5k peaks ka raha olema  |
Võtsin ABC-ga ühendust, praegu ei pidavat olema neid, aga varsti pidi tulema neid üks ports.
|
|
| Kommentaarid: 219 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lamp
HV Guru

liitunud: 08.11.2001
|
23.01.2003 16:16:45
|
|
|
| IceUul kirjutas: |
| Beanladen kirjutas: |
ABC computersis müüakse Saphhire 9500 kaarti mida pidi saama modida. Välja uurida kas seda saab, ning ära proovida... Nii lihtne see ju ongi. Aga mingid 3,5k peaks ka raha olema  |
Võtsin ABC-ga ühendust, praegu ei pidavat olema neid, aga varsti pidi tulema neid üks ports. |
29.01 tuleb soome lattu.. aga suur kysimus on, et kas neid siia ka jõuab.
Sest sealkandis neid jube ports tellitud..
Teine asi - kuri kahtlus, et uus partii on 9500pro pcb'ga.. nii et modida saab neid 9500pro'ks..
|
|
| Kommentaarid: 193 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
169 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IceUul
Sinu Ema

liitunud: 14.11.2001
|
23.01.2003 16:31:07
|
|
|
| lamp kirjutas: |
| IceUul kirjutas: |
| Beanladen kirjutas: |
ABC computersis müüakse Saphhire 9500 kaarti mida pidi saama modida. Välja uurida kas seda saab, ning ära proovida... Nii lihtne see ju ongi. Aga mingid 3,5k peaks ka raha olema  |
Võtsin ABC-ga ühendust, praegu ei pidavat olema neid, aga varsti pidi tulema neid üks ports. |
29.01 tuleb soome lattu.. aga suur kysimus on, et kas neid siia ka jõuab.
Sest sealkandis neid jube ports tellitud..
Teine asi - kuri kahtlus, et uus partii on 9500pro pcb'ga.. nii et modida saab neid 9500pro'ks.. |
Kust seda võtad, et sapphire hakkas neid 9500pro pcp-ga tegema? Minu andmete kohaselt, on kõige suurem tõenäosus, et kaardid tulevad musta pcp-ga.
Sest neid punase pcp-ga versioone vist enam ei toodeta, mida enamus kasutasid 9700 tegemiseks.
Muidugi on suur tõenäosus, et neid Eestisse ei jõua, sest Soomes ja mujal pidi suur nõudlus nendele olema.[/url]
viimati muutis IceUul 23.01.2003 23:40:57, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 219 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pyromaan
HV kasutaja

liitunud: 01.05.2002
|
23.01.2003 16:38:07
|
|
|
9500->9700 saab teha ka softimuudatustega, nii et polegu mingit lõbu eriti....muidugi võib ka raskema tee valida
ja keegi rääkis mälusiini tõstmisest, kahjuks pole 9500pro 128bitist mälusiini võimalik 256x teha....
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
juhe
HV vaatleja

liitunud: 23.09.2002
|
23.01.2003 16:42:20
|
|
|
www.muropaketti.com rääkis nende mustade Sapphirede kohta nii:
Korealainen Darkcrow raportoi, että he ovat saaneet käsiinsä uuden version Sapphiren varsin paljon kohua herättäneestä Radeon 9500 128MB -näytönohjaimesta. Näytönohjaimen piirilevy on nyt väriltään musta ja muistiväylä 128-bittinen. DDR-muistipiirit on sijoitettu riviin näytönohjaimen yläreunaan.
Seuraava Suomeen saapuva erä Sapphiren Radeon 9500 128MB -näytönohjaimia on varmaankin juuri kyseisiä näytönohjaimia ja näitä ei pysty modifioimaan Radeon 9700:ksi. Vastuksen siirtäminen juottamalla tai yksinkertainen softa-modifikaatio onnistuu kyllä edelleen mutta lopputuloksena on Radeon 9500 Pro eikä Radeon 9700. Olkaa siis tarkkana ennakkotilausten kanssa.
_________________ Pole olemas lahendamatuid probleeme, on vaid saamatud lahendajad. |
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
2 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
solution
HV Guru

liitunud: 21.06.2002
|
23.01.2003 16:47:18
|
|
|
| Tallinnas on Stocmanni juures asuvas firmas "artaplus" müügil PowerColor Ati Radeon 9500PRO ise ostsin sealt..
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IceUul
Sinu Ema

liitunud: 14.11.2001
|
23.01.2003 16:48:06
|
|
|
Aga foorumist lugesin hoomis teist asja, et kuna on tegemist 64mb-se ja 128mb-se versiooniga, siis mõlemale on kirjutatud lihtsuse mõttes 128bit mälu. PCP on sellel kaardil täpselt sama, mis radeon 9700-l ja 9700 prol.
Igatahes sele soome keele oleks võinud ära ka tõlkida.
|
|
| Kommentaarid: 219 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
me_
Kreisi kasutaja
liitunud: 27.01.2002
|
23.01.2003 16:50:39
|
|
|
| njaa, põdtradest kauplejad vapsee anomaalselt viisakad :o
|
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
62 |
|
| tagasi üles |
|
 |
juhe
HV vaatleja

liitunud: 23.09.2002
|
23.01.2003 16:52:10
|
|
|
Point oli jutus see, et takisteid ümber jootes ja softiga möllates on tulemus ikkagi 9500,
mitte aga 9700
_________________ Pole olemas lahendamatuid probleeme, on vaid saamatud lahendajad. |
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
2 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IceUul
Sinu Ema

liitunud: 14.11.2001
|
23.01.2003 16:56:12
|
|
|
| FunkyZone kirjutas: |
| Tallinnas on Stocmanni juures asuvas firmas "artaplus" müügil PowerColor Ati Radeon 9500PRO ise ostsin sealt.. |
Võisid ju osta, aga see jääb sul igaveseks ati radeon 9500 pro-ks, sest RADEON 9500 PRO-st EI SAA 9700-t teha.
Radeon 9500/9700 kaarte saab modida niimodi:
Radeon 9500 64mb -> Radeon 9500 PRO 64mb
Radeon 9500 128mb -> Radeon 9700 128mb või Radeon 9700 pro (oc abiga), fire gl1 või fire z1
Radeon 9500 PRO 128mb -> mitte midagi ei saa teha!!!
Radeon 9700 128mb -> fire gl1
Radeon 9700 PRO 128mb -> fire gl1
|
|
| Kommentaarid: 219 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IceUul
Sinu Ema

liitunud: 14.11.2001
|
23.01.2003 16:57:12
|
|
|
| juhe kirjutas: |
Point oli jutus see, et takisteid ümber jootes ja softiga möllates on tulemus ikkagi 9500,
mitte aga 9700 |
Tahrsid öelda 9500 pro
|
|
| Kommentaarid: 219 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
juhe
HV vaatleja

liitunud: 23.09.2002
|
23.01.2003 16:58:28
|
|
|
yup!
_________________ Pole olemas lahendamatuid probleeme, on vaid saamatud lahendajad. |
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
2 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
solution
HV Guru

liitunud: 21.06.2002
|
23.01.2003 18:59:51
|
|
|
| IceUul kirjutas: |
| FunkyZone kirjutas: |
| Tallinnas on Stocmanni juures asuvas firmas "artaplus" müügil PowerColor Ati Radeon 9500PRO ise ostsin sealt.. |
Võisid ju osta, aga see jääb sul igaveseks ati radeon 9500 pro-ks, sest RADEON 9500 PRO-st EI SAA 9700-t teha.
Radeon 9500/9700 kaarte saab modida niimodi:
Radeon 9500 64mb -> Radeon 9500 PRO 64mb
Radeon 9500 128mb -> Radeon 9700 128mb või Radeon 9700 pro (oc abiga), fire gl1 või fire z1
Radeon 9500 PRO 128mb -> mitte midagi ei saa teha!!!
Radeon 9700 128mb -> fire gl1
Radeon 9700 PRO 128mb -> fire gl1 |
Ma ostsingi sealt
PowerColor Ati radeon 9500PRO 128MB
4300.-
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Plin500
HV piljardihai

liitunud: 15.01.2002
|
23.01.2003 22:28:12
|
|
|
| FunkyZone kirjutas: |
| IceUul kirjutas: |
| FunkyZone kirjutas: |
| Tallinnas on Stocmanni juures asuvas firmas "artaplus" müügil PowerColor Ati Radeon 9500PRO ise ostsin sealt.. |
Võisid ju osta, aga see jääb sul igaveseks ati radeon 9500 pro-ks, sest RADEON 9500 PRO-st EI SAA 9700-t teha.
Radeon 9500/9700 kaarte saab modida niimodi:
Radeon 9500 64mb -> Radeon 9500 PRO 64mb
Radeon 9500 128mb -> Radeon 9700 128mb või Radeon 9700 pro (oc abiga), fire gl1 või fire z1
Radeon 9500 PRO 128mb -> mitte midagi ei saa teha!!!
Radeon 9700 128mb -> fire gl1
Radeon 9700 PRO 128mb -> fire gl1 |
Ma ostsingi sealt
PowerColor Ati radeon 9500PRO 128MB
4300.- |
No sa ei loe üldse teemat.
mis vahet sellel on, kust sa ostsid 9500PRO? seda EI SAA ümber modida 9700'ks!!!!!
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
77 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rehv
HV Guru

liitunud: 09.12.2001
|
23.01.2003 22:55:11
|
|
|
kuskil veebruari 1. nädalal saan 2tk Sapphire Radeon9500 (mitte-pro) 128Mb, punane old-school PCB 8) Eks annan tulemustest teada, teine läheb myyki, peale seda, kui on proovitud, et soft-based klokk töötab
|
|
| Kommentaarid: 303 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
246 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IceUul
Sinu Ema

liitunud: 14.11.2001
|
23.01.2003 23:04:13
|
|
|
| rehv kirjutas: |
kuskil veebruari 1. nädalal saan 2tk Sapphire Radeon9500 (mitte-pro) 128Mb, punane old-school PCB 8) Eks annan tulemustest teada, teine läheb myyki, peale seda, kui on proovitud, et soft-based klokk töötab  |
No see on kindel, et sul kahte graafikat vaja ei lähe, aga ütleme, et sa ei sa kummakit radeon9700-ks teha või saad neist ainult 1-e radeon 9700-ks teha, mis siis saab? Ja kui saad mõlemad, mis hinnaga teist müüd, radeon 9700 hinda keegi sulle selle eest küll ei maksa, muidugi siis kui teed sellele hardmodi ja paned ta kuskil osta.ee-s müüki näiteks 5000-6000 krooniga, siis võib sul küll õnnestuda see 9700 pähe müüa, sest neil ju siis enam põhimõtteliselt vahet ei ole. Karpi ei tohi ainult kaasa anda
|
|
| Kommentaarid: 219 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
23.01.2003 23:05:36
|
|
|
| IceUul kirjutas: |
| rehv kirjutas: |
kuskil veebruari 1. nädalal saan 2tk Sapphire Radeon9500 (mitte-pro) 128Mb, punane old-school PCB 8) Eks annan tulemustest teada, teine läheb myyki, peale seda, kui on proovitud, et soft-based klokk töötab  |
No see on kindel, et sul kahte graafikat vaja ei lähe, aga ütleme, et sa ei sa kummakit radeon9700-ks teha või saad neist ainult 1-e radeon 9700-ks teha, mis siis saab? Ja kui saad mõlemad, mis hinnaga teist müüd, radeon 9700 hinda keegi sulle selle eest küll ei maksa, muidugi siis kui teed sellele hardmodi ja paned ta kuskil osta.ee-s müüki näiteks 5000-6000 krooniga, siis võib sul küll õnnestuda see 9700 pähe müüa, sest neil ju siis enam põhimõtteliselt vahet ei ole. Karpi ei tohi ainult kaasa anda  |
ma sain sellest aru nii, et ta myyb selle mis paremini modis ja klokkus sulle poolmuidu maha
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rehv
HV Guru

liitunud: 09.12.2001
|
23.01.2003 23:18:40
|
|
|
need 2 kaarti pärit ühest kohast. suur tõenäosus seega, et kas saab teha mõlemad või ei saa üldse ( ). nojah, on ju ka see variant, et on vigase 9700chip-iga kaart sattund, aga seda juhtub üldiselt harva, kuna ATI on arvatavasti oma vigased juba ära kulutanud, kuna peale x-bit labsi (vene klokkarite orig.) review-d arvatavasti Radeon9500 müük kasvas päris ropult . Igatahes kui kaardid pole päris samad, siis parema jätan ikkagi endale. teine läheb arvatavasti pärast hõbelaki-mod'i KB, Soov või Osta.ee-sse müüki @9700 . Kui keegi siit (HVF-st) pakub hea hinna (kuigi , ei usu, sest siin teavad inimesed väga hästi et ükski täiearuline ei osta endale poest/kuskilt Radeon9700 mitte-pro'd) siis saab omale. Hinda ei tea praegu, enne vaatan palju KB-s lehes/ostas pakutakse. Eks ma anna teada ka siis, palju parimad pakkumised on, äkki keegi tahab
|
|
| Kommentaarid: 303 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
246 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rehv
HV Guru

liitunud: 09.12.2001
|
23.01.2003 23:25:02
|
|
|
to IceUul: pakendis m aei müü neid jah. Need mul OEM-variandid. Kui ma asjast õieti aru sain, siis Sapphire'il on OEM variant punase PCB-ga (see teoreetiline "overclockers choice", mis should-be 9700 pcb-ga), retail on aga see, mille pilt neil kodukal on (must, rõveda kuldse gpu heatsingiga, kindlasti on kõik seda näinud), ja see pidi olema 9500 pcb-l, ehk seda vist modida ei saa. Pakun välja, et mõni tellija, nähes, et retail on ainult 50.- kallim ja ostes selle, võib pärast üsna pissed off olla , kui pärast avastab, et ta oleks Radeon9700 50.- odavamalt saand
|
|
| Kommentaarid: 303 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
246 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IceUul
Sinu Ema

liitunud: 14.11.2001
|
23.01.2003 23:36:51
|
|
|
No ma teen sulle REHV õnnestunud sapphire 9500->9700 modi eest pakkumise 3500 krooni, mis on täiesti mõistlik hind meil siin HV-s ja kui arvestada, et Herculese radeon maksab uuena 5000 krooni
P.S. ikkagi mind huvitab, et kust te seda lugesite või kuulsite, et uued mustad sapphired on 9500 pro pcp-ga?
Mulle jäi selline mulje guru3d ja rage3d foorumitest, et nad on ikka 9700 pcp-ga ja kui pilte vaadata, siis vastab see ka 100% tõele. 9500 pro pcp-l on need 4 rami klotsi kõik gpu-st üleval, mitte kaks ei ole üleval ja kaks kõrval.
|
|
| Kommentaarid: 219 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rehv
HV Guru

liitunud: 09.12.2001
|
24.01.2003 00:54:03
|
|
|
no ma arvan, et HV kohta on su pakkumine jah normaalne, lehes, ma arvan, annavad tüübid mingi 4500.-
mis pcb-sse puurub , siis ma ei mäleta ausaltöelda kust ma seda lugesin ja kas see 100% õige jutt on (nii parlu ringi koland viimasel ajal igast review-tech saitidel, ei mäleta) , mõtsin, et kellelgi ka äkk imeenub midagi selletaolist.
juhe ka edastas siin sommide juttu:
"Näytönohjaimen piirilevy on nyt väriltään musta ja muistiväylä 128-bittinen. DDR-muistipiirit on sijoitettu riviin näytönohjaimen yläreunaan.
Seuraava Suomeen saapuva erä Sapphiren Radeon 9500 128MB -näytönohjaimia on varmaankin juuri kyseisiä näytönohjaimia ja näitä ei pysty modifioimaan Radeon 9700:ksi."
|
|
| Kommentaarid: 303 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
246 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Beanladen
HV kasutaja

liitunud: 25.03.2002
|
24.01.2003 09:15:45
|
|
|
Kõik ei oska siin soomet puhuda...dude
tõlgi ka.
modida pidi saama neid kus 2 mälukivi on üleval ja 2 kõrval, see on 9700 layout.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arvo Cobrietti
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
24.01.2003 12:24:44
|
|
|
lembitu kuuse tarkusetera: ei maksa enne karu nahka jagama hajata kui karu laskmata!
a no kes ees see mees contra
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|