|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Voyage
HV Guru
liitunud: 07.01.2004

|
24.01.2006 13:23:14
|
|
|
| sain ma õigesti aru: kui maksta läbi paybal-i siis see võtab endale ka mingi % summast?
|
|
| Kommentaarid: 826 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
655 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tupsu
HV Guru

liitunud: 02.10.2002
|
24.01.2006 13:34:08
|
|
|
| Voyage kirjutas: |
| ..kas küsimuste saatmises on mingi limiit peal? :S |
Igasuguste mõtetute ja ka vajalike piirangute maha saamine eeldab:
1. kümne positiivse kommentaari saamist ehk siis vähemalt sellist märki
2. läbi krediitkaardi autoriseerimist
3. olla kontrollitud liige Viimast saab saksa ebays ainult saksamaa elanik kohalikus postkontoris isikutunnistuse kontrollida laskmisel. Ka sakslased ise kasutavad seda harva. seletus ja blankett täitmiseks
viimati muutis Tupsu 24.01.2006 14:00:24, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 234 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
11 :: |
200 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmg
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.06.2004
|
24.01.2006 13:34:35
|
|
|
Sinult kui maksjalt ei võeta mingeid lisaprotsente, küll aga raha saajalt lähevad maha PayPayli teenustasud
_________________ |V|355 VV17|-| 7}{3 |3357, [)13 (_1|<3 7]-[3 R357 |
|
| Kommentaarid: 43 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002

|
29.01.2006 22:11:48
|
|
|
on kellelgi kogemust ebays müües? ma mõtlen, et müüks oma mobo, prose + adapteri maha
aga endal pole kontot ja tegemine kah ei aitaks kuna siis pole feedback-e..
on äkki keegi hea inimene kes aitaks neid müüa mingi väikese tasu eest?
keegi kes oleks ennem väljamaale nänni saatnud ja viitsiks asjaga tegeleda
vastus võiks ps-i tulla
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hallvatt
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.01.2002
|
30.01.2006 03:11:22
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
on kellelgi kogemust ebays müües? ma mõtlen, et müüks oma mobo, prose + adapteri maha
aga endal pole kontot ja tegemine kah ei aitaks kuna siis pole feedback-e..
on äkki keegi hea inimene kes aitaks neid müüa mingi väikese tasu eest?
keegi kes oleks enne väljamaale nänni saatnud ja viitsiks asjaga tegeleda
vastus võiks ps-i tulla |
võin aidata müüa, aga...
arvutijuppide seal müümine ei tasu ära. esiteks sa saad sama palju raha kui siin, tõenäoliselt isegi vähem, teiseks maksad oksjonitasu ja kolmandaks on see müük ikkagi suht vaevarikas (raha kantimine üle piiride ja pankade, võõras keeles asjaajamine jne). Kui müüd marke, mingit vanakraami vm sarnast, lase käia, aga arvutikraami... mina sinu asemel ei jändaks.
müü siin foorumis või osta.ee-s.
|
|
| Kommentaarid: 102 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002

|
30.01.2006 08:27:38
|
|
|
nunuh, vaata paljuga seal näiteks viimati Asus P4GD1 läinud on või mõni korralik Dothan 780(kui neid üldse müüdud on)
lihtsalt mul selline nänn mille eest eestis raha ei saa aga väljamaal peaks asi suht hinnas olema
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hallvatt
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.01.2002
|
30.01.2006 13:27:29
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
nunuh, vaata paljuga seal näiteks viimati Asus P4GD1 läinud on või mõni korralik Dothan 780(kui neid üldse müüdud on)
lihtsalt mul selline nänn mille eest eestis raha ei saa aga väljamaal peaks asi suht hinnas olema  |
hmm, vaatasin - jah, nii ongi.
kui sa kedagi leidnud ei ole veel, võin müüa aidata. mul on Ebays 40+ positiivsete kommentaaridega profiil täitsa olemas.
|
|
| Kommentaarid: 102 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
abit
HV vaatleja
liitunud: 02.03.2004
|
05.02.2006 15:17:01
|
|
|
| Tupsu kirjutas: |
| jjk kirjutas: |
| küsimus oli selles palju DB oma kliendilt sissetuleva välismakse eest raha koorib, kui kulud kahasse on? |
Otsisin praegu pangaväljavõtteid. Ühispangast tehtud euroülekanne BIC DEUTDEDBERF
deutsche bank eest ei maksnud saaja mitte midagi. Tegu inimesega, kellel ka eestis oma konto, kust vahel kroone kannab. Siiani pole ta tähele pannud, et tema saksa pank selle eest lisatasu võtaks. |
Kes EU siseselt ülekannet teeb ja maksekorralduse korrekselt täidab ei pea tegema kallist TÄISUMMA SAAJALE ülekannet,täissumma laekub ka siis kui valite KAHASSE
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rutz
HV Guru
liitunud: 26.09.2004
|
08.02.2006 01:24:41
|
|
|
Hallvatt, Kas aitaksid ka osta Ebayst?
_________________
|
|
| Kommentaarid: 410 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
354 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hallvatt
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.01.2002
|
08.02.2006 03:38:36
|
|
|
| Rutz kirjutas: |
Hallvatt, Kas aitaksid ka osta Ebayst?  |
Põmst võin aidata, aga tasuta ma seda ei tee. Kirjuta priva, mida ja kust sa osta tahad
|
|
| Kommentaarid: 102 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
112
HV kasutaja
liitunud: 02.05.2004
|
08.02.2006 12:01:47
|
|
|
Milline on Inglise naela kurss Paypal'is? Eesti panga omast oluliselt erinev?
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hallvatt
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.01.2002
|
08.02.2006 12:36:15
|
|
|
| 112 kirjutas: |
Milline on Inglise naela kurss Paypal'is? Eesti panga omast oluliselt erinev?  |
No kust sa sellise jutu võtad? Kui nii oleks, oleks ma valuutaspekulatsioonidega ammu miljonäriks saanud
|
|
| Kommentaarid: 102 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2ep
HV veteran
liitunud: 13.12.2003
|
09.02.2006 17:52:31
|
|
|
eBayst ostjad: kas Teie krediitkaardilt lähevad kah need PayPali kaudu makstud ostud alles kunagi kuu aja pärast maha?
(ei räägi SEB-i U-kaardist, vaid reaalsest HP krediitkaardist)
Ostsin 9.jaan, kaup ammu käes, aga pangas seis endine.
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
abit
HV vaatleja
liitunud: 02.03.2004
|
09.02.2006 18:15:06
|
|
|
| p2ep kirjutas: |
eBayst ostjad: kas Teie krediitkaardilt lähevad kah need PayPali kaudu makstud ostud alles kunagi kuu aja pärast maha?
(ei räägi SEB-i U-kaardist, vaid reaalsest HP krediitkaardist)
Ostsin 9.jaan, kaup ammu käes, aga pangas seis endine. |
lähevad hiljem maha,seniks broneeritakse
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marguzzz
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.01.2006
|
10.02.2006 13:14:19
|
|
|
| Olen E-Bayst päris palju asju tellinud, paar korda olen selleks kasutanud ka Netikulleri teenuseid kes paraku vötab päris kirvest vahendustasu.
|
|
| Kommentaarid: 96 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
92 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
17.02.2006 01:07:19
|
|
|
keegi oleks nii abivalmis ja lisaks mind oma msn, et aidata ebays üks ese tellida.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viidikas
HV kasutaja
liitunud: 25.02.2004
|
20.02.2006 10:22:53
|
|
|
| Sorry , ei ole jõudnud tervet teemat läbi lugeda , aga kui ma tellina ebay.co.uk st 3500kr vidina , siis kui palju ma pean peale maksma ? ehk siis kohaletoomis kulu + 18 käibekas ?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hallvatt
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.01.2002
|
20.02.2006 10:38:03
|
|
|
kolm asja, Viidikas.
1) Loe teema läbi. Sina ei viitsi lugeda ja ütled sorry, aga teised peavad viitsima vastata. Ma kohe vihastasin su küsimust nähes. Ma vastan, aga ma norin ka.
2) Sa pole ikka aru saand, kuhu sa kuulud? Vt www.eu.int. Loe läbi EL aluspõhimõtted, eriti see, kus räägitakse kaupade ja teenuste vabast liikumisest. Kui midagi selgusetuks jääb, siis maksa see 18% käibemaksu ära. Tegelikult võiksid seda kas või mulle maksta näiteks.
3) Kust peame meie teadma, kui palju su 3500 kroonine asi kaalub, mis postiteenust su müüja kasutab, kas kindlustusega või ilma, kulleriteenusega või tavapostiga? Vahemikus 5-55 naela läheb post maksma. Aitas edasi?
Hallvatt@läheb.isiklikuks.ja.hammustab.laiska.inimest
|
|
| Kommentaarid: 102 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mar6
HV veteran
liitunud: 20.11.2003
|
20.02.2006 15:55:22
|
|
|
| Küsin igaks juhuks, et kas ebay reeglid seda lubavad, et kui ma näiteks teen ebays pakkumised, aga kuna mul omal pole paypal kontot, siis teine inimene oma paypali konto pealt maksaks? (Põhimõtteliselt peaks ju vist saama, kuna netikuller kasutab vist ju ka sama põhimõttega teenust) Või on paypalil/ebayl mingid kindlad reeglid, mis seda keelaks?
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
95 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hallvatt
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.01.2002
|
20.02.2006 16:15:37
|
|
|
| mar6 kirjutas: |
| Küsin igaks juhuks, et kas ebay reeglid seda lubavad, et kui ma näiteks teen ebays pakkumised, aga kuna mul omal pole paypal kontot, siis teine inimene oma paypali konto pealt maksaks? (Põhimõtteliselt peaks ju vist saama, kuna netikuller kasutab vist ju ka sama põhimõttega teenust) Või on paypalil/ebayl mingid kindlad reeglid, mis seda keelaks? |
sa saad sellele kutile lihtsalt ülekande teha, aga sa ei saa seda makset konkreetse oksjoniga siduda, sest sa pole ostja.
st kui asi on lihtsalt asja eest maksmises, siis saab nii teha küll. kui aga ka selles turvalisuses, mida ebay pakub - kui kaup ei vasta kirjeldustele või jääb üldse saamata, saad raha tagasi - siis see jääb sul ära.
|
|
| Kommentaarid: 102 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viidikas
HV kasutaja
liitunud: 25.02.2004
|
20.02.2006 18:24:12
|
|
|
Kas kuskil mingit kalkulaatorit abiks pole ?
Asi ise maksab siis 180naela ja kohaletoomine on 30 naela. Ese ise kaalub max 1 kilo . Ning palju need tollimaksud tulevad ?
1 küsimus veel: Mõnel kaubal on selline asi kohaletoomise poolepealt .
Postage Cost Each Additional Item Services Available Delivery Time* Available to
£13.90 + £4.90?? Sellers Standard International Rate Worldwide
Ei saa aru , mis sellega mõeldakse .
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
112
HV kasutaja
liitunud: 02.05.2004
|
20.02.2006 18:47:16
|
|
|
| Hallvatt kirjutas: |
| 2) Sa pole ikka aru saand, kuhu sa kuulud? Vt www.eu.int. Loe läbi EL aluspõhimõtted, eriti see, kus räägitakse kaupade ja teenuste vabast liikumisest. Kui midagi selgusetuks jääb, siis maksa see 18% käibemaksu ära. Tegelikult võiksid seda kas või mulle maksta näiteks. |
Samuti on E-bay'l täiesti arvestatav help
Veebiavarustest leiab ka inglise-eesti tõlkijaid.
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hallvatt
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.01.2002
|
20.02.2006 19:36:06
|
|
|
| Viidikas kirjutas: |
Kas kuskil mingit kalkulaatorit abiks pole ?
Asi ise maksab siis 180naela ja kohaletoomine on 30 naela. Ese ise kaalub max 1 kilo .
|
Kõigi kullerifirmade kodulehtedel on kalkulaatorid olemas. Saksa posti (Deutsche Post) kodulehel on hinnakiri, ju inglise postil ka on (pole küll uurinud, aga otsi Royal Mail'i kodulehte). 30 naela on naljakalt paljuvõitu 1kilose asja eest, ju on tegu siis mingi kulleriteenusega (DHL, UPS või sarnane).
| tsitaat: |
Ning palju need tollimaksud tulevad ?
|
vt minu kirja punkt 2.
| tsitaat: |
1 küsimus veel: Mõnel kaubal on selline asi kohaletoomise poolepealt .
Postage Cost Each Additional Item Services Available Delivery Time* Available to
£13.90 + £4.90?? Sellers Standard International Rate Worldwide
Ei saa aru , mis sellega mõeldakse . |
Noh, eks nad siis postitavadki selle raha eest ükskõik millisesse maailma nurka. Eestisse või Savisaartele.
Ainult seda "delivery time" ehk kättetoomise aega tasub võtta reservatsioonidega. UPS, DHL ja USPS väidavad kõik oma kodulehel, et Saksamaalt tuleb pakk Eestisse 72 tunniga (vähemalt enne väitsid, ma pole mingi aasta otsa tsekkind). Ega ikka pole tulnud küll.
|
|
| Kommentaarid: 102 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viidikas
HV kasutaja
liitunud: 25.02.2004
|
20.02.2006 21:13:27
|
|
|
| Jah tegu on kullerteenusega. aga ma ei saanud aru mida see : £4.90?? - Cost Each Additional Item
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
abit
HV vaatleja
liitunud: 02.03.2004
|
20.02.2006 21:50:30
|
|
|
| Viidikas kirjutas: |
| Jah tegu on kullerteenusega. aga ma ei saanud aru mida see : £4.90?? - Cost Each Additional Item |
kui korraga tellid mitu eset läheb iga asja eest juurde 4,90
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2ep
HV veteran
liitunud: 13.12.2003
|
20.02.2006 22:44:10
|
|
|
| .. iga täiendava vidina eest ...
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viidikas
HV kasutaja
liitunud: 25.02.2004
|
21.02.2006 10:50:38
|
|
|
Pmst . Kui ostan 4600kroonise jubina UK'st * 1.18 = 5500 . Mis veel peab maksma ? Kas selle krediitkaardikasutamine maksab ka teatud summa ?
Palju see imporditollimaks on ?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hallvatt
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.01.2002
|
21.02.2006 11:11:04
|
|
|
| Viidikas kirjutas: |
Pmst . Kui ostan 4600kroonise jubina UK'st * 1.18 = 5500 . Mis veel peab maksma ? Kas selle krediitkaardikasutamine maksab ka teatud summa ?
Palju see imporditollimaks on ? |
Oeh. Sa ei lugenud seda threadi läbi ega uurinud ELi põhimõtteid, jah? Sa _ei_maksa_ EL sees topeltmakse. Kui sa oled Inglismaal, Kreekas, Maltal, kusiganes käibeka juba tasund, siis sa seda enam Eestis maksma ei pea. Samuti ei ole mingeid tollimakse, sest need takistaks samuti kaupade ja teenuste vaba liikumist. Punkt.
Rohkem ma seda kellelegi ei seleta. Kui ikka on isu EL seest ostetud kaupadelt mingeid makse maksta, võib minuga otse ühendust võtta. Ma orgunnin selle asja ära.
|
|
| Kommentaarid: 102 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viidikas
HV kasutaja
liitunud: 25.02.2004
|
21.02.2006 12:14:51
|
|
|
Payment methods accepted
- Personal cheque
- Postal Order or Banker's Draft
- Credit card
Ehk siis tavaline ülekanne peaks ka sobima ?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mar6
HV veteran
liitunud: 20.11.2003
|
21.02.2006 12:32:32
|
|
|
| Viidikas kirjutas: |
Payment methods accepted
- Personal cheque
- Postal Order or Banker's Draft
- Credit card
Ehk siis tavaline ülekanne peaks ka sobima ? |
Minu meelest pole siin tavalist ülekannet mainitud, aga võin ka eksida. "Postal Order or Banker's Draft" ei tohiks tavalist pangaülekannet tähendada.
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
95 |
|
| tagasi üles |
|
 |
voyager_est
HV Guru

liitunud: 02.11.2002
|
21.02.2006 12:48:43
|
|
|
| mar6 kirjutas: |
| Viidikas kirjutas: |
Payment methods accepted
- Personal cheque
- Postal Order or Banker's Draft
- Credit card
Ehk siis tavaline ülekanne peaks ka sobima ? |
Minu meelest pole siin tavalist ülekannet mainitud, aga võin ka eksida. "Postal Order or Banker's Draft" ei tohiks tavalist pangaülekannet tähendada. |
See "postal order" peaks "rahakaarti" tähendama...
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viidikas
HV kasutaja
liitunud: 25.02.2004
|
21.02.2006 15:31:32
|
|
|
| Veel 1 küsimus : Kas läbi hansapanga saab ka paypali konto teha ?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hallvatt
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.01.2002
|
21.02.2006 15:49:05
|
|
|
| Viidikas kirjutas: |
| Veel 1 küsimus : Kas läbi hansapanga saab ka paypali konto teha ? |
ei. paypali konto saad sa teha paypalis. www.paypal.com. selle tegemiseks peab sul olema mõni krediitkaart - kas u-neti virtuaalne, hansa visa classic, magnet vms.
|
|
| Kommentaarid: 102 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
abit
HV vaatleja
liitunud: 02.03.2004
|
23.02.2006 11:59:50
|
|
|
Mul nüüd selline probleem et tellisin ebayst ühe asja aga usps tracking näitab et asi on rändanud usast kanadasse sealt jälle alguspunkti usasse tagasi ja sealt jaapani.Olen samalt müüjalt varem ka tellinud ja asjad on ikka otse euroopasse jõudnud ja 10 päevaga käes olnud. http://www.qrat.pri.ee/images/untitled.JPG
viimati muutis abit 23.02.2006 12:23:04, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hallvatt
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.01.2002
|
23.02.2006 12:17:14
|
|
|
| abit kirjutas: |
| Mul nüüd selline probleem et tellisin ebayst ühe asja aga usps tracking näitab et asi on rändanud usast kanadasse sealt jälle alguspunkti usasse tagasi ja sealt jaapani.Olen samalt müüjalt varem ka tellinud ja asjad on ikka ote euroopasse jõudnud ja 10 päevaga käes olnud. http://www.qrat.pri.ee/images/untitled.JPG |
See on lahe jah, et ta on käinud vahepeal vupsti Kanadas ja siis tagasi. Arvan, et see oli lihtsalt mingi kala, ja nüüd on asi õigel teel - USPS võib vabalt tuua asju Euroopasse üle Jaapani. Aga nii kaua kuni asi teel on ja sa selle teekonda jälgida saad, ei pea sa muretsema. Kui ta lihtsalt päris algusse tagasi jõuab, saab saatja minna õiendama, et miks ei ole kohale viidud. Palju hullem on USA tavalise postiga, mis on keskeltläbi 6-8 nädalat teel. See teeb, ma arvan, samad trikid ära, proovib kõiki naabermaid - Kanadat, Jaapanit ja Mehhikot, enne kui Euroopa suunas tulema hakkab. Ja seda ei saa jälgida ka.
|
|
| Kommentaarid: 102 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
abit
HV vaatleja
liitunud: 02.03.2004
|
23.02.2006 13:04:21
|
|
|
| Hallvatt kirjutas: |
| abit kirjutas: |
| Mul nüüd selline probleem et tellisin ebayst ühe asja aga usps tracking näitab et asi on rändanud usast kanadasse sealt jälle alguspunkti usasse tagasi ja sealt jaapani.Olen samalt müüjalt varem ka tellinud ja asjad on ikka ote euroopasse jõudnud ja 10 päevaga käes olnud. http://www.qrat.pri.ee/images/untitled.JPG |
See on lahe jah, et ta on käinud vahepeal vupsti Kanadas ja siis tagasi. Arvan, et see oli lihtsalt mingi kala, ja nüüd on asi õigel teel - USPS võib vabalt tuua asju Euroopasse üle Jaapani. Aga nii kaua kuni asi teel on ja sa selle teekonda jälgida saad, ei pea sa muretsema. Kui ta lihtsalt päris algusse tagasi jõuab, saab saatja minna õiendama, et miks ei ole kohale viidud. Palju hullem on USA tavalise postiga, mis on keskeltläbi 6-8 nädalat teel. See teeb, ma arvan, samad trikid ära, proovib kõiki naabermaid - Kanadat, Jaapanit ja Mehhikot, enne kui Euroopa suunas tulema hakkab. Ja seda ei saa jälgida ka. |
Tavaliselt on asi ainult usas seigelnud 4-5 päeva siis saksamaale ja edasi eesti
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mar6
HV veteran
liitunud: 20.11.2003
|
26.02.2006 12:28:40
|
|
|
Selline küsimus tekkis veel, et EU maksel on kulud kahasse.
Kuna plaanin kasutada Ühispanka, siis minu teenustasu on 30 eek mis läheb minu kontolt maha kui raha saadan.
Aga kui müüjale on vaja saata näiteks täpselt 100 eurot, siis ma ju peaks sinna otsa lisama ka selle teenustasu, mis ta maksab oma pangale, et raha kätte saada? Ja see ei pruugi ju olla 30 eek?
Kuidas Te olete selle probleemi lahendanud enamasti?
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
95 |
|
| tagasi üles |
|
 |
112
HV kasutaja
liitunud: 02.05.2004
|
26.02.2006 12:42:38
|
|
|
| abit kirjutas: |
| Tupsu kirjutas: |
| jjk kirjutas: |
| küsimus oli selles palju DB oma kliendilt sissetuleva välismakse eest raha koorib, kui kulud kahasse on? |
Otsisin praegu pangaväljavõtteid. Ühispangast tehtud euroülekanne BIC DEUTDEDBERF
deutsche bank eest ei maksnud saaja mitte midagi. Tegu inimesega, kellel ka eestis oma konto, kust vahel kroone kannab. Siiani pole ta tähele pannud, et tema saksa pank selle eest lisatasu võtaks. |
Kes EU siseselt ülekannet teeb ja maksekorralduse korrekselt täidab ei pea tegema kallist TÄISUMMA SAAJALE ülekannet,täissumma laekub ka siis kui valite KAHASSE |
Samas saab ka müüjaga sel teemal vestelda.
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tupsu
HV Guru

liitunud: 02.10.2002
|
26.02.2006 14:36:02
|
|
|
| 112 kirjutas: |
Samas saab ka müüjaga sel teemal vestelda.  |
Samas ikka mitte iga müüjaga. Üritan praegu ühelt müüjalt tema IBAN numbrit välja pressida. Kahjuks ei õnnestu see kuidagi.
alla 10 eurose ülekande eest 20 eur ülekandetasu ka maksta ei taha.
Samas, kas keegi teab, kuidas seda IBAN pangad kalkuleerivad ?
Võttes aluseks saksa pankade IBAN numbri on
alguses alati DE
pärast seda 2 teadmata numbrit
siis BLZ (Bankleitzahl )
lõppu tuleb saksa kontonumber.
Nende kahe numbri vahele nii palju nulle, et kokku 20 kohta täis saab.
Siit aga küsimus
Kuidas arvestatakse välja 2 esimest numbrit. On täiesti selge, et tegu on mingite kontrollnumbritega, nii nagu meie isikukoodi 2 viimast numbrit .
On kuskil matemaatikuid, kes aidata suudavad ?
Väike kasulik link.
Kui kellelgi on probleeme mõne saksa panga BIC koodi leidmisega, kui BLZ on teada, siis aitab see link siin
|
|
| Kommentaarid: 234 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
11 :: |
200 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hallvatt
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.01.2002
|
26.02.2006 15:27:50
|
|
|
| Tupsu kirjutas: |
Kuidas arvestatakse välja 2 esimest numbrit. On täiesti selge, et tegu on mingite kontrollnumbritega, nii nagu meie isikukoodi 2 viimast numbrit .
On kuskil matemaatikuid, kes aidata suudavad ? |
Sa prehhid saksat ka, eks ole? Sel juhul äkki aitab see link, siin üks matemaatik seletab asja - http://www.pruefziffernberechnung.de/I/IBAN.shtml
siin on ka üks rechner, aga ma ei tea, kui hästi see töötab. Proovin igal juhul õhtul järgi nende IBANidega mida ma tean: http://www.iban-rechner.de/
|
|
| Kommentaarid: 102 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
112
HV kasutaja
liitunud: 02.05.2004
|
26.02.2006 19:19:16
|
|
|
| Hallvatt kirjutas: |
| siin on ka üks rechner, aga ma ei tea, kui hästi see töötab. Proovin igal juhul õhtul järgi nende IBANidega mida ma tean: http://www.iban-rechner.de/ |
Proovisin ka ühe korra ja sain õige vastuse
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hallvatt
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.01.2002
|
26.02.2006 20:46:21
|
|
|
| Hmm... Mina proovisin kõigi vanade andmetega, mis mul siin arhiivis olid. Ja kõik klappisid, nii saksa kui ka austria omad. Vaid ühe saksa arvega oli probleem, see oli üheksakohaline - neil on kõigil kaheksa või seitse kohta minu teada. Aga ma siin natuke mõtisklesin, võtsin siis viimase nr-i lõpust ära - tundus, et kuti sõrm oli lihtsalt trükkides libastunud ja vajutanud kahele kõrvuti klahvile korraga - ja kõik hakkas klappima.
|
|
| Kommentaarid: 102 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tupsu
HV Guru

liitunud: 02.10.2002
|
26.02.2006 21:09:18
|
|
|
| Hallvatt kirjutas: |
| Hmm... Mina proovisin kõigi vanade andmetega, mis mul siin arhiivis olid. Ja kõik klappisid, nii saksa kui ka austria omad. Vaid ühe saksa arvega oli probleem, see oli üheksakohaline - neil on kõigil kaheksa või seitse kohta minu teada. Aga ma siin natuke mõtisklesin, võtsin siis viimase nr-i lõpust ära - tundus, et kuti sõrm oli lihtsalt trükkides libastunud ja vajutanud kahele kõrvuti klahvile korraga - ja kõik hakkas klappima. |
Mul ei klappinud ainult ühega. Aga sellele need 2 esimest numbrit sain Hansapangast, kui oma muret kurtsin. Sealt öeldi 29 ja läks ka Ühispangast makse 30 .- eek eest minema. Aga see saksa kalkulaator pakub 56
Samas olin seda lehte juba korra näinud netis, aga nii Hansa , kui Ühispank väitsid, et nemad sellise asja võimalikust väljaarvestamisest midagi ei tea ja linki pole. Hansa uuris mulle küll numbri, aga väidetavalt Saksamaalt
Ühispanga klienditeenindus oli aga lihtsalt selline, nagu alati
|
|
| Kommentaarid: 234 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
11 :: |
200 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viidikas
HV kasutaja
liitunud: 25.02.2004
|
01.03.2006 20:44:01
|
|
|
Sain juba
viimati muutis Viidikas 01.03.2006 20:58:44, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
abit
HV vaatleja
liitunud: 02.03.2004
|
01.03.2006 20:57:07
|
|
|
| sellest on siin teemas päris palju juttu olnud....
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viidikas
HV kasutaja
liitunud: 25.02.2004
|
02.03.2006 17:15:37
|
|
|
Tegin PayPali konto ära . Kasutasin selle U-kaarti. Nüüd jäegmine probla. Paypal tahab saada mingit Expanded Use Number.
"Until you enter your Expanded Use Number, you may be limited in the amount of money you are able to send. To find out how much you can send before entering your Expanded Use Number:"
Kuhu see number tuleb ? Kas E-mailile ? Praegu saab ainult 100EUROT üle kanda, aga natuke rohkem vaja .
Kas kuidagi nii ei saa üle kanda , et alguses kannad 100 ja siis 100 ja siis veel 50 ?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hallvatt
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.01.2002
|
02.03.2006 18:00:18
|
|
|
teed oma paypali kontole upgrade'i ehk vahetad selle vingema konto vastu, siis saadki selle numbri - kui ma õigesti mäletan. ei maksnud tühi midagi, aint üks tolts võeti korraks arvelt maha ja pandi ästi ruttu tagasi ka.
raha sa sinna kontole kanda ei saagi. keegi teine ka ei saa. sest eesti arved on limiteeritud. sa saad maksta oma ostude eest krediitkaardiga üle paypali arve - see on kõik, mida nad meile praegu võimaldavad.
|
|
| Kommentaarid: 102 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mar6
HV veteran
liitunud: 20.11.2003
|
02.03.2006 20:43:54
|
|
|
| Hallvatt kirjutas: |
teed oma paypali kontole upgrade'i ehk vahetad selle vingema konto vastu, siis saadki selle numbri - kui ma õigesti mäletan. ei maksnud tühi midagi, aint üks tolts võeti korraks arvelt maha ja pandi ästi ruttu tagasi ka.
raha sa sinna kontole kanda ei saagi. keegi teine ka ei saa. sest eesti arved on limiteeritud. sa saad maksta oma ostude eest krediitkaardiga üle paypali arve - see on kõik, mida nad meile praegu võimaldavad. |
Sellepärast ma siis ei leidnudki seda võimalust kuidas raha oma paypali kontole kanda.
Et siis saab maksta ainult läbi u-kaardi ilma, et saaks raha oma paypali kontole kanda ja siis sealt maksta.
Osad müüjad lihtsalt ei taha läbi krediitkaardi paypali makset saada. Jama
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
95 |
|
| tagasi üles |
|
 |
abit
HV vaatleja
liitunud: 02.03.2004
|
03.03.2006 00:02:30
|
|
|
| mar6 kirjutas: |
| Hallvatt kirjutas: |
teed oma paypali kontole upgrade'i ehk vahetad selle vingema konto vastu, siis saadki selle numbri - kui ma õigesti mäletan. ei maksnud tühi midagi, aint üks tolts võeti korraks arvelt maha ja pandi ästi ruttu tagasi ka.
raha sa sinna kontole kanda ei saagi. keegi teine ka ei saa. sest eesti arved on limiteeritud. sa saad maksta oma ostude eest krediitkaardiga üle paypali arve - see on kõik, mida nad meile praegu võimaldavad. |
Sellepärast ma siis ei leidnudki seda võimalust kuidas raha oma paypali kontole kanda.
Et siis saab maksta ainult läbi u-kaardi ilma, et saaks raha oma paypali kontole kanda ja siis sealt maksta.
Osad müüjad lihtsalt ei taha läbi krediitkaardi paypali makset saada. Jama  |
ostjal ei tohiks mingit vahet olla...mul ei ole probleemi sellega küll olnud
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tupsu
HV Guru

liitunud: 02.10.2002
|
03.03.2006 00:57:31
|
|
|
| abit kirjutas: |
| mar6 kirjutas: |
.
Osad müüjad lihtsalt ei taha läbi krediitkaardi paypali makset saada. Jama  |
ostjal ei tohiks mingit vahet olla...mul ei ole probleemi sellega küll olnud |
Tegelikult on vahe küll. 100 eurose krediitkaardilt tulnud makse pealt küsivad umbes 5 eurot kuludeks juurde. Ja osa ei tunnista üldse. Tuleb aru saada, et tehing ebays on ikka kahe poole kokkulepe. Tegu pole ju toidupoega !
Endale kahjulikku tehingut ei taha seal ükski müüja.
|
|
| Kommentaarid: 234 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
11 :: |
200 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|