Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  MSI Radeon 9800 pro põlenud core märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Zoig
HV veteran
Zoig

liitunud: 22.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.01.2006 16:01:51 vasta tsitaadiga

Jaan kirjutas:
sa mõtled tava HDD molexi pistikut või FDD? (pilt ei avane)
pildl on tavaline molex
_________________
Et oleks raskem!
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v2hja
HV Guru
v2hja

liitunud: 14.03.2003




sõnum 23.01.2006 16:49:04 vasta tsitaadiga

Jaan kirjutas:
v2hja kirjutas:
kui juba doonori leidsid äkki saaks ma sealt endale voolu pistiku
http://www.ixbt.com/video2/images/r9800pro-2/herc-9800pro-scan-front.jpg

nt täpselt sellise

sa mõtled tava HDD molexi pistikut või FDD? (pilt ei avane)

Muidu on doonoril kiip (R360) maas ja ettevalmistatud.
Jama selles, et ma 100% kindel pole, et see doonor gpu korras on- kaart suri gpu toiteahela rikke tõttu.
Pildid panen hiljem ülesse.



mul on kodus 2 katkist cd rommi ja üks hhd ja mõlemal on see juba ketta seadme plaadi külge nii et seda eemaldada ei annaks

http://www.drunken-student.co.uk/pics/pc/9800pro_silenced.JPG
siin on näha 4 plast otsa mis lähevad läbi plaadi nagu ka connectori mettalljalad

http://www.sweclockers.com/html/recension/6_grafikkort/img/r9800pro/r9800pro_kort_baksida_large.jpg
http://www.sweclockers.com/html/recension/6_grafikkort/img/r9800pro/r9800pro_kort_framsida1_large.jpg
http://www.techreport.com/reviews/2003q1/radeon-9800pro/molex.jpg

_________________
www.ninjatune.net
RIP Monkey Radio
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RKsilver
HV Guru

liitunud: 08.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.01.2006 16:51:28 vasta tsitaadiga

need viimased lingid exole,kas see metall seda tagumist poolt kaardil ära ei lühista või mis sinna alla on pandud icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 172 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 23.01.2006 20:08:04 vasta tsitaadiga

natuke pilte:
vana GPU- päris kole icon_biggrin.gif
doonor GPU mahajoodetud
sama asi- vaade tagant
põlenud GPU maas ja plats puhtaks tehtud
kaardid GPU vahetuseks valmis

tööriistad:
soojapuhur, kampol, kolb, tina...ja nagu ongi kõik.
Homme vaja see uus klots külge joota- sellega on natsa sebimist- vaja väga täpselt selle paika tõsta ja kinnitada enne kuumutamist.
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.01.2006 20:14:30 vasta tsitaadiga

karm, see vana GPU näeb päris "ilus" välja
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.01.2006 20:56:55 vasta tsitaadiga

ilus töö thumbs_up.gif
krt see nn doonorkaart on ikka ehe "värd" 128bit+TSOP+R360 okse
Kommentaarid: 1007 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 727
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
silver010
HV veteran
silver010

liitunud: 31.10.2003




sõnum 23.01.2006 22:18:36 vasta tsitaadiga

a kui tohib küsida, siis mis meetodiga need jalad nii hästi lahti jootsid, sest kõik peaksid ju justkui korraks korraga saama tina sulamistempi ja siis kivi ära tõmbama? icon_eek.gif
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RKsilver
HV Guru

liitunud: 08.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.01.2006 22:34:25 vasta tsitaadiga

LIKE WOW icon_eek.gif

kaua aega võttis ja millal doonori koori õigele peale paned icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 172 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
urmas1
HV kasutaja

liitunud: 15.09.2005




sõnum 24.01.2006 20:26:26 vasta tsitaadiga

Milleks kõik korraga?Lahtijootejaamadel on kolvi otsa lähedal vedela tina ära imemis süsteem.Kui,see on maha joodetud kuumapuhuriga,mis on ka võimalik,ainult siis ei ole selle kaardiga enam midagi muud teha kui prügikasti visata,sest siis oleks kärsanud nii doonor GPU,kui ka kaardil selle läheduses olevad detailid.
Plats on puhtaks tegemata.Mina olen mikroskeeme jootes kolviga kergelt vana jala auku kuumutanud ja peene nõelaga augu lahti lükanud,või tinapumbaga,tina august ära imenud,kuidas sa mõtled sinna doonor GPU peale saada?Mkroskeeme,veel enam protsessorit 220V kolviga ei joodeta,vaid 12-24V jootejaamaga,sest 220V kolb väiksemagi voolu lekke korral hävitab mikroskeemi hetkega.Selle töö jaoks on vaja vaakumpumbaga lahtijootejaama.Kuidagi saaks ka käsi tinapumbaga,aga siis võtaks mahajootmine mitu tundi.Protsessor,mis sisaldab nii väikesel pinnal 75.miljonit transistori on üli kuumatundlik.Jootes ja lahtijootes tohib kolbi jala vastas hoida mitte üle 2sek,kui kõik jalad oleksid korraga 250-300 kraadises tina sulamistemperatuuril,siis see soojus hävitaks GPU koheselt.
Kuu aega vahetate GPUd?Kasvõi käsi tinapumbaga,teeb selle päevaga ära.Kõige keerulisem ongi lahti jootmine,et doonordetail ei saaks viga,peale jootmises ei ole midagi keerulist.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tuumaparakas
Piiratud kasutaja
tuumaparakas

liitunud: 05.11.2001




sõnum 24.01.2006 21:02:47 vasta tsitaadiga

kui sa midagi ei tea, siis parem ära seleta icon_smile.gif
_________________
O: Socket A emaplaadi
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=242051&highlight=
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
urmas1
HV kasutaja

liitunud: 15.09.2005




sõnum 24.01.2006 22:21:47 vasta tsitaadiga

Viimased 15a.elektroonika remondiga tegelenud.Palju sa ise sellest jagad,jobu?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tuumaparakas
Piiratud kasutaja
tuumaparakas

liitunud: 05.11.2001




sõnum 24.01.2006 22:26:50 vasta tsitaadiga

urmas1 kirjutas:
Viimased 15a.elektroonika remondiga tegelenud.Palju sa ise sellest jagad,piix?


ise ei jaga midagi, aga inimesed kelle käes kaart alguses oli jagavad kindlasti rohkem ja seadmed olid neil ka väga korralikud, aga lihtsalt ei saanud seda sealt küljest lahti. ja ei hakanud väga riskima ka, sest on võimalus, et see teise kaardi pealt maha võetud core ei hakka tööle minu kaardi peal. siis oleksin kaotanud raha, ostes jaani käest lihtsalt core. nüüd kui jaan aga teeb ei ole mul mingit hävingut kui midagi tuksi läheb.

ja see, et midagi ei jaga käis pigem selle kohta, et kuu aega vahetame. lihtsalt asi venis päris pikalt, ennem kui midagi tegema üldse hakati.

_________________
O: Socket A emaplaadi
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=242051&highlight=
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
urmas1
HV kasutaja

liitunud: 15.09.2005




sõnum 24.01.2006 22:35:34 vasta tsitaadiga

Remonditöökojas,kus on korralikum lahtijootejaam,mis maksab ka alates 13000,siis sellega joodaks prosed väga kiiresti ja lihtsalt maha.See on nagu väikese tolmuimejaga skeemi jalgadest üle sõitmine ja jaam imeb jalad tinast puhtaks ja nii tehes jääksid prose välja võttes jalgade pesad ka puhtad,lihtsalt torgata teine prose sisse ja jalad kinni joota.Heas töökojas,kus oleks korralik Welleri lahtijoote ja jootejaam oleks see töö tunni ajaga tehtud.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 24.01.2006 22:46:31 vasta tsitaadiga

urmas1 kirjutas:
Milleks kõik korraga?Lahtijootejaamadel on kolvi otsa lähedal vedela tina ära imemis süsteem.Kui,see on maha joodetud kuumapuhuriga,mis on ka võimalik,ainult siis ei ole selle kaardiga enam midagi muud teha kui prügikasti visata,sest siis oleks kärsanud nii doonor GPU,kui ka kaardil selle läheduses olevad detailid.

Sa räägid nüüd millest? "jalgadest" saan aru?- seal polegi neid, see on BGA klots, mis kinnitatakse 980-ga tinamulliga PCB külge. Vaata hoolega pilte.
Nende ühekaupa lahtijootmine tinapumbaga on umbes sama, mis kodus nõelga cdr-i kraapides üritada sellele mõni lugu kirjutada. icon_biggrin.gif
urmas1 kirjutas:
Plats on puhtaks tegemata.

plats oli puhtaks tehtud juppidest, mis ei kannata kuuma (kondekad)
urmas1 kirjutas:
kuidas sa mõtled sinna doonor GPU peale saada?

GPU on 2x juba peal käinud- see on tõsine probleem jah.
Väga raske on seda korraga vajutada vastu pcb-d, samal ajal kuumutades ülevalt+ veel jälgida, et see paigast ei nihkuks.
Siiamaani on juhtunud nii ühte kui teist.
urmas1 kirjutas:
Protsessor,mis sisaldab nii väikesel pinnal 75.miljonit transistori on üli kuumatundlik.Jootes ja lahtijootes tohib kolbi jala vastas hoida mitte üle 2sek,kui kõik jalad oleksid korraga 250-300 kraadises tina sulamistemperatuuril,siis see soojus hävitaks GPU koheselt.

konkreetne GPU sisaldab 115M transsi.
sekundid pole kuumuse ühik- ma võin näiteks 15W kolbi pidevalt vastas hoida- ei juhtu midagi, 10 kihiline trükkplaat on ise nagu radikas, gpu läheb paremal juhul leigeks sellest.
Ja just nimelt kõik korraga käibki see jootmine. Teisiti BGA kiipe joota ei saagi.
profid kasutavad selleks spets IR jootejaamu, nagu näiteks see siisn:
http://www.seikausa.com/products/bga/ms9000sa.htm

urmas1 kirjutas:
Kuu aega vahetate GPUd?Kasvõi käsi tinapumbaga,teeb selle päevaga ära.Kõige keerulisem ongi lahti jootmine,et doonordetail ei saaks viga,peale jootmises ei ole midagi keerulist.

Videot olen näppinud nüüd 2 päeva.
Lahtijootmine võtab aega mõned minutid ja see on kõige lihtsam osa mulle.

btw, mul on kah korralikud jootejaamad, vaakum tinapumbad jne.
Ma tean, mis nad on ja kasutan neid väga tihti.
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tuumaparakas
Piiratud kasutaja
tuumaparakas

liitunud: 05.11.2001




sõnum 24.01.2006 22:49:09 vasta tsitaadiga

urmas1 kirjutas:
Remonditöökojas,kus on korralikum lahtijootejaam,mis maksab ka alates 13000,siis sellega joodaks prosed väga kiiresti ja lihtsalt maha.See on nagu väikese tolmuimejaga skeemi jalgadest üle sõitmine ja jaam imeb jalad tinast puhtaks ja nii tehes jääksid prose välja võttes jalgade pesad ka puhtad,lihtsalt torgata teine prose sisse ja jalad kinni joota.Heas töökojas,kus oleks korralik Welleri lahtijoote ja jootejaam oleks see töö tunni ajaga tehtud.


ma ei viitsi vaielda teemas, milles ma ei ole pädev vaidlema. aga ühes olen ma kindel, et seadmed on seal korralikud. jootejaamde kohta ma ei tea, aga mõõteriistad on seal osad mis maksavad 500000 ringim seega ma ei usu et seal mingid noorest tehnikust ostetud kolvid ka on icon_smile.gif niipalju ma tean, et need vaakumid ja mingid laserjootmised ja värgid on seal olemas, aga lahti seda ei saadud ja nagu ma ütlesin väga ei riskitud ka.

kui huvi on siis küsi jaani käest, tema rääkis ka nendega. ma ise paneks nüüd selle veslluse nüüd lukku icon_smile.gif mitte aga teemat icon_wink.gif

_________________
O: Socket A emaplaadi
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=242051&highlight=
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
urmas1
HV kasutaja

liitunud: 15.09.2005




sõnum 24.01.2006 23:04:32 vasta tsitaadiga

See käib jah pealtpoolt.Seda ei tee kodustes tingimustes ja see on ainult kepp ja ajaraisk.Sa kirjutasid,et tööriistad:soojapuhur,kampol,kolb ja tina.Selliste vahenditega seda tööd ei tee.Milleks soojapuhur?Kui sa kasutad soojapuhurit veel ülevalt poolt,et proset nii peale ja maha saada,siis sa oled idioot.See prose on sul juba ammu läbi praetud.Ma arvasin,et jalad lähevad läbi kaardi,siis oleks võimalik seda vahetada ja teiselt poolt joota.Aga nii ja sinu poolt kirjeldatud vahenditega,jumal tule appi.Eks muidugi tegemisrõõm ju on.
Ma ei usu,et eesti elektroonika remondi firmades 500000 maksvat mõõteseadet on,sest meie väikesel turul ei teeni see seade end tagasi.500 000 maksab vähemalt see PGA infrapuna joote aparaat,kui mitte miljoneid.Eesti remondi ettevõtetes sellist tehnikat ei ole ja keegi ei hakka üldse sellise tehnika ostmist kaalumagi,sest palju eestis sellisele tööd olekski?Tehastes,nagu Elcoteq küll.


viimati muutis urmas1 24.01.2006 23:22:22, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 24.01.2006 23:18:52 vasta tsitaadiga

urmas1 kirjutas:
See käib jah pealtpoolt.Seda ei tee kodustes tingimustes ja see on ainult kepp ja ajaraisk.Sa kirjutasid,et tööriistad:soojapuhur,kampol,kolb ja tina.Selliste vahenditega seda tööd ei tee.Milleks soojapuhur?Kui sa kasutad soojapuhurit veel ülevalt poolt,et proset nii peale ja maha saada,siis sa oled idioot.See prose on sul juba ammu läbi praetud.Ma arvasin,et jalad lähevad läbi kaardi,siis oleks võimalik seda vahetada ja teiselt poolt joota.Aga nii ja sinu poolt kirjeldatud vahenditega,jumal tule appi.Eks muidugi tegemisrõõm ju on.

vaatamata sina arvamusele olen nii vahetanud northbridge kiipi (samuti bga)ja edukalt kusjuures.
Kuumutada tuleb seda konkreetset klotsi ainult alt (jalgade poolelt) peal on gpu, mis istub omaette väiksel pcb-l, seda kuumutades ei saa kunagi tina all sulama.

Otsi netist kuidas mõned hullud on ahjus@200++*C prosesi tundide kauppa kuumutanud ja tulemusena mõned töötasid veel paremini (OC-i mõttes)
Otsi ka mis kuumusel prosed "sünnivad" icon_wink.gif
Olen 100% kindel et enamus kive kannab ca 250*C kuumust probleemideta ära, juhul kui nad ei tööta muidugi.

urmas- never say never icon_smile.gif
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
urmas1
HV kasutaja

liitunud: 15.09.2005




sõnum 24.01.2006 23:35:23 vasta tsitaadiga

Kas oled ülejäänud detailid GPU ümber fooliumiga kuumuse eest kaitsnud?Selline meetod on küll õudne õnnemäng.Kuidas sa tead,et seespool olevad jalad on kindlalt kinni jäänud?Ja,et puhuriga kuumutades tina jalgade juures nii ei ole voolanud,et mitu jalga on omavahel lühises,Kampoliga kipub ju eriti voolama?Kui tina vähe,siis ei jää jälle kinni.Ma olen nii lääne elektroonikafoorumeid lugenud,kui eesti Tevalo foorumit aga tõesti,et kuumapuhuriga keegi protsessorit joodab,kuulen esimest korda.Netis on ahjus kuumutajaid ja protsessorite liimijaid jne..küll,aga ma olen lugenud seda nagu nalja ja väljamõeldist.Millist kuumaõhu püstolit kasutad?

viimati muutis urmas1 24.01.2006 23:41:38, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tuumaparakas
Piiratud kasutaja
tuumaparakas

liitunud: 05.11.2001




sõnum 24.01.2006 23:35:53 vasta tsitaadiga

urmas1 kirjutas:

Ma ei usu,et eesti elektroonika remondi firmades 500000 maksvat mõõteseadet on,sest meie väikesel turul ei teeni see seade end tagasi.500 000 maksab vähemalt see PGA infrapuna joote aparaat,kui mitte miljoneid.Eesti remondi ettevõtetes sellist tehnikat ei ole ja keegi ei hakka üldse sellise tehnika ostmist kaalumagi,sest palju eestis sellisele tööd olekski?Tehastes,nagu Elcoteq küll.


ei viitsi vaidlema ega tõestama hakata. aga nii ta on. kui sina pole näinud siis ei tähenda, et veel olemas ei ole. ja ega asi ei peagi eesti tingimustes tagasi teenima icon_wink.gif võibolla tehakse tööd eestis, aga mitte eesti turule icon_rolleyes.gif aga jah las jääb, kui ei usu siis ei usu ja ei viitsi eriti pingutada ka, et sulle tõestada. over and out.

_________________
O: Socket A emaplaadi
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=242051&highlight=
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
urmas1
HV kasutaja

liitunud: 15.09.2005




sõnum 24.01.2006 23:51:29 vasta tsitaadiga

Ma ütlesin elektroonika remondiga tegelevates firmades.Elcoteq mis teeb telefone allhankena rootsi muidugi on.Sama hästi võin ma sulle mõnda oma digitaalset sagedusmõõtjat või ostsillograafi näidata ja väita,et kumbki maksis 500 000 ja kuna sa nendest midagi ei tea,siis kuulutad minu tööriistade kohta sama.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tuumaparakas
Piiratud kasutaja
tuumaparakas

liitunud: 05.11.2001




sõnum 25.01.2006 00:09:59 vasta tsitaadiga

urmas1 kirjutas:
Ma ütlesin elektroonika remondiga tegelevates firmades.Elcoteq mis teeb telefone allhankena rootsi muidugi on.Sama hästi võin ma sulle mõnda oma digitaalset sagedusmõõtjat või ostsillograafi näidata ja väita,et kumbki maksis 500 000 ja kuna sa nendest midagi ei tea,siis kuulutad minu tööriistade kohta sama.


nunuh icon_smile.gif tore, et said enda tarkusega ja riistadega hiilata , aga mine nüüd tinuta mõnda telekat edasi. ma ju ütlesin, et aitab sellest teemast. ühesõnaga kui sina pole näinud ei tähenda, et kellelgi pole icon_biggrin.gif

_________________
O: Socket A emaplaadi
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=242051&highlight=
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
urmas1
HV kasutaja

liitunud: 15.09.2005




sõnum 25.01.2006 11:22:28 vasta tsitaadiga

Tavaline 220V puhur,mil sees hõõguv 220V vahelduvvooluga toidetav kütteelement annab ju sellise staatilise laengu,et kui kuumus proset ei riku,siis staatilisest elektrist tekkiv ülepinge kindlasti.
http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?showtopic=3324&hl=
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 25.01.2006 12:10:14 vasta tsitaadiga

urmas1 kirjutas:
Tavaline 220V puhur,mil sees hõõguv 220V vahelduvvooluga toidetav kütteelement annab ju sellise staatilise laengu,et kui kuumus proset ei riku,siis staatilisest elektrist tekkiv ülepinge kindlasti.
http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?showtopic=3324&hl=

See teema on küll natuke OT-ks kiskunud, aga tahaks ikkaga mingeid fakte teada.
missugune on "selline laeng"? tahaks konkreetseid numbreid, hea oleks mingi link lehele, kus seda on mõõdetud.
Soojapuhur oli Makita HG5002, kasutasin esimest "käiku", see annab 350*C, kaugusega mängides saab seda mingil määral muuta.
Ja kas sa oled kunagi tahtlikult proovinud proset staatikiga ta ppa?
Mina olen, aga ei õnnestunud ja ma pole ainus- olen sellistest üritustest ennegi lugenud.
Pole see asi nii hull, kuigi loomulikult võimalus on olemas.
urmas1 kirjutas:
Kas oled ülejäänud detailid GPU ümber fooliumiga kuumuse eest kaitsnud?Selline meetod on küll õudne õnnemäng.Kuidas sa tead,et seespool olevad jalad on kindlalt kinni jäänud?Ja,et puhuriga kuumutades tina jalgade juures nii ei ole voolanud,et mitu jalga on omavahel lühises,Kampoliga kipub ju eriti voolama?Kui tina vähe,siis ei jää jälle kinni.Ma olen nii lääne elektroonikafoorumeid lugenud,kui eesti Tevalo foorumit aga tõesti,et kuumapuhuriga keegi protsessorit joodab,kuulen esimest korda.Netis on ahjus kuumutajaid ja protsessorite liimijaid jne..küll,aga ma olen lugenud seda nagu nalja ja väljamõeldist.Millist kuumaõhu püstolit kasutad?

Kuumaõhuga jootejaam on väga levinud asi muuseas. Vähemalt proffide, tavakasutajale on see paraku kallis.

urmas1- ei maksa kohe teisi idiootideks nimetada, kui ise ei usu või arvad, et see pole õige.
Ka seal tevalo foorumis võis lugeda, et ma pole ainus, kes sama meetotid kasutades on kiipe vahetanud.
Eestis on väga kalleid mõõtesedmeid jm tehnikat olemas- olen ise kunagi tegelenud nende müügiga (konkreetselt Fluke-i jm Tevalo ridades) ja arvan, et olen ennast suhteliselt hästi kusis hoidnud sellel alal.
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tint
HV veteran

liitunud: 26.01.2003




sõnum 25.01.2006 12:59:13 vasta tsitaadiga

OT küll, kuid huvitav on tarkade meeste väitlust lugeda thumbs_up.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sathanas
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2003




sõnum 25.01.2006 14:02:55 vasta tsitaadiga

vägagi huvitav teema, loodame et see ettevõrmine ka lõpuks vilja kannab icon_razz.gif
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  MSI Radeon 9800 pro põlenud core mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.