Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  kõik plaadil olevad .cda helifailid on mahuga 1 KB ?? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 20.12.2005 00:15:21 kõik plaadil olevad .cda helifailid on mahuga 1 KB ?? vasta tsitaadiga

jama on siis selles, et kuulates seda plaati muusikakeskuses on kõik korras, kuid kui panna arvutisse, siis avaneb selline pilt:

milles asi ja kuidas ikkagi arvutis ka kuulata saaks? proovisin ise erinevaid playereid, kuid abi ei olnud icon_neutral.gif
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.12.2005 00:16:53 vasta tsitaadiga

Sa vist proovid neid faile arvutisse copyda. Nii ei saa. Või olen ma valesti aru saanud? Igastahes ma saan küll nii kuulata plaadi pealt.
Kommentaarid: 240 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NuCleo
Kreisi kasutaja
NuCleo

liitunud: 20.09.2004




sõnum 20.12.2005 00:16:57 vasta tsitaadiga

Aga neidsamuseid kuuladki. XP-l on mingi kopikaitse peal vms. Sestap ei näitagi faile täies mahus, et saaks kohe arvutisse kopeerida neid.
vms (umbes midagi nii see värk on)

_________________
'sup?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dexter666
HV veteran
dexter666

liitunud: 29.08.2002




sõnum 20.12.2005 00:23:23 vasta tsitaadiga

otse plaadi pealt saad kuulata kui cd-romi juurest helikaardini audiojuhe veetud.
Samas võid ju need cda failid mp3-ks rippida musicmatchiga näiteks.
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 20.12.2005 00:35:01 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Sa vist proovid neid faile arvutisse copyda. Nii ei saa. Või olen ma valesti aru saanud? Igastahes ma saan küll nii kuulata plaadi pealt.

eip, ei taha arvutisse tirida.

kui WMP'il lülitasin ümber analoog reziimi, siis sain neid kuulata, kuid osadel paladel on kvaliteet suht jama, kuid muusikakaeskuses on kvaliteet hea ning osad laulud ei mängi arvutis üldse. Lauludel on justkui selline särin sees. Kuidas saada nad korralikult mängima?

EDIT//nüüd pikemal katsetamisel tuli välja, et ikka kõikidel paladel hakkab mingi natukese aja pärast seesama pala vahele mängima ning ka mingi krõbin läheb peale. Tundub jah, nagu sihilikult heli kvaliteeti rikutaks. Kuidas sellest mööda pääseda? Millist playerit kasutada? Ise olen WMP'it kasutanud.
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 20.12.2005 01:08:01 vasta tsitaadiga

Proovi näiteks Linuxis mõne pleieriga mängida, see välistaks igasuguse wini poolse isetegevuse.

Minu arvamus on et helikaart ja/või draiverid rikuvad kvaliteedi ära.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 20.12.2005 01:11:24 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Proovi näiteks Linuxis mõne pleieriga mängida, see välistaks igasuguse wini poolse isetegevuse.

Minu arvamus on et helikaart ja/või draiverid rikuvad kvaliteedi ära.


see Linuxi alla jõudmine võib aega võtta icon_smile.gif aga igasugune muu muusika ja meedia on korraliku kvaliteediga icon_confused.gif
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 20.12.2005 01:20:01 vasta tsitaadiga

mightythor kirjutas:
see Linuxi alla jõudmine võib aega võtta
Igal enesest lugupidaval arvuti kasutajal peaks olema vähemalt miski livecd, dualboot on muidugi parem icon_wink.gif
mightythor kirjutas:
aga igasugune muu muusika ja meedia on korraliku kvaliteediga
Siis võib asi tõesti olla WMP's.
Proovi algatuseks kasvõi winamp'i. Kui seal on sama probleem siis hangi endale miski Linuxi versioon icon_smile.gif

[edit]
typos

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"


viimati muutis Ho Ho 20.12.2005 01:27:18, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
haipija
HV kasutaja
haipija

liitunud: 03.03.2004




sõnum 20.12.2005 01:25:27 vasta tsitaadiga

nõustun ülalkõnelejaga, proovi WinAmp'i ! parim MP3 mängija imho! icon_wink.gif thumbs_up.gif
_________________
..:.FL Studio, Pro53, FM7.:..
Aita mul koguda StarGateWars armeed! Klikka, see on valutu ja aitab mind väga palju. Tänan!
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
8
HV Guru

liitunud: 27.04.2005




sõnum 20.12.2005 01:30:54 vasta tsitaadiga

Need .cda failid on lihtsalt sellised indeksfailid, mis suunavad CD muusikafaili peale (mis ise on tegelikult .wav formaadis) ja seetõttu peavadki sellised väikesed olema. Kuulamiseks piisab neile .cda'dele klikkimisest küll, aga faili (ka .wav) arvutisse saamiseks tuleb rippida, mitte kopeerida.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.12.2005 01:50:41 vasta tsitaadiga

just! ja minumeelest ei pea tavalise muusika cd kuulamiseks arvutis olema mitte mingisugust juhet veetud optilisest seadmest helikaarti! ...jätan omale võimaluse eksida, kuid minu kogemus nagu ütleb, et saab ka ilma selle juhtmeta täiesti edukalt hakkama icon_biggrin.gif
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 20.12.2005 02:33:34 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Igal enesest lugupidaval arvuti kasutajal peaks olema vähemalt miski livecd, dualboot on muidugi parem icon_wink.gif

mul on isegi Ubuntu Live CD olemas, kuid ei viitsinid eriti oma mitte eriti kaasaegse raaliga seda bootimisprotsessi läbi teha (loomulikut kui muu poleks aidanud, oleksin ka selle tee ette võtnud) icon_smile.gif

kasutan ise ka WinAmpi pidevalt ja sellega proovisingi esimesena, kuid paraku laulu pealkirja ja pikkuse näitamisest ma temaga kaugemale ei jõudnud.

Aga ühesõnaga sain probleemi lahendatud, kuid tegelt ei saanud ikkagi päris täpselt aru, milles jama oli. Nimelt on mul masinas kaks CD draivi- üks vanem ja teine uuem. Üldiselt kasutan seda vanemat ja nii ka seekord. Kuid nagu juba eestpool kirjeldasin, siis muusikat ma korralikult mängima ei saanud (WMP oli ainus, mis natukenegi mängis (vigaselt), teised ei teinud üldse välja peale selle, et loo pikkuse näitasid ära). Nüüd aga proovisin nii, et tõstsin plaadi uuemasse draivi, ning üllatuseks hakkas muusika mängima kenasti. Mõlemast draivist oli veetud ka see kaabel helikaarti. Kas selline asi on loogiline, et millegipärast ei toeta vanem draiv sellist muusika plaati, kus on need cda failid, mis viivad tegelike .vaw failideni?
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eints
Kreisi kasutaja
Eints

liitunud: 14.10.2003




sõnum 20.12.2005 05:31:20 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kas selline asi on loogiline, et millegipärast ei toeta vanem draiv sellist muusika plaati, kus on need cda failid, mis viivad tegelike .vaw failideni?

Ei
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.12.2005 08:55:59 vasta tsitaadiga

.cda'd on jah nö. index failid, mida windoosa sulle näitab. Tegelikult polegi neid faile seal plaadil reaalselt olemas... selle faili avamine käsib lihtsalt playeri softil plaati teatud kohast mängima hakata
.wav'ina aga ei ole see muusika sul seal mitte... wav'iks saab see muusika ikka peale rippimist.
Helikaardi ja optilise seadme vahel peab juhe olema seljuhul, kui su cd-draiv ei toeta/ei oska korralikult rippida (nagu sinu see vana draiv).
"Analog mode" puhul mängitakse plaati nii, nagu aegade alguses - 1x kiirusega. "Digital mode" puhul on aga tegu põhimõtteliselt rippimise ja samaaegse esitamisega. Eeliseks on see, et siis saad kasutada kõiksugu EQ'sid, Visualization efekte jms.
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 20.12.2005 10:19:18 vasta tsitaadiga

mightythor, koopiakaitsega plaatide puhul on võlusõnad EAC ja cdparanoia icon_wink.gif
Sa võiksid teistele hoiatuseks öelda ka mis plaadiga tegu on.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
8
HV Guru

liitunud: 27.04.2005




sõnum 20.12.2005 19:39:08 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:

.wav'ina aga ei ole see muusika sul seal mitte... wav'iks saab see muusika ikka peale rippimist.


Põhimõtteliselt jah. Kuna audioplaadi puhul me ei saagi rääkida failidest kui sellistest. Aga ideeliselt on see muusika ka audioplaadil wav'ile sarnase olemusega ja sarnaste parameetritega samplingute jada. Lisaks veaparanduskoodid, mis audioplaadil muidugi täiesti erinevad võrreldes dataplaadiga, kuid see ei puutu otseselt enam kasutaja "faili". Küll aga tänu sellele audioplaadi lahjemale veaparandusele (mis võtab vähem ruumi) mahub 80 minutilisele ehk data jaoks 700MB toorikule muusikat salvestada peaaegu 800MB wav-failide jagu, juhul kui teha audio-cd, mitte data-cd.

Aga kas see eraldi helijuhe CD draivist audiokaarti polnud vajalik eelkõige siis kui kasutada CD mängijat, millel on riistvaraline play nupp olemas? Et siis arvutist sõltumatult seda käsitsi juhtides. Aga ma võin siinkohal ka eksida.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.12.2005 20:25:26 vasta tsitaadiga

8 kirjutas:
Aga kas see eraldi helijuhe CD draivist audiokaarti polnud vajalik eelkõige siis kui kasutada CD mängijat, millel on riistvaraline play nupp olemas? Et siis arvutist sõltumatult seda käsitsi juhtides. Aga ma võin siinkohal ka eksida.

jep... enamvähem see ta mõte ongi... (mitte-rippiv player mängitab plaati samamoodi nagu see riistvaraline nupp)
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 27.12.2005 08:07:27 vasta tsitaadiga

nüüd olen siis niikaugele saanud (endaarust mitte midagi tegemata) et kui panen selle plaadi sisse, klikkan mingil lool või lugudel, et mingi playeriga (see ei loe millisega) mängima hakkaks, siis esialgu hakkab lugu ilusti jooksma, kuid umbes 5 sekundi pärast hakkab seesama lugu taustal valjemini mängima ja siis jäävadki korraga mängima. Kui panen aga näiteks playeri kinni, siis jäävad mõlemad vait icon_smile.gif Samas vaadates task manageri alt, siis seal mingi teine player lahti ei ole. Mul on see juhe ka CD-DRIVE ja helikaardi vahel, et äkki mängib siis sealt otse, kuid miks ta siis vait jääb kui playeri kinni panen ?
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  kõik plaadil olevad .cda helifailid on mahuga 1 KB ??
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.