Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  www.ekool.ee märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 18.10.2005 18:21:01 www.ekool.ee vasta tsitaadiga

Mis värk on? Need inimesed, kes seda projekti juhivad ei näita küll mingisugusti organiseerimisvõimet üles. Juba üle poole esimese veerandist on olnud probleeme serveri stabiilsusega. Sellele leiti ajutiselt lahendus - piirati õpilastele ja lapsevanematele sisselogimine 14:00-16:00. Nüüd seoses veerandi lõpuga pole ka see ennast õigustanud ja piirangut on tõstetud koguni 14:00-18:00. Ennekuulmatu icon_eek.gif rate.ee äkki paneks ka mitte-modedele keset tipptundi kinni, sest server ei kannata ja adminnid ei saa hakkama?

On lubatud UUEL VEERANDIL uut serverit ja sellega paremat stabiilsust (praegusega võrreldes oleks parem stabiilsus ka see kui ekool.ee pooltel juhtudel päringutele 5 sekundi jooksul vastaks). Hetkel on leht aeglasem ja ebastabiilsem kui Serverimaailm oma kõige hullematel aegadel. Õpetajad, kes oma hindeid sisestavad peavad iga kord palvetama, et server ikka päringule vastaks, kuna tänu SUUREPÄRASELE ekooli interface'le ei saa sisestatut ka Back nupuga päästa, kuna sellel interfaces LIHTSALT EI SAA KASUTADA brauseri Back nuppu. ekool üllatab taas icon_mad.gif
Kui uuel veerandil ka asi korda saab (selleks ei anna hetkel küll miski lootust), siis on selline korralagedus siiski valitsenud juba nädalaid.

Kas arendajad ei osanud siis tõesti sellise olukorraga arvestada!? Millised ebakompetentsed isikud juhivad e-kooli projekti icon_exclaim.gif icon_question.gif thumbs_down.gif

edit: just praegu pidin ma ootama üle 30 sekundi, et ekooli sisse logida ning pärast seda umbes sama palju iga järgneva operatsiooni tegemiseks. Ning vahest ei saagi üldse sisse logida icon_neutral.gif

_________________


viimati muutis cbr 18.10.2005 18:48:20, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v6sa
HV Guru
v6sa

liitunud: 29.01.2004




sõnum 18.10.2005 18:24:19 vasta tsitaadiga

nojah mis teha kui windows on OS, tegelt ei tea kas see t6si on..
aga asja (lehe kood) v6iks GNU tyypidele teha anda.

_________________
Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mks
HV veteran

liitunud: 27.09.2004




sõnum 18.10.2005 18:37:13 vasta tsitaadiga

aga mis sa siin halad sellest, kurda kellelegi, kes midagi ette võtta saab... näiteks eelnevatel aastatel on ekool veerandi viimastel nädalatel õpilastele ja lapsevanematele üldse suletud, seega isegi imestan, et veel hommikuti teile avatud on... ka meile lubati veerand veerandi järel suuremat stabiilsust...

samas rate.eega on võrdlus kohatu, sest rate.ee on siiski meelelahutuskeskkond, ekool aga asendab klassipäevikuid

kui nüüd natuke veel OT kommenteerida, siis rate.ee võiks põrgutules põleda ja igaveseks suletud olla icon_wink.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 18.10.2005 18:46:01 vasta tsitaadiga

mks kirjutas:
aga mis sa siin halad sellest, kurda kellelegi, kes midagi ette võtta saab... näiteks eelnevatel aastatel on ekool veerandi viimastel nädalatel õpilastele ja lapsevanematele üldse suletud, seega isegi imestan, et veel hommikuti teile avatud on... ka meile lubati veerand veerandi järel suuremat stabiilsust...

Samas ei saa ju sellist olukorda kuidagi normaalseks pidada? Ma olen nõus, et ok kannatab ära, inimene harjub kõigega, kuid see pole ju normaalne asjade ajamine mitte. Ma usun, et sellest on juba palju kurdetud, minu kurtmine ei muudaks midagi. Lihtsalt huvitaks, et kuidas selline asi suudeti nii paljudele koolidele pähe määrida ja nüüd jäädakse asja haldamisega hätta icon_rolleyes.gif

_________________
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2005 18:48:39 vasta tsitaadiga

mis on yhist hv'l ja ekoolil?

noh hea küll, IT teema, aga milleks siin halada icon_rolleyes.gif


viimati muutis olc 18.10.2005 18:50:43, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neros
HV Guru
neros

liitunud: 26.11.2003




sõnum 18.10.2005 18:49:28 vasta tsitaadiga

v6sa kirjutas:
nojah mis teha kui windows on OS, tegelt ei tea kas see t6si on..
aga asja (lehe kood) v6iks GNU tyypidele teha anda.


icon_eek.gif ma arvasin siiamaani, et asi mingi RHEL peal istub, aga et Windows... icon_eek.gif

Ma kaldun miskipärast arvama, et isegi HV seltskond saaks selle koodi korrastamisega hakkama..

_________________
GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 18.10.2005 18:49:51 vasta tsitaadiga

olc kirjutas:
mis on yhist hv'l ja ekoolil?

Mis on ühelgi teemal Üldfoorumis ühist hv'ga? IT valdkond, muud midagi.

_________________
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2005 18:50:55 vasta tsitaadiga

Itimehed riigiasutustes kah väga lollid olla ei tohiks (palju neist ju ka HV-s), samas ei tea me ju, kelle käkerdis see on icon_neutral.gif
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 18.10.2005 18:52:06 vasta tsitaadiga

Seda peaks arendama vist erakapital. Projekti koordineerib Vaata Maailma Sihtasutus.
_________________
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 18.10.2005 18:55:03 vasta tsitaadiga

madedog kirjutas:
v6sa kirjutas:
nojah mis teha kui windows on OS, tegelt ei tea kas see t6si on..
aga asja (lehe kood) v6iks GNU tyypidele teha anda.


icon_eek.gif ma arvasin siiamaani, et asi mingi RHEL peal istub, aga et Windows... icon_eek.gif

Ma kaldun miskipärast arvama, et isegi HV seltskond saaks selle koodi korrastamisega hakkama..

Nii, veidi asjaosalisena tean, mis süsteemi taga - rakendus ise jookseb javal (ehk siis tomcat, kui kellelegi misket ütleb)
ja HV seltskond koodi korrastama... kuna minu teada puudub süsteemil täielik dokumentatsioon ja põhimõtteliselt on asja valdavalt kokku pannud üks inimene (võinoh, hetkel tegeleb koodipoolega üks inimene) siis karta on, et erilist edu see ettevõtmine ei kannaks

Mis puutub ekooli kiirusesse - inimesed, kasutage hommikul/õhtul/öösel.. ise saan kenasti hakkama

//ühe kooli ekooli admin//

_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v6sa
HV Guru
v6sa

liitunud: 29.01.2004




sõnum 18.10.2005 18:56:54 vasta tsitaadiga

vaata maailma on yks kuradi msi kylje alla pugemine, nagunii neile maksti selle eest ju et msi pähe määrida. nüüd korjavad selle vilju ebastabiilse ekooli näol. ms burn in hell!
_________________
Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2005 18:58:59 vasta tsitaadiga

kas java mitte suur ressursiõgard pole? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 18.10.2005 18:59:04 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
Mis puutub ekooli kiirusesse - inimesed, kasutage hommikul/õhtul/öösel.. ise saan kenasti hakkama

Ehk siis: õpetajad ärge jumala eest oma tööajal e-kooli kasutage; õpilased, valige ekooli järgi aega millal õppida, kuna koduseid ülesandeid vaadata võib mõnikord osutada võimatuks icon_wink.gif

_________________
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neros
HV Guru
neros

liitunud: 26.11.2003




sõnum 18.10.2005 18:59:40 vasta tsitaadiga

v6sa, word thumbs_up.gif.
ref, selletõttu ongi see süsteem nii (vabandage väljendust, aga) pasane, et ainult üks inimene. Ja veerandi/aasta lõpus ei aita see öösi kasutamine ka midagi! Ma mäletan, et 2004nda aasta lennud said niimoodi kaela oma ekooliga ja printimisega, öö läbi ootasid neid!

_________________
GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 18.10.2005 19:11:31 vasta tsitaadiga

tsitaat:
ref, selletõttu ongi see süsteem nii (vabandage väljendust, aga) pasane, et ainult üks inimene. Ja veerandi/aasta lõpus ei aita see öösi kasutamine ka midagi! Ma mäletan, et 2004nda aasta lennud said niimoodi kaela oma ekooliga ja printimisega, öö läbi ootasid neid!

Ega sa praegu ekooli ja EHISt (ehis.hm.ee) segi ei aja ? kuna printimised (hinnetelehed/tunnistused lõpuklassidele) käivad läbi EHISe (ja see on tõesti möödapanek)
Mis üldiselt puutub javasse ja selle resursinõudlikusesse... noh, php peal sellist süsteemi ei ehita eriti icon_sad.gif ja .Net on veel hullem (see, miks ei ehita, ei kuulu selle teema vaidluse alla, kui soovi kolime vaidlemiseks võitlustandrisse?)

Aga jah, teie siin näete tõenäoliselt üht osa (õpetaja/õpilane/lapsevanem)... ma kahjuks pean päevast päeva tegelema nendega ja otseloomulikult on veerandilõpp see, kui õpetaja tuleb kurtma, et tal mõni tulp (perioodihinded, käitumine, hoolsus vms puudu) ja siis on seda kohe vaja. Ma lihtsalt teen klõpsu ära ja tegelen muude asjadega ootamise ajal (HV näiteks icon_razz.gif).
Üldiselt, Vaatamaailma müüs ekooli maha ja ei kordineeri seda enam eriti.... Ja õpetajate töös ekooli aeglus on vaevalt ehk jäämäe tipp, kui siin õpetajaid lugemas, siis tõenäoliselt nõustutakse (kui hetkeemotsioonid ekooli mittetöötamise osas maha surutakse icon_razz.gif)

_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 18.10.2005 19:34:26 vasta tsitaadiga

v6sa kirjutas:
vaata maailma on yks kuradi msi kylje alla pugemine, nagunii neile maksti selle eest ju et msi pähe määrida. nüüd korjavad selle vilju ebastabiilse ekooli näol. ms burn in hell!
Olgu OS mis tahes kuid Tomcat on opensource asjandus ning peaks olema üsnagi kõrgelt hinnatud
Skeptik kirjutas:
kas java mitte suur ressursiõgard pole? icon_rolleyes.gif
Kui korralikult teha siis mitte. Suure tõenäosusega on piduriks hoopis andmebaas mitte Java server. Muidugi eks see oleneb ka sellest mis raud seda veab. Kui ikka mälu otsa saab ning toimub pidev swappimine võib viga selles olla.

viimati muutis Ho Ho 18.10.2005 19:35:08, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avalanche6
HV vaatleja
avalanche6

liitunud: 06.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2005 19:34:37 vasta tsitaadiga

Naljakas asi see ekool. Praegu(18.10.05 :: 19.35) on selline kiri:
Ajutiselt on e-Kooli kasutamine õpilastel-lapsevanematel kell 14-22 piiratud, vabandame ebamugavuste pärast.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2005 19:43:43 vasta tsitaadiga

Johhaidii, PHP peal annaks seda väga edukalt jooksutada.
Öösel tahavad õpilased magada, mitte eKooli laadimist oodata, icon_evil.gif
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 18.10.2005 20:11:53 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
Üldiselt, Vaatamaailma müüs ekooli maha ja ei kordineeri seda enam eriti.... Ja õpetajate töös ekooli aeglus on vaevalt ehk jäämäe tipp, kui siin õpetajaid lugemas, siis tõenäoliselt nõustutakse (kui hetkeemotsioonid ekooli mittetöötamise osas maha surutakse icon_razz.gif)

Kes seda üldse omab/haldab/arendab/rahastab hetkel?

_________________
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 18.10.2005 20:27:29 vasta tsitaadiga

cbr kirjutas:
Kes seda üldse omab/haldab/arendab/rahastab hetkel?

Uueks omanikuks peaks olema IT Grupi ja BaltCapi ühisfirma Koolitööde AS (kus maal juriidika ja kust täpselt raha tuleb ma kahjuks ei tea). Tõsi, tuge pakuvad hetkel siiski veel nö. vanad tegijad, ehk inimesed kes asja arendamise/tegemise juures olnud.

_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2005 21:07:26 vasta tsitaadiga

a kas siis tänapäeval lapsed/õpilased ülsde ise yles ei kirjuta, mis ülesanded kodus ära teha tuleb?
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 18.10.2005 21:08:19 vasta tsitaadiga

Dijital kirjutas:
a kas siis tänapäeval lapsed/õpilased ülsde ise yles ei kirjuta, mis ülesanded kodus ära teha tuleb?

Asi on rohkem põhimõttes. Muidugi on õpilaspäevik ka olemas. Aga kuskilt mujalt kui ekoolist ma oma hindeid näiteks ei näe...

_________________


viimati muutis cbr 18.10.2005 21:10:10, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ZAndlamb
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2005 21:08:37 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Teie kasutaja ei oma ühtegi rolli, millega sisse logida.

Kavala lause on nad välja mõelnud...
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2005 21:22:09 vasta tsitaadiga

Tegelikult on nii, et igaüks peab ikka oma hindeid ise teadma. E-kooli süsteem on küll jama jah aga mingid kodutööd või hinnete teadasaamine sellest nüüd küll ei sõltu. Nende põhjuste taha kohe kindlasti ei maksa ronida!
_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2005 21:23:39 vasta tsitaadiga

samas kui asi on tehtud ja raha alla pandud, aga ei tööta nii nagu peaks siis... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2005 21:33:31 vasta tsitaadiga

taifunk kirjutas:
Tegelikult on nii, et igaüks peab ikka oma hindeid ise teadma. E-kooli süsteem on küll jama jah aga mingid kodutööd või hinnete teadasaamine sellest nüüd küll ei sõltu. Nende põhjuste taha kohe kindlasti ei maksa ronida!


Klassipäevikud kaotatakse ära ja hinnetelehegi saab vaid 2 korda veerandis.
Ega need õpetajadki eriti aldid pole hindeid avaldama.

Ise kardan järgmisest veerandist algavat segadust, kus parandatud hinded ununevad õpetajatel sisestada.
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2005 21:45:58 vasta tsitaadiga

No kuulge!
Kas siis õpetaja ei ütle peale tööde tegemist hindeid ega jaga töid kätte? Ja peale vastamist saad samuti hinde koheselt teada!
Suur raha on tõesti alla pandud ja absoluutne õigus on nõuda selle süsteemi toimimist. Lihtsalt tahan öelda, et hinnete ega kodutööde teadasaamine ei sõltu e-kooli süsteemist. Lihtsalt laisk ollakse kui ei viitsita päevikusse kodutöid ega hindeid märkida. Netist on loomulikult ju mugavam vaadata icon_razz.gif

_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
T6nnn
HV kasutaja
T6nnn

liitunud: 03.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2005 22:08:22 vasta tsitaadiga

taifunk nagu juba eelpool mainitud on asi põhimõttes, miks see asi siis on kui ta ei tööta nii nagu ta peaks.[/b]
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2005 22:12:05 vasta tsitaadiga

T6nnn, ja nagu eelpool minu poolt samuti korduvalt öeldud siis nõustun ma kurjustamise õigusega täiesti. Lihtsalt toonitan, et vigase süsteemi taha ei maksa oma tegemata koolitöid või teadmatust hinnete suhtes peita. Kõik!
_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
syxxpacc
HV vaatleja

liitunud: 11.10.2002




sõnum 18.10.2005 22:26:48 vasta tsitaadiga

õnneks enam ei pea ise ekooliga mässama icon_razz.gif aga eelmine õppeaasta 2004/2005 küll probleeme ei olnud. iga kell sai ligi ning piisavalt kiire oli ka, aga noh ju siis nüüd see stabiilsus kadus icon_razz.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 18.10.2005 22:48:03 vasta tsitaadiga

Stabiilsus kadus, sest tallinna haridusameti otsusega läksid kõik tallinna koolid ekoolile üle (paberpäevikuid põhimõtteliselt pole).
Ja konkreetselt pole olemasolev baas eriti võimeline hakkama saama (nüüd muu rakendus juba ok, lisati teine server).. lihtsalt päringuid on tsipa palju

_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
f0rc3
HV vaatleja

liitunud: 19.04.2004




sõnum 18.10.2005 23:35:18 vasta tsitaadiga

ekool on ikka imep2rane leiutis


..

kui see ka t88taks kui seda vaja on >D

aga hindeid ja koduseid t8id saan mina ainult sealt.. sest minul 6pilasp2evikut pole
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hoopismina
HV kasutaja

liitunud: 05.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2005 07:38:10 vasta tsitaadiga

Dijital kirjutas:
a kas siis tänapäeval lapsed/õpilased ülsde ise yles ei kirjuta, mis ülesanded kodus ära teha tuleb?

Kuna gümnaasium lõpetatud siis ei pea enam ekooliga kokku puutuma kuid õnneks eelmisel aastal oli see üpriski stabiilne.
Muideks teatud kodudööd, igale õpilasele individuaalne, pandi meil küll ainult ekooli ja öeldi et sealt vaataksime..
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 19.10.2005 07:40:03 vasta tsitaadiga

f0rc3 kirjutas:

kui see ka t88taks kui seda vaja on >D

aga hindeid ja koduseid t8id saan mina ainult sealt.. sest minul 6pilasp2evikut pole

Ekooli idee on pigem hinnete/päevikute arhiiv ja lapsevanema võimalus näha oma võsukeste hindeid/koduseid töid õpetajale helistamata. Samuti _peaks_ tänu ekoolile vähenema koju saadetava paberikraami maht (hinnetelehed, arupärimised puudumiste kohta, märkused jnejnejne). Õpilaste kodutööd peaksid aga olema ka igal õpilasel õpilaspäevikus kirjas (ok, reaalsus on see, et kes ekooli kasutab see enamjaolt üles ei märgi).
Mis puutub jätkuvalt rakenduse võimsusesse, siis viimaste meilide järgi lubatakse aasta lõpuks uut andmebaasiserverit (hetkel jookseb rakendus clusterdatult kahe masina peal, kuid baas on ühe masina peal), mis peaks asja kiiremaks tegema.
Oma kogemusest võin öelda, et kevadel (enne uut liitumislainet), viimase veerandi lõpus, töötas ekooli kenasti, puudus ka see tüüpiline veerandilõpu vanemate/õpilaste kinnikeeramine... Ehk siis nagu näha suudab rakendus töötada, kuid hetkel tsipa suurt tükki püütakse hammustada.

_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2005 15:50:45 vasta tsitaadiga

taifunk kirjutas:
No kuulge!
Kas siis õpetaja ei ütle peale tööde tegemist hindeid ega jaga töid kätte? Ja peale vastamist saad samuti hinde koheselt teada!
Suur raha on tõesti alla pandud ja absoluutne õigus on nõuda selle süsteemi toimimist. Lihtsalt tahan öelda, et hinnete ega kodutööde teadasaamine ei sõltu e-kooli süsteemist. Lihtsalt laisk ollakse kui ei viitsita päevikusse kodutöid ega hindeid märkida. Netist on loomulikult ju mugavam vaadata icon_razz.gif


Ega kõik õpetajad tõesti sulle hindeid ei avalda.
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2005 15:51:56 vasta tsitaadiga

Loll jutt!
Selgita lähemalt... icon_rolleyes.gif

_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2005 15:57:17 vasta tsitaadiga

taifunk kirjutas:
Loll jutt!
Selgita lähemalt... icon_rolleyes.gif


Ei ole loll, täitsa tõsi.
Mõni õpetaja on selline, kes sulle lihtsalt hinde paneb ilma ütlemata.

(Siinkohal tervitused minu keemia õpetajale, kes mulle veerandiks 2-e pani) icon_evil.gif
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2005 15:58:54 vasta tsitaadiga

Ja küsida siis ei saa?

/me ei taha uskuda...

_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2005 16:05:18 vasta tsitaadiga

taifunk kirjutas:
Ja küsida siis ei saa?

/me ei taha uskuda...


Mõni õpetaja ütleb otse: "Hinnetelehelt vaatad!".
Või nt. seda, et tunnitöö eest hinne pandud, tihti ei öelda. Varem oli klassipäevik, kust piiluda, nüüd kaob seegi ära.
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 19.10.2005 16:07:41 vasta tsitaadiga

Ardo kirjutas:
Või nt. seda, et tunnitöö eest hinne pandud, tihti ei öelda. Varem oli klassipäevik, kust piiluda, nüüd kaob seegi ära.

Õigemini ongi juba kadunud. Klassipäevikut ei kasuta enam keegi. Kõik on ekoolis, sest tegu on ju ometi nii laste kui õpetajate tööd lihtsustava ja kiirendava süsteemiga icon_wink.gif icon_lol.gif

_________________
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2005 16:11:23 vasta tsitaadiga

cbr kirjutas:
Ardo kirjutas:
Või nt. seda, et tunnitöö eest hinne pandud, tihti ei öelda. Varem oli klassipäevik, kust piiluda, nüüd kaob seegi ära.

Õigemini ongi juba kadunud. Klassipäevikut ei kasuta enam keegi. Kõik on ekoolis, sest tegu on ju ometi nii laste kui õpetajate tööd lihtsustava ja kiirendava süsteemiga icon_wink.gif icon_lol.gif


On ta jee lihtsustav icon_biggrin.gif
Raudselt kaovad alguses kellelgi juhuslikult mõne näpuka tõttu kõik hinded ära, keegi saab endale võõrad hinded, mingi hinne unustatakse sisestada jne.
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurikre
HV Guru
Laurikre

liitunud: 20.09.2003




sõnum 19.10.2005 16:17:40 vasta tsitaadiga

Tänase päeval taas rahuldatakse ainult õppetajate vajadusi ja nähes kõrval olevaid õppetajaid siis 10MB per PC netitaga liigub leht nende ees nagu tigu .
Õppilastele ja Lapsevanematele on välja pandud rõõmustav teade: Ajutiselt on e-Kooli kasutamine õpilastel-lapsevanematel kell 14-22 piiratud, vabandame ebamugavuste pärast. Loe: Peale 22.00 te kohe kindasti sinna ei saa icon_wink.gif . Kuna siis on kõikide 78 erineva kooli kõik õppilased seal kes tahavad sellel ajal süsteemi sisse saada ja mis sellepeale tänu süsteemi suurele kiirusele lihtsalt pidurdab ja sinule kenasti erroreid tekitab. Arvestades ,et keskmises koolis on kusagil 500 õppilast ja ekoolis koole 76 sis matemaatkika ja kliente/kasutajaid on vägagi palju .
Laurikre:.

_________________
Need: Windows, .Net, Sharepoint, Exchange, Dynamics, Visual Studio, XNA, Expression, Silverlight, SQL and many other skills? Talk to me icon_smile.gif
Rohkem IT uudiseid iga päev BattleIT lehelt
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 131
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2005 16:18:38 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mõni õpetaja ütleb otse: "Hinnetelehelt vaatad!".
Või nt. seda, et tunnitöö eest hinne pandud, tihti ei öelda. Varem oli klassipäevik, kust piiluda, nüüd kaob seegi ära.

Kui mul näiteks kodus internetti ei oleks (jaa, on ka selliseid icon_eek.gif ) siis ma ei saaksi oma hindeid teada? - Idiootne õpetaja siis. Selle murega võiks kuskile kõrgemale pöörduda!
Klassipäevikust piilumine on pigem selline erandkorras. Enda õpilaspäevik peab ikka püha olema. Saad vähemalt kontrollida, et mingit jama hinnetega ei tekiks.

_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2005 16:20:54 vasta tsitaadiga

taifunk kirjutas:
tsitaat:

Mõni õpetaja ütleb otse: "Hinnetelehelt vaatad!".
Või nt. seda, et tunnitöö eest hinne pandud, tihti ei öelda. Varem oli klassipäevik, kust piiluda, nüüd kaob seegi ära.

Kui mul näiteks kodus internetti ei oleks (jaa, on ka selliseid icon_eek.gif ) siis ma ei saaksi oma hindeid teada? - Idiootne õpetaja siis. Selle murega võiks kuskile kõrgemale pöörduda!
Klassipäevikust piilumine on pigem selline erandkorras. Enda õpilaspäevik peab ikka püha olema. Saad vähemalt kontrollida, et mingit jama hinnetega ei tekiks.


Aga enda päevik pole usaldusväärne, sest kõiki hindeid niikuinii sinna panna ei saa, sest kõiki ei tea alati ka.
Õpilaspäevik pigem ikka koduste tööde jaoks.
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tint
HV veteran

liitunud: 26.01.2003




sõnum 19.10.2005 16:25:26 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mõni õpetaja ütleb otse: "Hinnetelehelt vaatad!".
Või nt. seda, et tunnitöö eest hinne pandud, tihti ei öelda. Varem oli klassipäevik, kust piiluda, nüüd kaob seegi ära.

hinnetelehelt näed sa kaks korda veerandis ja see on keskmine- kui oled 3-4 mees, on hinnetelehel olev pohh. mis sellest hindest siis ikka.
kui ise veel koolis käisin, küll nagu tummahambad ei oldud. ma ei usu, et oled a'la tahvli ees ja teed oma tegemised ära, õps mossitab ja on vait... nädal hiljem kuuled naiste käest saunast või pääsed ekooli ja näed hinnet.
kui õps ei ütle, küsi. ta peaks olema kohustatud sellele vastama.
kui ütleb, et vaata ekoolist, ütle, et ei ole võimalust.
simple.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 19.10.2005 16:30:21 vasta tsitaadiga

Kui õpilane teeb kirjaliku töö, siis ta saab selle ju hindega tagasi? Kui suuliselt vastab ja tõesti juhtub selline õpetaja olema, kes hindeid ei ütle (mida ma ei taha kuidagi uskuda), siis torgake talle õpilaspäevik nina alla, las paneb sinna, sellest ta keelduda ei saa.
Tegelt on asi niimoodi, et õpilased pärivad kogu aeg oma hindeid, isegi siis, kui on need kirjalike tööde all kätte saand. Poiste tüüpiline käitumine kontrolltö kättesaamisel on selline, et töö lendab ilma sellele vaatamata prügikasti. Ime siis, et oma hindeid ei teata. Hinnete vastu hakkavad poisid huvi tundma gümnaasiumi lõpuklassis, kui selgub, et lisaks riigieksamitele arvestab mõni kool vastuvõtmisel ka keskmist hinnet.
Tüdrukud seevastu uurivad ja puurivad töid põhjalikult, loevad punkte mitu korda üle ja võrdlevad sõbrannadega, mõned isegi lõhnastavad ära, seovad roosa paelaga kokku ja panevad hoiule. icon_lol.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 19.10.2005 16:30:36 vasta tsitaadiga

taifunk kirjutas:
Kui mul näiteks kodus internetti ei oleks (jaa, on ka selliseid icon_eek.gif ) siis ma ei saaksi oma hindeid teada?

Igas koolis on arvutiklassid icon_rolleyes.gif

_________________
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tint
HV veteran

liitunud: 26.01.2003




sõnum 19.10.2005 16:36:47 vasta tsitaadiga

nõustun 100% harakaga thumbs_up.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
henry111
HV veteran

liitunud: 10.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2005 16:50:53 vasta tsitaadiga

no jaa , meil kool liitub ka siis järgmisest veerandist e-kooliga
aga paljud õpetajad ikka kurdavad et ei oska ju hindeid märkida , mis siis saab , jääb märkimata icon_neutral.gif
ja nüüd on vähemalt põhjus miks õppimatta , ei saanud e-kooli sisse seega ei teadnud mis õppida on icon_lol.gif
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 19.10.2005 16:50:57 vasta tsitaadiga

henry111 kirjutas:
aga paljud õpetajad ikka kurdavad et ei oska ju hindeid märkida , mis siis saab , jääb märkimata icon_neutral.gif
ja nüüd on vähemalt põhjus miks õppimatta , ei saanud e-kooli sisse seega ei teadnud mis õppida on thumbs_up.gif

See hinnete märkimise mitteoskamine kaob umbes ühe veerandiga. Ekool iseenesest tegelikult ON mugavam kui klassipäevik KUI ta ainult normaalselt töötaks icon_wink.gif

_________________
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  www.ekool.ee mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.