|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
03.05.2005 14:14:32
Mida kontrollida kasutatud läptopi ostul ? |
|
|
Põhimõtteliselt kõike...
Aga hetkel pähe tulevatest asjadest, kui olla tõsiselt paranoiline (peaks ju olema tegelt):
- ekraanil surnud pikslid
- plaadilugeja lugemis-kirjutamisoskus
- kas laadima hakkab kui seina ühendad
- kõvaketta bad sectorid
- mälu korrasolek, näiteks mircrosofti lehelt tõmmatav ja plaadile kirjutatav bootiv tool, mis mälu kontrollib (XP ju teatavasti väga pirtsakas mälude korrasoleku suhtes)
- kui wifi on siis järgi proovida
- klaviatuuri korrasolek
- USB pordid saab näiteks mälupulgaga üle kontrollida ja kui on USB 2.0 pulk siis windows annab märku USB 1.1 pordist.
- ekraani hingede korrasolek
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tomson
HV veteran

liitunud: 22.08.2003
|
03.05.2005 22:11:48
|
|
|
| Võiks veenduda ka, et koprusel poleks mõrasid, vähemalt mitte tähtsates kohtades, näiteks ekraani hingede juures.
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
leits
HV Guru

liitunud: 28.07.2004
|
04.05.2005 07:11:04
|
|
|
| Paneks ka siia ühe soovituse. Nimelt see väike hiirenupp, tihti peale jäetakse see kontrollimata. Sõbral oli konkreetne juhus kui see ei töötanud.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
04.05.2005 08:52:10
|
|
|
... kui on brändimasin, millel võiks olla teooriakohaselt üsna pikk tehasegarantii, aga paberil seda kirjas pole, saab selle reeglina välja uurida vastava firma garantiihooldusest seerianubri alusel. Samuti saab seerianumbri alusel teada, ega läpakas mustas nimekirjas pole ja kui on amtlikult hoolduses käinud, siis ka selle, mida läpakaga hoolduses tehtud on ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
leits
HV Guru

liitunud: 28.07.2004
|
04.05.2005 15:06:11
|
|
|
| DigeBeni oot kui ta mustas on ja ütleme et varastada. Et siis põhmst saab läpakat traceda ka sel juhul? V liht et garantiid ei tehta ja kõik ?
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
04.05.2005 15:12:00
|
|
|
| Vot see huvitaks mind ka et kuidas läpakate puhul need mustad nimekirjad toimivad... Mobiilide puhul operaatorid tegelevad nendega ühiselt, aga kuidas on läpakatega?
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pyromaan
HV kasutaja

liitunud: 01.05.2002
|
04.05.2005 15:55:08
|
|
|
kui on mingi kallim ja mitte eriti vana aparaat, võtaks mingi garantii vähemalt nädal või kaks, et kui mingi suurem jama toimuma hakkab ostab tagasi.
kõik vead ei pruugi kohe välja tulla ja aku pidavust kah ostes kontrollida eriti ei saa (ei viitsi)
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kagu
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2002
|
05.05.2005 19:03:29
|
|
|
Tegin vahepeal väikese kokkuvõtte kahest teemast;
- Dokumente
- Ekraani sangasid - kui seal on pragusi, auke, kolksumis, siis on jama.
- Akut - aku kestivus on tehti asi millega üritatakse tõmmata.
- Kõvaketast - kui tegu on väga lärmaka kettaga, siis on oht, et ketas on viga saanud.
- Korpust - kukkumise jäljed, mõrad. Kui ikka asjal on tugevad triibud või praod,
siis on tegu arvatavasti maha kukkunud isendiga.
- kontrollida nt surnud punkte jm jamasid, samuti,
et saaks heledust normaalselt reguleerida (ühtlaselt).
- proovida läpakat väänata ja raputada (veendumaks, et pilt jääb ette)
üle ei maksa pingutada
- plaadilugeja lugemis-kirjutamisoskus
- kas laadima hakkab kui seina ühendad
- kõvaketta bad sectorid
- mälu korrasolek (memtest vms.)
- kui wifi on, siis järgi proovida
- klaviatuuri korrasolek
- USB pordid (näiteks mälupulgaga)
- ekraani hingede korrasolek
- kõvaketta vastavust mudelile.Businessklassi sülearvutitel tavaliselt alates 5400 rpm.
tihti vahetatakse odavama ja aeglasema vastu (4200 rpm)
- tarkvara litsentsid, ehk siis kas tegu on originaalsoftiga.
(Võibolla on vahepeal format c: tehtud ja uus OS peale pandud,
samas kui kleepekas põhjal osutab millelegi muule.)
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
12.05.2005 23:20:35
ega läpakas mustas nimekirjas pole |
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
| Samuti saab seerianumbri alusel teada, ega läpakas mustas nimekirjas pole |
Plaan ka sülearvuti osta, aga, kust ma saan teada, et see sülearvuti varastatud, mustas nimekirjas pole kui tal kõik paberid olemas, sülearvuti varastamisel võidi ju ka selle ostu dokumendid ära varastada.
Tundub, et kasutatud sülearvutit pole vist mõtet osta.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
12.05.2005 23:51:16
Re: ega läpakas mustas nimekirjas pole |
|
|
| Marie kirjutas: |
| DigeBeni kirjutas: |
| Samuti saab seerianumbri alusel teada, ega läpakas mustas nimekirjas pole |
Plaan ka sülearvuti osta, aga, kust ma saan teada, et see sülearvuti varastatud, mustas nimekirjas pole kui tal kõik paberid olemas, sülearvuti varastamisel võidi ju ka selle ostu dokumendid ära varastada.
Tundub, et kasutatud sülearvutit pole vist mõtet osta. |
Sõltub mida selle läpakaga tahad tegema hakata. Sama raha eest ostetud vana äriklassi läpakas on reeglina tugevama konstruktsiooniga näiteks. Näiteks Compaq Armada M700, minu käes oli see ligi 3a, nüüd on ligi 2a õe käes olnud ja ikka suht karmi ning hoolimatut kohtlemist saanud - siiani elab, hiljuti sai wifi sisse.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kivialune
HV vaatleja

liitunud: 07.04.2005
|
15.05.2005 21:13:52
|
|
|
Müügi vahetuse foorumis võiks tulevikus olla kohustuslik, et inimene paneb kirja (vähemasti uuematel: alla paari aasta vanadel lapakatel) SERIAL# ja TYPE
Alles oli just selline asi https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=175751
Saab kohe teema lukku panna ja vähemasti siin poleks seda äritsemist
_________________ Koer hammustab, sest kardab |
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
15.05.2005 21:31:48
|
|
|
| kivialune kirjutas: |
Müügi vahetuse foorumis võiks tulevikus olla kohustuslik, et inimene paneb kirja (vähemasti uuematel: alla paari aasta vanadel lapakatel) SERIAL# ja TYPE
Alles oli just selline asi https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=175751
Saab kohe teema lukku panna ja vähemasti siin poleks seda äritsemist |
Manufacturer Dell Computer Corporation
Product 0W0328
Serial Number .74YJX0J.CN7016639QE17K.
Kust see info pärines, et see arvuti oli varastatud.
Ja kuhu ma sellise infoga lähen, toksin goglese või, või pean enne sülearvuti ostu politseisse pöörduma, seal vaadataks, et sellel mutrid lahti põrunud ja soovitatakse poodi arvutit ostma minna.
Ma ei usalda Eesti Vabariigi politseid, lähed sealt abi saama, tõmbad hoopis enesele häda kaela.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lilleke
HV kasutaja

liitunud: 16.05.2004
|
15.06.2005 09:47:51
|
|
|
| kagu kirjutas: |
- proovida läpakat väänata ja raputada (veendumaks, et pilt jääb ette)
üle ei maksa pingutada
|
Kui soovite ikka endale kaasaskantavat arvutit, mida võib ikka laptopiks nimetada ning sellel tootel ka nime olemas on siis soovitaks vast sedasi.
Toitekaabel järel:
Arvuti tööle ja võib jah veidi ekrani painutada (kuid olla ettevaatlik),
samuti seda ka alumise osaga,
siis ekraan lahti jätta, kätele tõsta ja siis mõned korad kergelt visata,
vaadata kas on näha, kus asetsevad mälud ja siis sinna näbudega (ala rütmidaguda) või koputada.
Nüüd toite kaabel järelt ära:
Ekraan kinni ja keeruta ühte pidi ja teist pidi ning veidi samal ajal kah vast raputada,
kuid vaadake, et maha ei pilla.
Järgmiseks loopida kätel/kõksida kätel, muidugi mõistlikuse piires.
Iga testi järel võib vaadata, kas pilt ikka pärast seda veel ees on või ega ära pole hangunud.
Muide veenduge, ega lid pole aktiveeritud, (väike nupuke mis edastab signaali ekraani sulgemisel).
Üks kena test on küll veel, kuid siis eeldaks tõesti nime olemas olu.
Küsid kõigepealt, et kas võid ja vaatad mis nägu too teeb, võib sellest juba täitsa piisata.
Juhe tagant, ekraan 90 kraadise või siis 80 kraadise nurga alla (see arvestatud avamis poolest)
tõsta ülesse nii mingi 10-15cm kõrgusele ja siis sealt tasapinnale kukutada.
Kui on korralik asi, peab probleemideta vastu,
kui aga mingid probleemid on siis tavaliselt need selle peale ka peaks avalduma.
(kuid see selline äärmuslik abi nõu, aga tõhus)
_________________ 2+2=22,2 |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hotsepp
Kreisi kasutaja

liitunud: 22.10.2002
|
16.06.2005 12:56:23
|
|
|
| Sinu käest küll ei tahaks läpakat osta!
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marko
HV Guru

liitunud: 06.02.2003
|
16.06.2005 14:04:17
|
|
|
ma loodan lilleke, et sa pole oma "teste" palju rakendamas käinud... krt enam küll ei tahaks sellist läpakat mida iga ostja käib loopimas.
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
161 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aksel
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.11.2002
|
16.06.2005 14:47:16
|
|
|
sellise tampimise ja väänamise järel ei kannata vist ükski masin üle 2-3 testi välja
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lilleke
HV kasutaja

liitunud: 16.05.2004
|
17.06.2005 18:55:40
|
|
|
Kas sõna MÕITSLIK ütleb teile midagi
ja see viimane, nagu mainitud, on äärmuslik test.
Kahel korral seda viimast rakendanud ja mitte ostmisel,
ning mõlemad on väga hästi vastu pidanud.
Kasutan seda raputamis ja viskamis teemat küll.
viimane oli mingi kasutatud IBM, mis minu kätte ülevaadata toodi,
korpus oli veidi puru, kuid pidas ilusti vastu
ning siiani pole sellega mingeid probleeme olnud.
(äärmusliku testi ei kasutanud selle puhul)
_________________ 2+2=22,2 |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KENWOOD
HV Guru

liitunud: 01.03.2004
|
20.06.2005 18:20:06
|
|
|
| tsitaat: |
- mälu korrasolek, näiteks mircrosofti lehelt tõmmatav ja plaadile kirjutatav bootiv tool, mis mälu kontrollib (XP ju teatavasti väga pirtsakas mälude korrasoleku suhtes)
|
äkki saaks lingi selle kohta ise ei leidnud küll midagi
|
|
| Kommentaarid: 114 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
20.06.2005 19:19:13
|
|
|
| MoosiVaras kirjutas: |
| tsitaat: |
- mälu korrasolek, näiteks mircrosofti lehelt tõmmatav ja plaadile kirjutatav bootiv tool, mis mälu kontrollib (XP ju teatavasti väga pirtsakas mälude korrasoleku suhtes)
|
äkki saaks lingi selle kohta ise ei leidnud küll midagi  |
http://oca.microsoft.com/en/windiag.asp - siit saab seda alla laadida ja valmistada kas buutiva flopi või CD.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaupz
HV Guru

liitunud: 14.10.2002
|
04.10.2005 13:04:20
|
|
|
kõvaketta üleliigne häälitsemine/vilin või lõppeda selle "surmaga" (kogemus hp ob 4150 mudeliga)
kõvaketta lugemispead "plinnivad/plõksivad" mõnekümne sekundilise vahega ja masin os on aegalne(samas bad sectoreid ei näidanud, ilmselt olid lugemispead ise tuksis)
kuulata mis häält teeb protsessori jahutus kui tööle hakkab.
et laadijaga ühendades mingeid iseäralikke hääli ei tekiks(kogemus ühe aparaadiga mis peenikest vilinat tegema hakkas)
mustast nimekirjast nii palju et ibm.ee soovitas politsei või interpoli poole pöörduda. neil sellist nimekirja ei pidand olema.
põhjenduseks toodi " et võid naabrimehele käru keerata, oma arvuti maha müüa ja siis hiljem arvuti paberitega avalduse esitada"
_________________ O: VW T2 Hipibussi Transporter T2a VolksWagen T1 või Vana Põrnika |
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marko
HV Guru

liitunud: 06.02.2003
|
04.10.2005 14:38:09
|
|
|
kui masinas on peal xp ja RAM'i on alla 256mb siis tuleb arvestada sellega, et HDD selles masinas saab rohkem kasutust seega on tõenäolisem, et võib rutem kuluda ja otsad anda.
samas kui ka "aeglasem" jõudlus sobib siis võib virtuaal mälu OS settingutes maha keerata...
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
161 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IntZ
HV kasutaja
liitunud: 26.07.2002
|
10.10.2005 12:43:34
|
|
|
Hmm, minu 1.5 kuud tagasi ostetud X30-l teeb kõvaketas vahest kahtlast häält. Algusest peale juba. Selline tõka-tõka-tõka-tõka, suht kiiresti (tõksude vahe ca 0.5 sec või natuke rohkem). Hitachi Travelstar 5K80, 40g, 5400rpm. Vahel ei tee nagu mitu päeva häält, vahel terve õhtu jamab nii. Nautke häirib :/. V-o sõltub see kuidagi läpaka asendist?
Kui kõvakettale selle tõkatamise ajal korraks mingit tegevust anda (migni proge käima lükata või midaiganes), siis jääb nagu vait natukeseks.
Siiamaani ei ole veel õhtale läinud igaljuhul.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaupz
HV Guru

liitunud: 14.10.2002
|
10.10.2005 13:15:47
|
|
|
mul ka järgmine ketas mis sisse sai, on jälle ibm toodang ja see ka teeb tõks-tõks nii paari kaupa. ja no mingi kord 4 minuti jooksul vist kui miskit tegevust masinal ei ole. kui on tegevust siis nagu ei tõksu. eks näis kas jääb mingil ajal järjest aeglasemaks ja aeglasemaks...
_________________ O: VW T2 Hipibussi Transporter T2a VolksWagen T1 või Vana Põrnika |
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hilfiger1
HV vaatleja
liitunud: 04.09.2005
|
17.11.2005 00:55:53
|
|
|
| mull ka yks soovitus kindalsti peaks kontrollima kas aku töötab.väga palju on tuksis.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
marko
HV Guru

liitunud: 06.02.2003
|
17.11.2005 01:15:30
|
|
|
seda on juba mainitud
Kõvaketta kohapealt, mul ka häälitseb ja kuna winnis on koguaeg "tihe töö" tagaplaanil käimas ei üllata see hdd activity mind.
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
161 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tiit0
HV kasutaja
liitunud: 22.01.2004
|
23.11.2005 22:11:08
|
|
|
Helikaardi osa on täiesti ära unustatud ju
Ma olen kohanud mitut sülearvutit, millel hakkavad kõlarid ragisema, isegi vaikselt mängides. Sellisel juhul on keegi üritanud diskot pikalt läptopiga teha. Ostes võiks ka kõrvaklapid ja mikrofoni kaasa võtta(NB! veendu et sul omal ei ole klapid, mikrofon lühises; muidu keerad kaardi ise tuksi).
Üleüldiselt, kõik pesad, kuhu saab midagi pista külge tuleks üle kontrollida.
Üks asi veel. Ekraani taustvalgustus ei tohi arvutit sisse lülitades vilkuma hakata, ehk siis ajal kuni töötemperatuur on saavutatud.
Lisaks kui tegemist on veel garantii all oleva isendiga, tuleb kontrollida, ega korpust ei ole ise avatud(kriimud kruvidel/kruvipesade katetel). Korralikus teeninduses käinud masinal neid jälgi olla ei tohiks.
Arvuti ketta aeglust võib põhjustada väga edukalt ka antiviirus. Muide XP-l on vaikimisi seadetes, et jõudeolekus hakkab Windows ise kettale defragmenti tegema.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaupz
HV Guru

liitunud: 14.10.2002
|
23.11.2005 22:28:44
|
|
|
| tiit0 kirjutas: |
Üks asi veel. Ekraani taustvalgustus ei tohi arvutit sisse lülitades vilkuma hakata, ehk siis ajal kuni töötemperatuur on saavutatud.
|
see näitab siis mida?
_________________ O: VW T2 Hipibussi Transporter T2a VolksWagen T1 või Vana Põrnika |
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tiit0
HV kasutaja
liitunud: 22.01.2004
|
23.11.2005 22:41:14
|
|
|
| kaupz kirjutas: |
| tiit0 kirjutas: |
Üks asi veel. Ekraani taustvalgustus ei tohi arvutit sisse lülitades vilkuma hakata, ehk siis ajal kuni töötemperatuur on saavutatud.
|
see näitab siis mida? |
Häiriv on. Kui õrnalt vilgub, ei ole hullu, aga kui ikka tugevalt plingib, siis küll meeldiv ei ole. Ühtlasi võib tähendada, et lambid võivad läbi minema hakata.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pennu
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.11.2002
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marko
HV Guru

liitunud: 06.02.2003
|
24.11.2005 10:18:11
|
|
|
ka esimest korda kuulen, et XP vaikimisi mul defragmenti teeb. Oleks ikka tore küll jah, aga kui tahad tõsiselt vaikset ketast kuulata siis lase xp maha ja topi mingi dos peale ning lase see tööle. Kui siis ka sul HDD ragiseb mõtlematult siis ei ole head loota.
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
161 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tiit0
HV kasutaja
liitunud: 22.01.2004
|
24.11.2005 14:08:42
|
|
|
Näiteks kui ära võtta linnuke programmis TweakUI, siis ei hakka jõude seistes ketas ragisema.
http://www.hot.ee/tiit0/idle.JPG
Kui sul Windowsi defragmeerimise programm ütleb, et peaksid defragmenti tegema, jäta arvuti jõudeolekusse. Kui ketta ragistamine lõppeb ja teed uue Analüüsi ketta fragmentumise kohta, siis teatab, et ei ole vaja defragmenti teha.
Mul on enamus aega siiski ketas vaikne, nii vaikne kui üks 6 aastat vana kettas olla saab.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rossa
HV Guru
liitunud: 13.02.2004
|
13.01.2006 12:48:47
|
|
|
Tere.
Kui ma nüüd õieti mäletan, siis leidus mingine utiliit, mille värvilahenduste abil sai kergemini selgeks teha, kas laptopi ekraanil on surnud piksleid või ei ole. Ehk oskab keegi öelda, kuskohast sellise leida võiks? Oli kunagi plaadil olemas, kuid plaat kadunud kuhugi igaviku olemusse.
Edit: juba leidsin.
Üks variantidest ka siia kirja.
http://www.laptopshowcase.co.uk/downloads/DPB.zip
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaupz
HV Guru

liitunud: 14.10.2002
|
13.01.2006 19:35:54
|
|
|
kas sama asja windowis otse ei saa maha keerata? regedit või kuskil? "optimize hard disc when idle"
ei leidnud ei "optimize" ega "idle" peale ühtegi head vastet
_________________ O: VW T2 Hipibussi Transporter T2a VolksWagen T1 või Vana Põrnika |
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tiit0
HV kasutaja
liitunud: 22.01.2004
|
14.01.2006 17:59:37
|
|
|
| TweakUI on Microsofti enda kirjutatud programm. Sellega Windowsi tuksi keerata ei anna. Arvatavasti on muudab see linnuke mitut kirjet registris. http://www.winguides.com abiks äkki leidad sealt. Winguides-i osad soovitused aga keeravad arvuti tuksi, seega ettevaatust.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
19.01.2006 00:56:15
|
|
|
aga siiski kõige kindlam on osta arvuti kohast, mida võib usaldada ja kui hiljem ilmnevad ka vead, siis ei peaks kohtusse sellepärast minema vms
ja erinevad loopimis testid võiks ikka vahele jätta, ekraanist tõstmised jms, laptop polegi mõeldud selliste asjade jaoks, korralik asi peab küll vastu, kuid mis siis teed kui läheb katki müüja juuresolekul??? mina ja arvatavasti ka 95% teistest müüjatest paneks kliendi, kes tahtlikult laptopi ära lõhkus, lihtsalt seda välja ostma. Surnuid piksleid saab kõige lihtsamalt otsida erinevaid tausta värve valides. Poest ostes tasuks katsuda puutepaneeli tempi, kui käega on tunda, et on soe, siis ei ole see laptop hea valik, kuna kui natuke rohkem tööd teha soojemas ruumis, siis lakkab touchpad töötamast, kuna ei erista näpu sooja enam.
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
20.01.2006 10:45:10
|
|
|
| wirx kirjutas: |
aga siiski kõige kindlam on osta arvuti kohast, mida võib usaldada ja kui hiljem ilmnevad ka vead, siis ei peaks kohtusse sellepärast minema vms
ja erinevad loopimis testid võiks ikka vahele jätta, ekraanist tõstmised jms, laptop polegi mõeldud selliste asjade jaoks, korralik asi peab küll vastu, kuid mis siis teed kui läheb katki müüja juuresolekul??? mina ja arvatavasti ka 95% teistest müüjatest paneks kliendi, kes tahtlikult laptopi ära lõhkus, lihtsalt seda välja ostma. Surnuid piksleid saab kõige lihtsamalt otsida erinevaid tausta värve valides. Poest ostes tasuks katsuda puutepaneeli tempi, kui käega on tunda, et on soe, siis ei ole see laptop hea valik, kuna kui natuke rohkem tööd teha soojemas ruumis, siis lakkab touchpad töötamast, kuna ei erista näpu sooja enam. |
Hmm, mul S7020'el on suht soe see touchpad, kuid töötab siiski probleemideta.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raamat
HV Guru

liitunud: 28.11.2002
|
06.02.2006 18:08:54
|
|
|
| kaupz kirjutas: |
| mul ka järgmine ketas mis sisse sai, on jälle ibm toodang ja see ka teeb tõks-tõks nii paari kaupa. ja no mingi kord 4 minuti jooksul vist kui miskit tegevust masinal ei ole. kui on tegevust siis nagu ei tõksu. eks näis kas jääb mingil ajal järjest aeglasemaks ja aeglasemaks... |
Kuigi teatud omavoliline häälitsemine on IBM/Hitachi ketaste puhul normaalne (oli vist mingi FAQ lausa), testi igaks juhuks oma arvuti ketas siiski ära:
http://www.hitachigst.com/hdd/support/download.htm
_________________ M: APC Smart-UPS SC 1000VA 230V - 2U Rackmount/Tower, SC1000I. Musta värvi. Akudeta. 150EUR |
|
| Kommentaarid: 359 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
276 |
|
| tagasi üles |
|
 |
matu21
HV Guru

liitunud: 24.11.2003
|
25.05.2006 00:36:37
|
|
|
Ma eeldan siiski, et kõvaketta häälekuse puhul on mõeldud pigem seda saekaatrit meenutavat häält. Samas ketas toimib aga lärm on lihtsalt jube.
Endal vedeleb selliseid kettaid külluses, häbi oleks müüa sellist lärmavat raali...
|
|
| Kommentaarid: 1393 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
1057 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
15.06.2006 09:52:57
|
|
|
ps.IBMi esindusest sai uuritud nö "musta listi" kohta
tüüp rääkis,et ei ole neil/IBMil mingit musta listi."kui soovid kontrollida ja asi pärit väljas poolt eestit,uuri läbi interpoli"
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaupz
HV Guru

liitunud: 14.10.2002
|
15.06.2006 13:32:40
|
|
|
| kaupz kirjutas: |
04.10.2005 13:04
mustast nimekirjast nii palju et ibm.ee soovitas politsei või interpoli poole pöörduda. neil sellist nimekirja ei pidand olema.
põhjenduseks toodi " et võid naabrimehele käru keerata, oma arvuti maha müüa ja siis hiljem arvuti paberitega avalduse esitada" |
| digweed kirjutas: |
ps.IBMi esindusest sai uuritud nö "musta listi" kohta
tüüp rääkis,et ei ole neil/IBMil mingit musta listi."kui soovid kontrollida ja asi pärit väljas poolt eestit,uuri läbi interpoli" |
_________________ O: VW T2 Hipibussi Transporter T2a VolksWagen T1 või Vana Põrnika |
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
15.06.2006 14:19:42
|
|
|
ehh ei pannudki tähele veel tõestust,et "must list" vms on paras BS
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vana
HV vaatleja

liitunud: 03.12.2001
|
21.11.2006 10:34:05
|
|
|
Milleks osta piiratud töövõimega "arvuti" sõimunimega läpakas?
Mõnedel munad külmetavad, ok.
Kui niihirmsastionvaja, siis vaata ,et Eestis oleks sellele mudelile
AKU
saadaval. Sest aasta pärast on pidu läbi ja võid võib-olla isegi ühegi kriimuta "arvuti" minema visata. Akud on läpaka põhiline rist ja viletsus, paari aasta vanusele mudelile maksab aku (kui üldse leiad) umbes 2500-3000 eeku.
Aga kui raha pole mujale panna, siis palun...
_________________ Eesti suved on jahedad, kuid õnneks lühikesed |
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
21.11.2006 12:18:19
|
|
|
väga "tark" jutt kasutaja Vana poolt
mul on olnud neid arvuteid küll ja küll, mis on olnud 2-3 aastat vanad ja akud peavad isegi kauem, kui tehas määratlenud...see 1 aastaste akude jutt kehtib ainult nende laptopide puhul, mis ei oma mobiil protsessoreid...
mingis mõttes võib panna võrdusmärgi selletabeli ja aku eluea kohta http://www.laptopid.ee/andmed/laptopitdp.htm
et siis mida eespool on arvuti selles tabelis, seda pikem on laptopi aku eluiga...
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaupz
HV Guru

liitunud: 14.10.2002
|
21.11.2006 13:26:02
|
|
|
see jutt et aku ei kesta, see on jah ma ei tea mis aastakümnest pärit.
õele sai ostetud mingi 2001aastal hp pavilion4150 p333mhz kasutatud läptop. tarbitud on küll vähe, aga aku paneb tunni ikka ära miskit kirja tööd või nii.
ja viimase 2a on tuttavad ostnud Aceri mingi käki ja teine Amilo käki, kumbki ei kurda aku üle peale 1,5a kasutamist.
muidugi ei kasutata akut iga päev.
kolmanda käki aitasin tuttaval osta kasutatuna, ka Amilo aparaat, mingi Pro mudel. üle tunni aja sai enne ostu aku pealt harjutatud, ja u 50% jäi veel järgi.
kunagi keegi kuskil rääkis, et vanemad laptopid "laevad akud üle" kui kogu aeg saba seinas istuda, a no seda juttu ma ka ei tea kinnitada.
ibm soft näitab aga ka aku laadimistsüklite arvu ära, kui see sulle midagi ütleb. ilmselt on vahe kas on 20tsüklit või 230tk.
siis aga oleks vaja teada optimaalne eluiga ka juba.
_________________ O: VW T2 Hipibussi Transporter T2a VolksWagen T1 või Vana Põrnika |
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raamat
HV Guru

liitunud: 28.11.2002
|
21.11.2006 14:01:18
|
|
|
Mu tutvusringkonnas on PIII masinatel akud umbes aastaga ära kustunud. Ju sõltub kasutamisest ja sülearvuti hinnatasemest. Võib olla uuemad ja kallimad on paremad.
Ma oletan, et sülearvuti süles kasutamisel laadimisjuhe taga võib asi samuti karmimalt kuumeneda kui laua peal kasutades. Ülekuumenemine või siis juhe taha/juhe tagant ära/juhe taha jne sooritustega on tsüklite arv ruttu täis saanud.
Muide, ma olen oma moblade akud kõik tapnud just üleöö sellega, et mobla on liiga kauaks laadima ununenud (kiirlaadijaga).
Aga ise mõtlen samuti uut sülarvutit või mistahes akuga seadet ostes ka kohe varuaku peale. Nagunii saab aku just siis tühjaks, kui pole võimalust laadida.
_________________ M: APC Smart-UPS SC 1000VA 230V - 2U Rackmount/Tower, SC1000I. Musta värvi. Akudeta. 150EUR |
|
| Kommentaarid: 359 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
276 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
21.11.2006 15:16:03
|
|
|
Pentium3 on tõesti üks uusimaid mobiilseid protsessoreid
ja muidugi lähevad laptopi akud ka siis läbi, kui liiga kauaks juhe järgi jätta....dellil isegi plahvatavad....
tegelt võiks olla nii, et kui ikka ei tea, ei tasu ka rääkida, muidu mõni loeb siin ja hakkabki arvama, et nii on
PentiumM ja Core Duo protsessoritega masinatel peavad akud kohe kindlasti 2 aastat ja rohkem(kui just pole praak või väga odav toodang)
Ja mida rohkem voolujuhe järgi on, seda kauem aku ka vastu peab...
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaupz
HV Guru

liitunud: 14.10.2002
|
21.11.2006 16:04:32
|
|
|
| wirx kirjutas: |
ja muidugi lähevad laptopi akud ka siis läbi, kui liiga kauaks juhe järgi jätta....dellil isegi plahvatavad....
PentiumM ja Core Duo protsessoritega masinatel peavad akud kohe kindlasti 2 aastat ja rohkem(kui just pole praak või väga odav toodang)
Ja mida rohkem voolujuhe järgi on, seda kauem aku ka vastu peab... |
et siis kumba pidi?
vanemate kohta oli ka mul arvamus et "laevad üle" kui juhe kaua järgi.
aga ibm T41 peal näitab programm Mobmeter tarbitavt voolu või laadimisvoolu, ja ühel hetkel kui aku täis, läheb laadimisvool 0
_________________ O: VW T2 Hipibussi Transporter T2a VolksWagen T1 või Vana Põrnika |
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
21.11.2006 17:01:36
|
|
|
neile, kes asjast aru ei saanud....see osa
"ja muidugi lähevad laptopi akud ka siis läbi, kui liiga kauaks juhe järgi jätta....dellil isegi plahvatavad.... "
oli mõeldud irooniana....ja ei vasta tõele
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mcneelsonn
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2005
|
24.11.2006 00:39:07
|
|
|
Väike küsimus : Kas Dell C seeria "laeb akut üle"? (koguaeg näitab Charging , isegi kui 100% täis)
Enda masinas 8kuud tagasi ostetud aku ning siiani pole aku pidavust kyl kadunud(Solitaire pelades tuleb 3,5-4h ära). Ülikoolis ikka kaasas reisinud.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
24.11.2006 13:50:52
|
|
|
6 kuud on üldiselt akude garantii
delli aku elektroonika võib nässus olla, et näitab charging pidevalt
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|