Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
corvette
HV veteran

liitunud: 17.02.2003




sõnum 12.09.2005 20:32:41 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
corvette, tähtsaim aPoisi öeldust on ehk:
tsitaat:

Akudes on vaja raskmetalle või teisi naftale sarnaselt lõpliku maavarasid

selle kaevandamine/töötlemine jne nõuab ka ressursse ja koormab loodust

Täitsa õigus, iga ressurss nõuab midagi
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2005 20:33:55 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Asi on vaid tahtmises ja tegutsemises

inimene on oma olemuselt laisk, ta tegutseb reeglina vaid siis, kui häda käes (nälg) või kui vaja rahuldada ambitsioone (võim, raha jne.)

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
marko
HV Guru
marko

liitunud: 06.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2005 20:35:50 vasta tsitaadiga

ja ka akusid on võimalik ilma raskemetallideta toota. icon_wink.gif

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Asi on vaid tahtmises ja tegutsemises

inimene on oma olemuselt laisk, ta tegutseb reeglina vaid siis, kui häda käes (nälg) või kui vaja rahuldada ambitsioone (võim, raha jne.)


Ja naftakriisi luurav lähedus võiks just selliseks motivatsiooniks olla.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 12.09.2005 20:36:23 vasta tsitaadiga

marko kirjutas:
mnjah... mitte, et meil nüüd alternatiivseid võimalusi ei oleks. icon_rolleyes.gif Asi on vaid tahtmises ja tegutsemises.
Nagu siin korduvalt on räägitud siis drop-in asendust fossiilkütustele ei eksisteeri. Kui sa arvad et eksisteerib ning see on midagi millest siin teemas varem pole räägitud siis lase aga (oma teooral) tulla icon_wink.gif
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marko
HV Guru
marko

liitunud: 06.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2005 20:38:55 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
marko kirjutas:
mnjah... mitte, et meil nüüd alternatiivseid võimalusi ei oleks. icon_rolleyes.gif Asi on vaid tahtmises ja tegutsemises.
Nagu siin korduvalt on räägitud siis drop-in asendust fossiilkütustele ei eksisteeri. Kui sa arvad et eksisteerib ning see on midagi millest siin teemas varem pole räägitud siis lase aga (oma teooral) tulla icon_wink.gif


oot, sa räägid, et ilma fossiilkütuseta pole võimalik elektrit toota? Kui vaid kordad, et midagi nii vägevat, ahvatlevat ja üldse ilusat ning head kui fossiilküte pole siis...mnjah ok. icon_lol.gif
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2005 20:54:29 vasta tsitaadiga

marko kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
marko kirjutas:
mnjah... mitte, et meil nüüd alternatiivseid võimalusi ei oleks. icon_rolleyes.gif Asi on vaid tahtmises ja tegutsemises.
Nagu siin korduvalt on räägitud siis drop-in asendust fossiilkütustele ei eksisteeri. Kui sa arvad et eksisteerib ning see on midagi millest siin teemas varem pole räägitud siis lase aga (oma teooral) tulla icon_wink.gif


oot, sa räägid, et ilma fossiilkütuseta pole võimalik elektrit toota? Kui vaid kordad, et midagi nii vägevat, ahvatlevat ja üldse ilusat ning head kui fossiilküte pole siis...mnjah ok. icon_lol.gif


kas tõesti? äkki tutvustad siis meile ja maailmale seda imerohtu, mis on võimeline kasvõi homnepäev nafta koha maailmas asendama? vähem möla ja rohkem fakte, siis ehk tasuks sinu postitusi ka tõsiselt võtma hakata
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 12.09.2005 21:02:19 vasta tsitaadiga

marko, sa ilmselt valeti aru saanud - keegi ei kummarda fossiilkütuseid vaid lihtsalt nenditakse, et nende najal on praegune majandus-tootmine, transport - kõik alternatiivid peaksid olema hästi lokaliseeritavate varudega et neid nendest endist toodetava energiaga suudetaks hoida tooraine/kütuse/materjali transporti elus. Rääkimata siis tava-sõiduautodest jne.
Kuidas peaksid suured veokid sõitma tuhandeid kilomeetreid ilma tanklateta ? Ükskõik_mis_alternatiiviks_tuleb-jaamata ?

P.S. mu jutt võib olla dešifreerimatu, kuna pidin ilma sõnastusele suurt rõhku panemata posti kirjutama.


viimati muutis Elof 13.09.2005 01:46:01, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2005 21:07:00 vasta tsitaadiga

Hüdro- ja tuuleelektrijaamad, aga pmst ehitamine tahab ka resursse, niiet nokk kinni saba lahti situatsioon.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2005 21:13:57 vasta tsitaadiga

Elektri tootmisel ei saa üle ega ümber metallidest, mida mööda vool liigub. Seega tuleb leida meetod metallide tootmiseks rohelisel moel.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2005 21:16:22 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Hüdro- ja tuuleelektrijaamad, aga pmst ehitamine tahab ka resursse, niiet nokk kinni saba lahti situatsioon.


juba praegu võiks olla olemas näiteks viisakad elektriautod, kui kullakallid naftafirmad ei omaks korralike akumulaatorite patente. peak oil ei tabaks meid üldsegi nii ootamatult, kui keegi midagi selle jaoks teeks... kuni $$$ valitseb maailma, ei muutu mitte kui midagi
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Yorick
HV kasutaja
Yorick

liitunud: 25.12.2004




sõnum 12.09.2005 21:47:05 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
kuni $$$ valitseb maailma, ei muutu mitte kui midagi


hmm,aga on ju alternatiivjõukeskus - Hiina.Teab keegi mingit asja,mida Hiinas EI valmistata?Ausalt öeldes isegi asjad,mis tulevad meile saksa või itaalia margi all on ju Hiina toodang(jutt käib just detailidest).Asi oleks neil siis valmistada korralikke akumulaatoreid(või ehk nende patente peidetakse paremini kui tuumasaladusi,mille peal on juba niigi samapalju hiinlaste näpujälgi kui neid eneseid)?Kes kes,kuid hiinlased ei laseks mööda võimalust kõrvaldada enda teelt maailma etteotsa ainuke takistus - naftamajandus.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2005 22:30:41 vasta tsitaadiga

marko, nimeta fosiilsetele lisaks mõni energiaallikas peale tuuma, mis asja ka _tegelikult_ ära ajaks. Tuule, vee ja biomassi võid kui valed vastused kohe kõrvale jätta. icon_lol.gif
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
marko
HV Guru
marko

liitunud: 06.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2005 00:52:41 vasta tsitaadiga

irw... tra, maisaa nüüd aru kas keegi varasemaid postitusi üldse ei loe ja rebib tükke siit sealt kontekstist välja? Eriti Härra Scart võiks väheke maha rahuneda.

Just samas olen eelnevatel lehtedel korrutanud nafta olulisust ja muud sellega kaasnevat. Nüüd kui siin keegi väitis, et vaid fossiilküttega elektrit saab, siis ei nõustunud sellega täielikult. Siinkohal kaks olulist punkti: 1. Nafta ei ole ainuke nende seas, kivisütt pidasime silmas. 2. Jah tõesti on hüdro ja tuule jms energiat maailma mastaabis vähe kasutusel, siiski on seda teatud kohtades väga edukalt rakendatud.

Ma ei viitsi ennast tsiteerima hakata, kui härrased Scart et al, ei viitsi kasvõi eelmisele lehele minna ja sealseid poste lugeda siis ausalt, hoiaks oma ilusad süüdistused endale. Ma ei pea sulle iga sõna mingi viitega põhjendama, eriti kui see on suht -koht üldteatud info. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 13.09.2005 00:56:17 vasta tsitaadiga

tsitaat:
2. Jah tõesti on hüdro ja tuule jms energiat maailma mastaabis vähe kasutusel, siiski on seda teatud kohtades väga edukalt rakendatud.
Rõhk sõnal teatud.
Efektiivselt saab tuule ja vee energiat ära kasutada suhteliselt vähestes kohtades.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marko
HV Guru
marko

liitunud: 06.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2005 00:59:18 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:

kas tõesti? äkki tutvustad siis meile ja maailmale seda imerohtu, mis on võimeline kasvõi homnepäev nafta koha maailmas asendama? vähem möla ja rohkem fakte, siis ehk tasuks sinu postitusi ka tõsiselt võtma hakata


Siinkohal soovitan sul soojalt tekstist aru ka saada kui loed. Sinu süüdistused ja läbu on mõttetu.

Ho Ho kirjutas:
tsitaat:
2. Jah tõesti on hüdro ja tuule jms energiat maailma mastaabis vähe kasutusel, siiski on seda teatud kohtades väga edukalt rakendatud.
Rõhk sõnal teatud.
Efektiivselt saab tuule ja vee energiat ära kasutada suhteliselt vähestes kohtades.


tõsi, ja rohkem neid kohti ka lisandub kus see on võimalik. icon_wink.gif Muidugi loodan ma nüüd et mõni tark mees tsiteerib mind uuesti ja väidab, et ma olen nii piiratud ja näen nendes konservatiivsetes alternatiivides nafta asendajat. icon_lol.gif


viimati muutis marko 13.09.2005 01:02:38, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2005 01:00:02 vasta tsitaadiga

marko, chillout, keegi ei väidagi ju, et muid energia saamise viise pole icon_biggrin.gif
Loe parem TanElofJ viimane postitus mõttega läbi - seda Scart ja teised üritavadki sulle selgeks teha, et hetkel puudub selge alternatiiv naftale kogu olemaoleva infrastruktuuri üleviimiseks mõnele teisele energialiigile. Igasugused kivisöe elektrijaamad, tuumajaamad, tuule/päikese pargid jne toodavad lokaalset energiat - vaja oleks aga energiat liikuvale infrastuktuurile (autod, laevad, lennukid jne.)
Kogu maailma infrastuktuuri ümberviimine ja ehitamine teisele kütuseliigile oleks tänastes tingimustes paarikümne aasta jooksul inimkonnale pehmelt öeldes raskendatud, kui mitte võimatu ülesanne.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
marko
HV Guru
marko

liitunud: 06.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2005 01:19:33 vasta tsitaadiga

täiesti nõus, loodan, et rohkem ei raiska keegi oma aega ega serveriruumi selle peale, et mulle selgeks teha kui oluline nafta ikka maailmamajanduses on ja mis kõik temast sõltub. Lihtsam oleks vist üles lugeda neid asju mis ei sõltu.

Teen lihtsalt viimase katse selgitada siis omi mõtteid. Ei tahtnud väita, et naftale on konkureeriv alternatiiv olemas ja juba homme võime maailma sellega päästa, vaid seda, et mingisuguseid alternatiive ikkagi on ja kui piisavalt tahta ja tegutseda siis ka need realiseeruvad paremini. Kas siis arenevad piisavalt välja, et rahuldada inimkonna energiajanu või siis aitavad meid uuele suunale kus me midagi paremat leiame.
Ja otse loomulikult on siis kõige olulisem sõna "tahtmine". Sinnamaani kuni meie planeedi majandust kontrollivad nafta püramiidi tipus olevad šeigid, ärimehed, poliitikud jm. võime me kindlad olla, et konkureerivaid alternatiive välja ei töötata ja fossiilkütuseid ning ülejäänud inimesi lüpstakse kuni need maavarad ennast ammendavad.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2005 01:27:14 vasta tsitaadiga

marko, thumbs_up.gif enamvähem nõus, kuigi peab tõdema, et alternatiive töötatakse välja küll ja enamuses just nende samade naftafirmade poolt icon_wink.gif
Naftafirmad omavad teadupärast üllatavalt palju alternatiivenergia arendusega seotud patente ja ei imestaks, kui aasta paari pärast mõni suurem gigant hakkab promoma alternatiivi naftale icon_rolleyes.gif
Sest ka naftafirmad ei tahaks maailma majanduskasvu kõrgete naftahindade päris miinusse tõmmata, kuna tarbimise vähenemise pärast kahaneksid nende tulud märgatavalt.

Jõuame vabamüürlaste ja illuminaatide vandenõuteooriateni icon_biggrin.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2005 10:28:35 vasta tsitaadiga

marko kirjutas:
Ja otse loomulikult on siis kõige olulisem sõna "tahtmine". Sinnamaani kuni meie planeedi majandust kontrollivad nafta püramiidi tipus olevad šeigid, ärimehed, poliitikud jm. võime me kindlad olla, et konkureerivaid alternatiive välja ei töötata ja fossiilkütuseid ning ülejäänud inimesi lüpstakse kuni need maavarad ennast ammendavad.


aga miks see peaks muutuma? naftat on veel tohutu kogus ning hind aina tõuseb, senikaua kuni ei vabaneta naftasõltuvusest, ei muutu ju midagi ning ära unusta, samad šeigid ja pomod teevad kõik, et seda vältida icon_wink.gif

mina isiklikult ei kujuta ette, mis peab juhtuma, et taoline pidur arengult kaoks, turumajanduse ja "demokraatia" tingimustes on see võimatu
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marko
HV Guru
marko

liitunud: 06.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2005 13:14:10 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
...turumajanduse ja "demokraatia" tingimustes on see võimatu


täpselt! võtmesõnad. icon_wink.gif mitte, et ma mingisugune paadunud revolutsionäär oleksin, aga, et midagi antud olukorras muutuks peaks alustama nendest tugisammastest mis naftabojaare toetavad. Ja muidugi olen ma kursis, et alternatiivid mis juba on korra maailmaajaloos läbi käinud ei oma arvestatavaid eeliseid praeguse turumajanduse ja demokraatia ees....
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2005 17:57:03 vasta tsitaadiga

http://ajaviide.delfi.ee/news/kuum/article.php?id=11177990

Surnud kassist saab odavat autokütust

Saksa leidur väidab, et leiutas viisi, kuidas surnud kassidest diislikütust valmistada.

55-aastane Christian Koch Kleinharmannsdorfi linnast leiutas meetodi, kus kasutatakse vanu autokumme, heina ja loomalaipu, teatab Ananova.
Plöga soojendatakse 300 kuumakraadini, et sealt eralduks süsinik, mis seejärel töödeldakse ümber diisliks.

Leidur kinnitab, et kõrge kvaliteediga kütuse hinnaks on vaid 15 protsenti praeguse diisliliitri hinnast.

Ühe kassi laibast saab 2,5 liitrit kütust, seega on paagitäie jaoks tarvis umbes 20 kassi.

seega vôib vist kütuseprobleemi lahendatuks lugeda.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aise
HV Guru
aise

liitunud: 02.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.09.2005 17:58:30 vasta tsitaadiga

no mul pole sõnu. inimeste laipadest saab siis 95te äkki icon_lol.gif
Kommentaarid: 189 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2005 18:00:07 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ühe kassi laibast saab 2,5 liitrit kütust

kas kassi ruumala on üldse nii suur. vist ei ole, kui mingi megakolakas kass pole

tsitaat:
teatab Ananova

no siis on selge, et see teade on BS
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 13.09.2005 18:01:38 vasta tsitaadiga

Varsti on autodes integreeritud kassitapja..
Lähed lemmikloomapoodi.. Võtad 10 kassi.. Topid august sisse.. Ootad paar minutit.. Ja lähebki sõiduks?? icon_mad.gif
Haige. thumbs_down.gif

_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 13.09.2005 18:50:34 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Kogu maailma infrastuktuuri ümberviimine ja ehitamine teisele kütuseliigile oleks tänastes tingimustes paarikümne aasta jooksul inimkonnale pehmelt öeldes raskendatud, kui mitte võimatu ülesanne.

Midagi ei ole vaja "ümberviia", infra läheb ise üle, kui majanduslik kliima vastav on. Alternatiivsele energiaallikale üleminek ei pea tähendama, et üle öö vahetatakse kogu infrastruktuur välja. Nafta kallinemisega muutuvad alternatiivsed allikad naftaga võrreldes odavamaks ja kui ületatakse künnis, kus majanduslikumalt kasulikum on alternatiivset energiallikat kasutada hakatakse seda ka kasutama, luues selle käigus infrastruktuuri ja viies hinda veel alla. Suhteliselt elementaarne mikroökonoomika - eeldusel, et mingi hinnaga alternatiivid on olemas (alternatiivenergia on kallis aga eksisteerib) ning nafta tarbimine ei ole 100% jäik (kallim nafta suurendab pakkumist ja vähendab nõudlust) võib arvata, et nafta pakkumise järkjärgulise languse korral ei juhtu midagi katastroofilist.


Scart kirjutas:
juba praegu võiks olla olemas näiteks viisakad elektriautod, kui kullakallid naftafirmad ei omaks korralike akumulaatorite patente. peak oil ei tabaks meid üldsegi nii ootamatult, kui keegi midagi selle jaoks teeks... kuni $$$ valitseb maailma, ei muutu mitte kui midagi

Ka ei ole kursis ühegi tänapäevastest akudest olulisel määral parema akutehnoloogiaga, mille kasutamine oleks piiratud ainult patendiomaniku mõistlikust litsenseerimisest keeldumisega. Kuna sellest ei ole kuskil räägitud ja patendid on oma olemuselt avalik info, siis on alust liigitada see jutt samasse sahtlisse lumeinimese ja lendavate taldrikutega.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2005 21:21:24 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

stepzter kirjutas:

Midagi ei ole vaja "ümberviia", infra läheb ise üle, kui majanduslik kliima vastav on. Alternatiivsele energiaallikale üleminek ei pea tähendama, et üle öö vahetatakse kogu infrastruktuur välja. Nafta kallinemisega muutuvad alternatiivsed allikad naftaga võrreldes odavamaks ja kui ületatakse künnis, kus majanduslikumalt kasulikum on alternatiivset energiallikat kasutada hakatakse seda ka kasutama, luues selle käigus infrastruktuuri ja viies hinda veel alla.


tõesti? huvitav, millega neid päikesepaneele ja tuumajaamu ehitatakse, orjade kaasabil?


stepzter kirjutas:

Ka ei ole kursis ühegi tänapäevastest akudest olulisel määral parema akutehnoloogiaga, mille kasutamine oleks piiratud ainult patendiomaniku mõistlikust litsenseerimisest keeldumisega. Kuna sellest ei ole kuskil räägitud ja patendid on oma olemuselt avalik info, siis on alust liigitada see jutt samasse sahtlisse lumeinimese ja lendavate taldrikutega.


vaata linki
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2005 21:36:54 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
marko, thumbs_up.gif enamvähem nõus, kuigi peab tõdema, et alternatiive töötatakse välja küll ja enamuses just nende samade naftafirmade poolt icon_wink.gif
Naftafirmad omavad teadupärast üllatavalt palju alternatiivenergia arendusega seotud patente ja ei imestaks, kui aasta paari pärast mõni suurem gigant hakkab promoma alternatiivi naftale icon_rolleyes.gif
Sest ka naftafirmad ei tahaks maailma majanduskasvu kõrgete naftahindade päris miinusse tõmmata, kuna tarbimise vähenemise pärast kahaneksid nende tulud märgatavalt.

Jõuame vabamüürlaste ja illuminaatide vandenõuteooriateni icon_biggrin.gif



seda ma eespool väitsingi...(et patendid nende käes)
minu teada shell tegeleb ise ka mingi alternatiivi väljatöötamisega.

_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oioi
HV veteran


liitunud: 15.04.2002




sõnum 13.09.2005 22:41:04 vasta tsitaadiga

No kui meenutada meie endi lähiajalugu siinsamas Eestis, siis veel rublaaja lõpus sõitis terve hulk autosid ringi vedelgaasi balloon pagassis bensupaagile lisaks.
Autode elavjärjekord pensu järgi vonkles Russalka juurest Pirita tanklani välja.
Aga uudistest on ju tore täna kuulda, kuidas kusagil Inglismaal tanklate juurde koguni sabad kogunevat...
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 236
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2005 14:30:56 vasta tsitaadiga

seda küll;)


aga ka gaas ei ole lahendus.hetkel mu meelest venemaa müüb meile ju gaasi maailmaturu hinnast poole odavamalt(kui ma midagi sassi ei aja)
aga kui see muutub...?

_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marko
HV Guru
marko

liitunud: 06.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2005 15:19:09 vasta tsitaadiga

ja juba see muutub, venemaa on lubanud gaasi hinda kahekordistada.

Mõned viited artiklitele ka:

http://www.aktiva.ee/25970y/z0zNEWSy240389.html

http://www.epl.ee/artikkel_297117.html

http://www.epl.ee/artikkel_296579.html
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2005 15:45:13 vasta tsitaadiga

no vot.seni on need gaasiseadmete vennad või sees,aga varsti mitte.ja kas gaas mitte mootorit ei kahjusta?
_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terminator III
HV veteran

liitunud: 24.06.2003




sõnum 14.09.2005 16:04:21 vasta tsitaadiga

tsitaat:

ja kas gaas mitte mootorit ei kahjusta?

Ei
Kommentaarid: 201 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 15 :: 21 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Yorick
HV kasutaja
Yorick

liitunud: 25.12.2004




sõnum 14.09.2005 16:08:26 vasta tsitaadiga

alliance kirjutas:
.hetkel mu meelest venemaa müüb meile ju gaasi maailmaturu hinnast poole odavamalt


Sõnades küll,kuid mis asi on ´maailmaturu hinnad´?Hinnad mis on noteeritud börsil,kusjuures mitte igasugused börsid ei dikteeri neid aktsepteeritavaid hindu.Kuid peale selle on veel ka sellesama gaasi transport.Seega tuleb arvestada kui palju kallim on gaasi transportimine Venest Saksamaale kui Eestisse(vahemaa ju loeb ka gaasitorustiku puhul,rääkimata naftatankerite teekonna pikkusest).Muidugi on veel üks tahk asjal - mis hinnaga müüb Gazpromi tütarfirma Eesti Gaas gaasi tarbijale ja kui palju see erineb näiteks kõrvalasuvate riikide tarbijate poolt makstavast.Seega mis vaheltkasu saab tütarfirma diililt(kui saab) ja mis mõtet on siis gazpromionude kärkimisel...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2005 17:04:09 vasta tsitaadiga

Üks temaatiline üritus, mõni Tartu oma ehk jõuab minna. Ja teeb siia pärast ülevaate. thumbs_up.gif

/kuigi ma ei usu, et sealt saadav pilt 100% adekvaatne on/

tsitaat:
Tartu Keskkonnahariduse Keskus korraldab

Täna,14.septembril, kell 18.00

Film, ettekanne ja arutelu

KAS NAFTATOOTMINE ON TIPUS?

Energialanguse mõju erinevatel tasanditel. Mida tähendavad tõusvad kütusehinnad üksikisikule, linnale, riigile, maailmale?
Valmistugem üheskoos energialanguseks ka Tartus.

Kõneleb Toomas Trapido, kes on Rohelise Värava vastutav väljaandja ja
Eestimaa Looduse Fondi säästva arengu valdkonnajuht

Toimumiskoht Tartu Keskkonnahariduse Keskuse saal, Tartu, Kompanii 10 II korrus
Üritus on tasuta.

Info 7366 120

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2005 17:51:44 vasta tsitaadiga

Yorick kirjutas:
alliance kirjutas:
.hetkel mu meelest venemaa müüb meile ju gaasi maailmaturu hinnast poole odavamalt


Sõnades küll,kuid mis asi on ´maailmaturu hinnad´?Hinnad mis on noteeritud börsil,kusjuures mitte igasugused börsid ei dikteeri neid aktsepteeritavaid hindu.Kuid peale selle on veel ka sellesama gaasi transport.Seega tuleb arvestada kui palju kallim on gaasi transportimine Venest Saksamaale kui Eestisse(vahemaa ju loeb ka gaasitorustiku puhul,rääkimata naftatankerite teekonna pikkusest).Muidugi on veel üks tahk asjal - mis hinnaga müüb Gazpromi tütarfirma Eesti Gaas gaasi tarbijale ja kui palju see erineb näiteks kõrvalasuvate riikide tarbijate poolt makstavast.Seega mis vaheltkasu saab tütarfirma diililt(kui saab) ja mis mõtet on siis gazpromionude kärkimisel...



kes yldse nendega kärkinud on?lihtsalt nentisin

_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliver112
HV veteran

liitunud: 13.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2005 21:18:50 vasta tsitaadiga

Tv3 uudistest täna ütles, et Usas on tuul 120 km sekundis. icon_eek.gif

See teeks siis koguni 120000 m/s. icon_lol.gif
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2005 21:19:46 vasta tsitaadiga

Oliver112 kirjutas:
Tv3 uudistest täna ütles, et Usas on tuul 120 km sekundis. icon_eek.gif

See teeks siis koguni 120000 m/s. icon_lol.gif


so what?
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliver112
HV veteran

liitunud: 13.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2005 21:21:51 vasta tsitaadiga

Sääne tuul pühiks 99,9% USA naftavarudest venemaale välja lihtsalt. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2005 21:27:39 vasta tsitaadiga

Oliver112 kirjutas:
Sääne tuul pühiks 99,9% USA naftavarudest venemaale välja lihtsalt. icon_biggrin.gif


kulla laps, iga inime saab aru et see oli lihtsalt väike apsakas. mis sa tõesti arvad et naftat hoitaxe maapeal järvedena et iga tuuleke seda minema saab pyhkida ja pätid ämbriga koju viia?
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrikU
HV veteran

liitunud: 14.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2005 21:31:08 vasta tsitaadiga

icon_eek.gif

http://www.theaircar.com

Kas see link on läbi käinud? (ei viitsi 20lk lugeda) See asi vähendaks linnades mõttetut tossutamist ja jätaks kütuse kasutamise pikamaa sõitude ja muu transpordi jaoks.
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2005 21:39:06 vasta tsitaadiga

Üsna sarnane efekt oleks kui rahvas hakkaks Smart´iga sõitma.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliver112
HV veteran

liitunud: 13.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2005 21:40:59 vasta tsitaadiga

olc kirjutas:
Oliver112 kirjutas:
Sääne tuul pühiks 99,9% USA naftavarudest venemaale välja lihtsalt. icon_biggrin.gif


kulla laps, iga inime saab aru et see oli lihtsalt väike apsakas. mis sa tõesti arvad et naftat hoitaxe maapeal järvedena et iga tuuleke seda minema saab pyhkida ja pätid ämbriga koju viia?


Ega ma paha pärast,
Lihtsalt, ma usun, et iga intelligentne inimene oleks võimeline ka arvutiekraanilt teksti maha lugedes sellest "väiksest" veast piisavalt kiiresti aru saama, et see apsakas ära parandada. icon_wink.gif
Kaudselt oli see küll teemaga seotud, kuid siiski suht OT, seega mina enam selle koha pealt sõna ei võta.

btw.
x != ks icon_razz1.gif
nagu ka 'c' ei võrdu ts.
/me ei salli, kui muidu haritud inimene eesti keeles selliseid tähti kasutab. icon_redface.gif
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2005 22:02:08 vasta tsitaadiga

KrikU kirjutas:
icon_eek.gif

http://www.theaircar.com

Kas see link on läbi käinud? (ei viitsi 20lk lugeda) See asi vähendaks linnades mõttetut tossutamist ja jätaks kütuse kasutamise pikamaa sõitude ja muu transpordi jaoks.


ex sellega tore oleks küll poes piimajärel käia. samas kas sellised asjad meie kliimasse ka kõlbax?

Oliver112 kirjutas:

/me ei salli, kui muidu haritud inimene eesti keeles selliseid tähti kasutab.

kaeba kohtusse
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vananematu
HV veteran
Vananematu

liitunud: 28.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2005 12:05:06 vasta tsitaadiga

KrikU kirjutas:
icon_eek.gif

http://www.theaircar.com

Kas see link on läbi käinud? (ei viitsi 20lk lugeda) See asi vähendaks linnades mõttetut tossutamist ja jätaks kütuse kasutamise pikamaa sõitude ja muu transpordi jaoks.


Käis küll läbi, kuid mitte ametliku kodulehe näol, vaid uudisena rohkem. Igal juhul tõotab sellest midagi tulevat, iseasi kui laialdaseks see muutub ja ega selle õhuga sõitva masina hind nüüd metsikult odavam ei ole uutest ottomootoriga autodest.

Huvitav idee surveõhu kogumisest jõevoolu energiast ning siis autodele ülekandmisest:



viimati muutis Vananematu 15.09.2005 12:05:50, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aise
HV Guru
aise

liitunud: 02.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.09.2005 12:05:14 vasta tsitaadiga

kohutava väljanägemisega, krt kui muutub kütuse tüüp/element, ega siis autod ei pea sellisteks saanideks digimuutuma thumbs_down.gif
Kommentaarid: 189 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vananematu
HV veteran
Vananematu

liitunud: 28.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2005 12:12:48 vasta tsitaadiga

aise kirjutas:
kohutava väljanägemisega, krt kui muutub kütuse tüüp/element, ega siis autod ei pea sellisteks saanideks digimuutuma thumbs_down.gif


Ega nad on jah http://www.theaircar.com/models.html - samas seest näevad päris avarad välja. Eks kui asi rohkem käima läheb, muutuvad mudelid siis kindlasti, tulevad uued surveõhu peal sõitvad Mustangid ja Ferrarid icon_smile.gif . Ei tea tegelt, suht skeptiline olen selle suhtes. Ei kujuta nagu ette, et asi nii roosiline on, nagu ta tundub. Liiga utoopilisena tundub, et sõidad praktiliselt ilma rahata, keegi jõuab ikka asja kihva keerata. Võbla ostavad need samad mustad karvalised, kes nafta pealt juba oma lõbuks raha teenivad, ära selle väikese firma ja kaotavad asja üldse turult jällegi... Kõik on võimalik.


viimati muutis Vananematu 15.09.2005 12:13:16, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 15.09.2005 12:12:50 vasta tsitaadiga

Huvitav kui palju elektrienergiat kulub ühe paagitäie suruõhu jaoks?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!
Shelby-SV

liitunud: 27.08.2004




sõnum 15.09.2005 16:33:02 vasta tsitaadiga

ei tea kuidas sellises plastist autos turvalisusega on? kahe plastikust junni kokkupõrke korral pole vast suurt häda, aga ega nad kõik ju korraga ei tule. mõni plast vidin suudab kindlasti mõne USA dodge ram'i või ford exploreri ALLA jääda...
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2005 17:13:23 vasta tsitaadiga

Noh, ennegi ju plastautosi tehtud, võta või ida saksa trabant,
sõidad lihtsalt esimeses reas ja ei topi oma nina bensukatele ette icon_biggrin.gif
Samas võib ka väga turvalise auto teha, võta või F1, ainuke asi, et kerge raam maksab palju.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vananematu
HV veteran
Vananematu

liitunud: 28.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2005 23:41:25 vasta tsitaadiga

Vaadake neid videosi!

Ühes videos topib mees oma suu summutist tuleva heitele otse vastu icon_smile.gif .
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.