|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
corvette
HV veteran
liitunud: 17.02.2003
|
12.09.2005 20:32:41
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
corvette, tähtsaim aPoisi öeldust on ehk:
| tsitaat: |
Akudes on vaja raskmetalle või teisi naftale sarnaselt lõpliku maavarasid
|
selle kaevandamine/töötlemine jne nõuab ka ressursse ja koormab loodust |
Täitsa õigus, iga ressurss nõuab midagi
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marko
HV Guru

liitunud: 06.02.2003
|
12.09.2005 20:35:50
|
|
|
ja ka akusid on võimalik ilma raskemetallideta toota.
| Tanel kirjutas: |
| tsitaat: |
Asi on vaid tahtmises ja tegutsemises
|
inimene on oma olemuselt laisk, ta tegutseb reeglina vaid siis, kui häda käes (nälg) või kui vaja rahuldada ambitsioone (võim, raha jne.) |
Ja naftakriisi luurav lähedus võiks just selliseks motivatsiooniks olla.
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
161 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
12.09.2005 20:36:23
|
|
|
| marko kirjutas: |
mnjah... mitte, et meil nüüd alternatiivseid võimalusi ei oleks. Asi on vaid tahtmises ja tegutsemises. |
Nagu siin korduvalt on räägitud siis drop-in asendust fossiilkütustele ei eksisteeri. Kui sa arvad et eksisteerib ning see on midagi millest siin teemas varem pole räägitud siis lase aga (oma teooral) tulla
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marko
HV Guru

liitunud: 06.02.2003
|
12.09.2005 20:38:55
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| marko kirjutas: |
mnjah... mitte, et meil nüüd alternatiivseid võimalusi ei oleks. Asi on vaid tahtmises ja tegutsemises. |
Nagu siin korduvalt on räägitud siis drop-in asendust fossiilkütustele ei eksisteeri. Kui sa arvad et eksisteerib ning see on midagi millest siin teemas varem pole räägitud siis lase aga (oma teooral) tulla  |
oot, sa räägid, et ilma fossiilkütuseta pole võimalik elektrit toota? Kui vaid kordad, et midagi nii vägevat, ahvatlevat ja üldse ilusat ning head kui fossiilküte pole siis...mnjah ok.
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
161 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
12.09.2005 20:54:29
|
|
|
| marko kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
| marko kirjutas: |
mnjah... mitte, et meil nüüd alternatiivseid võimalusi ei oleks. Asi on vaid tahtmises ja tegutsemises. |
Nagu siin korduvalt on räägitud siis drop-in asendust fossiilkütustele ei eksisteeri. Kui sa arvad et eksisteerib ning see on midagi millest siin teemas varem pole räägitud siis lase aga (oma teooral) tulla  |
oot, sa räägid, et ilma fossiilkütuseta pole võimalik elektrit toota? Kui vaid kordad, et midagi nii vägevat, ahvatlevat ja üldse ilusat ning head kui fossiilküte pole siis...mnjah ok.  |
kas tõesti? äkki tutvustad siis meile ja maailmale seda imerohtu, mis on võimeline kasvõi homnepäev nafta koha maailmas asendama? vähem möla ja rohkem fakte, siis ehk tasuks sinu postitusi ka tõsiselt võtma hakata
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elof
HV Guru

liitunud: 07.05.2003
|
12.09.2005 21:02:19
|
|
|
marko, sa ilmselt valeti aru saanud - keegi ei kummarda fossiilkütuseid vaid lihtsalt nenditakse, et nende najal on praegune majandus-tootmine, transport - kõik alternatiivid peaksid olema hästi lokaliseeritavate varudega et neid nendest endist toodetava energiaga suudetaks hoida tooraine/kütuse/materjali transporti elus. Rääkimata siis tava-sõiduautodest jne.
Kuidas peaksid suured veokid sõitma tuhandeid kilomeetreid ilma tanklateta ? Ükskõik_mis_alternatiiviks_tuleb-jaamata ?
P.S. mu jutt võib olla deifreerimatu, kuna pidin ilma sõnastusele suurt rõhku panemata posti kirjutama.
viimati muutis Elof 13.09.2005 01:46:01, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 212 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
12.09.2005 21:07:00
|
|
|
| Hüdro- ja tuuleelektrijaamad, aga pmst ehitamine tahab ka resursse, niiet nokk kinni saba lahti situatsioon.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
12.09.2005 21:13:57
|
|
|
Elektri tootmisel ei saa üle ega ümber metallidest, mida mööda vool liigub. Seega tuleb leida meetod metallide tootmiseks rohelisel moel.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
12.09.2005 21:16:22
|
|
|
| raxz kirjutas: |
| Hüdro- ja tuuleelektrijaamad, aga pmst ehitamine tahab ka resursse, niiet nokk kinni saba lahti situatsioon. |
juba praegu võiks olla olemas näiteks viisakad elektriautod, kui kullakallid naftafirmad ei omaks korralike akumulaatorite patente. peak oil ei tabaks meid üldsegi nii ootamatult, kui keegi midagi selle jaoks teeks... kuni $$$ valitseb maailma, ei muutu mitte kui midagi
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Yorick
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2004
|
12.09.2005 21:47:05
|
|
|
| Scart kirjutas: |
| kuni $$$ valitseb maailma, ei muutu mitte kui midagi |
hmm,aga on ju alternatiivjõukeskus - Hiina.Teab keegi mingit asja,mida Hiinas EI valmistata?Ausalt öeldes isegi asjad,mis tulevad meile saksa või itaalia margi all on ju Hiina toodang(jutt käib just detailidest).Asi oleks neil siis valmistada korralikke akumulaatoreid(või ehk nende patente peidetakse paremini kui tuumasaladusi,mille peal on juba niigi samapalju hiinlaste näpujälgi kui neid eneseid)?Kes kes,kuid hiinlased ei laseks mööda võimalust kõrvaldada enda teelt maailma etteotsa ainuke takistus - naftamajandus.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
12.09.2005 22:30:41
|
|
|
marko, nimeta fosiilsetele lisaks mõni energiaallikas peale tuuma, mis asja ka _tegelikult_ ära ajaks. Tuule, vee ja biomassi võid kui valed vastused kohe kõrvale jätta.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marko
HV Guru

liitunud: 06.02.2003
|
13.09.2005 00:52:41
|
|
|
irw... tra, maisaa nüüd aru kas keegi varasemaid postitusi üldse ei loe ja rebib tükke siit sealt kontekstist välja? Eriti Härra Scart võiks väheke maha rahuneda.
Just samas olen eelnevatel lehtedel korrutanud nafta olulisust ja muud sellega kaasnevat. Nüüd kui siin keegi väitis, et vaid fossiilküttega elektrit saab, siis ei nõustunud sellega täielikult. Siinkohal kaks olulist punkti: 1. Nafta ei ole ainuke nende seas, kivisütt pidasime silmas. 2. Jah tõesti on hüdro ja tuule jms energiat maailma mastaabis vähe kasutusel, siiski on seda teatud kohtades väga edukalt rakendatud.
Ma ei viitsi ennast tsiteerima hakata, kui härrased Scart et al, ei viitsi kasvõi eelmisele lehele minna ja sealseid poste lugeda siis ausalt, hoiaks oma ilusad süüdistused endale. Ma ei pea sulle iga sõna mingi viitega põhjendama, eriti kui see on suht -koht üldteatud info.
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
161 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
13.09.2005 00:56:17
|
|
|
| tsitaat: |
| 2. Jah tõesti on hüdro ja tuule jms energiat maailma mastaabis vähe kasutusel, siiski on seda teatud kohtades väga edukalt rakendatud. |
Rõhk sõnal teatud.
Efektiivselt saab tuule ja vee energiat ära kasutada suhteliselt vähestes kohtades.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marko
HV Guru

liitunud: 06.02.2003
|
13.09.2005 00:59:18
|
|
|
| Scart kirjutas: |
kas tõesti? äkki tutvustad siis meile ja maailmale seda imerohtu, mis on võimeline kasvõi homnepäev nafta koha maailmas asendama? vähem möla ja rohkem fakte, siis ehk tasuks sinu postitusi ka tõsiselt võtma hakata |
Siinkohal soovitan sul soojalt tekstist aru ka saada kui loed. Sinu süüdistused ja läbu on mõttetu.
| Ho Ho kirjutas: |
| tsitaat: |
| 2. Jah tõesti on hüdro ja tuule jms energiat maailma mastaabis vähe kasutusel, siiski on seda teatud kohtades väga edukalt rakendatud. |
Rõhk sõnal teatud.
Efektiivselt saab tuule ja vee energiat ära kasutada suhteliselt vähestes kohtades. |
tõsi, ja rohkem neid kohti ka lisandub kus see on võimalik. Muidugi loodan ma nüüd et mõni tark mees tsiteerib mind uuesti ja väidab, et ma olen nii piiratud ja näen nendes konservatiivsetes alternatiivides nafta asendajat.
viimati muutis marko 13.09.2005 01:02:38, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
161 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
13.09.2005 01:00:02
|
|
|
marko, chillout, keegi ei väidagi ju, et muid energia saamise viise pole
Loe parem TanElofJ viimane postitus mõttega läbi - seda Scart ja teised üritavadki sulle selgeks teha, et hetkel puudub selge alternatiiv naftale kogu olemaoleva infrastruktuuri üleviimiseks mõnele teisele energialiigile. Igasugused kivisöe elektrijaamad, tuumajaamad, tuule/päikese pargid jne toodavad lokaalset energiat - vaja oleks aga energiat liikuvale infrastuktuurile (autod, laevad, lennukid jne.)
Kogu maailma infrastuktuuri ümberviimine ja ehitamine teisele kütuseliigile oleks tänastes tingimustes paarikümne aasta jooksul inimkonnale pehmelt öeldes raskendatud, kui mitte võimatu ülesanne.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marko
HV Guru

liitunud: 06.02.2003
|
13.09.2005 01:19:33
|
|
|
täiesti nõus, loodan, et rohkem ei raiska keegi oma aega ega serveriruumi selle peale, et mulle selgeks teha kui oluline nafta ikka maailmamajanduses on ja mis kõik temast sõltub. Lihtsam oleks vist üles lugeda neid asju mis ei sõltu.
Teen lihtsalt viimase katse selgitada siis omi mõtteid. Ei tahtnud väita, et naftale on konkureeriv alternatiiv olemas ja juba homme võime maailma sellega päästa, vaid seda, et mingisuguseid alternatiive ikkagi on ja kui piisavalt tahta ja tegutseda siis ka need realiseeruvad paremini. Kas siis arenevad piisavalt välja, et rahuldada inimkonna energiajanu või siis aitavad meid uuele suunale kus me midagi paremat leiame.
Ja otse loomulikult on siis kõige olulisem sõna "tahtmine". Sinnamaani kuni meie planeedi majandust kontrollivad nafta püramiidi tipus olevad eigid, ärimehed, poliitikud jm. võime me kindlad olla, et konkureerivaid alternatiive välja ei töötata ja fossiilkütuseid ning ülejäänud inimesi lüpstakse kuni need maavarad ennast ammendavad.
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
161 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
13.09.2005 01:27:14
|
|
|
marko, enamvähem nõus, kuigi peab tõdema, et alternatiive töötatakse välja küll ja enamuses just nende samade naftafirmade poolt
Naftafirmad omavad teadupärast üllatavalt palju alternatiivenergia arendusega seotud patente ja ei imestaks, kui aasta paari pärast mõni suurem gigant hakkab promoma alternatiivi naftale
Sest ka naftafirmad ei tahaks maailma majanduskasvu kõrgete naftahindade päris miinusse tõmmata, kuna tarbimise vähenemise pärast kahaneksid nende tulud märgatavalt.
Jõuame vabamüürlaste ja illuminaatide vandenõuteooriateni
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
13.09.2005 10:28:35
|
|
|
| marko kirjutas: |
| Ja otse loomulikult on siis kõige olulisem sõna "tahtmine". Sinnamaani kuni meie planeedi majandust kontrollivad nafta püramiidi tipus olevad eigid, ärimehed, poliitikud jm. võime me kindlad olla, et konkureerivaid alternatiive välja ei töötata ja fossiilkütuseid ning ülejäänud inimesi lüpstakse kuni need maavarad ennast ammendavad. |
aga miks see peaks muutuma? naftat on veel tohutu kogus ning hind aina tõuseb, senikaua kuni ei vabaneta naftasõltuvusest, ei muutu ju midagi ning ära unusta, samad eigid ja pomod teevad kõik, et seda vältida
mina isiklikult ei kujuta ette, mis peab juhtuma, et taoline pidur arengult kaoks, turumajanduse ja "demokraatia" tingimustes on see võimatu
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marko
HV Guru

liitunud: 06.02.2003
|
13.09.2005 13:14:10
|
|
|
| Scart kirjutas: |
| ...turumajanduse ja "demokraatia" tingimustes on see võimatu |
täpselt! võtmesõnad. mitte, et ma mingisugune paadunud revolutsionäär oleksin, aga, et midagi antud olukorras muutuks peaks alustama nendest tugisammastest mis naftabojaare toetavad. Ja muidugi olen ma kursis, et alternatiivid mis juba on korra maailmaajaloos läbi käinud ei oma arvestatavaid eeliseid praeguse turumajanduse ja demokraatia ees....
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
161 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lauri
HV veteran

liitunud: 05.11.2001
|
13.09.2005 17:57:03
|
|
|
http://ajaviide.delfi.ee/news/kuum/article.php?id=11177990
Surnud kassist saab odavat autokütust
Saksa leidur väidab, et leiutas viisi, kuidas surnud kassidest diislikütust valmistada.
55-aastane Christian Koch Kleinharmannsdorfi linnast leiutas meetodi, kus kasutatakse vanu autokumme, heina ja loomalaipu, teatab Ananova.
Plöga soojendatakse 300 kuumakraadini, et sealt eralduks süsinik, mis seejärel töödeldakse ümber diisliks.
Leidur kinnitab, et kõrge kvaliteediga kütuse hinnaks on vaid 15 protsenti praeguse diisliliitri hinnast.
Ühe kassi laibast saab 2,5 liitrit kütust, seega on paagitäie jaoks tarvis umbes 20 kassi.
seega vôib vist kütuseprobleemi lahendatuks lugeda.
|
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aise
HV Guru

liitunud: 02.10.2003
|
13.09.2005 17:58:30
|
|
|
no mul pole sõnu. inimeste laipadest saab siis 95te äkki
|
|
| Kommentaarid: 189 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
172 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
13.09.2005 18:00:07
|
|
|
| tsitaat: |
Ühe kassi laibast saab 2,5 liitrit kütust
|
kas kassi ruumala on üldse nii suur. vist ei ole, kui mingi megakolakas kass pole
no siis on selge, et see teade on BS
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marduuhin
HV Guru

liitunud: 02.09.2004
|
13.09.2005 18:01:38
|
|
|
Varsti on autodes integreeritud kassitapja..
Lähed lemmikloomapoodi.. Võtad 10 kassi.. Topid august sisse.. Ootad paar minutit.. Ja lähebki sõiduks??
Haige.
_________________ Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018 |
|
| Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
13.09.2005 18:50:34
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| Kogu maailma infrastuktuuri ümberviimine ja ehitamine teisele kütuseliigile oleks tänastes tingimustes paarikümne aasta jooksul inimkonnale pehmelt öeldes raskendatud, kui mitte võimatu ülesanne. |
Midagi ei ole vaja "ümberviia", infra läheb ise üle, kui majanduslik kliima vastav on. Alternatiivsele energiaallikale üleminek ei pea tähendama, et üle öö vahetatakse kogu infrastruktuur välja. Nafta kallinemisega muutuvad alternatiivsed allikad naftaga võrreldes odavamaks ja kui ületatakse künnis, kus majanduslikumalt kasulikum on alternatiivset energiallikat kasutada hakatakse seda ka kasutama, luues selle käigus infrastruktuuri ja viies hinda veel alla. Suhteliselt elementaarne mikroökonoomika - eeldusel, et mingi hinnaga alternatiivid on olemas (alternatiivenergia on kallis aga eksisteerib) ning nafta tarbimine ei ole 100% jäik (kallim nafta suurendab pakkumist ja vähendab nõudlust) võib arvata, et nafta pakkumise järkjärgulise languse korral ei juhtu midagi katastroofilist.
| Scart kirjutas: |
| juba praegu võiks olla olemas näiteks viisakad elektriautod, kui kullakallid naftafirmad ei omaks korralike akumulaatorite patente. peak oil ei tabaks meid üldsegi nii ootamatult, kui keegi midagi selle jaoks teeks... kuni $$$ valitseb maailma, ei muutu mitte kui midagi |
Ka ei ole kursis ühegi tänapäevastest akudest olulisel määral parema akutehnoloogiaga, mille kasutamine oleks piiratud ainult patendiomaniku mõistlikust litsenseerimisest keeldumisega. Kuna sellest ei ole kuskil räägitud ja patendid on oma olemuselt avalik info, siis on alust liigitada see jutt samasse sahtlisse lumeinimese ja lendavate taldrikutega.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
13.09.2005 21:21:24
|
|
|
link :: kae siit
| stepzter kirjutas: |
Midagi ei ole vaja "ümberviia", infra läheb ise üle, kui majanduslik kliima vastav on. Alternatiivsele energiaallikale üleminek ei pea tähendama, et üle öö vahetatakse kogu infrastruktuur välja. Nafta kallinemisega muutuvad alternatiivsed allikad naftaga võrreldes odavamaks ja kui ületatakse künnis, kus majanduslikumalt kasulikum on alternatiivset energiallikat kasutada hakatakse seda ka kasutama, luues selle käigus infrastruktuuri ja viies hinda veel alla. |
tõesti? huvitav, millega neid päikesepaneele ja tuumajaamu ehitatakse, orjade kaasabil?
| stepzter kirjutas: |
Ka ei ole kursis ühegi tänapäevastest akudest olulisel määral parema akutehnoloogiaga, mille kasutamine oleks piiratud ainult patendiomaniku mõistlikust litsenseerimisest keeldumisega. Kuna sellest ei ole kuskil räägitud ja patendid on oma olemuselt avalik info, siis on alust liigitada see jutt samasse sahtlisse lumeinimese ja lendavate taldrikutega. |
vaata linki
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
13.09.2005 21:36:54
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
marko, enamvähem nõus, kuigi peab tõdema, et alternatiive töötatakse välja küll ja enamuses just nende samade naftafirmade poolt
Naftafirmad omavad teadupärast üllatavalt palju alternatiivenergia arendusega seotud patente ja ei imestaks, kui aasta paari pärast mõni suurem gigant hakkab promoma alternatiivi naftale
Sest ka naftafirmad ei tahaks maailma majanduskasvu kõrgete naftahindade päris miinusse tõmmata, kuna tarbimise vähenemise pärast kahaneksid nende tulud märgatavalt.
Jõuame vabamüürlaste ja illuminaatide vandenõuteooriateni  |
seda ma eespool väitsingi...(et patendid nende käes)
minu teada shell tegeleb ise ka mingi alternatiivi väljatöötamisega.
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oioi
HV veteran

liitunud: 15.04.2002
|
13.09.2005 22:41:04
|
|
|
No kui meenutada meie endi lähiajalugu siinsamas Eestis, siis veel rublaaja lõpus sõitis terve hulk autosid ringi vedelgaasi balloon pagassis bensupaagile lisaks.
Autode elavjärjekord pensu järgi vonkles Russalka juurest Pirita tanklani välja.
Aga uudistest on ju tore täna kuulda, kuidas kusagil Inglismaal tanklate juurde koguni sabad kogunevat...
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
236 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
14.09.2005 14:30:56
|
|
|
seda küll;)
aga ka gaas ei ole lahendus.hetkel mu meelest venemaa müüb meile ju gaasi maailmaturu hinnast poole odavamalt(kui ma midagi sassi ei aja)
aga kui see muutub...?
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marko
HV Guru

liitunud: 06.02.2003
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
161 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
14.09.2005 15:45:13
|
|
|
no vot.seni on need gaasiseadmete vennad või sees,aga varsti mitte.ja kas gaas mitte mootorit ei kahjusta?
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Terminator III
HV veteran
liitunud: 24.06.2003
|
14.09.2005 16:04:21
|
|
|
| tsitaat: |
ja kas gaas mitte mootorit ei kahjusta?
|
Ei
|
|
| Kommentaarid: 201 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
15 :: |
21 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Yorick
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2004
|
14.09.2005 16:08:26
|
|
|
| alliance kirjutas: |
| .hetkel mu meelest venemaa müüb meile ju gaasi maailmaturu hinnast poole odavamalt |
Sõnades küll,kuid mis asi on ´maailmaturu hinnad´?Hinnad mis on noteeritud börsil,kusjuures mitte igasugused börsid ei dikteeri neid aktsepteeritavaid hindu.Kuid peale selle on veel ka sellesama gaasi transport.Seega tuleb arvestada kui palju kallim on gaasi transportimine Venest Saksamaale kui Eestisse(vahemaa ju loeb ka gaasitorustiku puhul,rääkimata naftatankerite teekonna pikkusest).Muidugi on veel üks tahk asjal - mis hinnaga müüb Gazpromi tütarfirma Eesti Gaas gaasi tarbijale ja kui palju see erineb näiteks kõrvalasuvate riikide tarbijate poolt makstavast.Seega mis vaheltkasu saab tütarfirma diililt(kui saab) ja mis mõtet on siis gazpromionude kärkimisel...
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
14.09.2005 17:04:09
|
|
|
Üks temaatiline üritus, mõni Tartu oma ehk jõuab minna. Ja teeb siia pärast ülevaate.
/kuigi ma ei usu, et sealt saadav pilt 100% adekvaatne on/
| tsitaat: |
Tartu Keskkonnahariduse Keskus korraldab
Täna,14.septembril, kell 18.00
Film, ettekanne ja arutelu
KAS NAFTATOOTMINE ON TIPUS?
Energialanguse mõju erinevatel tasanditel. Mida tähendavad tõusvad kütusehinnad üksikisikule, linnale, riigile, maailmale?
Valmistugem üheskoos energialanguseks ka Tartus.
Kõneleb Toomas Trapido, kes on Rohelise Värava vastutav väljaandja ja
Eestimaa Looduse Fondi säästva arengu valdkonnajuht
Toimumiskoht Tartu Keskkonnahariduse Keskuse saal, Tartu, Kompanii 10 II korrus
Üritus on tasuta.
Info 7366 120 |
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
14.09.2005 17:51:44
|
|
|
| Yorick kirjutas: |
| alliance kirjutas: |
| .hetkel mu meelest venemaa müüb meile ju gaasi maailmaturu hinnast poole odavamalt |
Sõnades küll,kuid mis asi on ´maailmaturu hinnad´?Hinnad mis on noteeritud börsil,kusjuures mitte igasugused börsid ei dikteeri neid aktsepteeritavaid hindu.Kuid peale selle on veel ka sellesama gaasi transport.Seega tuleb arvestada kui palju kallim on gaasi transportimine Venest Saksamaale kui Eestisse(vahemaa ju loeb ka gaasitorustiku puhul,rääkimata naftatankerite teekonna pikkusest).Muidugi on veel üks tahk asjal - mis hinnaga müüb Gazpromi tütarfirma Eesti Gaas gaasi tarbijale ja kui palju see erineb näiteks kõrvalasuvate riikide tarbijate poolt makstavast.Seega mis vaheltkasu saab tütarfirma diililt(kui saab) ja mis mõtet on siis gazpromionude kärkimisel... |
kes yldse nendega kärkinud on?lihtsalt nentisin
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oliver112
HV veteran
liitunud: 13.01.2004
|
14.09.2005 21:18:50
|
|
|
Tv3 uudistest täna ütles, et Usas on tuul 120 km sekundis.
See teeks siis koguni 120000 m/s.
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olc
HV Guru

liitunud: 28.11.2001
|
14.09.2005 21:19:46
|
|
|
| Oliver112 kirjutas: |
Tv3 uudistest täna ütles, et Usas on tuul 120 km sekundis.
See teeks siis koguni 120000 m/s.  |
so what?
|
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oliver112
HV veteran
liitunud: 13.01.2004
|
14.09.2005 21:21:51
|
|
|
Sääne tuul pühiks 99,9% USA naftavarudest venemaale välja lihtsalt.
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olc
HV Guru

liitunud: 28.11.2001
|
14.09.2005 21:27:39
|
|
|
| Oliver112 kirjutas: |
Sääne tuul pühiks 99,9% USA naftavarudest venemaale välja lihtsalt.  |
kulla laps, iga inime saab aru et see oli lihtsalt väike apsakas. mis sa tõesti arvad et naftat hoitaxe maapeal järvedena et iga tuuleke seda minema saab pyhkida ja pätid ämbriga koju viia?
|
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KrikU
HV veteran
liitunud: 14.12.2001
|
14.09.2005 21:31:08
|
|
|
http://www.theaircar.com
Kas see link on läbi käinud? (ei viitsi 20lk lugeda) See asi vähendaks linnades mõttetut tossutamist ja jätaks kütuse kasutamise pikamaa sõitude ja muu transpordi jaoks.
|
|
| Kommentaarid: 129 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
119 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
14.09.2005 21:39:06
|
|
|
Üsna sarnane efekt oleks kui rahvas hakkaks Smart´iga sõitma.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oliver112
HV veteran
liitunud: 13.01.2004
|
14.09.2005 21:40:59
|
|
|
| olc kirjutas: |
| Oliver112 kirjutas: |
Sääne tuul pühiks 99,9% USA naftavarudest venemaale välja lihtsalt.  |
kulla laps, iga inime saab aru et see oli lihtsalt väike apsakas. mis sa tõesti arvad et naftat hoitaxe maapeal järvedena et iga tuuleke seda minema saab pyhkida ja pätid ämbriga koju viia? |
Ega ma paha pärast,
Lihtsalt, ma usun, et iga intelligentne inimene oleks võimeline ka arvutiekraanilt teksti maha lugedes sellest "väiksest" veast piisavalt kiiresti aru saama, et see apsakas ära parandada.
Kaudselt oli see küll teemaga seotud, kuid siiski suht OT, seega mina enam selle koha pealt sõna ei võta.
btw.
x != ks
nagu ka 'c' ei võrdu ts.
/me ei salli, kui muidu haritud inimene eesti keeles selliseid tähti kasutab.
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olc
HV Guru

liitunud: 28.11.2001
|
14.09.2005 22:02:08
|
|
|
| KrikU kirjutas: |
http://www.theaircar.com
Kas see link on läbi käinud? (ei viitsi 20lk lugeda) See asi vähendaks linnades mõttetut tossutamist ja jätaks kütuse kasutamise pikamaa sõitude ja muu transpordi jaoks. |
ex sellega tore oleks küll poes piimajärel käia. samas kas sellised asjad meie kliimasse ka kõlbax?
| Oliver112 kirjutas: |
/me ei salli, kui muidu haritud inimene eesti keeles selliseid tähti kasutab. |
kaeba kohtusse
|
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vananematu
HV veteran

liitunud: 28.09.2003
|
15.09.2005 12:05:06
|
|
|
| KrikU kirjutas: |
http://www.theaircar.com
Kas see link on läbi käinud? (ei viitsi 20lk lugeda) See asi vähendaks linnades mõttetut tossutamist ja jätaks kütuse kasutamise pikamaa sõitude ja muu transpordi jaoks. |
Käis küll läbi, kuid mitte ametliku kodulehe näol, vaid uudisena rohkem. Igal juhul tõotab sellest midagi tulevat, iseasi kui laialdaseks see muutub ja ega selle õhuga sõitva masina hind nüüd metsikult odavam ei ole uutest ottomootoriga autodest.
Huvitav idee surveõhu kogumisest jõevoolu energiast ning siis autodele ülekandmisest:
viimati muutis Vananematu 15.09.2005 12:05:50, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aise
HV Guru

liitunud: 02.10.2003
|
15.09.2005 12:05:14
|
|
|
kohutava väljanägemisega, krt kui muutub kütuse tüüp/element, ega siis autod ei pea sellisteks saanideks digimuutuma
|
|
| Kommentaarid: 189 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
172 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vananematu
HV veteran

liitunud: 28.09.2003
|
15.09.2005 12:12:48
|
|
|
| aise kirjutas: |
kohutava väljanägemisega, krt kui muutub kütuse tüüp/element, ega siis autod ei pea sellisteks saanideks digimuutuma  |
Ega nad on jah http://www.theaircar.com/models.html - samas seest näevad päris avarad välja. Eks kui asi rohkem käima läheb, muutuvad mudelid siis kindlasti, tulevad uued surveõhu peal sõitvad Mustangid ja Ferrarid . Ei tea tegelt, suht skeptiline olen selle suhtes. Ei kujuta nagu ette, et asi nii roosiline on, nagu ta tundub. Liiga utoopilisena tundub, et sõidad praktiliselt ilma rahata, keegi jõuab ikka asja kihva keerata. Võbla ostavad need samad mustad karvalised, kes nafta pealt juba oma lõbuks raha teenivad, ära selle väikese firma ja kaotavad asja üldse turult jällegi... Kõik on võimalik.
viimati muutis Vananematu 15.09.2005 12:13:16, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
15.09.2005 12:12:50
|
|
|
Huvitav kui palju elektrienergiat kulub ühe paagitäie suruõhu jaoks?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!

liitunud: 27.08.2004
|
15.09.2005 16:33:02
|
|
|
| ei tea kuidas sellises plastist autos turvalisusega on? kahe plastikust junni kokkupõrke korral pole vast suurt häda, aga ega nad kõik ju korraga ei tule. mõni plast vidin suudab kindlasti mõne USA dodge ram'i või ford exploreri ALLA jääda...
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ossa
HV kasutaja

liitunud: 18.11.2004
|
15.09.2005 17:13:23
|
|
|
Noh, ennegi ju plastautosi tehtud, võta või ida saksa trabant,
sõidad lihtsalt esimeses reas ja ei topi oma nina bensukatele ette
Samas võib ka väga turvalise auto teha, võta või F1, ainuke asi, et kerge raam maksab palju.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vananematu
HV veteran

liitunud: 28.09.2003
|
15.09.2005 23:41:25
|
|
|
Vaadake neid videosi!
Ühes videos topib mees oma suu summutist tuleva heitele otse vastu .
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|