Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Firma Voicenet/NORBY - mida arvate.... märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
angerjas
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.08.2005 11:32:45 vasta tsitaadiga

wookie kirjutas:
[....] reeglina vajavad kasutajad suurt läbilaskevõimet, mitte madalat latnetsust, mistõttu seadistatakse ISP'de poolt transportmeedia selliselt, et see pakuks eeskätt võimalikult suurt läbilaskevõimet. [....]

Sellele ma vaidlen vastu Linus Torvaldsi enda sõnadega: "Madal latents on praktiliselt alati tähtsam kui suur ribalaius." Tõsi, tema pidas silmas protsessori ja mälu vahelist suhtlust aga tegelikult käib see tera tänapäeval ka võrguühenduste kohta. Kedagi ei koti kas ühendus on 1 või 2 Mbit/s samas kui latents 20 ms vs. 40 ms hakkab VoIP ja mängude puhul juba tunda andma. Suur ribalaius on vahva aga oluline on see eeskätt marketroidide mitte kasutajate jaoks.

Jutt tillipikendamise kohta on muidugi õige, ma arvan, et tegemist on Goodwini seaduse HinnaVaatluse versiooniga: "Iga teema mis kerib piisavalt kaua muutub tillipikkuse võrdlemise teemaks."

-- Andres Alla
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 131
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wookie
HV kasutaja
wookie

liitunud: 08.08.2005




sõnum 27.08.2005 12:34:27 vasta tsitaadiga

Linusel ei ole minumeelest antud juhul päris õigus. Kindlasti on võimalikult madal latency oluline, kuid kui me vaatame seda küsimust operatsioonisüsteemi vaatenurgast, siis on palju olulisem, et OS suudaks mingit ettenähtud latency't (mis ei pea ilmtingimata olema väga väike) "garanteerida", ilma sealjuures oluliselt vähendamata süsteemi läbilaskevõimet. Juhul kui selline igas olukorras garanteeritud max. latency on teada, saab juba valida ja seadistada aplikatsioone selliselt, et nad antud keskkonnas kenasti töötaks.
Milline kompromiss latency, läbilaskevõime ning overheadi vahel valitakse, sõltub juba konkreetsest olukorrast.

Andmesiderakenduste juures eksisteerib mingisugune kriitiline piir, millest suurem latency muutub segavaks. See sõltub jällegi kasutatavast aplikatsioonist, kuid enamik tänapäevaseid tavakasutaja arvutis jooksvaid võrguaplikatsioone arvestab, et nii ehk naa on kõik sajakordselt puhverdatud ning mitte mingisuguseid parameetreid ei garanteerita, mistõttu võib selline kriitiline latency sageli olla üsna suur.

Teisalt jällegi on madal võrgu latency nice to have. Kasvõi tavaline ssh sessioon, mis töötab character rezhiimil - minu klaviatuuri korduse sagedus on 40Hz, see tähendab, et kui ssh sessioni latency on üle 25ms, hakkab see näiteks scrollides tunda olema, kuid jällegi, see pole väga kriitiline, sest üldjuhul on ssh sessioon võrgus, mille latency on näiteks 60 või 100ms, täiesti OK. Samas, üle GSM'i (olgu transport meediaks siis GPRS või EDGE), kus latencyt mõõdetakse sadades millisekundites, on ssh'd kasutada üsna piinarikas.

Ent maili lugedes, webi browsides, faili sikutades, samuti ka IRC's või MSN'is mölisedes(aga need on tegevused, millega enamik netikasutajaid võiks tegeleda) ei mängi latency erilist rolli - käigu ühendus üle EDGE või üle ISDNi, kasutaja ei märka vahet.

Pisikese latency garanteerimine keskkonnas, kus MTU on reeglina 1500 ning on palju kasutajaid, kelle paketid täpselt nõnda suured ongi, eeldab kas väga kiireid liine või pakettide fragmenteerimist - mõlemad on võrreldes tavakasutaja internetiühenduse maksumusega mõttetult kallid.
Muide, ADSLi latencyt saab teatud ATM kihi parameetrite muutmisega vähendada, kuid see eeldab ISP'ga vastavat kokkulepet.

P.S.
Mis aga marketroididesse puutub, siis saevad need üha suuremat numbrit müüvad tegelased seda oksa, mille peal nad ise istuvad. Olukorras, kus me anname klientidele odavalt kätte väga suure läbilaskevõimega ühendused, tekib kiiresti olukord, kus 80% võrgu ressursist kasutatakse ära 20% kasutajate poolt. Väga sageli on need 20% aga sellised, kes ISP'le eriti sisse ei too, küll aga oskavad lõputult sigatseda ja viriseda (mis jällegi tähendab ISP'le kulu).
Näiteks eksisteerib terve rida tainaid, kes arvavad, et kui nende ühendus ei ole 24/7 100% koormatud, siis pole nad oma raha eest piisavalt palju teenust saanud ning kukuvad virisema ja hädaldama kui mõni üldrahvalikest sitaladudest 5 sek. kättesaadav ei ole.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004




sõnum 27.08.2005 18:14:10 vasta tsitaadiga

wookie kirjutas:
Näiteks eksisteerib terve rida tainaid, kes arvavad, et kui nende ühendus ei ole 24/7 100% koormatud, siis pole nad oma raha eest piisavalt palju teenust saanud ning kukuvad virisema ja hädaldama kui mõni üldrahvalikest sitaladudest 5 sek. kättesaadav ei ole.


Ka mina olen seda, t6si küll, naljaga pooleks, maininud. Samas - tuleb tunnistada, et yhe suurema ISP esindaja on eravestluses korduvalt maininud seesuguste tainaste olemasolu oma v6rgus, kes ta"iesti t6simeeli MIRRORDAVAD teatavaid yldrahvalikke sitaladusid. M6nel pool reguleeritakse seesugust olukorda "fair use policy"-ga mis sa"testab, et 24/7 servani sitta ta"is olev toru on "unfair use" ja ISP-l on v6imalik seesugust kodanikku sanktsioneerida - na"iteks l6petada leping ja keedluda teenuse pakkumisest edaspidi. Eriti karmil juhul teavitatakse ka teisi ISPe-.

A.

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indu
HV veteran
indu

liitunud: 03.02.2005




sõnum 13.09.2005 12:51:57 vasta tsitaadiga

keegi oskab norby korterlahenduse ühendusest midagi rääkida ?
http://www.norby.ee/dl.php?fid=64
Et kas see toimib ka põhimõtteliselt nagu wireless ?
Ning kui stabiilne see on ?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 13.09.2005 14:45:19 vasta tsitaadiga

wookie, IMHO on loogiline et inimene püüab oma raha eest maksimaalset kätte saada. Samas toru lihtsalt mingile saastale peegliks olemisega täis ajada on ka mõttetu.
_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 01.12.2005 15:58:43 vasta tsitaadiga

Enne Norby-ga suhtlemist tasuks läbi lugeda - teema väiksest altkäemaksust mõningate praeguste Norby töötajate läbi 8)

http://www.postimees.ee/240905/esileht/178016_1.php
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mks
HV veteran

liitunud: 27.09.2004




sõnum 02.12.2005 00:28:43 vasta tsitaadiga

Kuulsin, et täna Teeviidal oli ka mingi probleem Norby võrguga... Kuid ei saa midagi kindlalt väita...
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
:)
HV vaatleja

liitunud: 25.07.2005




sõnum 13.12.2005 22:46:33 vasta tsitaadiga

olen kahjuks norby interneti kasutaja. 1/3 andmepakettidest on katkise crc'ga. Paar korda päevas(!!) on võrk kogu täiega maas. Asi muutub aina hullemaks. Loodan, et see tekst jõuab HinnaVaatluse serverisse kohale. Nii halba kvaliteeti ei ole ma veel kohanud. Nende eranditult madalaim hind ei ole siin argumendiks. Olen korduvalt sattunud täbarasse olukorda, kus on vaja kiiresti mõni tööasi ära teha, aga näe, jälle on võrk maas. Plaanin minna tagasi hea ja stabiilse starmanni neti peale. See on lihtsalt õudne. Kui isegi dialupi kiirus oleks 24h garanteeritud, siis oleks see nende ühenduse juures kõva pluss...

ps! postitan seda teksti mitmendat korda, sest enne ei läinud "läbi". Vaatame, kas nüüd õnnestub!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ivoshiee
HV veteran

liitunud: 24.01.2003




sõnum 13.12.2005 22:58:20 vasta tsitaadiga

icon_smile.gif kirjutas:
olen kahjuks norby interneti kasutaja. 1/3 andmepakettidest on katkise crc'ga. Paar korda päevas(!!) on võrk kogu täiega maas. Asi muutub aina hullemaks. Loodan, et see tekst jõuab HinnaVaatluse serverisse kohale. Nii halba kvaliteeti ei ole ma veel kohanud. Nende eranditult madalaim hind ei ole siin argumendiks. Olen korduvalt sattunud täbarasse olukorda, kus on vaja kiiresti mõni tööasi ära teha, aga näe, jälle on võrk maas. Plaanin minna tagasi hea ja stabiilse starmanni neti peale. See on lihtsalt õudne. Kui isegi dialupi kiirus oleks 24h garanteeritud, siis oleks see nende ühenduse juures kõva pluss...

ps! postitan seda teksti mitmendat korda, sest enne ei läinud "läbi". Vaatame, kas nüüd õnnestub!

Kus kandis sa seda häda kannatad? Mis ühendust sulle müüakse?

_________________
Folding@home
FAH foorum
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
:)
HV vaatleja

liitunud: 25.07.2005




sõnum 13.12.2005 23:03:32 vasta tsitaadiga

olen tallinnas liivalaia tänaval. Meil on mingi kortermaja lahendus. Ühendus peaks teoreetiliselt olema megane. Kuigi antud hetkel on täiesti suva sellest viimasest. Rohkem kahjuks ei oska suurt midagi öelda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ivoshiee
HV veteran

liitunud: 24.01.2003




sõnum 13.12.2005 23:08:52 vasta tsitaadiga

icon_smile.gif kirjutas:
olen tallinnas liivalaia tänaval. Meil on mingi kortermaja lahendus. Ühendus peaks teoreetiliselt olema megane. Kuigi antud hetkel on täiesti suva sellest viimasest. Rohkem kahjuks ei oska suurt midagi öelda.

Imelik, et isegi Tallinnas ei suudeta kvaliteeti tagada...
Kas Norby on sinu hädadest ka teadlik?

_________________
Folding@home
FAH foorum
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
:)
HV vaatleja

liitunud: 25.07.2005




sõnum 13.12.2005 23:10:25 vasta tsitaadiga

jah, korduvalt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ivoshiee
HV veteran

liitunud: 24.01.2003




sõnum 13.12.2005 23:29:56 vasta tsitaadiga

icon_smile.gif kirjutas:
jah, korduvalt

Siis ei ole sulle muud soovitada - võta uus ISP ligi.

_________________
Folding@home
FAH foorum
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
wiinanina
HV kasutaja

liitunud: 27.02.2003




sõnum 14.12.2005 00:41:16 vasta tsitaadiga

icon_smile.gif kirjutas:
jah, korduvalt

Liivalaia tänaval on interneti pakkujaid õnneks palju.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2005 12:18:47 vasta tsitaadiga

omal on nüüd mingi 4 kuud olnud 2/1megane ühendus. Ei kurda otseselt millegi üle.
Alguses oli pingiga mingi kamm, aga see tehti korda. Enne kadusid pooled paketid ära. icon_rolleyes.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xda
HV kasutaja

liitunud: 02.09.2002




sõnum 14.12.2005 19:33:33 vasta tsitaadiga

Kasutan ka ise Norby ühendust ühes teatud kohas, kiirus on 4 MBit/s mõlematpidi. Ping on hea ja õnneks jamasid pole, kuigi tean teises kohas kus on jama jama otsa. Asi selles, et saan signaali optikast, mis tuleb kõrgepingeliinist.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
darkside
HV veteran
darkside

liitunud: 20.05.2005




sõnum 15.12.2005 12:22:51 vasta tsitaadiga

Võtsin endale ka Norby teiseks yhenduseks koju, et proovida kuidas on
kahjuks juba järgmisel päeval ei olnud enam netti ja tuli infoliiniga suhelda icon_neutral.gif
kuid loobusin asjast ja võtsin vana hea elioni tagasi, kus ei ole mingeid muresid olnud
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ruts8
Kreisi kasutaja
ruts8

liitunud: 20.07.2002




sõnum 16.12.2005 10:14:51 vasta tsitaadiga

Lõpuks ometi ärkasid Elioni "onud" üles ning andsid kinnituse, et mulle ikkagi saab elioni netti sisse panna.

Suure hurraaga jooksin Norby-st minema ning ptüi-ptüi-ptüi.. siiamaani on Elioni ühendus töötanud normaalselt...

(Norby-s olin ma helpdeski püsiklient icon_biggrin.gif - netti oli täpselt nii, nagu jumal juhatab - kord on, kord pole ning kui oli, siis oli tavaline asi, et paketikaod olid ~50%)
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
capricorn
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.01.2003




sõnum 16.12.2005 20:26:52 vasta tsitaadiga

et siis Norby suckib täiega?

kellelgi WiMax ühendusega ka kogemusi on? Kas samma hull?
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ruts8
Kreisi kasutaja
ruts8

liitunud: 20.07.2002




sõnum 29.12.2005 14:45:33 vasta tsitaadiga

Leping norby-ga lõpetatud ning tahtsin enda linksys'i wrt54g purgi maha müüa - aga - endine linking oli sinna enda moditud softi peale pannud ning ära muutnud ka vaikimisi ligipääsu parooli. Paistab, et vist ära on disable'tud ka bootwait, sest tftp-ga uut tarkvara ei anna peale panna - tuleb ruttu üles. Lahti kakkuda ning kivi jalgu lühistama hakata kah pole tahtmist - norby aga ei tahtnud seda parooli avaldada ning nüüd tuleb mul ruuter nende kontorisse viia thumbs_down.gif

Kõige lahedam on asja juures see, et ootasin seda parooli 2 nädalat - lubati ühendust võtta (2 nädala sees jõudsin 3 korda helistada, kuna paroolid lubati saata kahe päeva jooksul)

Igatahes teendindus on väga-väga-väga thumbs_down.gifthumbs_down.gifthumbs_down.gif
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martn
HV kasutaja

liitunud: 16.12.2003




sõnum 02.01.2006 22:14:23 vasta tsitaadiga

hmm...tee reset, selleks peaks olema pea kõigil seadmetel üks väike nupuke peal.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ruts8
Kreisi kasutaja
ruts8

liitunud: 20.07.2002




sõnum 03.01.2006 00:23:40 vasta tsitaadiga

martn kirjutas:
hmm...tee reset, selleks peaks olema pea kõigil seadmetel üks väike nupuke peal.


Hehe - arvata on, et ma olen seda juba teinud (ja mitte üks kord) icon_wink.gif

tsitaat:
...ära muutnud ka vaikimisi ligipääsu parooli...


Vaikimisi, ehk by default - peale resetti on ikkagi sama parool
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
veix
HV kasutaja
veix

liitunud: 04.11.2001




sõnum 03.01.2006 15:04:19 vasta tsitaadiga

a oled sa kindel et sa tead sveasofti default parooli?
minu mäletamist mööda oli see siiski midagi muud kui "admin"
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Silver?!
HV veteran

liitunud: 26.04.2004




sõnum 03.01.2006 16:12:31 vasta tsitaadiga

Ju siis on tüüpidel kõikidel purkidel sama parool, sellepärast nad sinuga ühendust ei võta.

Proovi hoopis neilt teada kas boot wait on sees ning lase uus firmawares peale.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ruts8
Kreisi kasutaja
ruts8

liitunud: 20.07.2002




sõnum 17.01.2006 11:28:01 vasta tsitaadiga

tsitaat:

a oled sa kindel et sa tead sveasofti default parooli?
minu mäletamist mööda oli see siiski midagi muud kui "admin"


Sveasoft'il by default "admin"

tsitaat:

Ju siis on tüüpidel kõikidel purkidel sama parool, sellepärast nad sinuga ühendust ei võta.

Proovi hoopis neilt teada kas boot wait on sees ning lase uus firmawares peale.


Vast sama parool jah... aga boot wait on väljas... seda ülestulemise aja järgi näha...

Nii-et tuleb ikkagi vist spetsiaalselt norby kontorisse ronida...



EDIT:

Nii.. iga korraga veendun ma järjest rohkem, kui mõttetu see firma on. Sõna nagu "kliendisõbralikkus" ei ütle neile vist midagi.

Sai lõpuks ruuter kontorisse viidud - lubasid järgmisel päeval selle juba mulle tagasi toimetada. Siimaani toimetavad... Täna hommikul siis lõpuks helistasin Tartu kontorisse - vastati, et hetkel on Tartu kontor hõivatud ja mulle helistatakse tagasi - eks näis, kas helistavad... (ei usu eriti - nad ennemgi on lubanud, et helistavad tagasi, kui mul netiga probleeme oli.. samamoodi helistavad siiamaani...)

Mõttetu firma thumbs_down.gif Endine linking oli vähemalt tunduvalt kliendisõbralikum (Siis, kui veel Taavi seal majandas)...
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Firma Voicenet/NORBY - mida arvate.... mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.