Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  ketaste surm! (kas viga on rauas, möllab mingi viirus või hoopis muu viga?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2005 13:49:41 ketaste surm! (kas viga on rauas, möllab mingi viirus või hoopis muu viga?) vasta tsitaadiga

niisiis, minu jaoks on asi juba nii müstiliseks muutunud, et mõtlesin HV's sel teemal natuke juttu teha ja vaadata, mis teised asjast arvavad!
jamasid kõvaketastega on umbes nii viimase aasta jooksul ikka omajagu olnud, kõigepealt sai siin millalgi eelmine aasta üks kurikuulus maxtor dm9 välja vahetatud, paar kuud hiljem lendas üks raidis olnud hitachidest...nojah, sitt jopp nagu öeldakse! icon_biggrin.gif aga kui nüüd viimase kuu aja jooksul on täpselt ühtmoodi p*rse kukkunud järjest 3 erinevat ketast, siis muutus asi minu jaoks juba tõepoolest müstiliseks icon_confused.gif krt, kui reaalne on, et nii lühikese perioodi sees läheb täiesti erinevates masinates ühtmoodi peeti 3 ketast üksteise järel, kõigepealt 160gb maxtor dm9, siis 80gb WD ja lõpuks mu enda 160gb hitachi ka takka-otsa?! esimesed kaks olid vist korralikult juba oma aastakese tiksunud.
maxtori ja WD puhul ma nii täpselt ei tea, kuidas nad seisma jäid, kuid tulemus on täpselt sama, mis minu enda kettaga! ketta alguses olev ~3gb win'i hoidev part muutub niiöelda vigaseks ja peale selle formattimist sinna enam win'i installida ei saa, kuna selle käigus lööb ette "disk read errori". seejuures teise masina külge pannes ja selle kaudu vaadates on kõik kettad nagu täitsa okei, asju saab liigutada, kopida, kustutada, kasutada jne. WD'le tegin ka kogu ketta formati, uued partid ja panin win'i kaugema partitsiooni peale ning töötab kenasti!
endal jäi masin seisma aga täiesti suvalisel hetkel, google oli lahti ja pilt freezes ära...resakas ja minut paar masin töötas ilusti, mingi minuti pärast jälle freeze! peale seda tuli nagu ikka bootides a'la /system32/...file is missing or corrupted.

kas ma olen ainuke, kellel sellise hooga kettaid lendab? icon_lol.gif või on teisigi, aga kõik on sellega juba harjunud? icon_razz1.gif
omal lõi juba selline mõte pähe, et krt äkki mingi viirusenäss kummitab hoopis...kuid kas on tõesti võimalik, et viirus kettale füüsilise kahjustuse teha suudab??? (no kas just füüsilise, kuid piisava, et kettatootja testinguproge selle kasutuskõlbmatuks tunnistab!)

...kui nüüd mõtlema hakata, siis on mul kõik viimase paari aasta jooksul muretsetud kettad vastu taevast lennanud, 2 maxtori 160gb'st, 2 hitachi 160gb'st + veel üks 80'ne WD icon_confused.gif icon_evil.gif kas kettatootjaid enam üldse ei koti, kaua nende aparaat kliendi väärtuslikku datat säilitada suudab, ei julge enam uut ketast ostagi...tuleb vist mõned usaldusväärsed vanad 30gb tükid masina külge ühendada icon_eek.gif

(tegin teema rauafoorumisse, sest tundus, et selline üldisem jutt...)

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suurpealik
HV Guru
suurpealik

liitunud: 04.06.2002




sõnum 19.07.2005 13:51:58 vasta tsitaadiga

Oleneb jällegi sellest kui suure masinahulga peale need kettad on läinud. Kuumadega on siinpool ka nii mõnigi (7-8) ketast saba andnud. Aga mis teha, tuleb jälle järgmised võtta ja uue hooga edasi panna.
_________________
Apple business solution partner.
Kommentaarid: 227 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 195
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2005 14:00:12 vasta tsitaadiga

et mitmes erinevas masinas need olid? no põmst 3's...ühes neist, ehk enda masinas on 3 tükki saba andnud icon_biggrin.gif
imelik on see, et varasemalt oli ketta peeti minemine ikka suht haruldane asi...vähemalt mul omal ja ütleme ka tutvusringkonnas juhtus seda ikka vägaväga harva. ei tea nüüd täpselt kui palju teistel, aga minumeelest oli see praagiprotsent üldiselt ikka suht väike. nüüd tundub ta olema nii suur, et osad poed ei julge teatud tootjate kettaid enam seepärast müüagi icon_confused.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."


viimati muutis Wiltz 19.07.2005 14:04:15, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suurpealik
HV Guru
suurpealik

liitunud: 04.06.2002




sõnum 19.07.2005 14:02:32 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
et mitmes erinevas masinas need olid? no põmst 3's...ühes neist, ehk enda masinas on 3 tükki saba andnud icon_biggrin.gif


No 2 tükki olid ühes, ülejäänud erinevates, aga samas surid need ka konkreetselt ära. Põmm ja valmis, läinud.

Kolm ühes on jah juba veidikene kahtlane

_________________
Apple business solution partner.
Kommentaarid: 227 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 195
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2005 14:08:18 vasta tsitaadiga

kahtlane on see, et nad kõik nii pagana ühtmoodi lendavad...õigemini, ega nad ju päris ära ei lendagi icon_lol.gif maxtor on nüüd juba garantiis, see oli esimene, mis läks ja ei tulnud selle peale, et proovida win'i kaugemale partile installida. WD ketas PÕHIMÕTTELISELT töötab praegu masinas edasi nagu ennegi. olen kindel, et tegelikult saaksin ka enda hitachi nii jälle tööle panna, et teen partid ümber ja win'i kaugemale partitatsioonile...aga no krt, kas jäängi sellist pulli tegema? icon_lol.gif
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suurpealik
HV Guru
suurpealik

liitunud: 04.06.2002




sõnum 19.07.2005 14:10:00 vasta tsitaadiga

Sata, Ata, masin kellatud?
_________________
Apple business solution partner.
Kommentaarid: 227 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 195
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2005 14:14:38 vasta tsitaadiga

seda system32 missing or corrupted asja n2gin yhes matx raalis mille toitekavent seisma j2i ja kast siis ylem22ra kyymaks l2ks kuni toide suri ja valed voolud molexitesse l2ksid. ketast k2ima ei saanudki kuigi voolu sisse andes p88rlema hakkas ja wini al ka parti n2itas. minu isiklik ja ebaproffesionaalne arvamus selle kotha, et su masinas seal kus kettad asuvad, liiga v2he jahutust. (eeldan, et kogu su ketaste lendamine on leidnud aset samas masians ja sa vanast harjumusest kinnitad kettad samasse kohta )
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2005 14:26:34 vasta tsitaadiga

njaah, esiteks mul ei ole juba aastat 3 või nii masinal kasti kui sellist ümber olnud icon_biggrin.gif kui rääkida jahutusest minu arvuti puhul siis mitte, et kelkida tahaksin, kuid julgen väita, et see on pehmelt öeldes üle keskmise icon_razz1.gif 2*hitachi kettad (nagu ka maxtorid kunagi varem) on mul tegelikult spetsiaalselt selle jaoks tehtud alumiiniumist raami vahel kinni, üksteisest eraldatud umbes nii 3cm ja kogu asi hetkel põranda peal (madalal on jahedam icon_wink.gif ) kettad ise muust soojustekitajatest tegelikult veel suht kaugel ka ja temp pole hitachide puhul kohe kindlasti probleem! maxtorid, tuleb tunnistada, et läksid tõesti JUBE kuumaks vaatamata sellisele paigutusele.
ketaste lendamine on aset leidnud tegelikult 3 erinevas masinas (tõsi, mina olen need kõik kokku ladunud icon_lol.gif )

suurpealik, maxtor ja hitachi olid sata, WD ata. enda masin ehk hitachi masin oli küll prose poole pealt kergelt kellatud, teised masinad kellatud ei olnud.

muidugi kui veel temperatuuridest rääkida, siis eks siis viimastel päevadel nägi mu ketas kõigi aegade kõrgemat tempi kindla peale, kuivõrd asi ju millalgi eelmisel sügisel ostetud icon_wink.gif aga ma siiski sügavalt kahtlen, et asi tempis oli, sest need hitachid on ikka väga jahedad ükskõik mille muuga võrreldes.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."


viimati muutis Wiltz 19.07.2005 14:30:37, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rajareits
HV Guru
Rajareits

liitunud: 09.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2005 14:28:38 vasta tsitaadiga

Wiltz, a siis äkki selles jama, et just põrandal ja igast jama läheb vahele?
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2005 14:28:55 vasta tsitaadiga

kurat teab mis neile ei sobi, minul lendas mingi samsung sedasi restardi ajal. ise resasin, peale seda ketas ainult kilises piirajasse. oma kast seisab alates septembrist suht 24/7 yleval, sees kolm ketast kaks ata ja 1 vana raid. viimane on paras radikas ..
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivoku
HV veteran
toivoku

liitunud: 20.03.2002




sõnum 19.07.2005 14:30:37 vasta tsitaadiga

mnjah mul läks ming i40gb maxtor siis veel yks 40gb maxtor sisi 60gb maxtor ja tuli välja, et viimane 80gb maxtor oli kah vigane. ja kõik mingi kuu ajaliste vahedega :S
_________________
roogi räime.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 7 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Deep Fury
Kreisi kasutaja
Deep Fury

liitunud: 13.12.2001




sõnum 19.07.2005 14:33:28 vasta tsitaadiga

Kuum teeb ilmselt oma tööd. Endal firmas viimase kuu ajaga 4-5 kettaga muresi olnud. Võrdluseks et paar kuud tagasi valmistas ainult 1 ketas probleeme.
Edit:
SATA ketastest läinud Hitachid, WDd "puhkusele".


viimati muutis Deep Fury 19.07.2005 14:46:25, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2005 14:36:10 vasta tsitaadiga

Rajareits, mille vahele? ketas ju kinnine asi icon_eek.gif

aga äkki keegi tarkvarapealik oskab öelda, kas selline asi mingi ilge viiruse põhjustatud ei saa olla? minu mõistus ütleb, et ei saa...kuid mina pole see kõige targem ka icon_lol.gif kuid jah, eks oleks tõenäoline, et ma poleks ainuke kui taoline viirus ringi möllab...

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2005 14:38:00 vasta tsitaadiga

v6iks olla küll viirus, mis LBR i 2ra rikub, aga selle probleemi peaks sama tootja utiliitidega korda.. tahaks miskit sellise viirusega ketast n2ppida.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2005 14:41:37 vasta tsitaadiga

kuid kui viirus LBR'i rikub, kas siis asi avaldub ütleme mingi üksiku bad sectorina? (ma ei kujuta ette, mis see muud saab olla, kui ketas muidu korralikult edasi töötab, kuid tootja utiliit näitab, et on aeg asi garantiisse viia ja ise enam midagi teha ei saa)
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rajareits
HV Guru
Rajareits

liitunud: 09.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2005 14:41:43 vasta tsitaadiga

Wiltz, alt ju ei ole.
EDIT: seda küll..


viimati muutis Rajareits 19.07.2005 14:48:16, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2005 14:47:11 vasta tsitaadiga

ühesõnaga, miks ma kahtlustan justnimelt mingit viirust on see, et KÕIGIL neil 3 kettal tekkis see nö. "väike viga" ju tegelikult umbes-täpselt samasse kohta, st. kõik (minu tehtud) win'i partitsioonid neil ketastel olid mingi paar giga ketta alguses! ja ülejäänud osas tunduvad kõik need kettad ühtmoodi korras olevat.

Rajareits, alt on ikka ka, see liikuv osa on hermeetiliselt suletud põmst icon_wink.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2005 21:43:15 vasta tsitaadiga

Toidet oled selle aja jooksul vahetanud? Käi testriga molex üle.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivoku
HV veteran
toivoku

liitunud: 20.03.2002




sõnum 19.07.2005 21:44:12 vasta tsitaadiga

irw, mitte et mul ei hakka samsung praegu vist pille kotti panema, õnneks veel garantii alles, igatahes täna ütles mulle erroriks ntfs sys. oi jah juhtub icon_biggrin.gif
_________________
roogi räime.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 7 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2005 01:22:00 vasta tsitaadiga

toidet sai tegelikult miski pool aastat tagasi vahetatud...eks vaatan igaksjuhuks üle jah, mis sealt molexist näitab!
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suurpealik
HV Guru
suurpealik

liitunud: 04.06.2002




sõnum 20.07.2005 08:19:03 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
toidet sai tegelikult miski pool aastat tagasi vahetatud...eks vaatan igaksjuhuks üle jah, mis sealt molexist näitab!


Vaadates su profiili (kui tegu on sama arvutiga), siis võib vabalt toite viga olla. 350W Aopen on küll võimas, aga hunnik kettaid raidis, A64, giga mälu, R9800pro jne... võtab selle päris võhmale, eriti full-loadis.

_________________
Apple business solution partner.
Kommentaarid: 227 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 195
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2005 16:23:24 vasta tsitaadiga

aopen tegelikult enam ei ole, sai pandud üks teine, võimsuselt umbkaudu sama...natuke oli tugevam. kettad enam raidis kah ei olnud, sellega on valus kogemus juba olemas icon_lol.gif profiilis on vist märgitud jah 440gb ja hunnik kettaid, korraga järel on tavaliselt siiski ainult need 2 160gb hitachit, teiste peale teen aegajalt backup'i või võtan sealt midagi. ja kui aus olla siis full load'i on mu masin viimasel ajal ka ikka VÄGA harva näinud! aga jah, eks need komponendid ole toitele ikka omajagu kõva load kindlasti.
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2005 21:24:38 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
Rajareits, alt on ikka ka, see liikuv osa on hermeetiliselt suletud põmst icon_wink.gif

mis imeketas see veel on icon_smile.gif

kas 5V ja 12V on normaalsusepiires? eraldi voltmeetriga mõõtes, mitte BIOS-ist vaadates.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2005 00:37:42 vasta tsitaadiga

mis eriline imeketas ta ikka peab olema, täiesti tavaline icon_biggrin.gif no okei, hermeetiliselt on vb natuke vale sõnakasutus, aga no oleme ju ometi nõus, et ketta sisu (pean silmas loomulikult plattereid ja lugemispäid ning siis seda ülejäänud liikuvat mehhanismi) on ikkagi nö. kinniste kaante vahel!?! mitte aga ei alt ega ülevalt poolt, ega ka mitte külje pealt avatud...minumeelest on ainuke koht, kust õhk liigub see pisike "do not cover this hole" ketta ülemisel pinnal.
nii 12 kui 5v on täiesti normis (kui õieti mäletan olid mõlemad pisut üle), seesamunegi 3.3 oli õige pisut alla. kui linna jõuan, eks vaatan veel testriga igaksjuhuks üle kõik pinged

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
remi
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.05.2003




sõnum 21.07.2005 01:28:30 vasta tsitaadiga

Üks omapärasemaid lugusid meenus:
Täiesti uus server(sõna otseses mõttes server, Inteli serveriplaat, 2x SCSI ketas mirroris, hotswap toited jne).
Jooksis enne kliendile väljastamist erinevaid teste ~3 ööpäeva(sisse-väljalülitamine, HCT, memtest, kettatestid jne)
Toimetati kliendile.
Klient pani juhtmed seina ja - vaikus. Ei lülitu masin sisse.
Tehnik tõi masina ära.
Remondi käigus selgus, et mõlemad hotswap toited on surnud.
Uued toited sisse ja masin tagasi.
Ülejärgmisel päeval - raid utiliit teatab, et raid on degraded - "1 disk failed".
Tehnik kettaga kohale, kettavahetus. Enne lahkumist veendutud, et raid on "rebuilding" seisus(eeldatav buildimisaeg ~5 tundi)
Järgmisel hommikul kõne kliendilt - raid failed.
Tehnik kettaga kohale - ketta vahetus(suri seesama ketas, mis eelmisel päeval sisse pandi). Raid rebuildima. Kliendile kompensatsiooniks ja turvalisuse tagamiseks ka kolmas SCSI ketas masinasse lisatud(spare kettaks).
Samal päeval õhtupoole - rebuild lõpuni ei jõudnud, raid failed.
Tehnikuga hommikuks aeg kokku lepitud, klient pani spare peale rebuildima.
Tekkis kuri kahtlus, et kuskil transpordil on konkreetne SCSI ketaste kast maha kukkunud/põrutada saanud/lihtsalt vigane partii.(Pane tähele, et ~3 ööpäeva jooksul testid vigu ei leidnud).
Hommikuks ka spare ketas failinud.
Uued kettad tellitud.
Kõik kliendi juurest toodud kettad testimisele. Tulemus:
2tk. - Bad sctoritega
2tk. - täiesti surnud, raid adapter ketast ei leia.

Uued kettad kohal ja tehnik kolme uue kettaga kliendi juurde.
Kohale jõudes selgus, et ainsal seni veatult toiminud kettal S.M.A.R.T hoiatus(täpselt ei mäleta, milline - aga hoiatas peatse suremise eest)
Uued kettad masinasse, vanalt kettalt(sellelt, mille kohta SMART hoiatuse andis) data kloonimine - kloonimise käigus leiti vanalt kettalt bad sector(ega SMART loll pole)
Probleeme on olnud juba kuhjaga ja kliendil serveri kasutussevõtul tähtaeg kukil icon_confused.gif
Tehniku sügava veendumuse kohaselt(kliendile öeldud sõnad - "ma olen 200% kindel et nüüd jääb masin tööle") oli probleem vanade ketaste partiis ja uute ketastega peaks kõik probleemid kaduma.
Kliend rahustamiseks antud lubadus, et ükskõik millise probleemi korral pannakse lihtsalt täiesti uus masin kokku.
Igaks juhuks uue serveri jaoks detailid laost lauale tõstetud.
Hommikuks kolmest kettast 2 failinud icon_eek.gif
Uue serveri koostamine - kuna kliendil tähtaeg juba põleb siis igasugune testimine jääb ära.
Uus server töötab siiamaani(kui väga mööda ei pane siis varsti saab aasta täis).

Kokkuvõtteks:
Kliendi käes surid masinal "2 hotswap toidet" ja "6 ketast" "5 päeva jooksul".
Ketastest neljal "bad sectors" ja kahel "raid adapter ei leia ketast".
Toidete suremise põhjus jääb ilmselt igavesti kõigile saladuseks.
Ketaste osas niipalju, et kliendi komponentide testimisel saime veel kolmest kettast lahti enne kuni vigane detail selgus.
Vigane oli Inteli serveriemaplaat.
Siiamaani ei mõista, kuidas emaplaat saab bad sectoreid tekitada icon_sad.gif
Ahjaa .. ära kunagi ütle kliendile, et oled 100 või 200 protsenti kindel - isand Murphy tuletab sulle oma olemasolu kiirelt meelde.

Järelkokkuvõtteks:
Siiamaani on piinlik mõelda, mis mulje kliendile jäi.
Õnneks oli ta ise ka pisut arvutitega tegelenud - ma loodan siiralt, et ta sai aru kui võimatu oleks olnud õiget diagnoosi kohe panna icon_confused.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2005 02:22:55 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Vigane oli Inteli serveriemaplaat.

väga huvitav... kuda see võimalik on, kuna hard bad sector on ju põhimõtteliselt füüsiline kõvaketta kahjustus, täpsemalt koht kõvakettal, mis ei ole enam loetav/kirjutatav või on raskesti loetav/kirjutav ning on oht muutuda loetamatuks/kirjutatamatuks. icon_eek.gif
ja kuda saab emaplaat tekitada kõvakettale hard bad sectoreid. nad tekivad ju põrutusel või on seal kohe defektina.
minu jaoks praegu müstika. icon_confused.gif

ja kui nii on, siis katsu sa seda garantiis tõestada icon_smile.gif
siis tuleb Murphy seadus jälle mängu ja poes testides on kõik korras icon_lol.gif (sry, aga tavaliselt on nii!)

Wiltz, ma sellepärast küsisin just neid pingeid, kuna need lähvad otseselt kettasse - üks siis mootorisse ja teine elektroonikasse. 3,3V vast ei tohiks mängida rolli, aga mine sa tea icon_biggrin.gif

nii et proovi emaplaati vahetada icon_eek.gif


viimati muutis SKG 21.07.2005 02:23:25, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
remi
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.05.2003




sõnum 21.07.2005 02:23:11 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
tsitaat:
Vigane oli Inteli serveriemaplaat.

väga huvitav... kuda see võimalik on, kuna hard bad sector on ju põhimõtteliselt füüsiline kõvaketta kahjustus, täpsemalt koht kõvakettal, mis ei ole enam loetav/kirjutatav või on raskesti loetav/kirjutav ning on oht muutuda loetamatuks/kirjutatamatuks. icon_eek.gif
ja kuda saab emaplaat tekitada kõvakettale hard bad sectoreid. nad tekivad ju põrutusel või on seal kohe defektina.
minu jaoks praegu müstika. icon_confused.gif

ja kui nii on, siis katsu sa seda garantiis tõestada icon_smile.gif
siis tuleb Murphy seadus jälle mängu ja poes testides on kõik korras icon_lol.gif (sry, aga tavaliselt on nii!)

Vot mina ka ei suutnud välja mõelda kuidas see võimalik on.
Samas ei ole tegemist mingi "naised saunas rääkisid jutuga" vaid nii oligi. Müstika kergelt .. vbl mõni targem oskab välja mõelda kuidas nii olla saab.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2005 02:27:12 vasta tsitaadiga

remi, mis ketastega muidu tegu oli?
kas too tehnik pani sinna koguaeg sama firma omi tagasi või vahetas vahepeal ka kettafirmat.
igatahes huvitav keiss icon_smile.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.07.2005 03:06:13 vasta tsitaadiga

kettaid tuleb muidu jahutada, ei ole vahet kas on kuum või külm, ma ei saaks ilma 24h pidema surinata ollagi, heameelega keeraks põhjad ülespoole aga nii ei ole nad jälle mõeldud töötama ja miskit pihta läheb ongi valma jälle
aga ju sellele inteli plaadile meeldis neid lausa "süüa"
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2005 03:15:59 vasta tsitaadiga

HPTA374 kirjutas:
kettaid tuleb jahutada, ei ole vahet kas on kuum või külm, ma ei saaks ilma 24h pidema surinata ollagi, heameelega keeraks põhjad ülespoole aga nii ei ole nad jälle mõeldud töötama ja miskit pihta läheb ongi valma jälle

iga korralik serveriruum peab olema jahe nagunii! pluss muud kellad viled, nagu topeltlaed jne...
seal peab ikka väga "soe" olema, et kettaid nagu leiba läheks
no a kuda sa seda "söömist" lahti seletad icon_confused.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
remi
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.05.2003




sõnum 21.07.2005 03:26:27 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
remi, mis ketastega muidu tegu oli?
kas too tehnik pani sinna koguaeg sama firma omi tagasi või vahetas vahepeal ka kettafirmat.
igatahes huvitav keiss icon_smile.gif

Vaatasin järele - kõik olid Maxtor HDD 73GB 10k rpm SCSI 68pin
Ahjaa, esimest korda ketast vahetades sai igaks petteks ka SCSI kaabel ära vahetatud.

EDIT: Kindlasti ei olnud asi temperatuuris. Ikka selles konkreetses emaplaadis.
Tont teab, kas surevad toitekad tegid midagi emaplaadiga või tappis see emaplaat ka toitekad maha.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.07.2005 03:32:07 vasta tsitaadiga

ilmselt kusagil oli ülepinge
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
remi
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.05.2003




sõnum 21.07.2005 03:40:10 vasta tsitaadiga

HPTA374 kirjutas:
ilmselt kusagil oli ülepinge

See selgitaks jah ketaste suremist. Kas ka bad sectoreid?
Ma ei kujuta ausalt öeldes ette kas lolliks läinud kettakontroller suudab kuidagi bad sectoreid tekitada ..
Kui mingi tootjasoftiga on võimalik bad sectoreid remappida nii, et ketas korda saaks siis vastupidise toimingu jaoks peaks need pahad sektorid ju reaalselt kettal olemas olema .. keeruline lugu icon_neutral.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.07.2005 11:46:50 vasta tsitaadiga

kui ikka asi nö väljasuremisohus oli siis ilmselt suudab tekitada küll. sest on ju teada et näiteks keffasti tehtud kontrad (näiteks jälle via) suutis tekitada data corruptioni, millest üksvahe kogu nett pasundas, ammuks sel intelil hullemat korda saata
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
idikas
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.06.2002




sõnum 21.07.2005 13:55:42 vasta tsitaadiga

Mingi kõhutunne räägib toite või emme pisikesest kiiksust. Kas UPS ja maandus on tibens ???
_________________
allkiri
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2005 14:16:14 vasta tsitaadiga

toitekad viisid kõigepealt mobo põhja (miks, seda ei oska arvata...) ja seejärel viis mobo järjest kettaid põhja, nii arvan mina icon_rolleyes.gif aga mismoodi see skeem täpselt välja näeb, seda ei kujuta ette. üldiselt, huvitav stoori küll! icon_eek.gif
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 21.07.2005 15:05:48 vasta tsitaadiga

"Nahkas" IDE-siin "sööb" kõvakettaid küll ehk siis kõvaketta elektroonika ei pea ülekoormustele või lühistele vastu.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivoku
HV veteran
toivoku

liitunud: 20.03.2002




sõnum 25.07.2005 00:45:17 vasta tsitaadiga

hahaa mul ketas täpselt samamoodi läbi, ketta algus bade täis :S . teeks teise pardi siis vist hakkaks tööle, aga ma ei viitsi jamada ja garantiisse ta läheb kogu täiega.
_________________
roogi räime.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 7 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2005 01:30:57 vasta tsitaadiga

Wiltz, voolukõikumised eesti energia võrgus? staatiline?

endal lõppes ketaste suremine peale UPSi kasutuselevõttu. elan vanas majas koos vanade juhtmete ja kõikuva vooluga icon_razz.gif

_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2005 01:06:06 vasta tsitaadiga

vot seda on raske kommenteerida, ega võrgukõikumisi mõõtnud just ei ole icon_biggrin.gif elan kesklinnas korteris (tallinn), aga huvitav kas oleks millegipärast põhjust kahtlustada, et EE vool on viimase ütleme paari kuu jooksul oluliselt rohkem kõikuma hakanud kui varem? icon_rolleyes.gif icon_eek.gif
staatiline elektroonikale on sisuliselt välistatud, kuna 2 3st kettast seisid lihtsalt arvutis ja töötasid täpselt nii nagu see ennevanasti käis icon_razz1.gif füüsilisele platterile väliselt saadud staatilise vist kuidagi mõjuda ei saa?!

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 28.07.2005 08:54:16 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
vot seda on raske kommenteerida, ega võrgukõikumisi mõõtnud just ei ole icon_biggrin.gif elan kesklinnas korteris (tallinn), aga huvitav kas oleks millegipärast põhjust kahtlustada, et EE vool on viimase ütleme paari kuu jooksul oluliselt rohkem kõikuma hakanud kui varem? icon_rolleyes.gif icon_eek.gif
staatiline elektroonikale on sisuliselt välistatud, kuna 2 3st kettast seisid lihtsalt arvutis ja töötasid täpselt nii nagu see ennevanasti käis icon_razz1.gif füüsilisele platterile väliselt saadud staatilise vist kuidagi mõjuda ei saa?!
Ära ole kindel ühti. Kui ikka kõva laeng ja juhtub näiteks sinka-vonka lahenemiseks teed otsides emaplaadil mõjuma kettakontrollerile, siis võid ehk edasi ise tagajärgi aimata...
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andykarjus
HV vaatleja

liitunud: 02.08.2005




sõnum 02.08.2005 18:55:31 vasta tsitaadiga

Olen küll päästmatulr hiljaks jäänud, aga kurdan omagi muret - samatmoodi suri ketas maha. Tõsi küll, 120gb ainult üks part, ehk siis see, kus win xp sp2 ja olulised muudki asjad. Lihtsalt täiesti omatahtsi screensaveri pealt hakkas laulma XP failide muutumisest originaalist millekski muuks. Uuesti käivitamisel muidugi ei olnud enam suurt midagi sellel kettal alles. (5/6 haihtus). Jäid järele enamuses .dll ja muud sellised resistentsed asjad, mis parasjagu kättesaamatud juhtusid olema. Ketas ise nagu igasuguste asjadega kontrollides korras. Leidsin, et siiski on kustutatud failid oma numbrinimedega recycled/ntprotect peidetud kataloogis kuidagiviisi olemas, kätte aga niisama lihtsalt ei saa - Norton Unerase ju ei tööta. Ja uuesti installida ei julge, sest symanteci toetusmeeskond ei oskanud ka midagi öelda. (muideks, kukkusid mulle alguses arvutikasutuse algharidust õpetama) OK

Hiljem sain siiski osade taastajate programmidega enamuse andmestikust tagasi, ent nagu öeldud, mitte originaalsete failinimedega.

Kuna ükski meie kohalik spets ei mõistnud midagi tarka kosta, siis küsin ka takkajärgi - kas keegi teab põhjust? Ma nimelt kuidagi ei tahaks uuesti sama jama läbi teha.....
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.08.2005 19:00:25 vasta tsitaadiga

andykarjus kirjutas:
Olen küll päästmatulr hiljaks jäänud, aga kurdan omagi muret - samatmoodi suri ketas maha. Tõsi küll, 120gb ainult üks part, ehk siis see, kus win xp sp2 ja olulised muudki asjad. Lihtsalt täiesti omatahtsi screensaveri pealt hakkas laulma XP failide muutumisest originaalist millekski muuks. Uuesti käivitamisel muidugi ei olnud enam suurt midagi sellel kettal alles. (5/6 haihtus). Jäid järele enamuses .dll ja muud sellised resistentsed asjad, mis parasjagu kättesaamatud juhtusid olema. Ketas ise nagu igasuguste asjadega kontrollides korras. Leidsin, et siiski on kustutatud failid oma numbrinimedega recycled/ntprotect peidetud kataloogis kuidagiviisi olemas, kätte aga niisama lihtsalt ei saa - Norton Unerase ju ei tööta. Ja uuesti installida ei julge, sest symanteci toetusmeeskond ei oskanud ka midagi öelda. (muideks, kukkusid mulle alguses arvutikasutuse algharidust õpetama) OK

Hiljem sain siiski osade taastajate programmidega enamuse andmestikust tagasi, ent nagu öeldud, mitte originaalsete failinimedega.

Kuna ükski meie kohalik spets ei mõistnud midagi tarka kosta, siis küsin ka takkajärgi - kas keegi teab põhjust? Ma nimelt kuidagi ei tahaks uuesti sama jama läbi teha.....
Nii nagu sina asja kirjeldad - 99% tõenäosust, et lasid mõne viiruse sisse.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andykarjus
HV vaatleja

liitunud: 02.08.2005




sõnum 02.08.2005 19:10:09 vasta tsitaadiga

No aga Norton Systemworks 2004 kõik ilusti joone peal ja XP SP2 tulemüür ja aeg-ajalt veel spioonide otsimised lisaks Ad-Aware jms. Tagatipuks oli tolleaegne ühendus puhtalt ka fixmobiili pealt teostatud sissehelistamine.... Kuidas küll?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 02.08.2005 19:40:45 vasta tsitaadiga

Ise asun mustakal ja UPS plõksib päevas 5-6 korda vähemalt. Teinekord rohkemgi. Alles eile õhtu vilkus seinalampki nähtavalt.

Lisa: kas mitte CIHH ei olnud viirus mis arvutid suuremalt tuksi keeras (bios, kõvaketas ...)

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.


viimati muutis HDvurle 02.08.2005 19:43:39, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 02.08.2005 19:42:14 vasta tsitaadiga

No Norton nüüd küll kõiki viiruseid kätte ei saa 8) Võta ja kontrolli masin üle mingi tõhusama "relvaga" thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2005 20:26:54 vasta tsitaadiga

Linnavurle kirjutas:
Ise asun mustakal ja UPS plõksib päevas 5-6 korda vähemalt. Teinekord rohkemgi. Alles eile õhtu vilkus seinalampki nähtavalt.

Lisa: kas mitte CIHH ei olnud viirus mis arvutid suuremalt tuksi keeras (bios, kõvaketas ...)

CIH pole enam ammu aktiivne.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idikas
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.06.2002




sõnum 03.08.2005 14:38:14 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
Linnavurle kirjutas:
Ise asun mustakal ja UPS plõksib päevas 5-6 korda vähemalt. Teinekord rohkemgi. Alles eile õhtu vilkus seinalampki nähtavalt.

Lisa: kas mitte CIHH ei olnud viirus mis arvutid suuremalt tuksi keeras (bios, kõvaketas ...)

CIH pole enam ammu aktiivne.

CIH on teemaks ainult 29 aprill - kui ma nüüd õieti mäletan icon_redface.gif

_________________
allkiri
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2005 17:12:38 vasta tsitaadiga

idikas kirjutas:

CIH on teemaks ainult 29 aprill - kui ma nüüd õieti mäletan icon_redface.gif


26.aprill. 1986 aastal sellel päeval plahvatas Tšernobõli AEJ. Sellest ka viiruse teine nimi- Tchernobyl.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zoig
HV veteran
Zoig

liitunud: 22.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2005 18:06:05 vasta tsitaadiga

udusiil kirjutas:
Sellest ka viiruse teine nimi- Tchernobyl.
chernobyl icon_wink.gif
_________________
Et oleks raskem!
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  ketaste surm! (kas viga on rauas, möllab mingi viirus või hoopis muu viga?) mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.