Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Naljakad juhtumised arvutimaailmast »  Office 2003 EST (kas see on siis eesti keel?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
afex
HV kasutaja
afex

liitunud: 28.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2005 12:32:26 Office 2003 EST (kas see on siis eesti keel?) vasta tsitaadiga

Mida selline lause küll peaks tähendama
http://www.hot.ee/apheks/kapp.JPG

kes pilti ei viitsi vaadata siis siin on lause:

Kohaliku installiallika vahemällu failikappide talletamise ootamine
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
artur-
HV Guru
artur-

liitunud: 06.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2005 12:46:50 vasta tsitaadiga

See on juba vana nali, et eestikeelne win ja office on omaette klass. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2005 12:49:41 Re: Office 2003 EST (kas see on siis eesti keel?) vasta tsitaadiga

afex kirjutas:
Mida selline lause küll peaks tähendama
http://www.hot.ee/apheks/kapp.JPG

kes pilti ei viitsi vaadata siis siin on lause:

Kohaliku installiallika vahemällu failikappide talletamise ootamine


Tähendab seda mis seal kirjas on icon_wink.gif icon_smile.gif
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2005 15:00:33 vasta tsitaadiga

kas keegi oskab öelda kuidas see inglise keeles kõlaks?
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarantel
HV veteran
tarantel

liitunud: 08.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2005 15:10:07 vasta tsitaadiga

Arvutid ja eesti keel ei sobi kokku icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2005 15:14:44 vasta tsitaadiga

freaker kirjutas:
Arvutid ja eesti keel ei sobi kokku icon_exclaim.gif

nõus! thumbs_up.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
5bit
HV vaatleja
5bit

liitunud: 11.05.2005




sõnum 12.07.2005 15:37:49 vasta tsitaadiga

freaker kirjutas:
Arvutid ja eesti keel ei sobi kokku icon_exclaim.gif


Microsoft ja Eesti keel ei sobi. Kuid hea näide Eesti keelest arvutil on Mandriva linux.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neros
HV Guru
neros

liitunud: 26.11.2003




sõnum 12.07.2005 15:44:06 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kas keegi oskab öelda kuidas see inglise keeles kõlaks?


Midagi sellist nagu... Waiting for local installation source to be transferred to memory file buffers vms...

_________________
GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sf
Kreisi kasutaja
sf

liitunud: 24.06.2003




sõnum 13.07.2005 01:30:10 vasta tsitaadiga

Waiting for cabinets to be cached to local installation source
_________________
pea kinni puu sees
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2005 01:42:06 vasta tsitaadiga

freaker kirjutas:
Arvutid ja eesti keel ei sobi kokku icon_exclaim.gif


Loll jutt. Mitte ei sobi vaid keegi ei sobita neid inimväärselt kokku.
See, et kõik kohalikud l337 häkkerid on harjunud inglise keelega ei tähenda, et nii peaks see ka jääma. Arvutialased terminid tuleb teha kõrvale kuulatavaks ning mida rohkem neid ise kasutada seda mitte-imelikumad igasugused "viisardid" ja "ajurid" tunduvad meile.

_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sf
Kreisi kasutaja
sf

liitunud: 24.06.2003




sõnum 13.07.2005 01:57:16 vasta tsitaadiga

Soovitan kõigil hommikuti korrata sõna "failikapp"
_________________
pea kinni puu sees
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mtv23
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.03.2004




sõnum 13.07.2005 01:59:25 vasta tsitaadiga

taifunk kirjutas:
freaker kirjutas:
Arvutid ja eesti keel ei sobi kokku icon_exclaim.gif


Loll jutt. Mitte ei sobi vaid keegi ei sobita neid inimväärselt kokku.
See, et kõik kohalikud l337 häkkerid on harjunud inglise keelega ei tähenda, et nii peaks see ka jääma. Arvutialased terminid tuleb teha kõrvale kuulatavaks ning mida rohkem neid ise kasutada seda mitte-imelikumad igasugused "viisardid" ja "ajurid" tunduvad meile.

----------------->
Olen nõus.
Ei ole siin mõtet pikalt kommenteerida kes tahab võtta eesti keele ja muu seonduva omaks- see saab aru kuidas asi on thumbs_up.gif

Niiet kõik sõltub sust endast

_________________
@Dj
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neros
HV Guru
neros

liitunud: 26.11.2003




sõnum 13.07.2005 10:51:06 vasta tsitaadiga

Microsoft häbistab eesti keelt. IMO on täiesti olemas selline sõna nagu "puhver". Miks nad ei võiks seda kasutada? Näiteks see lause oleks sobinud tõlkida järgmiselt:

Arhiivide kohalikku paigaldusallikasse puhverdamise ootamine. IMO suhteliselt arusaadavam lause.

Ja kui hakata nüüd võrdlema pisipehme tõlkimist vaba tarkvara tõlgetega... oi oi oi oi! Vahe ei ole isegi mitte võrreldav!
Mis pagan on "Irdketas" - pooled eestlased ei tea ilmselt sõna "irduma" tähendustki! Ning siis veel sõna "spikker" - eesti keeles tähendab spikerdamine halvustatavat tegevust, midagi mida teha ei tohiks.
Neid tõlkevigu on küllaga, ning pisipehmel on areneda küllaga, eriti just eesti keele osas. Igatahes enne jätku kõik need sõnaraamatud kõrvale ning ärgu pangu esimest vastet mis nad leiavad, vaid õppigu kogu terminoloogia selgeks igapäevasest elust tuntud katkete järgi, ning alles siis hakaku tõlkima. Kamoon nagu...

_________________
GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2005 10:55:55 vasta tsitaadiga

see on see viga palgatöölistega. töö tuleb valmis saada, vahet pole kuidas. vabavara arendavad näevad vaeva ja teevad seda rohkem respekti pärast
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Firefly
HV Guru
Firefly

liitunud: 26.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2005 11:03:58 vasta tsitaadiga

See lause oleks võnud seal üldse olemata olla, selle asemel näiteks Failide laadimine. Nagunii Office kasutajad poleks sellest aru saanud, mis-tahes kujul ta seal oleks ka olnud
Kommentaarid: 152 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Porno Parm
mugavuspagulane
Porno Parm

liitunud: 30.11.2003




sõnum 13.07.2005 13:18:06 vasta tsitaadiga

irw@ failikapid

arvatavasti suured tugevad ja kiilakad failid nahktagides icon_lol.gif
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 6 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
YRO
HV kasutaja
YRO

liitunud: 02.01.2003




sõnum 13.07.2005 18:02:51 vasta tsitaadiga

Pildi nutikas virvtoonimine icon_lol.gif
_________________
Ega inimene ikka massina vastu ei saa!
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Number47
Kreisi kasutaja
Number47

liitunud: 07.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2005 16:45:29 vasta tsitaadiga

krdi friigid ma ütlen. juba "Valmistun talveuneks" ja "Tegumihaldur" ajasid nii marru, et oleks tahtnud Billi verd näha. No mis te arvate, mis see talveuni siis oli?
Aga loomulikult hibernation. Dääm you M$ icon_evil.gif

_________________
Ärifoorumi tehingud alaealistega vaid vanemate kirjaliku nõusoleku esitamisel!
Kommentaarid: 138 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neros
HV Guru
neros

liitunud: 26.11.2003




sõnum 14.07.2005 17:10:10 vasta tsitaadiga

Aga kuidas sa siis Task Manageri veel nimetaksid kui "tegumihaldur"?? icon_eek.gif
Ja "Preparing to Hibernate" on ju eesti keelde otse tõlgituld ka "Valmistun talveuneks" icon_lol.gif
Mida sa nutad, mine pisipehmesse ja tee korda icon_biggrin.gif

_________________
GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.07.2005 17:16:34 vasta tsitaadiga

freaker kirjutas:
Arvutid ja eesti keel ei sobi kokku icon_exclaim.gif
Pigem Wini värdjalik tõlge ei sobi. Mina olen eestikelse KDE'ga vägagi rahul. Siiani pole taolisi ämbreid seal kohanud.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neros
HV Guru
neros

liitunud: 26.11.2003




sõnum 14.07.2005 17:25:26 vasta tsitaadiga

Poolt thumbs_up.gif
Entusiastide poolt loodud (ehk siis OSS programmid, kokkuvõttes icon_razz1.gif) tõlgetega nähakse vaeva. Nad teevad seda, kuna neile meeldib seda teha. Lisaks tunnevad nad enamasti eesti keele "slängi" jms paremini kui palgalised varesed, kes seal tõlkida üritavad.

_________________
GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-KaUR-
HV kasutaja

liitunud: 14.08.2004




sõnum 14.07.2005 20:53:33 vasta tsitaadiga

MS-i tooteid pidi tõlkima mingi eesti firma, nime ei mäleta. Üks selline sõna on veel skannima, mis on minuarust halvakõlaline, sest kui seda öelda, kõlab kõige selgemini osa kann. Aga samas mingi eesti keele instituut oli soovitanud kasutada just lühivorme, ehk skanneerima asemel skannima.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2005 23:55:00 vasta tsitaadiga

freaker kirjutas:
Arvutid ja eesti keel ei sobi kokku icon_exclaim.gif


Kas keegi teab, kust uute rüperaalide jaoks uuemaid tüüreleid saaks? icon_razz.gif
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2005 00:05:18 vasta tsitaadiga

voyager_est kirjutas:
freaker kirjutas:
Arvutid ja eesti keel ei sobi kokku icon_exclaim.gif


Kas keegi teab, kust uute rüperaalide jaoks uuemaid tüüreleid saaks? icon_razz.gif



Mis krdima asi see rüperaal on ?
beer_yum.gif rüüpe raal?
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v2hja
HV Guru
v2hja

liitunud: 14.03.2003




sõnum 18.07.2005 01:01:18 vasta tsitaadiga

laptop icon_biggrin.gif
_________________
www.ninjatune.net
RIP Monkey Radio
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Number47
Kreisi kasutaja
Number47

liitunud: 07.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2005 22:56:28 vasta tsitaadiga

madedog kirjutas:
Aga kuidas sa siis Task Manageri veel nimetaksid kui "tegumihaldur"?? icon_eek.gif
Ja "Preparing to Hibernate" on ju eesti keelde otse tõlgituld ka "Valmistun talveuneks" icon_lol.gif
Mida sa nutad, mine pisipehmesse ja tee korda icon_biggrin.gif


Kõike ei saa ju sõna-sõnalt tõlkida... hibernation on tõepoolest sõna-sõnalt talveuni, kuid kui
M-f*cking-S tõlgiks kõik sõna-sõnalt siis oleks MBR (master Boot record) kah mingi selline
väärakas nagu:

a) Isanda Saapa Jälg
b) Jumala Saapa Jälg
c) Peamine Saapa Jälg

einoh aitäh Bill...Vaata mis ime rada seal kõvaketta alguses meil nüüd asub icon_razz.gif

Mingid tüürelid mind lihtsalt ei kõiguta, sest sellel pole vähimatki seost draiveritega...

_________________
Ärifoorumi tehingud alaealistega vaid vanemate kirjaliku nõusoleku esitamisel!
Kommentaarid: 138 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2005 23:25:19 vasta tsitaadiga

record tõlgiks mina kui salvestus, aga vääraks tuleks mbr sellegi poolest
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raix122
HV kasutaja

liitunud: 15.01.2005




sõnum 18.07.2005 23:31:23 vasta tsitaadiga

ehk tuleb siis "jumala saapa salvestis" icon_lol.gif
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reimers66
HV Guru
reimers66

liitunud: 07.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2005 23:33:15 vasta tsitaadiga

Hibernate kui Talveuni icon_lol.gif ei jah see meganali! ise kasutan igliskeelset wini ja olen asjaga harjunud ja rahul thumbs_up.gif mõnikord on vaja parandada
mõne kliendi arvutit kus on eestikeel peal siis on küll icon_confused.gif tuleb ikka tükk aega möelda ennem mida teed icon_lol.gif
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raix122
HV kasutaja

liitunud: 15.01.2005




sõnum 18.07.2005 23:37:38 vasta tsitaadiga

update on ka värskendus, miks ta ei või olle uuendus
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Silver?!
HV veteran

liitunud: 26.04.2004




sõnum 19.07.2005 19:34:47 vasta tsitaadiga

no värskendus on ikka refreshment.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
riifel
HV vaatleja

liitunud: 08.01.2003




sõnum 19.07.2005 21:17:31 vasta tsitaadiga

Number47 kirjutas:

Mingid tüürelid mind lihtsalt ei kõiguta, sest sellel pole vähimatki seost draiveritega...


IMO on sõna "tüürel" tulnud tegusõnast "tüürima" ("driver" -> "to drive") ja on sünonüüm tegusõnale "juhtima", mis ongi driveri mõte - juhtida raua funktsioone ja olla sillaks raua ja OS'i vahel. Seega seos olemas, iseasi kui korrektne sõna ise on. Eks tuletatud uussõnad ole alguses ikka veidrad.

_________________
I'm not a complete idiot. Only some parts are missing.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TULNUK
HV kasutaja

liitunud: 30.08.2003




sõnum 20.07.2005 10:46:00 vasta tsitaadiga

aga kas sa ütled eestis autojuhi kohta tüürel? sõna "Driver" on ju inglisekeeles juhi kohta täiesti kasutusel. Kuid kõlaks ju uhkelt: "Tüürel Mati tüüris omnibussi Tartust-Tallinnasse."

viimati muutis TULNUK 20.07.2005 20:36:23, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Number47
Kreisi kasutaja
Number47

liitunud: 07.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2005 17:00:53 vasta tsitaadiga

Bazteeth kirjutas:

IMO on sõna "tüürel" tulnud tegusõnast "tüürima" ("driver" -> "to drive") ja on sünonüüm tegusõnale "juhtima", mis ongi driveri mõte - juhtida raua funktsioone ja olla sillaks raua ja OS'i vahel. Seega seos olemas, iseasi kui korrektne sõna ise on. Eks tuletatud uussõnad ole alguses ikka veidrad.


No olgu siis "ajuri" ning "tüüreli" asemel mingi sõna tüvest "juht" icon_wink.gif

_________________
Ärifoorumi tehingud alaealistega vaid vanemate kirjaliku nõusoleku esitamisel!
Kommentaarid: 138 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
antoonio
HV kasutaja

liitunud: 28.11.2001




sõnum 20.07.2005 19:44:51 vasta tsitaadiga

see teema on nagu värdsõnade festival. Igatahes hoian end eestikeelsetest MS toodetest kaugel kuna kuna ei saa muhvigi aru,
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riverside
HV kasutaja

liitunud: 16.09.2002




sõnum 20.07.2005 21:54:00 vasta tsitaadiga

Nagu madedog arvatavasti teab, õpetan endiselt õpetajaid ühes teatud õppeasutuses. Seetõttu võingi öelda, et veidi vanema generatsiooni inimestele või neile, kes inglise keelega igapäevaselt kokku ei puutu, on WinXP eestikeelne versioon siiski tunduvalt lihtsam kasutada. Muidugi, ma ei vaidle vastu, et paljudki mõisted on XP-s häirivad (värskendus vs uuendus) ning arusaamatud ("irdketas"), kuid vähemalt jääb inimestele meelde, mis veateate arvuti ette lõi ja mina oskan selle siis juba paremini välja nuputada, kui üldse mitte infot saanuna. Teine asi on see, et väljendid peaksid korraga olema nii eestikeelsed (loe: arusaadavad) ning samas ka sarnanema võimalikult nende ingliskeelsetele vastetele, et kasutaja hiljem ingliskeelse XP taha sattudes jänni ei jääks.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neros
HV Guru
neros

liitunud: 26.11.2003




sõnum 20.07.2005 23:22:12 vasta tsitaadiga

icon_eek.gif
Kas sa ei olnud mitte tugiisik?? Tugiisikul ja õpetajal on suur vahe... samas jällegi... pole aasta aega kohtunud, teab kes inimesest saanud on icon_biggrin.gif

Aga teemasisest juttu ka. Vanema generatsiooni inimestele ja neile kes inglise keelega kokku ei puutu on võibolla tõesti asi tsipake kergem (kuigi siiski ei saa ma aru, miks Alaril (Tiigrikutsikas teab millisest Alarist ma räägin icon_wink.gif Arvutiruumidega samal korrusel on tema kabinet icon_wink.gif) oli printimisega raskusi icon_lol.gif Ma miskipärast kahtlen, et ta igapäevaselt inglise keelega kokku ei puutu icon_lol.gif), aga siiski need absurdsed tõlked... no kuulge!!! Irdketas icon_biggrin.gif nojah, irduma tähendab emakeeles ka "eemaldama" aga see ei vabanda välja icon_biggrin.gif

_________________
GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riverside
HV kasutaja

liitunud: 16.09.2002




sõnum 20.07.2005 23:55:34 vasta tsitaadiga

Mnjaa, selle koha pealt on sul õigus. Aga ehk siiski nõustud väitega, et eestikeelne Windowsiga (või üldistades, ükskõik millise OSiga) on inimesele, kes inglise keelt oma elu sees õppinud pole, siiski lihtsam alustada kui inglisekeelsega.

Ja mul on kahtlane tunne, et taoline sõnavõtt on kuskil teemas juba olnud...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neros
HV Guru
neros

liitunud: 26.11.2003




sõnum 21.07.2005 00:18:48 vasta tsitaadiga

Nõustun sellise väitega.

Taoline sõnavõtt on kuskil tõesti olnud, seda minu poolt, pidasin vist kuskil väga pika loengu maha... nendel samadel "imelikel" sõnadel icon_biggrin.gif

_________________
GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2005 00:44:04 vasta tsitaadiga

"Irdkettal" pole häda midagi. Väga hea väljend.
Kes on elektrotehnika/magnetismiga kursis see teab kindlasti mõistet "irdjuht".

Samas mind ennast häirib traaditavõrgu kontekstis mõiste "pääsupunkt" - no sae pekki!
Kui selle ingliskeelne vaste on "access point" siis eesti keeles oleks selgem ja korrektsem "juurdepääsupunkt".
Kui see aga midagi muud tähendab, siis olen ma ilmselt liiga kaua jutmetega sebinud.

Üleüldse võiks teha mingi saidi, kus saaks kambakesi mõistlikumat arvutustehnika alast
eesti keelt välja mõelda ja juurutada ning näiteks softi eesti keelde tõlkida...
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riverside
HV kasutaja

liitunud: 16.09.2002




sõnum 21.07.2005 01:31:36 vasta tsitaadiga

Nii-nii, siit hakkab juba midagi uue HV projekti laadset välja kooruma...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2005 22:30:39 vasta tsitaadiga

Keegi tore inimene t6lkis kunagi XMMSi "skin browser"... NAHALEHITSEJA.

Tegelikult meeldiks mulle, kui IT terminoloogiana hakataks kasutama unars6nu. Nood on keeles niikuinii olemas. Yks on isegi terminina juurdunud.
Ma pean silmas "ohjur" s6nast "ohjad"
Task Manageri on vahel t6lgitud kui "tegumiohjur"
Tegelikult oleks parem vaste task manahgerile imho - kubjas
bells-n-whistles - aisakellad
process reniceing - protsessile pandi pa"itsed pa"he
ja nii edasi ja nii edasi.

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neros
HV Guru
neros

liitunud: 26.11.2003




sõnum 21.07.2005 22:43:49 vasta tsitaadiga

kusjuures, kui kõik ahvid neid kasutama hakkaksid, siis ilmselt tuleksid nad uuesti igapäevakeelde tagasi icon_biggrin.gif
_________________
GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kermo
HV kasutaja
Kermo

liitunud: 21.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2005 19:13:11 vasta tsitaadiga

task manager - ülesannete mänedžer
driver - autojuht

ma installisin eile oma videokaardile autojuhi, nüüd oskab ta paremini sõita.. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neros
HV Guru
neros

liitunud: 26.11.2003




sõnum 26.07.2005 00:13:34 vasta tsitaadiga

Nojah... kui sõna-sõnalt tõlkida, siis... icon_biggrin.gif irw, aga mis "tüürelil" ja "ajuril" viga on... väga hästi võiks ju need sõnad kasutusele võtta icon_biggrin.gif

Hehe... lepime kokku, et hakkame igapäevases elus kasutama arvutiterminite tähistuseks "tüürel" jms huvitavad terminid icon_biggrin.gif Ehk siis leiaks "ammu kadunud" terminitele ka uue kasutuse icon_biggrin.gif

_________________
GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tolm
HV kasutaja
tolm

liitunud: 01.01.2005




sõnum 26.07.2005 12:27:57 vasta tsitaadiga

hmm...

Mikropehme uus Aknad Pikksarv on nüüdsest teatud kui Aknad Vista. Aknad Vista on Mikropehme operatsioonisüsteem. Aknad Vistaga tulevad võibolla ka Mikropehme Kontor Vista (vms), mis on Mikropehme kontoripehmevara. Sellega ühed kaasa tulevast pehmevarast mõned on Mikropehme Sõna, Mikropehme Excel, Pikropehme Väljavaade, Mikropehme Jõupunkt. Kui Kontor Vistat ei osteta juurde (hind on, nagu ikka, bullshit), tuleb Aknad Vistaga kaasa ikkagi Mikropehme Väljavaade Ekspress, mis on sisuliselt sama mis Mikropehme Väljavaade. Aknad Vistaga tuleb ka kaasa uuenenud Joonista, mis on ikkagi bullshit nagu alati. Alusta menüü näeb isegi kakam välja kui tavaliselt. Mikropehme Interneti Uurija on jätkab oma ebakuulsat teed mingi kahtlase veebilehitsejana. Proffessionalsemad kasutajad leiavad, et Jookse töötab isegi paremmini kui varem.

kes siit tekstist nüüd midagi aru saab, siis icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihhkel
HV veteran
mihhkel

liitunud: 16.11.2004




sõnum 26.07.2005 13:11:11 vasta tsitaadiga

saab aru küll icon_biggrin.gif . aga Excel oleks selle järgi nt Ületus või Silmapaiste 8) / icon_eek.gif . ( 8) = silmapaistmine; icon_eek.gif paistes silmad)


icon_lol.gif

_________________
...
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2005 13:20:16 vasta tsitaadiga

tsitaat:

aga Excel oleks selle järgi nt Ületus või Silmapaiste



Mis puutub tõlkimisse, siis ei pea kõike sõna-sõnalt tõlkima.
Natuke olen ise ka ühe programmi tõlkimisega seotud ja vahest on eestikeelseid vasteid ikka raske leida ja seda eriti siis kui on vaja midagi väga lühidalt öelda.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wader
HV kasutaja
wader

liitunud: 10.03.2004




sõnum 26.07.2005 13:25:33 vasta tsitaadiga

Kas tõlgid on süüdi, kui noored eestlased ei tunne piisavalt emakeelt? Igasugune arvutiasjanduse eestindamine on tänuväärne igaljuhul ning ei ole viriseda vaja, kui ei oska ise paremat vastet pakkuda tõlgetele. Enamus siinpakutuist on ju puhta jama. Rohkem tolerantsi ja laiemat silmaringi inimesed.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neros
HV Guru
neros

liitunud: 26.11.2003




sõnum 26.07.2005 13:33:16 vasta tsitaadiga

On, aga mõned sõnad on liiga imelikud isegi vanade inimese jaoks. icon_smile.gif (hakkame jälle keerutama sõnade "Irdketas" ja "Spikker" kallal icon_lol.gif)
_________________
GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Naljakad juhtumised arvutimaailmast »  Office 2003 EST (kas see on siis eesti keel?) mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.