|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
30.06.2005 16:16:37
|
|
|
| aise kirjutas: |
| naftat pidi jätkuma veel 75 aastaks kui tarbimine püsib selline nagu praegu ja seda ainult olemasolevatest maardlatest. neid leiukohti on kindlasti veel... |
tood äkki siis ka lingi oma väite tõestuseks, niisama lahmida pole mõtet, kui kõik faktid näitavad uute leiukohtade drastilist vähenemist ja tootmise langust
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aise
HV Guru

liitunud: 02.10.2003
|
30.06.2005 16:18:28
|
|
|
lahmin uudistes rääkis sellest, eile või üle-eile
|
|
| Kommentaarid: 189 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
172 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
30.06.2005 16:19:14
|
|
|
Meenus, et juba Nõukogude ajal kasutati Eestis üht huvitavat lahendust - öösel, kui elekter oli odav, akumuleeriti see energia ja siis päeval, kui elekter oli kallis, köeti tuba (maja) öösel akumuleeritud elektri abil
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
30.06.2005 16:21:22
|
|
|
| aise, naftat võib ju põhimõtteliselt jätkuda kuid selle maa seest kätte saamine läheb kõvasti keerulisemaks ning tänu sellele ka kallimaks
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cyberlord
HV Guru
liitunud: 02.12.2003
|
30.06.2005 16:25:04
|
|
|
| aise kirjutas: |
| naftat pidi jätkuma veel 75 aastaks kui tarbimine püsib selline nagu praegu ja seda ainult olemasolevatest maardlatest. neid leiukohti on kindlasti veel... |
Kuulsin kah raadiost seda täna
|
|
| Kommentaarid: 546 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
449 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aise
HV Guru

liitunud: 02.10.2003
|
30.06.2005 16:25:05
|
|
|
| no selle uudise kohaselt on see 75 aastat "olemasolevatest leiukohtadest", mis siin niiväga kallimaks saab minna ja kuskohast see kättesaamise keerukus tuleneb
|
|
| Kommentaarid: 189 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
172 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
30.06.2005 16:27:38
|
|
|
| No Eesti põlevkivi võib ju ka pidada üheks olemasolevaks leiukohaks kuid mitte igas piirkonnas pole see lihtsalt kättesaadav.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
donRamses
HV veteran

liitunud: 02.11.2003
|
30.06.2005 16:31:23
|
|
|
| aise kirjutas: |
lahmin uudistes rääkis sellest, eile või üle-eile |
ja vaadake selle kommenteerija avatari
Tanel
Sellepärast ma oma jonni siin ajangi koguaeg, et alustada tuleb iseendast. Sellepärast me rohelised seda vastikut ja kirutud rattaretke kah iga aasta korraldame, et vaikselt üks inimene korrakagi rahva üldist mõtlemist ja suhtumist muuta . Paraku on see tõesti vaevarikas ja kohati tahaks isegi pärast SLÕhtulehe artikleid "käega lüüa", aga keegi peab ju kannatlik olema ja kui ise ei ole kes siis...
Fakt: Eestis on võimalik märkimisväärselt fossiilsete kütuste osakaalu(vähemalt energiatootmises) vähenadada. Loomulikult ei tohiks keskenduda ainult ühele allikale vaid võimalikke alternatiive kombineerida.
tuul+päike+biomass(mitte turvas, mida tänases Eestis kaevandatakse rohkem, kui juurde tekib, seega see pole taastuv energiaallikas)+metaan(mida tekib näiteks prügimägedel prügi kõdunemise käigus, lihtsalt tuleb seda efektiivsemalt koguda)+teised võimalikud ning vähemalt elektri osas oleksime tunduvalt kindlustatumad ja ka "suurest vennast" sõltumatumad(arvestades, et Venemaa meil kütteõli osas käseb poob ja laseb)...see oleks kasulik ka julgeolekule jnejnejne
_________________ Ökomahvia: "Vana raud pole prügi!"
------------------------------------------ |
|
| Kommentaarid: 99 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
runover
HV vaatleja
liitunud: 22.11.2002
|
30.06.2005 16:31:46
|
|
|
Väike märkus. Räägite muudkui energiast ja oi kui palju seda kulub. Kas siis nafta on ainukene energiaallikas maailmas? Tõsi - ta on levinud. Ta on levinud samadel põhjustel nagu tubakas - ÄRI. Aga see ei tee temast veel asendamatud maailma ime. Terve Mendeleejevi tabel on energiaallikaid täis! Ainult vali. Tean, et see on julmalt öeldud aga nii see on.
Inimene on lihtsalt harjunud ühte kasutama rohkem kui teist. Seda enam kui ta ei ole teist ennem kasutanud ega näinud. Ja kuidas sa kavatsed osata tahta alternatiivi, kui sa oskad ainult tahta seda mida sulle pakutakse. Majandusreegel on selline. et pakkumine püstitab nõudluse. Kui ei pakuta, siis ei osata ka seda tahta. Aga see mida pakutakse, määrab äri. Ärireeglid aga ütlevad, et siiani on tõhusaim äri nafta müük. Kui see muutub, siis pakutakse muud, sest inimese tahet hästi elada (=raha teenida) ei murra miski jõud.
Ega probleemi ei lahendata püstitades probleeme. Probleem lahendatakse püstitades võimalike lahendusi .
|
|
| tagasi üles |
|
 |
aise
HV Guru

liitunud: 02.10.2003
|
30.06.2005 16:33:44
|
|
|
| vaadake jah mu avatari, ma olen üdini paha inimene. issand jumal...
|
|
| Kommentaarid: 189 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
172 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
30.06.2005 16:35:00
|
|
|
| runover, too näiteid sealt mendelejevi tabelist ainete kohta mis on sama lihtsalt kätte saadavad/toodetavad ning tasuvad energia tootmisel ära
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
30.06.2005 16:39:47
|
|
|
runover, nafta on levinud eelkõige tema suhteliselt odava kättesaadavuse, töötlemiskõlbulikkuse ja kütteväärtuse pärast.
Ma pole kordagi väitnud, et ei võiks olla alternatiivi naftale (kunagi selle peab niikuinii kasutusele võtma), kuid tänapäeva alternatiividest pole hetkel ükski tõsiselvõetav, seoses kasutusprotsendiga (alla 1% kogu maailma energiatoodangust, kui ma ei eksi) ja hilinenud kasutuselevõtu aegade tõttu (näit. termotuumareaktor)
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
30.06.2005 16:46:10
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
stepzter, unustad ära 2 asja
1. Kogu Kaliforniat ei saa paneelidega katta, päikesekorstna asi on juba teine jutt  |
[/quote]
See oli kommentaar sinu väitele, et USA elektrivajaduste täitmiseks peaks Kalifornia suuruse maalapi pealt päikest koguma. Ma lükkasin su väite ümber arvutusega, mis näitaks, et selline variant ületaks USA tänapäevased energiavajadused sajakordselt.
| Tanel kirjutas: |
2. Mis saab öösel, kui päike ei paista? kas tõesti hakatakse ehitama megakalleid akusid?
Minu point on see, et päikeseenergia saab vaid päevasel ajal täiendada olemasolevat energiasüsteemi, ning selle osakaalu nii tehnilistel kui julgeoleku kaalutlustel ei saa suurendada üle paarikümne protsendi. |
Muideks päike->soojus->elekter tüüpi jaamad töötavad ise akudena. Aga tõesti energiatootlikus väheneb öösel.
Päevasel ajal, mil elektritarve niikuinii suurem võib suhteliselt suure osa elektrivajadusest täita päikeseenergiaga. Loomulikult peab olema süsteem üledisainitud niimoodi, et kui juhtub hämar tuulevaikne päev olema, on võimalik tuumaenergiast ja muudest stabiilsetest allikatest täitmata jääva osa katmiseks lasta ahjud küdema.
Ma ei üritanudki väita, et päikeseenergia peaks olema see üks ja ainuke energia allikas, ma lihtsalt tõstsin esile, et see päikese energia ei olegi nii kinnipüüdmatu tühine osa.
Eesti tingimustes on võimalik näiteks tänapäevastest talvistest küttekuludest säästa kõvasti üle poole, kui mõistlikult maju ehitada. St. soojusvahetiga ventilatsioon, energia kogumine katuselt, tugevam soojustus jne. Kasutada veel maakütet ka ja praktiliselt ei peagi energiat kulutama.
Miks seda ei tehta...? 1) odavate kütte hindadega ei tundu see nii kasulik. Inimesed nö. laenavad raha tulevikust ja ehitavad odavaid ning ebaökonoomseid maju. 2) inimesed on rumalad ja ei oska tahtagi ökonoomseid maju.
Sarnaseid põhjuseid on igal pool. Energiat on võimalik kokku hoida küll, kui seda vajadust ette näha.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
30.06.2005 16:48:36
|
|
|
stepzter,
| tsitaat: |
1) odavate kütte hindadega ei tundu see nii kasulik. Inimesed nö. laenavad raha tulevikust ja ehitavad odavaid ning ebaökonoomseid maju. 2) inimesed on rumalad ja ei oska tahtagi ökonoomseid maju.
|
täiesti nõus - ja see ongi tegelikult maailma kõige suurem probleem odava nafta tingimustes
Kui aga tõesti peab paika värske uudis, et naftat jagub 75 aastaks, võiks käesoleva teema lukku panna ja paarikümne aasta pärast uuesti avada
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
30.06.2005 16:57:33
|
|
|
| Nafta ainukene probleem ei ole see, et ta otsa saab. Sama oluline või veel olulisem probleem on see, et maapõuest tuuakse süsinikuringlusesse metsikutes kogustes süsinikku juurde. Selle tagajärjel tekkivad kliimamuutused on majandusele ilmselt märksa hullemad, kui kõrged naftahinnad.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
runover
HV vaatleja
liitunud: 22.11.2002
|
30.06.2005 17:23:00
|
|
|
Eks iga aatom koosneb energiast .
Lihtne või raske on subjektiivne mõiste, sõltub kelle seisukohalt vaadata. Ega sa ise kodus bensiini potis valmis tee!
Loomulikult on enamus alternatiive kallimad, sest nad ei ole massiliselt kasutuses. On ka muidugi lahendusi mis on keerulisemad aga needki on alternatiivlahendused. Nagu eelnevad kõnelejad mainisid, nende kasutuselevõtt võtab aega. Ega keegi ennem liigutama ei hakka kui see suur häda käes. Inimesele on omane mõtlemine, et mida sitta ma pingutan kui niisama saab kergema vaevaga läbi. Kui hakkab kuskil midagi torkima või tekib probleem siis alles hakatakse äkki sügelema (tegelema asjaga). Evolutsioon on olnud juba selline. Kui olukord muutub, muutuvad ka alternatiivide seisukohad.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
01.07.2005 11:12:26
|
|
|
teema lukust lahti, kuna mitmed kasutajad on juba saatnud priva
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ahvilõust
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.06.2005
|
01.07.2005 11:15:23
|
|
|
Kas siis motosport kaob täielikult ja ma ei saagi enam kardirajal kihutada?
_________________ Gdesainer |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bezdomn6i
HV kasutaja
liitunud: 05.11.2003
|
01.07.2005 11:19:28
|
|
|
| ahvilõust kirjutas: |
| Kas siis motosport kaob täielikult ja ma ei saagi enam kardirajal kihutada? |
on ikka mured noortel... üks puha kui suured muudatused kütuste osas tulevad, mingil tasemel ja kujul jääb mootorisport ikka alles...
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
01.07.2005 11:22:54
|
|
|
pasten siis tanelile saadetud PS'i:
Kondasin netis ringi ja leidsin ühe huvitava lehe: CIA factbook. Sisaldab üsna detailset infot enamuse maailma riikide kohta, kaasaarvatud naftavarud, tootmishulk ja kulutamine.
naftareserv barrelites
http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/rankorder/2178rank.html
Oil - proved reserves This entry is the stock of proved reserves of crude oil in barrels (bbl). Proved reserves are those quantities of petroleum which, by analysis of geological and engineering data, can be estimated with a high degree of confidence to be commercially recoverable from a given date forward, from known reservoirs and under current economic conditions.
tootmine (barrelit päevas)
http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/rankorder/2173rank.html
Oil - production This entry is the total oil produced in barrels per day (bbl/day). The discrepancy between the amount of oil produced and/or imported and the amount consumed and/or exported is due to the omission of stock changes, refinery gains, and other complicating factors.
kulutamine (barrelit päevas)
http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/rankorder/2174rank.html
Oil - consumption This entry is the total oil consumed in barrels per day (bbl/day). The discrepancy between the amount of oil produced and/or imported and the amount consumed and/or exported is due to the omission of stock changes, refinery gains, and other complicating factors.
Tehes seal lihtsa arvutuse leidmaks kauaks jätkub Maailmas naftat kui eeldame et tootlikus jääb samaks saab huvitava tulemuse:
1,025,000,000,000/ 76,010,000=~13500 päeva ehk ~37 aastat.
Tegelikult on see number väiksem kuna maailma tarbimine üha kasvab.
Loomulikult saaks naftat töödelda ka kehvematest allikatest kuid selle lihtsa arvutusega peaks nägema et nn odavat naftat ei jätku enam kauaks.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
külaline
|
01.07.2005 11:35:00
|
|
|
ja kui odav nafta otsa saab siis hakatakse otsima alternatiive sellele kui just ka kallist naftast tootmine ei tule odavam välja kui alternatiivsed energiaallikad
|
|
| tagasi üles |
|
 |
aise
HV Guru

liitunud: 02.10.2003
|
01.07.2005 11:35:45
|
|
|
ja need numbrid on 100% tõesed ainuke viis teada saada kauaks jagub on võtta tänasest kuupäevast kuni selle ajani mil reaalselt asi otsas on, siis saame õige vastuse
|
|
| Kommentaarid: 189 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
172 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ReinZ
HV kasutaja

liitunud: 16.01.2003
|
01.07.2005 11:37:05
|
|
|
aga arvata võib, et enne tuleb tegelda suuremate probleemidega kui seda on odava nafta otsa lõppemine
_________________ HAHA  |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
01.07.2005 11:39:39
|
|
|
| ReinZ kirjutas: |
aga arvata võib, et enne tuleb tegelda suuremate probleemidega kui seda on odava nafta otsa lõppemine  |
odava nafta otsa lõppemine või vähemalt kallinemine põhjustab hunnikuga muid raskeid probleeme nagu elu kallinemine ja sõjad. Milliseid suuremaid probleeme sa silmas pidasid?
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
01.07.2005 11:42:08
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
Tehes seal lihtsa arvutuse leidmaks kauaks jätkub Maailmas naftat kui eeldame et tootlikus jääb samaks saab huvitava tulemuse:
1,025,000,000,000/ 76,010,000=~13500 päeva ehk ~37 aastat.
Tegelikult on see number väiksem kuna maailma tarbimine üha kasvab.
Loomulikult saaks naftat töödelda ka kehvematest allikatest kuid selle lihtsa arvutusega peaks nägema et nn odavat naftat ei jätku enam kauaks. |
probleem pole nafta jätkumises, probleem ongi just selles, et ühel heal hetkel ei suudeta enam toota nii palju, kui maakera vajadused ette näevad.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
01.07.2005 11:52:46
|
|
|
| Scart kirjutas: |
| probleem pole nafta jätkumises, probleem ongi just selles, et ühel heal hetkel ei suudeta enam toota nii palju, kui maakera vajadused ette näevad. |
... mille tulemusena hind läheb taevasse ning hakkab (rahvusvahelisi) pingeid põhjustama.
Ka siis kui hind taevasse läheb on üsna kindel et tootmine ja tarbimine oluliselt ei lange. Hind on ju turumajanduses alati täpselt nii kõrge kui vähegi olla saab et veel kaup ära ostetakse.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ZAndlamb
Kreisi kasutaja
liitunud: 07.02.2003
|
01.07.2005 12:06:41
|
|
|
Natuke kahtlane on et CIA leob EU'd riigiks
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
01.07.2005 12:10:10
|
|
|
| Seal ei ole ainult riigid. Seal oli näiteks ka mingi 5km2 pindalaga ja 3m üle merepinna asustamata okeaania saar. ma ei saagi aru mille järgi nad seal neid eri asju liigitavad. Ainult riikide järgi see kohe kindlasti ei ole.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Juhan88
HV Guru
liitunud: 11.11.2003
|
01.07.2005 12:13:40
|
|
|
On neid kuradi sõdasid siis jälle vaja
Raudselt tulevad
_________________ Fotoblogi |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
01.07.2005 12:14:28
|
|
|
| Mitte et tulevad vaid juba on. Mis te ise arvate miks Iraagi sõda alustati?
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Juhan88
HV Guru
liitunud: 11.11.2003
|
01.07.2005 12:23:38
|
|
|
No see oli ilmselge...NAAAFTA
_________________ Fotoblogi |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
külaline
|
01.07.2005 12:34:53
|
|
|
To Ho Ho: Seda "umbes 40 aastaks nafta jätkumise" arvutust korratakse maailmas ikka ja jälle
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kriimsilm
HV kasutaja

liitunud: 19.05.2002
|
01.07.2005 12:35:08
|
|
|
| tsitaat: |
eeldame et tootlikus jääb samaks
|
pole mõtet eeldada, et kõikides kohtades samal ajal nafta otsa saab.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tbit
HV Guru
liitunud: 27.04.2004

|
01.07.2005 12:43:08
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| odava nafta otsa lõppemine või vähemalt kallinemine põhjustab hunnikuga muid raskeid probleeme nagu elu kallinemine ja sõjad. Milliseid suuremaid probleeme sa silmas pidasid? |
mina peaks silmas globaalset soojenemist, see on praegusel hetkel tagajärgede poolest kõige rängem katsumus mis inimkonda tabab kuna muudab ekvatoriaalsed alad kõrbeteks ja põhjapoolsed alad igikeltsaks, tõstab meretaset ~15m vähendades seega veelgi elukõlblikke alasid, see on sama kindel kui nafta otsa lõppemine ja tahes tahtmata need riigid kes huvituvad kõige rohkem naftast huvituvad ka protsessi kiirendamisest, ja see milline näeb murde punkt välja on sama udune tulevik kui nafta otsa lõppemine, ning mõlemad asjad ei toimu päeva pealt ning 20 aasta parast kui peaks nafta saaduste kasutamist vähendama tähendab see ka järsku kiirendamist lähemale järgmise nö. iceage
_________________ DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus |
|
| Kommentaarid: 265 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
230 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
01.07.2005 12:54:11
|
|
|
| tsitaat: |
| mina peaks silmas globaalset soojenemist, see on praegusel hetkel tagajärgede poolest kõige rängem katsumus mis inimkonda tabab |
Jutt jummala õige. Ka see võib hakata tulevikus kõvasti rahvusvahelisi pingeid tekitama kui rahvas ebasootsatest elupaikadest vähe parematesse kohtadesse rändama hakkaks.
Btw, alles hiljuti avaldati uurimus kus öeldi et kui me ei vähenda kasvuhoonegaaside atmosfääri saatmist siis tõuseb temperatuur aastaks 2100 ~1.5-4C. Kui aga vähendame siis ~6C sest osoonikihi hõrenemise tõttu pääseb Maale märksa rohkem soojuskiirgust. Pikemas perspektiivis oleks muidugi vähendamine mõistlikum tegu
[edit]
link kah:
http://www.newscientist.com/article.ns?id=dn7607
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elof
HV Guru

liitunud: 07.05.2003
|
01.07.2005 13:02:05
|
|
|
The End of Suburbia: Oil Depletion and the Collapse of the American Dream
Sellises huvitavas filmis võtavad mitmed, üsna mõjukad inimesed sõna sellel praegusel teemal. Seletatakse [võibolla üle-lihtsustades] lihtsalt lahti, miks selline olukord tekkinud. Küll ainult USA poolselt.
Seal seletatakse ära, et kui naftaleiukohtades alul on lihtne naftat välja lasta, kuna see surve all, siis mida tühjemaks leiukoht jääb, seda enam vaeva peab nägema selle pinnale-toomiseks ning allpool asub vähemkvaliteetne nafta. Igal juhul tekib lihtsalt selline olukord, et naftat ei saada lihtsalt kätte ning seda võib seal alles olla veel suhteliselt palju, ent selle väljatoomine ning rafineerimine läheb järjest kulukamaks aja kulgedes.
Üldiselt oleks huvitav küll teada, kust raadio järsku avastas 75'ks aastaks jätkuvad naftavarud ? St. naftat võib jätkuda 75'ks aastaks, ent lõpuks maksab see oma kaalu kullas kuna seda hakatakse tootma [loe: tuuakse maa alt välja] järjest vähenevas tempos.
----------
| tsitaat: |
| The authors calculate that this switch in the natural carbon cycle could accelerate the build-up of CO2 in the air by more than 50%, producing a total warming that may be as high as 10°C by 2100. |
!
----------
Peale kõige muu, muudab süsinikdioksiid ookeane happelisemaks - http://www.nytimes.com/2005/07/01/international/europe/01ocean.html
|
|
| Kommentaarid: 212 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
runover
HV vaatleja
liitunud: 22.11.2002
|
01.07.2005 13:27:15
|
|
|
| Ma olen skeptiline et tulevikus peaksid nafta pärast veel sõdasid puhkema. Sõda on tõsine investeering mida mingi üks nafta auk, mis heal juhul 20-30 aastat vastu peab, ära ei kompenseeri. Siis peab küll must kuld ehtsast kullast kordades kallim olema. Pigem sõdasid algatatakse muudel põhjustel.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kriimsilm
HV kasutaja

liitunud: 19.05.2002
|
01.07.2005 13:33:00
|
|
|
Saudi Araabia nafta reserv- 261,700,000,000
nafta tootmine päevas - 9,021,000
261,700,000,000/9,021,000/365=~80 aastat
kanadal tänase tootlikusega ~157 aastaks
Huvitav millal see kütus lõpuks nii kalliks läheb, et need töökohad mis praegu "hiinadesse" viidud on tulevad meile transpordi kalliduse tõttu tagasi?
viimati muutis kriimsilm 01.07.2005 13:34:03, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bezdomn6i
HV kasutaja
liitunud: 05.11.2003
|
01.07.2005 13:33:24
|
|
|
üleilmne kliima soojenemine pole uus nähtus.
viimane soojem periood oli ajal, mil viikingid gröönimaal ringi tilberdasid ja sel perioodil oli oluliselt soojem kui praegu (gröönimaal olla paplid kasvanud). kuna tol ajal fossiilseid kütuseid olulistes kogustes ei tarvitatud siis seda kliima soojenemise põhjustajana ka käsitleda ei saa. ja see pole sugugi kõige soojem periood maa ajaloos...
teatavasti temperatuuri tõustes gaaside lahustuvus vedelikes väheneb ja kuna ookeanid on suurimad süsinikdioksiidi reservuaarid siis kliima soojenemine toob kaasa ka ookeanivees lahustunud süsinikdioksiidi atmosfääri eraldumise, mis omakorda keskmist temperatuuri tõstab. seda teemat on uuritud ja leitud tuhandete aastate lõikes, et temperatuuril maal ja süsinikdioksiidi lahustunud hulgas ookeanides on otsene seos kuid ühesele seisukohale pole jõutud, kas kliima soojenemine on algpõhjus või on see ookeanidest eralduv süsinikdioksiid või veel mingi kolmas tundmatu tegur. muna ja kana küsimus - kumb oli enne?
inimtegevuse osa kliimasoojenemises ei saa eitada, aga samas ei saa ka kindlalt väita, et inimeste tegevus oluliselt seda mõjutab.
senised arvutused maailmamere tõusu kohta jäävad kohati arvutusvea piiresse...
lihtsalt see temaatika on liiga keeruline, et praeguste teadmiste juures seda tõsiseltvõetavalt prognoosida.
ps.
eks ole see ennustamine siin pigem usu kui teaduse valdkonda kuuluv küsimus...
viimati muutis bezdomn6i 01.07.2005 15:39:26, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
01.07.2005 13:38:29
|
|
|
CIA lehe järgi oleks praeguste hindade järgi Iraagi naftavarude* hind ~6,750,000,000,000 dollarit. Minu mäletamist mööda maksis sõda märksa vähem. Kuna hind tõuseb muutub ka see kasum märksa suuremaks
*)maailma edetabelis neljanda koha peal varude suuruse järgi, pisut üle 10% kogu maailma hetkel teada olevatest lihtsalt kätte saadava nafta hulgast on Iraagis.
[edit]
kriimsilm, sa kasutasid oma arvutustes ainult SA tootlikust. Olgugi et see on suurim maailmas ei näita see täit pilti. Mujal toodetakse ju ka naftat. Kui mujalt otsa saab ning SA's veel miskit peaks alles olema siis ongi kohe korralik hinnatõus käes.
huvitav kas HV rahvas istub kõik CIA serveris praegu? Sigaaeglane on miskipärast
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kriimsilm
HV kasutaja

liitunud: 19.05.2002
|
01.07.2005 14:18:25
|
|
|
Tegelt tahtsin ma öelda, et selle cia lehe järgi pole see 40 aastat mingi number mida meeles pidada. venemaal kes cia andmetel toodab maailma naftast ~11% peaks jätkuma seda ~23-ks aastaks; USAl kes toodab ~10% jätkub ~8-ks aastaks; Mehhikol kes toodab ~4,5% jätkub ~18-ks aastaks; 25% juba koos, kuigi tegelikkuses ei tule viimase tilgani seda naftat sama suurtes kogustes ning sinna tiksub kindlasti veel hulga aastaid otsa.
edit: veel on huvitav vaadata kuidas saudi araabial on peaaegu 12 korda rohkem naftat kui USA-l kuid pumpab ainult ~16% rohkem päevas
viimati muutis kriimsilm 01.07.2005 14:33:37, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
01.07.2005 14:24:31
|
|
|
| tsitaat: |
| kuigi tegelikkuses ei tule viimase tilgani seda naftat sama suurtes kogustes ning sinna tiksub kindlasti veel hulga aastaid otsa. |
Just nii ning need viimased tilgad maksavad tõenäoliselt kordades rohkem kui praegu
Nagu ma ütlesin pole karta et nafta lähema paarisaja aasta jooksul päris otsa saab. Otsa saab odav nafta.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
01.07.2005 14:30:05
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| tsitaat: |
| kuigi tegelikkuses ei tule viimase tilgani seda naftat sama suurtes kogustes ning sinna tiksub kindlasti veel hulga aastaid otsa. |
Just nii ning need viimased tilgad maksavad tõenäoliselt kordades rohkem kui praegu
Nagu ma ütlesin pole karta et nafta lähema paarisaja aasta jooksul päris otsa saab. Otsa saab odav nafta. |
tõesti, nafta ei kao kuhugi, kaob just odav nafta. ja sõjad tulevad, see on kindel. ilma naftata pole tänapäevast tsivilisatsiooni seega on igasugune kulutus õigustatud, nagu ka usa seda hetkel tõestab. meie oleme isegi õnnega koos, kuna loodus on alles ja põllumaad küllaga, millel toitu/bioõli aluseid valmistada, suurem osa läänemaailma aga oleks ilmselt kohe käpuli, eriti ülilinnastunud usa.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
donRamses
HV veteran

liitunud: 02.11.2003
|
01.07.2005 15:28:10
|
|
|
| Scart kirjutas: |
meie oleme isegi õnnega koos, kuna loodus on alles ja põllumaad küllaga, millel toitu/bioõli aluseid valmistada, suurem osa läänemaailma aga oleks ilmselt kohe käpuli, eriti ülilinnastunud usa.
|
Ei tea midagi...vaadates eelpoolmainitud CIA tabelit nafta kulutamise kohta oleme maailmas 112. kohal, ainult riikide lõikes siis veel kõrgemal(kuna maailm oli esimene ja EU kolmas jne) ja arvan, et see pole sugugi nii hea näitaja nii väikese riigi kohta nagu Eesti. Kuigi suur pluss on loomulikult meil veel suhteliselt hästi säilinud looduslikud maastikud. Paraku on "ärimeeste" käpad siingi juba paljule kriipsu peale tõmmanud.
_________________ Ökomahvia: "Vana raud pole prügi!"
------------------------------------------ |
|
| Kommentaarid: 99 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
külaline
|
01.07.2005 15:58:36
|
|
|
autole saab paaki veel midagi kallata, aga rehve valmistatakse ka ju naftast
ja kuna kummist räägin, siis kas keegi viitsib osta lutti, kui peab välja laduma ütleme 150eeku paki eest
suureneb aidsi nakatunute arv ja sureme kõik maha... äki ongi parem
|
|
| tagasi üles |
|
 |
486
HV Guru
liitunud: 19.04.2004
|
01.07.2005 16:00:48
|
|
|
Kondoome tehti minuarust millestki muust, mingi plöga oli.
_________________ zero |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
01.07.2005 16:10:53
|
|
|
arvestades, et igasugune teenus langeb kvaliteedis ilmselt üsna kiiresti (kiirabi ju kah bensiini peal jne) võib arvata, et toimub üsnagi suur rahvaarvu langus terves maailmas. aafrika on surmale määratud, sest ilma toetuse ja rahutagamiseta tapavad nad üksteist veel enne näljahäda maha
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
02.07.2005 10:36:05
|
|
|
arvutimaailm arvutimaailmaks
aga mõttetu oma pead vaevata sellise pseudoprobleemiga nagu naftavarude lõppemine ja majanduskriis
nagu poleks tuhendeid aastaid ilma elektrita ja autodeta hakkama saadud
põllumajandus töötab seni
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|