Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  ilma play nuputa CD seadme kohta küsimus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
kaspar00
HV Guru
kaspar00

liitunud: 06.07.2003




sõnum 01.05.2005 22:13:00 ilma play nuputa CD seadme kohta küsimus vasta tsitaadiga

Mul on sony CD kirjutaja (täpsem mudel ja värk ei puutu vist asjasse?) ja see on
selline nagu enamus uuemaid cd seadmeid ikka, st. ilma PLAY nuputa, aga kõrvaklapi
otsik on esipaneelil ju küll (MILLEKS?)

*Saan ma muusika CD'd kuulata kuidagi selliselt, et kõrvaklapid on ühendatud CD seadme esipaneelil olevasse auku?

ma ei kujuta ette kas sellist teemat siin enne ka olnud, ilmselt mitte... ei osand seda
nagu millegi järgi ei siit ega ka googlest otsida ja niisiis küsingi oma rumala küsimuse ära lihtsalt icon_smile.gif


viimati muutis kaspar00 01.05.2005 22:15:49, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2005 22:15:42 vasta tsitaadiga

torka sisse ja hakka kuulama.
programmist paned käima, kui automaatselt plaat käima ei hakka.

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar00
HV Guru
kaspar00

liitunud: 06.07.2003




sõnum 01.05.2005 22:17:07 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
torka sisse ja hakka kuulama.
programmist paned käima, kui automaatselt plaat käima ei hakka.


automaatselt jah käima ei hakka, aga kui panen mediaplayeri või ultraplayeriga muusika mängima siis
sealt cd romi küljes olevast väljundist küll mingit häält otse kätte ei saa icon_confused.gif

läbi helikaardi saan arvutikõlaritega vabalt kuulata audio cd'd


viimati muutis kaspar00 01.05.2005 22:19:50, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2005 22:19:13 vasta tsitaadiga

sa pead cd-rom'i helikaardiga ka ühendama ju. see on tehtud? kui tehtud, siis peaks töötama.
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar00
HV Guru
kaspar00

liitunud: 06.07.2003




sõnum 01.05.2005 22:22:07 vasta tsitaadiga

SA:VERkid kirjutas:
sa pead cd-rom'i helikaardiga ka ühendama ju. see on tehtud? kui tehtud, siis peaks töötama.


helikaardiga ühendama? vana play nupuga cd lugejaga sai audioplaate ka üldse ilma helikaardita kuulatud...
ja noh praegune on anyway igatpidi ühendatud helikaardiga ja kõlaritest läbi helikaardi saan kenasti kuulata
muusikaplaate aga sooviks, et kui ainult audioplaati parasjagu kuulan, et siis kasutaks seda CD seadme endaküljes olevat väljundit.
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
_marek
HV Guru
_marek

liitunud: 31.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2005 22:24:02 vasta tsitaadiga

kaspar00 kirjutas:
SA:VERkid kirjutas:
sa pead cd-rom'i helikaardiga ka ühendama ju. see on tehtud? kui tehtud, siis peaks töötama.

helikaardiga ühendama? vana play nupuga cd lugejaga sai audioplaate ka üldse ilma helikaardita kuulatud...
ja noh praegune on anyway igatpidi ühendatud helikaardiga ja kõlaritest läbi helikaardi saan kenasti kuulata
muusikaplaate aga sooviks, et kui ainult audioplaati parasjagu kuulan, et siis kasutaks seda CD seadme endaküljes olevat väljundit.


Mõeldi arvatavasti seda, et CD-ROMiga oleks kindlasti ühendatud audiokaabel.
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GertR
Kreisi kasutaja
GertR

liitunud: 08.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2005 22:27:55 vasta tsitaadiga

Ok, viskan ühe teooria huupi
CD seade võib edastada infot(audiot) kahel viisil, digitaalselt ja analoogselt.
Digitaalne=IDE kaabel
Analoog=Audiokaabel mis läheb helikaardi ja seadme vahele

Muusikaproges peaks saama valida kumba meetodit kasutada, kui on valitud analoog siis peaks esipaneelili olev audioväljund selle audiokaabli override'ima (juhul kui väljundis klapid küljes, nagu makkidel.)

See kas audiokaabel tegelt ka taga on, ei tohiks määrav olla.


viimati muutis GertR 01.05.2005 22:29:40, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar00
HV Guru
kaspar00

liitunud: 06.07.2003




sõnum 01.05.2005 22:49:54 vasta tsitaadiga

mu kunagine CD ROM "Creative 36X" töötas põhimõtteliselt "cd playerina", et nagu:
kui toide oli olemas (ide kaabel, helikaart, helijuhe polnud vajalik) võis panna plaadi sisse,
klapid esipaneeli külge vajutada play nuppu ja asuda kuulama...
...uuemad ilma play nuputa cd seadmed võialdavad kuidagi sellist asja???
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
atari_
HV kasutaja
atari_

liitunud: 09.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2005 22:57:41 vasta tsitaadiga

jea.. selle üle olan ma ka vahest juurelnud. mul mingi sihuke kus play nuppu pole... aga volume on esipaneelil icon_razz1.gif
pole kunagi viitsimust olnud asja lähemalt uurida.. nii, et tegelikult ei oska öelda kuidas see käima saada
ma oletan, et eks selleks mingi programm ole...

_________________
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2005 17:15:19 vasta tsitaadiga

atari_ kirjutas:
jea.. selle üle olan ma ka vahest juurelnud. mul mingi sihuke kus play nuppu pole... aga volume on esipaneelil icon_razz1.gif
pole kunagi viitsimust olnud asja lähemalt uurida.. nii, et tegelikult ei oska öelda kuidas see käima saada
ma oletan, et eks selleks mingi programm ole...


Aga mis programm?


Iseenesest peaks saama siis ehitada CD-pleieri kui CD-lugejale juhe ja klapid taha panna?
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar00
HV Guru
kaspar00

liitunud: 06.07.2003




sõnum 02.05.2005 17:18:39 vasta tsitaadiga

ardo112 kirjutas:

Iseenesest peaks saama siis ehitada CD-pleieri kui CD-lugejale juhe ja klapid taha panna?


vanemad play nupuga CD romid töötavad vabalt CD playerina... otsi aga toide kuskilt külge ja kõik.

---
aga ikka huvitaks väga kuidas ja kas saab ilma play nuputa cd romiga icon_confused.gif
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2005 17:19:34 vasta tsitaadiga

se töötab vaid miski riistvaralisema pleieriga
nt Windows CD Player
ma ausalt ei tea, kas se XP vms kaasas üldse on aga W98SE peal töötas väga edukalt. ise ei leind küll, et endal peal oleks.
Start -> Programs -> Accessories -> Entertainment muidu peaks olema
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RaNeT
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2005 11:33:42 vasta tsitaadiga

device manageri alt võta cd romi properties ja sealt omakorda propertises.
Seal peaks olema siis esimese augu volüüm, mida saad reguleerida ja ka see kas audio antakse digitaalselt või analoogselt.
Digitaalselt tuleb muusika läbi ide kaabli digitaalsignaalina.
Analoogselt aga läbi audio outi helikaarti.

Edu icon_smile.gif
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 03.05.2005 11:48:58 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
se töötab vaid miski riistvaralisema pleieriga, nt Windows CD Player
Heips!
Ohooo - ma ei teandki, et M$ Meedia Pläuer riistvara on!!! icon_wink.gif
See selleks...
XP-l on ka see rariteetne pleier olemas, kuigi siiski tarkvaraline. Nimeks on mplayer2. Toksi see Run reale ja voilaaa - lase lennata icon_smile.gif
Kui tahad menüüst, desktopilt või kiir-käivitus-ribalt(QuickLaunch Bar) seda võtta, pead tegema lühi-ühenduse(Shortcut). Soovi korral võid ju määrata audio-plaatide puhuks ta default pleieriks ka. Nii lihtne see Windows ongi icon_wink.gif

_________________
Seniks...
---
Hashi
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tont2
HV kasutaja
tont2

liitunud: 01.11.2004




sõnum 03.05.2005 15:37:02 vasta tsitaadiga

Mul on sarnane probleem, ei saa muusikat läbi CD-ROMi kuulata. Ma olen pmst kõik audioseaded läbi näppinud ja ei miskit.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2005 20:37:23 vasta tsitaadiga

hashi kirjutas:
friik1 kirjutas:
se töötab vaid miski riistvaralisema pleieriga, nt Windows CD Player
Heips!
Ohooo - ma ei teandki, et M$ Meedia Pläuer riistvara on!!! icon_wink.gif


jajah, tõepoolest, sõnastus on väga metsa pool. icon_biggrin.gif
ma pidasin rohkem seda silmas, et se suhtleb riistvaraga lähemalt, vähemalt Win9x aegadel juhtis se cd-romi audioväljundit küll väga edukalt (lugude vahetus jms).
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
clemm
Kreisi kasutaja
clemm

liitunud: 19.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2005 22:38:38 vasta tsitaadiga

asi on selles et ühendage see juhe ikka ära, cdrom'ist emaplaati/helikaarti,... tavaliselt on see juhe kõikidel cdromidel kaasas ja mul on alati peale ühendamist töötanud..
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alpine
HV veteran

liitunud: 27.01.2003




sõnum 12.05.2005 23:25:38 vasta tsitaadiga

Aga miks seda play nuppu enam ei teha ? oleks ju palju lihtsam nagu cd player enamvähem.
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 4 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
clemm
Kreisi kasutaja
clemm

liitunud: 19.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2005 23:26:33 vasta tsitaadiga

hoitakse vist raha kokku icon_lol.gif
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar00
HV Guru
kaspar00

liitunud: 06.07.2003




sõnum 13.05.2005 07:42:21 vasta tsitaadiga

clemm kirjutas:
asi on selles et ühendage see juhe ikka ära, cdrom'ist emaplaati/helikaarti,... tavaliselt on see juhe kõikidel cdromidel kaasas ja mul on alati peale ühendamist töötanud..


Mul on 2tk ilma play nuputa CDROMe (sony omad) ja mõlemal see juhe ühendatud kenasti,
aga ikka ei midagi.


RaNeT kirjutas:
device manageri alt võta cd romi properties ja sealt omakorda propertises.
Seal peaks olema siis esimese augu volüüm, mida saad reguleerida ja ka see kas audio antakse digitaalselt või analoogselt.
Digitaalselt tuleb muusika läbi ide kaabli digitaalsignaalina.
Analoogselt aga läbi audio outi helikaarti.

Edu icon_smile.gif


selle tegin ka ära, kõik töötas kenasti nagu ennegi v.a. see, et esipalneeli kõrvaklapiaugust ikka midagi kätte
ei saanud.

Nüüd otsin kapist vist selle igivana 36XCreative romi välja millel on PLAY nupp ja proovin sellega.
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
8
HV Guru

liitunud: 27.04.2005




sõnum 13.05.2005 09:54:17 vasta tsitaadiga

Tundub olema üldine tendents CD/DVD seadmete esipaneeli lihtsustamise suunas. Nüüd ei panda isegi eraldi kahte led'i tulukest lugemise-kirjutamise eristamiseks, Kuulsatel tänapäeva NEC'idel on jäänud vaid üks tuluke, mis ei anna ka mingit olulist infi enam. Ja noh kui veel sellest NEC'i esipaneelist rääkida, siis too ainus nupp "eject" on neil ka nagu kiviajas disainitud, suur ja robustne kandiline jurakas icon_wink.gif Aga NEC'i sisu ja tegelik headus kaalub selle iluküsimuse muidugi üle...
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 13.05.2005 10:14:18 vasta tsitaadiga

8 kirjutas:
Tundub olema üldine tendents CD/DVD seadmete esipaneeli lihtsustamise suunas. Nüüd ei panda isegi eraldi kahte led'i tulukest lugemise-kirjutamise eristamiseks, Kuulsatel tänapäeva NEC'idel on jäänud vaid üks tuluke, mis ei anna ka mingit olulist infi enam. Ja noh kui veel sellest NEC'i esipaneelist rääkida, siis too ainus nupp "eject" on neil ka nagu kiviajas disainitud, suur ja robustne kandiline jurakas icon_wink.gif Aga NEC'i sisu ja tegelik headus kaalub selle iluküsimuse muidugi üle...
Heips!
Kusjuures viimase aja CD-ROMmudel pole esipaneelil ka kõrvaklappide ühendamise pesa. Simpel icon_wink.gif

_________________
Seniks...
---
Hashi
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cooler(-10)
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.09.2003




sõnum 13.05.2005 10:51:46 vasta tsitaadiga

Mõte ju panna cd seadmele kõrvaklapi auku, kui pole play next ja back nuppe icon_idea.gif
Ja kuidas sa ühest tulest aru saad, kas masin kirjutab või loeb? Mulle meeldib ikka see variant, kus kaks ledi. PIII oli veel selline kirjutaja et oli kolm tuld: plaat sees-kollane, loeb/roheline, kirjutab/punane. Vot see oli tase neci kribija. Et tegelikult oli nagu 1 led, aga põles kolme värviga, või oli kolm ledi, aga fiiberoptilise sisteemiga ette üheks tuleks tehtud.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 13.05.2005 13:05:42 vasta tsitaadiga

Cooler(-10) kirjutas:
Mõte ju panna cd seadmele kõrvaklapi auku, kui pole play next ja back nuppe icon_idea.gif
Heips!
Seda minagi... icon_wink.gif
Cooler(-10) kirjutas:
Ja kuidas sa ühest tulest aru saad, kas masin kirjutab või loeb? Mulle meeldib ikka see variant, kus kaks ledi. [kärtz...]

Ja mida see teadmine sulle annab? Kui tuluke põleb/vilgub näitab ju piisavalt arusaadavalt, et seade tegeleb millegagi aktiivselt. Mis see konkreetselt on, tead sa arvatavasti piisavalt hästi - sa ju ise tegeled sellega parasjagu. Meeldivuse asjus aga - "kellele ema, kellele tütar... kellele isa, kellele poeg" icon_wink.gif
Samas pooldan ka mina isiklikult kõrvaklappidega kuulamise võimalust, olgu sellel tulukesi kuipalju tahes, kuid ilmselt peavad tootjad seda igandiks ja tarbija peab paratamatusega leppima. Ka sellega, et teema algataja siinsest foorumist abi ilmselt ei saa ja tal tuleb tootjatele vastav pretensioon/tellimus esitada icon_smile.gif

Seniks...
---
Hashi
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cooler(-10)
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.09.2003




sõnum 13.05.2005 13:20:34 vasta tsitaadiga

Kuidas nii "mis see mulle annab". See annab mulle teadmise, kas asi kirjutab juba või tegeleb mingi idiootsusega. Näiteks kui ikka on juba 2 tundi 30MB kirjutand siis huvitaks küll millega ta hetkel tegeleb. Kui lugemisega, siis võtan plaadi välja ja vaatan kas midagi on üldse tehtud, kui kirjutab, siis jätan rahule ja kui ei tee midagi ja vinsooda väidab, et kirjutab siis teen resu. ITS THAT SIMPLE
Või kui ma äkki leian vahepeal, et ei ole mõtet seda plaati kirjutada ja tahan seda kõrvetamist katkestada ja kui momendil loeb kettalt, siis tean et võib katkestada ja kui kirjutab juba, siis las kirjutab ära, et äkki kellelgi on vaja. Pole ju mõtet niisama oodata kuni ta plaati kontrollib või iso faili teeb ja pole ka mõtet niisama plaati ära n****da.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 13.05.2005 14:02:58 vasta tsitaadiga

Cooler(-10) kirjutas:
...Näiteks kui ikka on juba 2 tundi 30MB kirjutand siis huvitaks küll millega ta hetkel tegeleb. Kui lugemisega, siis võtan plaadi välja ja vaatan kas midagi on üldse tehtud, kui kirjutab, siis jätan rahule ja kui ei tee midagi ja vinsooda väidab, et kirjutab siis teen resu. ITS THAT SIMPLE
Või kui ma äkki leian vahepeal, et ei ole mõtet seda plaati kirjutada ja tahan seda kõrvetamist katkestada ja kui momendil loeb kettalt, siis tean et võib katkestada ja kui kirjutab juba, siis las kirjutab ära, et äkki kellelgi on vaja. Pole ju mõtet niisama oodata kuni ta plaati kontrollib või iso faili teeb ja pole ka mõtet niisama plaati ära n****da.
Heips!
Soovitan sul oma postitus tähelepanelikult läbi lugeda icon_smile.gif

Su väited on ju täiesti vastandlikud:
"...kui on 2 tundi kirjutanud... Kui lugemisega,..."
No EI SAA lugemisega tegeleda, kui sa oled ta kirjutama pannud ja kui sa sel aja plaadi välja võtad on ta JUBA seal, kuhu sa ei taha, et see satuks icon_wink.gif

Niipalju, kui minul nende kirjutamistega kogemusi on, lukustab programm/draiver kirjutamiseks CD-seadme ja katkestada saab seda VAID tarkvaraliste vahenditega. Alles siis mõjub kirjutaja nupule vajutamine ja sahtli saab ka füüsiliselt avada. Selleks ajaks on üldjuhul midagi ka toorikule tekkinud ja uuesti seda kasutada enam ei saa. Iseasi on, kui eelnevalt tehakse "tõmmis" kõvakettale ja alles pärast selle võrdlemist/kontrollimist originaal-andmetega, asutakse seda kirjutama. Kuid ka selle protseduuri vältel on sahtel üldjuhul "lukus" ja pole vahet, kas ta loeb siis HDD-lt andmeid puhvrisse või kirjutab ta neid sealt toorikule. Tulede/vilede aktiivsus ei puhu siin-kohal üldse pilli icon_smile.gif

Muul juhul(loe: teen resa) aga soovitan süsteem üle vaadata ning vajalikud/vastavad parandused teha - säästab oluliselt kulu-materjali(CD toorik) ja vähendab "praaki" icon_wink.gif

Seniks...
---
Hashi

_________________
Seniks...
---
Hashi
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cooler(-10)
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.09.2003




sõnum 14.05.2005 01:40:30 vasta tsitaadiga

Mnjah, sa ilmselt pole siis PIII-e ja win 98-ga plaate kribind. Ma lasin testi teha ja kui ta oli seda juba miski 2h teind, siis avastasin, et tegelikult on see plaat mul juba olemas, ning katkestasin selleks korraks ära. Mis asja sa ajad, et pole vahet kas kirjutab puffrisse või plaadile? Vahe on ikka karupe**e sarnane (suur ja karvane icon_lol.gif ) Kui ta alles puffrit täidab siis pole veel plaat rikutud, kui aga plaadile on hakand kirjutama, siis ei saa enam kuidagi inimlikult asja lõpule viia ilma plaadi äraviskamiseta. Kusjuures peale tarkvara saab selle plaadi kätte ka sirgeks väänatud kirjaklambrit kasutades. icon_idea.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 14.05.2005 11:33:08 vasta tsitaadiga

Cooler(-10) kirjutas:
Mnjah, sa ilmselt pole siis PIII-e ja win 98-ga plaate kribind. Ma lasin testi teha ja kui ta oli seda juba miski 2h teind, siis avastasin, et tegelikult on see plaat mul juba olemas, ning katkestasin selleks korraks ära. Mis asja sa ajad, et pole vahet kas kirjutab puffrisse või plaadile? Vahe on ikka karupe**e sarnane (suur ja karvane icon_lol.gif ) Kui ta alles puffrit täidab siis pole veel plaat rikutud, kui aga plaadile on hakand kirjutama, siis ei saa enam kuidagi inimlikult asja lõpule viia ilma plaadi äraviskamiseta. Kusjuures peale tarkvara saab selle plaadi kätte ka sirgeks väänatud kirjaklambrit kasutades. icon_idea.gif
Heips!
Hmmm... tol ajal, kui mina plaate kirjutama hakkasin oli W98 alles "veri-sulis", arvutiks oli mul P166MHz ja kirjutaja max kiirus oli 4. Niipaljukest sel teemal... icon_smile.gif
Jajaaa - sellise masina ja süsteemiga võib testi tegemine tõepoolest päris kaua aega võtta ja selle toimumise ajal saab plaadi "ebaloomulikul" teel ka kätte. Eee... tundub, et me räägime erinevaist asjust - mina nimetan puhvriks siiski seadme enda vahemälu, kuhu loetakse mingi x-hulk andmeid ja need siis sealt plaadile kirjutatakse. Sina vist pead silmas tarkvarale ajutiselt eraldatavat kõvaketta osa ehk cache. Noh, teatud mööndustega võib seda ju ka puhvriks nimetada, kuid mina pidasin silmas siiski muud. See selleks...

Üldjuhul ma enne MÕTLEN, kui midagi tegema hakkan, et võimalik ebaõnnestumine kõige vähem kahju tekitaks. Eriti oluline oli see tol ajal, kui CD toorikud defitsiit ja kallid olid. Kaasajal aga hangin ma endale nö igapäevaseks kasutamiseks kõige odavamad toorikud ja ainult väga olulised ja väärtuslikud andmed kirjutan A-klassi CD-dele. Seda nimetatakse loogiliseks ja majanduslikuks mõtlemiseks icon_wink.gif

Seniks...
---
Hashi
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cooler(-10)
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.09.2003




sõnum 14.05.2005 12:05:30 vasta tsitaadiga

Oled nüüd uhke? Panid paika mu icon_lol.gif Ma jah mõtsin seda kõvakettale eraldatavat osa. icon_redface.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 14.05.2005 16:43:27 vasta tsitaadiga

Cooler(-10) kirjutas:
Oled nüüd uhke? Panid paika mu icon_lol.gif Ma jah mõtsin seda kõvakettale eraldatavat osa. icon_redface.gif

He... tere! icon_wink.gif
Hmmm... tjaaa, ma olen ammu sellest east väljas, et kedagi "paika panna" ja sellest mingit perversset uhkust tunda. Vabandan, kui sa sellest nii aru said.

Minu tegevus ja püüdlused siin foorumis on suunatud sellele, et oma pika-ajaliste(>20a) IT-alaste kogemustega hädasolijaid aidata, samas neid kõikvõimalike väärarusaamade ja tõlgenduste puhul "õigesse rööpasse" suunata.
Meiegi omavaheline "pisike arusaamatus" oli tingitud erinevast tõlgendusest ja püüdsin sellele tähelepanu juhtida. Ei midagi muud.

No offences, please icon_smile.gif

Seniks...
---
Hashi
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 14.05.2005 17:14:05 vasta tsitaadiga

Rahunege maha icon_exclaim.gif - mõlemal on õigus icon_biggrin.gif Nimelt hoitakse "ajutist kirjutusfaili" nagu "ajutist printfailigi" kõvakettal ja seadme puhvrisse tiritakse siis bitte nii nagu parajasti on vaja, et kirjutamisel vigu ei tekiks icon_wink.gif beer_yum.gif beer_yum.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cooler(-10)
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.09.2003




sõnum 15.05.2005 15:09:07 vasta tsitaadiga

hashi, ei ei ega ma pole solvund, ega närvis ja see oli nagu niisama lõõpimine, et icon_lol.gif oli lõpus, et nagu no offence/defence. icon_lol.gif Kui ma vihane siis icon_mad.gif või icon_evil.gif lõpus. Kerge nali vaid. Sorry kui kellegi ära ehmatasin icon_redface.gif
Ma ise olen ka tegelt selline, et kui ma miskit sokki ajan enda teadmatuses, siis on ikka tore kui keegi asjad 100% selgeks teeb thumbs_up.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 15.05.2005 18:33:25 vasta tsitaadiga

Cooler(-10) kirjutas:
hashi, ei ei ega ma pole solvund, ega närvis ja see oli nagu niisama lõõpimine

OK. Friends will be friends icon_smile.gif

Seniks...
---
Hashi
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  ilma play nuputa CD seadme kohta küsimus
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.