|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Reixx
HV veteran

liitunud: 12.07.2003
|
25.04.2005 22:59:09
mure slave kettaga... |
|
|
niih räägin oma loo ära siis...
Mul on kokku 3 ketast (1 istub lauasahtlist ja 2 masinas)... Nimetan siis need kettad C: ja D:
Kõigepealt oli mul windows C: kettal ja töötas pikka aega, siis aga sain uue ketta D: ning installisin sinna ka winni peale ja põhimõtteliselt kolisin kogu eluga sinna D: kettale üle... Ja arvutit käivitades kysib alati et kumba winni tahan kas C: või D: sellega kõik ok...
kuid nüüd kui tahan seda C: ketast ära võtta, siis arvutio enam käima ei lähe, karjub et ei ole yhtki op systeemiga ketast sees... aga on ju D:
Mida teha?
Üldiselt mu soov selline et see D: ketas oleks peamine ning siis need 2 lisaketast koguaeg vahetuvad arvutis... Ja hetkel on veel nii ka, et see C: ketas on master ja DÖ ketas on slave... tõstsin küll jumperid ümber aga ikka ei aidanud... mida teha...
JA kas ma võin nüüd hiljem D: ketta nime tõsta ümber C:-ks ja siis C: ketta nime D:-ks Et kas peale sellist vahetust kõik programmid ja muu selline jääb tööle? Või mitte?
tänan!
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
corvette
HV veteran
liitunud: 17.02.2003
|
26.04.2005 09:03:12
|
|
|
esiteks pane jumperid ilusti paika, st ka seda, et kaablid vastavalt. siis pane biosis ka bootimisjärjekord vastavaks kui vaja.
Mis op süsteemid on ja kuidas sa d: kettale selle opi installisid? kas esimeses win keskkonnas?
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reixx
HV veteran

liitunud: 12.07.2003
|
26.04.2005 20:14:00
|
|
|
Vanal kettal on op WP SP1 ning uuel XP SP2... Uuele kettale installisin win-i bootides biosist... kuid samal ajal oli vana ketas ka sees ja masterina...
EDIT:
niih panin siis selle D: ketta kaabli otsas masteriks ning jumperi tõstsin ka ringi ning biosis oli ta ka kenasti master olemas... kuid wini asi ei lähe... Ta jääb toppama seal alguses kus näitab tabeleid ja siis on seal all selline lause:
Verifying DMI Pool ata..............
_ <---ja see asjandus siin koguaeg vilgub
milles viga? kas tõesti selles, et ma installisin winni talle siis kui ta slave kettana oli? Või äkki on arvuti töötamine seotud kuidagi selle C: kettaga... mingid algfailid vms....
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
26.04.2005 20:23:29
Re: mure slave kettaga... |
|
|
Bootlaoder on ju esimesel kõvakettal, kuidas ta ilma selle kettata saakski käima minna, kui tahad ainult teise ketta kasutusse võtta pead esimese ketta arvutist eemaldama ja Windowsi Repair või kuidas see sõna oligi WIN install CD plaadiga ära parandama, põhimõtteliselt üle installima, kuid selle variandiga jäävad kõik andmed endiseks.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reixx
HV veteran

liitunud: 12.07.2003
|
26.04.2005 20:31:39
|
|
|
ahsoo...
lihtsalt siis selle C: ketta ära ja jätan alles selel ketta mida tahan tööle saada...
lükkan XP plaadi sisse ja teen repair? ja ongi kõik?
Aga selline asi et kas ma tema tähisekss võin panna C:??
Et kas siis jäävad kõik asjad toimima kui ma ta C:-ks ymber nimetan?
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
haigo
HV veteran

liitunud: 05.07.2002
|
26.04.2005 20:36:52
|
|
|
Arvan, et läheb ise C-ks, vist. Ja repair on palju, piisab fixmbr-ist, vist . Oota veel arvamusi igaks-juhuks.
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reixx
HV veteran

liitunud: 12.07.2003
|
26.04.2005 20:37:50
|
|
|
| aga ega repair midagi ei tee ju? kõik andmed ja failid jäävad alles, kõik proged töötavad edasi... kõik driverid ja systemid jäävad toimima ju?????
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
26.04.2005 20:39:19
|
|
|
| Reixx kirjutas: |
| aga ega repair midagi ei tee ju? kõik andmed ja failid jäävad alles, kõik proged töötavad edasi... kõik driverid ja systemid jäävad toimima ju????? |
Õieti said aru
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
corvette
HV veteran
liitunud: 17.02.2003
|
28.04.2005 10:16:24
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| Reixx kirjutas: |
| aga ega repair midagi ei tee ju? kõik andmed ja failid jäävad alles, kõik proged töötavad edasi... kõik driverid ja systemid jäävad toimima ju????? |
Õieti said aru  |
kahtlen, üks kord tegin repairi ja paljude asjadega pidin hüvasti jätma...my documents, desktop jpm.
Vaata kõik need kaustad üle mis "kuuluvad" XP'le ja tee neist backup vms.
Tegelt päris repairi pole vaja, fixmbr just selleks loodudki
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cooler(-10)
Kreisi kasutaja
liitunud: 26.09.2003
|
28.04.2005 15:28:15
|
|
|
Ei ei ei, ära seda repairi või recoverit küll tee!!! Ja see mbr on mõiste star trekist. Sinu jaoks on parim varian see, kui sa copid boot.ini C: kettalt D: kettale. See käib nii, et algul teed lahti my computeri, siis tools edasi view, siis pane see show hidden files and folders ja natuke alt poolt võta ära linnuke hide protected operating system files ning seejäral apply ok. Siis mine c kettale, otsi üles boot. ini, copy see d-le ja voilaa. Siis boodib master kettalt (või noh kui sa esimesena installisid slave kettale siis boodib slave kettalt.) See bios jutt ajab kergelt naerma
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
28.04.2005 15:38:00
|
|
|
Boot.ini ning mbr on kaks väga erinevat asja. Kui pole määratud et ketta partitsioon on booditav või ei oma bootloaderit siis ei aita miski faili olemasolu seda bootida.
Proovi esialgu ikka fix mbr. Niisama faile kopeerides ei jõua kuhugile
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cooler(-10)
Kreisi kasutaja
liitunud: 26.09.2003
|
28.04.2005 16:28:53
|
|
|
Huvitav. Ma olen ennegi sellise meetodiga mittebootiva winiga hdd bootima ajand, aga ju oli siis pime juhus.
MBR-master boot region, loogikakohaselt.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
28.04.2005 16:34:58
|
|
|
Juhus võis olla selles et ka selle teisel kettal oli mingi partitsioon märgitud booditavaks kuid wini jaoks vajalik boot.ini's olev inff võis olla puudulik.
MBR peaks minuteada tähendama master boot recordit
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cooler(-10)
Kreisi kasutaja
liitunud: 26.09.2003
|
28.04.2005 17:29:44
|
|
|
On küll master boot record , nüüd tuli ka selline väljend meelde . Kusjuures need vinnid milledele ma seda boot.ini trikki olen teinud, olid täpselt samamoodi installitud nagu Reixx-l, ja ka fullformat sai algul tehtud. Kindlam on siiski kasutada seda fixmbr varianti. Tundub õigem ja kui endal peaks vaja minema hiljem, siis hakkan ka seda kasutama
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reixx
HV veteran

liitunud: 12.07.2003
|
28.04.2005 20:06:50
|
|
|
niih proovisin teha nii fixmbr-i kui ka fixboot-i aga ei õnnestunud...
Kas ma pean tegema seda fixmbr-i siis kui mõlemad kettad on sees? Ja kumb masterina?
Tegin praegu nii, et oli ainult see ketas taga, kuhu ma tahan seda bootimist tekitada... Kuid kui läksin sinan recoverysse, siis küsis, et kas tahad C:/Windowsi teha fixmbr ma panin et okei, panin passi ja siis kribasin fixmbr, tegi ära... (aga mul ju kogu win D: kettal) agja nuh see ei aidanud
proovisin siis nii et kui oli passi ära kirjutanud, siis kirjutasin kõigepealt D: nign seejärel fixmbr, tegi samuti ära, kuid peale restarti on ikka ees kiri, et insert system disk...bla bla bla, disk is failure...
EDIT: Proovisin ka nii et 2 ketast sees, siis valisin partitsiooni D: kus siis see win mida tahan bootima panna, tegin fixmbr ja ka fixbood-i aga ikka ei midagi...
Mida ma tegema pean?
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cooler(-10)
Kreisi kasutaja
liitunud: 26.09.2003
|
28.04.2005 22:55:56
|
|
|
| Siis proovi seda boot.ini teemat. Ehk läheb täkkesse.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reixx
HV veteran

liitunud: 12.07.2003
|
28.04.2005 23:18:15
|
|
|
| proovisin, ei midagi
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cooler(-10)
Kreisi kasutaja
liitunud: 26.09.2003
|
28.04.2005 23:41:15
|
|
|
| No siis ei oska küll midagi paremat soovitada, kui teha backup sellest D: kettast ja win üle lasta.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reixx
HV veteran

liitunud: 12.07.2003
|
28.04.2005 23:47:30
|
|
|
Pakutakse äkki veel mingeid muid võimalusi kui win-i re-install???
kas fdisk-is ei anna midagi teha... mäletan et win98 puhul sai seal pasrtitsioonidega mässata jne...
EDIT: aga ikkagi huvitav mix bios karjub et INSERT DISK IS FAILURE.... kuigi ma copysin kettale boot.ini faili... kas äkki registris kuskil ei peaks seda regama vms.?
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
28.04.2005 23:50:21
|
|
|
| corvette kirjutas: |
| Marie kirjutas: |
| Reixx kirjutas: |
| aga ega repair midagi ei tee ju? kõik andmed ja failid jäävad alles, kõik proged töötavad edasi... kõik driverid ja systemid jäävad toimima ju????? |
Õieti said aru  |
kahtlen, üks kord tegin repairi ja paljude asjadega pidin hüvasti jätma...my documents, desktop jpm.
Vaata kõik need kaustad üle mis "kuuluvad" XP'le ja tee neist backup vms.
Tegelt päris repairi pole vaja, fixmbr just selleks loodudki  |
Restorest jäid ilma, just katsetasin kindluse mõttes kas läheb midagi kaotsi, kui kõik õieti tegid, siis jäi ka kõik nii nagu enne oli, parool, pildid, mängud soft jne, kõik nagu enne, ainult 4GB restooret haihtus, jube kahju seda restoret ma vist tahtsin alles hoida
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cooler(-10)
Kreisi kasutaja
liitunud: 26.09.2003
|
29.04.2005 00:05:17
|
|
|
| Reixx kuule selle boot.ini ga vb selline asi olla, et valesti on kirjutatud.Siin on mul tehtud suti põhjalikum selgitus ka selle boot.ini-s olevate ridade kohta. Tegelikult on ilmselt probleem ikkagi master boot recordi puudumises/puudulikkuses.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reixx
HV veteran

liitunud: 12.07.2003
|
29.04.2005 17:07:18
|
|
|
nu boot.ini fail on sama
aga selle master boot record...asi võib tõesti selles olla... kuidas seda luua saab?
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
29.04.2005 17:11:56
|
|
|
| Jäta see ketas sisse kust bootida tahad ning tee fixmbr
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reixx
HV veteran

liitunud: 12.07.2003
|
29.04.2005 17:32:07
|
|
|
| olen ju proovinud mitmeid kordi, ytleb et fixmbr successfully created võio finished, teen siis exit ja restardi aga ikka ei tööta...
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
29.04.2005 17:35:05
|
|
|
| Kas wini repair-install ei aita? See ei tohiks teoreetiliselt suurt midagi nässu keerata
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reixx
HV veteran

liitunud: 12.07.2003
|
29.04.2005 17:49:08
|
|
|
nu ma eelkõige prooviks mõnda muud varianti, selle re-installi jätan esialgu viimaseks...
Niih, proovisin siis veelkorra kõik variandid läbi, aga ei midagi...
Kuid 1 asi on kahtlane, vaadake boot1 pildilt, mul on sees ketas D: mida tahan bootima panna, aga seal näitab C:/Windows... kuidas see võimalik...
Vaadake neid pilte, seal proovisin kõik variandid läbi, ning fixbooti ta ei tee ei C: all ega ka D: all, ütleb et pole bootimisfaili...
www.zone.ee/reixx07/boot1.jpg
www.zone.ee/reixx07/boot2.jpg
www.zone.ee/reixx07/boot3.jpg
Ja selline asi ka veel, et kas mingeid faile ei ole veel lisaks vaja sinna C: kettale peale boot.ini... kas näiteks MSDOS.sys, CONFIG.sys, IO.sys... lihtsalt märkasin et see ketas mis mul toimib op syst-ina, seal sellised failid olemas, sellel D:-l aga pole...
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDvurle
HV pensionär

liitunud: 03.04.2002
|
29.04.2005 18:00:44
|
|
|
Kas partitsioon on sul määratud PRIMERI-ks. .sys filed peaks minuteada seal olema küll.
_________________ Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur. |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cooler(-10)
Kreisi kasutaja
liitunud: 26.09.2003
|
29.04.2005 18:02:29
|
|
|
CONFIG.sys mu meelest ei tee winxp-s suurt midagi. Samas ega asi hullemaks ikka minna ei saa kui ta juba on nii et proovi need coppida sinna, ehk aitab.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reixx
HV veteran

liitunud: 12.07.2003
|
29.04.2005 18:05:50
|
|
|
nu ma ei tea... peaks vist olema... kust seda määrata? biosis?
muidu disk managest screen siin:
www.zone.ee/reixx07/boot4.jpg
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hashi
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
29.04.2005 18:11:34
|
|
|
| Reixx kirjutas: |
| olen ju proovinud mitmeid kordi, ytleb et fixmbr successfully created võio finished, teen siis exit ja restardi aga ikka ei tööta... |
Heips!
Kaldun arvama, et see fix-boot või -mbr teevad kõik õieti ja hästi, kuid kuna selle ketta MBR-is või nn boot-sektoril mitte essugi põle, siis ei käivitu ka win.
Proovi arvuti käivitada mõnelt boot-disketilt(win9x), kus oleks fdisk nimeline progejupp ja käivita see. Siis peaks saama sääl menüü abil valida millist partitsiooni aktiivseks ehk käivituvaks teha. Valik on sinu
_________________ Seniks...
---
Hashi |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
29.04.2005 18:20:29
|
|
|
| Linuxi fdiskiga saab ka bootable flag'i sättida. Kahjuks pole õrna aimugi kas ja kuidas see NTFS'il töötab.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reixx
HV veteran

liitunud: 12.07.2003
|
29.04.2005 18:24:07
|
|
|
hashi, proovisin, kõigepealt proovisin nii, et mõlemad kettad sees, siis näitaks ainult 1 partitsiooni ja see oli active ning mingi imelik suurus... ei mäleta enam, aga mingi 19 gb vist....
siis lükkasin sisse ainult selle ketta mida tahan bootima panna ning seal on järgnev seis...
www.zone.ee/reixx07/boot5.jpg
tegin win98SE fdisk-i
milles on kala...
ikka näitab algul et INSERTED DISK IS FAILURE....bla bla blaaa
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
29.04.2005 18:33:18
|
|
|
Win98 (dosi) fdiskiga ole ettevaatlik, see ei tunnista suuremaid kettaid eriti hästi.
Kõige kindlam oleks mõnelt linuxi plaadilt üles bootida ning selle fdiskiga bootable flag paika sättida, peale seda saaks veel fixmr'i proovida
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hashi
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
29.04.2005 18:37:10
|
|
|
| Reixx kirjutas: |
hashi, proovisin, kõigepealt proovisin nii, et mõlemad kettad sees, siis näitaks ainult 1 partitsiooni ja see oli active ning mingi imelik suurus... ei mäleta enam, aga mingi 19 gb vist....
siis lükkasin sisse ainult selle ketta mida tahan bootima panna ning seal on järgnev seis...
www.zone.ee/reixx07/boot5.jpg
tegin win98SE fdisk-i
milles on kala...
ikka näitab algul et INSERTED DISK IS FAILURE....bla bla blaaa |
Heips!
Diskmanager näitab, et sul asub süsteem ju teisel kettal. Nii sa ei saagi käivitada, kuna boot-kettal süsteemi ju pole. Või kuidas? On sul sääl ikka Windows kataloog koos kõige juurde-kuuluvaga?
Sinu kõvaketta boot.ini fail peaks välja nägema umbes nii:
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP Proffessional" /fastdetect
SP2-e puhul on viimaseks reaks:
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP Pro" /fastdetect /NoExecute=OptIn
Lisaks boot.ini failile peavad seal eksisteerima veel NTDETECT.COM ja NTLDR failid. Ja loomulikult siis ka Windows kataloog koos...
_________________ Seniks...
---
Hashi |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reixx
HV veteran

liitunud: 12.07.2003
|
29.04.2005 18:54:32
|
|
|
niih, mul loomulikult olemas sellel D: kjkettal op syst... olen hetkel sellega sees, aga boodin vana kettaga, ja biosis avan selle win-i kuna küsib seal kumba soovin
D: ketta boot.ini sisu:
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
ning siin siis D: ketta failid:
www.zone.ee/reixx07/boot6.jpg
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hashi
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
30.04.2005 00:25:51
|
|
|
| Reixx kirjutas: |
niih, mul loomulikult olemas sellel D: kjkettal op syst... olen hetkel sellega sees, aga boodin vana kettaga, ja biosis avan selle win-i kuna küsib seal kumba soovin
D: ketta boot.ini sisu:
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
ning siin siis D: ketta failid:
www.zone.ee/reixx07/boot6.jpg |
Heips!
Siit järeldub, et boot toimub küll D: kettalt, kuid süsteemiks kasutatakse ja tahetakse C: kettal asuvat WINDOWS kataloogi, mitte D: ketta SP2 süsteemi(boot.ini failis puudub SP2-le iseloomulik lõpp - /NoExecute=OptIn).
Mis selle ntosboot.bat faili sisuks on? Arvan, et sääl on viidatud C: kettal olevale süsteemile. Samuti on ju D: kettalt puudu NTDETECT.COM ja NTLDR. Seega ei saagi ta sul D:-lt käivituda. Kopeeri need ka D: kettale ja proovi siis.
_________________ Seniks...
---
Hashi |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reixx
HV veteran

liitunud: 12.07.2003
|
30.04.2005 12:57:10
|
|
|
hashi, korras
Suured tänud Sulle!
Copysin need ntldr ja ntedect.com D: kettale, siis ntosboot.bat faili sisus muutsin c ära d-ks ning boot.ini-s lisasin /NoExecute=OptIn
sisi tegin fixmbr ja fixboot. JA asi toimib, kuigi selle tegevuse jooksul kuumenes prose üle ning hakkas karjuma, kuid nnüüd töötab
Teema lukku! Tänud kõigile abilistele
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reixx
HV veteran

liitunud: 12.07.2003
|
30.04.2005 18:11:28
|
|
|
okei, aga nüüd pisike teemaväline küsimus, et kas on mul võimalik seda D: ketast kuidagi C:s ümber nimetada...
Tean et seda saab teha disk manageris, kuid kas selle tagajärel kõik programmid ja asjad toimima jäävad? sest muutub ju kõikide failide aadress....
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hashi
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
30.04.2005 18:53:12
|
|
|
| Reixx kirjutas: |
okei, aga nüüd pisike teemaväline küsimus, et kas on mul võimalik seda D: ketast kuidagi C:s ümber nimetada...
Tean et seda saab teha disk manageris, kuid kas selle tagajärel kõik programmid ja asjad toimima jäävad? sest muutub ju kõikide failide aadress.... |
Heips!
Minul pole õnnestunud. DiskManager muuseas ei lase ka. Vähemasti minul ei lasknud. Heaga. Jõuvõtteid ja/või meetodit kasutades kindlasti saaks. Kuid mingit probleemi sellest pole tekkinud, pääle selle, et WinExplorer ei tahtnud kataloogide ikoone näidata. Sain sellest ühe pätsu(*.BAT fail) abil üle ja noh - las olla mul "kaks kõvaketast" arvutis, uhkem tunne teistele ka näidata
Kaldun arvama jah, et isegi kui õnnestuks see D: ketas nüüd C:-ks ringi nimetada, saadab iiks-piiks su kukele. Lihtsam oleks "full-install", koos juurdekuuluvaga(data backup mujale andmekandjale, uus partitsioon jne) teha.
_________________ Seniks...
---
Hashi |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
haigo
HV veteran

liitunud: 05.07.2002
|
30.04.2005 18:56:09
|
|
|
| PartitionMagic'ul on olemas selline asi nagu DriveMapper, endal küll kogemus puudub.
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
thunderz
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.02.2002
|
30.04.2005 19:08:01
|
|
|
| haigo kirjutas: |
| PartitionMagic'ul on olemas selline asi nagu DriveMapper, endal küll kogemus puudub. |
see drivemapper täitsa toimib, tõstab registris ka kõik paika.
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
30.04.2005 20:07:44
|
|
|
nojah,tuttav probleem.
Üks võimalikke lahendusi oleks olnud teha boot floppy ja seal peaksid olema sellised failid:
Ntldr
Ntdetect.com
Boot.ini
Ntbootdd.sys
sellisel juhul buudib süsteem ennast flopilt,aga seda muidugi iga kord kui arvutit käivitada tahad.
Teine võimalus kobi recovery konsooli ja kriba:
copy drive:\i386\ntldr c:\
copy drive:\i386\ntdetect.com c:\
kriba c:\Boot.ini
ja kui kui seda faili pole,siis loo notepadiga see ise ja:
copy a:\Boot.ini c:\
3 võimalus kasuta Originaal CD-d buutimiseks.
Olen kasutanud võimalust-Installin windowsi 1 kettale,ja eemaldan selle ketta,ühendan lahti.
seejärel installin teisele kettale windowsi,vahepeal lülitan arvuti välja ,ühendan ka teise ketta külge ja valin biosist ,milline ketas üles tuleb nt. HDD-0 või HDD-1 (või SATA ketas).
Asja miinus pidev biosist muutmine,kuigi samas üks win nn. puhas ja teine katsete jm. sellise jaoks.
Siin kirjeldatud juhul oli lugu selline,et sa panid ühele kettale Windowsi,jätsid ketta arvutisse ja installisid teise windowsi,kuid...
Windowsi installimisel kontrollib programm teiste OP süsteemide olemasolu ja Boot sektor kirjutatakse viimati installitud kettale,kui nüüd see viimane ketas eemaldada,siis esimesena paigaldatud süsteemil polegi enam boot sektorit.
NB!!! Ärge kasutage win98 FDISK-i,kuna sellega suure tõenäosusega rikute partitsioonitabeli ja te ei saa üldse oma andmetele enam ligi.
Kogu see jutt oma kogemustele tuginedes.
Seal recovery konsoolis on ka FIXBOOT,sellest oleks pidanud alustama,mitte FIXMBR,kuna viimasega võid luua endale ligipääsmatud partitsioonid,kasutada ainult vajadusel
viimati muutis jägaja 30.04.2005 20:18:00, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reixx
HV veteran

liitunud: 12.07.2003
|
30.04.2005 20:17:18
|
|
|
jägaja, heh, aga mul juba asi korras
Sinu jutu kohta öeldes... tegin ka seda fixbooti aga asi ei toiminud ikkagist Puudusid failid ja boot.ini text oli vigane
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
30.04.2005 20:28:18
|
|
|
seda jah,et said juba abi ,märkasingi seda,kuna olin teema enne kirjutama asumist läbi lugenud.
Siin lihtsalt oma samalaadsetest kogemustest juttu.
Olen ka ise jamanud selle uue bootsektori loomisega ja kord ei saanudki hakkama.
Aga siiski soovitus,kellel veel ei ole,looge omale BOOT floppy.
Muidu jookse ja otsi toimivat arvutit,kus seda teha.Teeb elu lihtsamaks.
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reixx
HV veteran

liitunud: 12.07.2003
|
03.05.2005 16:36:07
|
|
|
teate mis ma nüüd avastasin
Väga imelik asi... ketas ikkagi üksi ei tööta...
Mul mingi filmide ketas taga ja nii töötab, aga kui võtan filmide ketta ära, siis minu peaketas tööle ei lähe, ütleb et PLEASE INSERT SYSTEM DISK; DISK IS FAILURE
mis nali see on... ja praegu kui mõlemad kettad sees... kirjutan msconfig run-i, siis seal pole näha sellist asja nagu boot.ini, kuigi D: kettal kenasti olemas kõik vajalikud failid ja kõik õige!
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
woozy
HV Guru

liitunud: 09.01.2003
|
03.05.2005 16:48:11
|
|
|
Pane biosis oma bootimis järjekord paika!
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reixx
HV veteran

liitunud: 12.07.2003
|
03.05.2005 17:51:42
|
|
|
järjekord on paigas
JA sellist errorit viskab ka nüüd ette!
www.zone.ee/reixx07/kala.jpg
Ning arvuti tundub kuidagi uimasem ka
EDIT:
vabsee Recycle bin on ka desktopilt kadunud
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
06.05.2005 00:22:46
|
|
|
tee omale töötava kettaga startup floppy,ja buudi sellelt.
PLEASE INSERT SYSTEM DISK; DISK IS FAILURE
viitabki sellele,et sul puuduvad kettal eelkirjeldatud failid.
Ja miks keegi ei viitsi lugeda OP süsteemi kodulehte,seal on palju kasulikku.
näiteks .link
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;314058
Ja see veateade screenshotil on tundmatu minu jaoks,ning kui sul pole soovi jamada,siis repair install ei te midagi paha.
Repair parandab ainult windowsi enda kernelit ja muid olulisi faile,muu asi jääb samamoodi nagu enne installi.
edu siis ja tulemused siia üles.Eks me kõik õpime.
Ja see kahe ketta asi jäi nati segaseks mulle,sestap eemalda kõik muud kettad,millel pole OP süsteemi,sest pagan teab kus kettele sul need süsteemifailid tegelikult said paigaldatud.recovery konsoolis saab tegelikult määrata,kuhu need uued failid paigaldada,ja sinu jutust tuleb välja,et nad on sul nn. Filmide kettal.
Vastus küsimusele:
Võta My Computer,sealt pane floppy sisse ja tee paremklõps hiirega floppy ikoonil,vali ilmunud menüüst format ja tee see ära.
Edasi loe linki:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;305595
----------------------------------------------------------------------------------
Create a Boot Floppy Disk with a Windows XP-Based Computer
1. Format a floppy disk by using the Windows XP format utility. For example, with the floppy disk in the floppy disk drive, type format a: at a command prompt, and then press ENTER.
2. Copy the Ntldr and the Ntdetect.com files from the I386 folder on the Windows XP Setup CD-ROM, Windows XP Setup floppy disk, or from a computer that is running the same version of Windows XP as the computer that you want to access with the boot floppy.
3. Create a Boot.ini file (or copy one from a computer that is running Windows XP), and then modify it to match the computer that you are trying to access. The following example works for a single-partition IDE drive with Windows XP installed in the \Windows folder, but the exact value in the [operating systems] section depends on the configuration of the Windows XP computer that you are trying to access: [boot loader]
timeout=30
Default= multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\windows
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\windows="Windows XP"
If your computer boots from a SCSI hard drive, you may need to replace the multi(0) entry with scsi(0). If you are using scsi(x) in the Boot.ini file, copy the correct device driver for the SCSI controller in use on the computer to the root of the Setup disk, and then rename it Ntbootdd.sys. Change the disk(0) number to represent the SCSI-ID of the hard drive you want to boot to. If you are using multi(x) in the Boot.ini file, you do not need to do this.
4. Start your computer by using the floppy disk, and then log on to Windows XP.
See on nüüd õige jutt,eelmine oli
------------------------------------------------------------------
Harjutamine teeb meistriks.
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reixx
HV veteran

liitunud: 12.07.2003
|
11.05.2005 21:03:23
|
|
|
niih, nüüd siis tegin win-i re-installi...
Ütleme nii, e tenam-vähem toimib, kuid ainult ühel tingimusel... kui biosis panen nii, et kõigepealt buudib seda ketast ja alles siis add-in bootable devices vms.
Kui see on vastupidi siis ytleb et DISK IS FAILURE....
Ning kui win-s minna msconfig, siis seal pole sellist asja nagu boot.ini
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hashi
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
12.05.2005 00:05:48
|
|
|
| Reixx kirjutas: |
niih, nüüd siis tegin win-i re-installi...
Ütleme nii, e tenam-vähem toimib, kuid ainult ühel tingimusel... kui biosis panen nii, et kõigepealt buudib seda ketast ja alles siis add-in bootable devices vms.
Kui see on vastupidi siis ytleb et DISK IS FAILURE....
Ning kui win-s minna msconfig, siis seal pole sellist asja nagu boot.ini |
Heips!
Kuhu krt sa need failid siis kaotasid - vahepääl toimis ju?
Sul on ilmselt süsteem või boot ikka sääl kettal, kus filmid vms. Häälesta Folder Options kõiki faile näitama, ka süsteemi omi ja siis vaata, kus kettal sul süsteem on ja milliselt boot toimub. Kasuta otsingut(search->all files->more advanced options->"linnuke" hidden files and folders) ja sööda ette boot.ini, ntldr jt boot-failid ning uuri täpselt järgi, kus kettal nad sul asuvad. Siis räägime edasi
_________________ Seniks...
---
Hashi |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|