|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Jaan
HV veteran
liitunud: 20.11.2001
|
24.11.2004 13:36:38
|
|
|
| Le Inc kirjutas: |
| ...See tabel seal pcstats.com on küll täitsa vale .. ainult 236 Mhz HTT? Jaan sai 278, mina lasin 260 täiesti probleemivabalt. Tüübid on ka 330 HTT vabalt opereerinud... |
oot, ott- ühe numbriga panid ikka mööda- 371MHz HTT
Sandra näitab naljakaid numreid seal: FSB:1113MHz(2226DDR )
SuperPi 1M oli tglt 37sec seal, ja see 370 on ka 3D stable.
Luban ka 400 lähiajal
Epoxit tahaks proovida, niiviisi on raske otsustada- vale bios või sätte selles võib ju piltti väga moonutada.
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
123 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
24.11.2004 14:26:13
|
|
|
Jep, my bad.
Kas mingit jõudluse tõusu ka on 371 Mhz siinist? vististi mitte ... Panin 1,525 + 10% Vcore 2,6 GHz juures Prime jooksutama, eks õhtu ole näha kas on 100% stabiilne või mitte. Vististi CPU temperatuuri andur paneb segast, väidab et temp. on 65 C? Kuigi käega katsudes on jahuti jahe (siiski kohe talla juures on üsna kuum) ...
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mothys
HV vaatleja

liitunud: 31.08.2004
|
25.11.2004 00:05:20
|
|
|
ohhooo.... pris kõva hea töö
_________________ Christmas.................. |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
25.11.2004 14:19:37
|
|
|
| Karta on, et siini kiiruse enda tõusmisest mingit erilist abi ei ole, kuna selle siini küljes lihtsalt ei ole midagi, mis selle kiirusega midagi peale oskaks hakata. See hyper-transport siin on disainitud mitmeprotsessori masinas protsessorite vahelist liiklust kandma ja sisend-väljund seadmete jaoks selge overkill. Kunagisele siinikiiruse tõstmisele vastab praegusel Athlon64'l üsna hästi mälu kiiruse tõstmine.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vxpsv
HV kasutaja

liitunud: 12.11.2004
|
25.11.2004 21:53:12
|
|
|
ostsin ka siis selle plaadi 2ra
nüüd siis jama selles et oli
plaan siis minna terve systeem vesijahutusele aga aga
kus krt kuna mul video parajalt suur on siis v6ib 2ra unustada northbridge vesi plokki saada
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaan
HV veteran
liitunud: 20.11.2001
|
25.11.2004 22:42:41
|
|
|
| vxpsv kirjutas: |
ostsin ka siis selle plaadi 2ra
nüüd siis jama selles et oli
plaan siis minna terve systeem vesijahutusele aga aga
kus krt kuna mul video parajalt suur on siis v6ib 2ra unustada northbridge vesi plokki saada |
"northbridge" asub muide prose sees juba
see, mis seal emmel on, on ikka southbridge- sinna piisab suurem passiivradikas kah.
Kuigi on ju augud olemas seal- saab panna küll- mulle on küll arusaamatu, kudamoodi ta su videojahutusele ette saab jääda.
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
123 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
26.11.2004 00:26:19
|
|
|
Peale pisikest jändamist, jätsin esialgseks konfiks 2,5 GHz. Prose tahab ka väikest sissesõitmist
Võrreldes Jaaniga on sustu kõrgema sageduse juures ja samadel sättetel mälu märgatavalt laisem ...
Prime95 stabiilne (memtest annab veateateid):: 9x283
viimati muutis Le Inc 29.11.2004 14:33:56, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vxpsv
HV kasutaja

liitunud: 12.11.2004
|
26.11.2004 07:31:35
|
|
|
| Jaan kirjutas: |
| vxpsv kirjutas: |
ostsin ka siis selle plaadi 2ra
nüüd siis jama selles et oli
plaan siis minna terve systeem vesijahutusele aga aga
kus krt kuna mul video parajalt suur on siis v6ib 2ra unustada northbridge vesi plokki saada |
"northbridge" asub muide prose sees juba
see, mis seal emmel on, on ikka southbridge- sinna piisab suurem passiivradikas kah.
Kuigi on ju augud olemas seal- saab panna küll- mulle on küll arusaamatu, kudamoodi ta su videojahutusele ette saab jääda. |
ok ok l2ks v2he sassi
miks siis panna ei sa we kaart nüüd juba yle selle venti
küll aga tuleb vesi plokk CPU+RAM aga arvan et v2he abi
muidu tundub h22 plaat olema aga se krt vent küll nüüd k6ige paremas kohas ei ole
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
corvette
HV veteran
liitunud: 17.02.2003
|
26.11.2004 09:24:37
|
|
|
No aga kui sa vesijahutuse paned, siis sa ju võtad ära need vendid ja asjad?
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vxpsv
HV kasutaja

liitunud: 12.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
corvette
HV veteran
liitunud: 17.02.2003
|
26.11.2004 11:37:16
|
|
|
| no kui selle jahutusega kah ligi ei pääse, siis ära osta seda, oste midagi väiksemat...
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
26.11.2004 11:48:04
|
|
|
homme peaks oma jubinad kätte saama 8)
ainuke jama on selles, et pean mingi aeg inbox jahutusega läbi ajama...
damn, peab ikka kiili plokki puurima hakkama
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
corvette
HV veteran
liitunud: 17.02.2003
|
26.11.2004 14:52:14
|
|
|
| voltc kirjutas: |
...
damn, peab ikka kiili plokki puurima hakkama  |
ka endal on istub Barton 2500+ seljas kiili plokk ning kindlasti tahaks sama asja kasutada ka tulevasel Socket 939 v mingi muu peal. Eks siis paistab kuidas sobima hakkab
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
27.11.2004 23:02:45
|
|
|
sellist n+ssi nagu selle msi moboga pole ma ennem veel kordagi näinud...
tra 6h üritasin win-i installida ja koguaeg andis errorit
nüüd siis sain kuidagi asja installima... aga oc-st täna küll rääkida ei maksa!
maybe homme õhtuks saab masina enam-vähem jooksma.
igatahes suht norm prose see winchester 3200+ temp selle inbox jurakaga 35C
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
27.11.2004 23:05:25
|
|
|
voi v+ttu... senikaua kui ma siin kribasin pani masin korra veel pange
saab jälle otsast peale installima hakata
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aise
HV Guru

liitunud: 02.10.2003
|
27.11.2004 23:07:48
|
|
|
| äkki on vana bios plaadil
|
|
| Kommentaarid: 189 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
172 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
27.11.2004 23:10:43
|
|
|
| aise kirjutas: |
| äkki on vana bios plaadil |
ei usu, see peaks kõige uuem, korea kiviga plate olema!
ja flashida ju nagunii ei saa kui win-igi pole
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aise
HV Guru

liitunud: 02.10.2003
|
27.11.2004 23:13:02
|
|
|
diskiga dosis saab ju
|
|
| Kommentaarid: 189 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
172 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
27.11.2004 23:17:53
|
|
|
| aise kirjutas: |
diskiga dosis saab ju  |
jajah, eks paistab... kui ennem pani 27 min remainingu juures pange siis nüüd jõudis 8min remaininguni ennem kui hangus
kui niisama wini peale ei saa siis lähen alles biosi kallale
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vxpsv
HV kasutaja

liitunud: 12.11.2004
|
28.11.2004 02:24:18
|
|
|
plaat ise on hea ju
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
28.11.2004 11:47:32
|
|
|
| siiamaani pole sellest anomaaliast lahti saanud, nüüd sain lõpuks windowsi peale, aga masin paneb iga natukese aja tagant lambist pange
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
28.11.2004 12:39:08
|
|
|
eks saada siis garantiisse ükski bios ei muuda ka midagi?
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
razor
HV Guru
liitunud: 02.12.2003
|
28.11.2004 12:44:35
|
|
|
| äkki on asi mälus? muuseas, palju stockis emmel mälule volti kütta saab?
|
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
28.11.2004 13:53:00
|
|
|
Huvitav küll ... ise lasin windowsi originaal BIOS peale (1.1 vms) peale seda lasin 1.3 peale ning OC läks täie rauaga lahti. Ise põdesin s-ata ketta pärast, aga õnneks probleeme ei tekkinud. Väga imelik värk
Muide see cpu temp andur panem vähemalt mul täielikult segast, pidevalt hoiab 44..45 C vahel, isegi maisnat bootides (toa temp 25 C) näitab 40ndaid kraade. Ehk uue BIOS asi parandatakse ära. Muidu ventilaatori pöördeid näitab õieti. Muide tal on 3 temp näitu, üks on põhjasild, teine prose ja kolmas mingi "süsteemi" näit.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arvo Cobrietti
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
28.11.2004 13:59:23
|
|
|
ma ei saanud selle msi'ga HT busi muuta, pangestus biosis +/- klahve kasutades õnnestus siiski muuta seda kordajat. peaks ka ilmselt biosi updatema.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zandriel
HV kasutaja
liitunud: 03.02.2004
|
28.11.2004 16:55:13
|
|
|
ei no kutid, peab kah vist kolima varsti s939 peale 8)
ma siin uurin ja puurin prosesid
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/29cpu-hl2_4.html s939 3000+ (1800mhz) (0.09) teeb 3,8ghz intelile @ra
eino ja mis siis kui seda korralikult veel klokata jutud k@ivad et s939 (0,09) on v6imeline suurtel kelladel tootavat 8)
aga ega oma 2500+ @ 3200+ ajab kah asja hetkel p@ris kobedalt @ra, eks kui muresid tekib siis saab alati nati kiirendada 8)
muide mis v6iks selle s939 3000+ (1800mhz)(0.09) hinnaks olla, kui see kunagi ka eestisse myygile j6uab
_________________ AMD 2500+ @ 2456mhz 42-47C Barton Powerd  |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
28.11.2004 17:39:24
|
|
|
pangestumises oli süüdi msi bios, mis andis winchesterile 1,3v by default
panin 1,45v ja töötab nagu loom 8)
formatin 2 ketast ära ja siis proovin miskeid teste kah lasta ja tiba kellata
viimati muutis Winterwind 28.11.2004 18:10:23, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
28.11.2004 17:56:11
|
|
|
| voltc kirjutas: |
2,4k poes koos inbox kuuleriga  |
kust sa seda tead?
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
28.11.2004 18:05:47
|
|
|
| Magic kirjutas: |
| kust sa seda tead? |
vaatan soome hindadelt 8)
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
28.11.2004 18:32:46
|
|
|
| voltc kirjutas: |
| Magic kirjutas: |
| kust sa seda tead? |
vaatan soome hindadelt 8) |
seal loas olemas?
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
28.11.2004 18:35:09
|
|
|
| Magic kirjutas: |
seal loas olemas? |
ma arvan küll
muidu 10x250=2500mhz @ 1,55v rock stable 8)
kurat, prose on selle inbox jurakaga 46C aint
läheb veel, läheb veel
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ragface
HV kasutaja

liitunud: 28.04.2004
|
28.11.2004 19:09:05
|
|
|
Team Robotron tahtis ka teemas sõna võtma hakata
Algselt keskpärane setup:
AMD Athlon 64 3200+ s. 939 inbox
MSI K8N Neo2 Platinum
2 x 256MB DDR DIMM PC3200 400MHz CL2,5 "TwinMOS"
SAMSUNG SP0812C SpinPoint P80 120GB S-ATA150, 8MB cache
Gainward PP 6800LE
JSP 400W ATX
JSP toitekas osutus saaniks suurel klokil ja twinmosi mälu on ju odavaim, mis saada - selle setupiga tegi arvo cobrietti eile tubli tulemuse superpi challange alla:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=1427462#1427462
täna aitas ta mul piduse peaga kokku panna sellise asja:
AMD Athlon 64 3200+ s. 939 TT Venus 12 @ 5700rpm
MSI K8N Neo2 Platinum
2 x 256MB Corsair xms3200c2 Infineon b-5
ocz ddr-booster, vmem 3v
Maxtor Diamond Max 8 PLUS 20GB ATA133
Gainward PP 6800LE
Antec TP 550W True Control +10% igale liinile
winxp sp2 55MB startup load
mälud jäid ilmselgelt piduriks - kui nforce2 peal on need täitsa ok, siis a64 peal ei taha nad eriti töötada, kui chipseti seadetest 'perfomance' valida. kogu testimise ajaks jätsime nad dc 5/6 2.5-3-3-10.
2 shotti ka:
SuperPI - 10x267 MHz @ 1.6v, mem: dc 5/6 2.5-3-3-10 1T @ 3v
Clock - mem: dc 4/6 2.5-3-3-10 2T @ 3v
(selle shoti panin jaani kiusamiseks - tegelikult oli tulemus sama - 2.9GHzi crashas cntrl+s ajal paintis )
Uus katse lähipäevadel - Samsung TCCD ja Hyper6 + 2 peltieri + käre eesti pakane
siiski ma kahtlustan, et paremad tulemused annab s754
PS Arvo Cobrietti soovis, et tema nime ka mainitakse - aga palun 8)
_________________ -
\R |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
28.11.2004 19:57:12
|
|
|
2600mhz ei tulegi 1,5v-ga üles
rohkem ei julge aga selle inbox junniga 24/7 anda
ps: kas ma olen ainus kellel bios rämedalt undervoldib?
panen 1,55 ja näitab 1,5...
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
28.11.2004 20:25:53
|
|
|
| voltc kirjutas: |
2600mhz ei tulegi 1,5v-ga üles
rohkem ei julge aga selle inbox junniga 24/7 anda
ps: kas ma olen ainus kellel bios rämedalt undervoldib?
panen 1,55 ja näitab 1,5... |
lao kuhjaga vent ümber readika... küll ära jahutab
see undervolt pole kuigi hea...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaan
HV veteran
liitunud: 20.11.2001
|
28.11.2004 21:39:34
|
|
|
| ragface kirjutas: |
...Clock - mem: dc 4/6 2.5-3-3-10 2T @ 3v
(selle shoti panin jaani kiusamiseks - tegelikult oli tulemus sama - 2.9GHzi crashas cntrl+s ajal paintis )... |
asi hakkab huvitavaks muutuma
paistab, et sul umbes sama hea prose sattunud.
minu kiusatus
btw, võtsin täna a64 kaane maha, sai mõned kraadid maha ja kuni 50MHz juurde.
Üks asi veel- üle 1,75V Vcore midagi paremaks mul ei muutu. Õhkjahutusega vähemalt.
D43-d sai 305MHz-l stabiilseks, näide (2T), aga BH5 omab ikka veel...kuni ma oma uued TCCD-d saan ilmselt
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
123 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arvo Cobrietti
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
28.11.2004 21:48:55
|
|
|
eriti kiire raktsiooniga me nägime ka muidu 2901MHz ära, a painti savedes pani masin pildi kotti mulle aga tundus see imelik, et kuni 2670MHz peal oli superpi stabiilne, aga windoozas sai kuni 2900MHz'ni toimetada . samas mul 1700+'ga sai 2560MHz peal benchida ja max skriin oli 2609MHz peal, ehk see samm on kuidagi imelikult suur a64´l
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ragface
HV kasutaja

liitunud: 28.04.2004
|
28.11.2004 21:52:48
|
|
|
mul ei olegi hetkel protsessorit... puhtalt huvist panin sellise setupi ühele mängurile kokku, muidu oleks s754 peale korralikuma arvuti saanud pisut paha on olla nii alatu, kuid lõppkokkuvõttes saab ta ikkagi parema potentsiaaliga platvormi
järgmine nädal saan s754 3200+ 130nm ja kangutan ka kaane maha kui hästi klokkub... peltieridele on vaja ruumi teha - 6.4mm, pean mingi agregaadi leiutama, et need korralikult sinna fikseerida koos tihendiga.
_________________ -
\R |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
28.11.2004 22:25:21
|
|
|
Bloody hell ... 9x283 Mhz andis emaplaat memtestiga suht räigelt mälu vigu. Mul on selline tunne, et emaplaat kakub mälu volte maha (nii nagu ta teeb prose pingega). Muidu head TCCD kivid ja "566" mälud. Ehk on küsimus ka HTT kordajas, pole küll katsetanud, aga ehk väiksem HTT kiirus annab parema tulemuse, näiteks 3x250 on stabiilsem kui 4x250. Pealegi jõudlus ei olene eriti HTT "kogusummast" (a la 750 Mhz v. 1000 Mhz).
Keegi seda tviigitud 1.41 BIOS ka näppinud on? Seal pidavat saama 18% mälu volti juurde anda.
Lisa: Paistab et mul oli õigus ... 251x10 ja 4xHTT võrdus peale 30 minutilist mängimist restardiga, samas 251x10 3xHTT tunnike polnud probleemi. Kusjuures kui lasin 283x9 ja 3xHTT (pinge oli 0,05 V väiksem!) ei pangestunud masin kordagi (sagedus oli enam-vähem sama).
viimati muutis Le Inc 29.11.2004 09:15:47, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
29.11.2004 00:13:46
|
|
|
| mis sul muidu suurim saavutatud fsb?
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
29.11.2004 02:17:51
|
|
|
Maksimum ongi seni 283x9. (pole kõrgemale proovinud)
Vist sain mälu probleemile lahenduse, nimelt oli 2.5-3-3-3 liiga karm 283 Mhz (see on siis Adata poolt lubatud maskimaalne sagedus ehk 566 Mhz) juures. Hea vihje andis cpu-z, mis väitis et by SPD mälu on PC 4600, max 285 Mhz, ja 3-4-4-4. Tund eelpool mainitud sätetel ei annud memtestiga ühtegi viga. Kusjuures sandra mälutest andis ainult ca 123 MB väiksema mälu bandwidth näidu (7349/7262).
Üritan veelkord Prime95 kinnitada süsteemi stabiilsust. Aga kui kogu värgeldus on ok, siis võib üsna kindlalt väita, et 1000 Mhz juures ja/või HTT kordaja 4 ja üles on emaplaat ebastabiilne, kuigi CPU sagedus per takt on sama.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arvo Cobrietti
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
29.11.2004 10:45:18
|
|
|
ma muidugi ei mäleta, kas MSI'ga sai poolikuid kordajaid valida? selles artiklis muidu migist bugist kirjutatud http://www.sudhian.com/showdocs.cfm?aid=616&pid=2332 et siis 10,5 kordajaga paneb ta divideriks 10 mitte 11, ehk mälu läheb ülepoole asynci?
muide ükski diagnostikaproge ie tahtnud õigeid numbreid näidata, ja prose temp oli ka koguaeg konstantne
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaan
HV veteran
liitunud: 20.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
123 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
29.11.2004 14:31:49
|
|
|
+550 Mhz OC kokkuvõte:
Lõpuks sain ka mälu(d) veatult tööle! 3-4-4-4 olid need mis 2,85 V juures tagavad probleemivaba töö 283 Mhz juures.
Update: 100% rock-stable 9x283=2547 Mhz
Igatahes leidis kinnitust väide, et MSI plaat ei armasta kõrget HTT "kogusummat" kui käsil on ülekellamine. Samal vcore pingel, taktsagedusel ja mälu taimingutel olid tulemused sõltuvalt HTT kordajast järgmised:
1) 10x250 ja 4xHTT - peale 5..6 minutit Prime95 annab vea. 30 min. AA (Americas Army) pealmist põhjustab masinal restardi.
2) 10x250 ja 3xHTT - Prime95 jooksis tõrgeteta ca 20 min (ise katkestasin testi), peale 1 h AA pelamist masin ei pangestunud.
4xHTT ja 10x250 andis 3DMark2001 21040 punni
3xHTT ja 10x250 andis 3DMark2001 20810 punni
Teatavasti võimaldab socket 939 1000 Mhz HTT, seega ei välju süsteem lubatud piiridest
viimati muutis Le Inc 29.11.2004 18:32:04, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
corvette
HV veteran
liitunud: 17.02.2003
|
29.11.2004 15:10:05
|
|
|
Kuidas muidu prose ostjad soovitavad, kas osta sama prose praegu ära, et pärast võib tekkida selline seis, et häid lahtiseid prosesid raske saada, samas pärast on odavamad kaa?...soov oleks uus komplekt muidu kevade hakul koostada
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arvo Cobrietti
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
29.11.2004 15:14:11
|
|
|
| tsitaat: |
Update: 100% rock-stable 9x283=2547 Mhz
|
palju superpi sul sellel kiirusel?
| tsitaat: |
et pärast võib tekkida selline seis, et häid lahtiseid prosesid raske saada
|
vaevalt, et nad C'n'Q ära kaotavad, sellepärast nad ongi allapoole lahti, pigem oleks enamusel suuremat kordajat vaja
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
corvette
HV veteran
liitunud: 17.02.2003
|
29.11.2004 15:20:02
|
|
|
No jah, kuid nad praegu suht "hästi" ülespoole lähevadki...või eksin? Pärast hakatakse ehk kordajaid veel rohkem kärpima...nii nagu kogemused näitavad
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
29.11.2004 16:23:12
|
|
|
| corvette kirjutas: |
No jah, kuid nad praegu suht "hästi" ülespoole lähevadki...või eksin? Pärast hakatakse ehk kordajaid veel rohkem kärpima...nii nagu kogemused näitavad  |
ei kärbita midagi allapoole ära üles nagunii lukus
| Arvo Cobrietti kirjutas: |
pigem oleks enamusel suuremat kordajat vaja  |
nii see kahjuks on jah... selle pärast ma ka uurin kuidas selle fsb saavutustega eri plaatidel on
3000+ ja 3200+ hinnavahe kuidagi liialt suur
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häpijoii
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2004
|
29.11.2004 16:29:02
|
|
|
| Oman sama emaplaati ja sellel on biosis need easy to clock settingud comander, privat jne imelik on see kui ma näiteks privat panen, mis peaks tähendama 3 % jõudluse kasvu siis windoozasse loadimisel lööb musta pildi ette ja kaputt, olen ka op süsteemis ringi tujanud 7 % jõudluse kasvu juures ja ka siis paneb alatasa pange mis kamm on power supply väike ve (450W)?? Või tuleb seal neid pingeid tõsta ???????????????????
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaan
HV veteran
liitunud: 20.11.2001
|
29.11.2004 16:39:10
|
|
|
| häpijoii kirjutas: |
| Oman sama emaplaati ja sellel on biosis need easy to clock settingud comander, privat jne imelik on see kui ma näiteks privat panen, mis peaks tähendama 3 % jõudluse kasvu siis windoozasse loadimisel lööb musta pildi ette ja kaputt, olen ka op süsteemis ringi tujanud 7 % jõudluse kasvu juures ja ka siis paneb alatasa pange mis kamm on power supply väike ve (450W)?? Või tuleb seal neid pingeid tõsta ??????????????????? |
Unusta ära se automaatne OC- jura see. Pane ikka käsitsi mis vaja.
btw, väike 3D test- sain siin ühe HV-se videot nats remonditud (9800pro), tegin kiiruga ka stabiilsuse testi
prose 270x10/1,75V
2x256BH5@CL1,5-2-2-6-7-13-2-2-2-1-1T/3,8V
väga sassis win XPSP2, no tweeks
9800PRO@default clock, default bios, R350 core.
3D Mark 2001se- 23049 punni -pole paha klokimatta video jaoks
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
123 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häpijoii
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2004
|
29.11.2004 16:42:11
|
|
|
| Jaan kirjutas: |
| häpijoii kirjutas: |
| Oman sama emaplaati ja sellel on biosis need easy to clock settingud comander, privat jne imelik on see kui ma näiteks privat panen, mis peaks tähendama 3 % jõudluse kasvu siis windoozasse loadimisel lööb musta pildi ette ja kaputt, olen ka op süsteemis ringi tujanud 7 % jõudluse kasvu juures ja ka siis paneb alatasa pange mis kamm on power supply väike ve (450W)?? Või tuleb seal neid pingeid tõsta ??????????????????? |
Unusta ära se automaatne OC- jura see. Pane ikka käsitsi mis vaja.
btw, väike 3D test- sain siin ühe HV-se videot nats remonditud (9800pro), tegin kiiruga ka stabiilsuse testi
prose 270x10/1,75V
2x256BH5@CL1,5-2-2-6-7-13-2-2-2-1-1T/3,8V
väga sassis win XPSP2, no tweeks
9800PRO@default clock, default bios, R350 core.
3D Mark 2001se- 23049 punni -pole paha klokimatta video jaoks  |
Peab vist midagi aretama jah pole nagu ennem overklokkinud midagi loodame et pe***e ei keera
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|