Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Athlon 64 Socket 939 overclocking märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 133, 134, 135  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 24.11.2004 13:36:38 vasta tsitaadiga

Le Inc kirjutas:
...See tabel seal pcstats.com on küll täitsa vale .. ainult 236 Mhz HTT? Jaan sai 278, mina lasin 260 täiesti probleemivabalt. Tüübid on ka 330 HTT vabalt opereerinud...


oot, ott- ühe numbriga panid ikka mööda- 371MHz HTT icon_wink.gif
Sandra näitab naljakaid numreid seal: FSB:1113MHz(2226DDR icon_biggrin.gif)
SuperPi 1M oli tglt 37sec seal, ja see 370 on ka 3D stable.
Luban ka 400 lähiajal icon_razz1.gif

Epoxit tahaks proovida, niiviisi on raske otsustada- vale bios või sätte selles võib ju piltti väga moonutada.
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2004 14:26:13 vasta tsitaadiga

Jep, my bad.
Kas mingit jõudluse tõusu ka on 371 Mhz siinist? vististi mitte ... Panin 1,525 + 10% Vcore 2,6 GHz juures Prime jooksutama, eks õhtu ole näha kas on 100% stabiilne või mitte. Vististi CPU temperatuuri andur paneb segast, väidab et temp. on 65 C? Kuigi käega katsudes on jahuti jahe (siiski kohe talla juures on üsna kuum) ...
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mothys
HV vaatleja


liitunud: 31.08.2004




sõnum 25.11.2004 00:05:20 vasta tsitaadiga

ohhooo.... pris kõva hea tööicon_razz.gif thumbs_up.gif
_________________
Christmas..................
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 25.11.2004 14:19:37 vasta tsitaadiga

Karta on, et siini kiiruse enda tõusmisest mingit erilist abi ei ole, kuna selle siini küljes lihtsalt ei ole midagi, mis selle kiirusega midagi peale oskaks hakata. See hyper-transport siin on disainitud mitmeprotsessori masinas protsessorite vahelist liiklust kandma ja sisend-väljund seadmete jaoks selge overkill. Kunagisele siinikiiruse tõstmisele vastab praegusel Athlon64'l üsna hästi mälu kiiruse tõstmine.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vxpsv
HV kasutaja
vxpsv

liitunud: 12.11.2004




sõnum 25.11.2004 21:53:12 vasta tsitaadiga

ostsin ka siis selle plaadi 2ra
nüüd siis jama selles et oli
plaan siis minna terve systeem vesijahutusele aga aga
kus krt kuna mul video parajalt suur on siis v6ib 2ra unustada northbridge vesi plokki saada
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 25.11.2004 22:42:41 vasta tsitaadiga

vxpsv kirjutas:
ostsin ka siis selle plaadi 2ra
nüüd siis jama selles et oli
plaan siis minna terve systeem vesijahutusele aga aga
kus krt kuna mul video parajalt suur on siis v6ib 2ra unustada northbridge vesi plokki saada

"northbridge" asub muide prose sees juba icon_wink.gif
see, mis seal emmel on, on ikka southbridge- sinna piisab suurem passiivradikas kah.
Kuigi on ju augud olemas seal- saab panna küll- mulle on küll arusaamatu, kudamoodi ta su videojahutusele ette saab jääda.
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2004 00:26:19 vasta tsitaadiga

Peale pisikest jändamist, jätsin esialgseks konfiks 2,5 GHz. Prose tahab ka väikest sissesõitmist icon_smile.gif
Võrreldes Jaaniga on sustu kõrgema sageduse juures ja samadel sättetel mälu märgatavalt laisem ...

Prime95 stabiilne (memtest annab veateateid):: 9x283


viimati muutis Le Inc 29.11.2004 14:33:56, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vxpsv
HV kasutaja
vxpsv

liitunud: 12.11.2004




sõnum 26.11.2004 07:31:35 vasta tsitaadiga

Jaan kirjutas:
vxpsv kirjutas:
ostsin ka siis selle plaadi 2ra
nüüd siis jama selles et oli
plaan siis minna terve systeem vesijahutusele aga aga
kus krt kuna mul video parajalt suur on siis v6ib 2ra unustada northbridge vesi plokki saada

"northbridge" asub muide prose sees juba icon_wink.gif
see, mis seal emmel on, on ikka southbridge- sinna piisab suurem passiivradikas kah.
Kuigi on ju augud olemas seal- saab panna küll- mulle on küll arusaamatu, kudamoodi ta su videojahutusele ette saab jääda.


ok ok l2ks v2he sassi icon_redface.gif

miks siis panna ei sa we kaart nüüd juba yle selle venti

küll aga tuleb vesi plokk CPU+RAM aga arvan et v2he abi icon_sad.gif
muidu tundub h22 plaat olema aga se krt vent küll nüüd k6ige paremas kohas ei ole
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
corvette
HV veteran

liitunud: 17.02.2003




sõnum 26.11.2004 09:24:37 vasta tsitaadiga

No aga kui sa vesijahutuse paned, siis sa ju võtad ära need vendid ja asjad? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vxpsv
HV kasutaja
vxpsv

liitunud: 12.11.2004




sõnum 26.11.2004 09:55:07 vasta tsitaadiga

kui nüüd siis on pool seda venti video taga
v6tan 2ra küll aga panen siis sellise sinna asemele
http://www.highspeedpc.com/Merchant2/merchant.mv?Screen=CTGY&Category_Code=CoolMaticNV40
ni et v2he abi icon_evil.gif eks siis n2is kui video plokk olemas on
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
corvette
HV veteran

liitunud: 17.02.2003




sõnum 26.11.2004 11:37:16 vasta tsitaadiga

no kui selle jahutusega kah ligi ei pääse, siis ära osta seda, oste midagi väiksemat...
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2004 11:48:04 vasta tsitaadiga

homme peaks oma jubinad kätte saama 8)
ainuke jama on selles, et pean mingi aeg inbox jahutusega läbi ajama...
damn, peab ikka kiili plokki puurima hakkama icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
corvette
HV veteran

liitunud: 17.02.2003




sõnum 26.11.2004 14:52:14 vasta tsitaadiga

voltc kirjutas:
...
damn, peab ikka kiili plokki puurima hakkama icon_rolleyes.gif

ka endal on istub Barton 2500+ seljas kiili plokk ning kindlasti tahaks sama asja kasutada ka tulevasel Socket 939 v mingi muu peal. Eks siis paistab kuidas sobima hakkab icon_razz1.gif
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2004 23:02:45 vasta tsitaadiga

sellist n+ssi nagu selle msi moboga pole ma ennem veel kordagi näinud...
tra 6h üritasin win-i installida ja koguaeg andis errorit icon_mad.gif

nüüd siis sain kuidagi asja installima... aga oc-st täna küll rääkida ei maksa!
maybe homme õhtuks saab masina enam-vähem jooksma.

igatahes suht norm prose see winchester 3200+ temp selle inbox jurakaga 35C icon_wink.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2004 23:05:25 vasta tsitaadiga

voi v+ttu... senikaua kui ma siin kribasin pani masin korra veel pange icon_mad.gif
saab jälle otsast peale installima hakata thumbs_down.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
aise
HV Guru
aise

liitunud: 02.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2004 23:07:48 vasta tsitaadiga

äkki on vana bios plaadil
Kommentaarid: 189 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2004 23:10:43 vasta tsitaadiga

aise kirjutas:
äkki on vana bios plaadil

ei usu, see peaks kõige uuem, korea kiviga plate olema!

ja flashida ju nagunii ei saa kui win-igi pole icon_razz1.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
aise
HV Guru
aise

liitunud: 02.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2004 23:13:02 vasta tsitaadiga

diskiga dosis saab ju icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 189 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2004 23:17:53 vasta tsitaadiga

aise kirjutas:
diskiga dosis saab ju icon_rolleyes.gif

jajah, eks paistab... kui ennem pani 27 min remainingu juures pange siis nüüd jõudis 8min remaininguni ennem kui hangus icon_confused.gif

kui niisama wini peale ei saa siis lähen alles biosi kallale
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
vxpsv
HV kasutaja
vxpsv

liitunud: 12.11.2004




sõnum 28.11.2004 02:24:18 vasta tsitaadiga

plaat ise on hea ju thumbs_up.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2004 11:47:32 vasta tsitaadiga

siiamaani pole sellest anomaaliast lahti saanud, nüüd sain lõpuks windowsi peale, aga masin paneb iga natukese aja tagant lambist pange
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 28.11.2004 12:39:08 vasta tsitaadiga

eks saada siis garantiisse icon_wink.gif ükski bios ei muuda ka midagi?
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
razor
HV Guru

liitunud: 02.12.2003




sõnum 28.11.2004 12:44:35 vasta tsitaadiga

äkki on asi mälus? muuseas, palju stockis emmel mälule volti kütta saab?
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2004 13:53:00 vasta tsitaadiga

Huvitav küll ... ise lasin windowsi originaal BIOS peale (1.1 vms) peale seda lasin 1.3 peale ning OC läks täie rauaga lahti. Ise põdesin s-ata ketta pärast, aga õnneks probleeme ei tekkinud. Väga imelik värk icon_confused.gif

Muide see cpu temp andur panem vähemalt mul täielikult segast, pidevalt hoiab 44..45 C vahel, isegi maisnat bootides (toa temp 25 C) näitab 40ndaid kraade. Ehk uue BIOS asi parandatakse ära. Muidu ventilaatori pöördeid näitab õieti. Muide tal on 3 temp näitu, üks on põhjasild, teine prose ja kolmas mingi "süsteemi" näit.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arvo Cobrietti
HV Guru
Arvo Cobrietti

liitunud: 05.11.2001




sõnum 28.11.2004 13:59:23 vasta tsitaadiga

ma ei saanud selle msi'ga HT busi muuta, pangestus biosis icon_smile.gif +/- klahve kasutades õnnestus siiski muuta seda kordajat. peaks ka ilmselt biosi updatema.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zandriel
HV kasutaja

liitunud: 03.02.2004




sõnum 28.11.2004 16:55:13 vasta tsitaadiga

ei no kutid, peab kah vist kolima varsti s939 peale 8)
ma siin uurin ja puurin prosesid icon_biggrin.gif
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/29cpu-hl2_4.html s939 3000+ (1800mhz) (0.09) teeb 3,8ghz intelile @ra icon_lol.gif
eino ja mis siis kui seda korralikult veel klokata icon_wink.gif jutud k@ivad et s939 (0,09) on v6imeline suurtel kelladel tootavat 8)
aga ega oma 2500+ @ 3200+ ajab kah asja hetkel p@ris kobedalt @ra, eks kui muresid tekib siis saab alati nati kiirendada 8)

muide mis v6iks selle s939 3000+ (1800mhz)(0.09) hinnaks olla, kui see kunagi ka eestisse myygile j6uab icon_razz.gif icon_question.gif

_________________
AMD 2500+ @ 2456mhz 42-47C Barton Powerd icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2004 17:39:24 vasta tsitaadiga

pangestumises oli süüdi msi bios, mis andis winchesterile 1,3v by default icon_confused.gif
panin 1,45v ja töötab nagu loom 8)

formatin 2 ketast ära ja siis proovin miskeid teste kah lasta ja tiba kellata icon_razz1.gif


viimati muutis Winterwind 28.11.2004 18:10:23, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 28.11.2004 17:56:11 vasta tsitaadiga

voltc kirjutas:

2,4k poes koos inbox kuuleriga icon_razz1.gif


kust sa seda tead?
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2004 18:05:47 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
kust sa seda tead?

vaatan soome hindadelt 8)
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 28.11.2004 18:32:46 vasta tsitaadiga

voltc kirjutas:
Magic kirjutas:
kust sa seda tead?

vaatan soome hindadelt 8)

icon_razz.gif seal loas olemas?
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2004 18:35:09 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
icon_razz.gif seal loas olemas?

ma arvan küll icon_wink.gif

muidu 10x250=2500mhz @ 1,55v rock stable 8)
kurat, prose on selle inbox jurakaga 46C aint icon_eek.gif
läheb veel, läheb veel icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ragface
HV kasutaja
ragface

liitunud: 28.04.2004




sõnum 28.11.2004 19:09:05 vasta tsitaadiga

Team Robotron tahtis ka teemas sõna võtma hakata icon_wink.gif

Algselt keskpärane setup:
AMD Athlon 64 3200+ s. 939 inbox
MSI K8N Neo2 Platinum
2 x 256MB DDR DIMM PC3200 400MHz CL2,5 "TwinMOS"
SAMSUNG SP0812C SpinPoint P80 120GB S-ATA150, 8MB cache
Gainward PP 6800LE
JSP 400W ATX

JSP toitekas osutus saaniks suurel klokil ja twinmosi mälu on ju odavaim, mis saada - selle setupiga tegi arvo cobrietti eile tubli tulemuse superpi challange alla:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=1427462#1427462

täna aitas ta mul piduse peaga kokku panna sellise asja:
AMD Athlon 64 3200+ s. 939 TT Venus 12 @ 5700rpm
MSI K8N Neo2 Platinum
2 x 256MB Corsair xms3200c2 Infineon b-5
ocz ddr-booster, vmem 3v
Maxtor Diamond Max 8 PLUS 20GB ATA133
Gainward PP 6800LE
Antec TP 550W True Control +10% igale liinile
winxp sp2 55MB startup load

mälud jäid ilmselgelt piduriks - kui nforce2 peal on need täitsa ok, siis a64 peal ei taha nad eriti töötada, kui chipseti seadetest 'perfomance' valida. kogu testimise ajaks jätsime nad dc 5/6 2.5-3-3-10.
2 shotti ka:
SuperPI - 10x267 MHz @ 1.6v, mem: dc 5/6 2.5-3-3-10 1T @ 3v
Clock - mem: dc 4/6 2.5-3-3-10 2T @ 3v
(selle shoti panin jaani kiusamiseks icon_biggrin.gif - tegelikult oli tulemus sama - 2.9GHzi crashas cntrl+s ajal paintis icon_razz.gif )

Uus katse lähipäevadel - Samsung TCCD ja Hyper6 + 2 peltieri + käre eesti pakane icon_wink.gif
siiski ma kahtlustan, et paremad tulemused annab s754 icon_razz.gif

PS Arvo Cobrietti soovis, et tema nime ka mainitakse - aga palun 8)

_________________
-
\R
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2004 19:57:12 vasta tsitaadiga

2600mhz ei tulegi 1,5v-ga üles icon_neutral.gif

rohkem ei julge aga selle inbox junniga 24/7 anda icon_biggrin.gif


ps: kas ma olen ainus kellel bios rämedalt undervoldib?
panen 1,55 ja näitab 1,5...
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 28.11.2004 20:25:53 vasta tsitaadiga

voltc kirjutas:
2600mhz ei tulegi 1,5v-ga üles icon_neutral.gif

rohkem ei julge aga selle inbox junniga 24/7 anda icon_biggrin.gif


ps: kas ma olen ainus kellel bios rämedalt undervoldib?
panen 1,55 ja näitab 1,5...

lao kuhjaga vent ümber readika... küll ära jahutab icon_biggrin.gif
see undervolt pole kuigi hea... icon_sad.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 28.11.2004 21:39:34 vasta tsitaadiga

ragface kirjutas:
...Clock - mem: dc 4/6 2.5-3-3-10 2T @ 3v
(selle shoti panin jaani kiusamiseks icon_biggrin.gif - tegelikult oli tulemus sama - 2.9GHzi crashas cntrl+s ajal paintis icon_razz.gif )...

asi hakkab huvitavaks muutuma icon_biggrin.gif
paistab, et sul umbes sama hea prose sattunud.
minu kiusatus icon_razz1.gif
btw, võtsin täna a64 kaane maha, sai mõned kraadid maha ja kuni 50MHz juurde.
Üks asi veel- üle 1,75V Vcore midagi paremaks mul ei muutu. Õhkjahutusega vähemalt.
D43-d sai 305MHz-l stabiilseks, näide (2T), aga BH5 omab ikka veel...kuni ma oma uued TCCD-d saan ilmselt icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arvo Cobrietti
HV Guru
Arvo Cobrietti

liitunud: 05.11.2001




sõnum 28.11.2004 21:48:55 vasta tsitaadiga

eriti kiire raktsiooniga icon_biggrin.gif me nägime ka muidu 2901MHz ära, a painti savedes pani masin pildi kotti icon_razz.gif mulle aga tundus see imelik, et kuni 2670MHz peal oli superpi stabiilne, aga windoozas sai kuni 2900MHz'ni toimetada . samas mul 1700+'ga sai 2560MHz peal benchida ja max skriin oli 2609MHz peal, ehk see samm on kuidagi imelikult suur a64´l icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ragface
HV kasutaja
ragface

liitunud: 28.04.2004




sõnum 28.11.2004 21:52:48 vasta tsitaadiga

mul ei olegi hetkel protsessorit... puhtalt huvist panin sellise setupi ühele mängurile kokku, muidu oleks s754 peale korralikuma arvuti saanud icon_wink.gif pisut paha on olla nii alatu, kuid lõppkokkuvõttes saab ta ikkagi parema potentsiaaliga platvormi icon_razz.gif

järgmine nädal saan s754 3200+ 130nm ja kangutan ka kaane maha kui hästi klokkub... peltieridele on vaja ruumi teha - 6.4mm, pean mingi agregaadi leiutama, et need korralikult sinna fikseerida koos tihendiga.

_________________
-
\R
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2004 22:25:21 vasta tsitaadiga

Bloody hell ... 9x283 Mhz andis emaplaat memtestiga suht räigelt mälu vigu. Mul on selline tunne, et emaplaat kakub mälu volte maha (nii nagu ta teeb prose pingega). Muidu head TCCD kivid ja "566" mälud. Ehk on küsimus ka HTT kordajas, pole küll katsetanud, aga ehk väiksem HTT kiirus annab parema tulemuse, näiteks 3x250 on stabiilsem kui 4x250. Pealegi jõudlus ei olene eriti HTT "kogusummast" (a la 750 Mhz v. 1000 Mhz).

Keegi seda tviigitud 1.41 BIOS ka näppinud on? Seal pidavat saama 18% mälu volti juurde anda.

Lisa: Paistab et mul oli õigus ... 251x10 ja 4xHTT võrdus peale 30 minutilist mängimist restardiga, samas 251x10 3xHTT tunnike polnud probleemi. Kusjuures kui lasin 283x9 ja 3xHTT (pinge oli 0,05 V väiksem!) ei pangestunud masin kordagi (sagedus oli enam-vähem sama).


viimati muutis Le Inc 29.11.2004 09:15:47, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 29.11.2004 00:13:46 vasta tsitaadiga

mis sul muidu suurim saavutatud fsb?
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2004 02:17:51 vasta tsitaadiga

Maksimum ongi seni 283x9. (pole kõrgemale proovinud)
Vist sain mälu probleemile lahenduse, nimelt oli 2.5-3-3-3 liiga karm 283 Mhz (see on siis Adata poolt lubatud maskimaalne sagedus ehk 566 Mhz) juures. Hea vihje andis cpu-z, mis väitis et by SPD mälu on PC 4600, max 285 Mhz, ja 3-4-4-4. Tund eelpool mainitud sätetel ei annud memtestiga ühtegi viga. Kusjuures sandra mälutest andis ainult ca 123 MB väiksema mälu bandwidth näidu (7349/7262).
Üritan veelkord Prime95 kinnitada süsteemi stabiilsust. Aga kui kogu värgeldus on ok, siis võib üsna kindlalt väita, et 1000 Mhz juures ja/või HTT kordaja 4 ja üles on emaplaat ebastabiilne, kuigi CPU sagedus per takt on sama.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arvo Cobrietti
HV Guru
Arvo Cobrietti

liitunud: 05.11.2001




sõnum 29.11.2004 10:45:18 vasta tsitaadiga

ma muidugi ei mäleta, kas MSI'ga sai poolikuid kordajaid valida? selles artiklis muidu migist bugist kirjutatud http://www.sudhian.com/showdocs.cfm?aid=616&pid=2332 et siis 10,5 kordajaga paneb ta divideriks 10 mitte 11, ehk mälu läheb ülepoole asynci?

muide ükski diagnostikaproge ie tahtnud õigeid numbreid näidata, ja prose temp oli ka koguaeg konstantne icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 29.11.2004 13:35:39 vasta tsitaadiga

Mõtlesin, et panen siia mõned pildid, mis puudutavad teemat:
prose kaane mahavõtmine: (selleks kasutasin hambaniiti ja skalpelli)
core ja stepping
siin näha lihvitud hyper6 tald ja kaane sisu
paljas prose plaadil
kasutasi core kaitseks edukalt vana Athloni shimmi
kuna prose nüüd madalam, pidin panema sellised padjad, et cooler ulatuks korralikult
Hyper6 originaal tald
nForce3 Ultra chipset- pole mingi uus, aga suht tegija siiski
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2004 14:31:49 vasta tsitaadiga

+550 Mhz OC kokkuvõte:

Lõpuks sain ka mälu(d) veatult tööle! 3-4-4-4 olid need mis 2,85 V juures tagavad probleemivaba töö 283 Mhz juures.

Update: 100% rock-stable 9x283=2547 Mhz

Igatahes leidis kinnitust väide, et MSI plaat ei armasta kõrget HTT "kogusummat" kui käsil on ülekellamine. Samal vcore pingel, taktsagedusel ja mälu taimingutel olid tulemused sõltuvalt HTT kordajast järgmised:

1) 10x250 ja 4xHTT - peale 5..6 minutit Prime95 annab vea. 30 min. AA (Americas Army) pealmist põhjustab masinal restardi.
2) 10x250 ja 3xHTT - Prime95 jooksis tõrgeteta ca 20 min (ise katkestasin testi), peale 1 h AA pelamist masin ei pangestunud.

4xHTT ja 10x250 andis 3DMark2001 21040 punni
3xHTT ja 10x250 andis 3DMark2001 20810 punni

Teatavasti võimaldab socket 939 1000 Mhz HTT, seega ei välju süsteem lubatud piiridest


viimati muutis Le Inc 29.11.2004 18:32:04, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
corvette
HV veteran

liitunud: 17.02.2003




sõnum 29.11.2004 15:10:05 vasta tsitaadiga

Kuidas muidu prose ostjad soovitavad, kas osta sama prose praegu ära, et pärast võib tekkida selline seis, et häid lahtiseid prosesid raske saada, samas pärast on odavamad kaa?...soov oleks uus komplekt muidu kevade hakul koostada icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arvo Cobrietti
HV Guru
Arvo Cobrietti

liitunud: 05.11.2001




sõnum 29.11.2004 15:14:11 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Update: 100% rock-stable 9x283=2547 Mhz

palju superpi sul sellel kiirusel?
tsitaat:

et pärast võib tekkida selline seis, et häid lahtiseid prosesid raske saada

vaevalt, et nad C'n'Q ära kaotavad, sellepärast nad ongi allapoole lahti, pigem oleks enamusel suuremat kordajat vaja icon_wink.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
corvette
HV veteran

liitunud: 17.02.2003




sõnum 29.11.2004 15:20:02 vasta tsitaadiga

No jah, kuid nad praegu suht "hästi" ülespoole lähevadki...või eksin? Pärast hakatakse ehk kordajaid veel rohkem kärpima...nii nagu kogemused näitavad icon_neutral.gif
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 29.11.2004 16:23:12 vasta tsitaadiga

corvette kirjutas:
No jah, kuid nad praegu suht "hästi" ülespoole lähevadki...või eksin? Pärast hakatakse ehk kordajaid veel rohkem kärpima...nii nagu kogemused näitavad icon_neutral.gif

ei kärbita midagi allapoole ära icon_wink.gif üles nagunii lukus icon_razz.gif
Arvo Cobrietti kirjutas:

pigem oleks enamusel suuremat kordajat vaja icon_wink.gif

nii see kahjuks on jah... selle pärast ma ka uurin kuidas selle fsb saavutustega eri plaatidel on icon_razz.gif
3000+ ja 3200+ hinnavahe kuidagi liialt suur icon_razz.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häpijoii
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2004




sõnum 29.11.2004 16:29:02 vasta tsitaadiga

Oman sama emaplaati ja sellel on biosis need easy to clock settingud comander, privat jne imelik on see kui ma näiteks privat panen, mis peaks tähendama 3 % jõudluse kasvu siis windoozasse loadimisel lööb musta pildi ette ja kaputt, olen ka op süsteemis ringi tujanud 7 % jõudluse kasvu juures ja ka siis paneb alatasa pange mis kamm on power supply väike ve (450W)?? Või tuleb seal neid pingeid tõsta ???????????????????
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 29.11.2004 16:39:10 vasta tsitaadiga

häpijoii kirjutas:
Oman sama emaplaati ja sellel on biosis need easy to clock settingud comander, privat jne imelik on see kui ma näiteks privat panen, mis peaks tähendama 3 % jõudluse kasvu siis windoozasse loadimisel lööb musta pildi ette ja kaputt, olen ka op süsteemis ringi tujanud 7 % jõudluse kasvu juures ja ka siis paneb alatasa pange mis kamm on power supply väike ve (450W)?? Või tuleb seal neid pingeid tõsta ???????????????????

Unusta ära se automaatne OC- jura see. Pane ikka käsitsi mis vaja.

btw, väike 3D test- sain siin ühe HV-se videot nats remonditud (9800pro), tegin kiiruga ka stabiilsuse testi
prose 270x10/1,75V
2x256BH5@CL1,5-2-2-6-7-13-2-2-2-1-1T/3,8V
väga sassis win XPSP2, no tweeks icon_biggrin.gif
9800PRO@default clock, default bios, R350 core.
3D Mark 2001se- 23049 punni -pole paha klokimatta video jaoks icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häpijoii
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2004




sõnum 29.11.2004 16:42:11 vasta tsitaadiga

Jaan kirjutas:
häpijoii kirjutas:
Oman sama emaplaati ja sellel on biosis need easy to clock settingud comander, privat jne imelik on see kui ma näiteks privat panen, mis peaks tähendama 3 % jõudluse kasvu siis windoozasse loadimisel lööb musta pildi ette ja kaputt, olen ka op süsteemis ringi tujanud 7 % jõudluse kasvu juures ja ka siis paneb alatasa pange mis kamm on power supply väike ve (450W)?? Või tuleb seal neid pingeid tõsta ???????????????????

Unusta ära se automaatne OC- jura see. Pane ikka käsitsi mis vaja.

btw, väike 3D test- sain siin ühe HV-se videot nats remonditud (9800pro), tegin kiiruga ka stabiilsuse testi
prose 270x10/1,75V
2x256BH5@CL1,5-2-2-6-7-13-2-2-2-1-1T/3,8V
väga sassis win XPSP2, no tweeks icon_biggrin.gif
9800PRO@default clock, default bios, R350 core.
3D Mark 2001se- 23049 punni -pole paha klokimatta video jaoks icon_biggrin.gif


Peab vist midagi aretama jah pole nagu ennem overklokkinud midagi loodame et pe***e ei keera icon_lol.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Athlon 64 Socket 939 overclocking mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 133, 134, 135  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.