|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
10.10.2004 13:24:53
Trendneti ruuter ja Starmani internet - ei toimi.... (uuel ringil) |
|
|
Hommik
Üks jama on.
Nimelt mul Starman Lahja (Webstari modem) ühendus ja Trendnet TW100BRF114 ruuter. Asi töötas muidu paar kuud ja ca kuu tagasi järsku lambist hakkas jama. Ruuter kaotas WAN-i ära (sisevõrk jäi toimima). Iga 15 minuti tagant pidin talle reseti tegema. Käis ruuter garantiis - kahtlustasin, et äkki tal lihtsalt WAN peetis - saadeti tagasi, öeldi, et kõik OK. Proovisin taas kodus - välisvõrgust DHCP serverit kätte ei saa. Viisin igaks juhuks ruuteri sõbra juurde. Ühendasime tema ruuteri taha ja arvuti järgi. Mõnesekundiga sai DHCP kaudu kogu info kätte ja võrk püsti. Lasin nädalakese seal töötada - kõik OK. Ei katkestusi ega midagi.
Toon tagasi enda juurde - sisevõrk , kuid välisvõrk . Ruuterile kloonitud võrkari IP. Modemit resetitud mitmel korral ja ruuterit. Kuid data liikuma ei hakka.... Ühendades modemi otse arvuti võrkari taha - nett arvutis olemas. Kuid ruuter modemiga ei suhtle, samas nii ruuteri seadistustest näen, et modem OK ja ka modemi enda PC link põleb. Kuid DHCP serverit kätte ei saa - data liikuma ei hakka.... Proovisin käsitsi ette anda IP koos kogu vajaliku infoga - endiselt liiklus null....
Starmani poolne tugi on hetkel enam vähem 0 olnud. Siiani ootan, et mulle tagasi helistataks. Kaks korda olen neile helistanud ja meelde tuletanud seda...
Kohalikud tibid said küll modemi mälu tühjendada, kuid tulemust see ei andnud... Samuti nägi ta, kuidas IP anti ja kohe jälle kadus nende ekraanilt. Seega ruuter seda nagu kätte ei saaks ega ei salvestaks...
Kas võib viga äkki olla hoopis modemis?
On kellelgi olnud sarnast probleemi ja oskab viidata, mida veel teha.
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
viimati muutis Spott 19.10.2004 20:43:05, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
airm
HV Guru
liitunud: 26.02.2003
|
10.10.2004 14:02:45
|
|
|
Kas ilma MAC-kloonimata ei saa?
Teed reseti modemile, et ära unustaks ning
siis puhtalt selle mac-iga püüad ühendada ennast, mis router omab sisemiselt.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Piipz
HV veteran

liitunud: 15.11.2001
|
10.10.2004 14:05:11
|
|
|
starmanil on muidu endal probleeme maci tunnistamisega.
mul sõbral ka trendneti ruuter, siis esimesel päeval me ei saanudki seda külge.
helistasime, ütlesime, et nad kustutaksid dhcp alt selle maci ära korraks, siis läks asi kiiresti korda.
kui sul on kuskilt võtta teine samasugune prooviks, siis proovi. kui teine töötab, siis on of course router vigane.
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
10.10.2004 14:14:10
|
|
|
| Piip kirjutas: |
starmanil on muidu endal probleeme maci tunnistamisega.
mul sõbral ka trendneti ruuter, siis esimesel päeval me ei saanudki seda külge.
helistasime, ütlesime, et nad kustutaksid dhcp alt selle maci ära korraks, siis läks asi kiiresti korda.
kui sul on kuskilt võtta teine samasugune prooviks, siis proovi. kui teine töötab, siis on of course router vigane. |
kahjuks teist ruuterit pole kuskilt hetkel võtta. Kuid mujal võrkudes jällegi ruuter toimib...
Kahtlustan ka ise seda MAC-i jama. Nende süsteem ei kustuta seda siiski mälust ainult modemi resettiga. Olen sellega kui palju vaeva näinud. (teise arvuti LAN kaardiga jne). Kuid ei saa starmanis kätte kuidagi tehnilist poolt ja tagasi helistavad nad mulle siiani....
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Armagedon
HV kasutaja
liitunud: 31.08.2004
|
10.10.2004 14:58:46
|
|
|
| Ruuteri toide läbi UPSi võib aidata. Trendnetiga muidugi igav ei hakka.
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
10.10.2004 16:23:59
|
|
|
"Cable Lost FEC lock" jookseb su modemis väga tihti läbi ja mulle see ei meeldi, kohe üldse mitte. See otseselt viitab kehvale signaalile, mille põhjustab kas siis ülevõimendus või väga kõikuva iseloomuga nivoo.
kaabelmodem ise käpuli ei käi, seda näidab ka uptime, kuid saadud signaali see süüa ei taha.
kahtlane aga, et praegu sinu modemist nähtud nivoodega küll midagi ei oska halba arvata.
räägi täpsemalt oma TV kvaliteedist parem, justnimelt anomaaliaid (triipe, täppe vms)
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
10.10.2004 16:37:47
|
|
|
| High-Q kirjutas: |
"Cable Lost FEC lock" jookseb su modemis väga tihti läbi ja mulle see ei meeldi, kohe üldse mitte. See otseselt viitab kehvale signaalile, mille põhjustab kas siis ülevõimendus või väga kõikuva iseloomuga nivoo.
kaabelmodem ise käpuli ei käi, seda näidab ka uptime, kuid saadud signaali see süüa ei taha.
kahtlane aga, et praegu sinu modemist nähtud nivoodega küll midagi ei oska halba arvata.
räägi täpsemalt oma TV kvaliteedist parem, justnimelt anomaaliaid (triipe, täppe vms) |
nu praegu on otse arvuti LAN kaardi taga ja toimib võrk.
Ja TV-s nagu mingeid anomaaliaid näha pole...
Kas võib siis viga olla nõrgas/ebaühtlases signaalis, mida ruuter ei suuda vastu võtta aga LAN kaart suudab üle elada? Sest vahepeal, kui ruuterit polnud (nüüd viimase kuu jooksul siis) oli ka LAN kaardiga tõsised jamad. Nett katkes pidevalt. Pidin õele isegi väikse bat faili valmis kirjutama, et ka tema neti tagasi saaks (ipconfig release ja renew käskudega siis). Nüüd seda probleemi hetkel pole.
Või on viga hoopis kaabli kolmikus - sissetulev kaabel - arvuti ja TV vaheline siis. Et selles tekib mingisugused häired, mida TV-s näha pole, kuid võrgule mõjub...
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
11.10.2004 18:38:56
|
|
|
Terve tänase päeva oli modem väljas - tuen tagasi. Lükkan asjad sisse - ruuter ühendust ei saa...
Arvuti taga taas ühendus on....
Ja starmani kõnet ootan ma ka siiani
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
11.10.2004 18:44:29
|
|
|
Aga kas selline närvidekulu ikka tasub ära - küsin huvi pärast päris tõsiselt 8) Ehk on tervislikum mõnd teist ISP-d "rahastada" ning pidevalt töötavat ühendust "nautida"
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
11.10.2004 18:52:43
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Aga kas selline närvidekulu ikka tasub ära - küsin huvi pärast päris tõsiselt 8) Ehk on tervislikum mõnd teist ISP-d "rahastada" ning pidevalt töötavat ühendust "nautida"  |
hetkel huvitab mind kõige rohkem, kus on viga!
Kui starman ikka väidaks, et 100% nende poolel viga pole - oleks ruuter tagasi kohe kaupluses ja ma nõuaks ümber vahetamist Kuid antud hetkel on see point ju, et mujal nagu ruuter töötaks.... Käis garantiis - töötas. Oli nädala sõbra juures - töötas... On taas minu juures - ei tööta...
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dino
HV vaatleja
liitunud: 18.01.2004
|
11.10.2004 19:12:53
|
|
|
Endalgi ole probleem eelmisel yhendusel starmaniga, mingi aja pysib ja siis hakkavad tekkima paketi kaod ... ning l6puks drop.
Starmani v2idetel on modem korras, viga "minu" poolne.
Katsetan arvuti taga ... sama jama, ruuteri taga ... sama jama ...
Lõppes asi starmani teenustest loobumisega
Ah jaa, linkdrop kadus ka siis, kui eemaldada korraks v6rgu kaabel modemist ja tagasi pista ... toimis asi j2lle korralikult ...
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Westswamp
HV Guru

liitunud: 11.06.2002
|
11.10.2004 19:14:40
|
|
|
| proovi veel kellegi juures, kellel on tähepoisi ühendus, siis kindel kelle suunas lask teha.
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
halogen
HV vaatleja
liitunud: 09.09.2002
|
11.10.2004 20:33:25
|
|
|
kas ruuteril tulemüür sees?
ahjaa, firmware update tehtud?
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
11.10.2004 21:12:19
|
|
|
| halogen kirjutas: |
| kas ruuteril tulemüür sees? |
jah
| halogen kirjutas: |
ahjaa, firmware update tehtud? |
jah
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
halogen
HV vaatleja
liitunud: 09.09.2002
|
12.10.2004 07:51:45
|
|
|
| mine 192.168.100.1 ja vaata alamjaotust Log - kui see on täis sellist rida nagu dhcp renew warning siis võid kindel olla, et ainuüksi ruuter ise ei suuda ip käeshoidmisega hakkama saada. kui seal on veel mingit muud pahna, näiteks cable lost fec lock või t3 maintenance timeout, siis on võimalik miskine signaalijama.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
12.10.2004 11:29:58
|
|
|
| halogen kirjutas: |
| dhcp renew warning |
usu mind, see rida seal ei tähenda MITTE MIDAGI , miski webstari modemioptsioon, mida ta kangesti saada tahab, aga mida talle jaamapoolselt ei taheta pakuta.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TzigaLind
HV veteran
liitunud: 12.01.2002
|
12.10.2004 17:12:51
|
|
|
Minu modem ei näita logi ja muid asju, ütleb ei ole lubatud.
Isegi modem kiusab mind...
_________________ Piix! |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
12.10.2004 21:56:08
|
|
|
| High-Q kirjutas: |
| halogen kirjutas: |
| dhcp renew warning |
usu mind, see rida seal ei tähenda MITTE MIDAGI , miski webstari modemioptsioon, mida ta kangesti saada tahab, aga mida talle jaamapoolselt ei taheta pakuta. |
Miks mul praegu Receive Power Level -0.10 dBmV on?? Ja see number järk järgult kahaneb, kui olen ühenduse kätte saanud...
Nett on nagu vahelduvvool - on ja ei ole....
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
viimati muutis Spott 12.10.2004 22:03:43, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Margus
HV pensionär

liitunud: 06.04.2002
|
12.10.2004 22:03:34
|
|
|
| mul on -12.23 kuni -12.36
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
88 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
12.10.2004 22:11:55
|
|
|
| -Margus- kirjutas: |
| mul on -12.12 |
niipalju, kui mäletan, kui on alla kahe, siis pidi juba jama olema....
Ja piixu....
Nüüd sain starmani arve ka kätte...
Paistab, et mul tuleb tähemehega samuti tarbjakaitse kaudu suhtlema hakata...
Ostsin kolm kuud tagasi endal modemi välja ja sellest nüüd igavene kepp, kuna arvet mulle eraldi ei väljastatud, öeldi, et tuleb koos neti arvega, aga mul jooksevad kõik arved otsekorralduse alusel - kuid starmani omale oli pandud 400 kroonine limiit...
Suheldes Starmani ja pangaga soovitati mul lõpuks Starmani poolt teha ettemaks modemi ulatuses. Tegin ja rohkem asjasse ei süvenenud...
Kuid nüüd on mul viivis kaelas ja summa on endiselt üle 400... Kusagil on nende süsteem nüüd valesti arvestanud....
Kui keegi küsib, miks ma ei tõstnud siis otsekorralduse limiiti - lihtne põhjus. Selle tegemiseks tuleb lõpetada olemasolev otsekorralduse leping ja sõlmida uus, mis hakkab alles uuest kuust kehtima - ehk ikka oleks mul vahepeal olnud auk....
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
halogen
HV vaatleja
liitunud: 09.09.2002
|
12.10.2004 22:14:22
|
|
|
pärikanali puhul on normaalne nivoo -15 kuni +15, seega 0 on nagu enamvähem kuldne kesktee. pole sul halada midagi.
dhcp renew kohta : tean jah, et seda harva usaldada saab, ent tean ka olukordi, kus ta on konkreetselt reetnud hosti ülesütlemise.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nuhk
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2001
|
13.10.2004 21:02:34
|
|
|
Mul on ka Starmani dhcp-majanduse kohta pisike eriarvamus:
Eile Lasnas selline sant lugu juhtus, et Starman korra maas käis ja üks mu rontidest oma ip ära kaotas. Nett tuli tagasi, dhcp andis rondile õige gw, õiged dns-id, õige bcast'i - aga network (vist oli) 192.168.100.0 ja ip-aadress kindlasti 192.168.100.2 , reboot ka ei aidanud. Oma sisevõrk on static , 10.0.1.0/24. Starmani ip peaks antama x.x.1.138.
Starmanni helistamise peale tegid nad seal üleval otsas miskit sorti reseti ja väitsid, et näevad nagu masin oleks kõik õigesti kätte saanud... aga all otsas oli seis ikka samasugune. Milles asi, see jäigi segaseks - tegin rondis dhcpc.info ja dhcpc.info.old'i tühjaks, siis tuli õigesti üles. Aga iga kuramuse kord kui neil ots maas käib on sama jama. Võtad modemi tagant ära - dhcpc timed out nagu olema peab, EXT_IF üles ei tule. Annad 'ifconfig eth0 up' - tuleb ilma aadressita üles, aga ca 10 sekundi jooksul korjab sama 192.168.100.2 uuesti külge.
Windooza-rajakaga väidetavalt töötab õigesti, aga ise ei proovinud - ei old windoozat. Kust see 192.168.100.2 tuleb... ja mida taolise väärakuse vastu õigupoolest teha kannatab
Ei imestaks, kui Trendnet ummes samamoodi käitub, ainult et sealt ei ole vist nii häste näha.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
14.10.2004 20:55:06
|
|
|
Kusjuurses seda 192.168.100.2 aadressi pakkus ka mulle mitmel korral - ehk siis ainuke, mis tal õnnestus DHCP-ga kätte saada, kuid võrku ikka ei saanud
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elar
HV kasutaja
liitunud: 27.05.2003
|
14.10.2004 23:16:53
|
|
|
| See 192.168.100.2 tuleb modemi DHCP serverist. Enda Clarkconnecti purk haagib ka neti kadumisel ennast selle 192.168.100.2 külge. Aitab ainult eth0 restart, mida paraku kaugelt enam teha ei saa.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Death
HV Guru

liitunud: 06.09.2003
|
15.10.2004 01:13:11
|
|
|
Kirjuta skript mis teatud tingimustel aka selle vigase aadressi ilmumisel vana träni ära korjab ja siis uuesti dhcpc d kutsub? Nagu siis näiteks kontrollib 10 min takka seisu...
_________________ "To be or not to be?" is a question of when, not if. |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
15.10.2004 08:50:19
|
|
|
| Death kirjutas: |
| Kirjuta skript mis teatud tingimustel aka selle vigase aadressi ilmumisel vana träni ära korjab ja siis uuesti dhcpc d kutsub? Nagu siis näiteks kontrollib 10 min takka seisu... |
ja kuidas mina selle eitea sinna Trendneti purki istutan?
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
konn
HV veteran

liitunud: 02.08.2003
|
15.10.2004 09:05:10
|
|
|
nuhk kuidas sa kohe selle peale ei tulnd et seda annab modem
ta annab 192.168.100. adre siis kui signa kaob ja ta liinilt maha astub. pmst linuxis v6iks t6esti teha crontabist ping -n 3 www.ee || dhcpcd eth0 iga natukese aja takka. seebi karbiga muidugi on raskem.
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Death
HV Guru

liitunud: 06.09.2003
|
15.10.2004 10:44:24
|
|
|
ära kasuta trendneti purki kasuta ruutivat linuxt;) :S STõsisemal toonil, edu sulle... Tõesti ei oska soovitada..
_________________ "To be or not to be?" is a question of when, not if. |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nuhk
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2001
|
15.10.2004 11:59:25
|
|
|
| konn kirjutas: |
nuhk kuidas sa kohe selle peale ei tulnd et seda annab modem
ta annab 192.168.100. adre siis kui signa kaob ja ta liinilt maha astub. pmst linuxis v6iks t6esti teha crontabist ping -n 3 www.ee || dhcpcd eth0 iga natukese aja takka. seebi karbiga muidugi on raskem. |
Ei tuld jah selle peale - ülejäänud parameetrid, bcast kaasa arvatud, olid ju õige võrgu omad... Ei ole ise kunagi kaablikunde olnud ega tunne neid purke.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
17.10.2004 18:11:57
|
|
|
Niih - sa siis ruuterit veel ka -Margus-, -e juures katsetatud. Liinile ikka ei tule...
Seega järgmine nädal K-salongi taas mineka ja konkreetselt ümbervahetamist nõudma....
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
19.10.2004 18:39:12
|
|
|
Niih
Tuleb veits K-salongile vist isegi au anda. Või õigemini A-Kaablile. Nimelt saadeti mind K-salongist A-kaablisse, kui maale tooja juurde
Seletsain seal oma loo ära, et minul pole netti aga otse teise ruuteri taga on jne ja sain lõpuks ruuteri ümber vahetatud. ja nüüd kodus töötav ruuter taas
EDIT: Mega Irw - selle teksti kirjutades jooksis ruuter kokku
Pidin resu talle tegema
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Armagedon
HV kasutaja
liitunud: 31.08.2004
|
19.10.2004 20:20:42
|
|
|
Mida siis sellest loost järeldada? Trendnet on küll odav, kuid igav ei hakka ja tegemist jätkub.
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
19.10.2004 20:29:06
|
|
|
Vahepeal tundus, et Trendnetid on muutunud kasutuskõlbulikuks. Pärast seda, kui neil lahendati probleemid toitega.
Nüüd ei oska jälle midagi arvata.
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
19.10.2004 20:45:41
|
|
|
ikka ja jälle tuleks sellele FEC Lock teemale.
ma lõpuks leidsin aega ja pusisin pisut jaamas, analüüsisin olukorda ja sain pisut targemaks. Sul pole suurt sellega probleemiga midagi teha.
probleemne on sinu piirkonna pärijooks ja eeldatava vea allika leidsin ma üles, küll aga puudub mul ilma tehnikadireta võimalus seda jama eemaldada. paistab, et jaamas jookseb periooditi edasijooksu mingi litakas sisse (tihtipeale on FEC lock vigade põhjuseks halb või vigane varjestus), mis tekitab pärijooksu selliseid vigu, mida error-correction ei suuda taastada. Osa modemeid neelavad selle jama alla ja toimivad enamvähem normaalselt, vigu on väga üksikuid. Mõned aga on täitsa kriitilises seisus. Kardan, et see jama kestab juba eelmisest teisipäevast (või täpsemalt esmaspäeva öösest).
väga kahju, et nii juhtus ja kahjuks on meil nii, et suurte jamade lahendamisel lasub suurim nuputamise-analüüsi koormus minu peale. mina aga töötan graafiku alusel ja pole alati kohal.
kohe homme hommikul lähen tehnikadire juurde muret kurtma, loodetavasti leiame asjale lahenduse.
hea vähemalt, et said uue ruuteri, vahetati tasuta välja.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
19.10.2004 20:46:28
|
|
|
Nii nagu eelmisest postitusest lugesite - toimus esimene pangestumine
Ja nüüd kümme minutit tagasi teine
Ja nüüd on seis taas sama
Sisevõrk toimis, kuid ruuter WAN pordist infot enam kätte ei saa
Ehk taas olen samas seisus, mis esimeses postituses.
Täna karbist võetud ruuter
Kas on Trendnet tõesti nii sitt, et kogu nende toodanguga võib lutsu visata või on starmani nett sitt
Emba kumba....
EDIT - loodan sinu peale HighQ
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
19.10.2004 21:04:23
|
|
|
Kuid kuna Trendnet pole ennast ka nagu korralikult õigustanud, siis mis arvate plaanist see junn välja vahetada ja väike kaugadminnitav (st peidaksin ta kappi) serveri purk koos kahe võrkariga tööle panna ja switsh vahele?
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
19.10.2004 21:07:43
|
|
|
Mis siin arvata.
Seni on seda peetud parimaks ja stabiilseimaks lahenduseks.
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tommike
HV veteran

liitunud: 28.06.2003
|
19.10.2004 21:17:38
|
|
|
Kui katsetada mõne teisega soovid siis mul üks kasutatud datalingi ruuter kasutuseta seisab.
DI-704
|
|
| Kommentaarid: 135 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
20.10.2004 09:55:15
|
|
|
| tommike kirjutas: |
Kui katsetada mõne teisega soovid siis mul üks kasutatud datalingi ruuter kasutuseta seisab.
DI-704 |
Hetkel olen nüüd 99% kindlusega kindel, et see trendneti jurakas on siiski kindel. Kaks ruuterit - samad nähud jne.
Igatahes plaanin jagamiseks siiski nüüd oma pisikese serveri purgi püsti panna ja purgist loobuda.
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Armagedon
HV kasutaja
liitunud: 31.08.2004
|
20.10.2004 22:30:10
|
|
|
vanasti oli DI-704 küll D-Link'i ruuter
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tommike
HV veteran

liitunud: 28.06.2003
|
21.10.2004 08:21:51
|
|
|
| Armagedon kirjutas: |
vanasti oli DI-704 küll D-Link'i ruuter  |
Tänan täpsustuse eest -seda ma mõtlesin aga trükikurat ründas ...
|
|
| Kommentaarid: 135 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
24.10.2004 15:58:17
|
|
|
hoplaaa....
nüüd taas siis ka arvutiga katkestused....
ipconfig /renew käsuga saab neti taas tagasi....
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
halogen
HV vaatleja
liitunud: 09.09.2002
|
25.10.2004 13:56:22
|
|
|
saad sa äkki minna 192.168.1.1, alajaotusse Signal ja vaadata mis on Time Since Last Reset?
kui sa pole ise modemile resetti teinud, siis peaks seal reeglina olema suhteliselt suur ajavahemik (see on näiteks suureks abiks katkemiste puhul - selgitamaks, kas modem ise on liinilt kukkunud või mitte).
ma täpselt ei tea, kas see juba sinu puhul läbi käinud aga .. mis signaali tase näitab (alajaotus System)?
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
26.10.2004 19:26:50
|
|
|
| halogen kirjutas: |
saad sa äkki minna 192.168.1.1, alajaotusse Signal ja vaadata mis on Time Since Last Reset?
kui sa pole ise modemile resetti teinud, siis peaks seal reeglina olema suhteliselt suur ajavahemik (see on näiteks suureks abiks katkemiste puhul - selgitamaks, kas modem ise on liinilt kukkunud või mitte).
ma täpselt ei tea, kas see juba sinu puhul läbi käinud aga .. mis signaali tase näitab (alajaotus System)? |
This feature is not enabled.
This feature has not been enabled in your cable modem.
Please contact your data services provider for more information about this feature and its availability on the network.
To exit this page, click on the "Back" button on your browser tool bar to return to the previous page or click on the "System" link above. |
sellise vastuse saan ainult, kui üritan muud peale Systemi vaadata....
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mtv23
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.03.2004
|
26.10.2004 19:29:37
|
|
|
Ka mul on olnud mõned ühenduse jamad Starmaniga,
ent kokkuvõttes võib siiski rahule jääda
_________________ @Dj |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Death
HV Guru

liitunud: 06.09.2003
|
26.10.2004 23:58:11
|
|
|
kui teed vahele linuxipurgi siis sellesse saab skripti jooksma panna mis iga kindla vahemiku tagant ühendust kontrollib ja siis uuesti IP küsib...
_________________ "To be or not to be?" is a question of when, not if. |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
halogen
HV vaatleja
liitunud: 09.09.2002
|
27.10.2004 07:50:17
|
|
|
| Spottraining kirjutas: |
| halogen kirjutas: |
saad sa äkki minna 192.168.1.1, alajaotusse Signal ja vaadata mis on Time Since Last Reset?
kui sa pole ise modemile resetti teinud, siis peaks seal reeglina olema suhteliselt suur ajavahemik (see on näiteks suureks abiks katkemiste puhul - selgitamaks, kas modem ise on liinilt kukkunud või mitte).
ma täpselt ei tea, kas see juba sinu puhul läbi käinud aga .. mis signaali tase näitab (alajaotus System)? |
This feature is not enabled.
This feature has not been enabled in your cable modem.
Please contact your data services provider for more information about this feature and its availability on the network.
To exit this page, click on the "Back" button on your browser tool bar to return to the previous page or click on the "System" link above. |
sellise vastuse saan ainult, kui üritan muud peale Systemi vaadata.... |
ahjaa, osadel webstaridel ei saagi seda alajaotust kontrollida. mida muidu esimesel lehel näitab? receive power ja transmit power näiteks.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
27.10.2004 21:55:55
|
|
|
Receive Power Level
0.02 dBmV
Transmit Power Level
45.00 dBmV |
Et siis osadel saab neid (logi ja muud) kontrollida/vaadata???
Sellisel juhul tahaksin oma modemi täisväärtusliku vastu vahetada, mitte nuditud versiooni omada.
Modem muidu ostetud.
EDIT: see Recive Power level kõigub päris kõvasti
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
halogen
HV vaatleja
liitunud: 09.09.2002
|
27.10.2004 21:57:50
|
|
|
| pole sul ta nuditud midagi. osadel modemitel see on tootja poolt kinni keeratud - tegelikult on need ülejäänud väljad puhtalt statistika korras sinna tehtud, osadel polegi sinna midagi märgitud - üldjuhul mingit rolli ei mängi. probleemi sul see ka vaevalt lahendab.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
27.10.2004 22:05:38
|
|
|
| halogen kirjutas: |
| pole sul ta nuditud midagi. osadel modemitel see on tootja poolt kinni keeratud - tegelikult on need ülejäänud väljad puhtalt statistika korras sinna tehtud, osadel polegi sinna midagi märgitud - üldjuhul mingit rolli ei mängi. probleemi sul see ka vaevalt lahendab. |
kinni keeratud - nuditud/kastraat/Celeron/vilets 8) Kui alajaotused on olemas, siis tahaks ikka seal midagi näha kah Kuidas muidu selle võimaluse avada saab? Ei loodagi, et see mul probleemi lahendaks, kuid huvi lihtsalt.
Nagu juba aru oled saanud on mingi imelik kamm kusagil. Tutikas ruuter töötas ainult neli tundi, seejärel enam linile ei tule. Sisevõrk töötab ilusti. Aeg ajalt on ka siis võrguga jama, kui kaabel otse arvuti taga on. Kui jamama hakkab, siis on iga natukese aja tagant tarvis uuendada IP aadressi, sest arvuti seda hoida ei suuda. Probleem on pikemaajalisem - st. juba pikka aega jamad olnud. Mitte küll pidevalt aga hooti küll. Kord vabandatakse läheduses olnud töödega kord ei osata midagi öelda....
Väga palju on kergemaks teinud elu nüüd see bat failike
ipconfig /release
ipconfig /renew
exit |
Ja nagu ka lugesid pidin ma ka nüüd alles üsna hiljuti pidevalt selle faili abi kasutama....
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|