Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  NATO, Eesti kaitsevõimekuse ja militaartehnika vaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 84, 85, 86
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
rmz
HV kasutaja

liitunud: 09.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2026 00:15:44 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Tanel kirjutas:
https://www.postimees.ee/8495430/ukraina-eesliinil-voitlev-eestlane-peab-vajalikuks-rajada-eestis-tugevam-kaitseliin

tsitaat:
Liiga madalad ja kaldus seintega kraavid on vaenlase tankidele kergesti läbitavad.


EDIT: Ukraina kaitseliinid võrdluseks
phpBB [media]

Tahad päris liine?
Palun:




Kohta ei ütle, aga seda ütlen küll, et pilt ei ütle väga hästi, kui jõhkrate kraavidega tegu on.

_________________
MTÜ Sõdurilt Sõdurile (FB-leht)
Ukraina (ja Eesti) vastupanuvõime toetamine läbi pisikeste tegude
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2026 00:52:43 vasta tsitaadiga

pwn13 kirjutas:
Iris-T süsteemid saadi ka lõpuks kätte
link

See on keskmaa 40km. Vaja on ka ballistiliste rakettide kaitset 150km, mida meil veel pole.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 23.06.2026 01:12:51 vasta tsitaadiga

rmz kirjutas:

Tahad päris liine?
Palun:
Spoiler Spoiler Spoiler


Kohta ei ütle, aga seda ütlen küll, et pilt ei ütle väga hästi, kui jõhkrate kraavidega tegu on.


Pakun vähemalt 3 x 3m

Kui kaua see vaenlast kinn hoiab? Kas on teada juhtudest, kus venelane on üritanud sellest üle minna? Kui ja, kuidas ta seda tegi?
Kas oskad öelda, kui vastupidav selline rajatis ilmale ja veele on?

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2026 19:51:55 vasta tsitaadiga

Oleks võinud seda irist -d siis paraadil ka näidata. Kas mul jäi midagi märkamata või ainult l-39 lendaski üle?
_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hardi
HV veteran
Hardi

liitunud: 25.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2026 21:02:41 vasta tsitaadiga

paar f16 oli ikka ka
_________________
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmz
HV kasutaja

liitunud: 09.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2026 22:44:23 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
rmz kirjutas:

Tahad päris liine?
Palun:
Spoiler Spoiler Spoiler


Pakun vähemalt 3 x 3m

Kui kaua see vaenlast kinn hoiab? Kas on teada juhtudest, kus venelane on üritanud sellest üle minna? Kui ja, kuidas ta seda tegi?
Kas oskad öelda, kui vastupidav selline rajatis ilmale ja veele on?

Pole mõeldud meie maanteekraavidena - vajub vihmaga ehk rasputitsaga veidi ikka. Mis teeb omakorda veel rõvedamaks selle ületamise.
Kuidas orkid neist üle lähevad - videosid on küllaga, kus ühekaupa neis passivaid orke ära lastakse. Tehnikaga ei lähe, ainult jala ja arvestades sõbralike mesilaste tihedust - 1/10 võimalus, et läbi jõuad ja selle taga oleva lagendiku ka ületad, et kuhugigi varju jõuda.

Meil on rajatud sarnased, aga lihtsalt väiksemad. Mis, ülla-ülla, sama efekti ei oma - puudub vajalik lage ala enne ja pärast tõket ning tegelikult keegi neid alasid ei kata ka. Olukorras - kahtlustan, et kattepositsioone, mis võimaldaks vähemalt vaatlusega kraave hallata, ei ole väga. Või on nad betoonkuubikutena maa peal. Viimase variandi puhul soovitan proovida olla maapealses punkris, kui keegi selle pihta märki laseb..

_________________
MTÜ Sõdurilt Sõdurile (FB-leht)
Ukraina (ja Eesti) vastupanuvõime toetamine läbi pisikeste tegude
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 24.06.2026 23:29:46 vasta tsitaadiga

rmz kirjutas:


Meil on rajatud sarnased, aga lihtsalt väiksemad. Mis, ülla-ülla, sama efekti ei oma - puudub vajalik lage ala enne ja pärast tõket ning tegelikult keegi neid alasid ei kata ka. Olukorras - kahtlustan, et kattepositsioone, mis võimaldaks vähemalt vaatlusega kraave hallata, ei ole väga. Või on nad betoonkuubikutena maa peal. Viimase variandi puhul soovitan proovida olla maapealses punkris, kui keegi selle pihta märki laseb..



Arvan, et võime päris kindlad olla, et see, mis hetkel Ukrainas toimub, siin 1:1 toimuma ei saa, vaid mingi variatsioon ja edasiarendus sellest. Eeldan, et ollakse kursis Ukrainas toimuvaga. Seega pidi kellelgi olema mingi idee neid rajatisi piiri äärde plaanides.

Küsin, kuna püüan aru saada ideest, miks selline otsus vastu võeti.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2026 13:42:03 vasta tsitaadiga

https://arvamus.postimees.ee/8497096/andres-kraas-rootslased-toid-meid-halvaks-naiteks-vene-kodanikele-kuuluv-ulisuur-kinnisvara-hulk-eestis-on-tiksuv-oht

tsitaat:

Rootsi mõjukaimas hommikulehes Dagens Nyheter ilmus 19. juunil ulatuslik artikkel selle kohta, et Euroopa Liidus kuulub Vene kodanikele lubamatult palju kinnisvara. Õigusteadlased väidavad, et nii rahvusvahelise õiguse kui ka Venemaal kehtivate seaduste järgi, mis kaitsevad eraomandi puutumatust ülemaailmselt, on EL-i riikides Vene kodanikele kuuluv kinnisvara Euroopale otseseks sõjaliseks ohuks.


tsitaat:

Rootsi kaitseminister Pål Jonson usub, et on olukordi, kus kinnisvara omamine võõrriikide kodanike poolt võib Rootsile otsest ohtu kujutada. Siinkohal tuuakse veel kord ka näide sellest, kuidas ühel Putini režiimiga seotud Vene ärimehel õnnestus endale Stockholmi saarestikus osta kinnistu, mis asub vahetult ülisalajase Muskö sõjaväebaasi sissepääsu juures.

Dagens Nyheter on tõsiselt mures ja väidab ametlikele andmetele toetudes, et Rootsis kuulub 157 Vene kodanikule 247 erinevat kinnisvara. Sealsamas võrreldakse Rootsit ka naabritega: Soomes kuulub Venemaa kodanikele ca 3500, Leedus umbes 12 000 ja Eestis üle 41 000 kinnisvaraobjekti.


tsitaat:

Fakt, et Vene kodanike kinnisvarast moodustab olulise osa korteriomandid, on mitte olukorda leevendav, vaid raskendav asjaolu, sest Eestis kuulub korteriomandi juurde ka korterialune maa, mille eest korteriomanik tasub riigile maamaksu. Seega on kõik need 41 000 kinnisvara omandit Venemaa kodanike käes koos maaga ning rahvusvahelise õiguse kohaselt rakendub neile kõigile automaatselt eraomandi kaitse, mis rootslaste arvates lubab teatud juhul eirata isegi NATO kollektiivkaitse artiklit nr 5.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2026 15:21:41 vasta tsitaadiga

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120592082/mida-teeb-soja-ajal-asutus-mis-ostab-eestisse-miljardite-eest-relvi-rkik-uus-juht-elmar-vaher-utleb-et-plaani-veel-pole
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2026 15:41:28 vasta tsitaadiga

Veremaa seadused kehtivad Eesti Vabariigis icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2026 15:47:24 vasta tsitaadiga

Ei kehti, aga Kremli maffia propaganda vilistab sellele ja rünnaku ajendiks sobib kõik.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2026 16:37:41 vasta tsitaadiga

https://maailm.postimees.ee/8497357/saksamaa-on-seni-suutnud-leida-vaid-530-ajateenistusse-astuvat-noormeest
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 25.06.2026 16:45:59 vasta tsitaadiga

MatchMaker kirjutas:
https://maailm.postimees.ee/8497357/saksamaa-on-seni-suutnud-leida-vaid-530-ajateenistusse-astuvat-noormeest


Mis tulemust sa siin ootad, olukorras, kus far-left ja far-right (AfD) tugevat vastukampaaniat teevad? Omal ajal venelaste organiseeritud rahuliikumine on ühiskonda väga sügava jälje jätnud.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2026 20:32:37 vasta tsitaadiga

https://www.postimees.ee/8497282/endised-tankivaelased-peavad-kagu-eesti-kaitsekraave-kergelt-labitavaks
Taolistest kraavidest said tiblad jagu juba nõuka-ajal icon_neutral.gif

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 25.06.2026 23:34:56 vasta tsitaadiga

Betamax, nagu rmz eespool kirjutas, suudab ainult ca 10% vanlastest takistuse ületada, võib eeldada, et rasketehnikaga teistmoodi ei ole. Nagu ma aru saan, eeldab Ukrainlaste kraav lageda välja olemasolu. Eesti kontekstis tuleks see rajada keset põldu. Kas see on üldse tehtav? Kas (Kagu-)Eesti maastikule on sellised kraavid üldse sobivad.
_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmz
HV kasutaja

liitunud: 09.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 00:12:20 vasta tsitaadiga

Takistuste olemasolu nõuab ka nende "katmist" - vähemalt vaatlusega, et reageerida, aga veel parem efektiivse tulega. Sel juhul on neid ikka rämeraske läbida.
Lihtsalt omaette kuskil vedelev kaitsekraav ei oma erilist efekti.
Seal tuleb nõksa nüansse juurde, kui hakata tõkete tulega kaetusest mõtlema - fikseeritud (valmisrajatud ja tegelikult kõigile teadaolevad) tulepunktid saavad KAB-i või Shahedi enne kaela kui oma katet toimetada suudavad. Tõenäoliselt.

_________________
MTÜ Sõdurilt Sõdurile (FB-leht)
Ukraina (ja Eesti) vastupanuvõime toetamine läbi pisikeste tegude
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  NATO, Eesti kaitsevõimekuse ja militaartehnika vaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 84, 85, 86
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.