|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
rmz
HV kasutaja
liitunud: 09.02.2008
|
23.06.2026 00:15:44
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
EDIT: Ukraina kaitseliinid võrdluseks
|
Tahad päris liine?
Palun:
Kohta ei ütle, aga seda ütlen küll, et pilt ei ütle väga hästi, kui jõhkrate kraavidega tegu on.
_________________ MTÜ Sõdurilt Sõdurile (FB-leht)
Ukraina (ja Eesti) vastupanuvõime toetamine läbi pisikeste tegude |
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
89 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
23.06.2026 01:12:51
|
|
|
| rmz kirjutas: |
Tahad päris liine?
Palun:
Spoiler 
Kohta ei ütle, aga seda ütlen küll, et pilt ei ütle väga hästi, kui jõhkrate kraavidega tegu on. |
Pakun vähemalt 3 x 3m
Kui kaua see vaenlast kinn hoiab? Kas on teada juhtudest, kus venelane on üritanud sellest üle minna? Kui ja, kuidas ta seda tegi?
Kas oskad öelda, kui vastupidav selline rajatis ilmale ja veele on?
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
23.06.2026 19:51:55
|
|
|
Oleks võinud seda irist -d siis paraadil ka näidata. Kas mul jäi midagi märkamata või ainult l-39 lendaski üle?
_________________ pWn |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hardi
HV veteran

liitunud: 25.12.2003
|
23.06.2026 21:02:41
|
|
|
paar f16 oli ikka ka
_________________ ツ |
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmz
HV kasutaja
liitunud: 09.02.2008
|
24.06.2026 22:44:23
|
|
|
| degrass kirjutas: |
| rmz kirjutas: |
Tahad päris liine?
Palun:
Spoiler 
|
Pakun vähemalt 3 x 3m
Kui kaua see vaenlast kinn hoiab? Kas on teada juhtudest, kus venelane on üritanud sellest üle minna? Kui ja, kuidas ta seda tegi?
Kas oskad öelda, kui vastupidav selline rajatis ilmale ja veele on? |
Pole mõeldud meie maanteekraavidena - vajub vihmaga ehk rasputitsaga veidi ikka. Mis teeb omakorda veel rõvedamaks selle ületamise.
Kuidas orkid neist üle lähevad - videosid on küllaga, kus ühekaupa neis passivaid orke ära lastakse. Tehnikaga ei lähe, ainult jala ja arvestades sõbralike mesilaste tihedust - 1/10 võimalus, et läbi jõuad ja selle taga oleva lagendiku ka ületad, et kuhugigi varju jõuda.
Meil on rajatud sarnased, aga lihtsalt väiksemad. Mis, ülla-ülla, sama efekti ei oma - puudub vajalik lage ala enne ja pärast tõket ning tegelikult keegi neid alasid ei kata ka. Olukorras - kahtlustan, et kattepositsioone, mis võimaldaks vähemalt vaatlusega kraave hallata, ei ole väga. Või on nad betoonkuubikutena maa peal. Viimase variandi puhul soovitan proovida olla maapealses punkris, kui keegi selle pihta märki laseb..
_________________ MTÜ Sõdurilt Sõdurile (FB-leht)
Ukraina (ja Eesti) vastupanuvõime toetamine läbi pisikeste tegude |
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
89 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
24.06.2026 23:29:46
|
|
|
| rmz kirjutas: |
Meil on rajatud sarnased, aga lihtsalt väiksemad. Mis, ülla-ülla, sama efekti ei oma - puudub vajalik lage ala enne ja pärast tõket ning tegelikult keegi neid alasid ei kata ka. Olukorras - kahtlustan, et kattepositsioone, mis võimaldaks vähemalt vaatlusega kraave hallata, ei ole väga. Või on nad betoonkuubikutena maa peal. Viimase variandi puhul soovitan proovida olla maapealses punkris, kui keegi selle pihta märki laseb.. |
Arvan, et võime päris kindlad olla, et see, mis hetkel Ukrainas toimub, siin 1:1 toimuma ei saa, vaid mingi variatsioon ja edasiarendus sellest. Eeldan, et ollakse kursis Ukrainas toimuvaga. Seega pidi kellelgi olema mingi idee neid rajatisi piiri äärde plaanides.
Küsin, kuna püüan aru saada ideest, miks selline otsus vastu võeti.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
25.06.2026 13:42:03
|
|
|
https://arvamus.postimees.ee/8497096/andres-kraas-rootslased-toid-meid-halvaks-naiteks-vene-kodanikele-kuuluv-ulisuur-kinnisvara-hulk-eestis-on-tiksuv-oht
| tsitaat: |
Rootsi mõjukaimas hommikulehes Dagens Nyheter ilmus 19. juunil ulatuslik artikkel selle kohta, et Euroopa Liidus kuulub Vene kodanikele lubamatult palju kinnisvara. Õigusteadlased väidavad, et nii rahvusvahelise õiguse kui ka Venemaal kehtivate seaduste järgi, mis kaitsevad eraomandi puutumatust ülemaailmselt, on EL-i riikides Vene kodanikele kuuluv kinnisvara Euroopale otseseks sõjaliseks ohuks.
|
| tsitaat: |
Rootsi kaitseminister Pål Jonson usub, et on olukordi, kus kinnisvara omamine võõrriikide kodanike poolt võib Rootsile otsest ohtu kujutada. Siinkohal tuuakse veel kord ka näide sellest, kuidas ühel Putini režiimiga seotud Vene ärimehel õnnestus endale Stockholmi saarestikus osta kinnistu, mis asub vahetult ülisalajase Muskö sõjaväebaasi sissepääsu juures.
Dagens Nyheter on tõsiselt mures ja väidab ametlikele andmetele toetudes, et Rootsis kuulub 157 Vene kodanikule 247 erinevat kinnisvara. Sealsamas võrreldakse Rootsit ka naabritega: Soomes kuulub Venemaa kodanikele ca 3500, Leedus umbes 12 000 ja Eestis üle 41 000 kinnisvaraobjekti.
|
| tsitaat: |
Fakt, et Vene kodanike kinnisvarast moodustab olulise osa korteriomandid, on mitte olukorda leevendav, vaid raskendav asjaolu, sest Eestis kuulub korteriomandi juurde ka korterialune maa, mille eest korteriomanik tasub riigile maamaksu. Seega on kõik need 41 000 kinnisvara omandit Venemaa kodanike käes koos maaga ning rahvusvahelise õiguse kohaselt rakendub neile kõigile automaatselt eraomandi kaitse, mis rootslaste arvates lubab teatud juhul eirata isegi NATO kollektiivkaitse artiklit nr 5.
|
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
25.06.2026 15:41:28
|
|
|
Veremaa seadused kehtivad Eesti Vabariigis
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
25.06.2026 16:45:59
|
|
|
Mis tulemust sa siin ootad, olukorras, kus far-left ja far-right (AfD) tugevat vastukampaaniat teevad? Omal ajal venelaste organiseeritud rahuliikumine on ühiskonda väga sügava jälje jätnud.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
25.06.2026 23:34:56
|
|
|
Betamax, nagu rmz eespool kirjutas, suudab ainult ca 10% vanlastest takistuse ületada, võib eeldada, et rasketehnikaga teistmoodi ei ole. Nagu ma aru saan, eeldab Ukrainlaste kraav lageda välja olemasolu. Eesti kontekstis tuleks see rajada keset põldu. Kas see on üldse tehtav? Kas (Kagu-)Eesti maastikule on sellised kraavid üldse sobivad.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmz
HV kasutaja
liitunud: 09.02.2008
|
26.06.2026 00:12:20
|
|
|
Takistuste olemasolu nõuab ka nende "katmist" - vähemalt vaatlusega, et reageerida, aga veel parem efektiivse tulega. Sel juhul on neid ikka rämeraske läbida.
Lihtsalt omaette kuskil vedelev kaitsekraav ei oma erilist efekti.
Seal tuleb nõksa nüansse juurde, kui hakata tõkete tulega kaetusest mõtlema - fikseeritud (valmisrajatud ja tegelikult kõigile teadaolevad) tulepunktid saavad KAB-i või Shahedi enne kaela kui oma katet toimetada suudavad. Tõenäoliselt.
_________________ MTÜ Sõdurilt Sõdurile (FB-leht)
Ukraina (ja Eesti) vastupanuvõime toetamine läbi pisikeste tegude |
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
89 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|