|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Mitut autot oled elu jooksul omanud? Arvesta ainult nendega, mida omad või oled omanud |
| Mul on alles esimene auto |
|
3% |
[ 5 ] |
| 2-3 |
|
29% |
[ 47 ] |
| 4-6 |
|
30% |
[ 48 ] |
| 7-10 |
|
18% |
[ 29 ] |
| 11-15 |
|
5% |
[ 9 ] |
| 16-20 |
|
5% |
[ 8 ] |
| 21-30 |
|
1% |
[ 2 ] |
| 31-40 |
|
2% |
[ 4 ] |
| 41-50 |
|
0% |
[ 1 ] |
| Rohkem kui 50 |
|
3% |
[ 5 ] |
|
| hääli kokku : 158 |
|
| autor |
|
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
10.05.2026 14:32:58
|
|
|
| Sooja käepigistuse ja kindluse et varsti näeme jälle
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
10.05.2026 14:36:28
|
|
|
Alla 800 minuarust ametlikus kohas ei saa juba 2-3a
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
10.05.2026 14:56:22
|
|
|
| Sold OUT kirjutas: |
| Alla 800 minuarust ametlikus kohas ei saa juba 2-3a |
Mis jutt, isegi Lexusel tuleb keskmine mingi 400-450 eur kanti. Elektril on üldse mingi 225 keskmiselt, aga sinnani on aega veel. Jah, suured hooldused nagu 90kkm ja 180kkm võivad seal 800 juures olla küll, aga seda ei tee ju iga aasta.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
10.05.2026 15:19:16
|
|
|
Üks just rääkis et pluginal läks tonn hooldusele. A liitreid sajale vähemalt näitab vähe
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
commer
HV Guru

liitunud: 03.10.2002
|
|
| Kommentaarid: 928 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
714 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
10.05.2026 16:17:49
|
|
|
| Tüüpiline HV foorumimehikese vigane mõttemaailm
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
10.05.2026 16:37:20
|
|
|
| commer kirjutas: |
Õli ja mõned filtrid ei tohiks küll nii palju maksta  |
Sa muidu teeksid tööd tasuta ja kuuse all ?
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
10.05.2026 16:42:12
|
|
|
50 eur saan tunnis ja angaaris vahetan pool tundi õli ja küsin viis sotti? OK?
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
10.05.2026 16:49:45
|
|
|
| Angaari said tasuta vä
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
10.05.2026 16:51:37
|
|
|
Angaari hind muudkui tõuseb ajas vä?
See teenib end lühikese ajaga tagasi ju
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
10.05.2026 16:56:15
|
|
|
| See on jooksev kulu mitte tagasi teenimine
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
10.05.2026 17:14:08
|
|
|
Ma tegin sõbrale kümmekond angaari, sittagi nad ei maksa, ammu tagasi teeninud. Üürib välja.
Kolkagarages ongi seepärast norm hinnad, et ei tooda ettekäändeks angaari maksumust
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rasmus
HV veteran
liitunud: 30.12.2002
|
10.05.2026 18:41:31
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| tsitaat: |
| Hästi. Leia mulle siis uus M3 kabriolett, millel on kõvakatus ja V8 mootor. Sina ära tule andma hinnangut minu 15-aastat vana "sara" kohta. Minu autod on keskmiselt paremas seisukorras, kui nii mõnigi "garantiiline" tojoota või skooda, mida linnapildis näha võib. Ilmselgelt on kilomeetrihinna sisse arvestatud sõiduki kogukulu, mitte ainult kütus. Kütus moodustab sellest vaevu poole. |
Mina ütlesin, et MINA ei taha mingi saraga sõita, sina sõida millega tahad. Ja 15a vana amortisatsioonikõvera lõpus olevat isendit on täiesti mõttetu võrrelda aktiivses amortisatsioonifaasis sõidukiga. Sinu tegelikult kulud on juhuslikku laadi, pauh ja 5k ühekorraga. Järgmine viga, mida tehakse on see, et vaadeldakse väga lühikest perioodi. Aga noh, eks igaüks mõtleb enda jaoks ju ikka asju ilusaks. |
Ära demagoogitse. Mitte kuskil sinu tekstis ei ole öeldud "MINA" aga sõiduki vanuse järgi panid kohe sildi külge - sara. Sa tõid just ise sõiduki vanuse mängu väites, et uuemal sõidukil oleks justkui nagu kõrgem amortisatsioon. Ei ole. Amortisatsioon jaotub lõpuks ikkagi reaalse kasutusaja peale, mitte erinevate ajajärkude peale. Ehk siis lõppkokkuvõttes selgub lõplik amortisatsioon ikkagi sõiduki müümisel. Kõik muu on hüpoteetiline. Jah, ma mõistan, et sa tahad väita seda, et sõiduki algusfaasis on hinnamuutus kiirem - tõepoolest see on nii, aga reaalseks amortisatsiooniks realiseerubki see vaid siis, kui sõiduk vahetab omanikku. Mida pikemalt sõidukit omatakse, seda ühtlasemalt amortisatsioon jaotub. Ja tuletan meelde, et jutt oli muuhulgas kilomeetrihinnast.
Minu 15-aasta vanune sõiduk ei ole kohe üldse veel amortisatsioonikõvera lõpus. Ära lahmi. Reaalne müügihind on hoopis tõusuteel, mida igapäevasõidukist pole mõtet oodatagi. Kokkuvõtteks saab tegelikult hoopis öelda, et mõttetu on võrrelda hobisõidukit igapäevasõidukiga. Kasutuseesmärgid on erinevad ja sellest tulenev sõiduki kuluprofiil samuti.
_________________ Rakvere parasiit |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007

|
10.05.2026 19:52:46
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| 15a vana amortisatsioonikõvera lõpus olevat isendit on täiesti mõttetu võrrelda aktiivses amortisatsioonifaasis sõidukiga. |
M3 on 15-aastasena selles faasis, kus hind tõusma hakkab.
Tavalisematel autodel on 15-20 aasta vahemikus päris suur hinnalangus, seejärel langus aeglustub ja 25-30 aasta juures hakkab alles jäänud isendite hind vaikselt tõusma.
Viimasel ajal on näha olnud, et parima hinna ja omaduste suhtega ongi 20-25 aastat vanad autod. Uuemad on kallid osta ja remontida, vanematele on juba raske varuosi leida.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
10.05.2026 20:20:58
|
|
|
tartus saab lukksepatööd 45 sh km tund. väiksemates kohtades ilmselt odavamalt.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
10.05.2026 22:07:45
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| Sold OUT kirjutas: |
| Alla 800 minuarust ametlikus kohas ei saa juba 2-3a |
Mis jutt, isegi Lexusel tuleb keskmine mingi 400-450 eur kanti. Elektril on üldse mingi 225 keskmiselt, aga sinnani on aega veel. Jah, suured hooldused nagu 90kkm ja 180kkm võivad seal 800 juures olla küll, aga seda ei tee ju iga aasta. |
Rav4, isuzu d-max 2tk, corolla hybriid. Kõigil viimase aasta jooksul olnud hooldused 800-850 kanti
Läbisõidud 60-80-110-135k
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
10.05.2026 22:30:01
|
|
|
kui ma peaks oma autot lisaks vajalike kuluosade vahetamisele, mis tunduvalt odavam, ka veel hooldama, siis ma ei raatsikski autot pidada.
A veelkord, mida hooldate ja miks?
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
10.05.2026 22:34:19
|
|
|
lasin just vahetada esipüstakud, vedrud, tugilaagrid, sest 1 vedru "nägi veider välja" ja tundus, et tahab ennast lahti keerata. kuna olid alt ära , läksid amordid ka uued kuigi pole keegi kunagi ühelgi ülevaatusel öelnud, et nad ei töötaks. teine suur hooldus on mingi rihma või ketihooldus. teed seleks, et kestaks ja väldid seega mingit kallist mootoriremonti. kolmas asi on karpide ja muude uurete puhastamine ja õlitamine mingi korrosioonitõrjevahendiga..
viimased aastad olen ühel soojal suvepäeval teinud.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
10.05.2026 22:48:12
|
|
|
| Sa ise teed karpide sisemist roostetõrjet?
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
10.05.2026 22:50:38
|
|
|
kummikorgid maha, kõrrega see vuss sisse.. kõrs on umbes meeter pikk.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
10.05.2026 23:03:19
|
|
|
| Mida sa konkreetselt soovitad kasutada?
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
10.05.2026 23:12:24
|
|
|
Mis sul valikus on?
A on võtta samamoodi vuss "karbiõli" ainult neil on kõrred kaasas.
B kui sul on võimalus kasutada kompressorit siis sellel bituumenipritsil on ka voolik kaasas ja saad bituumenmastiksit ja vana mootoriõli segades ise määrde teha. Korra olen nii kaa teinud: liitrine bituumenitünn sooja vette soojenema ja mingis möllis siis neljandik vana mootoriõli hulka.
See on sooja suveilma töö, sest siis on pind kuhu sa seda lased soe. Külma metalli peale lased siis tahkub veidi liiga kiirelt.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jerry
4K külmavana

liitunud: 01.02.2003
|
10.05.2026 23:30:10
|
|
|
sellise mäkerdamisega viitsid ise tegeleda ja amorte lased vahetada
_________________ Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha |
|
| Kommentaarid: 135 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
10.05.2026 23:36:02
|
|
|
See bitumen on suht saadanast, see käib teele, mitte auto külge.
Paari, bituumenifänni autot näinud. Põhi ilus must aga reaalis polegi seal peale bituumeni enam midagi alles.
Selle all käib ju “elu” juba kiirenenud tempos edasi.
Korrosioonotõrjeks tasuks ikka kasutada materjale ja protsesse mis selleks mõeldud on.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
11.05.2026 00:07:18
|
|
|
Jerry, ja siis? selle jaoks pole peale kompressori kui sedagi mingeid eritöööriistu vaja. sobiva puhtusastmega ruumist või välikanalist piisab. amordi vahetamiseks on vaja vedrutõmmitsaid või pressi. üks polt tahtis gaasipõletit..
Etz, seda asja saab vaadata kahte moodi: kui sa tood auto kuskilt, kus ta elus pole soola näinud, võtad mingid "paremad asjad". kui sa aga tahad mingil vanal siin alustanud pillil protsesse pidurdada, kõlbab bituumen ka. sa tead, kust narmendama tahab minna ja kraabid lahtise ära. menetled mingi vahendiga enne, lased mingi krundi peale siis sinna peale pealmise kihi. see bituumen kulub aastaga üsna ära. kui tahad, et sellest tolku oleks, teed iga aasta uuesti. selle aasta talv oli üsna leebe.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
11.05.2026 00:21:22
|
|
|
| tsitaat: |
| Ära demagoogitse. Mitte kuskil sinu tekstis ei ole öeldud "MINA" aga sõiduki vanuse järgi panid kohe sildi külge - sara. Sa tõid just ise sõiduki vanuse mängu väites, et uuemal sõidukil oleks justkui nagu kõrgem amortisatsioon. Ei ole. |
Well well "mingisuguse 10a vana saraga ma ka sõita ei taha." Jah uuemal sõidukil on suurem amortisatsioon, mingist hetkest jõuab asi platoole. Aga analüüsime siis natukene seda sinu M3'e. Chatgpt arvates on 15a vanade isendite keskmine turuhind vahemikus 20-30k, uuena maksis 15a tagasi ca 70-120k+ sõltuvalt varustusest. Keskmine reaalne maksumus 70-90k. Vaatame korra auto24 ka, mis hetkel maksavad, näedsa 68k-119k, pakutakse, inflatsioon polegi väga tööd teinud siin. Nii, amortisatsioon, 60-75% 15a ei ole halb, see on ~333 eur kuus keskmiselt, samas mu eelmisel autol näiteks oli see kõigest 177 eur kuus. Siinkohal oleks muidugi paslik otsida üles need vanad postitused "kasutaja väidab". Aga see selleks. Niisiis, see 333 eur ei ole tegelikult halb, aga see on keskmiselt 15a peale, amortisatsioonikõver ei ole lineaarne ja 15a puhul on ta üsna tõenäoliselt siiski jõudnud juba mingile platoole. Ehk siin täna tõenäoliselt seda amorti enam sellisel kujul ei näe, küll aga näed hooldus ja remondiarveid. Ka ei ole amort antud auto ainukene kulu, M3'e hooldus on kallis, kui seda teha nii nagu ette nähtud. Chatgpt annab aastase hoolduse maksumuseks minimaalselt 2k, tavaline 3-5k, halva õnne korral 5-10k. Siit edasi võima igatepidi arvutada, saada summasi vahemikus 500-1000 eur, mis selle auto TEGELIK TCO on. Mul on perf masinate pidamisest lähedalt ülevaateid, mingit imet oodata ei tasu, MAKSAB ja mitte vähe. Selles mõttes on elekter tõesti hea, et perf tuleb igapäevaselt odavamalt kätte küll.
| tsitaat: |
Rav4, isuzu d-max 2tk, corolla hybriid. Kõigil viimase aasta jooksul olnud hooldused 800-850 kanti
|
Ja mitu tuhat km selle aasta jooksul läbi sõideti ? Hooldused on toyotadel iga 15kkm takka, ei tahaks seda 800 mitte uskuda 15k peale, ilmselt 2x tegid selle raha eest hooldust aastas või siis läks mingi kuluosa vahetusse, näiteks pidurikettad-klotsid. Või sa tahad väita, et Corolla on kallm hooldada, kui Lexus UX, vaevalt küll.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
11.05.2026 02:14:24
|
|
|
Meeldib vaielda? Mul reaalsed arved. Mingeid juppide vahetust pole. Okei, yhel autol oli kondi täitmine mingi 80 eur sellest.
Amservi arved ongi enamus read kus midagi vaadatakse ja kontrollitaksee. Halenaljakas muidugi, uus jooks rehve on all aga "rehvide pragunemise kontroll", sest auto on ju 11a vana - seega rehvid ju sama vanad.
Jah, pelgalt õli ja filtrite vahetuse saab ehk 500 euroga
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
11.05.2026 04:08:54
|
|
|
Miks peaks üldse esinduses käima, võib ka mujal teha...
| maty kirjutas: |
Paar päeva tagasi viisin Audi A4 2010 hooldusesse, 123 euri läks maksma. Mootoriõli ja kõik filtrid.
Spoiler 
|
_________________ HV kasutajatele suunatud Discordi server |
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
11.05.2026 07:03:03
|
|
|
| Sest ühele meeldib kuse sees sõita ja teisele parem elu
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
11.05.2026 07:17:32
|
|
|
maty, jah, #äraolevaene ja pärast oled süüdi ka, et vähe raha maksid.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
11.05.2026 07:22:43
|
|
|
| Sul on selline vaese mõtlemine et kõik peab kuidagi rahas väljenduma. Ära ise ka ole siis kui teisi õpetama tuled. Soodsamate asjade/kohtade otsimine on ka juba ajakulu
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
11.05.2026 07:27:50
|
|
|
Jahh, kui aeg kaotsi läheb, siis ei saa nii palju HVFis sitta ajada
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
11.05.2026 07:46:02
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| Sul on selline vaese mõtlemine et kõik peab kuidagi rahas väljenduma. Ära ise ka ole siis kui teisi õpetama tuled. Soodsamate asjade/kohtade otsimine on ka juba ajakulu |
tannu, pane see "asi" siin nüüd kinni. arvamusliider on rääkinud.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
11.05.2026 08:15:52
|
|
|
| Kas vana mootori õli happeline pole?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
udumees
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.11.2001
|
11.05.2026 09:05:45
|
|
|
| Sold OUT kirjutas: |
Meeldib vaielda? Mul reaalsed arved. Mingeid juppide vahetust pole. Okei, yhel autol oli kondi täitmine mingi 80 eur sellest.
Amservi arved ongi enamus read kus midagi vaadatakse ja kontrollitaksee. Halenaljakas muidugi, uus jooks rehve on all aga "rehvide pragunemise kontroll", sest auto on ju 11a vana - seega rehvid ju sama vanad.
Jah, pelgalt õli ja filtrite vahetuse saab ehk 500 euroga |
Peugeot 5008 viimane korraline hooldus aasta alguses margiesinduses (kuna garantii veel peal): 308.00 EUR. Enamus hooldusi sinna kanti olnud.
Välja arvatud 5. aasta hooldus eelmine aasta. Hoiatati juba üleeelmine aasta ka ette, et 5. aastal kallis hooldus tulemas, tehas mingi suurema hunniku kontrolle või midagi ette näinud tollel puhul. Oli mälu järgi isegi üle 600€ see 5. aasta anomaalia.
Edit: Mini oma oli eelmine 213,52EUR (mittteesindus) aga hoiatati, et selle aasta oma tuleb kallim kuna BMW on selleks korraks pidurvedeliku vahetuse ette näinud...
_________________ "My doctor says that I have a malformed public-duty gland and a natural deficiency in moral fibre, and that I am therefore excused from saving Universes." - Ford Prefect
viimati muutis udumees 11.05.2026 09:14:11, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
11.05.2026 11:05:20
|
|
|
| Siin peaks kohe küsitluse tegema, et mitu protsenti kuusissetulekust läheb auto peale, ega muidu selgust ei saa.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
11.05.2026 11:08:06
|
|
|
Okei, leidsin väiksemad arved ka. Kõige väiksem 470, kõige suurem 853. Nende hulgas 35k, 60k, 80k, 110k hooldused
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
11.05.2026 11:12:41
|
|
|
Ma pole kunagi midagi hooldanud. Sellest rahast elatungi.
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
11.05.2026 11:42:30
|
|
|
hooldus: tegevused mis peaksid järgnevaks periooodiks tagama ette vaatavalt töökorra. õlivahetus, rihma/ketivahetus/.. jne. auto sõidab remondikotta.
remont: likvideeritakse mingi kasutusest tekkinud/ilmnenud viga kas detaili purunemise või loomuliku kulumise käigus. pragu esiklaasis, mittetöötav tuli, käigukast..
selle definitsiooni järgi ma eelmise pooleteise aasta jooksul autot ei remontinud. õlivahetused vaid. aku vahetasin.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
11.05.2026 12:31:45
|
|
|
Njh, mul oli viimane hooldus 93€
Esinduses
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
udumees
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.11.2001
|
11.05.2026 13:29:47
|
|
|
Kusjuues paljudes korralikse autosaitides on üleavaate juures ka eeldatavad hoolduskulud. Mul tuttav ka rääkis kui autot otsin, et teen sulle autole hea hinna eeldusel, et tulevikus meiel hoolduses käid. Sealt pidi põhikasum tulema
Eks siis erinevatel markidel on erinev, et kui suur kasum seal hoolduses võetakse.
_________________ "My doctor says that I have a malformed public-duty gland and a natural deficiency in moral fibre, and that I am therefore excused from saving Universes." - Ford Prefect |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
11.05.2026 14:11:27
|
|
|
jah. A osad, OE õlid.. mingid garantiitingimused.. ja ongi teada ju mis läbisõidu juures miski maksab. igaugu "arvutuskäike " on.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
11.05.2026 14:40:28
|
|
|
| udumees kirjutas: |
Kusjuues paljudes korralikse autosaitides on üleavaate juures ka eeldatavad hoolduskulud. Mul tuttav ka rääkis kui autot otsin, et teen sulle autole hea hinna eeldusel, et tulevikus meiel hoolduses käid. Sealt pidi põhikasum tulema
Eks siis erinevatel markidel on erinev, et kui suur kasum seal hoolduses võetakse.  |
Ma olen alati saanud autoga ostes kaasa hoolduste tabeli kuni läbisõiduni 180kkm koos maksumustega. Praegusel autol tuleb kõige kallim hooldus 10a pärast, aku jahutusvedeliku vahetus ~1k. Mina olen esinduse külge locked in 10a garantii tõttu, aga see ei ole probleem, sest sellega on arvestatud ja käib auto omamiskulude juurde. Kui hammas ei hakka, tuleb valida odavam auto, nii lihtne see ongi.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
11.05.2026 14:47:00
|
|
|
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
11.05.2026 14:54:07
|
|
|
Krt, ma polegi oma aku vedeliku veel vahetanud
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renx09
HV Guru

liitunud: 28.09.2004
|
11.05.2026 15:01:25
|
|
|
tule ma teen tonni eest ära
_________________ !! |
|
| Kommentaarid: 315 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
252 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|