Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused erinevate õnnetuste ja maailma konfliktikollete teemal vol. 2 (Venemaa agressioon ja Vene-Ukraina sõda) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 344, 345, 346 ... 354, 355, 356  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2026 19:52:30 vasta tsitaadiga

Iraani uudisteagentuur Irna teatab, et tekst toimetati Pakistanisse neljapäeva õhtul. Pole selge, mida ettepanek sisaldab. Trumpi sõnul ei saa ta Iraani nõudmisi heaks kiita.
Trumpi sõnul on USA-l Iraaniga lahendamiseks kaks võimalust.
„Kas me läheme ja lihtsalt pommime nad tükkideks ja viime nad lõplikult lõpule või proovime tehingut sõlmida? Need on valikud,“ ütles Trump.
Kui ajakirjanik küsis presidendilt, kas ta tahab Iraani pommitada, vastas ta:
- Eelistan seda vältida.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2026 22:10:13 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Trumpi turvamehed tulistasid üksteist seal vist, piinlik tunnistada.
tsitaat:
Court filing omits claim Allen shot Secret Service officer, contrasting with earlier official statements
Security footage reviewed by Washington Post shows no evidence Allen fired at officers
Source of officer's gunshot wound remains unclear

https://www.reuters.com/legal/government/legal-filing-raises-questions-about-who-shot-secret-service-officer-press-dinner-2026-04-29/

Trump, Secret Service director say agent was not shot by friendly fire at WHCA dinner
https://thehill.com/homenews/administration/5859319-trump-secret-service-agent-shot-friendly-fire-whcd-shooting/
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2026 11:07:09 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Ukrainal oli 159 laeva, mis on nüüd vee all?

Millal see dementne vanainimene ära viiakse icon_neutral.gif


Ta ajas Ukraina ja Iraani sassi.

Noh, tiblad ründavad Ukrainat ja usa Iraani. Mutiniga räägib ta igapäevaselt. Kõige stabiilsemal keenjusel sulabki kogu maailm peldikupotil säutsudes üheks suureks ajupeeretuseks kokku.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2026 11:18:29 vasta tsitaadiga

Head küsimused, Pentagoni luureandmete jagamisest Ukrainaga.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 03.05.2026 00:52:01 vasta tsitaadiga

Tagesspiegel kirjutab: Exclusively From the deployment protocol in the blackout: When Berlin became dark, people fought for their lives
https://www.tagesspiegel.de/podcasts/blackout/aus-dem-einsatzprotokoll-im-blackout-als-berlin-dunkel-wurde-kampften-menschen-um-ihr-leben-15531892.html

The attack on the Berlin power grid mainly hit the elderly and the weak. The Tagesspiegel has the complete protocol of the Berlin fire department. It reads dramatically.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2026 01:34:25 vasta tsitaadiga

Parema kvaliteediga.


Link
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2026 02:40:47 vasta tsitaadiga

https://x.com/Maks_NAFO_FELLA/status/2050610822737547653

tsitaat:
😳No peace agreement with the Russian Federation is possible without the consent of the Ukrainian side, — Fico

He also stated that the country supports Ukraine's desire to join the EU.

‼️ It is currently unknown what caused the change in Fico's rhetoric towards Ukraine.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2026 05:54:53 vasta tsitaadiga

SKG, mis seal toimus, mis sündmus?
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2026 07:30:48 vasta tsitaadiga

Öösel tuli Võrumaale hoiatussõnum. Uudistes ei tundu miskit olevat. Polnud vist midagi olulist.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2026 07:47:10 vasta tsitaadiga

Betamax, https://www.err.ee/1610012899/vorumaal-said-inimesed-drooniohu-hoiatuse

Väidetavalt tegi Leningradi õhutõrje head tööd icon_lol.gif Lasti 35 drooni alla.

Üks teine uudis - "Õhutõrjejõud hävitasid Leningradi oblastis 51 mehitamata lennumasinat," kirjutas ta pühapäeval Vene riiklikus sõnumirakenduses Max.


Natukene veel ja tehnikata tiblaparaad pannakse "halva ilma" tõttu pausile thumbs_up.gif icon_biggrin.gif


Permis Wagnerite mälestusüritus ka suitsusambas thumbs_up.gif
https://x.com/Archer83Able/status/2050326347617017987

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2026 10:53:38 vasta tsitaadiga

Ah, riigimeedia ununes täiesti.
Kagus droonioht, Tallinnas patseerib karu. Kusagil turvaline ka on enam? icon_neutral.gif

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2026 11:20:46 vasta tsitaadiga

Kahtlustatakse, et droon rikkus Virolahtis Soome õhuruumi, Ukraina ründas varahommikul Venemaal Koivisto naftasadamat.
Õhuvägi täheldas pühapäeva varahommikul Virolahti piirkonnas Venemaa piiri lähedal drooni lendamas. Drooni mudelit ega päritolu pole veel kindlaks tehtud, öeldi avalduses.
https://www.hs.fi/suomi/art-2000011982116.html

Narva icon_eek.gif
https://www.facebook.com/reel/1305652208179039
Muidugi kommentaarid thumbs_down.gif


viimati muutis Oisu. 03.05.2026 17:03:53, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2026 11:34:14 vasta tsitaadiga

Kas need droonid on esilaternaga, nagu mootorrattad? icon_razz.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2026 01:44:43 vasta tsitaadiga

tsitaat:

tsitaat:
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007




sõnum 04.05.2026 08:02:14 vasta tsitaadiga

In Uno that means you are losing.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2026 12:06:07 vasta tsitaadiga

oranz on rääkinud icon_lol.gif
Ainuke "tanker" mis on läbinud Hormuzi väina peale oranzi rääkimist icon_lol.gif
https://www.marinetraffic.com/en/ais/home/centerx:56.0/centery:26.2/zoom:9

Eile rünnati kahte laeva.
https://www.ukmto.org/recent-incidents#9d0a7f5f-55bc-4855-b904-f283c3aa2773
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 04.05.2026 13:44:21 vasta tsitaadiga

Moskva kesklinnas tabas kõrghoonet droon
https://www.err.ee/1610013388/moskva-kesklinnas-tabas-korghoonet-droon

Kas äkki mingi järjekordne "false flag" attack. Sarnane selle haleda variandiga, mis 2023 Kremlis vastu katust lendas:

"Date: 3 May 2023,
Event: Two small explosive drones were reported to have flown into the Kremlin area; one exploded close to or on the roof/dome, near a flagpole, causing a minor fire."

Oli tol ajal hea ettekääne paraadi lahjendada ja hulgaliselt õhukaitset piirkonda vedada. Tänane uudis on täpselt samasse auku.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janar!
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2026 16:01:28 vasta tsitaadiga

Zelenskõi: Ukraina droonid võivad 9. mail lennata Moskva kohal

President Zelenskõi ütles Euroopa poliitilise ühenduse tippkohtumisel Armeenias Jerevanis, et Ukraina droonid võivad 9. mai paraadi ajal lennata Moskva kohal.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2026 16:15:48 vasta tsitaadiga

Janar! kirjutas:
Zelenskõi: Ukraina droonid võivad 9. mail lennata Moskva kohal

President Zelenskõi ütles Euroopa poliitilise ühenduse tippkohtumisel Armeenias Jerevanis, et Ukraina droonid võivad 9. mai paraadi ajal lennata Moskva kohal.


Taktikaliselt oleks neil kasulik nii öelda ja suur osa õhutõrjest viiakse Moskva lähedale.... ja siis hoopis kuskil mujal midagi rünnata.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 04.05.2026 16:27:01 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Janar! kirjutas:
Zelenskõi: Ukraina droonid võivad 9. mail lennata Moskva kohal

President Zelenskõi ütles Euroopa poliitilise ühenduse tippkohtumisel Armeenias Jerevanis, et Ukraina droonid võivad 9. mai paraadi ajal lennata Moskva kohal.


Taktikaliselt oleks neil kasulik nii öelda ja suur osa õhutõrjest viiakse Moskva lähedale.... ja siis hoopis kuskil mujal midagi rünnata.


Mulle näib, et küsimus on pigem selles, kes kontrollib narratiivi.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2026 19:23:48 vasta tsitaadiga

link :: UAE 'intercepts Iranian missiles

tsitaat:
The United Arab Emirates says it has intercepted three Iranian missiles, while a drone started a fire at a petrol plant.


https://www.wsj.com/world/middle-east/iran-defies-trump-and-tightens-its-grip-on-hormuz-01a4e32b

tsitaat:
A residential building in northern Oman has been "targeted", causing injuries and damage - state TV
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2026 19:31:04 vasta tsitaadiga

Hakkab vist kärisema see vaherahulaadne toode

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2026 20:33:03 vasta tsitaadiga

tsitaat:

...


https://www.delfi.ee/artikkel/120573066/leipzigis-soitis-auto-rahva-sekka-vahemalt-kaks-inimest-hukkus-veel-kumned-said-viga

tsitaat:
Saksamaa idaosas Leipzigis hukkus esmaspäeva pärastlõunal vähemalt kaks ja sai vigastada veel 22 inimest, kui auto sõitis kesklinnas rahva sekka, teatasid kohalikud võimud.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2026 20:44:22 vasta tsitaadiga

Neöjapäeval tuleb jälle paak täis võtta.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2026 21:31:58 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Neöjapäeval tuleb jälle paak täis võtta.

Hiljaks oled jäänud
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2026 22:54:41 vasta tsitaadiga

400km range autos, tuleb proovida, et mida see eco nupp teeb....
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2026 23:04:06 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2026 23:05:04 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2026 02:06:36 vasta tsitaadiga

Hehe thumbs_up.gif
tsitaat:
As of today, there has been no official appeal to Ukraine regarding the modality of a cessation of hostilities that is being claimed on Russian social media. We believe that human life is far more valuable than any anniversary “celebration”. In this regard, we are announcing a ceasefire regime starting at 00:00 on the night of May 5–6. In the time left until that moment, it is realistic to ensure that silence takes effect. We will act reciprocally starting from that moment. It is time for Russian leaders to take real steps to end their war, especially since Russia’s Defense Ministry believes it cannot hold a parade in Moscow without Ukraine’s goodwill.

https://x.com/ZelenskyyUa/status/2051372128637800760


--
From the Shannon to Siberia: How alumina from a Limerick refinery enters Russia’s weapons supply chain

Alumina made in Aughinish is exported to smelters that sell aluminium to a trader supplying Russian arms manufacturers

https://www.irishtimes.com/world/europe/2026/03/24/from-the-shannon-to-siberia-how-alumina-from-a-limerick-refinery-enters-russias-weapons-supply-chain/

thumbs_down.gif okse.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2026 10:12:41 vasta tsitaadiga

link :: Sudan accuses UAE and Ethiopia of involvement in Khartoum airport drone strikes

tsitaat:
The accusations follow a series of aerial attacks on Monday that targeted the capital’s main airport, residential districts, and several military installations, including the Signal Corps base in Khartoum North and the al-Markhiyat training centre in Omdurman.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2026 16:23:40 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1610014168/ukraina-noustus-venemaa-pakutud-9-mai-relvarahuga
Huvitav kes ja mida kuskil tagatubades kokku leppisid, et Ukraina nõus oli.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2026 16:26:35 vasta tsitaadiga

Midagi ei lepitud, tiblad juba rikkusid.

https://www.theguardian.com/world/2026/may/05/zelenskyy-russia-parade-truce-poltava-attack
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2026 17:51:21 vasta tsitaadiga

https://www.facebook.com/share/r/1EBjagm7f4/
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2026 18:24:30 vasta tsitaadiga

Flamingo paneb hea litri
https://x.com/visegrad24/status/2051571745908261157?s=20

_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2026 22:00:37 vasta tsitaadiga

Ukraina: enne relvarahu sõlmimist toimunud mitmes Venemaa rünnakus hukkus 26 inimest.
Teisipäeval hukkus Ukrainas toimunud mitmetes Venemaa rünnakutes vähemalt 26 inimest, neist kaksteist ühes selle aasta seni surmavaimatest üksikrünnakutest.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2026 02:52:05 vasta tsitaadiga

tsitaat:
clown.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2026 08:35:41 vasta tsitaadiga

Venkud ründasid öösel shahedidega. Ukraina loobub 9 . mai vaherahust
https://x.com/nexta_tv/status/2051888646630826081?s=20

_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 06.05.2026 09:09:05 vasta tsitaadiga

Kui see tõsi on, et Ukraina loobub vaherahust, siis mida see tähendab Moskva jaoks? Veavad kogu oma allesjäänud õhutõrje võimekuse paraadi ajaks kohale ja jätavad kõik muud haavatavad kohad kaitseta? Kusjuures õhutõrje transpordile ja uues kohas ülesseadmisele kulub vast samuti päev või kaks. See on ju ideaalne võimalus Ukrainal rünnata kõike muud. Eeldusel, et Ukrainal on ründerelvade piisav reserv, et need siis näiteks 8. Mai öösel teele saata, et hommikul paraadi ajal kaugelenähtavad suitsusambad juba püsti oleksid.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 06.05.2026 09:28:42 vasta tsitaadiga

Tibla tegi mida arvata oli, aga see ka Ukraina miski suuremaga vastata saab on iseasi teema. Neid droone saab küllaga teele panna, aga suuremaid pigem lastakse ju kohe teele kui asi valmis. Eks suuremas koguses saab vastata alles siis kui see Inglismaa/Taani tootmine käima läheb.
Kuuldavasti pakuti ju Eestile ka litsentsi (Pevkur isegi kires sellest), aga ka sellega pole vist kuskile jõutud thumbs_down.gif
Võeti hoopis türklaste lollus...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2026 13:14:32 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Võeti hoopis türklaste lollus...
Välisfirma teeb Eestisse investeeringu, 1000 töökohta Ida-Virumaale, meile tekib moona tootmise võimekus ja tegemist on lollusega? Jah, seda moona, mida seal toodetakse, Eesti otseselt ei kasuta, aga töökohad ja raha tuleb ikkagi meile, võimekus ikkagi tekib, et tulevikus ka muud moona vajadusel tootma hakata.

Kõikide nende mustmiljonite Euroopa roherahadega ei suudetud ligilähedaseltki sama palju töökohti Ida-Virumaale luua.

_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 06.05.2026 13:15:58 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Magic kirjutas:
Võeti hoopis türklaste lollus...
Välisfirma teeb Eestisse investeeringu, 1000 töökohta Ida-Virumaale, meile tekib moona tootmise võimekus ja tegemist on lollusega? Jah, seda moona, mida seal toodetakse, Eesti otseselt ei kasuta, aga töökohad ja raha tuleb ikkagi meile, võimekus ikkagi tekib, et tulevikus ka muud moona vajadusel tootma hakata.

Kõikide nende mustmiljonite Euroopa roherahadega ei suudetud ligilähedaseltki sama palju töökohti Ida-Virumaale luua.

Praegu jagatud info alusel ei teki võimalust, et tulevikus toodetaks moona mis sobib EKV-le.

_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2026 13:21:50 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
sakinaga kirjutas:
Magic kirjutas:
Võeti hoopis türklaste lollus...
Välisfirma teeb Eestisse investeeringu, 1000 töökohta Ida-Virumaale, meile tekib moona tootmise võimekus ja tegemist on lollusega? Jah, seda moona, mida seal toodetakse, Eesti otseselt ei kasuta, aga töökohad ja raha tuleb ikkagi meile, võimekus ikkagi tekib, et tulevikus ka muud moona vajadusel tootma hakata.

Kõikide nende mustmiljonite Euroopa roherahadega ei suudetud ligilähedaseltki sama palju töökohti Ida-Virumaale luua.

Praegu jagatud info alusel ei teki võimalust, et tulevikus toodetaks moona mis sobib EKV-le.
Päris kindlasti on lihtsam olemasolevat tehast ja kaasnevat infrat ümber kohandada kui nullist uut ehitada. Kui palju ümber oleks vaja muuta, on teadmata, jah.

Igatahes kõva ekspordiettevõte 1000 töötajaga, mida võiks hing veel ihaldada.

_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 06.05.2026 13:23:35 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
ref kirjutas:
sakinaga kirjutas:
Magic kirjutas:
Võeti hoopis türklaste lollus...
Välisfirma teeb Eestisse investeeringu, 1000 töökohta Ida-Virumaale, meile tekib moona tootmise võimekus ja tegemist on lollusega? Jah, seda moona, mida seal toodetakse, Eesti otseselt ei kasuta, aga töökohad ja raha tuleb ikkagi meile, võimekus ikkagi tekib, et tulevikus ka muud moona vajadusel tootma hakata.

Kõikide nende mustmiljonite Euroopa roherahadega ei suudetud ligilähedaseltki sama palju töökohti Ida-Virumaale luua.

Praegu jagatud info alusel ei teki võimalust, et tulevikus toodetaks moona mis sobib EKV-le.
Päris kindlasti on lihtsam olemasolevat tehast ja kaasnevat infrat ümber kohandada kui nullist uut ehitada. Kui palju ümber oleks vaja muuta, on teadmata, jah.

Igatahes kõva ekspordiettevõte 1000 töötajaga, mida võiks hing veel ihaldada.
otsisin aga ei leidnud artiklit üles, kus ajakirjanik väitis, et sortimendi laiendamisest tulevikus oli türklastega juttu
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 06.05.2026 13:32:02 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
sakinaga kirjutas:
ref kirjutas:
sakinaga kirjutas:
Magic kirjutas:
Võeti hoopis türklaste lollus...
Välisfirma teeb Eestisse investeeringu, 1000 töökohta Ida-Virumaale, meile tekib moona tootmise võimekus ja tegemist on lollusega? Jah, seda moona, mida seal toodetakse, Eesti otseselt ei kasuta, aga töökohad ja raha tuleb ikkagi meile, võimekus ikkagi tekib, et tulevikus ka muud moona vajadusel tootma hakata.

Kõikide nende mustmiljonite Euroopa roherahadega ei suudetud ligilähedaseltki sama palju töökohti Ida-Virumaale luua.

Praegu jagatud info alusel ei teki võimalust, et tulevikus toodetaks moona mis sobib EKV-le.
Päris kindlasti on lihtsam olemasolevat tehast ja kaasnevat infrat ümber kohandada kui nullist uut ehitada. Kui palju ümber oleks vaja muuta, on teadmata, jah.

Igatahes kõva ekspordiettevõte 1000 töötajaga, mida võiks hing veel ihaldada.
otsisin aga ei leidnud artiklit üles, kus ajakirjanik väitis, et sortimendi laiendamisest tulevikus oli türklastega juttu

https://www.postimees.ee/8462673/kaitseinvesteeringute-keskus-torjub-kriitikat-turgi-moonatehase-kohta - pmst RKIK, kel omal huvid, ütleb, et saab ja väidab, et isik kes ütles, et ei saa lobistab BAE-le https://arvamus.postimees.ee/8460822/tonis-arro-hakkame-tootma-moona-varssavi-paktile.

Arvestades, et RKIK saatis Rheinmetalli pikalt (https://www.aripaev.ee/uudised/2025/09/27/tuntud-saksa-borsifirma-tahtis-eestisse-rajada-laskemoonatehast) aga samas lätlastele samad tingimused sobisid (... vähemusosalus, ostukohustus ja konkreetselt 155mm moon millest on pikalt nappus olnud), siis ma RKIKi väiteid, et jubedalt lihtne on nii tõsiselt ei võtaks.

_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2026 13:57:57 vasta tsitaadiga

Ilmselgelt ei tea me kõiki kokkulepitud punkte, samas kahtlen et türklased suudaksid samal heal tasemel laskemoona (jutt käib vist 155mm ennekõike) toota kui Rheinmetal. Kas on ka selge mida nad täpselt siin tootma hakkavad?
Kui ma nüüd õigesti olen aru saanud siis eelistati ARCA-t Rheinmetallile, kuna türklased pakkusid kiiremat lahendust ja võtsid kogu rahalise riski enda kanda.
Türklased vist seda kõige kaugemale lendavat 155mm laskemoona ei tooda eusa_think.gif

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 06.05.2026 14:07:27 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
Ilmselgelt ei tea me kõiki kokkulepitud punkte, samas kahtlen et türklased suudaksid samal heal tasemel laskemoona (jutt käib vist 155mm ennekõike) toota kui Rheinmetal. Kas on ka selge mida nad täpselt siin tootma hakkavad?
Kui ma nüüd õigesti olen aru saanud siis eelistati ARCA-t Rheinmetallile, kuna türklased pakkusid kiiremat lahendust ja võtsid kogu rahalise riski enda kanda.

https://www.err.ee/1610002216/suure-mursutehase-pohja-kiviolisse-ehitab-turgi-ettevote väitel 155mm suurtükimoon (sellele on meil ehk kasutust), 122mm rakette (mida NATO ei kasuta) ja "erineva kaliibriga miinipildujamoona". Väidetavalt kehvema ulatusega kui see mis meil relvastuses, kui väide paika peab siis suhtkoht kasutu. Peaks peamiselt 155mm moon olema mille osas on "eestil võimalus seda soetada" (mitte, et EKV jaoks, ehk, et RKIK/EKV ei suuna tootmist vaid ARCA prioritiseerib - noh, mingi piirini OK, vaba turg ja asjad).

155mm moona on türklased jänkidele mingites kogustes tootnud (kiire guugel annab ~160k), samas kui eelmine kevad tootjad uudistamas käisid olid nende hulgas ka korealaste Poongsan ja muidugi eelpool mainitud Rheinmetal. BAE-d ja Nammo-t ei hakka mainimagi.

Tõenäoliselt poleks suuremat häda kui konkreetsel Türgi ettevõttel erinevaid probleeme poleks - asutaja seadusega pahuksis (altkäemaksud, väidetavalt), võrdlemisi uus ettevõte, sidemed sudaani mässulistega, huvitavad viisid kuidas omale tootmismaa osteti turuhinnast odavamalt jne... Arvestades strateegilist tähtsust - äkki oleks kuidagi ikkagi andnud lepingupartnerite tausta paremini uurida?

_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2026 14:23:04 vasta tsitaadiga

No kui on ette teada, et alkäemaksu saab, siis on ju asjal rohkem jumet icon_lol.gif
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 06.05.2026 14:51:16 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2026 16:32:06 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:
Kui see tõsi on, et Ukraina loobub vaherahust, siis mida see tähendab Moskva jaoks? Veavad kogu oma allesjäänud õhutõrje võimekuse paraadi ajaks kohale ja jätavad kõik muud haavatavad kohad kaitseta? Kusjuures õhutõrje transpordile ja uues kohas ülesseadmisele kulub vast samuti päev või kaks. See on ju ideaalne võimalus Ukrainal rünnata kõike muud. Eeldusel, et Ukrainal on ründerelvade piisav reserv, et need siis näiteks 8. Mai öösel teele saata, et hommikul paraadi ajal kaugelenähtavad suitsusambad juba püsti oleksid.


Kusjuures kui piisavalt luureinfot on, siis kõige nutikam oleks vist rünnata seda sama õhutõrjet sel ajal kui seda transporditakse. Transpordi ajal see ilmselt aktiivne ei ole.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2026 16:54:35 vasta tsitaadiga

Korsten on püsti ja terve icon_razz.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused erinevate õnnetuste ja maailma konfliktikollete teemal vol. 2 (Venemaa agressioon ja Vene-Ukraina sõda) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 344, 345, 346 ... 354, 355, 356  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.