|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
19.04.2026 09:06:13
|
|
|
Kaunis, mul hetkel pole vaja.
Olemasolevasse elukohta ühist ala rajada, vedamaks õue kaabeldust (maa all) parkimiskohtadele ja laadimisjaamad, seda kogu ühistu pole nõus kinni taguma, et paaril inimesel oleks mugav.
Valmivas uusarenduses on eraldi korrus valmidusega (veetud kaablid ja ühenda lihtsalt ära), kuid lõpptulem jaamale + ühendamine anti mõista esialgu (eelmise aasta lõpp), et ca 1500€ (oli ka mälu järgi Alexela). Peabki seda teemat edasi ajama, et mis seal hetkel laual on ja mis võimalusi kokku lubavad.
Ehk see 1100€ ei päde, kus vaja teha projekt, kaevata, kaabeldus, ühendamised, jaamad "nutireleed", olemasoleva kilbi ümber tegemine, audit, kinnitamine.
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
19.04.2026 10:14:34
|
|
|
Mitte keegi ei tea suvalise lahenduse hinda seni kuni pole tehtud pakkumist/projekti.
83 korteriga ühistus kulus algusest lõpuni kaks aastat projektile, kõik koosolekud jms sissearvatud.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
19.04.2026 10:20:13
|
|
|
2 aastat kõlab nii lihtsalt, teeme lihtsalt ära Konkreetne näide kui keeruline see värk on
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
19.04.2026 13:58:03
|
|
|
Kui 83 korteriga KÜ midagi ei tee siis ei juhtu ka midagi.
2a = esimesest koosoleku teemapüstitusest kuni saba seinas.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
19.04.2026 16:19:18
|
|
|
Kortermaja renoveerimine on veel keerulisem. Juba 15a jauratakse, selle ajaga on jõutud ära vahetada veetorud
Üldiselt võttes ,v õtab kaua võtab aga kui vähemalt ette võtta ja ära teha siis on tehtud. Ega see suhtumine, et keeruline ja jätame sinnapaika asja just odavamaks ei muuda ning 5-10a hiljem jõutakse ringiga tagasi "oleks ikka võinud omal ajal ära teha"
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M8T0
HV Guru
liitunud: 24.11.2001
|
19.04.2026 18:43:57
|
|
|
Ei tasu peldikus elada pm 😀 aga ei pull - elektriautost siin teemas 99% ajast ei räägita. Mõttetu saab - ei saa - saab küll soigumine kuust kuusse.
Kõige pullim, et oleks nagu it ja tehnika foorum aga enamik sõnavõtjaid kasutaks nagu arvelauda ja kettatelefoni. Kahju.
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004

|
19.04.2026 21:29:59
|
|
|
| Kusagil eestis on mingi muu elektrauto huviliste foorum ka olemas?
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M8T0
HV Guru
liitunud: 24.11.2001
|
19.04.2026 22:03:58
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| Kusagil eestis on mingi muu elektrauto huviliste foorum ka olemas? |
Ei tea. Foorumid väljasurev toode niivõinaa - vananeb koos allesjäänud kasutajaskonnaga. Fb grupp on veidi informatiivne küll kuna kõikide uudistega ei jõuaks ise niisama kursus olla aga 75% kommentaaridest on trollid või pooletoobised maakad kes ei jaga ööd ega mütsi. Ühine nimetaja on see, et mittekasutajad üritsvad kasutajatele selgeks teha kui halb ja võimatu see ikka on 😀 asi on ikka vastupidi - tal on suht samas hinnas auto mille sõidu ja omamiskulu on suurem ning jõudlus igatpidi väiksem. Et siis milleks.
See pealesurumise teema on huumor. Pole mul sooja ega külma kas naaber sõidab oma diisliga või mitte aga tal pole mõtet ka rääkima tulla kui halb on mul ikka seda igatpidi minujaoks paremat toodet kasutada. Kuna kahetonnist haagist kusemata Poola pole vaja tirida siis ei oska ka ühtegi negatiivset külge isegi välja tuua.
viimati muutis M8T0 19.04.2026 22:05:24, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M8T0
HV Guru
liitunud: 24.11.2001
|
19.04.2026 22:23:29
|
|
|
Entukas on veider termin. Umbes nagu kinnisilmi fännaks võrdlusmomenti jms omamata. Mul on olnud bens, diisel, hübriid, cng, lpg ja ev autosi. Ma sõidaks millegi muuga kui see oleks odavam-kiirem-veel parema techiga. No hetkel ei mõtle välja mis oleks. Puuduseid on muidugi. Universaalkere valik väga piiratud ja väga raske haagise tirimine teeb sõiduulatuse väga väikeseks - samas meiemõistes järgmisesse riiki jõuaks ikka. Enamik pole iialgi haagist vedanudki.ev suurem mass ajab lubadel haagise massi kiiremini lõhki ka. Minu oma lubab tonni vedada milleks piisab ka B katist. Paljudel millel 1.5t lubatud aga peab juba BE poole vaatama. Äärmisel juhul b96. Model y näiteks ca 2520kg täismass ja lubatud 1.5t haagis. Ilma b96 seda aga ei saa tirida.
Mitte , et väga puudust tulleks. Olen suht täpselt miljon km sõitnud ja haagis on 6 korda küljes olnud. Kerghaagis mida pole väga umbetäis vaja täita olnudki. Kuuest korrast 3 on praeguse EVga.
Mul järgmine kuu saab 2 aastat praeguse EV omamist täis. Ostsin 3a vana ja 60k ls kasutatuna. Hetkel siis 5a ja 130k ls ees. Ei oska millegi üle kurta. Iga päev sõidab ja töötab. Koos tiluliluga seinast on see 70000km hind ca 2700eur fix paketiga. 1.5 aastat pole üldse mitte midagi teinud - isegi rehvid samad. Alguses sai nipenäpet üöe lastud teha ja ka soomes esindises käidud tagasikutsumise ning garantiiga.
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
19.04.2026 23:51:18
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
Krdi kooner firma see on kus käib üle jõu mõningate mingi 500€ maksvate laadijate ostmine ja selleasemel pannakse "notsud", et ah ühendage kuidagi auto sinna Mis veel, arvestus käib ka sedasi, et paned paberile kirja mitu h päevas laadisid ning siis arvutatakse välja palju lõpuks maksma peab? |
Et siis kahe korruse parkimismaja korruse jagu päris laadijaid on koonerdamine ? Notsud olid lisaks hübriidide jaoks, et need kiiremaid laadijaid ei hõivaks. Kuna aga tasuta laadimine lõpetati ära, laadijad läksid energiamüüja halduse alla, siis jäidki notsud vooluta. Siit pidevalt läbikäinud teema, et "igale parkimiskohale" notsu ja elu on lill. Ei ole lill, kui keegi peab selle eest maksma ka hakkama. Kui ettevõte pakub oma töötajatele "tasuta" laadimist, siis muuseas, see tegevus on maksustatav erisoodustusmaksuga.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M8T0
HV Guru
liitunud: 24.11.2001
|
20.04.2026 14:42:09
|
|
|
Ignitis katsetab Nordi Pooli baasil + marginal hinnastamist kiirlaadijates. Vilde Maximas hetkel 14s hinnaks.
Nädalaga olen 650km sõit 96kwh eest mis teeks siis 5% laadimiskaoga komakoht üle 14euro sealt avalikust laadijast.
Alla 2.2eur sajale.
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
20.04.2026 14:55:09
|
|
|
| Päris koomiline oleks, kui laadimissabad tekiksid odava hinna tõttu. Ma olen täheldanud, et ringisõitmise asemel tööd teha on tulusam, kui odava elektri pealt säästa.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M8T0
HV Guru
liitunud: 24.11.2001
|
20.04.2026 15:02:23
|
|
|
Ma usub, et täiesti kindlalt mingilmääral tekivad kui kiirus hea ja asukoht okei.
Balti jaama SC oli ka nädalake tasuta avamise puhul ning äpis oli koguaeg "wait time xx minutes" ees.
Eleport varasemalt tegi jaanipäeva ajal ka tasuta kampaaniat siis roccas oli omajagu rahvast kohal.
Mind ei pane 3s odavam hind spets kuskile minema - küll aga ma äkki laeks "kui juba siin olen" tihedamini väljas mitte ei ootaks koduni sellise hinna puhul. Viimase paari kuu jooksul ei ole avalike kasutand.
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RedFusion
HV kasutaja

liitunud: 14.12.2009
|
20.04.2026 15:35:43
|
|
|
| M8T0 kirjutas: |
| Mul järgmine kuu saab 2 aastat praeguse EV omamist täis. Ostsin 3a vana ja 60k ls kasutatuna. Hetkel siis 5a ja 130k ls ees. Ei oska millegi üle kurta. Iga päev sõidab ja töötab. Koos tiluliluga seinast on see 70000km hind ca 2700eur fix paketiga. 1.5 aastat pole üldse mitte midagi teinud - isegi rehvid samad. Alguses sai nipenäpet üöe lastud teha ja ka soomes esindises käidud tagasikutsumise ning garantiiga. |
Mis auto?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M8T0
HV Guru
liitunud: 24.11.2001
|
20.04.2026 15:43:10
|
|
|
| 21a model 3 lr . Täna umbes 24k-25k kanti hind.
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
20.04.2026 16:09:12
|
|
|
Peaks ka ostma, saan nüüd kodus laadida Elektrikas ikka best
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
20.04.2026 23:20:36
|
|
|
| Osta jaa, 3a saad veel rahulikult sõita, peale seda saad hakata akumängu mängima. Samas vaata asja leebemat poolt, maksimaalne, mida kaotada saad ongi see 25 tonni, kui keegi on auto nõus pärast kg hinnaga ära ostma. Mul läheb see raha esimese 5 aastaga nagunii. Ahh krt Teslale on vaja ju juppe ka osta veel selle aja sees, niiet natuke rohkem ikka läheb.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
21.04.2026 00:33:04
|
|
|
Kas mingit kasutatud vaese inimese elektriautot ka juba saada on, mis ühe laadimisega vähemalt 100 km sõidaks?
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M8T0
HV Guru
liitunud: 24.11.2001
|
21.04.2026 09:37:41
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| Osta jaa, 3a saad veel rahulikult sõita, peale seda saad hakata akumängu mängima. Samas vaata asja leebemat poolt, maksimaalne, mida kaotada saad ongi see 25 tonni, kui keegi on auto nõus pärast kg hinnaga ära ostma. Mul läheb see raha esimese 5 aastaga nagunii. Ahh krt Teslale on vaja ju juppe ka osta veel selle aja sees, niiet natuke rohkem ikka läheb. |
Kopipasta keskmisest fb kommentaarist. Reaalsuses mul pole ühtegi autot 3 aastat veel olnud. Ei tea ka kedagi kes nö 10a ühte oleks omanud (jah, hobikana mis enamasti seisab küll).
Max paari aasta pärast müüki ja saadud raha uuema sissemakseks. Algse sissemakse saab enamvähem tagasi küll kui turuvärki vaadata-arvutada. Üks asi on kuu rahanumbrit vaadata ja hakata rääkima, et oioi liising pluss remont - teine asi on tulenevat kilomeetri hinda vaadata. Odav liising ja väike remont on odavam kilomeeter omajagu sõites kui uue liising ilma remondita. Eeldabki, et auto sõidab ka mitte ei seisa.
Mingite kuluosade vahetamine millalgi on ju loogiline. Keskmine 3a ls on 100k mida vähem kui kunagi varem ja 20st autost on 19 ostetud rohkem või vähem kasutatuna ehk palju odavamalt kui uue hind.
| von Wu kirjutas: |
| Kas mingit kasutatud vaese inimese elektriautot ka juba saada on, mis ühe laadimisega vähemalt 100 km sõidaks? |
Ja samutu omatakse ning ostetskse ka 200-300k sõitnud autosi vastava hinnaga.
Et igal ajal 100km ära sõita võiks olla allesjäänud akumaht 30kwh netoolla. Ülaltoodud 30kwh brutoakuga leafi netomaht on ca 20 pigem.
Aga ega auto24s on suht puhas töö tehtud. Alumises otsas paras tühjust järsku - kütusehins tegi oma töö. Vahepeal sai ikka väga odavalt omajagu valikut. Lisame siia eile räägitud ignitise uue hinnasüsteemi ka siis ega naljalt ei mõtle odavamat sõiduhinda välja.
Vaatan, et täna pärastlõunat saab ignitises 13s hinnaga laadida. Minu 10-80% on siis laadimiskaoga ca 50kwh ehk 6.5eur ja sõita saab 300km sellega. Avalik laadimine ei ole kallis 😄
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
21.04.2026 10:33:05
|
|
|
| tsitaat: |
Max paari aasta pärast müüki ja saadud raha uuema sissemakseks. Algse sissemakse saab enamvähem tagasi küll kui turuvärki vaadata-arvutada. Üks asi on kuu rahanumbrit vaadata ja hakata rääkima, et oioi liising pluss remont - teine asi on tulenevat kilomeetri hinda vaadata. Odav liising ja väike remont on odavam kilomeeter omajagu sõites kui uue liising ilma remondita. Eeldabki, et auto sõidab ka mitte ei seisa.
|
Mul üle-eelmine auto oli 11.5a, natuke liiga palju sai, pidin 1 remondi ka tegema Eelmine oli 7a ja tuli täiesti plaaniväline ja ootamatu-emotsionaalne vahetus ev vastu, suutes samas säilitada kainet finatsilist mõttemudelit ja matemaatilist analüüsi, muidu oleks paar-kolm aastat vabalt võinud veel olla, ega amort toimib ikka omasoodu olenemata sellest, kas auto on liisitud või mitte. Ja sinu liisingust liisingusse taktika tähendab, et sa annad pidevalt raha ära lisaks amortisatsioonile. Mina maksan intressi vaid esimesel 5'l aastal ja 10a kasutusperioodi puhul võib selle kulu jagada kahega. Simpel. Ja ka mina saan algse sissemakse tagasi, selles pole kahtlustki ja minu km hind väheneb iga aastaga kiirenevas tempos.
| tsitaat: |
| Aga ega auto24s on suht puhas töö tehtud. Alumises otsas paras tühjust järsku - kütusehins tegi oma töö. |
Ukr sõja alguses osteti poed genekatest ka tühjaks, covidi ja s*tapaberi lugu on siiamaani lõbus meenutada.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
21.04.2026 10:56:01
|
|
|
| M8T0 kirjutas: |
| ...Max paari aasta pärast müüki ja saadud raha uuema sissemakseks. Algse sissemakse saab enamvähem tagasi küll kui turuvärki vaadata-arvutada. Üks asi on kuu rahanumbrit vaadata ja hakata rääkima, et oioi liising pluss remont - teine asi on tulenevat kilomeetri hinda vaadata. |
Kui argument on odavam EV kogukulu, siis:
- Elektriauto 0,25kWh per km ja elektrihinna 0,2 € kWh juures tuleb kilomeetri hind 0,05€ per km
- Sisepõlemismootor 10 liitrit sajale hinnaga 1,7€ liiter = 0,17€ per km
30'000 € maksva auto hinnavahe nullimiseks on vaja sõita 250'000 km
Kui sa iga 100k km järel uue eletkriauto ostad, mille ostu ja müügihinna vahe on 12'000 €, siis samahästi oleksid ju võinud ka sisepõlemismootoriga sõita.
Mina ei teeks investeeringut, mille tasuvusperiood on 10 aastat. (Mul kulub 250k km läbimiseks ca 10 aastat)
Isegi kui ICE ja EV hinnavahe on 10k€, siis on nulli jõudmiseks vaja sõita 83k km.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M8T0
HV Guru
liitunud: 24.11.2001
|
21.04.2026 11:06:28
|
|
|
Nagu korduvalt räägitud varem siis auto ongi kulu ja autovahetused on ka muutuva soovi ja huvi tõttu - maasturilaadsest asjast kupeesse jne. Sealjuures investeerimislaadne lähenemine on pohui. Tuleb vaadata lihtsalt milline soovitud samalaadne toode on siis odavaim pidada - antud juhul mul on enda soovide järgi vaadates selline. Kõige odavam reaalne rahakotikulu oleks alla tuhande eurone lpg junn ribadeks sõita aga ka sina ei tee seda.
Koppel - minu auto spm autona oleks palju kallim ja tarbib palju rohkem. Täpselt nii nagu ta on ja võrdväärne ehk mille järgi ma autot valisin. Sõidaks spmga kui see oleks sama auto puhul odavam.
Auto mis sõidab mitukümmend tuhat aastas ei ole ka investeering.
Reaalsed numbrid muidu 22.2kwh seinast ja 17.5s kwh fix mul kui juba arvutada. Kuskil 3.9senti km ja võrdlema peaks siis koos koguaeg kasutatava webasto kuluga spmga.
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
21.04.2026 13:42:02
|
|
|
| M8T0 kirjutas: |
| Avalik laadimine ei ole kallis 😄 |
ei olegi kui jalad töötavad ja pole vaja koguaeg ukse ees parkida.
Enamus avalikke laadimisi märtsis Alexelas ja Terminalis, keskmiseks hinnaks 0.19€/kWh
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
21.04.2026 14:36:51
|
|
|
| Auto peab mind teenima, mitte mina autot, punkt.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004

|
21.04.2026 14:46:54
|
|
|
| No su juttude ja kirjeldusete põhjal on jäänud mulje, et teenindad ikka ise autot. Aga see võib ainult minu vildakas vaatenurk loetu osas olla.
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
21.04.2026 15:59:22
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| No su juttude ja kirjeldusete põhjal on jäänud mulje, et teenindad ikka ise autot. Aga see võib ainult minu vildakas vaatenurk loetu osas olla. |
Nojah, elektriauto ju, juhtmen*ss ja laadijates molutamine. Viimast õnneks harva.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
etk
HV kasutaja

liitunud: 10.10.2006
|
21.04.2026 20:47:03
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| Kusagil eestis on mingi muu elektrauto huviliste foorum ka olemas? |
FB grupp vist kahjuks kõige kvaliteetsem. Siinne paras cancer osade trollide tõttu. Seni nähtutest Auto24 foorum vist kõige debiilsemat möla täis.
| Tanel kirjutas: |
EV entukad vaidlevad sellele muidugi vastu. Aga vaidluses selgubki tõde  |
Vaidluses mitte, väitluses võib-olla. Eeldab, et eri osapooled on võimelised oma seisukohti muutma. Siinses foorumis on näha, et mõned on väga jäärapäised ja ei lakka ka "nina sisse surumise" järel lollusi korrutamast.
| Markos kirjutas: |
| Osta jaa, 3a saad veel rahulikult sõita, peale seda saad hakata akumängu mängima. Samas vaata asja leebemat poolt, maksimaalne, mida kaotada saad ongi see 25 tonni, kui keegi on auto nõus pärast kg hinnaga ära ostma. Mul läheb see raha esimese 5 aastaga nagunii. Ahh krt Teslale on vaja ju juppe ka osta veel selle aja sees, niiet natuke rohkem ikka läheb. |
Noh, vähemalt on hea teada, et Markoselt võib minna üli soodsalt elektrikat ostma, sest ta on 100% veendunud, et niipea, kui garantii lõppeb on tegu kohe lõhkeva pommiga.
Savi, et valdav enamus ka 14a vanu elektrikaid liikleb ikka veel oma originaal akuga ringi.
| von Wu kirjutas: |
| Kas mingit kasutatud vaese inimese elektriautot ka juba saada on, mis ühe laadimisega vähemalt 100 km sõidaks? |
Kuigi mõned ikka veel kirevad üli kiirelt väärtust kaotavatest elektriautodest, siis järelturg kipub vastupidist näitama.
Alla 10k on valik nigela võitu veel. Väiksema akuga Zoe ja Leaf peamiselt seal. Mõni üksik eCorsa eksib ka vahel ära. Üldiselt asjalikumad masinad algavadki vast hetkel sealt 10k kandist, suurema akuga Zoe või teise põlve Leaf, eCorsa/e208, edasi hakkab leidma juba odavaimaid ID3 või lausa Model 3 aga need ikka sinna 15k kanti ja üle ehk mitte enam väga vaese inimese autod.
Anna veel ~5a, siis võiks vast midagi sealt 5-8k vahelt leida, millega juba päris asjalikult võiks toime tulla.
Selline on täitsa asjalik masin teiseks autoks. Saand ka Tallinn-Valga-Tallinn säärasega tehtud, kuigi ajaviite lektüüri peaks kaasas olema. Ka -30 kraadise talvega Tallinn-Viljandi-Tallinn kulges üllatusteta.
| Markos kirjutas: |
| jägaja kirjutas: |
| No su juttude ja kirjeldusete põhjal on jäänud mulje, et teenindad ikka ise autot. Aga see võib ainult minu vildakas vaatenurk loetu osas olla. |
Nojah, elektriauto ju, juhtmen*ss ja laadijates molutamine. Viimast õnneks harva. |
Vat sinu käitumisest just joonistub välja, et sa meelsasti tahad autot teenindada. Normaalne inimene oleks sättinud endale laadija ja juhtme nii, et ei pea käima seda kinnastega rullimas kokku ja lahti iga kord, vaid saaks lihtsalt hoidjast võtta ja auto külge ühendada. Sarnaselt normaalne inimene jätaks auto laadijasse kuni omi asju teeb teises riigi otsas, mitte ei läheks spetsiaalselt peale oma asjade tehtud saamist eraldi laadija juurde ootama kuni autol kõht ääreni täis. Veel enam ei valiks ta kiuste kõrvuti olevatest laadijatest aeglasemat, et veel kauem oodata. Suure tõenäosusega vähegi elektriautodega kursis olev inimene ei laeks ka 100%-ni vaid ainult niipalju, et koju saada ja väike meelerahu puhver otsa.
Et noh, käitumine viitab väga selgelt soovi spetsiifiliselt autot orjata. Lähtudes su kogemuskirjeldustest.
|
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004

|
21.04.2026 20:55:32
|
|
|
Viimase löigu osas, Markose kasutajkogemustest on just selline mulje jäänud töesti.
Ta nagu otsib äärmusi elektriauto kasutamises. Aa is seal ikka, inimese oma valikud
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
21.04.2026 22:38:03
|
|
|
| etk kirjutas: |
Selline on täitsa asjalik masin teiseks autoks. Saand ka Tallinn-Valga-Tallinn säärasega tehtud, kuigi ajaviite lektüüri peaks kaasas olema. Ka -30 kraadise talvega Tallinn-Viljandi-Tallinn kulges üllatusteta. |
Soovitan pigem leaf esimeseks autoks võtta ja praegune 1000km rangega boilerivedamise auto teiseks autoks jätta.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
21.04.2026 23:33:13
|
|
|
Ja kui ikka lõpuks tundub kuidas ranget väheks jääb siis uue auto asemel saab uue aku ligi tõmmata ning sõit võib jätkuda
https://www.vivnevs.com
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
21.04.2026 23:40:49
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
Viimase löigu osas, Markose kasutajkogemustest on just selline mulje jäänud töesti.
Ta nagu otsib äärmusi elektriauto kasutamises. Aa is seal ikka, inimese oma valikud |
Mina räägin nii nagu asjad on, mitte ilustades. Ma ei räägi stiilis "saab hakkama".
| tsitaat: |
| Noh, vähemalt on hea teada, et Markoselt võib minna üli soodsalt elektrikat ostma, sest ta on 100% veendunud, et niipea, kui garantii lõppeb on tegu kohe lõhkeva pommiga. |
Turuhinnaga saad, kui tahad. Muidugi RISK suureneb nagu ikka, aga see ei tähenda, et peaks paaniliselt müüma. Investori vaates oleks tegu nagu aktsiate müügiga, kui turg alla keerab ja võimalus koheselt kahjum sisse võtta. Vahel võib kehvasti minna, aga minu jaoks on 10a masin juba pmst nulli amortiseerunud, seega iga edasine läbitud kilomeeter selles vanuses on juba puhas võit.
| tsitaat: |
| Soovitan pigem leaf esimeseks autoks võtta ja praegune 1000km rangega boilerivedamise auto teiseks autoks jätta. |
Miks peaks üldse sellise sara ostma ? Elektriauto EI OLE midagi erilist, et sellega peaks sihukese rimaka kaudu tutvust tegema. Kõik erinevused, head ja puudused on üldteada, võta checklist ette ja linnuta, kui tulemus on positiivne, siis mine poodi ja osta normaalne auto omale.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
21.04.2026 23:46:37
|
|
|
| Markos kirjutas: |
Miks peaks üldse sellise sara ostma ? Elektriauto EI OLE midagi erilist, et sellega peaks sihukese rimaka kaudu tutvust tegema. Kõik erinevused, head ja puudused on üldteada, võta checklist ette ja linnuta, kui tulemus on positiivne, siis mine poodi ja osta normaalne auto omale. |
Kõik ei ole siin sellised rikkurid nagu 3-4 kasutajat, et vali aga lexus välja ja võta ligi
Olen leafiga omajagu sõitnud ja selliseks lihtsaks kodu-töö-pood-lasteaed teekonnaks väga okei.
Eliidil muidugi eliidi probleemid, las me siin arutame teise eesti tasemel.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M8T0
HV Guru
liitunud: 24.11.2001
|
22.04.2026 07:43:02
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
Ja kui ikka lõpuks tundub kuidas ranget väheks jääb siis uue auto asemel saab uue aku ligi tõmmata ning sõit võib jätkuda
https://www.vivnevs.com |
Gen1 leafil 1f 3.3kw laadimine. Aku vahetada 40-60se vastu on päris "tore" seda täita.
Jah chademo jamast saab 700eur ccs adapteriga lahti õnneks juba.
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
etk
HV kasutaja

liitunud: 10.10.2006
|
22.04.2026 08:50:17
|
|
|
| degreal kirjutas: |
| Soovitan pigem leaf esimeseks autoks võtta ja praegune 1000km rangega boilerivedamise auto teiseks autoks jätta. |
Sedasi kipub välja kujunema jah, et kui ostetakse lühikeste otsade jaoks elektrikas pere nö teiseks autoks, siis kiirelt muutub see peamiseks kilomeetrite õgijaks.
| M8T0 kirjutas: |
| Gen1 leafil 1f 3.3kw laadimine. Aku vahetada 40-60se vastu on päris "tore" seda täita. |
Neil oli 7kW laadimisvõimekus lisavarustuses. Kõik ei valinud seda lihtsalt. Ja ka kodune 32 amprine faas ei ole liiga popp.
| Markos kirjutas: |
| Siit pidevalt läbikäinud teema, et "igale parkimiskohale" notsu ja elu on lill. Ei ole lill, kui keegi peab selle eest maksma ka hakkama. |
Tasuta lõunaid ei ole ju nagunii. Peab ikka natuke nupust nikastanud olema kui arvas, et laadija igal parkimiskohal tähendab tasuta voolu. Laadimismugavuse võtmes oleks elu lill küll, sest sul oleks alati võimalus laadida.
|
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Equinox
HV veteran

liitunud: 05.04.2002
|
22.04.2026 09:48:25
|
|
|
Tuled vaatad 100 uut postitust ja jälle kaks lehekülge mitte teemaga seonduvat toodetud. Nukker
_________________ Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015 |
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M8T0
HV Guru
liitunud: 24.11.2001
|
22.04.2026 10:11:31
|
|
|
Ega kui siia päris infot panna siis hädalised ju ei oska edasi arutada.
Tähtis on soiguda 20s kord paneelmaja laadimisest ja sekka vene gaas.
Mis aga on suht ära kadunud isegi lambi teemade all fbs pooletoobiste poolt - "kus sa seda laed - kuhugi ei saa sõita". Kaks aastat tagasi kui päriselt ka avalike kiirlaadijaid oli kaks korda vähem kuulis seda jauramist palju. Nüüd avad plugshare ja tõesti raske leida kohta kus peaks mitmekümneid kilomeetreid laadijani maha sõitma. Jah kuskil Poruni kandis või soomaa teises otsas võib sellise tee kuidagi välja mõelda.
Käisin Poruni rajal sügisel ja Iisaku laadijasse oli 56km.
Tesla otsib FSD operaatoreid juba meie kandis ka
Hetkel kuulutus üleval Leedu jaoks. Kohalike olusi vaja testida jne.
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
22.04.2026 12:23:47
|
|
|
| tsitaat: |
| Kõik ei ole siin sellised rikkurid nagu 3-4 kasutajat, et vali aga lexus välja ja võta ligi icon_rolleyes.gif |
Ei pea Lexust ostma, turul küllaga normaalseid ev'si. Miks peaks mingi põhjakoristaja olema ? Loogika umbes sama, et tahaks pillimängu õppida ja siis võtan mingi mittehäälestuva juustu ja leian, et pillimäng pole ikka minu jaoks, sest kõlab valesti juu siis ei oska ikka.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renx09
HV Guru

liitunud: 28.09.2004
|
|
| Kommentaarid: 315 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
252 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Equinox
HV veteran

liitunud: 05.04.2002
|
22.04.2026 17:02:31
|
|
|
| renx09 kirjutas: |
kas siia uudiseid võib postitada ajaviiteks tavapärase mögina vahele?
|
Ikka võib
_________________ Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015 |
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004

|
22.04.2026 23:12:14
|
|
|
| see ju vana uudis juba
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M8T0
HV Guru
liitunud: 24.11.2001
|
22.04.2026 23:46:15
|
|
|
| 123SAP. Keegi ostis uuena Lucid air Sapphire. Päris tore aparaat. Pool miili 14.5s ja 297kmh - selline mõistlik peresedaan - 920kw/1940nm. Teisalt 118kwh netoaku wltp on 694km.
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
23.04.2026 00:09:43
|
|
|
Nojah...
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M8T0
HV Guru
liitunud: 24.11.2001
|
23.04.2026 00:46:29
|
|
|
Plaid killer nö aga eks hind ka vastav.
Plaide müüakse meil siin vahepeal 85k eest ja 15s pool miili.
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
23.04.2026 00:46:37
|
|
|
| Kui Lucidi omanike gruppi jälgida, siis sealt tuleb paras õudus välja. Lubadused on suured, tarkvara halb ja väga bugine. Autot pmst pole võimalik remontida mujal, kui ametlikus esinduses, juppe pole saada. Kui juhtub mingi õnnetus, siis tavaline on, et masin on pool aastat shopis jne. Kes see julge oli, kes selle siia taris.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M8T0
HV Guru
liitunud: 24.11.2001
|
23.04.2026 00:49:42
|
|
|
Noh eks kui veyroni/chironi siia tirid siis ka lõbus pole. Paras superauto siiski.
Vaatasin , et hetkel 93ga üks Plaid meitemaal ka pakkuda https://www.auto24.ee/soidukid/4230792
See siis 15s ja 288kmh umbes 1/2mile.
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
23.04.2026 07:10:41
|
|
|
| Olen airiga sõitnud. Äge pill aga kole kvaliteet ikka
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|