Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 296, 297, 298 ... 305, 306, 307  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2026 09:06:13 vasta tsitaadiga

Kaunis, mul hetkel pole vaja.

Olemasolevasse elukohta ühist ala rajada, vedamaks õue kaabeldust (maa all) parkimiskohtadele ja laadimisjaamad, seda kogu ühistu pole nõus kinni taguma, et paaril inimesel oleks mugav.

Valmivas uusarenduses on eraldi korrus valmidusega (veetud kaablid ja ühenda lihtsalt ära), kuid lõpptulem jaamale + ühendamine anti mõista esialgu (eelmise aasta lõpp), et ca 1500€ (oli ka mälu järgi Alexela). Peabki seda teemat edasi ajama, et mis seal hetkel laual on ja mis võimalusi kokku lubavad.

Ehk see 1100€ ei päde, kus vaja teha projekt, kaevata, kaabeldus, ühendamised, jaamad "nutireleed", olemasoleva kilbi ümber tegemine, audit, kinnitamine.

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2026 10:14:34 vasta tsitaadiga

Mitte keegi ei tea suvalise lahenduse hinda seni kuni pole tehtud pakkumist/projekti.

83 korteriga ühistus kulus algusest lõpuni kaks aastat projektile, kõik koosolekud jms sissearvatud.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 19.04.2026 10:20:13 vasta tsitaadiga

2 aastat kõlab nii lihtsalt, teeme lihtsalt ära icon_lol.gif Konkreetne näide kui keeruline see värk on
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2026 13:58:03 vasta tsitaadiga

Kui 83 korteriga KÜ midagi ei tee siis ei juhtu ka midagi.

2a = esimesest koosoleku teemapüstitusest kuni saba seinas.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2026 16:19:18 vasta tsitaadiga

Kortermaja renoveerimine on veel keerulisem. Juba 15a jauratakse, selle ajaga on jõutud ära vahetada veetorud beer_yum.gif
Üldiselt võttes ,v õtab kaua võtab aga kui vähemalt ette võtta ja ära teha siis on tehtud. Ega see suhtumine, et keeruline ja jätame sinnapaika asja just odavamaks ei muuda ning 5-10a hiljem jõutakse ringiga tagasi "oleks ikka võinud omal ajal ära teha"

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 19.04.2026 18:43:57 vasta tsitaadiga

Ei tasu peldikus elada pm 😀 aga ei pull - elektriautost siin teemas 99% ajast ei räägita. Mõttetu saab - ei saa - saab küll soigumine kuust kuusse.
Kõige pullim, et oleks nagu it ja tehnika foorum aga enamik sõnavõtjaid kasutaks nagu arvelauda ja kettatelefoni. Kahju.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004



Online
sõnum 19.04.2026 21:29:59 vasta tsitaadiga

Kusagil eestis on mingi muu elektrauto huviliste foorum ka olemas?
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2026 21:48:38 vasta tsitaadiga

M8T0, saadki ju rääkida oma positiivsetest kogemustest.
Aga ei maksa üldistada ega seda teistele peale suruda.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 19.04.2026 22:03:58 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Kusagil eestis on mingi muu elektrauto huviliste foorum ka olemas?


Ei tea. Foorumid väljasurev toode niivõinaa - vananeb koos allesjäänud kasutajaskonnaga. Fb grupp on veidi informatiivne küll kuna kõikide uudistega ei jõuaks ise niisama kursus olla aga 75% kommentaaridest on trollid või pooletoobised maakad kes ei jaga ööd ega mütsi. Ühine nimetaja on see, et mittekasutajad üritsvad kasutajatele selgeks teha kui halb ja võimatu see ikka on 😀 asi on ikka vastupidi - tal on suht samas hinnas auto mille sõidu ja omamiskulu on suurem ning jõudlus igatpidi väiksem. Et siis milleks.

See pealesurumise teema on huumor. Pole mul sooja ega külma kas naaber sõidab oma diisliga või mitte aga tal pole mõtet ka rääkima tulla kui halb on mul ikka seda igatpidi minujaoks paremat toodet kasutada. Kuna kahetonnist haagist kusemata Poola pole vaja tirida siis ei oska ka ühtegi negatiivset külge isegi välja tuua.


viimati muutis M8T0 19.04.2026 22:05:24, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2026 22:04:39 vasta tsitaadiga

Pragmatism on selle asja nimi icon_razz.gif
Kõigile EV ei sobigi ja mitmed ei soovi lihtsalt kogeda sellega seotud ebamugavusi.
EV entukad vaidlevad sellele muidugi vastu. Aga vaidluses selgubki tõde thumbs_up.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 19.04.2026 22:23:29 vasta tsitaadiga

Entukas on veider termin. Umbes nagu kinnisilmi fännaks võrdlusmomenti jms omamata. Mul on olnud bens, diisel, hübriid, cng, lpg ja ev autosi. Ma sõidaks millegi muuga kui see oleks odavam-kiirem-veel parema techiga. No hetkel ei mõtle välja mis oleks. Puuduseid on muidugi. Universaalkere valik väga piiratud ja väga raske haagise tirimine teeb sõiduulatuse väga väikeseks - samas meiemõistes järgmisesse riiki jõuaks ikka. Enamik pole iialgi haagist vedanudki.ev suurem mass ajab lubadel haagise massi kiiremini lõhki ka. Minu oma lubab tonni vedada milleks piisab ka B katist. Paljudel millel 1.5t lubatud aga peab juba BE poole vaatama. Äärmisel juhul b96. Model y näiteks ca 2520kg täismass ja lubatud 1.5t haagis. Ilma b96 seda aga ei saa tirida.

Mitte , et väga puudust tulleks. Olen suht täpselt miljon km sõitnud ja haagis on 6 korda küljes olnud. Kerghaagis mida pole väga umbetäis vaja täita olnudki. Kuuest korrast 3 on praeguse EVga.

Mul järgmine kuu saab 2 aastat praeguse EV omamist täis. Ostsin 3a vana ja 60k ls kasutatuna. Hetkel siis 5a ja 130k ls ees. Ei oska millegi üle kurta. Iga päev sõidab ja töötab. Koos tiluliluga seinast on see 70000km hind ca 2700eur fix paketiga. 1.5 aastat pole üldse mitte midagi teinud - isegi rehvid samad. Alguses sai nipenäpet üöe lastud teha ja ka soomes esindises käidud tagasikutsumise ning garantiiga.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 19.04.2026 23:51:18 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Krdi kooner firma see on kus käib üle jõu mõningate mingi 500€ maksvate laadijate ostmine ja selleasemel pannakse "notsud", et ah ühendage kuidagi auto sinna icon_confused.gif Mis veel, arvestus käib ka sedasi, et paned paberile kirja mitu h päevas laadisid ning siis arvutatakse välja palju lõpuks maksma peab?


Et siis kahe korruse parkimismaja korruse jagu päris laadijaid on koonerdamine ? Notsud olid lisaks hübriidide jaoks, et need kiiremaid laadijaid ei hõivaks. Kuna aga tasuta laadimine lõpetati ära, laadijad läksid energiamüüja halduse alla, siis jäidki notsud vooluta. Siit pidevalt läbikäinud teema, et "igale parkimiskohale" notsu ja elu on lill. Ei ole lill, kui keegi peab selle eest maksma ka hakkama. Kui ettevõte pakub oma töötajatele "tasuta" laadimist, siis muuseas, see tegevus on maksustatav erisoodustusmaksuga.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 20.04.2026 14:42:09 vasta tsitaadiga

Ignitis katsetab Nordi Pooli baasil + marginal hinnastamist kiirlaadijates. Vilde Maximas hetkel 14s hinnaks.
Nädalaga olen 650km sõit 96kwh eest mis teeks siis 5% laadimiskaoga komakoht üle 14euro sealt avalikust laadijast.
Alla 2.2eur sajale.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 20.04.2026 14:55:09 vasta tsitaadiga

Päris koomiline oleks, kui laadimissabad tekiksid odava hinna tõttu. Ma olen täheldanud, et ringisõitmise asemel tööd teha on tulusam, kui odava elektri pealt säästa.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 20.04.2026 15:02:23 vasta tsitaadiga

Ma usub, et täiesti kindlalt mingilmääral tekivad kui kiirus hea ja asukoht okei.

Balti jaama SC oli ka nädalake tasuta avamise puhul ning äpis oli koguaeg "wait time xx minutes" ees.

Eleport varasemalt tegi jaanipäeva ajal ka tasuta kampaaniat siis roccas oli omajagu rahvast kohal.

Mind ei pane 3s odavam hind spets kuskile minema - küll aga ma äkki laeks "kui juba siin olen" tihedamini väljas mitte ei ootaks koduni sellise hinna puhul. Viimase paari kuu jooksul ei ole avalike kasutand.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RedFusion
HV kasutaja
RedFusion

liitunud: 14.12.2009




sõnum 20.04.2026 15:35:43 vasta tsitaadiga

M8T0 kirjutas:
Mul järgmine kuu saab 2 aastat praeguse EV omamist täis. Ostsin 3a vana ja 60k ls kasutatuna. Hetkel siis 5a ja 130k ls ees. Ei oska millegi üle kurta. Iga päev sõidab ja töötab. Koos tiluliluga seinast on see 70000km hind ca 2700eur fix paketiga. 1.5 aastat pole üldse mitte midagi teinud - isegi rehvid samad. Alguses sai nipenäpet üöe lastud teha ja ka soomes esindises käidud tagasikutsumise ning garantiiga.

Mis auto?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 20.04.2026 15:43:10 vasta tsitaadiga

21a model 3 lr . Täna umbes 24k-25k kanti hind.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2026 16:09:12 vasta tsitaadiga

Peaks ka ostma, saan nüüd kodus laadida icon_cool.gif Elektrikas ikka best
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 20.04.2026 23:20:36 vasta tsitaadiga

Osta jaa, 3a saad veel rahulikult sõita, peale seda saad hakata akumängu mängima. Samas vaata asja leebemat poolt, maksimaalne, mida kaotada saad ongi see 25 tonni, kui keegi on auto nõus pärast kg hinnaga ära ostma. Mul läheb see raha esimese 5 aastaga nagunii. Ahh krt Teslale on vaja ju juppe ka osta veel selle aja sees, niiet natuke rohkem ikka läheb.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 21.04.2026 00:33:04 vasta tsitaadiga

Kas mingit kasutatud vaese inimese elektriautot ka juba saada on, mis ühe laadimisega vähemalt 100 km sõidaks?
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2026 00:39:42 vasta tsitaadiga

https://www.auto24.ee/soidukid/4298449 icon_question.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 21.04.2026 09:37:41 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Osta jaa, 3a saad veel rahulikult sõita, peale seda saad hakata akumängu mängima. Samas vaata asja leebemat poolt, maksimaalne, mida kaotada saad ongi see 25 tonni, kui keegi on auto nõus pärast kg hinnaga ära ostma. Mul läheb see raha esimese 5 aastaga nagunii. Ahh krt Teslale on vaja ju juppe ka osta veel selle aja sees, niiet natuke rohkem ikka läheb.


Kopipasta keskmisest fb kommentaarist. Reaalsuses mul pole ühtegi autot 3 aastat veel olnud. Ei tea ka kedagi kes nö 10a ühte oleks omanud (jah, hobikana mis enamasti seisab küll).

Max paari aasta pärast müüki ja saadud raha uuema sissemakseks. Algse sissemakse saab enamvähem tagasi küll kui turuvärki vaadata-arvutada. Üks asi on kuu rahanumbrit vaadata ja hakata rääkima, et oioi liising pluss remont - teine asi on tulenevat kilomeetri hinda vaadata. Odav liising ja väike remont on odavam kilomeeter omajagu sõites kui uue liising ilma remondita. Eeldabki, et auto sõidab ka mitte ei seisa.

Mingite kuluosade vahetamine millalgi on ju loogiline. Keskmine 3a ls on 100k mida vähem kui kunagi varem ja 20st autost on 19 ostetud rohkem või vähem kasutatuna ehk palju odavamalt kui uue hind.

von Wu kirjutas:
Kas mingit kasutatud vaese inimese elektriautot ka juba saada on, mis ühe laadimisega vähemalt 100 km sõidaks?


Ja samutu omatakse ning ostetskse ka 200-300k sõitnud autosi vastava hinnaga.

Et igal ajal 100km ära sõita võiks olla allesjäänud akumaht 30kwh netoolla. Ülaltoodud 30kwh brutoakuga leafi netomaht on ca 20 pigem.

Aga ega auto24s on suht puhas töö tehtud. Alumises otsas paras tühjust järsku - kütusehins tegi oma töö. Vahepeal sai ikka väga odavalt omajagu valikut. Lisame siia eile räägitud ignitise uue hinnasüsteemi ka siis ega naljalt ei mõtle odavamat sõiduhinda välja.
Vaatan, et täna pärastlõunat saab ignitises 13s hinnaga laadida. Minu 10-80% on siis laadimiskaoga ca 50kwh ehk 6.5eur ja sõita saab 300km sellega. Avalik laadimine ei ole kallis 😄
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 21.04.2026 10:33:05 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Max paari aasta pärast müüki ja saadud raha uuema sissemakseks. Algse sissemakse saab enamvähem tagasi küll kui turuvärki vaadata-arvutada. Üks asi on kuu rahanumbrit vaadata ja hakata rääkima, et oioi liising pluss remont - teine asi on tulenevat kilomeetri hinda vaadata. Odav liising ja väike remont on odavam kilomeeter omajagu sõites kui uue liising ilma remondita. Eeldabki, et auto sõidab ka mitte ei seisa.


Mul üle-eelmine auto oli 11.5a, natuke liiga palju sai, pidin 1 remondi ka tegema icon_biggrin.gif Eelmine oli 7a ja tuli täiesti plaaniväline ja ootamatu-emotsionaalne vahetus ev vastu, suutes samas säilitada kainet finatsilist mõttemudelit ja matemaatilist analüüsi, muidu oleks paar-kolm aastat vabalt võinud veel olla, ega amort toimib ikka omasoodu olenemata sellest, kas auto on liisitud või mitte. Ja sinu liisingust liisingusse taktika tähendab, et sa annad pidevalt raha ära lisaks amortisatsioonile. Mina maksan intressi vaid esimesel 5'l aastal ja 10a kasutusperioodi puhul võib selle kulu jagada kahega. Simpel. Ja ka mina saan algse sissemakse tagasi, selles pole kahtlustki ja minu km hind väheneb iga aastaga kiirenevas tempos.

tsitaat:
Aga ega auto24s on suht puhas töö tehtud. Alumises otsas paras tühjust järsku - kütusehins tegi oma töö.


Ukr sõja alguses osteti poed genekatest ka tühjaks, covidi ja s*tapaberi lugu on siiamaani lõbus meenutada.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 21.04.2026 10:56:01 vasta tsitaadiga

M8T0 kirjutas:
...Max paari aasta pärast müüki ja saadud raha uuema sissemakseks. Algse sissemakse saab enamvähem tagasi küll kui turuvärki vaadata-arvutada. Üks asi on kuu rahanumbrit vaadata ja hakata rääkima, et oioi liising pluss remont - teine asi on tulenevat kilomeetri hinda vaadata.


Kui argument on odavam EV kogukulu, siis:
- Elektriauto 0,25kWh per km ja elektrihinna 0,2 € kWh juures tuleb kilomeetri hind 0,05€ per km
- Sisepõlemismootor 10 liitrit sajale hinnaga 1,7€ liiter = 0,17€ per km

30'000 € maksva auto hinnavahe nullimiseks on vaja sõita 250'000 km
Kui sa iga 100k km järel uue eletkriauto ostad, mille ostu ja müügihinna vahe on 12'000 €, siis samahästi oleksid ju võinud ka sisepõlemismootoriga sõita.

Mina ei teeks investeeringut, mille tasuvusperiood on 10 aastat. (Mul kulub 250k km läbimiseks ca 10 aastat)

Isegi kui ICE ja EV hinnavahe on 10k€, siis on nulli jõudmiseks vaja sõita 83k km.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 21.04.2026 11:06:28 vasta tsitaadiga

Nagu korduvalt räägitud varem siis auto ongi kulu ja autovahetused on ka muutuva soovi ja huvi tõttu - maasturilaadsest asjast kupeesse jne. Sealjuures investeerimislaadne lähenemine on pohui. Tuleb vaadata lihtsalt milline soovitud samalaadne toode on siis odavaim pidada - antud juhul mul on enda soovide järgi vaadates selline. Kõige odavam reaalne rahakotikulu oleks alla tuhande eurone lpg junn ribadeks sõita aga ka sina ei tee seda.

Koppel - minu auto spm autona oleks palju kallim ja tarbib palju rohkem. Täpselt nii nagu ta on ja võrdväärne ehk mille järgi ma autot valisin. Sõidaks spmga kui see oleks sama auto puhul odavam.

Auto mis sõidab mitukümmend tuhat aastas ei ole ka investeering.

Reaalsed numbrid muidu 22.2kwh seinast ja 17.5s kwh fix mul kui juba arvutada. Kuskil 3.9senti km ja võrdlema peaks siis koos koguaeg kasutatava webasto kuluga spmga.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2026 13:42:02 vasta tsitaadiga

M8T0 kirjutas:
Avalik laadimine ei ole kallis 😄
ei olegi kui jalad töötavad ja pole vaja koguaeg ukse ees parkida.
Enamus avalikke laadimisi märtsis Alexelas ja Terminalis, keskmiseks hinnaks 0.19€/kWh icon_rolleyes.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 21.04.2026 14:36:51 vasta tsitaadiga

Auto peab mind teenima, mitte mina autot, punkt.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004



Online
sõnum 21.04.2026 14:46:54 vasta tsitaadiga

No su juttude ja kirjeldusete põhjal on jäänud mulje, et teenindad ikka ise autot. Aga see võib ainult minu vildakas vaatenurk loetu osas olla.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 21.04.2026 15:59:22 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
No su juttude ja kirjeldusete põhjal on jäänud mulje, et teenindad ikka ise autot. Aga see võib ainult minu vildakas vaatenurk loetu osas olla.


Nojah, elektriauto ju, juhtmen*ss ja laadijates molutamine. Viimast õnneks harva.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
etk
HV kasutaja
etk

liitunud: 10.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2026 20:47:03 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Kusagil eestis on mingi muu elektrauto huviliste foorum ka olemas?

FB grupp vist kahjuks kõige kvaliteetsem. Siinne paras cancer osade trollide tõttu. Seni nähtutest Auto24 foorum vist kõige debiilsemat möla täis.

Tanel kirjutas:
EV entukad vaidlevad sellele muidugi vastu. Aga vaidluses selgubki tõde thumbs_up.gif

Vaidluses mitte, väitluses võib-olla. Eeldab, et eri osapooled on võimelised oma seisukohti muutma. Siinses foorumis on näha, et mõned on väga jäärapäised ja ei lakka ka "nina sisse surumise" järel lollusi korrutamast.

Markos kirjutas:
Osta jaa, 3a saad veel rahulikult sõita, peale seda saad hakata akumängu mängima. Samas vaata asja leebemat poolt, maksimaalne, mida kaotada saad ongi see 25 tonni, kui keegi on auto nõus pärast kg hinnaga ära ostma. Mul läheb see raha esimese 5 aastaga nagunii. Ahh krt Teslale on vaja ju juppe ka osta veel selle aja sees, niiet natuke rohkem ikka läheb.

Noh, vähemalt on hea teada, et Markoselt võib minna üli soodsalt elektrikat ostma, sest ta on 100% veendunud, et niipea, kui garantii lõppeb on tegu kohe lõhkeva pommiga.
Savi, et valdav enamus ka 14a vanu elektrikaid liikleb ikka veel oma originaal akuga ringi.

von Wu kirjutas:
Kas mingit kasutatud vaese inimese elektriautot ka juba saada on, mis ühe laadimisega vähemalt 100 km sõidaks?

Kuigi mõned ikka veel kirevad üli kiirelt väärtust kaotavatest elektriautodest, siis järelturg kipub vastupidist näitama.
Alla 10k on valik nigela võitu veel. Väiksema akuga Zoe ja Leaf peamiselt seal. Mõni üksik eCorsa eksib ka vahel ära. Üldiselt asjalikumad masinad algavadki vast hetkel sealt 10k kandist, suurema akuga Zoe või teise põlve Leaf, eCorsa/e208, edasi hakkab leidma juba odavaimaid ID3 või lausa Model 3 aga need ikka sinna 15k kanti ja üle ehk mitte enam väga vaese inimese autod.
Anna veel ~5a, siis võiks vast midagi sealt 5-8k vahelt leida, millega juba päris asjalikult võiks toime tulla.

salatoimik kirjutas:
https://www.auto24.ee/soidukid/4298449 icon_question.gif

Selline on täitsa asjalik masin teiseks autoks. Saand ka Tallinn-Valga-Tallinn säärasega tehtud, kuigi ajaviite lektüüri peaks kaasas olema. Ka -30 kraadise talvega Tallinn-Viljandi-Tallinn kulges üllatusteta.

Markos kirjutas:
jägaja kirjutas:
No su juttude ja kirjeldusete põhjal on jäänud mulje, et teenindad ikka ise autot. Aga see võib ainult minu vildakas vaatenurk loetu osas olla.


Nojah, elektriauto ju, juhtmen*ss ja laadijates molutamine. Viimast õnneks harva.

Vat sinu käitumisest just joonistub välja, et sa meelsasti tahad autot teenindada. Normaalne inimene oleks sättinud endale laadija ja juhtme nii, et ei pea käima seda kinnastega rullimas kokku ja lahti iga kord, vaid saaks lihtsalt hoidjast võtta ja auto külge ühendada. Sarnaselt normaalne inimene jätaks auto laadijasse kuni omi asju teeb teises riigi otsas, mitte ei läheks spetsiaalselt peale oma asjade tehtud saamist eraldi laadija juurde ootama kuni autol kõht ääreni täis. Veel enam ei valiks ta kiuste kõrvuti olevatest laadijatest aeglasemat, et veel kauem oodata. Suure tõenäosusega vähegi elektriautodega kursis olev inimene ei laeks ka 100%-ni vaid ainult niipalju, et koju saada ja väike meelerahu puhver otsa.
Et noh, käitumine viitab väga selgelt soovi spetsiifiliselt autot orjata. Lähtudes su kogemuskirjeldustest.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004



Online
sõnum 21.04.2026 20:55:32 vasta tsitaadiga

Viimase löigu osas, Markose kasutajkogemustest on just selline mulje jäänud töesti.
Ta nagu otsib äärmusi elektriauto kasutamises. Aa is seal ikka, inimese oma valikud
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2026 22:38:03 vasta tsitaadiga

etk kirjutas:
salatoimik kirjutas:
https://www.auto24.ee/soidukid/4298449 icon_question.gif

Selline on täitsa asjalik masin teiseks autoks. Saand ka Tallinn-Valga-Tallinn säärasega tehtud, kuigi ajaviite lektüüri peaks kaasas olema. Ka -30 kraadise talvega Tallinn-Viljandi-Tallinn kulges üllatusteta.
Soovitan pigem leaf esimeseks autoks võtta ja praegune 1000km rangega boilerivedamise auto teiseks autoks jätta.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2026 23:33:13 vasta tsitaadiga

Ja kui ikka lõpuks tundub kuidas ranget väheks jääb siis uue auto asemel saab uue aku ligi tõmmata ning sõit võib jätkuda
https://www.vivnevs.com

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 21.04.2026 23:40:49 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Viimase löigu osas, Markose kasutajkogemustest on just selline mulje jäänud töesti.
Ta nagu otsib äärmusi elektriauto kasutamises. Aa is seal ikka, inimese oma valikud


Mina räägin nii nagu asjad on, mitte ilustades. Ma ei räägi stiilis "saab hakkama".

tsitaat:
Noh, vähemalt on hea teada, et Markoselt võib minna üli soodsalt elektrikat ostma, sest ta on 100% veendunud, et niipea, kui garantii lõppeb on tegu kohe lõhkeva pommiga.


Turuhinnaga saad, kui tahad. Muidugi RISK suureneb nagu ikka, aga see ei tähenda, et peaks paaniliselt müüma. Investori vaates oleks tegu nagu aktsiate müügiga, kui turg alla keerab ja võimalus koheselt kahjum sisse võtta. Vahel võib kehvasti minna, aga minu jaoks on 10a masin juba pmst nulli amortiseerunud, seega iga edasine läbitud kilomeeter selles vanuses on juba puhas võit.

tsitaat:
Soovitan pigem leaf esimeseks autoks võtta ja praegune 1000km rangega boilerivedamise auto teiseks autoks jätta.


Miks peaks üldse sellise sara ostma ? Elektriauto EI OLE midagi erilist, et sellega peaks sihukese rimaka kaudu tutvust tegema. Kõik erinevused, head ja puudused on üldteada, võta checklist ette ja linnuta, kui tulemus on positiivne, siis mine poodi ja osta normaalne auto omale.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2026 23:46:37 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:

Miks peaks üldse sellise sara ostma ? Elektriauto EI OLE midagi erilist, et sellega peaks sihukese rimaka kaudu tutvust tegema. Kõik erinevused, head ja puudused on üldteada, võta checklist ette ja linnuta, kui tulemus on positiivne, siis mine poodi ja osta normaalne auto omale.
Kõik ei ole siin sellised rikkurid nagu 3-4 kasutajat, et vali aga lexus välja ja võta ligi icon_rolleyes.gif
Olen leafiga omajagu sõitnud ja selliseks lihtsaks kodu-töö-pood-lasteaed teekonnaks väga okei.

Eliidil muidugi eliidi probleemid, las me siin arutame teise eesti tasemel.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 22.04.2026 07:43:02 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Ja kui ikka lõpuks tundub kuidas ranget väheks jääb siis uue auto asemel saab uue aku ligi tõmmata ning sõit võib jätkuda
https://www.vivnevs.com


Gen1 leafil 1f 3.3kw laadimine. Aku vahetada 40-60se vastu on päris "tore" seda täita.
Jah chademo jamast saab 700eur ccs adapteriga lahti õnneks juba.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
etk
HV kasutaja
etk

liitunud: 10.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2026 08:50:17 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
Soovitan pigem leaf esimeseks autoks võtta ja praegune 1000km rangega boilerivedamise auto teiseks autoks jätta.

Sedasi kipub välja kujunema jah, et kui ostetakse lühikeste otsade jaoks elektrikas pere nö teiseks autoks, siis kiirelt muutub see peamiseks kilomeetrite õgijaks.

M8T0 kirjutas:
Gen1 leafil 1f 3.3kw laadimine. Aku vahetada 40-60se vastu on päris "tore" seda täita.

Neil oli 7kW laadimisvõimekus lisavarustuses. Kõik ei valinud seda lihtsalt. Ja ka kodune 32 amprine faas ei ole liiga popp.

Markos kirjutas:
Siit pidevalt läbikäinud teema, et "igale parkimiskohale" notsu ja elu on lill. Ei ole lill, kui keegi peab selle eest maksma ka hakkama.

Tasuta lõunaid ei ole ju nagunii. Peab ikka natuke nupust nikastanud olema kui arvas, et laadija igal parkimiskohal tähendab tasuta voolu. Laadimismugavuse võtmes oleks elu lill küll, sest sul oleks alati võimalus laadida.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2026 09:48:25 vasta tsitaadiga

Tuled vaatad 100 uut postitust ja jälle kaks lehekülge mitte teemaga seonduvat toodetud. Nukker icon_sad.gif
_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 22.04.2026 10:11:31 vasta tsitaadiga

Ega kui siia päris infot panna siis hädalised ju ei oska edasi arutada.
Tähtis on soiguda 20s kord paneelmaja laadimisest ja sekka vene gaas.

Mis aga on suht ära kadunud isegi lambi teemade all fbs pooletoobiste poolt - "kus sa seda laed - kuhugi ei saa sõita". Kaks aastat tagasi kui päriselt ka avalike kiirlaadijaid oli kaks korda vähem kuulis seda jauramist palju. Nüüd avad plugshare ja tõesti raske leida kohta kus peaks mitmekümneid kilomeetreid laadijani maha sõitma. Jah kuskil Poruni kandis või soomaa teises otsas võib sellise tee kuidagi välja mõelda.
Käisin Poruni rajal sügisel ja Iisaku laadijasse oli 56km.

Tesla otsib FSD operaatoreid juba meie kandis ka
Hetkel kuulutus üleval Leedu jaoks. Kohalike olusi vaja testida jne.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 22.04.2026 12:23:47 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Kõik ei ole siin sellised rikkurid nagu 3-4 kasutajat, et vali aga lexus välja ja võta ligi icon_rolleyes.gif


Ei pea Lexust ostma, turul küllaga normaalseid ev'si. Miks peaks mingi põhjakoristaja olema ? Loogika umbes sama, et tahaks pillimängu õppida ja siis võtan mingi mittehäälestuva juustu ja leian, et pillimäng pole ikka minu jaoks, sest kõlab valesti juu siis ei oska ikka.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2026 13:15:11 vasta tsitaadiga

Equinox kirjutas:
Tuled vaatad 100 uut postitust ja jälle kaks lehekülge mitte teemaga seonduvat toodetud. Nukker icon_sad.gif


kas siia uudiseid võib postitada ajaviiteks tavapärase mögina vahele? icon_biggrin.gif

https://thedriven.io/2026/04/22/catl-debuts-six-stunning-battery-innovations-including-1500km-ev-option-and-6-minute-charge/


https://idonutbelieve.com/#third-party-evidence
siia on ka mingit kraami juurde ilmunud, praegu pole aega süveneda, keegi võiks tldr-i teha

_________________
!!


viimati muutis renx09 22.04.2026 13:16:50, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2026 17:02:31 vasta tsitaadiga

renx09 kirjutas:

kas siia uudiseid võib postitada ajaviiteks tavapärase mögina vahele? icon_biggrin.gif

Ikka võib thumbs_up.gif icon_lol.gif

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2026 22:07:07 vasta tsitaadiga

renx09 kirjutas:
Equinox kirjutas:
Tuled vaatad 100 uut postitust ja jälle kaks lehekülge mitte teemaga seonduvat toodetud. Nukker icon_sad.gif


kas siia uudiseid võib postitada ajaviiteks tavapärase mögina vahele? icon_biggrin.gif

https://thedriven.io/2026/04/22/catl-debuts-six-stunning-battery-innovations-including-1500km-ev-option-and-6-minute-charge/


https://idonutbelieve.com/#third-party-evidence
siia on ka mingit kraami juurde ilmunud, praegu pole aega süveneda, keegi võiks tldr-i teha

FT ka:

CATL claims 6-minute charge and 1,500km range for new electric vehicle batteries
Chinese group also slashes charging time in race against BYD for electric vehicle battery supremacy

https://www.ft.com/content/1773de37-2595-4d9f-9536-dbe03ff1f8d3
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004



Online
sõnum 22.04.2026 23:12:14 vasta tsitaadiga

see ju vana uudis juba
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 22.04.2026 23:46:15 vasta tsitaadiga

123SAP. Keegi ostis uuena Lucid air Sapphire. Päris tore aparaat. Pool miili 14.5s ja 297kmh - selline mõistlik peresedaan - 920kw/1940nm. Teisalt 118kwh netoaku wltp on 694km.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 23.04.2026 00:09:43 vasta tsitaadiga

Nojah...
phpBB [media]
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 23.04.2026 00:46:29 vasta tsitaadiga

Plaid killer nö aga eks hind ka vastav.
Plaide müüakse meil siin vahepeal 85k eest ja 15s pool miili.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 23.04.2026 00:46:37 vasta tsitaadiga

Kui Lucidi omanike gruppi jälgida, siis sealt tuleb paras õudus välja. Lubadused on suured, tarkvara halb ja väga bugine. Autot pmst pole võimalik remontida mujal, kui ametlikus esinduses, juppe pole saada. Kui juhtub mingi õnnetus, siis tavaline on, et masin on pool aastat shopis jne. Kes see julge oli, kes selle siia taris.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 23.04.2026 00:49:42 vasta tsitaadiga

Noh eks kui veyroni/chironi siia tirid siis ka lõbus pole. Paras superauto siiski.

Vaatasin , et hetkel 93ga üks Plaid meitemaal ka pakkuda https://www.auto24.ee/soidukid/4230792
See siis 15s ja 288kmh umbes 1/2mile.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 23.04.2026 07:10:41 vasta tsitaadiga

Olen airiga sõitnud. Äge pill aga kole kvaliteet ikka
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 296, 297, 298 ... 305, 306, 307  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.