|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
pisi_geto
HV vaatleja

liitunud: 18.05.2002
|
23.06.2002 21:34:00
|
|
|
aasta tagasi sai üks atx emaplaat ostetud ja see siis at korpusse topitud. toide (atx) lihtsalt teistpidi keeratud ja korpuse taga sai natuke plekikääre kasutatud. kuidagi mahtus siis emaplaat sisse ja asi töötas. siis ühel päeval aga peale sinise ekraani midagi ei näinud. läksid siis närvid nii krussi et sai arvutile jalaga väike hoop antud (arvuti põrandal oli). ja klõps oli pilt üldse läinud. probleemi leidsin mitu päeva hiljem- kuna arvuti lendas vastu seina siis toitejuhe liigutas poolkinni toidet niipalju sissepoole et see omakorda emaplaati nihutas. emaplaat lendas nurgaga cdromile otsa ja ühest mikroskeemist lahti sai.
niiet külma närvi arvutitega
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
külaline
|
27.06.2002 19:28:00
|
|
|
Mingi nädalaega tagasi sai õele lõpetamise puhul ostetud uus arvuti P4 1,6GHz...
Panin arvuti üles ja lülitan sisse, natuke aega töötab, tunnen, et kuvarist ullu kärsakat tuleb :S!
Algul oli hull pannika, aga siis tuli meelde! Kui elektriradikas kaua aega seisab, siis kgouneb radika vahele tolmu ja sisse lülitades läheb see tolm kärssama, kui on saavutanud teatud temperatuuri!
Kuvar oli ilmselt karbist väljas olnud ja tolmu kogund vaikselt!
Mul on olnud tegelt palju igasugu juhtumeid, isegi täna, proovisin mingit X mängu mis tädipoeg mulle saatis, installin ära, panen käima loadib seal....järsku läheb pilt eest ära, miski ei aita, restart siis ja pilt ei tule enam ette! Vihaselt andsin laksu vasta kuvarit ja pilt jälle ees
|
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
27.06.2002 20:37:00
|
|
|
| Noh, oli siis varahommik ja vajutasin pauer nuppu ja jätsin arvuti laadima. Ma ise läksin vaatama, et mis tuleb tv-st. Mitte midagi huvitavat. Läksin siis tagasi oma tuppa. Ekraanile vaadates seisab seal error, et on vaja teha restart ja all oli ka nupp RESTART. Mõtlesin, et mis see siin siis on, et mingi viirus või midagi. Olin juba paanikas, et Windows on P**s. Äkki meenub, et tegelt oli see mu enda kirjutatud "viirus". Noh asi oli siis selge, aga närvid juba varahommikul läbi......
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DuSun
HV kasutaja
liitunud: 05.04.2002
|
28.06.2002 14:51:00
|
|
|
njaa naljakate juhtumistega arvuti vallas tuleb meelde üks lugu ajast kui käisin 12 klassis ning mul oli õnn käia ühes klassi toreda neiuga kelle pea oli blondi värvi, peale selle oli meil ka ühine kodu tee....
Niisiis oli üks päev kui läksime koolist koos koju ja jutt läks kuidagi koerte peale. Nu tema siis rääkima et ta vennal hirmus nunnu dalmaatsia koer ja tollel olse kolm poega kõik kohe kohutavalt ilusad. Kuid kahjuks üks sai surma. Mina siis pärima et kuidas nii??+ tema mulle täie südame rahuga "modem kukkus pähe". Njaaa kuna aasta arv ei olnud siis 1980 vaid 2000 äratas selline asi minus tõsist kahtlust ning asusin edasi uurima mis kuradi modem see siis oli....tema mulle vastu tead küll see kast monitori kõrval.........
|
|
| tagasi üles |
|
 |
toivoku
HV veteran

liitunud: 20.03.2002
|
29.06.2002 15:08:00
|
|
|
| blondiinid jävad blondiinidex
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
8 :: |
7 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erxe
HV kasutaja

liitunud: 29.06.2002

|
30.06.2002 04:11:00
|
|
|
Oli mul selline juhus. Kirjutasin plaati, aga kirjutaja vana ja ei suuda lõpetada plaati. Lõppeks jooksis masin kokku. Mina näitasin siis kolme näppu teisele. Masin mõtleb mõne seki ja kuulen piippiippiip jne. Ekraan tume (nagu standbys). Uurin ühelt sõbralt ja teiselt sõbralt - ikke emme hingusele läinud. Ise mõtlen, et kolmest näpust vaevalt, äkki BIOS. Keegi nagu vihjas kah. Egas midagi - mobo koduleht lahti, uus BIOS alla ja ISA videokaardiga flash ja voila.
Aga et CTRL-ALT-DEL biosi segi võib keerata kuulsin esimest korda.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
01.07.2002 12:03:00
|
|
|
| tsitaat: |
30.06.2002 04:11 erxe kirjutas:
Oli mul selline juhus. Kirjutasin plaati, aga kirjutaja vana ja ei suuda lõpetada plaati. Lõppeks jooksis masin kokku. Mina näitasin siis kolme näppu teisele. Masin mõtleb mõne seki ja kuulen piippiippiip jne. Ekraan tume (nagu standbys). Uurin ühelt sõbralt ja teiselt sõbralt - ikke emme hingusele läinud. Ise mõtlen, et kolmest näpust vaevalt, äkki BIOS. Keegi nagu vihjas kah. Egas midagi - mobo koduleht lahti, uus BIOS alla ja ISA videokaardiga flash ja voila.
Aga et CTRL-ALT-DEL biosi segi võib keerata kuulsin esimest korda.
|
See kolme näpu liigutus võis lihtsalt esile tuua selle, et bios on tuksi läinud. Juba masina kokkujooksul oli tõenäoliselt biosi rikkiolek süüks.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
capricorn1
külaline
|
05.08.2002 23:38:00
|
|
|
1999a bossile vahelejäämisehirmus tõmbasin 10G IBM HDD toitekabla 0.1ns enne arvuti shutdowni -
tulemus fdisk leidis kettalt ainult 2G.
seda kasutan 36k badiga(constantne)tänaseni.
Chaintech6BTM kustus ära peale seda kui üks 80-ndate lõpu ISA netikaart suvatses testimisel põlema minna.Paari tunni pärast funkas kompu jälle(ilma palanudISA-ta )
|
|
| tagasi üles |
|
 |
alchemist
HV vaatleja
liitunud: 27.11.2001
|
07.08.2002 15:13:00
|
|
|
mitte midagi isiklikku, kuid 0.1ns=0.0000000001sekundit. Kiired poisid meil.
_________________
Albert Keemik
[ Seda sõnumit muutis: alchemist on 07.08.2002 15:13 ]
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
capo
HV vaatleja
liitunud: 04.12.2001
|
08.08.2002 12:42:00
|
|
|
Juhtus hiluti üks selline tore asi, et buutides ütles üks dumbuseri arvuti, et system.ini missing. Sai siis teist uuritud ja puuritud lõpuks hiljem tuli välja, et tore kasutaja on eelpool mainitud faili nimetanud ümber kökimöki.ini.
Fantaasial ja lollusel pole piire!
edu!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Amdfan
HV Guru
liitunud: 23.06.2002
|
08.08.2002 21:27:00
|
|
|
Minu esimene arvuti oli väga väikeses desktop kastis. Cdrom ja flopi asetsesid kõrvuti ja hdd oli nende all. Sai vahetatud 1,1gb hdd uue 10gb vastu, aga kastis jätkus ruumi vaid ühele kettale. Plaan oli tööle panna mõlemad kettad korraga, selleks lisasin 2 otsaga ide kabla. Kui kabla lisatud ühendasin kettad ja panin arvuti tööle. Arvuti hakkas tööle, kuid pilti ette ei tulnud, samuti ei töötanud RESET nupp. Tõmbasin hirmuga toite seinast välja. Proovisin arvutit käivitada mitu korda, kuid mitte midagi ei muutunud! Saatsin arvuti ühele tuttavale arvutispetsile, kes viis arvuti oma töö juurde ja koos töökaaslastega vea üles leidsid. Selgus et üks prose pinge oli p**s. Põhjuseks arvati olevat kas staatiline elekter või lihtsalt läbi läinud. Õnneks läks emaplaat tööle P100-ga ja kogu kupatus sai maha müüdud! Tänu sellele sain uue ja palju parema arvuti!!
Esimese arvutiga oli veel päris palju softivigu, kuna mulle meeldis sinna igasugust nänni peale lasta. Eriti sagedased külalised minu arvutis olid nn. Windowsi sinised ekraanid (errorid), lõpuks sai viga kindlaks tehtud : prose taktsagedus oli liiga suur ja sai sagedust ~ 20mhz-i võrra alla võetud!
|
|
| Kommentaarid: 362 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
330 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lindremant
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.03.2002
|
08.08.2002 22:50:00
|
|
|
| Ühel vennal oli biosis password peale jäänud ja ütles et patareid ei ole kusagil. läksin siis kohale ja näädsa patakat polegi ütlesin siis et võtame väikese napsu ju siis mõtleb. Tuligi hea mõte võtame BIOS-i kivi maha ja korras lõin kruvika alla ja praks BIOS poolex. Ütlesin talle et bios on pees ja uus MOB tuleb osta.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
palle
HV veteran
liitunud: 10.05.2002
|
08.08.2002 23:03:00
|
|
|
Lisaks sellele, et endal miskit juhtub, on vahest ka nii, et mõne teise mehe töö pead üle elama.
Selles suhtes võiks tuua markantse näite a 3 aasta tagusest ajaloost kui oli veel üks metskond veel sulgemata ja töötas.
Metskonnal oli mitu arvutit ning need mitmes toas laiali ning võrgus. Telliti uus elektrijuhtmestik - kontramaandustega ja puha - veetigi siis uued juhtmed ning arvutid tööle.
Siis käis torm üle ning tööle jäi ainult 1 faas, 2 kukkusid ära - tulemuseks lendasid kõik võrgukaardid ja HUB.
Siis sai asja uuritud, et mis toimub, nagu peaks maandatud võrk olema - ja mis ilmnes - 3-juhtmeline võrk oli olemas, kontramaandused olid olemas, kuid pesades ei olnud keegi kontramaandust klemmi alla kinnitanud!
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marti341
külaline
|
14.08.2002 18:30:00
|
|
|
Ma suutsin toppida kasks floppyt FDD`se
|
|
| tagasi üles |
|
 |
nalja44
HV kasutaja

liitunud: 15.07.2002
|
31.08.2002 14:15:00
|
|
|
oli väike elektrikatkestus, ei viitsinud enam arvutit lahti ka teha - magama.
Hommikul tahan arvuti käima panna, ei lähe, juba jõudis piss pähe lüüa, ennem , kui meelde tuli, et eelmine õhtu ei lülitanudki arvutit välja ju.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
darcen
HV kasutaja

liitunud: 09.03.2002
|
02.09.2002 11:54:00
|
|
|
| Tööõnnetus...kui sai näpp prose jahutusele liiga ligi topitud. Hammustas tüki ära nii, et ei saanud arugi...veritsevat sõrme tohderdades mõtlesin, et hea, et metallist ventikat ei muretsenud.
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Troll
HV Guru

liitunud: 01.06.2002
|
02.09.2002 15:47:00
|
|
|
Olen sellest juba teise teema all kirjutanud, aga siia sobib kah. Hakkasime sõbraga uuel arvutil TV-outi proovima, kõigepealt telekale järele ja siis, niipea kui juhet proovis arvuti TV-outi lükata, käis telekas plaks ja pilt läinud. OK, kohe ei osanud midagi arvata, telekas remonti, aga paar päeva hiljem puutus vaba antenniots korraks vastu arvutikorpust ja jälle plaks: korgid välja pluss paneelmaja sektsiooni antennivõimendi kutu. Uurides tuli välja kurioosne lugu: sõber oli eraldi arvuti jaoks kolmejuhtmelise kaabli vedanud, aga seinakontaktis oli üks kruvi mittestandartne(s.o pikem kui vaja) ja maandusjuhtme kinnitamisel tungis see kruvi ühte faasijuhtmesse ! Arvutikorpus seega voolu all! Sellest kogu see jama!
_________________
TÜMPA , TÜMPA....eest ära, TROLL tuleb!!
[ Seda sõnumit muutis: troll on 20.09.2002 17:30 ]
|
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
külaline
|
02.09.2002 15:56:00
|
|
|
vent plärises kangesti, no vaja veidi muljuda ja tolmust puhastada. Vool välja, kaas maha ja keerasin ventika maha, tegin puhtaks ja tagasi. Korpust ei viitsind kinni keerata.
Panin paueri järgi ja kõik ok, poole tunni pärast mõtlen et ikka erikuradi vaikne on. Kiikan siis laua alla, vaatan proset ja... vent seisab, no näpuga ligi et äkki on kinni jäänud, ajan näpuga ringi, ja siis läks näpp vastu prose radikat... röögatus ... juhe seinast ... käsipidi kraanialla. Toreda villi sain, andsin kompule aega jahtuda. Cooleri juhe oli ühendamata jäänd. Aga midagi peale mu näpu kärsand polnd... õnneks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
TarvyRules
külaline
|
15.09.2002 18:04:00
|
|
|
| Ma Panin ükskord oma toitekaabli valetpidi sisse ja lasin arvuti emaplaadi, kõvaketta ja toteplokki läbi. See oli 486
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sigillum|diabloi
külaline
|
20.09.2002 15:59:00
|
|
|
isiklikult olen kunagi kaks 486 ja ühe 386 läbi poletanud nii et kahjud ple suured old. aga siiski põhiline nali on see kui jätad mõne kruvi korpusess vedelema (näiteks lisades uue hdd ei kinnita sa teda mitte kõigi kruvidega vaid jättad osad arvuti kasti hdd peale vedelema).
jätkub...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
millivatt
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.07.2002
|
21.09.2002 00:53:00
|
|
|
| kevadel sai üks odav socket 370 mobo läbi kärsatatud, aga et garantii kehtis sain uue(ja parema!)
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
janoz
HV vaatleja
liitunud: 30.08.2002
|
21.09.2002 11:13:00
|
|
|
mnjah kas nüüd biosi just "tyhjaks" flashida saab, selles liiga kindel ei oleks, aga kunagi võib-olla sai. Ise flashasin biosi yle, aga krt veidike vale BIOS oli, pärast sai lihtsalt kivi maha võetud ja teises masinas uuesti õige biosiga flashatud
_________________ OK!
Janoz |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zero1&Only
HV kasutaja
liitunud: 01.08.2002
|
23.09.2002 15:47:00
|
|
|
Ise ei mäletagi et oleks midagi väga naljakat teinud arvutiga.Eks juhtunud on igasugust värki paha biosi fläshhi, kõvaketas pardi muutmisega vussi keeratud jne.jne.
Kuid abivajajatega on ikka üht-teist meenutamisväärset ette tulnud :
1.Helistab inimene
ütleb: mu arvuti protsessor teeb imelikku krigisevat häält. küsin: kuidas te teate et just protsessor seda häält teeb,kas võtsite korpuse lahti ?
ütleb: ei aga see ei saa kuskilt mujalt tulla !
Ok,lähen siis kohale vaatama.Noh inimene oli kuskilt teada saanud et arvuti korpust kutsutakse protsessoriks,tegelikult oli toitekal vent läbi.
2.Helistab inimene (kes pani endale ise arvuti kokku)
ütleb: kas saaks ta arvuti üle vaadata, juba mitmed tuttavad on asja uurinud ja pole jälile saanud milles viga.
Alguses võttis arvuti nagu hetkeks(1sek) voolu ka järele, aga nüüd ei tee isegi seda enam.Kõik kaardid/juhtmed peaks nagu õieti ühendatud olema.
Ülevaatamisel selgus kurb tõsiasi et tuttuus(ja suht kallis) emaplaat oli kruvitud ilma vahelulladeta otse korpuse külge ja oli täiega lühises.
Kuuldavasti olevat emaplaat garantii alusel ringi vahetatud.
----------------
Need on need kõige eredamad.
_________________ ----------------------- |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
külaline
|
24.09.2002 09:50:00
|
|
|
Oli ka kunagi paar aastat tagasi noname läppar ja tekkis siis mõte, et BIOSi vaja upgradeda, pidavat niimoodi masina paremaks saama . Noh, kaevasin siis netist tootja välja (Rootsi tootja BEST oli) ja firma lehel kõik BIOSi flashid olemas. Lasin siis selle mudeli kõige uuema peale ja paariks päevaks rahu majas. Aga pisike uss jäi ikka sisse, et äkki kusagil veel mõni uuema kuupäevaga flash olemas. Leidsingi siis peaaegu aastakese võrra uuema flashi, faili suurus kõik sama ja puha, aga... teise mudeli oma. No mis siin ikka juhtuda saab, arvasin ja lasin flashi peale. Loomulikult peale seda masin enam pilti ette ei võtnud. No ja loomulikult keegi pisikest biosi kivi eraldi ka flashida ei saanud, kuna selliseid seadmeid polnud. No lõpuks siis Beesting asja uuesti üle flashis.
Peale seda eriti ilma vajaduseta BIOSi flashima ei kipu
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Morillo
HV kasutaja

liitunud: 21.11.2001
|
24.09.2002 11:20:00
|
|
|
Pidevate korpuste vahetamisega ja emaplaadi kinnilahti keeramisega, sai kannatada üks väikene kondekas prosa koha kõrval, kuid niipalju oli õnne, et ta kusagile maha ei kukkunud. Nii ma siis otsustasin ta tagasi tinutada, kuna elektri töödeks mõeldud jootekolbi polnud, siis tuli võtta natikene suurem (nii 7mm otsaga), sai mässatud miske 3-4 tundi, kuid tagasi see kondeks omale kohale igatahes sai. Ja plaat töötab siiamaani nagu uus
Teine juhtumine on seoses veesüsteemi lekkimisega, mis tekitas korraliku tulevärgi mu vana GF3 Ti200 peale , hakkasin siis otsast lõikama, läks natikene ka muidugi GPU sisse, kuid mitte piisavalt, et midagi oleks olulist märgata. 1-2 vinget raspeldamistööd ja nii see radikas minema saigi. Siis hea ja määriv, ning läbipaistmatu AS2 vahele, originaal cooler piale ja K-saluuni, seal peale mõningast ootamist pakuti vastu GF4 Ti4200------milline meeldiv üllatus (alguses juba lugesin kroone, et piab uue kaardi muretsema)
need vist ainukesed ja lahedamad sündmused
|
|
| Kommentaarid: 152 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
me_
Kreisi kasutaja
liitunud: 27.01.2002
|
24.09.2002 11:47:00
|
|
|
/me läks üks õhta jooma.
Tulin koju, aken lahti, kast oli ära viidud
Koos paari päeva eest installeeritud 64mb GF2 Ti-ga
|
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
62 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Equinox
HV veteran

liitunud: 05.04.2002

|
24.09.2002 12:10:00
|
|
|
| tsitaat: |
24.09.2002 11:47 me_ kirjutas:
/me läks üks õhta jooma.
Tulin koju, aken lahti, kast oli ära viidud
Koos paari päeva eest installeeritud 64mb GF2 Ti-ga
|
Nu see kisub tragikoomiliseks. Samas nagu õnnetus arvutiga ja samas nagu koomiline kah..
Equ
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Novembre
Kreisi kasutaja
liitunud: 05.11.2001
|
25.09.2002 13:19:00
|
|
|
No mul oli värskelt selline "õnnelik" õnnetus. Hakkasin P4 coolerit maha võtma (kes on volcano 7+ soc 478 peale paigaldanud teab kui raskelt ta maha käib .
_________________
Ten Strings of Darkness on a Violin Sad
[ Seda sõnumit muutis: Novembre on 25.09.2002 13:19 ]
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Equinox
HV veteran

liitunud: 05.04.2002

|
25.09.2002 14:13:00
|
|
|
Tre,
Tuli meelde selline lugu. Umbes aasta tagasi läks arvutil molu õhtale ja raha nappis, et uut osta. Tahtsin just uut, kuna eelmised MONITORID (2 tükki) oli kasutatud olnud ja kõik enam vähem aasta jooksul kah õhtale läinud. Niih, uut osta ei jõudnud, üks tuttav tõi oma molu ja ütles, et seisab niisama , peetis, punane värv on puudu ja kogu pilt on kollakas, pruunikas. Nuh, sai siis molu arvutile taha pandud ja nii oma aastake tööd tehtud..pilt selline kollakas-pruun. Saabus kevad ja sai üürikorterit vahetud ning komplekt lahti võetud.Uues kohas püsti panduna, sai siis avastatud, et üks pinn oli lihtsalt kõver..rsk ei tulnud esimene kord, ega ka hiljem pähegi üle vaadata. Pin sai näpitsaga sirgeks väänatud, auku pistetud ja voila! Ilus
kena värviline pilt ja puha. Sai siis natike enda ette vannutud ja tuttavale kah räägitud, et pole molul häda kedagist. Nüid kasutan juba jälle uut molu
Ei vea mul nende kasutatud moludega.
Equ
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VeixES
HV veteran
liitunud: 06.11.2001
|
25.09.2002 14:24:00
|
|
|
1. Panin tutika kóvaketta järgi noomoodi, et kóvaketta elektroonika puutus vastu metalläärt. Sinine suits ja ketas pekkis.
2. Ordi masin. Panin toiteka järgi, vajutasin lylitit. Masin ei teind midagi. Mótlesin, et noh toitekas läbi vms. Panin siis tutika 300w toiteka sisse. Toitejuhe järgi, masin kylili ja vajutasin nuppu, ikka ei midagi. Juhe järelt ära ja uuesti järele, seekord hoidsin juhet tugevalt toitekas sees ja vajutasin nuppu. Hoian juhet, kui järsku hakkas toiteka vahelt suitsu tulema... juhe käbe järelt ära. Mina kiruma, et krt...uus toitekas lännu.
Sain siis veel yhe toiteka testimiseks, kuid seekord eemaldasin emaplaadi korpuses ja panin lahtiselt tööle. Jälle hakkas suitsu tulema, kuid seekord ma nägin et suitses yks kivi emaplaadi peal, mis asetses eelmine kord täpselt toiteka taga peidus. Too kivi seal plaadi peal (mosfet), läks päris tulipunaseks enne kui ma otsustasin juhtme järelt ära vótta. Toitekas korras, mobo pekkis.
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dober
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.12.2001
|
02.10.2002 15:23:00
|
|
|
| tsitaat: |
24.04.2002 10:29 Hiid kirjutas:
Ma olen korduvalt kõvakat arvuti käimasolles ühendanud.
minu teada saab kõiki asju töös ühendada peale printeri.
siis on pees.
|
Kas see lõhub printeri või arvuti ära ? Mul Epson LQ-100 ja mul temast teps kahju ei ole ka :] lükkan sisse ja välja ja ühendan juhet kah suvalisel ajal, siiani pole midagi juhtunud aga ma olen seda muidu varem kah kuulnud.
Selline küsimus ka et kas on nii et seda adsl kaablit ei tohi siis kui aruti töötab sisse panna ega välja võtta?
Ja mis asjad katki võivad minna? Panen kohe varsti uue arvuti kokku ja sellega tahaks küll ettevaatlikult käituda.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
palle
HV veteran
liitunud: 10.05.2002
|
02.10.2002 15:27:00
|
|
|
To Dober:
Arvuti ja printeri korral on asi selles, et kui tehnika on maandamata, siis olemasoleva staatikaga võid kas printeri või LPT segi lasta.
Siis on lihtne, kui läheb LPT, võtad riiulilt lisapordikaardi ja prindid edasi. Aga kui printeri sisend läheb, kõnnid remondi poole printer näpus...
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
myxzel
HV kasutaja

liitunud: 14.02.2002
|
06.10.2002 02:00:00
|
|
|
njah
kraamisin oma raalilauda kolust puhtaks ja viskasin vanu asju ära - k.a. plaadiümbriseid, plaate jms. näpuvahele sattus vana Tele2 dialup-cd plaadiümbris, see papist jupstükk. torkasin selle pabrerikorvi ja joppas teine täitsa kuhja peale. korv jäi sel hetkel seisma ja saunapäeva ootama.
paar päeva hiljem oli mul W98 cd'd vaja - torkasin selle arvutisse ja hiljem välja võttes ei suutnud kuidagi selle õiget karpi üles leida. päris niisama välja vedelema ka ei tahtnud jätta ja silmates prügikorvis Tele2 plaadiümbrist torkasin selle sinna vahele ja jätsin lauanurgale.
Reede õhtal hakkasin korvi võtma ja nägin laua peal Tele2 ümbrist: "mis see sitt siin teeb?" ja virutasin ümbrise korvi .. viis minutit hiljem juba ahju
ühesõnaga Windows 98 originaalplaat ahjus. täna õhtul hakkasin plaati otsima ja alles nüüd tuli meelde. ah krt - loll pea, palju vaeva.
_________________ CNC frees, 3D print, 3D modelleerimine ja joonestamine. |
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
06.10.2002 22:18:00
|
|
|
kui ma koolis käisin, siis üks tuttav oli seal arvutiklassi administraator: hoidis klassi peale tunde lahti üldiseks kasutamiseks jne.
aga see vend oli selline fanaatik, et ta istus seal ka siis, kui kedagi rohkem ei olnud. (aasta oli vist 98-99, kui kodune püsiühendus oli paar tuhhi, nii et mis seal imestada.) ja ükskord juhtuski paratamatu: minutitest said tunnid ja kell sai 21.00, enda teada viimastena majas olnud koristajad keerasid aga siis alati signalisatsiooni peale ja välisukse lukku...
võite ette kujutada ehmatust, kui admin lõpuks end minekule asutas ja mis siis edasi sai...
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kmail
HV kasutaja

liitunud: 07.10.2002
|
09.10.2002 20:43:00
|
|
|
noh sai ka ükskord sõbra kõva proovitud ja muidugi juhtus arvuti korpuses kah nii kuradi vähe ruumi olema ja oli siis kast külili põrandal.....panen kõik kaablid ja asjad taha....kõik kinni keeeratud..korpus küljes kast riiulil
power>on......kõva plärin kasti seest....kirelt jälle kinni,mõtlesin lahtikruvimise ajal et kõvaketas kyl seda põrgulärmi teha ei saa...noh sain lahti vaatan,paber.................kõik proze ventilaatori vahel juppideks igalpool veel paberit.siis tuli meelde et olin proze venti külge väiks paprikese pannud,noh et jumperi klemmid sisse ei kukuks,kurat kus oli möllamist paberist lahti saada......
ja veel....... kõva ei läinud tööle..............
kõik aeg ja vaev mokas!
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kakuke
HV veteran
liitunud: 03.08.2002
|
09.10.2002 21:25:00
|
|
|
Keegi vist vajaks eesti keele järelõpet. Väga arusaadav su text just polnud.
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kmail
HV kasutaja

liitunud: 07.10.2002
|
10.10.2002 14:56:00
|
|
|
no kahju on!
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivoku
HV veteran

liitunud: 20.03.2002
|
12.10.2002 18:22:00
|
|
|
tee avatar natsa väiksemaks. ma nagu informeerin sind käbä ennem kui teised tulevad vinguma
_________________ roogi räime. |
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
8 :: |
7 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Superglue
HV veteran

liitunud: 20.03.2002
|
12.10.2002 18:31:00
|
|
|
link :: See
| tsitaat: |
11.10.2002 23:35 Elitegamer kirjutas:
ma ostsin leadtek gf4 ti4400 ja mõtlesin et võiks siis klokkida...irw tomshardware's oli näidatud mem-clock 700 mhz ja ma lükkasin kah 700 peale...siis tõmbasin 3dmark2001 käima ja esimese testi ajal jooksis kokku...siis tunnen mingid kärsahaisu kastist ja vaatan et kaart põleb(lol mitte ei põlenud aga suitses)...siis ma olin pabinas et mis nüüd saab...viisin poodi tagasi ja sain uue vastu. selle tomshardwarega oli nii et seal oli lisatud 3 cooler aga ma seda alguses ei märganud...SHIT HAPPENS !
_________________
Otsi,otsi...küll leiad !
[ Seda sõnumit muutis: Elitegamer on 11.10.2002 23:36 ]
|
Ma küll ei leidnud sealt sellist teemat. Kas ajad muidu pada? Leidsin vaid selle lingi.
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
teadmamees
HV veteran

liitunud: 05.10.2002
|
12.10.2002 20:19:00
|
|
|
mul oli ühe hp moluga üksvahe siuke jama. panin arvutile taha - pilt on kolmekordne. andsin siis molu sõbra kätte. mingi sõbra sõber jagas ära et kaks pini on omavahel koos ja tegi korda. sõber sai kasutada. siis andis sõber mulle monitori tagasi. mulle muidugi ei öelnud et monitor on korras. mina viskasin minema... põhimõtteliselt sain endale 5 sotti korstnasse kirjutada.
_________________ pensionil |
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
teadmamees
HV veteran

liitunud: 05.10.2002
|
12.10.2002 20:24:00
|
|
|
| tsitaat: |
09.10.2002 20:43 kmail kirjutas:
noh sai ka ükskord sõbra kõva proovitud ja muidugi juhtus arvuti korpuses kah nii kuradi vähe ruumi olema ja oli siis kast külili põrandal.....panen kõik kaablid ja asjad taha....kõik kinni keeeratud..korpus küljes kast riiulil
power>on......kõva plärin kasti seest....kirelt jälle kinni,mõtlesin lahtikruvimise ajal et kõvaketas kyl seda põrgulärmi teha ei saa...noh sain lahti vaatan,paber.................kõik proze ventilaatori vahel juppideks igalpool veel paberit.siis tuli meelde et olin proze venti külge väiks paprikese pannud,noh et jumperi klemmid sisse ei kukuks,kurat kus oli möllamist paberist lahti saada......
ja veel....... kõva ei läinud tööle..............
kõik aeg ja vaev mokas!
|
samas kui ma kmailiga seda sama kõva ühe kolmanda sõbra juures proovisime ja arvuti lahti ja külili oli, siis kukkus kruvi töötavasse emaplaati... õnneks midagi ei juhtunud.
_________________ pensionil |
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivoku
HV veteran

liitunud: 20.03.2002
|
12.10.2002 21:22:00
|
|
|
kus te kõik olete osavad alles. (heas mõttes)
_________________ roogi räime. |
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
8 :: |
7 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mambo10
HV kasutaja
liitunud: 31.07.2002
|
16.10.2002 19:20:00
|
|
|
Ma loll sain uue arvuti, kohe TV-OUTi teisel päeval näppima ei teadnud et peab vähemalt 1 asi väljalülitud olema, ja ma igakord nii et arvuti ja telekas töötas yhendasin jälle ära, nii ca. 5-7 korda ja siis sain särakat! ja lõigi tuliuue gf4 ti 4200 TV-OUT-i läbi ://
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zumin
HV kasutaja
liitunud: 21.11.2001
|
16.10.2002 20:25:00
|
|
|
Nähh, endalgi kurb asi juhtunud... Sain kliendi kelle arvut surnd. Suri näppimisse ) Tegelt oli HDD ka mäda, aga see nigut pisiasi. OK, garantiist uus sisse, W2k peale, patchijupikesed ja muu stuff a la corel ja musaretsimise asjad etc, uued draiverid jne. Asi töötas nagut' loom. Päevakese pärast helistab - anna adminni pass, tahab mingit pildivaatajat installida. Nuiab. Lubab mitte pappi välja käia. Annan passi. Järgmisel päeval tyyp maale mesilasi ratsastama. Nädalakese pärast tagasi. Kõne: "Appi, arvuti on p...ses!" Lähen siis kohale, mida näen... installitud nii 70 ühikut trashwaret irfanist mingite (nii 5-6 tk) "ühenduse kiirendajateni". Tulemyyr mõrvatud, KAV töö lõpetanud... Ah jaa, kogu see stuff ÜHTLASELT mööda partitsioone juurkataloogides <hrrr>. Lahtistena. S.t. see failihunnik mis peaks olema kataloogis d:program filesprogenimi on tegelt näit. kohas suvaketas: ....... Homme lähen jälle... fdisk on ikke hea asi )) Peaasi et tyybil pappi jätkub!
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kmail
HV kasutaja

liitunud: 07.10.2002
|
16.10.2002 21:34:00
|
|
|
| tsitaat: |
12.10.2002 20:24 teadmamees kirjutas:
samas kui ma kmailiga seda sama kõva ühe kolmanda sõbra juures proovisime ja arvuti lahti ja külili oli, siis kukkus kruvi töötavasse emaplaati... õnneks midagi ei juhtunud.
|
jah ja siis proovisime veel ide kaabli zgutti suuresuure kööginoaga lahti lõigata.....
ja ma pean mainima et me olime samal ajal ilgelt joobes
kõige pumbam oli necrodawe,ta ei saand maast lahti
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tihver
HV veteran
liitunud: 23.09.2002
|
16.10.2002 22:26:00
|
|
|
See oli vist 98 aasta alguses ostsin endale 5x86 133 prose emaplaadi ja 16 MB mälu. Oli päris kobe arvuti. Sai siis katsetatud erinevaid emaplaate, mälusid prosesid jne. Kui ükskord arvuti jälle laiali oli oli vaja see kähku kokku panna ja reede õhtul vindise peaga sai prose valepidi külge pandud. Hävisid nii emaplaat kui ka prose.
_________________ Kõik lihtsad probleemid on juba lahendatud ... |
|
| Kommentaarid: 154 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
teadmamees
HV veteran

liitunud: 05.10.2002
|
17.10.2002 17:04:00
|
|
|
| tsitaat: |
16.10.2002 21:34 kmail kirjutas:
| tsitaat: |
12.10.2002 20:24 teadmamees kirjutas:
samas kui ma kmailiga seda sama kõva ühe kolmanda sõbra juures proovisime ja arvuti lahti ja külili oli, siis kukkus kruvi töötavasse emaplaati... õnneks midagi ei juhtunud.
|
jah ja siis proovisime veel ide kaabli zgutti suuresuure kööginoaga lahti lõigata.....
ja ma pean mainima et me olime samal ajal ilgelt joobes
kõige pumbam oli necrodawe,ta ei saand maast lahti
|
kui ühendad kõvaketast, siis ära tosinat võta
_________________ pensionil |
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NecroDave
HV kasutaja

liitunud: 16.10.2002
|
17.10.2002 19:38:00
|
|
|
Ja Jaaaa seda joomat ma mäletan.....kui me arvuti lahti kakkusime kõvaketta kinnitamis kruvi vist oligi see mis lendas emaplaadile....igast pulli sai.....kõvaketas kaa veel roppu moodi undas...ei ega meil läks pikk n*ss et kõvakat tööle saada aga me saime!!
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mawrec
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.04.2002
|
17.10.2002 20:25:00
|
|
|
| tsitaat: |
17.10.2002 19:38 NecroDave kirjutas:
...ei ega meil läks pikk n*ss et kõvakat tööle saada aga me saime!!
|
Palun säästke meid detailidest...
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
18.10.2002 14:43:00
|
|
|
see pole just nii teab mis naljakas, aga siiski:
väike ehmatus tuli sealt, kust seda oodatagi ei osanud: automaatne windows update soovitas mingit update'i seoses heliga, vajutasin igale poole "yes", update tuli alla ja hakkas installima, kui korraga hakkas nõudma mingit draiveri faili, ütles ka täpselt ära, kus plaadi peal see on. libistasin plaadi masinasse, vaatasime masinaga terve plaadi otsast lõpuni läbi, aga mida pole, seda pole. jama lugu: "ok" vajutada ei saa, ainus aktiivne nupp on "cancel". sinna siis kursor liikuski. tulemus: "no playback device". sain asja küll 10 minutiga korda, aga ilmselt mõni vähemkogenud kasutaja poleks eriti midagi aru saanud.
vot sellist trikki teeb windows update.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|