|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Trwind55
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
25.02.2026 07:21:19
|
|
|
Me too!
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
25.02.2026 10:03:55
|
|
|
Ok, teist saan veel aru, aga miks mina ka?
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012

|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
25.02.2026 11:40:49
|
|
|
Miks mõned siia kaine peaga ei postita? Sest tundub et absoluutselt ei vaadata kuhu mis teemal kirjutatakse...
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012

|
25.02.2026 11:42:51
|
|
|
Reede ju, või siiski ei ole
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
25.02.2026 12:23:57
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
Huvitav, mis riigis sa elad, et sa pole puutunud kokku digitaalse autentimise vajadusega?
Helistad panka, autendi ennast, enne kui klienditeenindajani pääsed.
Helistad telekomi, esmalt autendi ennast jne. jne. |
Digitaalselt autenditakse digitaalsete kanalite, s.o interneti kaudu.
Ma ei helista panka, ma kasutan internetipanga teenuseid. Miks ma panka helistama peaksin? Suhtlemisvaegusest?
Ükski telekom pole ka SmartID-ga autentimist nõudnud, kui sinna olen helistanud. Ükski telekom nähtavasti pole nii debiilne siiamaani olnud, et mobiilse autentimise olemasolu ja samas ka selle turvaprotokolli rikkumist enda klientidelt nõuda. Ma ei tea, milline telekom seda teeks. Küllap tuleb eemale hoida sellisest.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
25.02.2026 12:25:22
|
|
|
| tsitaat: |
Ükski telekom pole ka SmartID-ga autentimist nõudnud, kui sinna olen helistanud
|
no olenb miks sa sinna helistad
Oma kontoga seoses kindlasti tahab autentimist
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
25.02.2026 12:30:16
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| tsitaat: |
Ükski telekom pole ka SmartID-ga autentimist nõudnud, kui sinna olen helistanud
|
no olenb miks sa sinna helistad
Oma kontoga seoses kindlasti tahab autentimist |
Telia pole tahtnud, TELE2 samuti. Kui just teenusepakkuja vahetus ei ole "oma kontoga seoses"? TELE2 oli ka mingi tehn probleem kunagi otseselt minu kontoga seoses, mida neti kaudu lahendada ei saanud ja oli vaja just helistada.
Elisasse pole olnud vajadust helistada, nii palju kui mäletan.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
viimati muutis Dogbert 25.02.2026 12:34:03, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
25.02.2026 12:32:12
|
|
|
Proovi mõnda lepingu/tootemuudatust teha
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
25.02.2026 12:32:59
|
|
|
| tsitaat: |
Telia pole tahtnud
|
Ah ära plära, isegi mitmeid kordi teinud seda
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
25.02.2026 12:34:16
|
|
|
Kliendikontodel on ju kliendiparoolid iidamast aadamast telefoni teel autentimiseks? Mitte et ma neid peast mäletaks praegu.
Seda küsiti muidugi.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
25.02.2026 12:35:58
|
|
|
| Dogbert, swed näiteks tahab autentimist kui ise helistad neile. Kunagi taheti autentimist, kui nemad helistasid, aga see oli enne seda petukõnede massidesse minemist
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
25.02.2026 12:44:48
|
|
|
| Leinö kirjutas: |
| Dogbert, swed näiteks tahab autentimist kui ise helistad neile. Kunagi taheti autentimist, kui nemad helistasid, aga see oli enne seda petukõnede massidesse minemist |
Mul pole Swediga tegemist olnud.
Aga hea küll, sel juhul siis kinnitad SmartID PIN-i ainult juhul kui ise helistad klienditeenindusse ja ka sel juhul jälgid kullipilguga, kuhu SmartID autentimist nõuab.
Ja kui ei ole nutitelefoni, Mobiil-ID-d ega SmartID-d, siis lähedki füüsiliselt klienditeenindusse. Tipa-tapa-tipa-tapa.
Mugavus vs turvalisus.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
25.02.2026 13:18:49
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Mobiil-ID FTW  |
Sest seda pole petised seni taibanud eriti kasutada? Mille poolest see SmartID-st parem on?
Suvaline mats võib sinu nimel autentimise algatada, kui teab su isikukoodi ja telefoninumbrit. Telefoni juba teab, kui on sulle petukõne teinud, isikukoodi teab nagunii ka SmartID-ga autentimisel, sest on selle eelnevalt sinult kuidagi välja meelitanud (õngitsuskiri vms).
Rääkige parem, kuidas Tallinnas Järve tänaval, seal kaksiktornide juures parkimisega on. Ma pean vanemad silmakliinikusse viima. Tundub suht PUPU olevat.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
25.02.2026 13:22:33
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| Mille poolest see SmartID-st parem on? |
| Dogbert kirjutas: |
| Ja kui ei ole nutitelefoni, Mobiil-ID-d ega SmartID-d, siis lähedki füüsiliselt klienditeenindusse. Tipa-tapa-tipa-tapa. |
Sest sa ei pea tipa-tapa-tipa-tapa tegema. (esindusse, mis asuvad ainult pealinnas ja pärnus (tartus äkki ka) Ning töötab ka nuputelefoniga, ilma internetita!
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
25.02.2026 13:26:46
|
|
|
Just kõllas +37253504127 ja sokkis mingist saadetisest, mis mulle olecat. Pakkus, et võivad selle pakiautomaati ka viia. Vaja mul vaid ära kinnitada vms.
Ja voalaa, hüppab mingi aken lahti, riigi autentimisteenus vms.
Krdi sibid
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
25.02.2026 13:45:16
|
|
|
Riigi autentimisteenuselt tulev autentimispäring näitab SmartID PIN sisestamise aknas "Riigi autentimisteenus" reast üks rida allpool ka seda, milliselt teenuselt päring tuli. Näiteks:
Riigi autentimisteenus
Terviseportaal
Mitte et sellest mingit abi oleks, kui petis vaid sinu isikuandmeid õngitseb sel korral. Esimesel korral on "paki suunamine" ja vaadatakse järele su isikuandmed eesti.ee või ka näiteks pakiteenuse pakkuja portaalist, järgmisel korral on juba panka autentimine jne.
Aga jah, inimesed on igasugu teenusepakkujate poolt küll väga hästi välja treenitud petistele oma andmeid ja raha jagama, kui veel lähema ajani mingid teenusepakkujad ise helistasid klientidele ja siis nõudsid SmartID või M-ID identifitseerimist. Seda enam naljalt tagasi ei pööra, kui riiklikul tasemel välja ei öelda, et sarnast autentimist tohib teha vaid juhul, kui ise helistad teenusepakkujale nende ametlikule numbrile, mitte mingis saadud SMS-is või meilis nimetatud numbrile.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
viimati muutis Dogbert 25.02.2026 13:47:04, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
25.02.2026 13:45:54
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| jägaja kirjutas: |
Huvitav, mis riigis sa elad, et sa pole puutunud kokku digitaalse autentimise vajadusega?
Helistad panka, autendi ennast, enne kui klienditeenindajani pääsed.
Helistad telekomi, esmalt autendi ennast jne. jne. |
Digitaalselt autenditakse digitaalsete kanalite, s.o interneti kaudu.
Ma ei helista panka, ma kasutan internetipanga teenuseid. Miks ma panka helistama peaksin? Suhtlemisvaegusest?
Ükski telekom pole ka SmartID-ga autentimist nõudnud, kui sinna olen helistanud. Ükski telekom nähtavasti pole nii debiilne siiamaani olnud, et mobiilse autentimise olemasolu ja samas ka selle turvaprotokolli rikkumist enda klientidelt nõuda. Ma ei tea, milline telekom seda teeks. Küllap tuleb eemale hoida sellisest. |
Mulle ka väga ei meeldi panka helistada, aga kui netipangas asja korda ei saa, siis mõnikord on vaja. Ja mõnikord helistavad ise kui pangateate saadad.
Aga ükskõik mis murega helistada, lõpuks viiakse jutt ikka pensioni III samba peale
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
25.02.2026 19:30:36
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
Mis mõte on "on ear" kõrvaklappidel?
"In ear" ehk nööbid saan aru - lihtne kaasas kanda ja natuke ka teema et kui ei taha silmnähtavalt klapid peas olla.
"Over ear" - parim mugavus ja heli kvaliteet kui pole oluline et oleks mugav kaasas kanda.
Aga "on ear" puhul on ju mõlema miinused ja ei suuda välja mõelda ühtegi plussi. |
Konkreetselt minul- nööbid ei sobi- kuuldeaparaadid on ees. In-ear- paneb aparaadid vilistama. Kõrvapealsed- mugavad ja ka, ainsa variandina kasutatavad.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
25.02.2026 21:56:56
|
|
|
| Tõsielustaarike Terras lükati selle piletijamaga tanki nagu Tallinnas körtpärtel võimupöördekatsega. Michal saab jälle batjat mängida.
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
25.02.2026 22:11:12
|
|
|
| Ega reformikatel enam maapiirkonnas eriti hääletajaid nagunii pole ja saabki neid tüütuseid kottida. Viimastel valmistel laskuti juba sellele tasemele, et "ärge valige parteid, valige inimest". Läks nagu läks sellega.
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
26.02.2026 01:58:23
|
|
|
"Minu õõpetaja kõigist kõige paarem oli.." sittagi ta parim oli, kuidas teil?
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012

|
26.02.2026 10:13:30
|
|
|
Kuidas sellega on. Oma ema ja isa valida ei saa. Oma õpetajat valida ei saa
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
26.02.2026 11:04:02
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| "Minu õõpetaja kõigist kõige paarem oli.." sittagi ta parim oli, kuidas teil? |
Milline neist mitmekümnest ?
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
26.02.2026 13:42:38
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| jägaja kirjutas: |
Huvitav, mis riigis sa elad, et sa pole puutunud kokku digitaalse autentimise vajadusega?
Helistad panka, autendi ennast, enne kui klienditeenindajani pääsed.
Helistad telekomi, esmalt autendi ennast jne. jne. |
Digitaalselt autenditakse digitaalsete kanalite, s.o interneti kaudu.
Ma ei helista panka, ma kasutan internetipanga teenuseid. Miks ma panka helistama peaksin? Suhtlemisvaegusest?
Ükski telekom pole ka SmartID-ga autentimist nõudnud, kui sinna olen helistanud. Ükski telekom nähtavasti pole nii debiilne siiamaani olnud, et mobiilse autentimise olemasolu ja samas ka selle turvaprotokolli rikkumist enda klientidelt nõuda. Ma ei tea, milline telekom seda teeks. Küllap tuleb eemale hoida sellisest. |
Suhtlesin just Diiliga seoses nende poolt algatatud kallima paketivahetusega (seda infot iseteenindusest ega internetist ei saa) ning isiku autentimine tuli mängu kohe, kui oli vaja isik tuvastada. Smart-ID või Mobiil-ID oli valikutes.
Iseteenindustes ei saa suurt osa asju aetud, ainult liitumine on neil võimalik 1-2-3. Muudatused , äraminek jne käivad alati kõnekeskuse kaudu. See, mis välja pakuti, ei ole isegi iseteeninduses ega telefoni teel võimalik teostada. Tuleb Telia esindusse koha peale minna. Ja kohapeal teeninduses on ka isikutuvastus, ilma ei saa midagi tehtud.
Pangas sama asi.
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
26.02.2026 14:25:22
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
Mobiil-ID FTW  |
Sest seda pole petised seni taibanud eriti kasutada? Mille poolest see SmartID-st parem on?
Suvaline mats võib sinu nimel autentimise algatada, kui teab su isikukoodi ja telefoninumbrit. Telefoni juba teab, kui on sulle petukõne teinud, isikukoodi teab nagunii ka SmartID-ga autentimisel, sest on selle eelnevalt sinult kuidagi välja meelitanud (õngitsuskiri vms).
|
Parem on selle poolest, et uut mobiil-id ei saa teha nende väljameelitatud koodidega, isegi kui see juhtub. Aga SmartID saab, teatud juhtudel. Ja edasi juba volilt.
Isikukoode pole vaja õngitseda, need on suht avalik annes. Leiab igalt poolt.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
26.02.2026 15:19:09
|
|
|
Kas smart-id regamist by default kinni ei võiks keerata? Saaks välistada selle, et keegi võõras mind mängida saaks.
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renx09
HV Guru

liitunud: 28.09.2004
|
26.02.2026 16:11:53
|
|
|
smart-id regamiseks on vaja see id-kaardiga kinnitada, kuidas keegi võõras sind mängida saaks?
_________________ !! |
|
| Kommentaarid: 315 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
252 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
26.02.2026 16:13:22
|
|
|
| Mingi aeg sai teise smart id regada smart id-ga kinnitades. Kas hetkel saab ei tea, ei viitsi proovida ka.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
26.02.2026 16:18:39
|
|
|
| mingis petuskeemis kõlbas selleks mID
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
26.02.2026 17:21:06
|
|
|
| Uus smartid QR koodi funktsioon on päris okei. EMTA just pakkus - scanni QR, alles siis saad PIN1 sisestada
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
26.02.2026 17:25:08
|
|
|
Aga mis siis saab kui telefoniga nende lehe avan? Pean mingi teise seadmega ekraanist pildi tegema, et saaks seda lugeda?
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renx09
HV Guru

liitunud: 28.09.2004
|
26.02.2026 17:31:04
|
|
|
ei
_________________ !! |
|
| Kommentaarid: 315 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
252 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
27.02.2026 01:13:32
|
|
|
| Leinö kirjutas: |
| Uus smartid QR koodi funktsioon on päris okei. EMTA just pakkus - scanni QR, alles siis saad PIN1 sisestada |
Ja see välistabki nüüd selle, et keegi teine sinu asemel algatab SmartID autentimise ja sina ainult sisestad oma telefonis PIN-i.
Mingi klienditeenindus sinu telefoniga QR-i skännida ei saa, seega tehti tarkvaraliselt ära seesama piirang, millest mina kogu aeg jahusin. Saad kinnitada ainult ise algatatud autentimisi.
Ma ei tea, võib-olla mingitele registreeritud klienditeenindustele antakse luba teha ilma QR kinnituseta neid autentimisi, see sõltub SmartID tarkvara ja teenuse võimalustest ja lepingutest. Aga vähemalt tavalisi kliendipoolseid autentimisi enam keegi teine algatada ei saa. Õigemini saab, aga SmartID omanik ei saa neid kinnitada.
Nähtav QR muutus vist iga sekundi-paari tagant, nii et petis ei saa seda meili ega sõnumiga ka saata, peab piisavalt väikese viitega videokõne olema vist.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
27.02.2026 12:08:56
|
|
|
Dogbert, see QR funktsionaalsus on ikka puhtalt teenusepakkujas kinni, implementeerivad nad omalt poolt Smart-ID+ või mitte. Nõuab ju see mõnevõrra lisaarendusi.
Kohustuslik see kellelegi pole, samas usun et kõik vähegi suuremad ettevõtted selle kasutusele ka võtavad.
=> https://www.smart-id.com/et/abi/kkk/smart-id-uued-funktsioonid
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
27.02.2026 13:24:47
|
|
|
Kui vahetada lepinguline teenus välja soodsama kõnekaardi vastu, siis milline oleks halduse mõttes mugavaim?
Pidev teenuspakettide hindade tõstmine väidetega stiilis "klientide soovidele vastu tulles, parema kasutajakogemuse huvides" määritakse pähe teenuseid, mida klient ei vaja. Ning ei soovi pidevalt tegelda nende soodustus 12/24 kuud lõppemisel algavate mängudega, kuhu numbriliikumine algatada, saamaks uut soodustust.
*Telia = Super kõnekaart oma 2.50€ ja https://www.super.ee/app hallatav tundub vist mugavaim lahendus olema. Tasuta kõnesid on seal piirangutega, 120 kõnet, kõne kestvus 5 minutit ja automaatselt algab peale seda uus kõne, ehk siis 120 kõnet võib täituda üsna kiiresti ja hakkad minutihinda makstes pealtnäha näilist madalama hinna eelist kaotama. (Diil/Telia võrgusisesed kõned on 120min iga kõne)
*Elisa kõnekaart Basic on juba kalleim, Basic 4.99, samas on 6 tundi kõneaega, mis soodsama paketi puhul kõneminuti eest makstes võib kergesti kallimaks osutuda. https://www.elisa.ee/et/eraklient/koned/konekaart/kuumaksuvaba-konekaart#koneaja-laadimine ja haldmaine, ülevaade kõnekaardist tasulised SMSid jmt naljakas tegevus.
*Tele2 stardikas 0.95€ või 3.95€ (mis on poole soodsam Diili hinnatõusujärgsest pakkumisest, kuid neti järgi vajadus puudub) Seal on ka kõnekaardi haldamine ilmselgelt vanamoodsete lahendustega, ehk ebamugav.
Mõnel teenusepakkujal saab tulevikus vajadusel paketi uuesti lepinguliseks tagasi vormistada, Telia, Tele2. Elisa kohta ei jäänud info kohe silma.
viimati muutis jägaja 27.02.2026 13:27:13, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
27.02.2026 13:26:40
|
|
|
| Super on üsna mugavalt äpi kaudu hallatav. E-simi saab ka kui tahad. Tele2 on ebamugav. Elisa kohta ei tea.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
27.02.2026 13:29:12
|
|
|
| Kõnepakett nuputelefonile. Muu järgi pole vajadust. Inimene helistab kuus ikka ülivähe.
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
27.02.2026 13:30:31
|
|
|
| See äpp võib sul ka teises seadmes olla mille kaudu haldad. Ilmselt on sul vaja seda kas mõnele esivanemale või varutelefoniks mitte endale ainukeseks telefoniks.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
27.02.2026 13:42:01
|
|
|
Ma tirisin Super äpi juba alla. Tuleb ilmselt esinduse minna numbrit ümber vormistama. Või siis kaalun veel variante.
Edit.
See on mugav lahendus, mis võiks olemas olla.
| tsitaat: |
Elisa kirjutab:
Kliendil on võimalik iseteeninduses määrata, millisel alljärgneval juhul või juhtudel teenuspakett automaatselt pikeneb. Teenuspaketi automaatne pikenemine võib toimuda kas:
Teenuspaketi aegumisel;
Andmesidemahu täitumisel;
Teenuspaketis sisalduvate kõneminutite lõppemisel;
Teenuspaketis sisalduvate rahvusvaheliste kõneminutite lõppedes;
Teenuspaketis sisalduvate sõnumite lõppemisel. |
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
27.02.2026 18:10:32
|
|
|
Ma kirjutasin Diilile infosse kui nad mulle 200GB surasid, et saaksin ju vabalt ka 40gb paketoga hakkama. Isegi pole vastatud
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iir
HV Guru

liitunud: 20.06.2006
|
27.02.2026 21:16:15
|
|
|
| Sold OUT kirjutas: |
| Ma kirjutasin Diilile infosse kui nad mulle 200GB surasid, et saaksin ju vabalt ka 40gb paketoga hakkama. Isegi pole vastatud |
Ha. Ha.
| tsitaat: |
Tutvustan Teile väiksema mahuga paketti Standard Diil 40GB 5G:
Piiramatult kõneminuteid (Eestis ja rändluses Euroopa Liidu siseselt)
Piiramatult SMS ja MMS (Eestis ja rändluses Euroopa Liidu siseselt)
40 GB interneti mahtu, millest 26 GB saab ära kasutada EL-s rändluses
Kuutasu 19,99 €
Soodustus 24 kuud -50% tavahinnast: 9,99 €/kuu |
Ei taha, maksan siis 40 senti rohkem ja saan 200.
_________________ sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
27.02.2026 23:37:44
|
|
|
Siis parem ka kui ei vastata.
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|