Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Küsimused, mis kripeldavad vol.3 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 190, 191, 192 ... 201, 202, 203  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Trwind55
Kreisi kasutaja
Trwind55

liitunud: 21.04.2003




sõnum 25.02.2026 01:37:42 vasta tsitaadiga

Kas eesti riik on mind üksi banninud et mul pole õigust enam selle lehe sisu näha? https://www.aki.ee/uudised/viis-enimlevinud-andmekaitselist-eksimust-e-poodides
_________________
möhhh..
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2026 07:21:19 vasta tsitaadiga

Me too! icon_lol.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 25.02.2026 10:03:55 vasta tsitaadiga

Ok, teist saan veel aru, aga miks mina ka? icon_lol.gif
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2026 10:10:03 vasta tsitaadiga

No see näitab, et valitsus endiselt ei viitsi Ida-Virumaal midagi ette võtta peale selle, et rajavad mingi sõjaväelinnaku. Selle asemel võiks leida need üksikud eestimeelsed sealt ja kogu selle kohaliku tiblabande seal laiali saata.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.02.2026 11:36:00 vasta tsitaadiga

https://www.e-kaubanduseliit.ee/uudised/viis-enimlevinud-andmekaitselist-eksimust-e-poodides
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2026 11:40:49 vasta tsitaadiga

Miks mõned siia kaine peaga ei postita? Sest tundub et absoluutselt ei vaadata kuhu mis teemal kirjutatakse... icon_lol.gif
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.02.2026 11:42:51 vasta tsitaadiga

Reede ju, või siiski ei ole icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2026 12:23:57 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Huvitav, mis riigis sa elad, et sa pole puutunud kokku digitaalse autentimise vajadusega?
Helistad panka, autendi ennast, enne kui klienditeenindajani pääsed.
Helistad telekomi, esmalt autendi ennast jne. jne.

Digitaalselt autenditakse digitaalsete kanalite, s.o interneti kaudu.

Ma ei helista panka, ma kasutan internetipanga teenuseid. Miks ma panka helistama peaksin? Suhtlemisvaegusest?

Ükski telekom pole ka SmartID-ga autentimist nõudnud, kui sinna olen helistanud. Ükski telekom nähtavasti pole nii debiilne siiamaani olnud, et mobiilse autentimise olemasolu ja samas ka selle turvaprotokolli rikkumist enda klientidelt nõuda. Ma ei tea, milline telekom seda teeks. Küllap tuleb eemale hoida sellisest.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2026 12:25:22 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ükski telekom pole ka SmartID-ga autentimist nõudnud, kui sinna olen helistanud

no olenb miks sa sinna helistad

Oma kontoga seoses kindlasti tahab autentimist

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2026 12:30:16 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
tsitaat:

Ükski telekom pole ka SmartID-ga autentimist nõudnud, kui sinna olen helistanud

no olenb miks sa sinna helistad

Oma kontoga seoses kindlasti tahab autentimist


Telia pole tahtnud, TELE2 samuti. Kui just teenusepakkuja vahetus ei ole "oma kontoga seoses"? TELE2 oli ka mingi tehn probleem kunagi otseselt minu kontoga seoses, mida neti kaudu lahendada ei saanud ja oli vaja just helistada.
Elisasse pole olnud vajadust helistada, nii palju kui mäletan.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 25.02.2026 12:34:03, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2026 12:32:12 vasta tsitaadiga

Proovi mõnda lepingu/tootemuudatust teha
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2026 12:32:59 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Telia pole tahtnud

Ah ära plära, isegi mitmeid kordi teinud seda icon_biggrin.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2026 12:34:16 vasta tsitaadiga

Kliendikontodel on ju kliendiparoolid iidamast aadamast telefoni teel autentimiseks? Mitte et ma neid peast mäletaks praegu.

Seda küsiti muidugi.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2026 12:35:58 vasta tsitaadiga

Dogbert, swed näiteks tahab autentimist kui ise helistad neile. Kunagi taheti autentimist, kui nemad helistasid, aga see oli enne seda petukõnede massidesse minemist
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2026 12:44:48 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
Dogbert, swed näiteks tahab autentimist kui ise helistad neile. Kunagi taheti autentimist, kui nemad helistasid, aga see oli enne seda petukõnede massidesse minemist


Mul pole Swediga tegemist olnud.

Aga hea küll, sel juhul siis kinnitad SmartID PIN-i ainult juhul kui ise helistad klienditeenindusse ja ka sel juhul jälgid kullipilguga, kuhu SmartID autentimist nõuab.

Ja kui ei ole nutitelefoni, Mobiil-ID-d ega SmartID-d, siis lähedki füüsiliselt klienditeenindusse. Tipa-tapa-tipa-tapa.

Mugavus vs turvalisus.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.02.2026 12:47:10 vasta tsitaadiga

Mobiil-ID FTW icon_idea.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2026 13:18:49 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Mobiil-ID FTW icon_idea.gif
Sest seda pole petised seni taibanud eriti kasutada? Mille poolest see SmartID-st parem on?

Suvaline mats võib sinu nimel autentimise algatada, kui teab su isikukoodi ja telefoninumbrit. Telefoni juba teab, kui on sulle petukõne teinud, isikukoodi teab nagunii ka SmartID-ga autentimisel, sest on selle eelnevalt sinult kuidagi välja meelitanud (õngitsuskiri vms).

Rääkige parem, kuidas Tallinnas Järve tänaval, seal kaksiktornide juures parkimisega on. Ma pean vanemad silmakliinikusse viima. Tundub suht PUPU olevat.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 25.02.2026 13:22:33 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Mille poolest see SmartID-st parem on?


Dogbert kirjutas:
Ja kui ei ole nutitelefoni, Mobiil-ID-d ega SmartID-d, siis lähedki füüsiliselt klienditeenindusse. Tipa-tapa-tipa-tapa.


Sest sa ei pea tipa-tapa-tipa-tapa tegema. (esindusse, mis asuvad ainult pealinnas ja pärnus (tartus äkki ka) Ning töötab ka nuputelefoniga, ilma internetita!
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2026 13:26:46 vasta tsitaadiga

Just kõllas +37253504127 ja sokkis mingist saadetisest, mis mulle olecat. Pakkus, et võivad selle pakiautomaati ka viia. Vaja mul vaid ära kinnitada vms.
Ja voalaa, hüppab mingi aken lahti, riigi autentimisteenus vms.
Krdi sibid icon_mad.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2026 13:45:16 vasta tsitaadiga

Riigi autentimisteenuselt tulev autentimispäring näitab SmartID PIN sisestamise aknas "Riigi autentimisteenus" reast üks rida allpool ka seda, milliselt teenuselt päring tuli. Näiteks:

Riigi autentimisteenus
Terviseportaal

Mitte et sellest mingit abi oleks, kui petis vaid sinu isikuandmeid õngitseb sel korral. Esimesel korral on "paki suunamine" ja vaadatakse järele su isikuandmed eesti.ee või ka näiteks pakiteenuse pakkuja portaalist, järgmisel korral on juba panka autentimine jne.

Aga jah, inimesed on igasugu teenusepakkujate poolt küll väga hästi välja treenitud petistele oma andmeid ja raha jagama, kui veel lähema ajani mingid teenusepakkujad ise helistasid klientidele ja siis nõudsid SmartID või M-ID identifitseerimist. Seda enam naljalt tagasi ei pööra, kui riiklikul tasemel välja ei öelda, et sarnast autentimist tohib teha vaid juhul, kui ise helistad teenusepakkujale nende ametlikule numbrile, mitte mingis saadud SMS-is või meilis nimetatud numbrile.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 25.02.2026 13:47:04, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2026 13:45:54 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
jägaja kirjutas:
Huvitav, mis riigis sa elad, et sa pole puutunud kokku digitaalse autentimise vajadusega?
Helistad panka, autendi ennast, enne kui klienditeenindajani pääsed.
Helistad telekomi, esmalt autendi ennast jne. jne.

Digitaalselt autenditakse digitaalsete kanalite, s.o interneti kaudu.

Ma ei helista panka, ma kasutan internetipanga teenuseid. Miks ma panka helistama peaksin? Suhtlemisvaegusest?

Ükski telekom pole ka SmartID-ga autentimist nõudnud, kui sinna olen helistanud. Ükski telekom nähtavasti pole nii debiilne siiamaani olnud, et mobiilse autentimise olemasolu ja samas ka selle turvaprotokolli rikkumist enda klientidelt nõuda. Ma ei tea, milline telekom seda teeks. Küllap tuleb eemale hoida sellisest.


Mulle ka väga ei meeldi panka helistada, aga kui netipangas asja korda ei saa, siis mõnikord on vaja. Ja mõnikord helistavad ise kui pangateate saadad.
Aga ükskõik mis murega helistada, lõpuks viiakse jutt ikka pensioni III samba peale icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2026 19:30:36 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Mis mõte on "on ear" kõrvaklappidel?
"In ear" ehk nööbid saan aru - lihtne kaasas kanda ja natuke ka teema et kui ei taha silmnähtavalt klapid peas olla.
"Over ear" - parim mugavus ja heli kvaliteet kui pole oluline et oleks mugav kaasas kanda.

Aga "on ear" puhul on ju mõlema miinused ja ei suuda välja mõelda ühtegi plussi.


Konkreetselt minul- nööbid ei sobi- kuuldeaparaadid on ees. In-ear- paneb aparaadid vilistama. Kõrvapealsed- mugavad ja ka, ainsa variandina kasutatavad.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 25.02.2026 21:26:42 vasta tsitaadiga

Pealik Mihkel ütleb, et vaatame, kelle sõna jääb peale.
Kelle sõna jääb peale?
a) Mihkli sõna
b) ametnike sõna

https://www.delfi.ee/artikkel/120438687/maakonnaliinidel-kaob-tasuta-soiduoigus-laste-ja-pensionaride-piletihinnaks-plaanitakse-5-10-eurot
tsitaat:
Peale artikli avaldamist sõnas peaminister Kristen Michal sotsiaalmeedia vahendusel, et tasu küsimist siiski ei tule. „Ei hakka tasu küsima. Saan aru, et Eestis on ametnikud, kellel on ükskõik, mida poliitikud ütlevad. Proovime siis seekord järgi, kes peale jäävad. Oleme seda teemat juba avalikult käsitlenud ja ma olen öelnud, et tasu küsimist ei tule,“ märkis ta.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2026 21:56:56 vasta tsitaadiga

Tõsielustaarike Terras lükati selle piletijamaga tanki nagu Tallinnas körtpärtel võimupöördekatsega. Michal saab jälle batjat mängida.
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2026 22:07:25 vasta tsitaadiga

isegi kaua kestis see keskerakondlik talvekartul. nagu näha on, on sellest nüüd lahti saamine keeruline..
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2026 22:11:12 vasta tsitaadiga

Ega reformikatel enam maapiirkonnas eriti hääletajaid nagunii pole ja saabki neid tüütuseid kottida. Viimastel valmistel laskuti juba sellele tasemele, et "ärge valige parteid, valige inimest". Läks nagu läks sellega.
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2026 01:58:23 vasta tsitaadiga

"Minu õõpetaja kõigist kõige paarem oli.." sittagi ta parim oli, kuidas teil?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2026 07:28:33 vasta tsitaadiga

See on nii alg/põhikool.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.02.2026 10:13:30 vasta tsitaadiga

Kuidas sellega on. Oma ema ja isa valida ei saa. Oma õpetajat valida ei saa icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 26.02.2026 11:04:02 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
"Minu õõpetaja kõigist kõige paarem oli.." sittagi ta parim oli, kuidas teil?


Milline neist mitmekümnest ?
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 26.02.2026 13:42:38 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
jägaja kirjutas:
Huvitav, mis riigis sa elad, et sa pole puutunud kokku digitaalse autentimise vajadusega?
Helistad panka, autendi ennast, enne kui klienditeenindajani pääsed.
Helistad telekomi, esmalt autendi ennast jne. jne.

Digitaalselt autenditakse digitaalsete kanalite, s.o interneti kaudu.

Ma ei helista panka, ma kasutan internetipanga teenuseid. Miks ma panka helistama peaksin? Suhtlemisvaegusest?

Ükski telekom pole ka SmartID-ga autentimist nõudnud, kui sinna olen helistanud. Ükski telekom nähtavasti pole nii debiilne siiamaani olnud, et mobiilse autentimise olemasolu ja samas ka selle turvaprotokolli rikkumist enda klientidelt nõuda. Ma ei tea, milline telekom seda teeks. Küllap tuleb eemale hoida sellisest.

Suhtlesin just Diiliga seoses nende poolt algatatud kallima paketivahetusega (seda infot iseteenindusest ega internetist ei saa) ning isiku autentimine tuli mängu kohe, kui oli vaja isik tuvastada. Smart-ID või Mobiil-ID oli valikutes.
Iseteenindustes ei saa suurt osa asju aetud, ainult liitumine on neil võimalik 1-2-3. Muudatused , äraminek jne käivad alati kõnekeskuse kaudu. See, mis välja pakuti, ei ole isegi iseteeninduses ega telefoni teel võimalik teostada. Tuleb Telia esindusse koha peale minna. Ja kohapeal teeninduses on ka isikutuvastus, ilma ei saa midagi tehtud.
Pangas sama asi.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2026 14:25:22 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Tanel kirjutas:
Mobiil-ID FTW icon_idea.gif
Sest seda pole petised seni taibanud eriti kasutada? Mille poolest see SmartID-st parem on?

Suvaline mats võib sinu nimel autentimise algatada, kui teab su isikukoodi ja telefoninumbrit. Telefoni juba teab, kui on sulle petukõne teinud, isikukoodi teab nagunii ka SmartID-ga autentimisel, sest on selle eelnevalt sinult kuidagi välja meelitanud (õngitsuskiri vms).



Parem on selle poolest, et uut mobiil-id ei saa teha nende väljameelitatud koodidega, isegi kui see juhtub. Aga SmartID saab, teatud juhtudel. Ja edasi juba volilt.
Isikukoode pole vaja õngitseda, need on suht avalik annes. Leiab igalt poolt.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 26.02.2026 15:19:09 vasta tsitaadiga

Kas smart-id regamist by default kinni ei võiks keerata? Saaks välistada selle, et keegi võõras mind mängida saaks.
_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2026 16:11:53 vasta tsitaadiga

smart-id regamiseks on vaja see id-kaardiga kinnitada, kuidas keegi võõras sind mängida saaks?
_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2026 16:13:22 vasta tsitaadiga

Mingi aeg sai teise smart id regada smart id-ga kinnitades. Kas hetkel saab ei tea, ei viitsi proovida ka.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 26.02.2026 16:18:39 vasta tsitaadiga

mingis petuskeemis kõlbas selleks mID
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2026 17:21:06 vasta tsitaadiga

Uus smartid QR koodi funktsioon on päris okei. EMTA just pakkus - scanni QR, alles siis saad PIN1 sisestada
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2026 17:25:08 vasta tsitaadiga

Aga mis siis saab kui telefoniga nende lehe avan? Pean mingi teise seadmega ekraanist pildi tegema, et saaks seda lugeda? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2026 17:31:04 vasta tsitaadiga

ei
_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2026 01:13:32 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
Uus smartid QR koodi funktsioon on päris okei. EMTA just pakkus - scanni QR, alles siis saad PIN1 sisestada

Ja see välistabki nüüd selle, et keegi teine sinu asemel algatab SmartID autentimise ja sina ainult sisestad oma telefonis PIN-i.

Mingi klienditeenindus sinu telefoniga QR-i skännida ei saa, seega tehti tarkvaraliselt ära seesama piirang, millest mina kogu aeg jahusin. Saad kinnitada ainult ise algatatud autentimisi.

Ma ei tea, võib-olla mingitele registreeritud klienditeenindustele antakse luba teha ilma QR kinnituseta neid autentimisi, see sõltub SmartID tarkvara ja teenuse võimalustest ja lepingutest. Aga vähemalt tavalisi kliendipoolseid autentimisi enam keegi teine algatada ei saa. Õigemini saab, aga SmartID omanik ei saa neid kinnitada.

Nähtav QR muutus vist iga sekundi-paari tagant, nii et petis ei saa seda meili ega sõnumiga ka saata, peab piisavalt väikese viitega videokõne olema vist. icon_rolleyes.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2026 12:08:56 vasta tsitaadiga

Dogbert, see QR funktsionaalsus on ikka puhtalt teenusepakkujas kinni, implementeerivad nad omalt poolt Smart-ID+ või mitte. Nõuab ju see mõnevõrra lisaarendusi.
Kohustuslik see kellelegi pole, samas usun et kõik vähegi suuremad ettevõtted selle kasutusele ka võtavad.

=> https://www.smart-id.com/et/abi/kkk/smart-id-uued-funktsioonid

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 27.02.2026 13:24:47 vasta tsitaadiga

Kui vahetada lepinguline teenus välja soodsama kõnekaardi vastu, siis milline oleks halduse mõttes mugavaim?
Pidev teenuspakettide hindade tõstmine väidetega stiilis "klientide soovidele vastu tulles, parema kasutajakogemuse huvides" määritakse pähe teenuseid, mida klient ei vaja. Ning ei soovi pidevalt tegelda nende soodustus 12/24 kuud lõppemisel algavate mängudega, kuhu numbriliikumine algatada, saamaks uut soodustust.

*Telia = Super kõnekaart oma 2.50€ ja https://www.super.ee/app hallatav tundub vist mugavaim lahendus olema. Tasuta kõnesid on seal piirangutega, 120 kõnet, kõne kestvus 5 minutit ja automaatselt algab peale seda uus kõne, ehk siis 120 kõnet võib täituda üsna kiiresti ja hakkad minutihinda makstes pealtnäha näilist madalama hinna eelist kaotama. (Diil/Telia võrgusisesed kõned on 120min iga kõne)

*Elisa kõnekaart Basic on juba kalleim, Basic 4.99, samas on 6 tundi kõneaega, mis soodsama paketi puhul kõneminuti eest makstes võib kergesti kallimaks osutuda. https://www.elisa.ee/et/eraklient/koned/konekaart/kuumaksuvaba-konekaart#koneaja-laadimine ja haldmaine, ülevaade kõnekaardist tasulised SMSid jmt naljakas tegevus.

*Tele2 stardikas 0.95€ või 3.95€ (mis on poole soodsam Diili hinnatõusujärgsest pakkumisest, kuid neti järgi vajadus puudub) Seal on ka kõnekaardi haldamine ilmselgelt vanamoodsete lahendustega, ehk ebamugav.


Mõnel teenusepakkujal saab tulevikus vajadusel paketi uuesti lepinguliseks tagasi vormistada, Telia, Tele2. Elisa kohta ei jäänud info kohe silma.


viimati muutis jägaja 27.02.2026 13:27:13, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2026 13:26:40 vasta tsitaadiga

Super on üsna mugavalt äpi kaudu hallatav. E-simi saab ka kui tahad. Tele2 on ebamugav. Elisa kohta ei tea.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 27.02.2026 13:29:12 vasta tsitaadiga

Kõnepakett nuputelefonile. Muu järgi pole vajadust. Inimene helistab kuus ikka ülivähe.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2026 13:30:31 vasta tsitaadiga

See äpp võib sul ka teises seadmes olla mille kaudu haldad. Ilmselt on sul vaja seda kas mõnele esivanemale või varutelefoniks mitte endale ainukeseks telefoniks.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 27.02.2026 13:42:01 vasta tsitaadiga

Ma tirisin Super äpi juba alla. icon_smile.gif Tuleb ilmselt esinduse minna numbrit ümber vormistama. Või siis kaalun veel variante.

Edit.
See on mugav lahendus, mis võiks olemas olla.
tsitaat:
Elisa kirjutab:
Kliendil on võimalik iseteeninduses määrata, millisel alljärgneval juhul või juhtudel teenuspakett automaatselt pikeneb. Teenuspaketi automaatne pikenemine võib toimuda kas:
Teenuspaketi aegumisel;
Andmesidemahu täitumisel;
Teenuspaketis sisalduvate kõneminutite lõppemisel;
Teenuspaketis sisalduvate rahvusvaheliste kõneminutite lõppedes;
Teenuspaketis sisalduvate sõnumite lõppemisel.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2026 18:10:32 vasta tsitaadiga

Ma kirjutasin Diilile infosse kui nad mulle 200GB surasid, et saaksin ju vabalt ka 40gb paketoga hakkama. Isegi pole vastatud
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2026 18:14:56 vasta tsitaadiga

Ei vastata ka. Võta või jäta.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2026 21:16:15 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Ma kirjutasin Diilile infosse kui nad mulle 200GB surasid, et saaksin ju vabalt ka 40gb paketoga hakkama. Isegi pole vastatud

Ha. Ha.
tsitaat:
Tutvustan Teile väiksema mahuga paketti Standard Diil 40GB 5G:
Piiramatult kõneminuteid (Eestis ja rändluses Euroopa Liidu siseselt)
Piiramatult SMS ja MMS (Eestis ja rändluses Euroopa Liidu siseselt)
40 GB interneti mahtu, millest 26 GB saab ära kasutada EL-s rändluses
Kuutasu 19,99 €
Soodustus 24 kuud -50% tavahinnast: 9,99 €/kuu

icon_lol.gif
Ei taha, maksan siis 40 senti rohkem ja saan 200.

_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2026 23:37:44 vasta tsitaadiga

Siis parem ka kui ei vastata.
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Küsimused, mis kripeldavad vol.3 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 190, 191, 192 ... 201, 202, 203  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.