|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
16.01.2026 18:00:14
|
|
|
FB-s pidada ka mingeid VIP investeerismisgruppe olema. Kindel värk mismoodi oma raha paigutada. Sa hiljaaegu otsisid ju investeerimissoovitusi. /s
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
16.01.2026 21:33:51
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
FB-s pidada ka mingeid VIP investeerismisgruppe olema. Kindel värk mismoodi oma raha paigutada. Sa hiljaaegu otsisid ju investeerimissoovitusi. /s |
Kui investeeringud ei tõmba, võib ka laenuäris kätt proovida.
Kui teisi kliente ei oska leida, siis ma võtan piiramatus koguses, tagastamatut laenu.
Võime täitsa ametliku lepingu selle kohta sõlmida, ei ole probleemi.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
viimati muutis Etz 18.01.2026 18:53:37, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011

|
17.01.2026 13:26:58
|
|
|
Kuulge nahhaalid, ärge nüüd pöörake mu juttu ümber, puhas kontekstist väljarebitud huinaa
Mitte, et ma kedagi teist solvata tqhaks, ikkagi kaasfoorumlased
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
20.01.2026 14:57:47
|
|
|
Kes teist veel muusikat mälupulgale/telefoni laeb?
Youtube või spotify... Peaksin raha tagasi küsima, et miks heidivad?
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
20.01.2026 15:00:28
|
|
|
Need, kes ei jaksa 10 eur kuus mobiilipaketti maksta
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alpha
HV veteran

liitunud: 04.12.2002
|
21.01.2026 13:27:15
|
|
|
| See, et ilma pangakaardita saab raha välja võtta on tore. Ebameeldiva üllatusena tuli, et sularaha sissemaksmiseks on vaja pangakaarti, ilma ei saa Swedis.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
22.01.2026 00:02:46
|
|
|
Paet peab nüüd mingi parema viisi oma rahast ilma jäämiseks välja mõtlema.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011

|
23.01.2026 13:27:53
|
|
|
Jaapanis käivitatakse taas maailma suurim tuumaelektrijaam https://maailm.postimees.ee/8400614/jaapanis-kaivitatakse-taas-maailma-suurim-tuumaelektrijaam
| tsitaat: |
| «Me jätkame ettevalmistusi reaktori taaskäivitamiseks ja plaanime kontrollvardad eemaldada täna kell 19.00 (Eesti aja järgi 12.00) ning reaktori käivitada,» teatas Tokyo Electric Power (TEPCO). |
Viskasin täisteksti spoilerisse.
Spoiler 
Jaapanis taaskäivitatakse kolmapäeval esimest korda alates 2011. aasta Fukushima katastroofist maailma suurim tuumaelektrijaam, teatas selle operaator, ehkki kohalikud on mures ohutuse pärast.
«Me jätkame ettevalmistusi reaktori taaskäivitamiseks ja plaanime kontrollvardad eemaldada täna kell 19.00 (Eesti aja järgi 12.00) ning reaktori käivitada,» teatas Tokyo Electric Power (TEPCO).
Niigata prefektuuri kuberner kiitis Kashiwazaki-Kariwa jaama taaskäivitamise heaks eelmisel kuul, kuigi avalik arvamus on endiselt teravalt lõhestunud.
Teisipäeval trotsisid mõned kümned meeleavaldajad – peamiselt eakad – pakast, et protestida lumesajus rannikuäärse jaama sissepääsu lähedal.
«Kashiwazakis toodetakse elektrit Tokyo jaoks, miks peaksid siinsed inimesed ohtu sattuma? Sellel pole mingit mõtet,» ütles 73-aastane elanik Yumiko Abe AFP-le.
Septembris läbi viidud uuringu kohaselt on umbes 60 protsenti elanikest taaskäivitamise vastu, samas kui 37 protsenti toetab seda.
Kashiwazaki-Kariwa on potentsiaalse võimsuse poolest maailma suurim tuumaelektrijaam, kuigi kolmapäeval taaskäivitatakse seitsmest reaktorist vaid üks.
Jaam suleti, kui Jaapan loobus tuumaenergiast pärast 2011. aasta maavärinat ja tsunamit, mis viis Fukushima tuumajaama kolme reaktori ülessulamiseni.
Ressursivaene Jaapan soovib aga aatomienergiat taaselustada, et vähendada oma sõltuvust fossiilkütustest, saavutada 2050. aastaks süsinikuneutraalsus ja rahuldada tehisintellektist tulenevaid kasvavaid energiavajadusi.
Rangete ohutusreeglite alusel on seni töö taastanud 14 reaktorit, peamiselt Lääne- ja Lõuna-Jaapanis. Jaanuari keskpaiga seisuga töötas neist 13.
Kashiwazaki-Kariwa reaktor oleks esimene, mille taaskäivitab TEPCO, mis haldab ka kannatada saanud Fukushima Daiichi jaama.
Jaapan on maailmas suuruselt viies süsihappegaasi heitkoguste tekitaja Hiina, USA, India ja Venemaa järel ning sõltub suuresti imporditud fossiilkütustest.
Ligi 70 protsenti riigi elektrist tuli 2023. aastal söest, gaasist ja naftast. Tokyo soovib nende osakaalu järgmise 15 aasta jooksul vähendada 30-40 protsendini, laiendades samal ajal taastuvenergiat ja tuumaenergiat.
Valitsuse poolt veebruaris heaks kiidetud kava kohaselt moodustab tuumaenergia 2040. aastaks umbes viiendiku Jaapani energiavarustusest, võrreldes umbes 8,5 protsendiga eelarveaastal 2023-2024.
Enne 2011. aasta katastroofi tootis tuumaenergia umbes kolmandiku Jaapani elektrist.
Kas nad taastasid seda enne juba pikemat aega, pole kuulnud selleteemalisi uudiseid. Hiljuti lugesin mingit uudist, et alles plaan uuesti taastada.
Praegu niimoodi lugedes tundub nagu oleks tegu "kodukatlale tule alla tegemisega", et niimoodi naksti ja valmis
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011

|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
27.01.2026 14:58:02
|
|
|
Tänases Hommikutelevisioonis kolm head teemat: kulla hind, kuld + pandimajad ja liilkluskultuur rauteedel
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
01.02.2026 20:08:39
|
|
|
Sellele on lihtne lahendus, minnimumpalk ära kaotada.
Pole palka, pole probleemi...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
01.02.2026 21:37:04
|
|
|
Käisin üle mitme nädala Lidlis ja vist jääb pikaks ajaks ka viimaseks korraks.
Kui varem oli hindadega vähem porri ja ei pidanud ise kilo hindasid välja arvutama, siis täna oli juurika letis küll täis horror.
Igal pool ilusad hinnad ja siis vaatad väiksemalt kas 150g või 350g või pool kilo jne. Harjunud ja meeldib kilo hinda vaadata, mitte mingit näiteks ühe kurgi hinda või käi kalkulaatoriga ringi, et kus nüüd tõmmatakse...
Ok, lõpuks tõmbasin äppi ka lahti, et mida head personaalsed pakkumised ja muu teema ka on ning jäid ühed asjad silmad hea hinnaga ja võtsin ligi.
Kassas no ei rakendu kliendikaardiga soodustus, piiksutan ja vaatan äpist hinda ja kassas hinda ja no viskab juba üle, et mis jama jälle on.
Võtsin toote lahti äpist ja väikselt kirjas, Tk hind kui ostad vähemalt kaks toodet. Nagu päriselt, nüüd peab iga rea käsitsi ka lahti võtma, et peenes kirjas leida lisa tingimused, kuigi suurelt ilutseb ainult tavahind ja soodushind ning kampaania periood
ja siis kuulad seda Lidli reklaami raadiost, et kus soodsaima hinnaga ostukorv ning lähed Prismasse, sest ei pea mingite hindadega võimlema vaid saad mis on sildil ja oih, kg hinnad ka ilusti olemas
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
01.02.2026 21:39:48
|
|
|
| Prismasse sai mindud spetsjomm mingit liha ostma kuna suurelt reklaamis oli vägagi hea hind välja toodud võrreldes teiste poodidega, oli nagu täitsa reaalselt soodsam ka mitte ulme. Kohale jõudes tuli välja, et oleks pidanud ka peenet kirja lugema, ligikaudne tüki hind oli kirjas.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
01.02.2026 22:02:30
|
|
|
| Kui taksojuhid ka juba ostavad, siis on vale aeg
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Kaivo-
HV Guru
liitunud: 22.08.2007

|
01.02.2026 22:17:22
|
|
|
| Vaske kogu oma kuuri.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
01.02.2026 22:18:59
|
|
|
| Mul oli korralikult kogunenud aga pidin tasuta ära andma kuna raha selle eest ei maksta lihtsurelikule
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jerry
4K külmavana

liitunud: 01.02.2003

|
02.02.2026 10:16:53
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| Mul oli korralikult kogunenud aga pidin tasuta ära andma kuna raha selle eest ei maksta lihtsurelikule |
vaske
_________________ Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha |
|
| Kommentaarid: 135 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
02.02.2026 10:18:46
|
|
|
| Jerry, pigem küsi - kas kaablitest pärit?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
02.02.2026 10:19:30
|
|
|
| Jah, suur hunnik kaablijuppe oli
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jerry
4K külmavana

liitunud: 01.02.2003

|
02.02.2026 10:26:07
|
|
|
ei tea, mis kohta sa viisid, et raha ei makstud. Mul ka aegajalt koguneb ja pole probleeme, et raha ei maksta. Erinevatesse vastuvõtu firmadesse viinud...kuusakoskisse ei ole
_________________ Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha |
|
| Kommentaarid: 135 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
02.02.2026 10:32:16
|
|
|
| tsitaat: |
| Raha eest ostetakse kaableid vaid Jäätmeseaduse § 105 lg 2 viidatud isikutelt. Ettevõte peab olema registreeritud Majandustegevuse registri lehel https://mtr.mkm.ee/ : Majandustegevusteade – Tegevusala: "Sideteenuse osutamine" või Tegevusluba – Tegevusala: "Võrguteenuse osutamine jaotusvõrgu kaudu" või "Võrguteenuse osutamine põhivõrgu kaudu". |
Basemetali lehelt
Kuusakoski ütles sama asja
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jerry
4K külmavana

liitunud: 01.02.2003

|
02.02.2026 12:08:30
|
|
|
no ehk seal Tallinna pool on sellised tähenärijad. Lõuna pool pole probleeme olnud. Keegi ei küsi üleliigseid küsimusi
_________________ Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha |
|
| Kommentaarid: 135 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
02.02.2026 21:45:36
|
|
|
| Polegi ostnud. Naisele kingitud kaelakee ei lähe arvesse, see pole ju investeering.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Kaivo-
HV Guru
liitunud: 22.08.2007

|
02.02.2026 21:54:22
|
|
|
| Kee läheb lihstalt kaotsi ja tood siidri asemele.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
02.02.2026 22:14:37
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| tsitaat: |
Naisele kingitud kaelakee ei lähe arvesse, see pole ju investeering.
|
on ikka, lükkab kraaklemist edasi tulevikku
 |
Ma ei nõua kunagi kingitud asju tagasi. See oleks ikka väga madal.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
02.02.2026 22:22:16
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| tsitaat: |
| Raha eest ostetakse kaableid vaid Jäätmeseaduse § 105 lg 2 viidatud isikutelt. Ettevõte peab olema registreeritud Majandustegevuse registri lehel https://mtr.mkm.ee/ : Majandustegevusteade – Tegevusala: "Sideteenuse osutamine" või Tegevusluba – Tegevusala: "Võrguteenuse osutamine jaotusvõrgu kaudu" või "Võrguteenuse osutamine põhivõrgu kaudu". |
Basemetali lehelt
Kuusakoski ütles sama asja |
Cronimet ostab eraisikult kooritud kaableid. Mitte isolatsiooniga ja kindlasti mitte põletatuid.
Ilmselt teistel sama teema.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
02.02.2026 22:23:20
|
|
|
No enne annan tasuta ära kui koorima hakkan
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
03.02.2026 07:47:16
|
|
|
Mustamäel mingi punkt võttis igatahes kõik kaabli vastu eelmine aasta, mul oli terve alusetäis vanu jämedaid paarimeetriseid juppe
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
03.02.2026 16:41:08
|
|
|
No vot, milline väärtusetu kiun
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
03.02.2026 16:57:41
|
|
|
Jah... nullist kasvada on lihtne
Aga!
Viimase 10a lõikes uute autode müük, regatud sõidukid per aasta (statistikaametist)
2016 - 23 078, 47 204
2017 - 25 625, 49 396
2018 - 26 310, 50 442
2019 - 27 584, 52 981
2020 - 19 285, 39 252 (covid)
2021 - 22 626, 49 257 (covid + aasta teises pooles juba tarneraskused)
2022 - 20 561, 49 734 (covid + tarneraskused)
2023 - 22 991, 47 298 (tarneraskused, normaliseerus aasta lõpus)
2024 - 25 746, 50 424 (automaksu eelne)
2025 - 13 127, 24 665
Laias laastus peaks võrdlema covid-i eelset seisu - ca 23k-25k uut autot võiks olla normaalne müük, covid veidi muutis dünaamikat ning nii mõnigi avastas, et autot pole vaja (kodukontor jms + ettevõtete koomale tõmbamine - tarbesõidukite vajadus kah langes). 2024 oli seega pigem oma pea 26k uue autoga turu taastumine ja väikeses mahus ette ost aga mitte mingi nurga alt ei kata 2023 - 2025 ära eelnenud autopargi uuendamist... Nagu statistikast näha liikus, eelkõige tarneraskuste tõttu, turg kasutatud sõidukite poolele covidi ajal (mis on arusaadav, pole uut saada siis vähe kasutatu on sarnasele sihtgrupile)
Ükskõik mis nurga alt siin mingit 100% kasvu tahetakse näidata (mida siin eelnevalt lingiti) on see isegi 2024a lõpu kontekstis BS. Autoturg sai (nagu kõik teised) 2020 litaka ja 2025 rappis omakorda veelgi. Laias laastus pool turgu kukkus 2025 ära ja nii hapu polnud seis isegi Covidi ajal (siis muutus lihtsalt fookus).
_________________ Elektri hind koos tasudega |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
03.02.2026 17:12:25
|
|
|
Turg kukub juba hinnatõusu tõttu. Octavia oli 18-22K masin, nüüd ronib üle 30K. Supeb 24-28K, nüüd 40K kanti... ehk kuidas peaks müük sama olema?
Väärtushinnangutes on auto väärtus seega oluliselt kukkunud...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RedFusion
HV kasutaja

liitunud: 14.12.2009
|
03.02.2026 17:55:41
|
|
|
| Magic kirjutas: |
Turg kukub juba hinnatõusu tõttu. Octavia oli 18-22K masin, nüüd ronib üle 30K. Supeb 24-28K, nüüd 40K kanti... ehk kuidas peaks müük sama olema?
Väärtushinnangutes on auto väärtus seega oluliselt kukkunud... |
See automüüjate kiun, kuidas riik neid peedistab...cry me a river. Ilmselgelt mõistusega mõtlev inimene saab aru, et maksud tõid kaasa "lainetuse" ning mingil määral turg taastub, sest karta on, et müük ei jää nii madalaks nagu 2025 jaanuaris. Vaadata ainult 2025 aastat ilma 2024 (ning enne) ja 2026 numbriteta, on nagu teha ühe päeva ilma järgi järeldusi terve nädala kohta. Uued autod on tõesti päris kallid ja oleks imelik, kui juba üldine hinnatõus ja elukallidus (mitte ainult need uued maksud) uute autode müüki ei mõjutaks
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
03.02.2026 18:06:09
|
|
|
RedFusion, asi pole ainult uutes autodes vaid ka kasutatutes. Kui 2020, kui reaalselt platsid ja salongid kinni keerati koroona tõttu müüdi 19k uut ja 39k (sisse toodud) kasutatut (st. kasutatud autod väljaspoolt Euroopast, mitte juba Eestis regatud ja sisemiselt müüdud) ning 2024 olid samad numbrid vastavalt 13k ja 26k...
Jah, uute autode hinnad on üles läinud nii käibeka kui regamistasu tõttu (+ üldine tõus kah, võib vaielda palju salong lisaks veel tõstnud aga enamus käibest tuleb nii või naa järelhoolde ning varuosade/kulumaterjalide pealt, mitte uue masina müügist) aga ka nö. uute kasutatute (st. riiki sisse toodud teise-kolmanda ringi autode osas) hinnad on läinud ajuvabaks suuresti just registreerimistasu tõttu ja see kukkumine (pea 2x) on juba märkimisväärsem, sest inimene ei vali enam kalli uue asemel teise-kolmanda ringi odavamat vaid ei ostagi.
See võib ju olla rohelise maailmavaate nurgast hea, samas sektor on hapus seisus ning omakorda autopark ei uuene (meil on päris palju vana rämpsu kah liikvel, neid ei vaheta pea, et keegi tutika vastu, pigem ikka järgmine vähem rämps aga kui ka sellest ostujõud üle ei käi või neid polegi...). Ühistransport on meil parimal juhul kehv, keskmiselt lihtsalt mitte eksisteeriv ja seeläbi sureb maapiirkond veel rohkem ja kiiremini välja (sest kui tööle-kooli ei saa pole ju mõtet ka kusagil metsaveerel elada; aga maapiirkonnas on meil muuhulgas näiteks toidutootmine...)...
Ükskõik kui auto usku keegi on või ei ole - transpordituru vähenemine mõjutab teisi sektoreid negatiivselt nii või naa - on selleks tööjõu kättesaadavus või nõudlus elamupindade järgi (no kuhu sa maalt kolid - ikka linna? aga kui linnas kallis? noh... Hispaanias on odavam ), pikaajaline mõju tuleb valus. Turg mingi piirini taastub aga mitte mingi nurga alt endisele tasemele või isegi ligilähedale enne-koroonat olnud seisule.
_________________ Elektri hind koos tasudega |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
03.02.2026 18:06:39
|
|
|
Superb on üle 10 aasta olnud 40k masin, või teab keegi kedagi kes sõidab selle "hind alates" masinaga?
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
03.02.2026 18:09:16
|
|
|
Päris valus kui skoda eest nii palju makstakse
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
03.02.2026 18:17:10
|
|
|
| Sold OUT kirjutas: |
| Superb on üle 10 aasta olnud 40k masin, või teab keegi kedagi kes sõidab selle "hind alates" masinaga? |
Mu naine ostis plangu alla 30 000, parem, kui kõik muud pillid, mis mul omal olnd on
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|