|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
06.01.2026 00:13:16
|
|
|
Samal teemal https://elu24.postimees.ee/8390996/elroni-otseliin-riiga-kaivitub-kuid-inimesed-on-juba-hakanud-probleeme-markama-kahjuks-on-selle-soiduajad-ebamoistlikud
| tsitaat: |
| «Kahjuks on selle liini sõiduajad tartlaste jaoks eriti ebamõistlikud. Kas on mõeldud, et õhtul sõidetakse Riiga ööbima, et varahommikul tagasi Tartusse tulla? Või on rongid mõeldud vaid Läti suunalt Eestisse sõitmiseks? |
| tsitaat: |
| Uue liini käivitamine on pannud inimesed mõtlema ka Rail Balticu vajalikkuse üle. Paljud küsivad, miks investeerida mitme miljardi euro suurusesse Rail Balticu projekti, kui olemasolevat liini saab juba kasutada. «Kui rong sõidab Riiga ehk Lätti, milleks siis seda mitmekümne miljonilist Rail Balticut vaja on? Kas tõesti ainult sellepärast, et keegi saab endale korraliku nutsaka taskusse pista või toimub rahapesu seal?» |
Millised suured rahvusvahelised kaubavood siis eestisse liikuma hakkavad?
| tsitaat: |
| Teised ütlesid, et Rail Baltic on mõeldud suurematele rahvusvahelistele vedudele ja ühendustele, |
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
06.01.2026 00:15:31
|
|
|
| Need mis praegu via baltical liiguvad
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
|
| Kommentaarid: 118 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
06.01.2026 09:36:48
|
|
|
siin pole midagi näidata vaja. Vaadake viimatise uudise tartu-riia rongiliini näitel dotatsiooni vajadust.
Kas arvate, et seda Varssavi-Tallinn liinil pole siis vaja?
Köik makavad oma tegeliku piletikulu ise?
Siis küsite endalt, kes sellise hinna eest RBl söitma ja laupa vedama hakkavad?
Veoautodega on ja jääb siiski soodsam kaupa vedada olema, kui just ainult elektriveokad alles ei jää.
RB löpeb ju tallinnaga ära, siin pole lihtsalt tarbijamahtu, kellele seda kaupa vedada.
Arvate, et kaup laevaga Soome?
Juba täna liigub kaup möne tunniga Hollandist->Soome. Lennukiga.
Lennuk ei hakka rongist kallim ja aeglasem olema.
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
06.01.2026 10:03:08
|
|
|
Poolast eesti on mingi 700-850 eur ftl, kaugemast otsast 1200
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
06.01.2026 12:16:10
|
|
|
Norra.
Vahemaad pikad.
Palju üldse on Norras raudteid?
Poolhaakeid, merekonteinereid, posti konteinereid veetakse palju mööda raudteed, isegi Narvik-usse. Kuidas sinna sattutakse, üle Rootsi
Mitu reisi päevas
link
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
|
| Kommentaarid: 118 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
06.01.2026 13:29:10
|
|
|
| Veerem merekonteinerite, poolhaagiste jaoks?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
06.01.2026 13:30:02
|
|
|
Rootsi siselennuliiklust ei toetata enam?
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
06.01.2026 13:48:17
|
|
|
| avrn kirjutas: |
| Rootsi siselennuliiklust ei toetata enam? |
| ot: |
| Äkki täpsustad? Meil pole ju hetkel riiklikku lennufimatki enam, läks taas pankrotti. |
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
06.01.2026 14:53:13
|
|
|
| ot: |
Läks vist jah pankrotti. Aga sellel oli mingeid harusid ja tütarettevõtteid ka (Regional Jet vms.), ega ma pole end kursis hoidnud, missugune keha see täpselt Eesti riigi raha kasseeris ja Rootsimaa siselende teenindas ja mis skeemiga seda raha seal tuuritati.
Miski skeem seal oli igatahes. |
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
08.01.2026 14:03:02
|
|
|
| osteti Superb, saadi Octavia
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
08.01.2026 14:05:57
|
|
|
| superbi või octaviat elektrilisena ei saa. Enyaq või Elroq.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
08.01.2026 14:14:14
|
|
|
| öelge parem ausalt, et hiinakad
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
08.01.2026 14:15:39
|
|
|
| ot: |
| …tegemist on väikese partiina Baltikumi turu jaoks toodetud erilahendustega… |
Miks meile standard lahendus ei kõlba?
Liiga odav oleks?
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
08.01.2026 14:17:47
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| ot: |
| …tegemist on väikese partiina Baltikumi turu jaoks toodetud erilahendustega… |
Miks meile standard lahendus ei kõlba?
Liiga odav oleks? |
meil on 8,5cm laiem rööpmelaius.....hea selle taha pugeda, et erilahendust vaja...kindlasti kallim ka
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
08.01.2026 14:21:17
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| Etz kirjutas: |
| ot: |
| …tegemist on väikese partiina Baltikumi turu jaoks toodetud erilahendustega… |
Miks meile standard lahendus ei kõlba?
Liiga odav oleks? |
meil on 8,5cm laiem rööpmelaius.....hea selle taha pugeda, et erilahendust vaja...kindlasti kallim ka  |
Ja reduktorit mõjutab see kuidas?
Lihtsalt taaskord tundub, et meil rikas riik ja pole raha mujale panna kui erilahendustesse.
Eraettevõttes ilmselt vaadataks hoolsamalt, kas ikka on erilahendust vaja või kõlbab ka tootja poolt pakutav riiulikaup.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
08.01.2026 14:22:01
|
|
|
| tsitaat: |
Ja reduktorit mõjutab see kuidas?
|
| tsitaat: |
meil on 8,5cm laiem rööpmelaius.....hea selle taha pugeda
|
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
08.01.2026 14:43:56
|
|
|
Vanad rongid Aegviidust jätkuvalt edasi sõita ei suuda.
"Põhjus on väga lihtne, Stadleri rongid on ehitatud ühesüsteemsena, töötab ainult kolme kilovoldi alalisvooluvõrgus, uued Škoda rongid töötavad nii kolme kilovoldi alalisvooluvõrgus kui ka 25 kilovoldi vahelduvvooluvõrgus," rääkis vedurijuht Oliver Kuks.
Pärast Aegviitu tuleb vedurijuhil korraks toide välja lülitada ja ligi 100 meetrit sõidab rong nii öelda vabakäigul. Kui tähelepanelikult kuulata, siis võib Kuksi sõnul ka reisija selle hetke ära tabada.
https://www.err.ee/1609900471/elron-avas-tallinna-tapa-rongiliini
Jumal tänatud, et veermiku vahetama ei pea
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
09.01.2026 10:36:12
|
|
|
90ndatel tehti, anti hunnik veeremit Edelaraudteele, teed kah. Mis juhtus - paar inimest said kena dotatsioonipumba, pärnu tee lasti nii käest, et tänaseks seal reisirongid ei liikle, Viljandi suuna maksis maksumaksja mitmekordselt kinni ja suure suuga lubatud uus veerem ei tulnud... Kuidagi haugi mälu inimestel
Edel -> Elron "väikesed rongid" - jällegi, unustati ära, et mingil müstilisel moel oli elektrilt uutele üleminek valutu, mahud ja suurused klappisid. Stadlerid telliti nende reisijate numbrite alusel mis Edel aastate jooksul oli aruannetesse pannud, vanad edela juhid/piletimüüjad kes Elroni üle läksid kommenteerisid, et vb alul oli natukene rohkem inimesi kui Edela ajal, noh uus värk ja tuldi uudistama aga mingit hüpet ei tulnud, samas aruandluse alusel tuli pea viiendiku jagu kasvu...
Mitte, et Elron mingi meeletult hea ettevõte ja teenusepakkuja oleks AGA võrrelda Edelaga mis hoidis meie kandis raudteetranspordi (eriti reisijateveo osas) arengut sisuliselt jõuga pea 20a kinni on veel kehvem võrdlus...
Ma ei tea kes juhtkirja kirjutas aga omal ajal, kui Edel lepingud kaotas, tuli väga palju sama tooniga sisu Kadri Paasi sulest, kes täiesti juhuslikult on väga kauaaegne Tiit Pruuli hea tuttav, Pruuli on omakorda pikalt olnud Go Grupi üks omanikke ja Edelaraudtee oli ning jätkuvalt on osa Go Grupist.
(disclaimer: lähisugulane on vedurijuht, töötanud nii edelas kui elronis, kvalifitseeritud sõitma igasuguse eestis reisijate veoks kasutatava veeremiga, läbi tema on aastate jooksul väga palju raudtee hingeelu kuuldud, nii head kui halba, nii kiitmist kui sappi ja soppa).
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
09.01.2026 10:50:28
|
|
|
| A sõidavadki ju? Või kellele need peldikud kuuluvad?
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
09.01.2026 10:53:33
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
Edelaraudtee sõidaks siiamaani nende vanade nõukaaegsete rongidega kui Elronit poleks tulnud  |
Neil oli variant jätkata ka peale Elroni tulekut, otsustasid, et Eesti siseselt ei sõida, proovisid veidi Peterburi liiniga aga... jah, sorry, tunde loksuda DR1s vs sama aeg mugavas bussis - buss võitis
Aga Edel eeldas pea, et viimase hetkeni, et riik annab uued diislid neile lihtsalt opereerida. Mõnes mõttes oli neil tegelikult isegi head argumendid - ühel hetkel oli plaan, et vanad DR-id ja uued Stadlerid opereerivad paralleelselt aga see eeldanuks, et osades jaamades (sh. Balti jaamas) jäänuks vanad perroonid paika ning infra haldus oleks olnud oluliselt kallim.
edit:
| Janis kirjutas: |
| A sõidavadki ju? Või kellele need peldikud kuuluvad? |
Ma ei tea milliseid ronge sa mõtled aga Eestis ei tehta reisijate vedu DR1-tüüpi rongidega. Eesti Raudtee opereeris vanu nõuka-aegseid vaguneid Moskva suunal COVIDini.
Kaupa veavad mitmed, sh ka edelaraudtee. Need on jah vanad nõuka-aegsed manöövervedurid aga mitte reisirongid.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
09.01.2026 11:10:21
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| A sõidavadki ju? Või kellele need peldikud kuuluvad? |
Eesti-siseselt mitte ja mitte ka maksumaksja raha eest.
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
09.01.2026 13:46:12
|
|
|
| ref kirjutas: |
90ndatel tehti, anti hunnik veeremit Edelaraudteele, teed kah. Mis juhtus - paar inimest said kena dotatsioonipumba, pärnu tee lasti nii käest, et tänaseks seal reisirongid ei liikle, Viljandi suuna maksis maksumaksja mitmekordselt kinni ja suure suuga lubatud uus veerem ei tulnud... Kuidagi haugi mälu inimestel
Edel -> Elron "väikesed rongid" - jällegi, unustati ära, et mingil müstilisel moel oli elektrilt uutele üleminek valutu, mahud ja suurused klappisid. Stadlerid telliti nende reisijate numbrite alusel mis Edel aastate jooksul oli aruannetesse pannud, vanad edela juhid/piletimüüjad kes Elroni üle läksid kommenteerisid, et vb alul oli natukene rohkem inimesi kui Edela ajal, noh uus värk ja tuldi uudistama aga mingit hüpet ei tulnud, samas aruandluse alusel tuli pea viiendiku jagu kasvu...
Mitte, et Elron mingi meeletult hea ettevõte ja teenusepakkuja oleks AGA võrrelda Edelaga mis hoidis meie kandis raudteetranspordi (eriti reisijateveo osas) arengut sisuliselt jõuga pea 20a kinni on veel kehvem võrdlus...
Ma ei tea kes juhtkirja kirjutas aga omal ajal, kui Edel lepingud kaotas, tuli väga palju sama tooniga sisu Kadri Paasi sulest, kes täiesti juhuslikult on väga kauaaegne Tiit Pruuli hea tuttav, Pruuli on omakorda pikalt olnud Go Grupi üks omanikke ja Edelaraudtee oli ning jätkuvalt on osa Go Grupist.
(disclaimer: lähisugulane on vedurijuht, töötanud nii edelas kui elronis, kvalifitseeritud sõitma igasuguse eestis reisijate veoks kasutatava veeremiga, läbi tema on aastate jooksul väga palju raudtee hingeelu kuuldud, nii head kui halba, nii kiitmist kui sappi ja soppa). |
Ma ei ole teemasse süvenenud, ega tea, mis lepingud selle kõigega kaasnesid, kuid selle kokkuvõtte põhjal lõhnab see tugevalt riigi (maksumaksja) raha väär kasutamise järele.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
09.01.2026 16:54:13
|
|
|
Ei ole läbi aastate keegi perfektne, ei riik ega era... aga seda edelat küll kunagi enam näha ei taha
|
|
| Kommentaarid: 118 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
09.01.2026 23:40:25
|
|
|
| Edel oli ainult nimi. Sama seltskond toimetab ilmselt teise nime all edasi.
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
10.01.2026 11:35:26
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| Edel oli ainult nimi. Sama seltskond toimetab ilmselt teise nime all edasi. |
Et Elron == Edel? Jah, osa juhte ja klienditeenendajaid läks üle aga nt kogu depoo on tänaseks kinni, Tallinn-Väikese "gunn" ja kogu kamp sealt pole enam raudteel tegev... Go track teeb oma teel hoolet + jah saab hankeid aga sealsed inimesed on uued, vanad kas surnud või pensionil.
Või mõtled Edela alt Go Grupi poole dotatsioone ja riigihankeid noolima? See ots tegutseb jah edasi aga seda süsteemi ehitati suhtkoht kohe algusest sama seltskonna poolt, vahepeal saadi "oma mees" ka ER-i nõukokku aga õnneks väga palju häda see kaasa ei toonud...
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
18.01.2026 16:44:35
|
|
|
Elronil andis mingi rong otsad. Sõidugraafik korralikult sassis. Valga - Riia juba saab bussiga sõita
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
18.01.2026 18:48:55
|
|
|
Jälle!
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
18.01.2026 23:43:40
|
|
|
Saage aru, väljas on talv
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
18.01.2026 23:49:32
|
|
|
| Oisu. kirjutas: |
Saage aru, väljas on talv  |
Mis talvest sa räägid?
Lund pole poolt meetritki.
Kamtshatkal on tõesti hetkel talv, lund tuli 5m, meil siin õhuke kirme ainult maas.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
18.01.2026 23:54:00
|
|
|
| Ma tean inimesi, kes raudteel lumekoristust teevad. Korralik laksamine käib, lund on ikka palju. Sadama ei peagi juurde, piisab tuulest pm.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
19.01.2026 00:13:00
|
|
|
Riikides kus rohkem rahi pannakse "põrandaküte teesse" Pole vaja lund lükatagi
Eks meil need pöörangud vaja puhtaks kaevata.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
19.01.2026 00:19:17
|
|
|
Selleks peab ikka väga palju raha olema kui ala 200W m2 on tavalise põrandakütte tarbimine. Kütmise kulu on vist kõige väiksem osa seal.
Tahad 10x10 platsi puhtaks kütta, 20kw võimsust
Aga see ei päästa pöörmete puhastamisest käsitsi, igal juhul on vaja üle kontrollida, et mingi kivi vms vahele jälle lennanud pole.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
19.01.2026 00:26:58
|
|
|
| link
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
19.01.2026 15:23:08
|
|
|
Mis tähendab mõistusele tulemine?
Kui sul on hea ametikoht süsteemis, raha tuleb Brüsseli seinast, preemiat saab ka heade töötulemuste eest.
Raudtee ehitusel tehakse tibusamme, ehk midagi siiski toimub.
Seda magusat leiba jätkub kauaks.
Ja siis need "teised" kes muudkui vinguvad ja aru ei saa sellest magusast elust.
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
19.01.2026 21:53:40
|
|
|
| Nagu tuumajaama ehitus juba
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
19.01.2026 21:54:46
|
|
|
Spoiler 
| tsitaat: |
Seda on vist palju loota, et nad seal mõistusele tuleks?  |
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
20.01.2026 22:05:39
|
|
|
Seda ma ütlesin jah, et magus elu. Vastutama millegi eest ei pea. Maksumaksja maksab ka rumalused kinni kümnete miljonite eurode ulatuses
https://www.ohtuleht.ee/1149096/meil-on-null-kilomeetrit-raudteed-valmis-rail-baltica-tegelik-seis-on-ilusatest-lubadustest-kaugel
| tsitaat: |
.Erilise tähelepanu alla sattus Balti riike ühendava Rail Baltica ühisettevõtte hiljutine kindlustushange, millega soovitakse kindlustada endisi, praegusi ja tulevasi juhte ning ametnikke – samuti nende pereliikmeid – võimalike kahjunõuete vastu. „Kõige murettekitavam on, et kindlustus peaks katma otsuseid ja isegi rikkumisi tagasiulatuvalt alates 2014. aastast ning kuni 20 miljoni euro ulatuses ühe nõude kohta,“ ütles Kovalenko-Kõlvart. Tema hinnangul jätab see mulje, et valmistutakse võimalike mustade stsenaariumide realiseerumiseks ja kahjunõuete tekkeks.
|
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|