Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Rail Balticu, Eesti raudteede ja Soome-Eesti tunneli teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 16, 17, 18  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 06.01.2026 00:13:16 vasta tsitaadiga

Samal teemal https://elu24.postimees.ee/8390996/elroni-otseliin-riiga-kaivitub-kuid-inimesed-on-juba-hakanud-probleeme-markama-kahjuks-on-selle-soiduajad-ebamoistlikud

tsitaat:
«Kahjuks on selle liini sõiduajad tartlaste jaoks eriti ebamõistlikud. Kas on mõeldud, et õhtul sõidetakse Riiga ööbima, et varahommikul tagasi Tartusse tulla? Või on rongid mõeldud vaid Läti suunalt Eestisse sõitmiseks?


tsitaat:
Uue liini käivitamine on pannud inimesed mõtlema ka Rail Balticu vajalikkuse üle. Paljud küsivad, miks investeerida mitme miljardi euro suurusesse Rail Balticu projekti, kui olemasolevat liini saab juba kasutada. «Kui rong sõidab Riiga ehk Lätti, milleks siis seda mitmekümne miljonilist Rail Balticut vaja on? Kas tõesti ainult sellepärast, et keegi saab endale korraliku nutsaka taskusse pista või toimub rahapesu seal?»


Millised suured rahvusvahelised kaubavood siis eestisse liikuma hakkavad?
tsitaat:
Teised ütlesid, et Rail Baltic on mõeldud suurematele rahvusvahelistele vedudele ja ühendustele,
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 06.01.2026 00:15:31 vasta tsitaadiga

Need mis praegu via baltical liiguvad
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 00:19:27 vasta tsitaadiga

Sellest on palju räägitud, ei liigu need vood midagi rekadelt Rail Balticale.
Kui just rekaveod maksudega ära ei tapeta.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 01:16:07 vasta tsitaadiga

Ma tahaks näha seda arvestust, kus on näha, et Poola-Eesti on veokitel odavam kui rong icon_eek.gif
https://ecco-rail.eu/en/transport-intermodalny-z-udzialem-kolei-symbioza-ekonomii-z-ekologia/
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 02:08:05 vasta tsitaadiga

Mugavus punktist punkti maksab + ega rongiliin kliendist kliendini jookse, vahepeal ikka vaja reka peale laadida mõlemas punktis.
Ehk topeltkulu, arvestamata veel raudtee infra ehitusele ja hooldamisele kuluvat raha. LHV foorumis on asi pulkadeks võetud vastavas teemas juba aastaid tagasi.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 06.01.2026 09:36:48 vasta tsitaadiga

siin pole midagi näidata vaja. Vaadake viimatise uudise tartu-riia rongiliini näitel dotatsiooni vajadust.
Kas arvate, et seda Varssavi-Tallinn liinil pole siis vaja?
Köik makavad oma tegeliku piletikulu ise?
Siis küsite endalt, kes sellise hinna eest RBl söitma ja laupa vedama hakkavad?

Veoautodega on ja jääb siiski soodsam kaupa vedada olema, kui just ainult elektriveokad alles ei jää.

RB löpeb ju tallinnaga ära, siin pole lihtsalt tarbijamahtu, kellele seda kaupa vedada.
Arvate, et kaup laevaga Soome?
Juba täna liigub kaup möne tunniga Hollandist->Soome. Lennukiga.
Lennuk ei hakka rongist kallim ja aeglasem olema.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 10:03:08 vasta tsitaadiga

Poolast eesti on mingi 700-850 eur ftl, kaugemast otsast 1200
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 12:16:10 vasta tsitaadiga

Norra.
Vahemaad pikad.
Palju üldse on Norras raudteid?

Poolhaakeid, merekonteinereid, posti konteinereid veetakse palju mööda raudteed, isegi Narvik-usse. Kuidas sinna sattutakse, üle Rootsi icon_idea.gif
Mitu reisi päevas icon_idea.gif
link
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 13:05:56 vasta tsitaadiga

No see ikka kaugelt oleneb mida, kuidas ja kellele tuua.
Lisaks ei tasu segi ajada inimeste vedu ja kaubavedu. Ühte doteeritakse teise puuduse arvelt. Inimesed reisivad, tekitavad kaudseid kulusid (maksutulusid). Seega juba kõik ei saagi ühel paberil klappida.

Millegipärast ka riigi sees on RB ehitamisel mõistlik Ida-Virust vedada rongiga aherainet.
https://www.err.ee/1609893937/operail-katsetab-kaubarongidega-aheraine-vedu-ida-virumaalt-parnusse

Jätkuvalt ootan arvutusi (contexti) ja mitte tugitoolipoliitikat.
https://www.cis-international.de/en-gb/container-spedition

Muidugi võib seda mudeldada kas Saksamaa või Poola järgi:

Saksamaa - sisuliselt saab ka suunata kunstlikult raudteele tollide kaudu.
https://www.railway.supply/rail-freight-pricing-increase-in-germany-threatens-industry-competitiveness/
https://www.ace.ee/en/2023/12/04/german-roads-and-logistics-becoming-more-expensive/

Poolakad ei kurda
https://utk.gov.pl/pl/aktualnosci/16513%2CJak-dalej-rozwijac-przewozy-intermodalne.html

Võib olla üldse, et meil ei lähe suure tonnaažiga vedu niipalju vaja. Lisaks nagu ma enne mainisin, et tegu on infra projektiga... Sissetöötamine võib olla enneolematult pikk, enne kui keegi avastab mingi potentsiaali.
Isegi kui meil seda vaja ei lähe, siis olgu vähemalt lastel parem seis, millele ehitada. Muidu jääbki siia ainult teenuspõhine majandus, midagi toota ei osata.

Sold OUT kirjutas:
Poolast eesti on mingi 700-850 eur ftl, kaugemast otsast 1200


thumbs_up.gif
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 13:29:10 vasta tsitaadiga

Veerem merekonteinerite, poolhaagiste jaoks?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 13:30:02 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Ei meil ole rahapuudust, jätkub ka Lätlaste ühistranspordi doteerimiseks. icon_biggrin.gif

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120427479/eesti-maksumaksja-kingitus-naabritele-hakkame-oma-rahaga-lati-raudtee-siseliine-teenindama

Rootsi siselennuliiklust ei toetata enam?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 13:48:17 vasta tsitaadiga

avrn kirjutas:
Rootsi siselennuliiklust ei toetata enam?


ot:
Äkki täpsustad? Meil pole ju hetkel riiklikku lennufimatki enam, läks taas pankrotti.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 14:53:13 vasta tsitaadiga

ot:
Läks vist jah pankrotti. Aga sellel oli mingeid harusid ja tütarettevõtteid ka (Regional Jet vms.), ega ma pole end kursis hoidnud, missugune keha see täpselt Eesti riigi raha kasseeris ja Rootsimaa siselende teenindas ja mis skeemiga seda raha seal tuuritati.
Miski skeem seal oli igatahes.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2026 13:21:40 vasta tsitaadiga

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120428097/elroni-uued-rongid-langevad-rivist-kaheksast-soiduvalmis-skodast-viiel-on-tehniline-rike

tsitaat:
Elroni juhatuse liige Märt Ehrenpreis kinnitas, et kaheksast sõiduks ette valmistatud rongist on viiel ilmnenud probleem reduktoriga. „Rongide kasutusvalmidust oluliselt mõjutavad probleemid on praegu veorattapaaride reduktoritega, mis tagavad ülekande veomootori ja rattapaaride vahel,“ selgitas Ehrenpreis.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2026 13:53:14 vasta tsitaadiga

Kummad need nüüd olid? Octaviad või Superbid? icon_biggrin.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 08.01.2026 14:03:02 vasta tsitaadiga

osteti Superb, saadi Octavia
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 08.01.2026 14:05:57 vasta tsitaadiga

superbi või octaviat elektrilisena ei saa. Enyaq või Elroq.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online
sõnum 08.01.2026 14:14:14 vasta tsitaadiga

öelge parem ausalt, et hiinakad
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2026 14:15:39 vasta tsitaadiga

ot:
…tegemist on väikese partiina Baltikumi turu jaoks toodetud erilahendustega…


Miks meile standard lahendus ei kõlba?
Liiga odav oleks?

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2026 14:17:47 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
ot:
…tegemist on väikese partiina Baltikumi turu jaoks toodetud erilahendustega…


Miks meile standard lahendus ei kõlba?
Liiga odav oleks?

meil on 8,5cm laiem rööpmelaius.....hea selle taha pugeda, et erilahendust vaja...kindlasti kallim ka icon_razz.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2026 14:21:17 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Etz kirjutas:
ot:
…tegemist on väikese partiina Baltikumi turu jaoks toodetud erilahendustega…


Miks meile standard lahendus ei kõlba?
Liiga odav oleks?

meil on 8,5cm laiem rööpmelaius.....hea selle taha pugeda, et erilahendust vaja...kindlasti kallim ka icon_razz.gif


Ja reduktorit mõjutab see kuidas? icon_wink.gif
Lihtsalt taaskord tundub, et meil rikas riik ja pole raha mujale panna kui erilahendustesse. icon_rolleyes.gif
Eraettevõttes ilmselt vaadataks hoolsamalt, kas ikka on erilahendust vaja või kõlbab ka tootja poolt pakutav riiulikaup.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2026 14:22:01 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ja reduktorit mõjutab see kuidas?

tsitaat:

meil on 8,5cm laiem rööpmelaius.....hea selle taha pugeda

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2026 14:43:56 vasta tsitaadiga

Vanad rongid Aegviidust jätkuvalt edasi sõita ei suuda.
"Põhjus on väga lihtne, Stadleri rongid on ehitatud ühesüsteemsena, töötab ainult kolme kilovoldi alalisvooluvõrgus, uued Škoda rongid töötavad nii kolme kilovoldi alalisvooluvõrgus kui ka 25 kilovoldi vahelduvvooluvõrgus," rääkis vedurijuht Oliver Kuks.
Pärast Aegviitu tuleb vedurijuhil korraks toide välja lülitada ja ligi 100 meetrit sõidab rong nii öelda vabakäigul. Kui tähelepanelikult kuulata, siis võib Kuksi sõnul ka reisija selle hetke ära tabada.
https://www.err.ee/1609900471/elron-avas-tallinna-tapa-rongiliini

Jumal tänatud, et veermiku vahetama ei pea icon_lol.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2026 21:11:49 vasta tsitaadiga

https://arvamus.delfi.ee/artikkel/120428242/juhtkiri-elron-vist-ei-saagi-kunagi-korda

See putka tuleks riigi nisa otsast lahti ühendada ja erastada. icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 09.01.2026 10:36:12 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
https://arvamus.delfi.ee/artikkel/120428242/juhtkiri-elron-vist-ei-saagi-kunagi-korda

See putka tuleks riigi nisa otsast lahti ühendada ja erastada. icon_rolleyes.gif

90ndatel tehti, anti hunnik veeremit Edelaraudteele, teed kah. Mis juhtus - paar inimest said kena dotatsioonipumba, pärnu tee lasti nii käest, et tänaseks seal reisirongid ei liikle, Viljandi suuna maksis maksumaksja mitmekordselt kinni ja suure suuga lubatud uus veerem ei tulnud... Kuidagi haugi mälu inimestel icon_smile.gif

Edel -> Elron "väikesed rongid" - jällegi, unustati ära, et mingil müstilisel moel oli elektrilt uutele üleminek valutu, mahud ja suurused klappisid. Stadlerid telliti nende reisijate numbrite alusel mis Edel aastate jooksul oli aruannetesse pannud, vanad edela juhid/piletimüüjad kes Elroni üle läksid kommenteerisid, et vb alul oli natukene rohkem inimesi kui Edela ajal, noh uus värk ja tuldi uudistama aga mingit hüpet ei tulnud, samas aruandluse alusel tuli pea viiendiku jagu kasvu...

Mitte, et Elron mingi meeletult hea ettevõte ja teenusepakkuja oleks AGA võrrelda Edelaga mis hoidis meie kandis raudteetranspordi (eriti reisijateveo osas) arengut sisuliselt jõuga pea 20a kinni on veel kehvem võrdlus...

Ma ei tea kes juhtkirja kirjutas aga omal ajal, kui Edel lepingud kaotas, tuli väga palju sama tooniga sisu Kadri Paasi sulest, kes täiesti juhuslikult on väga kauaaegne Tiit Pruuli hea tuttav, Pruuli on omakorda pikalt olnud Go Grupi üks omanikke ja Edelaraudtee oli ning jätkuvalt on osa Go Grupist.

(disclaimer: lähisugulane on vedurijuht, töötanud nii edelas kui elronis, kvalifitseeritud sõitma igasuguse eestis reisijate veoks kasutatava veeremiga, läbi tema on aastate jooksul väga palju raudtee hingeelu kuuldud, nii head kui halba, nii kiitmist kui sappi ja soppa).
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2026 10:45:56 vasta tsitaadiga

Edelaraudtee sõidaks siiamaani nende vanade nõukaaegsete rongidega kui Elronit poleks tulnud icon_lol.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 09.01.2026 10:50:28 vasta tsitaadiga

A sõidavadki ju? Või kellele need peldikud kuuluvad?
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 09.01.2026 10:53:33 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Edelaraudtee sõidaks siiamaani nende vanade nõukaaegsete rongidega kui Elronit poleks tulnud icon_lol.gif

Neil oli variant jätkata ka peale Elroni tulekut, otsustasid, et Eesti siseselt ei sõida, proovisid veidi Peterburi liiniga aga... jah, sorry, tunde loksuda DR1s vs sama aeg mugavas bussis - buss võitis icon_smile.gif

Aga Edel eeldas pea, et viimase hetkeni, et riik annab uued diislid neile lihtsalt opereerida. Mõnes mõttes oli neil tegelikult isegi head argumendid - ühel hetkel oli plaan, et vanad DR-id ja uued Stadlerid opereerivad paralleelselt aga see eeldanuks, et osades jaamades (sh. Balti jaamas) jäänuks vanad perroonid paika ning infra haldus oleks olnud oluliselt kallim.

edit:
Janis kirjutas:
A sõidavadki ju? Või kellele need peldikud kuuluvad?

Ma ei tea milliseid ronge sa mõtled aga Eestis ei tehta reisijate vedu DR1-tüüpi rongidega. Eesti Raudtee opereeris vanu nõuka-aegseid vaguneid Moskva suunal COVIDini.
Kaupa veavad mitmed, sh ka edelaraudtee. Need on jah vanad nõuka-aegsed manöövervedurid aga mitte reisirongid.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2026 11:10:21 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
A sõidavadki ju? Või kellele need peldikud kuuluvad?

Eesti-siseselt mitte ja mitte ka maksumaksja raha eest.
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 09.01.2026 13:46:12 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:

90ndatel tehti, anti hunnik veeremit Edelaraudteele, teed kah. Mis juhtus - paar inimest said kena dotatsioonipumba, pärnu tee lasti nii käest, et tänaseks seal reisirongid ei liikle, Viljandi suuna maksis maksumaksja mitmekordselt kinni ja suure suuga lubatud uus veerem ei tulnud... Kuidagi haugi mälu inimestel icon_smile.gif

Edel -> Elron "väikesed rongid" - jällegi, unustati ära, et mingil müstilisel moel oli elektrilt uutele üleminek valutu, mahud ja suurused klappisid. Stadlerid telliti nende reisijate numbrite alusel mis Edel aastate jooksul oli aruannetesse pannud, vanad edela juhid/piletimüüjad kes Elroni üle läksid kommenteerisid, et vb alul oli natukene rohkem inimesi kui Edela ajal, noh uus värk ja tuldi uudistama aga mingit hüpet ei tulnud, samas aruandluse alusel tuli pea viiendiku jagu kasvu...

Mitte, et Elron mingi meeletult hea ettevõte ja teenusepakkuja oleks AGA võrrelda Edelaga mis hoidis meie kandis raudteetranspordi (eriti reisijateveo osas) arengut sisuliselt jõuga pea 20a kinni on veel kehvem võrdlus...

Ma ei tea kes juhtkirja kirjutas aga omal ajal, kui Edel lepingud kaotas, tuli väga palju sama tooniga sisu Kadri Paasi sulest, kes täiesti juhuslikult on väga kauaaegne Tiit Pruuli hea tuttav, Pruuli on omakorda pikalt olnud Go Grupi üks omanikke ja Edelaraudtee oli ning jätkuvalt on osa Go Grupist.

(disclaimer: lähisugulane on vedurijuht, töötanud nii edelas kui elronis, kvalifitseeritud sõitma igasuguse eestis reisijate veoks kasutatava veeremiga, läbi tema on aastate jooksul väga palju raudtee hingeelu kuuldud, nii head kui halba, nii kiitmist kui sappi ja soppa).


Ma ei ole teemasse süvenenud, ega tea, mis lepingud selle kõigega kaasnesid, kuid selle kokkuvõtte põhjal lõhnab see tugevalt riigi (maksumaksja) raha väär kasutamise järele.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2026 16:54:13 vasta tsitaadiga

Ei ole läbi aastate keegi perfektne, ei riik ega era... aga seda edelat küll kunagi enam näha ei taha thumbs_up.gif
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.01.2026 23:40:25 vasta tsitaadiga

Edel oli ainult nimi. Sama seltskond toimetab ilmselt teise nime all edasi.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 10.01.2026 11:35:26 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Edel oli ainult nimi. Sama seltskond toimetab ilmselt teise nime all edasi.

Et Elron == Edel? Jah, osa juhte ja klienditeenendajaid läks üle aga nt kogu depoo on tänaseks kinni, Tallinn-Väikese "gunn" ja kogu kamp sealt pole enam raudteel tegev... Go track teeb oma teel hoolet + jah saab hankeid aga sealsed inimesed on uued, vanad kas surnud või pensionil.

Või mõtled Edela alt Go Grupi poole dotatsioone ja riigihankeid noolima? See ots tegutseb jah edasi aga seda süsteemi ehitati suhtkoht kohe algusest sama seltskonna poolt, vahepeal saadi "oma mees" ka ER-i nõukokku aga õnneks väga palju häda see kaasa ei toonud...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2026 19:51:35 vasta tsitaadiga

https://arvamus.delfi.ee/artikkel/120429859/priit-roop-rongiliiklus-on-haavatav-kallis-ja-halb-investeering-ehitame-ja-arendame-hoopis-maanteid
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2026 16:44:35 vasta tsitaadiga

Elronil andis mingi rong otsad. Sõidugraafik korralikult sassis. Valga - Riia juba saab bussiga sõita
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2026 18:48:55 vasta tsitaadiga

Jälle! kopp.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2026 23:43:40 vasta tsitaadiga

Saage aru, väljas on talv icon_idea.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2026 23:49:32 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
Saage aru, väljas on talv icon_idea.gif


Mis talvest sa räägid?
Lund pole poolt meetritki.
Kamtshatkal on tõesti hetkel talv, lund tuli 5m, meil siin õhuke kirme ainult maas.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.01.2026 23:54:00 vasta tsitaadiga

Ma tean inimesi, kes raudteel lumekoristust teevad. Korralik laksamine käib, lund on ikka palju. Sadama ei peagi juurde, piisab tuulest pm.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2026 00:13:00 vasta tsitaadiga

Riikides kus rohkem rahi pannakse "põrandaküte teesse" icon_razz.gif Pole vaja lund lükatagi icon_razz.gif
Eks meil need pöörangud vaja puhtaks kaevata.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 19.01.2026 00:19:17 vasta tsitaadiga

Selleks peab ikka väga palju raha olema kui ala 200W m2 on tavalise põrandakütte tarbimine. Kütmise kulu on vist kõige väiksem osa seal.
Tahad 10x10 platsi puhtaks kütta, 20kw võimsust icon_biggrin.gif

Aga see ei päästa pöörmete puhastamisest käsitsi, igal juhul on vaja üle kontrollida, et mingi kivi vms vahele jälle lennanud pole.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2026 00:26:58 vasta tsitaadiga

link
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2026 14:24:32 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609914823/otse-kell-13-15-riigikogu-erikomisjon-arutab-rail-balticu-ehitust

Seda on vist palju loota, et nad seal mõistusele tuleks? icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 19.01.2026 15:23:08 vasta tsitaadiga

Mis tähendab mõistusele tulemine?
Kui sul on hea ametikoht süsteemis, raha tuleb Brüsseli seinast, preemiat saab ka heade töötulemuste eest.
Raudtee ehitusel tehakse tibusamme, ehk midagi siiski toimub.
Seda magusat leiba jätkub kauaks.

Ja siis need "teised" kes muudkui vinguvad ja aru ei saa sellest magusast elust.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 19.01.2026 19:50:30 vasta tsitaadiga

No näd sa imet. https://majandus.postimees.ee/8399658/rail-baltic-loob-ulekuludega-teisi-eli-suuri-transpordiprojekte

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120430405/lati-parlamendikomisjoni-juht-riigikogus-rail-baltic-voiks-valmis-saada-2034-2035
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2026 21:51:44 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609915132/euroopa-kontrollikoda-rail-baltic-laheb-maksma-vahemalt-24-miljardit

ulme, 4x kallimaks. Ja ka see pole lõplik summa thumbs_down.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 19.01.2026 21:53:40 vasta tsitaadiga

Nagu tuumajaama ehitus juba
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2026 21:54:46 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
https://www.err.ee/1609915132/euroopa-kontrollikoda-rail-baltic-laheb-maksma-vahemalt-24-miljardit

ulme, 4x kallimaks. Ja ka see pole lõplik summa thumbs_down.gif


Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2026 14:40:20 vasta tsitaadiga

jägaja ütles juba ära icon_biggrin.gif

EDIT: https://www.postimees.ee/8399996/rail-baltica-ametnikke-soovitakse-kindlustada-kahjunouete-vastu-kuni-20-miljoni-euro-ulatuses
tsitaat:
Kindlustus peaks katma olukordi, otsuseid ja isegi rikkumisi tagasiulatuvalt ehk alates 2014. aastast ning katma kuni 20 miljon eurot ühe nõude kohta.
Kommenteerides, miks kindlustus pakub kaitset ka kindlustatu abikaasale, rõhutab ettevõte, et see on laialt levinud ja rahvusvaheliselt aktsepteeritud D&O kindlustuspoliiside standard, mille eesmärk on kaitsta ametnike isiklikke varasid tsiviilnõuete korral.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 20.01.2026 22:05:39 vasta tsitaadiga

Seda ma ütlesin jah, et magus elu. Vastutama millegi eest ei pea. Maksumaksja maksab ka rumalused kinni kümnete miljonite eurode ulatuses

https://www.ohtuleht.ee/1149096/meil-on-null-kilomeetrit-raudteed-valmis-rail-baltica-tegelik-seis-on-ilusatest-lubadustest-kaugel
tsitaat:
.Erilise tähelepanu alla sattus Balti riike ühendava Rail Baltica ühisettevõtte hiljutine kindlustushange, millega soovitakse kindlustada endisi, praegusi ja tulevasi juhte ning ametnikke – samuti nende pereliikmeid – võimalike kahjunõuete vastu. „Kõige murettekitavam on, et kindlustus peaks katma otsuseid ja isegi rikkumisi tagasiulatuvalt alates 2014. aastast ning kuni 20 miljoni euro ulatuses ühe nõude kohta,“ ütles Kovalenko-Kõlvart. Tema hinnangul jätab see mulje, et valmistutakse võimalike mustade stsenaariumide realiseerumiseks ja kahjunõuete tekkeks.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Rail Balticu, Eesti raudteede ja Soome-Eesti tunneli teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 16, 17, 18  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.