Mul on tunne, et see vanamees, kes tavaliselt pikka vimma peab ja kättemaksuhimuline on, on siiani sore loser.
2019 oli ta reaktsioon päris valulik, vast siiani meeles:
ICE agent tulistas Minneapolises reidi käigus autos istunud naist, DHS väidab et tegu oli enesekaitsega. Kes soovib, leiab netist ka videod ja teeb omad järeldused. Emotsioonid on hetkel ikka väga laes...
https://www.nytimes.com/live/2026/01/07/us/minnesota-shooting-ice
The White House rolled out a new website Tuesday with a full-blown recast of the historical record of January 6, 2021, hailing the pro-Trump mob who stormed the US Capitol five years ago as “peaceful protesters” who were provoked by law enforcement.
The new site baselessly claims the violence on January 6, 2021, was instigated by law enforcement and then-House Speaker Nancy Pelosi. It recasts the rioters as the victims that day, and depicts President Donald Trump as a hero for granting sweeping pardons for the nearly 1,600 people charged in connection with the deadly attack.
USA-s puhkesid meeleavaldused pärast juhtumit, kus immigratsiooni- ja tolliameti (ICE) agent tulistas kolmapäeval surnuks 37-aastase naise.
Sotsiaalmeedias levib tulistamisest hulgaliselt erinevate nurkade alt filmitud videomaterjali, mis on seadnud kahtluse alla, kas võimuesindaja jõukasutus oli õigustatud.
Tulistamine toimus ajal, mil ametnike sõnul saadeti Minneapolisse umbes 2000 föderaalagenti osana president Donald Trumpi administratsiooni viimasest katsest suruda maha illegaalset immigratsiooni.
CNN-i teatel näitavad videod tulistamisest, et olukord pole üheselt mõistetav ning tulistamisele eelnenud sündmuste käik on endiselt ebaselge.
Riiklikud ja kohalikud ametnikud on väite, et tulistamine toimus enesekaitseks, kahtluse alla seadnud.
Sisejulgeolekuminister Kristi Noem kaitses aga agenti, väites, et hukkunud naine üritas ametnikule autoga otsa sõita.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
Hea ikka, et videosse saadi, Trumpi adminni poolt läks gaslighting kohe lahti, enesekaitse ja domestic terrorist teemal.
Vaata seda sama videot pausitades või mõnda aeglustatud versiooni - sel hetkel, kui edasipidi käiguga gaasipedaali vajutatakse, on esirattad kergelt vasakule (ICE agendi suunas) keeratud ja hakkavad libeda tõttu ringi käima. Videost on ka näha, et ICE agent kerge riivaka sai (oleks saanud tugevama, kui poleks libe olnud). Samas saab edasisest rataste paremale pööramisest järeldada, et autojuht tõesti tahtis lihtsalt lahkuda, aga liikumist alustades olid rattad vales suunas. Kui selline manööver rapsides teha, siis auto ees olijale tõenäoliselt autojuhi eesmärk selge ei olnud. Teine ja kolmas lask diagonaalist ja küljeaknast olid juba ilmselge liialdus.
Hea ikka, et videosse saadi, Trumpi adminni poolt läks gaslighting kohe lahti, enesekaitse ja domestic terrorist teemal.
Vaata seda sama videot pausitades või mõnda aeglustatud versiooni - sel hetkel, kui edasipidi käiguga gaasipedaali vajutatakse, on esirattad kergelt vasakule (ICE agendi suunas) keeratud ja hakkavad libeda tõttu ringi käima. Videost on ka näha, et ICE agent kerge riivaka sai (oleks saanud tugevama, kui poleks libe olnud). Samas saab edasisest rataste paremale pööramisest järeldada, et autojuht tõesti tahtis lihtsalt lahkuda, aga liikumist alustades olid rattad vales suunas. Kui selline manööver rapsides teha, siis auto ees olijale tõenäoliselt autojuhi eesmärk selge ei olnud. Teine ja kolmas lask diagonaalist ja küljeaknast olid juba ilmselge liialdus.
Esimene lask tehti siis kui auto nina oli laskja kõrval ehk möödunud.
A grainy video from a different angle, obtained and reviewed by CNN, seems to show Good’s car making contact with the third officer, while turning away from the other two.
Footage shows that the third officer then fires one shot before firing two more while out of the vehicle’s path, footage shows. Good’s car accelerates forward before crashing into another parked car.
Eks tõendite põhjal selgub mitmes lask oli surmav. Kui teine või kolmas, siis leitakse, et ICE agent on süüdi. Kui esimene, siis hakatakse kohtus vaidlema, kas ICE agent pidi paarikümne millisekundi jooksul pärast riivaka saamist aru saama, et oht on möödas ja ei tohiks isegi esimest lasku teha.
Ja igaks juhuks lisan, et sündmuse lõpptulemus ei olnud õiglane (juhuks kui keegi hakkab veel imelikke küsimusi esitama).
viimati muutis Bssldr 08.01.2026 22:47:45, muudetud 2 korda
Süüdi jääb ta ilmselt nagunii, aga siis saab Trump ju armu anda
tsitaat:
A. Deadly Force
Law enforcement and correctional officers of the Department of Justice may use deadly force only when necessary, that is, when the officer has a reasonable belief that the subject of such force poses an imminent danger of death or serious physical injury to the officer or to another person.
1. Deadly force may not be used solely to prevent the escape of a fleeing suspect.
2. Firearms may not be discharged solely to disable moving vehicles. Specifically, firearms may not be discharged at a moving vehicle unless: (1) a person in the vehicle is threatening the officer or another person with deadly force by means other than the vehicle; or (2) the vehicle is operated in a manner that threatens to cause death or serious physical injury to the officer or others, and no other objectively reasonable means of defense appear to exist, which includes moving out of the path of the vehicle. Firearms may not be discharged from a moving vehicle except in exigent circumstances. In these situations, an officer must have an articulable reason for this use of deadly force.
3. If feasible and if to do so would not increase the danger to the officer or others, a verbal warning to submit to the authority of the officer shall be given prior to the use of deadly force.
4. Warning shots are not permitted outside of the prison context.
5. Officers will be trained in alternative methods and tactics for handling resisting subjects, which must be used when the use of deadly force is not authorized by this policy.
6. Deadly force should not be used against persons whose actions are a threat solely to themselves or property unless an individual poses an imminent danger of death or serious physical injury to the officer or others in close proximity.
Kui oli, siis mingi eriti pisike riivakas vaadates rataste suunda. Ise selle nurga alt ütles, et ei riivanud. Samas isegi kõksi saades, poleks selle tondiga midagi juhtunud, hoog olematu _________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
A grainy video from a different angle, obtained and reviewed by CNN, seems to show Good’s car making contact with the third officer, while turning away from the other two.
Footage shows that the third officer then fires one shot before firing two more while out of the vehicle’s path, footage shows. Good’s car accelerates forward before crashing into another parked car.
Eks tõendite põhjal selgub mitmes lask oli surmav. Kui teine või kolmas, siis leitakse, et ICE agent on süüdi. Kui esimene, siis hakatakse kohtus vaidlema, kas ICE agent pidi paarikümne millisekundi jooksul pärast riivaka saamist aru saama, et oht on möödas ja ei tohiks isegi esimest lasku teha.
Ja igaks juhuks lisan, et sündmuse lõpptulemus ei olnud õiglane (juhuks kui keegi hakkab veel imelikke küsimusi esitama).
mida sa põrkad? see ei olnud sinu vastu suunatud küsimus vaid sündmuse kui sellise kohta esitatud
kas tegemist oli ohtliku terroristiga? või mingi mammaga, kes seal midagi oma autoga rapsis?
ei leia, et tulirelva selline kasutamine agentide poolt kuidagi õigustatud oleks olnud, vahet pole oli seal kontakt autoga või mitte _________________ !!
Hea ikka, et videosse saadi, Trumpi adminni poolt läks gaslighting kohe lahti, enesekaitse ja domestic terrorist teemal.
Täiesti mõttetu. Ühiskonna teadlik polariseerimine. Maliigne nartsitsist sai jälle ära panna. Päeva lõpuks kõik vihkavad kõiki.
Mida nad seal omast arust mõtlesid, et valivad vanamehe tagasi ja kõik saab korda? _________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
Loodetavasti läbi kohtutee saab õiglus jalule seatud.
Aga üks huvitav küsimus: miks on nii, et alati vaid USA-s saavad need üksikud juhtumid ülemaailmset tähelepanu? Kui Brasiilias "off-duty" politseinikud tapavad väga kergekäeliselt (ei ole mõeldud ICE paralleelina siin) inimesi, siis sellest ei räägita midagi suurt. Võid vaid mingi security cam video kuskil leia. Rääkimata muudest paikadest. Aga alati need USA näited saavad sellise globaalse pasarahe endale, et tea mis kõik võiks olla.
Tiktokis on jõhker ICE videosadu lahti läinud. Pmst nii kui keegi filmib kasvõi enda eravalduses siis minnakse tuima ja väänatakse maha ning karjutakse "under arrest". Minnesota ähvardas enda sõjaväe tänavatele tuua rahvast kaitsma kui ICE sealt ei lahku jne
Kusjuures selle naise teemadel kes maha lasti tuimalt siis nägin mingit pikemat video kus oli alguses rohkem näha. Tal jah oli auto risti keset tänavat aga ees oli piisavalt ruumi, et sealt mööda saaks, isegi vehkis käega, et sõitke mööda. Selleasemel ICE kargas autost välja ja kohe kallale ning seejärel kuul pähe kinni _________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Mis mure sul on selle gröönimaaga? Osadel pooletoobistel on samad luulud, et eestil on vaja sõjaks valmistuda vms _________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Mis mure sul on selle gröönimaaga? Osadel pooletoobistel on samad luulud, et eestil on vaja sõjaks valmistuda vms
Publius Flavius Vegetius Renatus teadis omalajal öelda: Si vis pacem, para bellum _________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
A Bellingcat investigation has identified remnants of an AGM-88 series missile inside a three-storey apartment complex that was hit in Catia La Mar during the US military raid on Venezuela on Jan. 3, 2026 that reportedly killed at least one civilian.
According to the Venezuelan independent media outlet, El Pitazo, Rosa Gonzalez, 79, was killed in this airstrike in the city of Catia La Mar in La Guaira State, 30 km north of the capital Caracas. The attack reportedly left a second individual severely wounded.
Bellingcat asked the US Department of Defense to confirm our findings. However, they stated that “a Battle Damage Assessment is ongoing”. We also reached out to the Department of State but they did not respond to our questions at the time of publication.
...
About 75 people, including civilians, were killed in the operation, US officials familiar with the matter told the Washington Post. Among the military fatalities were 32 Cuban and 21 Venezuelan soldiers, according to various media reports.
According to El Pitazo, a second woman, Yohana Rodríguez Sierra, 45, was killed, and her daughter wounded, in other strikes at a communications station at Cerro El Volcán. Multiple residential houses were also reportedly destroyed in the nearby area of La Boyera.
Hea ikka, et videosse saadi, Trumpi adminni poolt läks gaslighting kohe lahti, enesekaitse ja domestic terrorist teemal.
Vaata seda sama videot pausitades või mõnda aeglustatud versiooni - sel hetkel, kui edasipidi käiguga gaasipedaali vajutatakse, on esirattad kergelt vasakule (ICE agendi suunas) keeratud ja hakkavad libeda tõttu ringi käima. Videost on ka näha, et ICE agent kerge riivaka sai (oleks saanud tugevama, kui poleks libe olnud). Samas saab edasisest rataste paremale pööramisest järeldada, et autojuht tõesti tahtis lihtsalt lahkuda, aga liikumist alustades olid rattad vales suunas. Kui selline manööver rapsides teha, siis auto ees olijale tõenäoliselt autojuhi eesmärk selge ei olnud. Teine ja kolmas lask diagonaalist ja küljeaknast olid juba ilmselge liialdus.
Eks juristid annavad lõpuks hinnangu. Praegu rõhutatakse seda, et ametnik ei tohi reeglite järgi üldse auto ette astuda ja liikuvat sõiduki juhti tulistada. Eks näis millise osariigi seaduste järgi kohtusse minnakse. Nagu ma aru saan, siis põhiline küsimus on Minnesotas praegu, et kuidas mees juriidiliselt korrektselt süüdi mõista, et Trump ei saaks talle armu anda.
Minnesota ei saa hetkel midagi teha, uurimine anti FBI-le ja see kohalike võimudega koostööd ei tee. Vähemalt on tulistaja identifitseeritud ja selle mehe elu ilmselt tulevikus väga lihtne ei saa olema.
Ilmselt ootab teda ka priske tsiviilhagi. Ja ameerika puhul pole kunagi võimatu, et mingi hull teda lihtsalt tänaval maha ei kõmmuta.
viimati muutis sukelduja 09.01.2026 10:28:00, muudetud 1 kord
Aga üks huvitav küsimus: miks on nii, et alati vaid USA-s saavad need üksikud juhtumid ülemaailmset tähelepanu? Kui Brasiilias "off-duty" politseinikud tapavad väga kergekäeliselt (ei ole mõeldud ICE paralleelina siin) inimesi, siis sellest ei räägita midagi suurt. Võid vaid mingi security cam video kuskil leia. Rääkimata muudest paikadest. Aga alati need USA näited saavad sellise globaalse pasarahe endale, et tea mis kõik võiks olla.
sest USA on world police ja riigikorra ning kultuuri etalon, mille järgi paljud joonduvad? USA pehmed jõud mõjutavad väga tugevalt tervet maailma, on ennast American Dream-iga hästi maha müünud
loomulikult on konksu otsas olijatel suur huvi, mis etalon teeb, siin foorumiski mitmed värvikad näited _________________ !!
Hea ikka, et videosse saadi, Trumpi adminni poolt läks gaslighting kohe lahti, enesekaitse ja domestic terrorist teemal.
Vaata seda sama videot pausitades või mõnda aeglustatud versiooni - sel hetkel, kui edasipidi käiguga gaasipedaali vajutatakse, on esirattad kergelt vasakule (ICE agendi suunas) keeratud ja hakkavad libeda tõttu ringi käima. Videost on ka näha, et ICE agent kerge riivaka sai (oleks saanud tugevama, kui poleks libe olnud). Samas saab edasisest rataste paremale pööramisest järeldada, et autojuht tõesti tahtis lihtsalt lahkuda, aga liikumist alustades olid rattad vales suunas. Kui selline manööver rapsides teha, siis auto ees olijale tõenäoliselt autojuhi eesmärk selge ei olnud. Teine ja kolmas lask diagonaalist ja küljeaknast olid juba ilmselge liialdus.
Eks juristid annavad lõpuks hinnangu. Praegu rõhutatakse seda, et ametnik ei tohi reeglite järgi üldse auto ette astuda ja liikuvat sõiduki juhti tulistada. Eks näis millise osariigi seaduste järgi kohtusse minnakse. Nagu ma aru saan, siis põhiline küsimus on Minnesotas praegu, et kuidas mees juriidiliselt korrektselt süüdi mõista, et Trump ei saaks talle armu anda.
https://x.com/i/status/2009006941440495652
Aeglustatud videost tuleb välja, et ICE agent sattus auto ette peamiselt autojuhi tagurdamismanöövri tõttu. Agent justkui liikus ise ka pisut vasakule, aga peamine oli autojuhi tagurdamine.
Hea ikka, et videosse saadi, Trumpi adminni poolt läks gaslighting kohe lahti, enesekaitse ja domestic terrorist teemal.
Vaata seda sama videot pausitades või mõnda aeglustatud versiooni - sel hetkel, kui edasipidi käiguga gaasipedaali vajutatakse, on esirattad kergelt vasakule (ICE agendi suunas) keeratud ja hakkavad libeda tõttu ringi käima. Videost on ka näha, et ICE agent kerge riivaka sai (oleks saanud tugevama, kui poleks libe olnud). Samas saab edasisest rataste paremale pööramisest järeldada, et autojuht tõesti tahtis lihtsalt lahkuda, aga liikumist alustades olid rattad vales suunas. Kui selline manööver rapsides teha, siis auto ees olijale tõenäoliselt autojuhi eesmärk selge ei olnud. Teine ja kolmas lask diagonaalist ja küljeaknast olid juba ilmselge liialdus.
Eks juristid annavad lõpuks hinnangu. Praegu rõhutatakse seda, et ametnik ei tohi reeglite järgi üldse auto ette astuda ja liikuvat sõiduki juhti tulistada. Eks näis millise osariigi seaduste järgi kohtusse minnakse. Nagu ma aru saan, siis põhiline küsimus on Minnesotas praegu, et kuidas mees juriidiliselt korrektselt süüdi mõista, et Trump ei saaks talle armu anda.
https://x.com/i/status/2009006941440495652
Aeglustatud videost tuleb välja, et ICE agent sattus auto ette peamiselt autojuhi tagurdamismanöövri tõttu. Agent justkui liikus ise ka pisut vasakule, aga peamine oli autojuhi tagurdamine.
Hitleril tegid SA musta töö ära, näib, et Trumpil on selleks ICE.
Kui autojuht oleks tõesti soovinud auto ees seisvale agendile otsa sõita, ei oleks ta alustanud pööre paremale. _________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
Sinna ICE agendiks võetakse vist kõik vastu ilma mingi järelkontrollita või testita.
Nii palju kui ma neid erinevaid olukordi ICE tegevusest näinud olen siis kumab läbi ennekõike jõu kasutamine ning alles hiljem tulevad küsimused. Sellest lähtuvalt siis nii mõnelegi sõidab katus ära ja näpp on kerge päästikut vajutama. _________________ Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Hea ikka, et videosse saadi, Trumpi adminni poolt läks gaslighting kohe lahti, enesekaitse ja domestic terrorist teemal.
Vaata seda sama videot pausitades või mõnda aeglustatud versiooni - sel hetkel, kui edasipidi käiguga gaasipedaali vajutatakse, on esirattad kergelt vasakule (ICE agendi suunas) keeratud ja hakkavad libeda tõttu ringi käima. Videost on ka näha, et ICE agent kerge riivaka sai (oleks saanud tugevama, kui poleks libe olnud). Samas saab edasisest rataste paremale pööramisest järeldada, et autojuht tõesti tahtis lihtsalt lahkuda, aga liikumist alustades olid rattad vales suunas. Kui selline manööver rapsides teha, siis auto ees olijale tõenäoliselt autojuhi eesmärk selge ei olnud. Teine ja kolmas lask diagonaalist ja küljeaknast olid juba ilmselge liialdus.
Eks juristid annavad lõpuks hinnangu. Praegu rõhutatakse seda, et ametnik ei tohi reeglite järgi üldse auto ette astuda ja liikuvat sõiduki juhti tulistada. Eks näis millise osariigi seaduste järgi kohtusse minnakse. Nagu ma aru saan, siis põhiline küsimus on Minnesotas praegu, et kuidas mees juriidiliselt korrektselt süüdi mõista, et Trump ei saaks talle armu anda.
https://x.com/i/status/2009006941440495652
Aeglustatud videost tuleb välja, et ICE agent sattus auto ette peamiselt autojuhi tagurdamismanöövri tõttu. Agent justkui liikus ise ka pisut vasakule, aga peamine oli autojuhi tagurdamine.
Hitleril tegid SA musta töö ära, näib, et Trumpil on selleks ICE.
Kui autojuht oleks tõesti soovinud auto ees seisvale agendile otsa sõita, ei oleks ta alustanud pööre paremale.
See on juba ammu ilmselge, et autojuhi eesmärk ei olnud agendile otsa sõita. Aga otsasõit ju (kogemata?) toimus või ei toimunud? Edasipidi sõidu alustamise ajal olid rattad keeratud veel kergelt vasakule, paremale keerati need juba liikumise ajal.
viimati muutis Bssldr 09.01.2026 15:38:27, muudetud 1 kord
Arvestades, et USA-s tapetakse iga päev tõenäoliselt üksjagu inimesi mitte kõige reeglipärasemalt (nagu mujal), aga selle ICE olukorra saab nüüd suureks püha teemaks jälle globaalselt panna. Narratiiv.
Noh mis sa teed, meedia praegu monetiseerib seda täie pasaga
See on juba ammu ilmselge, et autojuhi eesmärk ei olnud agendile otsa sõita. Aga otsasõit ju (kogemata?) toimus või ei toimunud? Edasipidi sõidu alustamise ajal olid rattad keeratud veel kergelt vasakule, paremale keerati need juba liikumise ajal.
Kui see on juba ammu ilmselge, et autojuhi eesmärk ei olnud agendile otsa sõita, siis miks ta kohapeal hukati? _________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.