Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused erinevate õnnetuste ja maailma konfliktikollete teemal vol. 2 (Venemaa agressioon ja Vene-Ukraina sõda) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 308, 309, 310 ... 354, 355, 356  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2026 23:06:07 vasta tsitaadiga

„Me vajame Gröönimaad riikliku julgeoleku kaalutlustel ja Taani ei suuda seda teha,“ ütles Donald Trump ajakirjanikele Air Force One'i pardal, mis oli teel oma Mar-a-Lago kuurordist Washingtoni.
Taani peaminister Mette Frederiksen palus pühapäeval Ameerika Ühendriikidel lõpetada ähvardused lähedase NATO liitlase vastu – ilma et see oleks Donald Trumpi rahustanud.
Trump jätkas lendu, öeldes ajakirjanikele, et Kuuba on "kokkuvarisemise äärel" ja et Colombiat juhib "haige mees, kellele meeldib kokaiini toota ja seda Ameerika Ühendriikidele müüa".
„Ta ei kavatse seda väga kaua teha,“ ütles Trump Colombia presidendi Gustavo Petro kohta.
Trump ütles ka, et USA peab Mehhikoga midagi ette võtma.

Selle valguses, huvitav mida on bandiidil lubatud teha Euroopas?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2026 23:32:42 vasta tsitaadiga

https://x.com/SouthAsiaIndex/status/2008191629023449572?s=20

tsitaat:
Just IN:— US and Israel can launch a joint military operation against Iran in next 72 hours. - Middle East sources

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 00:00:52 vasta tsitaadiga

https://maailm.postimees.ee/8391011/otse-loksu-venelased-kaotasid-gaasitorus-jalle-40-meest
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 11:07:43 vasta tsitaadiga

link :: Germany Believes Russian Hybrid Attacks Signal Escalation Toward Wider War

tsitaat:
Russia is stepping up covert attacks on critical infrastructure in Germany as part of a hybrid warfare campaign that Berlin sees as a potential precursor to a wider conflict, according to a confidential military document obtained by Bloomberg and reported on January 5.



NATO is done if Trump invades Greenland, Danish PM warns
https://www.politico.eu/article/nato-done-if-us-donald-trump-invades-greenland-denmark-pm-mette-frederiksen-warns/

tsitaat:
Stephen Miller: The real question is: by what right does Denmark assert control over Greenland? What is the basis of their territorial claim?

What is their basis of having Greenland as a colony of Denmark? The U.S. is the power of NATO.

Nobody is going to fight the U.S. militarily over the future of Greenland.

..

tsitaat:
Trump Is Preparing a Major Deal on Greenland

The U.S. administration is developing a draft agreement with Greenland that could be offered directly to the island’s authorities, according to The Economist.

The proposal involves a Free Association Agreement — a framework in which the United States provides funding and guarantees improvements in living standards, while the partner hands over defense matters to Washington, retaining internal self-government.

The U.S. already operates under similar arrangements with Micronesia, the Marshall Islands, and Palau.

According to the magazine, Trump’s strategy has two main goals. The first is to deepen divisions between Greenland and Denmark. The second is to open direct negotiations with the island, bypassing Copenhagen.


....


tsitaat:
The US is making plans to try to intercept a fleeing oil tanker that Russia has claimed ownership of, according to four people familiar with the matter, setting up a possible confrontation between Washington and the Kremlin. (CNN)
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 11:24:00 vasta tsitaadiga


_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 06.01.2026 11:33:34 vasta tsitaadiga

.., kuidas oleks toimunud Venezuela hõivamine Vene-stiilis icon_biggrin.gif
_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 11:42:05 vasta tsitaadiga

Nüüd ma saan aru kust sinu jabur tekst tuleb. Sa loed n-ö uudiseid eestinen'i leheküljelt, see seletab nii mõndagi.
_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 11:48:57 vasta tsitaadiga

https://virumaateataja.postimees.ee/8384092/vene-armee-eest-voidelnud-laanevirulane-sai-lahingus-surma
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 06.01.2026 11:59:06 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
Nüüd ma saan aru kust sinu jabur tekst tuleb. Sa loed n-ö uudiseid eestinen'i leheküljelt, see seletab nii mõndagi.
Neil tavaliselt uudistel kenasti viited juures kus info pärineb, sh nii euroopa kui USA väljaannetele, mis Ukraina ja maailma teemasid kriitiliselt käsitlevad ent meie meedias kajastamisel propanarratiivi rikuks.
Niipalju kui olen alliklinkidel klõpsides diagonaalis silmal üle lasknud, ei ole suutnud tõlgetes-refereeringutes valet paljastada.
Kui oskab juhatada, vaataks ise ka valede paljastuse üle ja saaks valgustatuks.. icon_rolleyes.gif

eestinen uutiset on tänuväärne portaal, sest vaevub maailmameediat vahendama eesti keeles, mida meie meedias tihti napib või ideoloogilis-propagandistlikel põhjustel välditakse.
Seda suvaliste meelepäraste inglisekeelsete X säutsude siia foorumisse non-stop kopimist ei pea mina jällegi ei pädevaks allikakriitilisuse vaatest, samuti lehekülgede viisi võõrkeelset teksti paistab foorumi kui teema risustamisena.
Ingliskeelseid arutluskohti maailmas tuhandeid selleks ei pea seda foorumit tulema risustama.
Eestikeelse foorumi suurim eelis võiks olla võimalus emakeeles maailma või muid asju arutada.. mina üritan arutada aga saan vastu sildistamist, halvustamist, kustutamist..
Parandage siis juba pealkiri ära, et ideoloogiline kajakambri teema, kus on oodatud ainult teatud narratiividele sobivat infot kuhjata niipalju kui kopida jaksatakse.
Eriti vahava oleks kui saaks nimekirja ka neist allikatest kuskohast on lubatud infot vahendada-viidata ja ka neist kus ei ole lubatud või on keelatud icon_rolleyes.gif

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 12:32:55 vasta tsitaadiga

Tänuväärne, siis kui endal puudub allikakriitika?

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11659373#11659373
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 12:33:56 vasta tsitaadiga

https://realrawnews.com/
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 06.01.2026 12:39:00 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif beer_yum.gif
ära jama mõni võtab ka allikana
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 12:48:11 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Tänuväärne, siis kui endal puudub allikakriitika?

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11659373#11659373

Tänud meeldetuletamast thumbs_up.gif

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.


viimati muutis bugbrake 06.01.2026 13:07:57, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 06.01.2026 12:49:13 vasta tsitaadiga

eestinenile faktikontrolli teha on ka muidugi omaette tase icon_biggrin.gif Nagu oleks mingi kahtlus ikka õhus
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 12:56:44 vasta tsitaadiga

Juhtub ka parimates peredes thumbs_down.gif
Valitsus peatab lepingu, mille kohaselt ostetakse Ukrainale ettevõttelt Watchbird 100 miljoni krooni eest maske.
Sel suvel soovitasid relvajõud ja relvajõudude uurimisinstituut valitsusel kulutada 100 miljonit krooni 33 000 maski ostmiseks Norra ettevõttelt Watchbird.
Maskid kaitsevad muuhulgas pisargaasi eest ja need annetatakse Ukraina sõduritele nn Nanseni programmi kaudu käimasolevas sõjas Venemaa vastu.
VG testis maski Biltema 33-kroonise maski vastu, kusjuures viimane pakkus pisargaasi eest paremat kaitset.
https://www.vg.no/nyheter/i/V6bV9J/regjeringen-stanser-maske-avtale-med-firmaet-watchbird
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 06.01.2026 15:38:24 vasta tsitaadiga

kui on hädasti vaja midagi pimesi uskuda, siis tasub parem juba The Onioni lugeda (ja vahendada), vähemalt on teistel lõbus. Nüüd ka paberil!
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 16:20:20 vasta tsitaadiga

Psühhopaat.


Link
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 16:27:21 vasta tsitaadiga

Nagu meie piirkond on kilbiks Lääne-Euroopale Vaenemaa eest, siis nüüd on Lääne-Euroopa meile kilbiks USA.eest.

https://www.delfi.ee/artikkel/120427713/euroopa-suurriikide-uhisavaldus-groonimaa-kuulub-selle-rahvale
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 16:28:38 vasta tsitaadiga

Kui veel pole, siis Taani võiks välja öelda, et kaitsevad Gröönimaad iga hinnaga. Las USA siis võtab selle saare liitlaste tapmise hinnaga.

Kremlis süüakse popcorni ja vaadatakse pealt.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 16:36:01 vasta tsitaadiga

See Gröönimaa on pmst nagu USA ju: https://www.postimees.ee/8243675/postimees-groonimaal-usad-polgavad-groonlased-tahavad-ka-oma-taani-isandatest-lahti-saada
Koloniseerijad nõuavad iseseisvust icon_lol.gif thumbs_up.gif

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 06.01.2026 16:43:41 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Haiged need leftiedest rohehullud.


Arvan, et ei ole korrektne rohelisi ja vasakpoolseid mugavalt ühte patta panna, ainuüksi seetõttu, et sa kritiseerid radikaalset ideoloogilist lähenemist, mitte maailmavaadet. Rünnak elektritaristu vastu on puhas terrorism. 100k inimest, sh 74 hooldekodu miinuskraadide juures, plaanitud kollateraalkahjuna, laupäeva varahommikult elektrita ei ole maailmavaateline tegevus.
https://www.faz.net/aktuell/politik/inland/nach-anschlag-in-berlin-dritte-nacht-ohne-strom-und-waerme-accg-200411454.html

---
Welt kirjutab: Claim of responsibility from Russia? – What AI Analyses Should Be revealed
https://www.welt.de/politik/ausland/video695bb36efb77630dac278147/blackout-in-berlin-bekennerschreiben-aus-russland-was-ki-analysen-verraten-sollen.html
tsitaat:

During the blackout in Berlin, the trail leads to the far-left “volcanic group”.
...
According to an AI analysis should prove that the claim of responsibility in the original comes from Russia. CDU foreign policy chief Roderich Kiesewetter comments on the current developments.


Ehk analüüsi järgi, arvestades vigast keelekasutust, on avalikustatud tekst algselt kirjutatud muus (näiteks vene) keeles ja seejärel tõlgitud saksa keelde.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 16:48:46 vasta tsitaadiga

Torge veremaa sõjamasina pihta.
https://www.dagbladet.no/video/overrasker-sender-stikk-mot-russland/UKELVZvN
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 16:57:30 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Tanel kirjutas:
Haiged need leftiedest rohehullud.


Arvan, et ei ole korrektne rohelisi ja vasakpoolseid mugavalt ühte patta panna, ainuüksi seetõttu, et sa kritiseerid radikaalset ideoloogilist lähenemist, mitte maailmavaadet. Rünnak elektritaristu vastu on puhas terrorism. 100k inimest, sh 74 hooldekodu miinuskraadide juures, plaanitud kollateraalkahjuna, laupäeva varahommikult elektrita ei ole maailmavaateline tegevus.
https://www.faz.net/aktuell/politik/inland/nach-anschlag-in-berlin-dritte-nacht-ohne-strom-und-waerme-accg-200411454.html

---
Welt kirjutab: Claim of responsibility from Russia? – What AI Analyses Should Be revealed
https://www.welt.de/politik/ausland/video695bb36efb77630dac278147/blackout-in-berlin-bekennerschreiben-aus-russland-was-ki-analysen-verraten-sollen.html
tsitaat:

During the blackout in Berlin, the trail leads to the far-left “volcanic group”.
...
According to an AI analysis should prove that the claim of responsibility in the original comes from Russia. CDU foreign policy chief Roderich Kiesewetter comments on the current developments.


Ehk analüüsi järgi, arvestades vigast keelekasutust, on avalikustatud tekst algselt kirjutatud muus (näiteks vene) keeles ja seejärel tõlgitud saksa keelde.


Nagu ikka, tiblade kõrvad.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 17:59:40 vasta tsitaadiga

Marjorie Taylor Greene on nagu ümber sündinud, kui enam Trumpi soosik ei ole. Alles oli Trumpi andunud ja ustav jünger.
https://x.com/i/status/2008361596075094192

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.01.2026 18:59:33 vasta tsitaadiga

Tõele au andes selles küsimuses on Marjorie kogu aeg ühtset joont ajanud icon_wink.gif Juba Kongressi saades oli tema sõnum, et USA ei peaks enda territooriumist väljapoole enam midagi tegema ja ka kritiseeris Trumpi admini omal ajal (kui oli veel soosik) igasuguste Süüriale antud löökide eest
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 19:05:03 vasta tsitaadiga

Mingi veremaa varilaevastiku peldik Türgi rannikul madalikule jooksnud.
https://www.biganinsesi.com/canakkalede-tankerin-karaya-oturdugu-bolgede-firtina
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 20:03:48 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
Marjorie Taylor Greene on nagu ümber sündinud, kui enam Trumpi soosik ei ole. Alles oli Trumpi andunud ja ustav jünger.
https://x.com/i/status/2008361596075094192

Enamus asjades ei saa temaga nõustuda, aga ta on minu teada koguaeg ideoloogiliselt suht kindel olnud. Trump on aga lükata-tõmmata.


---
Vana, aga hea. Super reporter thumbs_up.gif


Link
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 21:37:29 vasta tsitaadiga

SKG, ennem ta küll nii julgelt ei kritiseerinud Trumpi.
_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 22:45:52 vasta tsitaadiga

Epsteini failidega seoses hakkasid pinged tekkima nende vahel.


---

https://x.com/Statsmin/status/2008498610263257368
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2026 00:03:27 vasta tsitaadiga

https://arvamus.delfi.ee/artikkel/120427761/hannes-nagel-kui-trump-rundab-groonimaad-siis-me-ei-saa-sellest-isegi-aru

tsitaat:
Olukorra võimalik lahendus on kohati irooniline – kui Taani tahab seda kriisi vastastikku kasulikult maandada ja neutraliseerida ka Ühendriikide kasvavat muret Gröönimaalt vastu vaatava rahvusliku julgeoleku tühimiku vaatest, siis ei piisa üksnes väärtuspõhisest retoorikast või heaoluühiskonna argumentide inertsi jätkamisest. Vaja on otsustavalt taastada ja kasvatada Taani enda usutav ja nähtav Arktikas baseeruv sõjaline võimekus nii, et kohalolek, seire, reageerimisvõime ja liitlastega koos tegutsemise suutlikkus oleksid päriselt ka tajutavad.
thumbs_up.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2026 00:21:22 vasta tsitaadiga

Usal seal ju hunnikus baase olnud mis ise kokku korjatud kui ebavajalikud, kas Taani on takistanud nende uuesti mehitamist või mis see usa probleem üldse on? Nii vene kui hiina võivad seda samaväärselt julgeolukuvajaduseks pidada.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2026 01:45:24 vasta tsitaadiga

külma sõja ajal usa mässas seal korralikult, reaktorid ja ahelreaktsiooni relvad läksid "käiku". õnnetusi jagus ja taani ei teinud ka üle määra kära.

trumpi ilmselgelt vaevab nartsissistlik isiksushäire ja see on tegelikult raske kõigile ümbritsevatele liitlastele.

_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2026 02:05:25 vasta tsitaadiga

Ameerika väed on greenlandis ju olnud, ja ma usun et saaksid jälle olla, kui tahaksid.
Täiesti mõttetu vallutamine. Loodan et Taani ei lähe sõtta. Suht pohl see Gröösimaa.
Tamp istugu sisse see jääkamakas, ja nautigu mõnu! icon_lol.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2026 02:13:22 vasta tsitaadiga

UK and France to send troops to Ukraine if peace deal agreed
https://www.bbc.com/news/articles/c17zee20qpzo
tsitaat:
The UK and France have signed a declaration of intent on deploying troops in Ukraine if a peace deal is made with Russia, UK Prime Minister Sir Keir Starmer has announced.

After talks with Ukraine's allies in Paris, he said the UK and France would "establish military hubs across Ukraine" to deter future invasion, while French President Emmanuel Macron later said thousands of troops may be deployed.

Allies also largely agreed robust security guarantees for Ukraine and proposed that the US would take the lead in monitoring a truce. But the key issue of territory is still being discussed.

Putinile veel üks põhjus, miks sõda jätkata.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2026 02:52:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2026 03:36:10 vasta tsitaadiga

Trump ilmselt arvab, et Greenland=täis rohelisi USA dollareid. Või siis arvab nimest, et sinna saaks uued kuurordid ehitada sest roheline maa. Võibolla suusakuurordid jah...
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2026 04:07:22 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Trump ilmselt arvab, et Greenland=täis rohelisi USA dollareid. Või siis arvab nimest, et sinna saaks uued kuurordid ehitada sest roheline maa. Võibolla suusakuurordid jah...

Täesti ei mõista, ameerika baasid on seal ju juba olnud ja ise läksid sealt ära. Noh tehku siis uus baas, pakun et taanil see suht pohl.
Tramp tahab vist näidata vallutamist, mitte kokkuleppeid. icon_neutral.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
thargun
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2026 04:38:38 vasta tsitaadiga

Apelsin tahab end suurte tähtedega ajalukku kirjutada, president kes tõi USAle veel ühe osariigi
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 07.01.2026 08:47:01 vasta tsitaadiga

kui see Gröönimaa teema tekkis, siis kuskil artiklis mainiti nagu võiks seal mingeid maavarasid olla arvestatavas koguses
oli see kirjatsura väljamõeldis või tegelik usa suurfirmade huvi põhjus, ei tea
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
thargun
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2026 08:58:18 vasta tsitaadiga

tõenäoliselt on need maavarad väga raskesti kättesaadavad, muidu käiks seal juba praegust vilgas kaevandamine
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 07.01.2026 09:09:39 vasta tsitaadiga

keskkonna reostamise vastased seadused on vist usal ka lõdvemad kui euroopas
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.01.2026 11:29:34 vasta tsitaadiga

Gröönimaa valguses huvitav käik icon_lol.gif

USA Approves Sale of Three P-8A Poseidons to Denmark for Patrolling Arctic and Greenland
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 07.01.2026 12:16:46 vasta tsitaadiga

Eks otsused on tehtud 10+ aastat tagasi ja EL enda variant saab valmis alles 2-3 aasta pärast. USA saab seda müüa enda reservidest kui vaid soovib.
Paraku NASAMS ja HIMARS on tõestanud, et USA hoiab müüke kinni ja seab tingimusi pikamaa relvastusele (me saime esimes loas ülivähe pikamaa moona, nüüd muudeti aga tarneaeg icon_lol.gif ).
F16 ja eriti F35 puhul on suur must auk radarite hooldus/seaded.

Ehk neid oste ei saa veel väga kindlana võtta. Poola pidi ka algselt jääma Himarsite peale...
Pakutakse ju tihti nn. cashback loogikat...ehk ostes teatava koguse jääb präänik tulevikuks.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2026 13:52:43 vasta tsitaadiga

mis ajast nasams v himars pikamaa relvad on olnud?
_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 07.01.2026 14:11:03 vasta tsitaadiga

pwn13 kirjutas:
mis ajast nasams v himars pikamaa relvad on olnud?

no suur vahe kas lased 60 või 260km...uuema moonaga ju ka 500+ väidetavalt tulemas.

NASAMS puhul oli ju ühe tarnega ukrainasse jama, ehk lihtsalt ei tarnitud/venitati...

Sisu on see, et USA on muutunud järjest ebausaldusväärsemaks.
Varem oli küsimus, et mida sulle müüakse ja selle mõjutusvõime nagu see, et me saime näpuotsaga pikema maa moona.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2026 14:28:40 vasta tsitaadiga

nasam on seda võrd jama et isegi leedukad ostavad iris-t.
_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2026 16:02:05 vasta tsitaadiga

link :: Reuters: USA alustas Atlandil Vene lipu all oleva tankeri hõivamist

tsitaat:
USA püüab Atlandi ookeanil pärast enam kui kahenädalast jälitamist hõivata Vene lipu all olevat naftatankerit Marinera, ütles kaks USA ametnikku Reutersile.


https://wallstreetjournal.postimees.ee/8392016/wsj-venemaa-saatis-allveelaeva-eskortima-tankerit-mida-ameerika-uritas-venezuela-lahistel-arestida
..

tsitaat:
US navy is also intercepting a tanker in Latin American waters right now!
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.01.2026 19:08:57 vasta tsitaadiga

Meedia: USA hõivas Atlandil Vene lipu all oleva tankeri
tsitaat:
Allikad lisasid, et Vene sõjalaevad, kaasa arvatud allveelaev olid läheduses, kui operatsioon algas.

Ka Vene propagandakanal RT teatas, et tankerile „püütakse saata dessanti“.


tsitaat:


The UK Ministry of Defence says it supported US efforts to seize the Russian-flagged tanker in the North Atlantic today, including with RAF aircraft.

Here's a statement from UK Defence Secretary John Healey:

"Today our UK Armed Forces showed skill and professionalism in support of a successful U.S. interception of the vessel Bella 1 while on its way to Russia.

"This action formed part of global efforts to crack down on sanctions busting.

"This ship, with a nefarious history, is part of a Russian-Iranian axis of sanctions evasion which is fuelling terrorism, conflict, and misery from the Middle East to Ukraine.

"The UK will continue to step up our action against shadow fleet activity to protect our national security, our economy, and global stability – making Britain secure at home and strong abroad."
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2026 20:27:48 vasta tsitaadiga

Zakharova kiunus midagi 1982 UN konventsioonist ja rahvusvahelisest seadusest icon_lol.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2026 20:58:10 vasta tsitaadiga

Tibladel kisa lahti…pull vaadata icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused erinevate õnnetuste ja maailma konfliktikollete teemal vol. 2 (Venemaa agressioon ja Vene-Ukraina sõda) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 308, 309, 310 ... 354, 355, 356  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.