Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused erinevate õnnetuste ja maailma konfliktikollete teemal vol. 2 (Venemaa agressioon ja Vene-Ukraina sõda) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 296, 297, 298 ... 353, 354, 355  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2025 13:55:48 vasta tsitaadiga

Krasnovist ja tema teenetest rahvusvahelise õiguse lammutamisel

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2025 14:32:54 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kus me elamegi ajajärgus

selles ajajärgus elasime me miustsest vabadusvõitlusest kuni esimese vabariigini ning sealt edasi veel ca 50 aastat. kas sa saad aru, " kollektiivne ida" et kui see soovunelm realiseerub sellisel kujul nagu sa seda esitada püüad saab sinust NSVL i õigusjärglase kodanik koos kõigi oma praeguse elukorralduslike tunnuste loovutamisega? see mis toimub donetski, luganski " rahvavabariikides" ning mariupolis on väga selge näide kuidas soovitud võõrvõim oma alamatega kavatseb käituda. saad aru? ei saa?

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2025 20:40:36 vasta tsitaadiga

https://www.delfi.ee/artikkel/120421637/der-spiegel-el-i-liidrid-hoiatasid-zelenskoid-et-usa-labiraakijad-voivad-ukrainat-ja-liitlasi-reeta
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2025 21:08:43 vasta tsitaadiga

Witkoff to meet Ukrainians after fruitless Putin talks
tsitaat:
Donald Trump’s special envoy Steve Witkoff and the president’s son-in-law Jared Kushner will brief Kyiv officials in Miami on Thursday, after a US meeting with Vladimir Putin this week concluded with no agreement on ending Russia’s war in Ukraine.

Witkoff and Kushner will meet Ukraine’s chief negotiator Rustem Umerov and chief of the general staff Andriy Hnatov to continue talks, after the Russian president rejected a US-backed peace proposal and renewed threats to seize more Ukrainian territory.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2025 22:43:10 vasta tsitaadiga


Link
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 04.12.2025 23:54:05 vasta tsitaadiga

Zelenski on ikka pinnuks silmas nii Putinile kui ka Trumpile.
Ei tea kas märk sellisest järjekordsest eskalatsioonist näitab nüüd Putinit tugevamana või nõrgemana. Kas jõu näitamine või ebaõnnestunud atendaat. Kreml loomulikult eitab igasugust seost juhtunuga. Lihtsalt "military drones" ja ükskõik kelle omad.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2025 08:17:57 vasta tsitaadiga

https://youtu.be/4kYgDEAd_f4?si=v3qTdL7g9Zd06WX3

Puutja india kampaania käib.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 05.12.2025 09:58:23 vasta tsitaadiga

Putin India visiidil kasutab samuti võõrustaja sõidukit nagu ka Alaskal, mis suurriikide etiketti meenutades nagu ei ole tavapärane..
Võibolla Putin ikkagi "väriseb ja kardab", kus ukraina slaavlased samasugused või veel suuremad hullud kui venelased ise, ja võivad tahta Putini kuskil visiidil ära tappa.
Kus lennujaamast järgmisse kohta VIP transport on julgeolekutagamisel üks riskantsemaid, sest algus-sihtkoht ja võimalikud liikumiskoridorid on teada-ennustatavad ka pahadele.
Lisaks ei tarvitse vene pool lõpuni usaldada võõrustajariigi turvameetmeid või isegi karta vandenõud kus meelega lastakse midagi juhtuda ja paljudele sobiks kui Putin sureks.
Kuna vene poole teenistuste võime võõrriigis oma VIP-i julgeolekut tagada on nagunii piiratud ja suuresti tuleb usaldada võõrustajariigi teenistusi&julgeolekut ning koostööd nendega.
Kui aga sätid end võõrustajariigi autosse, teeb see sihitud mõrvamise oluliselt komplitseeritumaks icon_smile.gif hoia end teiste VIP-ide lähedale, ära eraldu ega jää üksi icon_wink.gif

Spekuleerides kuidas Ukraina eriteenistus saaks Putini kuskil visiidil ära koksata ja mis seostuks ka antud Putini transportimisega soomustatud limusiinis, võiks selleks sobida Javelin tankitõrje raketisüsteem, mida sõja alguse aastatel Ukrainale üllatuslikult arvukalt jagati. On suhteliselt kompaktne, ukraina teenistustel kerge smugeldada teistesse riikidesse, lihtne opereerida nn "lase ja unusta", efektiivne laskeulatus 2.5km, kõrge tabamis- ja sihtmärgi hävitamise täpsus, sihtimissüsteem optiline ehk mitte avastatav-segatav - soomusauto-limusiin oleks sellele lihtne amps..
Ei imestaks kus VIP turvameeskonnal võib just see skeem olla suurimaks ohuks, mida on keeruline avastada ja ära hoida. Aga kui Putin sõidab autos koos teise suurriigi VIP-iga - ei saa Putinit koos soomuslimusiiniga ilma olulise kõrvalkahjuta hävitada.

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2025 10:42:25 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Ireland’s security services have found that the drones in the Irish Sea were large, hugely expensive, of military specification, and that the incident could be classed as a hybrid attack.

...

It is understood that the drones missed the approach of the Ukrainian leader’s plane and then turned their attention to the LÉ William Butler Yeats, the Irish naval vessel which was secretly deployed off Dublin. The drones operated within the 12 nautical mile limit of Irish-controlled waters.

A decision was made not to shoot down the drones, and there was no ability onboard the naval vessel to disable them. It is understood an Irish Air Corps aircraft was also patrolling at the time but did not get involved.

Irish forces had limited other options for dealing with the drones, which are technically known as Unmanned Aerial Vehicles (UAVs). Handheld equipment purchased by An Garda Síochána could not be used to take down the drones as it was out of range. There was also no air defence capability save for the machine guns of the naval vessel. The LÉ Yeats has no air radar capability.

It is understood that deck look-outs who were working on the ship spotted the drones, which were lit up against the night sky.

https://www.thejournal.ie/drones-dublin-ireland-hybrid-warfare-russia-6893104-Dec2025/

Päris piinlik kui ikka veel pole tahet ega vahendeid neid alla lasta. Ootavad esimesi ohvreid vist.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2025 10:58:25 vasta tsitaadiga

ei suudeta isegi kopteritega jälitada või teha mingeid lähi fotosid, rääkimata allalaskmisest. äkki olid hoopis tulnukad.
_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2025 11:18:46 vasta tsitaadiga

See on nagu Eestis ohtlike teelõikude või ristmikega. Rahvas juhib tähelepanu aastaid, aga reageeritakse alles siis kui laibad taga (ja suur meediakajastus) icon_lol.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2025 12:19:27 vasta tsitaadiga

link :: US Urged Europeans to Oppose EU Plan for Loan to Support Ukraine

tsitaat:
The US lobbied several countries in the European Union in an effort to block EU plans to use frozen Russian central bank assets to back a massive loan to Ukraine, according to European diplomats familiar with the matter.

US officials argued to member states that the assets are needed to help secure a peace deal between Kyiv and Moscow and should not be used to prolong the war, said the diplomats, who spoke on the condition of anonymity.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 05.12.2025 12:36:32 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Päris piinlik kui ikka veel pole tahet ega vahendeid neid alla lasta. Ootavad esimesi ohvreid vist.
Kui homme hr SKG panna suvaliste droonide eest vastutama, ei tarvitse midagi muutuda.. ehk teema ongi keeruline nii juriidiliselt kui tehniliselt.

Klassikaliselt radaripõhistes süsteemides nagu õhus ja merel, ei tulistata suvalisi sihtmärke. Piltlikult kui foorumlane nõuab koptereid ja allalaskmist, on tegelik protseduur keerulisem, kus nt radariga merd valgustades ei ole seal 1 või 3 kahtlast objekti millest uudis kirjutas, vaid nt 200-300 radarikontrastet objekti. Kus esmalt radariga või visuaalselt toimub objekti avastamine, sellele järgneb objekti tuvastamine millega tegu, lind, õhupall, droon, lennuk, UFO, ja ka siis ei hakka veel torud paukuma ja raketid lendama, vaid tuleb hinnata objekti iseloomu, ehk kas oma-võõras, tundmatu, ohtlik-ohutu jne.
Sealjuures isegi sõjaoludes sh Ukraina rindel ei reageerita igale sihtmärgile-droonile, kus reageering võib reeta sinu positsioonid, kuni selleni, kus alla laskmise vahendid on ebatõhusad, kulukad ja peab säästma ohtlkumate sihtmärkide tarbeks.
See on selline tugitooli mänguri sõjaloogika kui sihiku ulatusse ilmub vastane-kola tuleb täristama hakata. Päriselus lastakse ka vastase tankidel ja kolonnidel läbi liikuda, erinevatel põhjustel, alates sellest kus kontakti astudes ollakse tulejõus vähemuses, ehk likvideeritakse sind ennast, kuni selleni kus vastane hävitatakse endale sobivas kohas&ajal, organiseeritult.
Aga muidugi kui lappama läheb, ehk ei suudeta avastada, tuvastada, juhtub sõjas kõike, segaduses lastakse ka omasid..
Kuskil rahuaja euroopa riigis peaks hakkama paaniliselt tundmatutele droonidele sõjaliselt reageerima - vbl venelased seda taotlevadki, et rahakitsikuses erinevad euroopa riigid ei suunaks oma raha Ukraina abistamiseks vaid hakkaks kümnete-sadade miljonite eest ehitama omi "droonimüüre", mille tõhususe kohta arvatakse samuti küsitavusi olevat..

Juriidiliselt samuti keeruline kus jõuametitel armeeni välja on täpsed regulatsioonid, ohutasemed millelegi reageerimiseks, suvaline inspektor kukeke ei hakka plõksima droonide suunas mida ohtlikuks hindab, ja seda ka hindab ainult seepärast sest "delfi" kirjutas, et ju venemaa omad, kelle siis veel..

Eestis on astutud juriidilisi samme droonide ohjamiseks, detailselt ei ole kursis aga sisuliselt riik on kuulutanud droonide lennutamise keelatuks, ja need kes tahavad lennutada peavad oma lennud registreerima. Ehk põhimõtteline muutus endiselt, kus kõik mis ei ole keelatud on lubatud, muutus vastupidiseks - kõik on keelatud ja tuleb luba küsida.
Samas praktikas miski start-up kes kaitserahastust noolib ja tahab drooniseire süsteeme riigi instantsidele müüa, on Eesti linnad oma droonijälgimisvõrgustikuga katnud, väitis kuidas ka tänases droonikeelu tingimustes Eestis, 50-70% droonilendudest eirab riikliku regulatsiooni ja oma droonilende ei mölli. Ehk ka Eestis täna oleks õhk tiine "tundmatute doonide" ohust ja peaks pidevalt paukuma ja droone kukkuma.
Praktikas kommenteeriti seda inimeste teadmatusega, kui jõuluvana toob teismelisele drooni, minnakse seda süüdimatult õue proovima aga mitte Riigi Teatajat ja regulatsioone tudeerima.
Samuti valdav osa ehk Hiina tsiviildroone on varustatud tuvastussüsteemidega ehk karjuvad lendamisel eetrisse nii enda tunnused kui lennutaja asukoha. Riigil on tahtmise korral võimalik lisaks illegaalsete droonide füüsilisele hävitamisele tabada ka droonipiloodid ja neid kasvõi popi "põhiseadusliku korra ohustamise" eest pikaks platele saata, ruumi meil vanglates pidi olema.
Mingil põhjusel ei ole riik droonidžunglit otsustavalt ohjama hakanud, kuigi juriidiline põhi kiusata oleks nagu olemas icon_smile.gif

Selle pinnalt võiks väita kus "tundmatuid" droone lendab igal pool, massiliselt ja kuidas neisse suhestuda sõltub kontekstist ja kommunikatsioonist, ehk kui kuskil miskid kõrged külalised, muutub senine droonidest paks õhk järsku "ohtlikuks" ja vbl samamoodi kus teenistused 20-30 drooni suudavad tuvastada hinnata ohutuks aga need 1-5 mida ei suudetud tuvastada, saab märkida potentsiaalselt ohtlikuks, millest meedias saab kuidagi "vene droonid", oht demokraatlikule korrale ja maailmarahule ning kommentaariumid&foorumid on tiined nõudmistest miks midagi ei tehta ja alla ei lasta..
..uu Roonemaa, tule aita rahustada.. icon_lol.gif

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.12.2025 13:05:10 vasta tsitaadiga

kremli roti tillipikendus kadõrov lärmas meedias eile midagi, täna sai drooni aknasse icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
https://www.delfi.ee/artikkel/120421708/video-droon-tabas-groznoi-pilvelohkujat-kus-tegutsevad-riigiasutused
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 05.12.2025 15:30:00 vasta tsitaadiga

Mitte ainult USA administratsioon ei käi venelastega (läbi)rääkimas aga väidetavalt ka Saksamaal on oma kogenum diplomaatide koolkond, kes kremli ukse ehk suhtluse avatuna hoiavad ja võimalik, et Venemaa vs euroopa sõjale alternatiive kompavad..
originaal, maksumüüri taga: https://www.zeit.de/2025/52/geheimtreffen-abu-dhabi-deutsche-politiker-petersburger-dialog
või: eesti keeles

Kuidagi Putin on aina parketikõlbulikum igas suunas, pärast üllatuslikult Tsahkna ja KK ainsad kes pole veel venega jutul käinud icon_lol.gif

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2025 21:20:05 vasta tsitaadiga

link :: French soldiers open fire on drones over nuclear submarine base

tsitaat:
French marines opened fire on five unidentified drones that flew over a strategic nuclear submarine facility on Thursday evening, military officials confirmed on Friday.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2025 13:21:20 vasta tsitaadiga

https://youtu.be/zriwj1rNiIg?si=B5n54ICYSXeTTlz9
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 06.12.2025 15:56:26 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Ireland’s security services have found that the drones in the Irish Sea were large, hugely expensive, of military specification, and that the incident could be classed as a hybrid attack.

...

Päris piinlik kui ikka veel pole tahet ega vahendeid neid alla lasta. Ootavad esimesi ohvreid vist.


Ma ei usu, et asi jääb puhtalt vahendite taha. Arvan et puudub soov hübriidrünnakutele vastata. Lihtne on öelda, et tundmatud isikud (vms) lennutasid droone vms.
Kui sa tunnistad, et tegemist on venelaste endi või venelaste poolt interneti prügikasist värvatud ühekorsete agentidga, kellele kreml maksab, pead sa reageerima. Kuid kuidas sa reageeri sellele?
Drooni allatoomine ei ole vastus, nagu ei ole ka ühekordse agendi süüdimõistmine. Kindlasti see toimib (näiliselt) esimesed korrad, kuid edasi?

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2025 20:32:16 vasta tsitaadiga


Link
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2025 22:49:58 vasta tsitaadiga

https://notesfrompoland.com/2025/12/04/asf-infected-boar-carcass-was-deliberately-dumped-and-may-be-eastern-sabotage-says-poland/

Üldse ei imestaks, kui see tõsi on. Sama teema suviste tulekahjudega.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 06:17:47 vasta tsitaadiga

Jaapan vs Hiina

tsitaat:

https://x.com/shinjirokoiz/status/1997357747109814448

tsitaat:

https://x.com/zhao_dashuai/status/1997501325073137997
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 10:08:25 vasta tsitaadiga

HPN kirjutas:
https://notesfrompoland.com/2025/12/04/asf-infected-boar-carcass-was-deliberately-dumped-and-may-be-eastern-sabotage-says-poland/

Üldse ei imestaks, kui see tõsi on. Sama teema suviste tulekahjudega.

Slaavlastele meeldib põletamine. Kulu, rabad, metsad, prügi jne.
Kas keegi on sõitnud autoga Eestist Moskvasse märtsi teises pooles aprillis? Ei ole lihtsalt hingata midagi, raba põlengust tuleb eriti vänge hais. Öösel ümberringi tulekolded lõõmavad.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 11:54:55 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
HPN kirjutas:
https://notesfrompoland.com/2025/12/04/asf-infected-boar-carcass-was-deliberately-dumped-and-may-be-eastern-sabotage-says-poland/

Üldse ei imestaks, kui see tõsi on. Sama teema suviste tulekahjudega.

Slaavlastele meeldib põletamine. Kulu, rabad, metsad, prügi jne.
Kas keegi on sõitnud autoga Eestist Moskvasse märtsi teises pooles aprillis? Ei ole lihtsalt hingata midagi, raba põlengust tuleb eriti vänge hais. Öösel ümberringi tulekolded lõõmavad.

Miks peaks normaalne eestlane Moskvasse sõitma Eestist viimase 5+ aasta jooksul?
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 12:37:54 vasta tsitaadiga

U.S. Flips History by Casting Europe—Not Russia—as Villain in New Security Policy
An annual strategy document, which has described threats from China to Russia, now directs some of its harshest language at NATO allies

https://www.wsj.com/world/europe/u-s-flips-history-by-casting-europenot-russiaas-villain-in-new-security-policy-cbb138fa
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 14:28:51 vasta tsitaadiga

Kõige karmim tiblastani suunal.

Kõige

Karmim

Aga need kes selle-eest hoiatasid, neil oli TDS vms.

Edit: https://www.delfi.ee/artikkel/120422071/peskov-trumpi-uus-julgeolekustrateegia-vastab-suures-osas-vene-arusaamadele

Kõik teavad vähemalt kes muusika tellis ja maksis.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 14:40:45 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Oisu. kirjutas:
HPN kirjutas:
https://notesfrompoland.com/2025/12/04/asf-infected-boar-carcass-was-deliberately-dumped-and-may-be-eastern-sabotage-says-poland/

Üldse ei imestaks, kui see tõsi on. Sama teema suviste tulekahjudega.

Slaavlastele meeldib põletamine. Kulu, rabad, metsad, prügi jne.
Kas keegi on sõitnud autoga Eestist Moskvasse märtsi teises pooles aprillis? Ei ole lihtsalt hingata midagi, raba põlengust tuleb eriti vänge hais. Öösel ümberringi tulekolded lõõmavad.

Miks peaks normaalne eestlane Moskvasse sõitma Eestist viimase 5+ aasta jooksul?


Arvad, et viimas 25 + aasta jooksul on midagi muutunud?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 14:52:00 vasta tsitaadiga

Ei usu. Kõik sõidavad siksidega ja vaatavad kineskooptelekast Ostankinot.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 15:43:13 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Oisu. kirjutas:
HPN kirjutas:
https://notesfrompoland.com/2025/12/04/asf-infected-boar-carcass-was-deliberately-dumped-and-may-be-eastern-sabotage-says-poland/

Üldse ei imestaks, kui see tõsi on. Sama teema suviste tulekahjudega.

Slaavlastele meeldib põletamine. Kulu, rabad, metsad, prügi jne.
Kas keegi on sõitnud autoga Eestist Moskvasse märtsi teises pooles aprillis? Ei ole lihtsalt hingata midagi, raba põlengust tuleb eriti vänge hais. Öösel ümberringi tulekolded lõõmavad.

Miks peaks normaalne eestlane Moskvasse sõitma Eestist viimase 5+ aasta jooksul?


Idaveod icon_wink.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 08.12.2025 04:12:15 vasta tsitaadiga

Päris äge, Ukraina lahing droonid messil ja venelased samal messil icon_biggrin.gif
https://www.youtube.com/watch?v=bsy5xzdKahU

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2025 11:53:22 vasta tsitaadiga

link :: Thailand launches airstrikes at Cambodia as border tensions reignite

tsitaat:
Thailand said it launched airstrikes into Cambodia on Monday as fighting broke out in multiple areas along their disputed border, after both countries accused the other of breaching a ceasefire brokered by U.S. President Donald Trump.

tsitaat:
PM Anutin has closed all negotiation channels with Cambodia, saying he no longer considers Trump or Anwar’s involvement. He insists the dispute is strictly between Thailand and its “adversary,” dismisses concerns over U.S. tariffs, and declares the joint declaration void
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 08.12.2025 12:12:27 vasta tsitaadiga

ehk oranži kriminaali vahendatud rahu ei sobinud
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2025 12:34:50 vasta tsitaadiga

Trumpi töövõitude nimekiri hakkab õhukeseks kuluma. Ega seal Gazas ka mingit erilist vaherahu pole.
_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2025 14:51:02 vasta tsitaadiga

Fake news! icon_lol.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 08.12.2025 15:07:37 vasta tsitaadiga

Nohh viimane nali oli see meediavabadus. USA koht 58 icon_lol.gif
Ometi kisab EL suhtes, et meil probleem. Korruptsiooniga ilmselt liigub asi samas tempos...
Ehk väga raske on olla tõsiseltvõetav kui sõna ei maksa...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2025 15:23:05 vasta tsitaadiga

USA oli eelmine aasta ka samas augus https://gijn.org/stories/2024-world-press-freedom-journalism-election-year

Nii et ei tea üldse mille järgi seda tabelit koostatakse. Arvestades, et sealne meedia materdab päevast päevasse oma valitsust, mis minu arust on kõige parem indikaator ajakirjandusvabadusest icon_wink.gif

Siin kunagi väideti, et nüüd Washington Post Bezosega on suur sõber, aga Valge maja enda media bias pani nad esimesele kohale ku isuurim "offender" icon_lol.gif https://www.whitehouse.gov/mediabias
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 08.12.2025 15:46:38 vasta tsitaadiga

See ajakirjandusvabadus on selline kummist teema, vähemalt Eestis on etaloniks peetud USA meediat, mille järgi kõiki vabadusi mõõdetakse. Kui USA meedia hakkas poliitiliselt polariseeruma, ehk meediaväljaannetel on oma maailmavaade ja poliitilised vaated mida toetatakse. Kohanes meite nägemus ka, kui USA-s on, siis ongi normaalne, kui väljaanded kui olulise rolli kandjal poliitikate kajastamisel on loomulik oma väljaande toetus oma poliitilistele jõududele ja ründava-vaenava kajastuse tootmine oponentidele. Täna jutustatakse see olevat kogu aeg nii olnud ja nii ongi õige, lihtsalt vahepeal oli äriliselt kasulik neutraalsuse kuvand. Kus meedia sissetulek sõltus reklaamirahast ja reklaamiraha sõltus lugejaskonnast, ning kõigile meeldimiseks oli kasulik olla võimalikult erapooletu, ehk müüa end kõigile icon_biggrin.gif
Nii, et tegelikult on kogu aeg oldud ideoloogilised "pravdad", mingi etapp seda lihtsalt omakasu huvides varjati.. icon_smile.gif

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2025 15:48:46 vasta tsitaadiga

Eestis ei ole kunagi etaloniks peetud USA meediat. Mis p*ska sa ajad. Kes paneb etaloniks ~50ndal kohal hõljuva riigi.

Kasuta vähem chatgpt'd sõnavahu koostamiseks.

Skandiaavia on etalon.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 08.12.2025 16:13:52 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Eestis ei ole kunagi etaloniks peetud USA meediat. Mis p*ska sa ajad. Kes paneb etaloniks ~50ndal kohal hõljuva riigi.

Kasuta vähem chatgpt'd sõnavahu koostamiseks.

Skandiaavia on etalon.
USA aga ka briti meedia domineerimine meie meedia eeskujudena aga ka esmaste väljaannetena mida vahendatakse ja tsiteeritakse, põhinevat puhtalt inglise keelel.
Mälu järgi kunagi käis läbi isegi üks magistritöö mis osutas, kuidas Eesti meedia eeskuju ja kajastus põhineb USA&Briti meedial, ja meie lugeja teab paljut mis USA-s juhtub, alates kollasest kuni poliitiliseni aga näiteks peaaegu ei kajastata sama peensuseni meie oma Euroopa Liidu riikide elu-olu ega riikide poliitikate peensusi.
Seda labasel põhjusel kus Eesti ajakirjanikud ei tonka saksa, prantsuse, ungari, rootsi ega enamus liiduvabariikide keeltest, et nende meediat lugeda, vahendada, refereerida või snitti võtta, milline on "päris ajakirjandus".
Tõsi, Skandinaaviast vbl Soome meediat jälgitakse, kus põhja-eesti inimesed ehk ka ajakirjanikud soome keelt mõistavad, aga kas samal tasemel ka norra-rootsi-taani meediat jälgitakse, julgeks juba kahelda.
Jään enda juurde USA ja Briti meedia mõju vohab meil ebaproportsionaalselt, koos vastava mõjuga arusaamisele "ajakirjanduse etalonist".

Kas mitte Postimees ei teinud meil mingi koostöö diili lausa Washington Post-iga, kus edastatakse meie lugejale WP tõlkekajastusi. Ilmestab tõsiasja kus meie meedia toidab meid enam teispool ilma probleemide ja konfliktidega, aga omas liidus ja naabritekajastuste (vene on üldse keelatud&tabu) ei ole lugeja vääriline..
Ei imesta kui meie inimeste arusaamine maailmast sh euroopast on nõks vildakas, sest me lihtsalt ei toimeta ühises inforuumis. Me teame suva USA poliitikust või staarist rohkem meie meedia abil, kui nt Leedu või Hispaania tulipunktidest.

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2025 17:24:43 vasta tsitaadiga

link :: Seizure of South Yemen by UAE-backed forces could lead to independence claim

tsitaat:
The United Arab Emirates-backed military leadership in South Yemen has seized power across the whole of the south of the country, a move that opens up the possibility that the South will declare independence and revert Yemen to being two states for the first time since 1960.

tsitaat:
Yemen's STC is declaring an independent "Arab state" in Southern Yemen, members of the internationally recognized government are leaving the southern capital of Aden - local sources and Reuters

...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2025 20:26:11 vasta tsitaadiga

CnZ kirjutas:
USA oli eelmine aasta ka samas augus https://gijn.org/stories/2024-world-press-freedom-journalism-election-year

Nii et ei tea üldse mille järgi seda tabelit koostatakse. Arvestades, et sealne meedia materdab päevast päevasse oma valitsust, mis minu arust on kõige parem indikaator ajakirjandusvabadusest icon_wink.gif

Siin kunagi väideti, et nüüd Washington Post Bezosega on suur sõber, aga Valge maja enda media bias pani nad esimesele kohale ku isuurim "offender" icon_lol.gif https://www.whitehouse.gov/mediabias

Valgesse Majja lubatakse neid reportereid, kes ei kritiseeri ja ebameeldivaid küsimusi ei esita. Pidevad (nais)reporterite solvamised ja ründamised. Pentagoniga sarnane teema - see ei ole pressivabadus kui kirjutada tohib ainult sellest, mis lubatud. Neil see trend halvenemise suunas.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2025 20:38:32 vasta tsitaadiga

Kuss, notsu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Donald_Trump%27s_conflict_with_the_media
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2025 20:41:06 vasta tsitaadiga

See on teine teema, kui asutused ei luba reportereid ligi. On seda läbi ajaloo esinenud USA-s. Minu küsimus pigem selles, et ajakirjanikke ise pole (minu teada) suukorvistatud, muidu oleks seda kisa igale poole kuulda meedia poolt. Mingiste hagidega siin ja seal torgitakse aeg-ajalt

Nixoni ajal muidugi reaalselt üritati ajakirjanikke vangi toppida, kes Watergate teemat avaldama hakkasid. Aga ülemkohus lükkas selle lõpuks tagasi
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2025 23:25:01 vasta tsitaadiga

Kui "ebameeldivad" reporterid ja väljaanded, kes softball küsimusi ei küsi ja kiitvaid artikleid ei kirjuta, eemaldatakse, siis ei ole see vaba ajakirjandus. Lisaks ähvardused kohtusse kaevata. Kui pidevalt solvata, siis mõni reporter ei tahagi enam küsimusi esitada.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2025 00:13:50 vasta tsitaadiga

https://x.com/theinformant_x/status/1997798963345523165?s=19

tsitaat:
American investigative journalist Lara Logan announced today that "Operation Southern Spear has begun," signaling a potential intensification of U.S. military efforts against Venezuelan Dictator Nicolás Maduro's regime.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2025 00:14:05 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2025 00:14:13 vasta tsitaadiga

Minu mäletamist mööda ukse taha jäetud ütlesid, et nad jätkavad oma tööd täpselt samamoodi nagu varasemalt ja saavad oma artiklid tehtud nii nagu tahavad, lihtsalt ei oma ligipääsu hoonesse ja ei saa otse küsimusi esitada.

Usud tõesti, et Ameerikas - vanas ajakirjanduse kantsis - selline asi peletab ja hirmutab ajakirjanikke?
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2025 00:20:31 vasta tsitaadiga

aga pidev selline tagumine mida ka meil tehakse siin stiilis " kompostimees, kollane sitt " jms ühel hetkel võtabki võimaluse auditooriumiga rääkida ära. justkui tre raadio ja eestinen.fi oleks ainus ja õige meedia, objektiiv ja uued uudised jms sitt.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 09.12.2025 00:52:22 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
https://x.com/theinformant_x/status/1997798963345523165?s=19

tsitaat:
American investigative journalist Lara Logan announced today that "Operation Southern Spear has begun," signaling a potential intensification of U.S. military efforts against Venezuelan Dictator Nicolás Maduro's regime.


No ikka, minnakse diktaatorit ja muid halbu asju taga ajama. Öelgu ausalt välja, et neelud maavarade järgi käivad icon_lol.gif .
Las lärmavad, ma isiklikult ei usu, et mingi suurem rünnak tuleb. Venezuela's pidid vist Hiina naftatöötlejad sees olema ja ei jääda seda pealt vaatama.
Kas vene allveelaevad ka sealkandis, mingi kõlakas oli.

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2025 14:12:12 vasta tsitaadiga

CnZ kirjutas:
Minu mäletamist mööda ukse taha jäetud ütlesid, et nad jätkavad oma tööd täpselt samamoodi nagu varasemalt ja saavad oma artiklid tehtud nii nagu tahavad, lihtsalt ei oma ligipääsu hoonesse ja ei saa otse küsimusi esitada.

Usud tõesti, et Ameerikas - vanas ajakirjanduse kantsis - selline asi peletab ja hirmutab ajakirjanikke?

Pentagoniga seoses oleks pidanud alla kirjutama, et ka lekkeid ei tohi avaldada.


tsitaat:
Being a member of the Pentagon press corps was once one of the more prestigious assignments in US journalism, a position reserved for heavy hitters from venerable newspapers and news channels, reporters at the peak of their powers.

Not any more. A press conference last week – held at a crucial time for a Pentagon embroiled in scandal – was instead attended by more than a dozen rightwing activists, with the government being held to account by a close ally of Donald Trump, an employee at Turning Point USA and someone from a pillow salesman’s nascent media company.

Almost all credentialed reporters from traditional media companies surrendered their Pentagon press passes in October, rather than sign a 21-page Pentagon document that set restrictions on journalistic activities.

Pentagon press passes once held by credentialed journalists are now in the hands of rightwing pundits and Trump allies
https://www.theguardian.com/us-news/2025/dec/06/pentagon-press-corps-rightwing-takeover


---

Link
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2025 19:40:27 vasta tsitaadiga

Veidi teemaväline post: https://store.steampowered.com/app/2862860/Ukrainian_Fight_Drone_Simulator/
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused erinevate õnnetuste ja maailma konfliktikollete teemal vol. 2 (Venemaa agressioon ja Vene-Ukraina sõda) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 296, 297, 298 ... 353, 354, 355  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.