Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 469, 470, 471 ... 478, 479, 480  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
hobihall
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.10.2004




sõnum 04.12.2025 00:25:47 vasta tsitaadiga

Jah, enda näitena toodud Fortinet tahab iga-aastast litsentsitasu. Unifi-l seda pole ja saab ka piisavalt hakkama. Kes soovib saab juurde osta täiendava listi
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dencE
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2017



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2025 00:55:15 vasta tsitaadiga

Tervist. Elan kortermajas, kus Telia sidekapp asub 2. trepikojas. Ise elan 3. trepikojas ning minu teada pole siin trepikojas kellelgi Teliat. Tellimust koostades pakutakse minu aadressile kaabliga internetti küll, kuid tarne ja paigalduse all on kirjas: "Tööde teostamiseks palume tagada tehnikule ligipääs 2. trepikoja keldris kilbiruumis asuvale Telia sidekapile." Kui suuremahulisi töid tuleks tehnikul teha ,et kaabel minuni jõuaks ning umbkaudu palju see mulle maksma läheks? Eeldan, et pean ka korteriühistuga sel teemal suhtlema? Tean, et saaks küsimustele vastused kui tehnik kohale kutsuda, kuid minimaalselt 40€ lihtsalt selle teadmise eest maksta ei tahaks. Ehk on siin mõni tark, kellel sarnase situatsiooniga kogemusi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2025 08:25:40 vasta tsitaadiga

dencE, Tee oma trepikoja elektrikilp lahti ja vaata kas leiad sealt Cat kaablid iga korteri numbriga? Ligipääsu on vaja teise trepikoja keldrisse sest seal on võrguswitch kus tehnik otsa sisse paneb, edasine on ainult sinu trepikoja kilbist kaabli tuppa toomine. Kui sellega ka ise hakkama saad siis vaid otsad külge ja tehnik kontrollib üle. 40€
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2025 16:30:03 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:
Kui me räägime tulemüürist kui elukast, mis porte sulgeb/avab/suunab, siis igasugune ja suvaline isp, poeleti, või ise tehtud ruuter saab sellega hakkama.
Kui me räägime tulemüürist kui elukast, mis liikluse sisu vaatab ja selle alusel otsustab, siis selle jaoks maksad reeglina ruuteritootjale litsentsitasu, ja kodukasutaja seda reeglina kinni ei maksa.

Pordiskännimised ja robotiründed jms on mõttetu sodi, ainus mis selle vastu vaja on, on pordid kinni hoida (isp ruuteril vaikimisi alati on).
Kui on kaamera või muu asi, millele ligi saada vaja on, siis tuleb seda 1) jooksvalt turvauuendada ja adekvaatse autentimisega kaitsta ja 1.1) piirata ligipääs paarile kindlale ip aadressile või 2) lahtine port tagasi kinni panna ja teenus vpn taha peita, sest enamus turvakaameraid ei saa kunagi turvauuendusi jne.

Kui tulemüür võimaldab, miks mitte ka roboteid blacklistida, aga sellega väga kaugele ei jõua, enamus ründeid on ammu juba hajusad. Suurem oht on sellega iseennast välja lukustada.


Tegelikult eraldi tulemüür väga ei näegi ju sisu. Saab ainult mingit mustrit tuvastada. Või ok, kuskilt mujalt mingi pahalaste blacklisti ka võtta kui vaja.
Sisulise poole jaoks vist muud rohtu pole kui fail2ban. Aitab robotite vastu ka kui nutikalt reeglid teha.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2025 17:10:14 vasta tsitaadiga

Selle asja nimi on L7 tulemüür, ja suuremates asutustes täiesti tavaline asi. Töötab põhjusmõtteliselt nagu viirusetõrje, tootja uuendab sulle subscriptioni eest tõrjeliste, tulemüür siis blokib teada pahalasi ja kahtlaseid asju, ja paremal juhul teeb heuristikat ka. Kui asutuse klientseadmetele oma juurserdi installid, saad enamuse krüpteeritud ühendusi ka läbi vaadata.
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 15:15:43 vasta tsitaadiga

Vaatasin, et Telia pakub praegu kahte erinevat ruuterit - Genexis Aura E650 ja Telia X2

Kumba neist eelistama peaks?

_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 10.12.2025 16:52:07 vasta tsitaadiga

miskit kolmandat
_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pikk88
HV vaatleja
pikk88

liitunud: 18.07.2017




sõnum 10.12.2025 17:38:51 vasta tsitaadiga

Mis see kolmas ruuter olla võiks ja kuskohast seda osta saaks? Ei taha Teliast rentida ja maksta seda nagu surnud lehma, kuid ruuterit valida ka ei mõista. Need mudelid, mida Telia telefonineiu mulle ette luges, turult puuduvad. Vabalt võib olla ka kasutatud ruuter aga peaks toimima pisut pikemat aega, kui paar aastat.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 17:51:04 vasta tsitaadiga

Kaks küsijat, Kui sulle pakub ka Aurat, siis eelistus see, ilmselt optika, teisele siis võta Klickist 20€ Tp-link ja toimib.. kuni...
iseensest ruuterite ostuvalik on 0€ kuni 1000€ni maitse asi.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pikk88
HV vaatleja
pikk88

liitunud: 18.07.2017




sõnum 10.12.2025 17:58:45 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
võta Klickist 20€ Tp-link ja toimib.. kuni...

Valgusta natuke täpsemalt, mida sa silmas pead. Kui panna klick-i otsingusse Tp- link siis tuleb valikuid mitu leheküljetäit ning ei oska valida milline neist täpsemalt sinu pakutud ruuter on. Lisaks, mida tähendavad need kolm punkti lause lõpus? Seda, et toimib kuni katki läheb või midagi halvemat?

_________________
Santehnik Tartus 56 932 898
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 18:03:31 vasta tsitaadiga

Üldiselt, kui tahta oma ruuterit, siis peaks oskama sellistele küsimustele ise vastata.
indrpo ütleb, et aura on parem kui x2, mine siis selle peale välja.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 18:09:30 vasta tsitaadiga

Kas telia ise pole nõus ruuterit müüma st. saabki ainult rentida?
Kui tõesti ei tea mida tahta, siis võib-olla isegi mõistlikum Telia käest osta kui rentida ei taha.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pikk88
HV vaatleja
pikk88

liitunud: 18.07.2017




sõnum 10.12.2025 18:10:01 vasta tsitaadiga

Ma pole huvitatud rentimisest, kuid väljaostmise võimalusega ma seda aura ruuterit leida ei suutnud. Sellest ka küsimused, et kuskohast saab?
_________________
Santehnik Tartus 56 932 898
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 18:21:27 vasta tsitaadiga

ISP teenusruuterit pole lihtsalt mõtet osta, mis siis kui homme tahad hoopis Elisa või Tele2 võrgus olla, siis tasub osta ruuter mujalt.
Telia teenusruuter tagab teeninduse kvaliteedi nii iseteeninduses kui 123 ja tehniku abil, seega rendikas. Vajadusel garantiivisiit tasuta jms. Sest teistes võrkudes see ei toimi.

Ostes tuleb lihtsalt siin foorumis ennast harida, et teada saada, millist ruuterit sa selles 1000€ vahemikus vajad. See on nii spetsiifiline teema, et lihtsalt ostan ruuteri pealt ei saa vastust anda.
Muidu juhtubki nii, et klickist 20€ ruuter, ei sobinud, kes süüdi?, ostad 100€ ruuteri ja ka see ei pruugi sobida.
Hoone suurus, teenuse kiirus, kasutajate/seadmete arv, vajalike wifi laiendajate arv. jne.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 18:27:44 vasta tsitaadiga

Kui keegi soovitab ja ikka ei sobi, siis on soovitaja süüdi kuigi sa pole sõnagi öelnud, mida sellest ruuterist ootad.
No miski keskmise tädimaali või onuheino vajadused see kataks ilmselt https://www.klick.ee/wifi-tugijaam-tp-link-archer-ax53-wifi-6-3000mbps
AGA kui ostad siis omal vastutusel. Ma ei väida et see on sulle kõige parem, kõige odavam või et see kõik su vajadused katab.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pikk88
HV vaatleja
pikk88

liitunud: 18.07.2017




sõnum 10.12.2025 18:33:53 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Kui keegi soovitab ja ikka ei sobi, siis on soovitaja süüdi kuigi sa pole sõnagi öelnud, mida sellest ruuterist ootad.
No miski keskmise tädimaali või onuheino vajadused see kataks ilmselt https://www.klick.ee/wifi-tugijaam-tp-link-archer-ax53-wifi-6-3000mbps
AGA kui ostad siis omal vastutusel. Ma ei väida et see on sulle kõige parem, kõige odavam või et see kõik su vajadused katab.


thumbs_up.gif
Umbes mingit taolist soovitust siit ootasingi. See oleks ju jabur, kui tuleksin hiljem siia kedagi süüdistama, et oled mulle jama pähe määrinud. Kuigi arvestades tänapäeva inimeste kombeid siis poleks see väga vähe levinud tava icon_smile.gif


Hooneks on tavaline eramaja kolme või nelja kasutajaga. Ennevanasti ajas Thomsoni ruuter asja ära kuid need on nüüd jõudumööda hingusele läinud. Praegu on seina peal Inteno DG301A-R1 ja töötab ka väga hästi. Kuna tegemist ka väidetavalt vanema mudeliga mis võib lähemal ajal hingusele minna siis uut samasugust osta pole ilmselt mõtet. Uut ruuterit on hetkel vaja paneelmajas asuvasse kahetoalisse korterisse, kus on kasutajaid üks või kaks korraga. Kuivõrd valik netis on tohutult lai ning ruuterite andmed ei ütle mulle mitte midagi siis sellest ka hetkel peataolek. Selge, et pole ju mõtet kodukasutusse osta 1000€ ruuterit, kui kasutad seda vaid uudiste lugemiseks ja pangas käimiseks ning asja ajab väga edukalt ära ka mõni odavam mudel.

_________________
Santehnik Tartus 56 932 898
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 18:39:23 vasta tsitaadiga

pikk88, Keegi ei tea kas sul on nutipirnid majas, tolmuimejad või kolm korrust, steami kasutav laps või garaaziz olev päikesepaneeli inverter. Täna on neid valikuid kümneid.

Kuna Inteno kaabli läbilase on 1Gbit/s ja wifi läbilase ca 30Mbit/s siis sa võid seda jäädavalt kasutada, kui toimib, Telia lehel on soovitus vahetada, aga mitte kohustus, ilmselt seda ka ei tule, erinevalt digiboksidest.
Põhiline murekoht on see, et wifi levist jääb väheks, ja siin on taas mitmeid erinevaid renditavaid või ostetavaid lahendusi.
Kui ostad TP-Linki ja siis hiljem mõtled sinna mingeid laiendusi hankida, siis võid ikka probleemidega üksi olla.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pikk88
HV vaatleja
pikk88

liitunud: 18.07.2017




sõnum 10.12.2025 19:17:47 vasta tsitaadiga

Hetkel on täielik bardakk lahti, sest tuli just korterist tagasiside, et päeva jooksul oli telekal pilt hangunud kokku 7 korda ning pidi tegema restarti ruuterile, et asi toimima hakkaks. Kord ei tööta nett, kord ei tööta telekas. Võtsin täna hommikul Teliast prooviks uue ruuteri rendile aga ilmselgelt on põhjus kusagil mujal kui aeguvas Thomsoni ruuteris. icon_evil.gif
_________________
Santehnik Tartus 56 932 898
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 19:21:07 vasta tsitaadiga

Võib ruuter ka olla. Aga seda asja peaks debugima mis ja kus ikaldub.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 19:27:25 vasta tsitaadiga

Unifi express 7, access point U7 Lite, switch ultra, miski 60w toide

https://eu.store.ui.com/eu

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 19:59:58 vasta tsitaadiga

pikk88, Sul on valik, kui sa loed Telia automaadi järeldatud tulemusi, mille alusel klient saab teenuse kvaliteedi kohta teavituse.
Teine variant, ei loe, sest sina ei näinud neid probleeme.

Teistest pakkujatest erinev on see, et Telia püüab märku anda kui sinu teenus ei ole kvaliteetne, kui on võrgu või tv mured. Seda muidugi Telia seadmetega.
Aga see võib olla mõne jaoks väärtuslik või väärtuseta info, kindlasti ka kohe valeinfo.
Aga kui ei koti, siis ignoreeri.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
juhmar
HV vaatleja

liitunud: 18.02.2024




sõnum 10.12.2025 20:18:52 vasta tsitaadiga

Siiani 2 aastat murevabalt TP link 50 eurone ruuter töötanud. Google TV võimekusega telekas töötab hästi ilma digiboksita. Android box i sain ka omale osta kui nad algul vabamüügis olid. Toimetab ka hästi teise telekaga.
Telia on tubli. Mulle meeldib interneti kvaliteet ja TV mis ei haki kunagi. Müüa nad kiviaegset tehnoloogiat oskavad aga seda kasutama õpetada mitte. Mind nad siis viletsa oma tehnoloogiaga aidata ei suutnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 20:26:03 vasta tsitaadiga

juhmar, Kui toimibki, siis ongi ju kõik ideaalne.
Ei häiri mingid ülemaailmsed cloudflare rikked, ei häiri ka see kui kopp pool eestit katki teha proovib.
Optilised ringid mis automaatselt toimivad.
Jama on see kui kõik on seni toiminud.
Jama on siis kui võibolla igas võrgus ei toimi.

Seda on keeruline paberile panna, aga mis siis kui....
Võrkudes on erinevusi ja see kajastub hinnas.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pikk88
HV vaatleja
pikk88

liitunud: 18.07.2017




sõnum 10.12.2025 23:21:29 vasta tsitaadiga

Ma ei tee neid otsuseid (vähemasti omast arust) automaadi poolt tehtud järelduste põhjal. Käisin ise Telias ning selgitasin, et teenus ei toimi. Selle peale helistas paari tunni pärast tehnik ja tema väitis, et põhjus on vananenud ruuteris. Mille põhjal tehnik selle järelduse tegi, seda ei tea. Võimalik, et tema põhitööriist on tõesti AI. Telia ise pole siiani kordagi kontakteerunud põhjusel, et asi ei toimi ja pakume sulle uut seadet, sest tõenäoliselt on asi vananenud tehnikas.
_________________
Santehnik Tartus 56 932 898
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 11.12.2025 00:20:02 vasta tsitaadiga

No rendi omale kuuks-paariks see teenusruuter ja saad teada. Kui probleem ei kao, siis aitavad sul lahenduseni jõuda.

Pärast võid kolmanda partei ruuteri osta ja rendi ära lõpetada.

Sa vist pole täpsustanud, ega sa veel VDSL otsas pole?

_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pikk88
HV vaatleja
pikk88

liitunud: 18.07.2017




sõnum 11.12.2025 07:59:25 vasta tsitaadiga

Oma teada mitte, täiesti tavaline laialt levinud valguskaabliga ühendus nagu neid ikka kortermajades kasutatakse. Algul mõtlesingi nii teha, et rendin paariks kuuks ja vaatan mis siis saab kuid 7 korda restarti teha ühe päeva jooksul Tartu linnas on minu meelest ikkagi liiga palju. Samas paar päeva tagasi, kui Teilas kohapeal käisin ning tehnik oma kõne peale tõmbas siis polnud Thompsoni ruuteriga terve päeva jooksul mitte ühtegi probleemi. Mis sellest, et eelmisel õhtul käis sama jama. Ööseks lülitatakse digiboks välja, kuid ruuter jääb sisse. Arvuti lülitatakse ka välja, mitte ei jää kuhugile sleep mode peale ootereziimile. Iseasi, kas see mingit tähtsust omab.
_________________
Santehnik Tartus 56 932 898
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2025 09:31:00 vasta tsitaadiga

pikk88 kirjutas:
Ma ei tee neid otsuseid (vähemasti omast arust) automaadi poolt tehtud järelduste põhjal. Käisin ise Telias ning selgitasin, et teenus ei toimi. Selle peale helistas paari tunni pärast tehnik ja tema väitis, et põhjus on vananenud ruuteris. Mille põhjal tehnik selle järelduse tegi, seda ei tea. Võimalik, et tema põhitööriist on tõesti AI. Telia ise pole siiani kordagi kontakteerunud põhjusel, et asi ei toimi ja pakume sulle uut seadet, sest tõenäoliselt on asi vananenud tehnikas.

Mul oli kunagi ammu hangumise põhjus majas olev üks arvuti, millel oli torrent lahti. Välisühendusi tuli 1000+ (lisaks alla tõmbamisele hakkas üles laadima) ja Telia ruuter jooksis kokku. Kortermajas on alati oht ka, et keegi on su võrku pugenud. Seda näeb ruuteri sisse logides ära, mis sul võrgus toimub.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2025 11:23:55 vasta tsitaadiga

Telia ruuterid on alati paremini toiminud kui wifi neis välja lülitada. DG301a elas mul kenasti 300/300 ühenduse otsas ja kannatas ka mõistliku torrentikasutuse ära.
Vananedes hakkas tekkima küll mingi mäluviga, kus püsimälust lugedes hakkas logisse vigu loopima. Selle vastu aitas tehaseseadete tastamine, siis oli jälle pea aastake rahu.
Töötas kenasti veel ka sel suvel.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Trwind55
Kreisi kasutaja
Trwind55

liitunud: 21.04.2003




sõnum 14.12.2025 13:58:06 vasta tsitaadiga

Kas TG789vn ja VIP1009 ka veel töötavad, on mõtet alles hoida igaksjuhuks?
_________________
möhhh..
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2025 14:00:27 vasta tsitaadiga

Trwind55 kirjutas:
Kas TG789vn ja VIP1009 ka veel töötavad, on mõtet alles hoida igaksjuhuks?

utiil
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 14.12.2025 15:27:42 vasta tsitaadiga

789 töötab ikka veel. Lihtsalt telerivaatamiseks sobib.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GTC
HV kasutaja

liitunud: 31.01.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2025 16:16:59 vasta tsitaadiga

Kas Inteno DG301 Telia ruuterit on võimalik sillareziimil /bridge mode/ tõõtamiseks seadistada? Tänud mälu värskenduse eest juba ette!

Tõõtab VDSL otsas lisan veel infoks.


viimati muutis GTC 14.12.2025 16:25:43, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2025 16:19:58 vasta tsitaadiga

GTC kirjutas:
Kas Inteno DG301 Telia ruuterit on võimalik sillareziimil /bridge mode/ tõõtamiseks seadistada? Tänud mälu värskenduse eest juba ette!


teoreetiliselt muuda LAN 192.168.2.1 või 1.2 kuidas soovid ja pane webuist DHCP kinni ja lan kaabliga võrku.
Praktiliselt, tekib tõenäoliselt igasuguseid muid probleeme.

see ei ole soovituks parim seade
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2025 19:11:31 vasta tsitaadiga

GTC, ei. Pakuti sellist võimalust ainult äriklientidele kunagi.

indrpo kirjutas:
GTC kirjutas:
Kas Inteno DG301 Telia ruuterit on võimalik sillareziimil /bridge mode/ tõõtamiseks seadistada? Tänud mälu värskenduse eest juba ette!


teoreetiliselt muuda LAN 192.168.2.1 või 1.2 kuidas soovid ja pane webuist DHCP kinni ja lan kaabliga võrku.
Praktiliselt, tekib tõenäoliselt igasuguseid muid probleeme.


icon_neutral.gif
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2025 19:29:31 vasta tsitaadiga

Kui mõeldi sisevõrgus APna ja switchina kasutamiseks.

VDSL võrgus modemiks/sillaks teha ei saa.

Teemas on üle tuhande postituse ja üldiselt otsing peaks aitama:
https://www.zyxel.com/service-provider/global/en/products/dsl-cpe/vdsl
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kevku
HV kasutaja

liitunud: 05.10.2007




sõnum 16.12.2025 23:53:44 vasta tsitaadiga

Õige tarkvara paned töötavad TG789vn & DG301 igas asendis. puhas skill issue
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2025 02:18:00 vasta tsitaadiga

Märkimisväärne skill on 4 aastat hiljem ikka veel sama kelbast ajada.
Ütlesin sulle juba siis, et 789 ei hakka sul ühegi fw vectoringi tegema.
Oli juba siis utiil ja plaatidel konded punnis, ilmselt sama ka toiteadapteril ja ajaga paremaks pole see seis läinud.

dg301 saab tõesti sillaks, aga kaagutamise asemel ei ole veel näinud, et keegi valmis oleks teinud ja jagaks.

Ainuke kellel midagi ette on näidata, on neonsea. Aga need fw polnud stabiilsed.


Selle peale lähengi viin homme kastitäie 789 elektroonikaromusse.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kevku
HV kasutaja

liitunud: 05.10.2007




sõnum 17.12.2025 09:55:22 vasta tsitaadiga

panen 789 liini otsa ja mida ma näen? ohoo vectoring!

VCE Info:
Address:                                     00:19:ffffff8f:ffffffc9

Spoiler Spoiler Spoiler


dg301 ainuke asi mis kooleb ~kord paari kuu tagant on wifi ja kui kanalit vahetada tuleb tagasi ei pea isegi restarti tegema.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
muri666
HV kasutaja

liitunud: 29.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2025 11:21:40 vasta tsitaadiga

Oleks vaja ka nüüd telia enda ruuter välja vahetada.

Kas suvaline TP-Link Archer sobib või peab midagi kindlat jälgima, mis ruuteriga teha saab, et Teliaga töötaks?
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2025 11:28:27 vasta tsitaadiga

Küsimus on sama mis 5 aastat tagasi. Kas see töötab ka nii nagu peab?
Kui ma proovisin, siis ei töötanud. Olenemata kirjadest.

Ja jätkuvalt, kui sul on dg301 olemas fw, siis jaga välja küsijale, sillaks tegemise puhul pole wifit niikui nii vaja.

muri666 kirjutas:
Oleks vaja ka nüüd telia enda ruuter välja vahetada.

Kas suvaline TP-Link Archer sobib või peab midagi kindlat jälgima, mis ruuteriga teha saab, et Teliaga töötaks?


Oleneb ju su ühendusest, KMI ja optika otsas sobivad kõik.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
john20
Uus kasutaja

liitunud: 17.12.2025




sõnum 17.12.2025 12:19:13 vasta tsitaadiga

Sa saad Telia interneti juures kasutada ka enda ruuterit (näiteks TP-Link Archer), kui see on tehniliselt sobiv ja õigesti seadistatud.
_________________
oyostepper.de liefert weltweit folgende Produkte: CNC Spindelmotor, Hybrid Schrittmotor
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
slax
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2025 12:21:45 vasta tsitaadiga

Ise kasutanud Archerit 2 aastat probleemi vabalt ja seadistamise osas ei olnud vaja midagi teha - lihtsalt quick setup ja asi toimib.

Varem oli probleem, et kui Archeri peale üle läksin siis Telia TV laadis teleri äpi käivitades 10-15sec, kuid nüüd on see fixed ja paari sekundite küsimus.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2025 23:47:13 vasta tsitaadiga

slax, Kas sul on optika või VDSL? Mul nimelt on VDSL ja ma ka kaalun ruuteri vahetust teha, ent selleks, et VDSL otsas see töötaks peab asi ikka 100% Telia VDSL-ga ühilduv olema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2025 00:44:58 vasta tsitaadiga

Telia on oma VDSL-i standardi vahepeal kasutusele võtnud? icon_eek.gif
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2025 01:10:59 vasta tsitaadiga

OK täpsustan siis: oleks kasutatav Telia poolt kasutatava VDSL profiiliga. Ma saan aru, et ideaalis võiks olla 35b ja minimaalselt 17a (Inteno DG301a näitab , et kasutusel 17a), aga niipalju kui ma natuke googeldasin ja uurisin siis ka HinnaVaatluse foorumis on leitav tagasiside, et iga ruuteriga otse nipsust tööle ei hakka (vaja natuke konfi muuta). Lisaks niipalju juurde, et huvitab ainult interneti püsiühendus (IPTV toimimine pole minu puhul vajalik).
Näiteks Amazon.de's müüdavatel osadel VDSL2 ruuteritel on juures märge, et sobib kasutamiseks ainult Saksamaal (Täpsemalt siis Saksas tegutsevate Telkode poolt kasutatavate parameetritega).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2025 01:30:59 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Ma saan aru, et ideaalis võiks olla 35b


Ära vaeva oma pead ega rahakotti, võta 17a, sa asud jaamast nii kaugel, et see 35b ei anna mingit effekti, vastupidi.

BA79 kirjutas:

Näiteks Amazon.de's müüdavatel osadel VDSL2 ruuteritel on juures märge, et sobib kasutamiseks ainult Saksamaal (Täpsemalt siis Saksas tegutsevate Telkode poolt kasutatavate parameetritega).


Vaevalt, et probleeme oleks siin kasutada. Kui siis ainult, et vaja määrata mingi kindel VLAN, et interneti saada.

Üldiselt, võta tagavaraks kümpa eest dg301 ja kannata hambad ristis vasevõrgu sulgemiseni.
Kui segab, et telia käib uuendamas ja confi nullimas, võta mingi zyxel modem ja kasuta mis ruuterit tahad.

BA79 kirjutas:
Hinnavaatluse foorumis on leitav tagasiside, et iga ruuteriga otse nipsust tööle ei hakka (vaja natuke konfi muuta).


HV ju, oleks imelik ka kui teema algataja vastaks, et sai tööle või mis teha tuli.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2025 08:38:27 vasta tsitaadiga

Kas läheduses mõnda 4G 5G masti siis ei ole? Mul maa kodus oli ka VDSL aga lasin 3-4 aastat tagasi kinni panna, sest 4G oli kiirem. Ostsin tookord kiiruga odava 20€ maksva b525s-23a ruuteri katsetamiseks ja voila. Ühendus nagu kännu taga kiirusega 125/30 (tegelik peaks olema 100/25). Nüüd pakutakse juba 5G ühendusega 500Mbit/s aga ei ole vaja. Nende aastate jooksul pole küll olnud kordagi tunnet, et igatseks VDSL tagasi.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2025 10:07:39 vasta tsitaadiga

Eks see tulevik ongi kas optika, xG või siis "karumetsas" Starlink.
Vask sulgub vaikselt 5-6-7 aasta jooksul sest sealt enam midagi suuremat läbi ei pressi.
Tõsi, täna veel 100-200M rahuldab paljusid kasutajaid aga millalgi on vajadus suurem.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2025 11:55:57 vasta tsitaadiga

tsitaat:


Tere,....Tuvastasime Teie aadressil viimase 24-tunni jooksul ruuteri tavapärasest kõrgema töötemperatuuri. See võib olla tingitud seadme ebakorrektsest asendist ja/või asukohast, mis võib häirida Teie internetiteenuse kasutamist. Vaadake palun personaalselt Teie ühenduse jaoks koostatud juhiseid tõrke lahendamiseks telia.ee/abi/diagnostika....Telia


No sorry telia, ma pole süüdi, et detsember on nii soe icon_rolleyes.gif
(Ruuter asub õues)

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2025 12:04:22 vasta tsitaadiga

Kass on end ruuteri peale magama keeranud? On ju sinu süü, sinu kass.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 469, 470, 471 ... 478, 479, 480  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.