|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Mitut autot oled elu jooksul omanud? Arvesta ainult nendega, mida omad või oled omanud |
| Mul on alles esimene auto |
|
3% |
[ 5 ] |
| 2-3 |
|
29% |
[ 47 ] |
| 4-6 |
|
30% |
[ 48 ] |
| 7-10 |
|
18% |
[ 29 ] |
| 11-15 |
|
5% |
[ 9 ] |
| 16-20 |
|
5% |
[ 8 ] |
| 21-30 |
|
1% |
[ 2 ] |
| 31-40 |
|
2% |
[ 4 ] |
| 41-50 |
|
0% |
[ 1 ] |
| Rohkem kui 50 |
|
3% |
[ 5 ] |
|
| hääli kokku : 158 |
|
| autor |
|
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
03.12.2025 10:41:13
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
Keegi sai 102 eurot siin?  |
See osa mul silma jäigi, et sarnane anomaalia.
|
|
| Kommentaarid: 118 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
03.12.2025 10:50:39
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
RassK, laste eest ikka 100 + 100
Spoiler 
|
Sul naise nimel autot pole? Siis saadki 100€ per laps. Nii kui on mõlema nimel eraldi auto, läheb see 100€ kahe vahel jagamiseks
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
03.12.2025 11:24:13
|
|
|
Siis jah, sul 100, mul 50 per laps
Nüüd küsimus, mis sai sellest M1 väikebussi automaksust, mis pidi olema edaspidi sama nagu N1 kategoorial?
E: jõustub 1 jaanuar 2026
viimati muutis Leinö 03.12.2025 11:40:55, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
03.12.2025 11:29:34
|
|
|
Mul üks N1, 68 eur oli aastamaks. Nüüd muutus see nulliks, ettemaksukontol on 34 eur. Samal ajal näitab kasutamata maksuvähendust 81 eur
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
03.12.2025 13:12:29
|
|
|
Uus rida tekkinud Transpordiameti lehel:o
Registreerimistasu Tasumata 538,25€.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
03.12.2025 13:13:12
|
|
|
Oisu., loe: omanikuvahetus pole toimunud.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
03.12.2025 13:33:08
|
|
|
| Autot naise nimele kantida peab vist (esmakordse) registreerimis automaksu maksma?
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
03.12.2025 13:50:47
|
|
|
jah.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iir
HV Guru

liitunud: 20.06.2006
|
03.12.2025 14:28:50
|
|
|
Kui auto tuleb hooldusesse siis ütleme pannakse tund ajaks, mehaanik teeb õli ja salongifiltri vahetuse ära poole tunniga. Kirja läheb tund, allesjäänud poole tunniga teeb järgmise auto ära. Tunniga teenib kaks tundi. Nii tulebki 8 tunnise päevaga 14 tundi.
Kui tegu garantiiga, nt kasti vahetus, siis tehas annab näiteks 7 tundi ja maksab kinni 7 tundi. Seal on hea kui jõuab töö tehtud etteantud ajaga ja ei teeni töömees midagi, (tavapalga mis pole kunagi väga suur olnud, äkki nüüd on ei tea...)
Sama tava remondiga, võetakse tehase ette antud aeg ja siis looda, et saad kõik roostetanud asjad lahti ettenähtud ajaga või peab meister kliendile seletama miks töö kauem võttis ja kallimaks läks...
Spoiler 
| Etz kirjutas: |
| Rasmus kirjutas: |
| ranel kirjutas: |
| Rasmus kirjutas: |
Reaalsuses asi nüüd ikka nii dramaatiline ja protektsionistlik pole. Garantiiteenindus on esinduse jaoks samuti äri ja tootja maksab selle kenasti vägagi heade tariifidega kinni |
Kust selline info? Ma olen pigem just vingumist kuulnud, et kahjumiga töö. Ei pea silmas tagasikutseid, vaid just garantiitöid. |
Jah, mul tõepoolest pole kõikehõlmavat teavet, sest ma ei ole kõikide margiesindustega kursis, aga Rakveres töötas hea sõber pikalt autodiagnostikuna ja selle konkreetse margi esinduses just selline lahendus oligi. Lisaks müügile ja hooldusele tegeleti ka garantiitöödega ja tootjal olid tööde jaoks ette nähtud väga selged tariifid, mis kõik esindusele 100% ulatuses kinni maksti, kui tegemist oli garantiiliste töödega. Garantiitöid tehti kõikidele selle margi sõidukitele, mitte ainult sealt ostetutele. Nii eraklientidele, kui ka ettevõtetele. Päris palju ka riigiasutusi, kus näiteks sõidukid olid ostetud otse Tallinnast ja suurte hangetega, kuid kuna kasutuskoht oli Lääne-Virumaa siis hooldused ja garantiijuhtumid lahendati kohalikus esinduses.
Tuli näiteks mingi sõiduk mingi vigase detailiga. Avati juhtum, vahetati detail uue vastu (garantiifond) ja vana saadeti tootjale tagasi. Tööraha maksis tootja ringi eelnevalt kokku lepitud tariifide alusel ja mahus. Esinduse jaoks oli see töö ja teeniti kenasti. Samuti said töötajad oma tasu nende tariifide alusel. Kui oli tubli töötaja, siis tasu sai maksimumtariifi järgi, aga kui reaalsuses tegi näiteks kiiremini, siis võis täitsa vabalt juhtuda, et 8-tunnise tööpäeva sees lahendati 12-14 tunni jagu juhtumeid ja töötasu ka siis vastavalt samas suurusjärgus suurem. |
Minu jaoks on see siin küll punane lipp.
Kui tehas näeb ette, mingi operatsiooni teostamiseks näiteks 4 tundi tööd ja siinne tubli stahhaanovlane teeb selle ära, kaks korda kiiremini.
Siis tekib minul küll küsimus, et mis tegemata jäeti, mis kuivamata jäi ja kas ikka kõiki protseduure järgiti korrektselt.
Need numbrid pole tootja inseneride poolt laest võetud ja seal pole ka sellises koguses õhku sees nagu siin kirjeldatakse. |
_________________ sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
03.12.2025 14:30:58
|
|
|
Kui sa seda esimest korda teed, siis võib tõesti 7 tunnist väheks jääda. Tavaliselt teine kord on juba 2x kiirem kui esimene
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
03.12.2025 14:58:12
|
|
|
Nende tehase remonditundidega on vahel ka nii, et nt vaja vahetada stabika kont ja sarniir. Tööaeg tehase järgi liidetakse kokku. Mis sest, et ühe tööga teed teise jaoks ettevalmistuse ära. Muidu enda masinatel ka mitmendat korda midagi tehes tuleb ikka alla tehase nominaalaja kui just pole mingit tõrget olnud näiteks gaasipõletiga vaja mõnde polti järgi aidata.
Kunagi Audi 80-l oli ühte puksi vaja vahetada. Spets tööriistaga mees tegi tunniga ära. Tehas andis vist midagi 2h kanti. Ilma spetstööriistata olevat tööaeg kuskil 6h kanti, kui tõrkeid pole.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
03.12.2025 15:44:24
|
|
|
| Oisu. kirjutas: |
Uus rida tekkinud Transpordiameti lehel:o
Registreerimistasu Tasumata 538,25€. |
Panin sama tähele mingi aeg ja tundub tegelikult agaruse-ogarusena. Justkui oleks omanik midagi võlgu. Loodetavasti keegi kaebab AKI-sse ja korjatakse maha. Mingi aeg ju näitas seal ka, kui autot oli taksona kasutatud, ilmselt korjati ka see kaebuse peale maha. Kes tahab, see uurib sobivatest kohtadest ise.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
03.12.2025 15:49:48
|
|
|
| Kas seda saab tasumata jätta? Ma kui regasin, siis läks küll kõik korraga kohe. Kusjuures koos lõivuga tuli kogusumma väiksem kui tra kalkulaator ainult regamistasu näitas
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
03.12.2025 15:51:31
|
|
|
seda "tasumata" näidatakse ka nende autode puhul, mis on arvele võetud enne 2025, ehk siis mille regamistasu tuleb maksta alles kui müügiks/ümberregamiseks läheb. Summat ei õnnestunud näitama saada, see ilmselt valitutele...
viimati muutis pppd 03.12.2025 15:52:21, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
03.12.2025 15:52:13
|
|
|
| Riik justkui stigmatiseerib sind selle eest, et sa pole pärast 2024 sõidukile omanikuvahetust teinud ja ei toeta riiki maksuga.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
03.12.2025 15:57:45
|
|
|
Kõik mis olid enne arvel ja omanikuvahetust pole olbud, näitavad nii.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
03.12.2025 19:25:24
|
|
|
Need on Norra näljased hundid - lootsid end sees magava konservini närida.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
03.12.2025 21:27:45
|
|
|
| tsitaat: |
Jälle automüüja hala
|
no tegelt puudutab see ju otseselt meid ennast - meie riiki, kui on käibemaksu alalaekumine uute autode müügi pealt.
Ega plaanitud kulutusi saa ära jätta, riik võtab laenu või muul moel pigistab maksumaksjat, et puuduvad kümned miljonid kokku ajada.
Siia juurde kümned ja sajad koondatud inimesed auto müügi ja hoolduse sektoris, kelle pealt jääb riigil saamata tööjõumaksud, sh sotsiaalmaks.
| tsitaat: |
äksi täis, kellel kui palju raha tagasi saada on.
|
see puudutab automaksu, mitte regamistasu
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007

|
03.12.2025 21:33:43
|
|
|
Seal kirjutatakse, et 25 000 - 30 000 € maksva auto puhul on 1800€ registreerimistasu liiga kõrge.
Kui juba nii kallis auto osta, siis selle registreerimistasu saab liisingumaksesse ära peita, nii et ei saa arugi.
Samal ajal on 6000-eurose auto registreerimistasu 1200€
https://www.auto24.ee/soidukid/4235816
|
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
03.12.2025 21:43:21
|
|
|
| tsitaat: |
| «Võtame näiteks Fordi ühe populaarseima mudeli linnamaasturi Kuga ning vaatame auto hinna ja registreerimistasu suhet. Uue Ford Kuga hind jääb vahemikku 25 000-30 000 eurot, kuid registreerimistasu ulatub ligikaudu 1800 euroni. Eesti tarbija ei ole valmis maksma kuus-seitse protsenti auto ostuhinnast üksnes registreerimistasuna,» jätkas ta. |
| tsitaat: |
| Leedus on näiteks registreerimisel kasutusele võetud CO₂-põhine maks, mis sõiduautode puhul jääb vahemikku 60-120 eurot, tarbesõidukitel ulatub umbes 300–400 euroni ning ekstreemsematel juhtudel võib küündida kuni 700 euroni. Selliste suurusjärkudega oleksid tarbijad ka Eestis märksa avatumad. |
Siin on leeduga võrreldes käärid eestlaste ja leedukate autoihaluses.
2025 aastal valis leedukate rahvaküsitlus Dacia Bigsteri mõistlikuks ihalusobjektiks. regamismaks 680€
Mis aga eestlased valiksid? Palju auto maksab ise ja palju selle pealt tuleb CO maks? Škoda Kodiaq, regamismaks 1715€ (See auto maksab ainuüksi Dacia Bigsterist 10-15 000 rohkem)
Edit.
Lisatud Dacia ja Škoda mudelid, millede regamismaksule viitasin
Siin tuleb ostjal korrektuure teha, kui sa suudad osta autot, mille hind uuena on 40-50+tuhat, siis see 1800 maks pole nüüd ka enam küsimus.
viimati muutis jägaja 03.12.2025 21:57:31, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
03.12.2025 21:48:41
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| tsitaat: |
| Uue Ford Kuga hind jääb vahemikku 25 000-30 000 eurot, |
|
Saab vist 5 kilo alla siis hinnakirja hinnast.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
03.12.2025 22:00:43
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
| jägaja kirjutas: |
| tsitaat: |
| Uue Ford Kuga hind jääb vahemikku 25 000-30 000 eurot, |
|
Saab vist 5 kilo alla siis hinnakirja hinnast. |
Selle https://www.auto24.ee/soidukid/4238862 2024 Kuga regamismaks on 1235 € / Aastamaks 156.57 €
Ei tule nagu 1800 välja kuidagi
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
03.12.2025 22:12:47
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| tsitaat: |
Jälle automüüja hala
|
no tegelt puudutab see ju otseselt meid ennast - meie riiki, kui on käibemaksu alalaekumine uute autode müügi pealt.
Ega plaanitud kulutusi saa ära jätta, riik võtab laenu või muul moel pigistab maksumaksjat, et puuduvad kümned miljonid kokku ajada.
Siia juurde kümned ja sajad koondatud inimesed auto müügi ja hoolduse sektoris, kelle pealt jääb riigil saamata tööjõumaksud, sh sotsiaalmaks.
| tsitaat: |
äksi täis, kellel kui palju raha tagasi saada on.
|
see puudutab automaksu, mitte regamistasu |
Riigi kassal läheb s!tasti.
Maksu- ja Tolliameti (MTA) andmetel laekus 2025. aasta esimese üheksa kuuga riigieelarvesse 11,3 miljardit eurot makse. Seda on üle 1,1 miljardi euro rohkem kui mullu samal ajal.
https://www.emta.ee/uudised/uheksa-kuuga-laekus-makse-ule-11-miljardi-euro
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
03.12.2025 23:30:33
|
|
|
Minu vastus oli tegelikult automüüja halale, et regamismaks on üle mõistuse kallis ja ostjad ei jõua seda maksta. No nii ongi, Kui see on sinu jaoks liiga kallis, siis pole see sinule.
Meie kallid valitud mõtlevad aga maksumaksja koorimiseks igasugu makse välja. Ja see ainult jätkub. Tühja kasseti tasu, automaks, prügimaks, CO2 maks, teemaks, parkimismaks, rohemaks, sagedusreservi maks, kütuseaktsiis, jne. jne.
Autod pole maksu kui sellise osas mingid erilised, keda ei maksustataks.
Omandimaksudest on veel suvila ja maamaja maks tulemas kunagi. Tahame me seda või ei.
Automaksust saab veel loobuda, majaaluse maa maksust, mis võib kuulduste järgi võib tuhandeid olla, mis sellega teete?
Ahjaa. Hea, et maksuküürust lahti saame. Aga mis maks selle augu ära täidab? Ilmselt antakse enne riigikogu valimisi igasugu maksulangetuse lubadusi. Tõeline maksutrall algab 2028 ilmselt värskelt valitute poolt.
viimati muutis jägaja 03.12.2025 23:31:57, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
04.12.2025 08:19:33
|
|
|
Ma üldiselt auto vahetanud uue vastu nii 3-4 aasta tagant.
Mõtlesin elektrika peale, käisin proovikatel jne. Tulid nood uued energeetika maksuteate uuest aastast + nipet näpet väiketootjate hala ning teema pausile.
Vaatasin niisama turgu + enda autot ning vahetuse puhul maksa enda auto maks + uue maks... Milleks? Sõidan edasi vana autoga! Tarbin edadi ja las teised tarbivad ka, kes oleks soovinud oma autot vahetada uuema kasutatud auto vastu.
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
04.12.2025 08:33:40
|
|
|
ohsanummikeneküll. kunagi 700 euro eest ostetud fordikusel saab minu käes 11 aastat..
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
04.12.2025 08:39:04
|
|
|
Tegin avalduse, saan katkise pampersiga Escape automaksu tagasi, 143,62
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
04.12.2025 08:39:08
|
|
|
Ma ka kuulnud jutte kus mõni peab iga mõne aasta tagant autosid vahetama, mingi staatuse värk vist.
Ise lasen niikaua kuni tuju on, graafikut ees pole.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
04.12.2025 08:39:54
|
|
|
Janis, kuda sa kulunud autoga sõidad?
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
04.12.2025 08:40:43
|
|
|
| Ma nutan iga õhtu patja ja mõtlen mis teisest minust arvavad /s
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
04.12.2025 09:15:15
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| Siin tuleb ostjal korrektuure teha, kui sa suudad osta autot, mille hind uuena on 40-50+tuhat, siis see 1800 maks pole nüüd ka enam küsimus. |
Tea kas kunagi mafia/räkitid selgitasid ettevõtjatele smamoodi asja - "suudad äri pidada suudad ka katust maksta" Erilist vahet ei näe sellises suhtumises. Maks peab olema aus ja kindla põhjendatud eesmärgiga mitte "anna raha siia fuck you maks".
| laurx kirjutas: |
| ohsanummikeneküll. kunagi 700 euro eest ostetud fordikusel saab minu käes 11 aastat.. |
Sa oled ka ju kõva iseremontija. Aga näiteks lapsega noor ema või inimene kes pole tehnikaga sinapeal vist ise kuskil autoall ei rooma. Esinduses või töökojas ei kannata mingi igivana auto remondiarveid vaesemat sorti inimene välja ja fakt on see, et vanal asjal on hädasid nii või teisiti. Lisaks kas tahaksid, et endal naine ja laps sõidaks mingi 30 aastat vana amortiseerund käruga ringi või, et see vana peldik ütleks kuskil Padaorus üles? Muidugi kui naine ei sõidagi vaid istub kodus rusika ja pliidi vahel siis seda probleemi pole.
| Janis kirjutas: |
| Ma ka kuulnud jutte kus mõni peab iga mõne aasta tagant autosid vahetama, mingi staatuse värk vist. |
See kellele on staatuse värk see vast ka ei põe. Ülejäänud üritavad nagu arvutijuppidegagi müüa asja maha enne kui see liiga palju väärtust kaotab ja esimesed tüütumad hädad hakkavad tekkima nagu koopaäärte rooste, liiga tihedad ühe või teise jupi vahetused jne.
Üleüldse nagu olen öelnud siis mis see üldse kellegi asi on kuitihti keegi autot vahetab ja mis autoga sõidab - rahapealt mille eest see osteti on maksud makstud, kütuse akstiisi ta,mbitakse sõites niikuinii ja kohustuslik indlustus + korralised hooldused on samuti asjad millepealt saab riik maksu. Saan aru varamaksudest olukorras kus näiteks thetaklse piirata liiga suure koguse näiteks maa kogunemist ühe jõuka kätte aga tarbeasjade puhul peaks olema ikkagi sedasi, et üks auto või kodu või misiganes per inimene on "kadedusmaksu" vaba.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
04.12.2025 09:19:23
|
|
|
| Auron kirjutas: |
Üleüldse nagu olen öelnud siis mis see üldse kellegi asi on kuitihti keegi autot vahetab ja mis autoga sõidab |
| tsitaat: |
| Lisaks kas tahaksid, et endal naine ja laps sõidaks mingi 30 aastat vana amortiseerund käruga ringi |
Mispidi siis on? Mul naine unistab mingist ägedast vanast bemmist, millega ringi kärutada näiteks.
| tsitaat: |
| See kellele on staatuse värk see vast ka ei põe. Ülejäänud üritavad nagu arvutijuppidegagi müüa asja maha enne kui see liiga palju väärtust kaotab ja esimesed tüütumad hädad hakkavad tekkima nagu koopaäärte rooste, liiga tihedad ühe või teise jupi vahetused jne. |
Ehe näide, et oled liiga vaene selle auto pidamiseks.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ricki
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2003
|
04.12.2025 09:32:59
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| tsitaat: |
| See kellele on staatuse värk see vast ka ei põe. Ülejäänud üritavad nagu arvutijuppidegagi müüa asja maha enne kui see liiga palju väärtust kaotab ja esimesed tüütumad hädad hakkavad tekkima nagu koopaäärte rooste, liiga tihedad ühe või teise jupi vahetused jne. |
Ehe näide, et oled liiga vaene selle auto pidamiseks. |
Iizingubossid elavadki üldiselt peost-suhu. Regulaarne sissetulek ära kaob, siis ongi kohe kööga.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
04.12.2025 09:50:57
|
|
|
Hea tava näeb ette, et liisingumakse ei tohiks ületada ühe kuu sissetulekut
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
04.12.2025 09:51:52
|
|
|
| Ricki kirjutas: |
| Iizingubossid elavadki üldiselt peost-suhu. Regulaarne sissetulek ära kaob, siis ongi kohe kööga. |
Samas sellisel keskklassil riigid ja ühiskonnad püsima pididki, kus teatud elustiili nõudlevad ei saa endale "kaotust" lubada, peavad olema pidevalt aktiivsed ettevõtjad või muu kutseoskuse esindajad, näiteks kirurgid&arstid, juristid&advokaadid, poliitikud jne-jne on elualasid, millele nõudlus ei taha kaduda ehk pigem on neid vaja kui a'la kõik töötuks jäävad. Lisaks poliitiline klass saab alati raha juurde võtta kui puudu jääb
Samuti kõik kasutatud autod ja kasutatuid eelistavad omanikud, peavad arvestama tõsiasjaga, kus iga kasutatud sõiduk on olnud kunagi uus, ja keegi on selle uuena salongist ostnud. Ideoloogia halvustada, taandada rumalaks uute või uuemate sõidukite soetajaid on küsitav, kui nad tarka nõu kuulda võtaks ja kogu ühiskond asuks tarbima pruugitud sõidukeid, sureks autondus välja kui enam uusi, millest kunagi vanad saavad, enam peale ei tule.
Automaksu tõrge püsib küll huvitavalt kaua, ikkagi ju spekuleeriti, kus autod kuluvad ja inimesed harjuvad maksudega ning paratamatult peab ka uute sõidukite müük kunagi taastuma.
Arvan, et regamistasu tõrge on suuresti psühholoogiline, kus juba paari tuhande ringi küündiv lisamaks on häiriv. Samas kui käibemaksu tõusuga võib inimene samuti suuri summasid kaotada on käibemaksusummad jagatud pisikesteks osadeks ja ei häiri silma, kuigi samuti aasta kokkuvõttes võib kenakesest summast olla ilma jäädud.
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
04.12.2025 10:07:55
|
|
|
Kuna hinnad langevad korraliku tempoga siis 4-5 aastase uuena ostetud auto müük ja siis uue ostmine on suht sama pauk rahakotile mis telefoniskämmeritele raha ära andmine. Aga no kui lubada saab siis miks mitte.
Üks siin ostis paar aastat vana skoda pea poole odavamalt kui see uuena maksis, ütles ka et pole nii loll et skodat uuena osta
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
04.12.2025 10:15:01
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
jägaja, miks mitte sama varamaksu kehtestada ka teleritele või iPhone või MacBook tippmudelitele.
Jaksad osta, jaksad ka maksta. Mis kuradi loogika see on? |
Oleme juba ära unustanud, et meil ongi ju viidatud seadmetele maks kehtestatud. Nii lühike ongi inimese mälu. Eile nurinat tekitanud maks on tänaseks unustatud, kuna uued tulevad peale
| laurx kirjutas: |
| ohsanummikeneküll. kunagi 700 euro eest ostetud fordikusel saab minu käes 11 aastat.. |
Ma sõitsin enda omaga 17 aastat (Ja auto oli ostmise hetkel 5 aastat vana) , siis roostetas läbi. Muidu oleks kardetavasti jätkanud
| Auron kirjutas: |
| jägaja kirjutas: |
| Siin tuleb ostjal korrektuure teha, kui sa suudad osta autot, mille hind uuena on 40-50+tuhat, siis see 1800 maks pole nüüd ka enam küsimus. |
Tea kas kunagi mafia/räkitid selgitasid ettevõtjatele smamoodi asja - "suudad äri pidada suudad ka katust maksta" Erilist vahet ei näe sellises suhtumises. Maks peab olema aus ja kindla põhjendatud eesmärgiga mitte "anna raha siia fuck you maks". |
Me kõik teame samas, et maksud ongi sellised, "anna raha siia fuck you maks".
viimati muutis jägaja 04.12.2025 10:15:13, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
04.12.2025 10:16:29
|
|
|
Ma just mõtlengi seda nn tühja kasseti tasu. Maks on maks, paljud maksud on väljapressimised.
Maksude osas tuleb silmas pidada, mille eest me makstes mida me saame? Mingeid teenuseid me ju ikka tahame ja vajame.
viimati muutis jägaja 04.12.2025 10:18:04, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
04.12.2025 10:21:40
|
|
|
Aga mis vahet nendes on, et nad pole samaväärsed? Mõlemad on ju huvigruppide kehtestatud maksud, kuigi kõigile neile me eraisikuna plekime juba KM alati maksuna ära.
Ja siis on veel mingi maks maksu pärast. 3.50 või 350.- . Need on mõlemad lisakoormised lisaks KMile.
Ja see ei ole enamasti väärikas majanduspoliitika. Aga valitsejad ei olegi väärikad oma maksumaksjatega.
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|