Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Autode teema vol.7 (Küsitlus: Mitut autot oled elu jooksul omanud?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 490, 491, 492 ... 554, 555, 556  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mitut autot oled elu jooksul omanud? Arvesta ainult nendega, mida omad või oled omanud
Mul on alles esimene auto
3%
 3%  [ 5 ]
2-3
29%
 29%  [ 47 ]
4-6
30%
 30%  [ 48 ]
7-10
18%
 18%  [ 29 ]
11-15
5%
 5%  [ 9 ]
16-20
5%
 5%  [ 8 ]
21-30
1%
 1%  [ 2 ]
31-40
2%
 2%  [ 4 ]
41-50
0%
 0%  [ 1 ]
Rohkem kui 50
3%
 3%  [ 5 ]
hääli kokku : 158

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 10:36:17 vasta tsitaadiga

Keegi sai 102 eurot siin? icon_eek.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 10:41:13 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Keegi sai 102 eurot siin? icon_eek.gif


See osa mul silma jäigi, et sarnane anomaalia.
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 10:50:39 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
RassK, laste eest ikka 100 + 100
Spoiler Spoiler Spoiler


Sul naise nimel autot pole? Siis saadki 100€ per laps. Nii kui on mõlema nimel eraldi auto, läheb see 100€ kahe vahel jagamiseks
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 11:10:24 vasta tsitaadiga

Leinö, ei, autod ikka minu nimel.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 11:24:13 vasta tsitaadiga

Siis jah, sul 100, mul 50 per laps icon_smile.gif

Nüüd küsimus, mis sai sellest M1 väikebussi automaksust, mis pidi olema edaspidi sama nagu N1 kategoorial?

E: jõustub 1 jaanuar 2026


viimati muutis Leinö 03.12.2025 11:40:55, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 03.12.2025 11:29:34 vasta tsitaadiga

Mul üks N1, 68 eur oli aastamaks. Nüüd muutus see nulliks, ettemaksukontol on 34 eur. Samal ajal näitab kasutamata maksuvähendust 81 eur icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.12.2025 13:12:29 vasta tsitaadiga

Uus rida tekkinud Transpordiameti lehel:o
Registreerimistasu Tasumata 538,25€.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 13:13:12 vasta tsitaadiga

Oisu., loe: omanikuvahetus pole toimunud.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 13:33:08 vasta tsitaadiga

Autot naise nimele kantida peab vist (esmakordse) registreerimis automaksu maksma?
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 13:50:47 vasta tsitaadiga

jah.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 14:28:50 vasta tsitaadiga

Kui auto tuleb hooldusesse siis ütleme pannakse tund ajaks, mehaanik teeb õli ja salongifiltri vahetuse ära poole tunniga. Kirja läheb tund, allesjäänud poole tunniga teeb järgmise auto ära. Tunniga teenib kaks tundi. Nii tulebki 8 tunnise päevaga 14 tundi.
Kui tegu garantiiga, nt kasti vahetus, siis tehas annab näiteks 7 tundi ja maksab kinni 7 tundi. Seal on hea kui jõuab töö tehtud etteantud ajaga ja ei teeni töömees midagi, (tavapalga mis pole kunagi väga suur olnud, äkki nüüd on ei tea...)
Sama tava remondiga, võetakse tehase ette antud aeg ja siis looda, et saad kõik roostetanud asjad lahti ettenähtud ajaga või peab meister kliendile seletama miks töö kauem võttis ja kallimaks läks...


Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 03.12.2025 14:30:58 vasta tsitaadiga

Kui sa seda esimest korda teed, siis võib tõesti 7 tunnist väheks jääda. Tavaliselt teine kord on juba 2x kiirem kui esimene icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 14:58:12 vasta tsitaadiga

Nende tehase remonditundidega on vahel ka nii, et nt vaja vahetada stabika kont ja sarniir. Tööaeg tehase järgi liidetakse kokku. Mis sest, et ühe tööga teed teise jaoks ettevalmistuse ära. Muidu enda masinatel ka mitmendat korda midagi tehes tuleb ikka alla tehase nominaalaja kui just pole mingit tõrget olnud näiteks gaasipõletiga vaja mõnde polti järgi aidata.


Kunagi Audi 80-l oli ühte puksi vaja vahetada. Spets tööriistaga mees tegi tunniga ära. Tehas andis vist midagi 2h kanti. Ilma spetstööriistata olevat tööaeg kuskil 6h kanti, kui tõrkeid pole.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 15:44:24 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
Uus rida tekkinud Transpordiameti lehel:o
Registreerimistasu Tasumata 538,25€.

Panin sama tähele mingi aeg ja tundub tegelikult agaruse-ogarusena. Justkui oleks omanik midagi võlgu. Loodetavasti keegi kaebab AKI-sse ja korjatakse maha. Mingi aeg ju näitas seal ka, kui autot oli taksona kasutatud, ilmselt korjati ka see kaebuse peale maha. Kes tahab, see uurib sobivatest kohtadest ise.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 03.12.2025 15:49:48 vasta tsitaadiga

Kas seda saab tasumata jätta? Ma kui regasin, siis läks küll kõik korraga kohe. Kusjuures koos lõivuga tuli kogusumma väiksem kui tra kalkulaator ainult regamistasu näitas
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 03.12.2025 15:51:31 vasta tsitaadiga

seda "tasumata" näidatakse ka nende autode puhul, mis on arvele võetud enne 2025, ehk siis mille regamistasu tuleb maksta alles kui müügiks/ümberregamiseks läheb. Summat ei õnnestunud näitama saada, see ilmselt valitutele...

viimati muutis pppd 03.12.2025 15:52:21, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 15:52:13 vasta tsitaadiga

Riik justkui stigmatiseerib sind selle eest, et sa pole pärast 2024 sõidukile omanikuvahetust teinud ja ei toeta riiki maksuga.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 15:57:13 vasta tsitaadiga

Kui väljaspoole Eestit müüd, ei maksa ka regamistasu. Vist.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 15:57:45 vasta tsitaadiga

Kõik mis olid enne arvel ja omanikuvahetust pole olbud, näitavad nii.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.12.2025 17:32:41 vasta tsitaadiga

Norra.
Sügisesed pimedad ööd. Inimestele meeldib võõras vara.
Politsei andmetel võisid vargad kaasa võtta veoautode osi miljoni krooni väärtuses.
https://www.vg.no/nyheter/i/Wvlpgr/lastebil-tyveri-i-lier-ganske-store-summer
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 19:11:21 vasta tsitaadiga

Eile tuli raha, täna tuli e-mail infoga, et saan raha tagasi küsida. E-riik icon_lol.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 19:25:24 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
Norra.
Sügisesed pimedad ööd. Inimestele meeldib võõras vara.
Politsei andmetel võisid vargad kaasa võtta veoautode osi miljoni krooni väärtuses.
https://www.vg.no/nyheter/i/Wvlpgr/lastebil-tyveri-i-lier-ganske-store-summer

Need on Norra näljased hundid - lootsid end sees magava konservini närida.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 03.12.2025 21:18:44 vasta tsitaadiga

Jälle automüüja hala https://majandus.postimees.ee/8373062/automuuja-kui-riik-autode-maksustamist-korda-ei-tee-jaab-ka-jargneval-viiel-aastal-maksutulu-saamata

Siin teemas on aga inimesed äksi täis, kellel kui palju raha tagasi saada on. Poleks maksu, poleks ka midagi tagasi saada ja siinne teema oleks palju igavam.
Elagu automaks! icon_biggrin.gif

https://te-cdn.ams3.cdn.digitaloceanspaces.com/files/The-good-tax-guide.pdf


viimati muutis jägaja 03.12.2025 21:31:22, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 21:27:45 vasta tsitaadiga

tsitaat:


Jälle automüüja hala

no tegelt puudutab see ju otseselt meid ennast - meie riiki, kui on käibemaksu alalaekumine uute autode müügi pealt.
Ega plaanitud kulutusi saa ära jätta, riik võtab laenu või muul moel pigistab maksumaksjat, et puuduvad kümned miljonid kokku ajada.
Siia juurde kümned ja sajad koondatud inimesed auto müügi ja hoolduse sektoris, kelle pealt jääb riigil saamata tööjõumaksud, sh sotsiaalmaks.
tsitaat:

äksi täis, kellel kui palju raha tagasi saada on.

see puudutab automaksu, mitte regamistasu

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online
sõnum 03.12.2025 21:33:43 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Jälle automüüja hala https://majandus.postimees.ee/8373062/automuuja-kui-riik-autode-maksustamist-korda-ei-tee-jaab-ka-jargneval-viiel-aastal-maksutulu-saamata


Seal kirjutatakse, et 25 000 - 30 000 € maksva auto puhul on 1800€ registreerimistasu liiga kõrge.
Kui juba nii kallis auto osta, siis selle registreerimistasu saab liisingumaksesse ära peita, nii et ei saa arugi.

Samal ajal on 6000-eurose auto registreerimistasu 1200€ icon_exclaim.gif
https://www.auto24.ee/soidukid/4235816
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 03.12.2025 21:43:21 vasta tsitaadiga

tsitaat:
«Võtame näiteks Fordi ühe populaarseima mudeli linnamaasturi Kuga ning vaatame auto hinna ja registreerimistasu suhet. Uue Ford Kuga hind jääb vahemikku 25 000-30 000 eurot, kuid registreerimistasu ulatub ligikaudu 1800 euroni. Eesti tarbija ei ole valmis maksma kuus-seitse protsenti auto ostuhinnast üksnes registreerimistasuna,» jätkas ta.



tsitaat:
Leedus on näiteks registreerimisel kasutusele võetud CO₂-põhine maks, mis sõiduautode puhul jääb vahemikku 60-120 eurot, tarbesõidukitel ulatub umbes 300–400 euroni ning ekstreemsematel juhtudel võib küündida kuni 700 euroni. Selliste suurusjärkudega oleksid tarbijad ka Eestis märksa avatumad.


Siin on leeduga võrreldes käärid eestlaste ja leedukate autoihaluses.

2025 aastal valis leedukate rahvaküsitlus Dacia Bigsteri mõistlikuks ihalusobjektiks. regamismaks 680€
Mis aga eestlased valiksid? Palju auto maksab ise ja palju selle pealt tuleb CO maks? Škoda Kodiaq, regamismaks 1715€ (See auto maksab ainuüksi Dacia Bigsterist 10-15 000 rohkem)

Edit.
Lisatud Dacia ja Škoda mudelid, millede regamismaksule viitasin

Siin tuleb ostjal korrektuure teha, kui sa suudad osta autot, mille hind uuena on 40-50+tuhat, siis see 1800 maks pole nüüd ka enam küsimus.


viimati muutis jägaja 03.12.2025 21:57:31, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 21:48:41 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
tsitaat:
Uue Ford Kuga hind jääb vahemikku 25 000-30 000 eurot,

Saab vist 5 kilo alla siis hinnakirja hinnast.
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 03.12.2025 22:00:43 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
jägaja kirjutas:
tsitaat:
Uue Ford Kuga hind jääb vahemikku 25 000-30 000 eurot,

Saab vist 5 kilo alla siis hinnakirja hinnast.


Selle https://www.auto24.ee/soidukid/4238862 2024 Kuga regamismaks on 1235 € / Aastamaks 156.57 €
Ei tule nagu 1800 välja kuidagi
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.12.2025 22:12:47 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:


Jälle automüüja hala

no tegelt puudutab see ju otseselt meid ennast - meie riiki, kui on käibemaksu alalaekumine uute autode müügi pealt.
Ega plaanitud kulutusi saa ära jätta, riik võtab laenu või muul moel pigistab maksumaksjat, et puuduvad kümned miljonid kokku ajada.
Siia juurde kümned ja sajad koondatud inimesed auto müügi ja hoolduse sektoris, kelle pealt jääb riigil saamata tööjõumaksud, sh sotsiaalmaks.
tsitaat:

äksi täis, kellel kui palju raha tagasi saada on.

see puudutab automaksu, mitte regamistasu


Riigi kassal läheb s!tasti.
Maksu- ja Tolliameti (MTA) andmetel laekus 2025. aasta esimese üheksa kuuga riigieelarvesse 11,3 miljardit eurot makse. Seda on üle 1,1 miljardi euro rohkem kui mullu samal ajal.
https://www.emta.ee/uudised/uheksa-kuuga-laekus-makse-ule-11-miljardi-euro
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 22:14:07 vasta tsitaadiga

jägaja, miks mitte sama varamaksu kehtestada ka teleritele või iPhone või MacBook tippmudelitele.
Jaksad osta, jaksad ka maksta. Mis kuradi loogika see on?
Sorry, aga selline lähenemine on väärastunud sotsimine ja juba eos vale thumbs_down.gif
Niigi ICE omanikud maksavad auto kasutamise eest 60+ % riigile.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 03.12.2025 23:30:33 vasta tsitaadiga

Minu vastus oli tegelikult automüüja halale, et regamismaks on üle mõistuse kallis ja ostjad ei jõua seda maksta. No nii ongi, Kui see on sinu jaoks liiga kallis, siis pole see sinule.

Meie kallid valitud mõtlevad aga maksumaksja koorimiseks igasugu makse välja. Ja see ainult jätkub. Tühja kasseti tasu, automaks, prügimaks, CO2 maks, teemaks, parkimismaks, rohemaks, sagedusreservi maks, kütuseaktsiis, jne. jne.
Autod pole maksu kui sellise osas mingid erilised, keda ei maksustataks.
Omandimaksudest on veel suvila ja maamaja maks tulemas kunagi. Tahame me seda või ei.

Automaksust saab veel loobuda, majaaluse maa maksust, mis võib kuulduste järgi võib tuhandeid olla, mis sellega teete?

Ahjaa. Hea, et maksuküürust lahti saame. Aga mis maks selle augu ära täidab? Ilmselt antakse enne riigikogu valimisi igasugu maksulangetuse lubadusi. Tõeline maksutrall algab 2028 ilmselt värskelt valitute poolt.


viimati muutis jägaja 03.12.2025 23:31:57, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 23:32:01 vasta tsitaadiga

Me kõik maksame oma ametnike ja riigi ülalpidamiseks.
+ muud perverssused nagu rohehulluse ja lbgt jura promomine .
Just see viimane on see, mis kõige rohkem pinda käib.
Ja kuna Gruz200 vabatahtlikult nutsust ei loobu, läheb veel hullemaks 2 aastat.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2025 08:19:33 vasta tsitaadiga

Ma üldiselt auto vahetanud uue vastu nii 3-4 aasta tagant.
Mõtlesin elektrika peale, käisin proovikatel jne. Tulid nood uued energeetika maksuteate uuest aastast + nipet näpet väiketootjate hala ning teema pausile.
Vaatasin niisama turgu + enda autot ning vahetuse puhul maksa enda auto maks + uue maks... Milleks? Sõidan edasi vana autoga! Tarbin edadi ja las teised tarbivad ka, kes oleks soovinud oma autot vahetada uuema kasutatud auto vastu.

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2025 08:33:40 vasta tsitaadiga

ohsanummikeneküll. kunagi 700 euro eest ostetud fordikusel saab minu käes 11 aastat..
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2025 08:39:04 vasta tsitaadiga

Tegin avalduse, saan katkise pampersiga Escape automaksu tagasi, 143,62 icon_razz.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 04.12.2025 08:39:08 vasta tsitaadiga

Ma ka kuulnud jutte kus mõni peab iga mõne aasta tagant autosid vahetama, mingi staatuse värk vist.
Ise lasen niikaua kuni tuju on, graafikut ees pole.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2025 08:39:54 vasta tsitaadiga

Janis, kuda sa kulunud autoga sõidad? icon_neutral.gif icon_confused.gif icon_eek.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 04.12.2025 08:40:43 vasta tsitaadiga

Ma nutan iga õhtu patja ja mõtlen mis teisest minust arvavad /s
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2025 09:15:15 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Siin tuleb ostjal korrektuure teha, kui sa suudad osta autot, mille hind uuena on 40-50+tuhat, siis see 1800 maks pole nüüd ka enam küsimus.

Tea kas kunagi mafia/räkitid selgitasid ettevõtjatele smamoodi asja - "suudad äri pidada suudad ka katust maksta" icon_evil.gif Erilist vahet ei näe sellises suhtumises. Maks peab olema aus ja kindla põhjendatud eesmärgiga mitte "anna raha siia fuck you maks".

laurx kirjutas:
ohsanummikeneküll. kunagi 700 euro eest ostetud fordikusel saab minu käes 11 aastat..

Sa oled ka ju kõva iseremontija. Aga näiteks lapsega noor ema või inimene kes pole tehnikaga sinapeal vist ise kuskil autoall ei rooma. Esinduses või töökojas ei kannata mingi igivana auto remondiarveid vaesemat sorti inimene välja ja fakt on see, et vanal asjal on hädasid nii või teisiti. Lisaks kas tahaksid, et endal naine ja laps sõidaks mingi 30 aastat vana amortiseerund käruga ringi või, et see vana peldik ütleks kuskil Padaorus üles? Muidugi kui naine ei sõidagi vaid istub kodus rusika ja pliidi vahel siis seda probleemi pole.

Janis kirjutas:
Ma ka kuulnud jutte kus mõni peab iga mõne aasta tagant autosid vahetama, mingi staatuse värk vist.

See kellele on staatuse värk see vast ka ei põe. Ülejäänud üritavad nagu arvutijuppidegagi müüa asja maha enne kui see liiga palju väärtust kaotab ja esimesed tüütumad hädad hakkavad tekkima nagu koopaäärte rooste, liiga tihedad ühe või teise jupi vahetused jne.


Üleüldse nagu olen öelnud siis mis see üldse kellegi asi on kuitihti keegi autot vahetab ja mis autoga sõidab - rahapealt mille eest see osteti on maksud makstud, kütuse akstiisi ta,mbitakse sõites niikuinii ja kohustuslik indlustus + korralised hooldused on samuti asjad millepealt saab riik maksu. Saan aru varamaksudest olukorras kus näiteks thetaklse piirata liiga suure koguse näiteks maa kogunemist ühe jõuka kätte aga tarbeasjade puhul peaks olema ikkagi sedasi, et üks auto või kodu või misiganes per inimene on "kadedusmaksu" vaba.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 04.12.2025 09:19:23 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:



Üleüldse nagu olen öelnud siis mis see üldse kellegi asi on kuitihti keegi autot vahetab ja mis autoga sõidab



tsitaat:
Lisaks kas tahaksid, et endal naine ja laps sõidaks mingi 30 aastat vana amortiseerund käruga ringi



Mispidi siis on? Mul naine unistab mingist ägedast vanast bemmist, millega ringi kärutada näiteks.


tsitaat:
See kellele on staatuse värk see vast ka ei põe. Ülejäänud üritavad nagu arvutijuppidegagi müüa asja maha enne kui see liiga palju väärtust kaotab ja esimesed tüütumad hädad hakkavad tekkima nagu koopaäärte rooste, liiga tihedad ühe või teise jupi vahetused jne.

Ehe näide, et oled liiga vaene selle auto pidamiseks.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2025 09:32:59 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:

tsitaat:
See kellele on staatuse värk see vast ka ei põe. Ülejäänud üritavad nagu arvutijuppidegagi müüa asja maha enne kui see liiga palju väärtust kaotab ja esimesed tüütumad hädad hakkavad tekkima nagu koopaäärte rooste, liiga tihedad ühe või teise jupi vahetused jne.

Ehe näide, et oled liiga vaene selle auto pidamiseks.

Iizingubossid elavadki üldiselt peost-suhu. Regulaarne sissetulek ära kaob, siis ongi kohe kööga.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2025 09:50:57 vasta tsitaadiga

Hea tava näeb ette, et liisingumakse ei tohiks ületada ühe kuu sissetulekut
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 04.12.2025 09:51:52 vasta tsitaadiga

Ricki kirjutas:
Iizingubossid elavadki üldiselt peost-suhu. Regulaarne sissetulek ära kaob, siis ongi kohe kööga.
Samas sellisel keskklassil riigid ja ühiskonnad püsima pididki, kus teatud elustiili nõudlevad ei saa endale "kaotust" lubada, peavad olema pidevalt aktiivsed ettevõtjad või muu kutseoskuse esindajad, näiteks kirurgid&arstid, juristid&advokaadid, poliitikud jne-jne on elualasid, millele nõudlus ei taha kaduda ehk pigem on neid vaja kui a'la kõik töötuks jäävad. Lisaks poliitiline klass saab alati raha juurde võtta kui puudu jääb icon_lol.gif

Samuti kõik kasutatud autod ja kasutatuid eelistavad omanikud, peavad arvestama tõsiasjaga, kus iga kasutatud sõiduk on olnud kunagi uus, ja keegi on selle uuena salongist ostnud. Ideoloogia halvustada, taandada rumalaks uute või uuemate sõidukite soetajaid on küsitav, kui nad tarka nõu kuulda võtaks ja kogu ühiskond asuks tarbima pruugitud sõidukeid, sureks autondus välja kui enam uusi, millest kunagi vanad saavad, enam peale ei tule.

Automaksu tõrge püsib küll huvitavalt kaua, ikkagi ju spekuleeriti, kus autod kuluvad ja inimesed harjuvad maksudega ning paratamatult peab ka uute sõidukite müük kunagi taastuma.
Arvan, et regamistasu tõrge on suuresti psühholoogiline, kus juba paari tuhande ringi küündiv lisamaks on häiriv. Samas kui käibemaksu tõusuga võib inimene samuti suuri summasid kaotada on käibemaksusummad jagatud pisikesteks osadeks ja ei häiri silma, kuigi samuti aasta kokkuvõttes võib kenakesest summast olla ilma jäädud.

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 04.12.2025 10:07:55 vasta tsitaadiga

Kuna hinnad langevad korraliku tempoga siis 4-5 aastase uuena ostetud auto müük ja siis uue ostmine on suht sama pauk rahakotile mis telefoniskämmeritele raha ära andmine. Aga no kui lubada saab siis miks mitte.
Üks siin ostis paar aastat vana skoda pea poole odavamalt kui see uuena maksis, ütles ka et pole nii loll et skodat uuena osta
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 04.12.2025 10:15:01 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
jägaja, miks mitte sama varamaksu kehtestada ka teleritele või iPhone või MacBook tippmudelitele.
Jaksad osta, jaksad ka maksta. Mis kuradi loogika see on?


Oleme juba ära unustanud, et meil ongi ju viidatud seadmetele maks kehtestatud. Nii lühike ongi inimese mälu. Eile nurinat tekitanud maks on tänaseks unustatud, kuna uued tulevad peale

laurx kirjutas:
ohsanummikeneküll. kunagi 700 euro eest ostetud fordikusel saab minu käes 11 aastat..

Ma sõitsin enda omaga 17 aastat (Ja auto oli ostmise hetkel 5 aastat vana) , siis roostetas läbi. Muidu oleks kardetavasti jätkanud icon_biggrin.gif

Auron kirjutas:
jägaja kirjutas:
Siin tuleb ostjal korrektuure teha, kui sa suudad osta autot, mille hind uuena on 40-50+tuhat, siis see 1800 maks pole nüüd ka enam küsimus.

Tea kas kunagi mafia/räkitid selgitasid ettevõtjatele smamoodi asja - "suudad äri pidada suudad ka katust maksta" icon_evil.gif Erilist vahet ei näe sellises suhtumises. Maks peab olema aus ja kindla põhjendatud eesmärgiga mitte "anna raha siia fuck you maks".


Me kõik teame samas, et maksud ongi sellised, "anna raha siia fuck you maks".


viimati muutis jägaja 04.12.2025 10:15:13, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2025 10:15:37 vasta tsitaadiga

tsitaat:

meil ongi ju viidatud seadmetele maks kehtestatud.

Millist maksu sa silmas pead? Käibemaks kõikidele asjadele ongi norm. Iseasi on selle suurus. Vanasti oli 18%, nüüd 24%.
Kui sa mõtled erakopeerimise tasu, siis on see jah hea näide väikese huvigrupi räkitist.
Muuseas, C&C EE (endine Valge Klaar) kuvab seda eraldi reana

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 04.12.2025 10:16:29 vasta tsitaadiga

Ma just mõtlengi seda nn tühja kasseti tasu. Maks on maks, paljud maksud on väljapressimised.

Maksude osas tuleb silmas pidada, mille eest me makstes mida me saame? Mingeid teenuseid me ju ikka tahame ja vajame.


viimati muutis jägaja 04.12.2025 10:18:04, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2025 10:17:27 vasta tsitaadiga

Vähemalt see pole võrreldav auto registreerimistasuga.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 04.12.2025 10:21:40 vasta tsitaadiga

Aga mis vahet nendes on, et nad pole samaväärsed? Mõlemad on ju huvigruppide kehtestatud maksud, kuigi kõigile neile me eraisikuna plekime juba KM alati maksuna ära.
Ja siis on veel mingi maks maksu pärast. 3.50 või 350.- . Need on mõlemad lisakoormised lisaks KMile.
Ja see ei ole enamasti väärikas majanduspoliitika. Aga valitsejad ei olegi väärikad oma maksumaksjatega.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2025 10:24:22 vasta tsitaadiga

Nojah, tõepoolest, reformikommud ja gruz200 ongi paras debiilne huvigrupp.
Ainult, et väga väga vildakas ja riigile kahjulik (laekumata maksud).
Loodetavasti valijad on järgmistel valimistel targemad ja automaks tühistatakse.
KOV valimised olid juba omamoodi lakmustest.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Autode teema vol.7 (Küsitlus: Mitut autot oled elu jooksul omanud?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 490, 491, 492 ... 554, 555, 556  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.