Esimene koolitus läbitud. Väga asjalik päev oli. Enamus oli praktilised harjutused. Soovitan kõigil kellel huvi on, end kirja panna.
Jah, vastuseks saad, et kohad täis ja järgmine korraldatakse kunagi tulevikus. _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Esimene koolitus läbitud. Väga asjalik päev oli. Enamus oli praktilised harjutused. Soovitan kõigil kellel huvi on, end kirja panna.
Jah, vastuseks saad, et kohad täis ja järgmine korraldatakse kunagi tulevikus.
Neil on plaanis oluliselt koolitust laiendada. Hetkel on 1 meeskond ainult koos droonidega. Tahtetakse et oleks vähemalt 4.
Et kui keegi tahab õppida oma käe peal, siis on olemas Ukrainian Fight Drone Simulator https://store.steampowered.com/app/2862860/Ukrainian_Fight_Drone_Simulator/ See toetab ka päris kontrollereid.
Aga hetkel playtesti tasemel. Kutseid saab Discordi kaudu.
FPV droon on ikka täiesti teine maailm. Instruktor demos kuidas sellega lennatakse. Mingeid abivahendeid on minimaalselt, jääb ainult piloodi osavus. Kiirused on üle 120 km/h
FPV droon on ikka täiesti teine maailm. Instruktor demos kuidas sellega lennatakse. Mingeid abivahendeid on minimaalselt, jääb ainult piloodi osavus. Kiirused on üle 120 km/h
Jah, miks ma muidu end kirja üritasin panna. _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
The Financial Times reports that Europe is poorly prepared for rapid troop deployment to NATO’s eastern flank.
“The clock is ticking,” says former U.S. Army Europe commander Ben Hodges. And decisions must be made before any attack begins.
If Russia strikes countries along its border, transporting troops and equipment from major western ports could take up to 45 days. Brussels wants to cut this to three to five days, but for now that goal is more fantasy than reality.
The main obstacle is civilian infrastructure. Bridges can’t handle heavy armor, EU railways aren’t standardized, and every country has its own rules.
And then there’s the legendary European bureaucracy: paperwork for a single convoy can change from border to border, and NATO still requires paper documents due to cyberattack risks.
The alliance estimates that in a major war it would need to move around 200,000 troops, 1,500 tanks, and 2,500 armored vehicles from the U.S., Canada, and the UK.
Everything needs to function “like clockwork,” generals warn.
But reality is far from that. The EU is trying to build a “military Schengen” and unify rules and routes so troops can move without delays.
Germany, the Netherlands, and Poland have already begun simplifying military transport procedures and involving private companies.
Germany should take over the historically American role of Nato Europe commander, Donald Trump’s envoy to the Western alliance has suggested.
Matthew Whitaker, the US ambassador to Nato, said he hoped Germany would one day volunteer for the prestigious role of Supreme Allied Commander Europe.
He told the Berlin Security Conference: “I look forward to the day when Germany comes to the United States and says that we’re ready to take over the Supreme Allied Commander position. I think we’re a long way away from that, but I look forward to those discussions.”
Mr Whitaker added that Washington would like to see Europe’s military capabilities become equal to America’s, describing this as an “aspirational goal that we should all look forward to”.
Ameeriklased demovad droonivastaseid 5.56 padruneid. Reaalselt sellega FPV drooni vastu saamiseks tõenäoliselt vajab ka suurt portsu õnne. Alla õnnestus tal saada tavaline väike aeglane droon ja seda päris mitmendal katsel.
Vanasti õpetati neile kohapeal eesti keelt. Nüüd hea põhjus mitte osata? _________________ sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Tanel, seda me mõtlesime juba ammu kuidas venkud käituvad kui vaja metsa minna üks hetk ja lahingmoona kätte saavad. öeldi muidugi, et ega seda ei räägita keda nad tulistavad, venelasi või ameeriklasi või lätlasi üldse
Sest no suure tõenäosusega need täisvenelased poleks vene sõdurite pihta tuld avanud... _________________ sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Sõjaväes käinud üldiselt kinnitavad, et paremat keeleõpetajat on raske leida. Omal ajal said „kuumad eesti poisid“ Nõukogude armees selgeks vene keele, nüüd tullakse ajateenistusest tagasi märksa parema eesti keele oskusega.
Mäletan endagi ammusest ajast, et vene poisid ei tohtinud kõva häälega omavahel emakeeles lobiseda, said veeblilt või kesiganes parasjagu nurga taga oli vastu pead Teenistuse lõpuks poisid surusid seda meie keerulist keelt ka
Sõjaväes käinud üldiselt kinnitavad, et paremat keeleõpetajat on raske leida. Omal ajal said „kuumad eesti poisid“ Nõukogude armees selgeks vene keele, nüüd tullakse ajateenistusest tagasi märksa parema eesti keele oskusega.
Mäletan endagi ammusest ajast, et vene poisid ei tohtinud kõva häälega omavahel emakeeles lobiseda, said veeblilt või kesiganes parasjagu nurga taga oli vastu pead Teenistuse lõpuks poisid surusid seda meie keerulist keelt ka
Mäletan endagi ammusest ajast, et eesti poisid ei tohtinud kõva häälega omavahel emakeeles lobiseda, said seerult või teistelt sõduritelt kes parasjagu nurga taga oli vastu pead Teenistuse lõpuks poisid surusid seda slaavi keerulist keelt ka
Sõjaväes käinud üldiselt kinnitavad, et paremat keeleõpetajat on raske leida. Omal ajal said „kuumad eesti poisid“ Nõukogude armees selgeks vene keele, nüüd tullakse ajateenistusest tagasi märksa parema eesti keele oskusega.
Mäletan endagi ammusest ajast, et vene poisid ei tohtinud kõva häälega omavahel emakeeles lobiseda, said veeblilt või kesiganes parasjagu nurga taga oli vastu pead Teenistuse lõpuks poisid surusid seda meie keerulist keelt ka
Tuleb sekundeerida - see keeleoskuse alusel segregeerimine ei toimi ja sel puudub ka reaalne sisu kuna baseerub suuresti anektootlikutel andmetel... Mul oli au teenida paari umbkeelsega kes tahtsid ise aktiivselt eesti keelt õppida ja harjutada, noorte ajal oli neil paras piin aga 11 kuu lõpus, reservi õhul, grilli ümber õlut juues rääkisime kõik kenasti eesti keeles. Eranditult ägedad tüübid kelles paariga saab siiani aeg-ajalt kokku juhtutud ja juttu puhutud (riigikeeles muidugi).
Oli ka paar jobu kes reaalselt keelt oskasid aga valikuliselt - st kui midagi ei meeldinud siis oli ne panimaju ja nii oligi.
Aga asjasema näitena - Andrei Vesterinen - missioonil käinud ja artikleid poisist tehtud ja mida kõike veel - julmalt võttes täist*bla vaadates viimaste aastate tegevust, kuuldavasti olevat ka nüüd seaduse eest venemaale putku pannud.
Kuigi Keskerakonna esimees Mihhail Kõlvart kritiseeris otsust, millega kutsutakse uuest aastast ajateenistusse üksnes need kutsealused, kelle eesti keele oskus on vähemalt B1-tasemel, hääletasid riigikogu keskerakondlased ise selle poolt.
Kui vaadata aga eelnõu menetluse kulgu, siis võeti eelnõu vastu Keskerakonna saadikute toel.
https://www.err.ee/1609872630/keskerakondlased-haaletasid-ajateenijate-keelenoude-kehtestamise-poolt
miks sa üritad levitada mingit ilmselt jama nagu et poliitikute tegudel peaks olema mingi seos nende poolt ajatava jutuga? Tegu on pahatahtliku valeinfoga.
Küsimus - kuidas nad reservi arvatakse? Või ei arvatagi?
Nii nagu kõik teisedki, kel aeg täis tiksunud aga teenistus läbimata.
Kui aga vastav olukord tekib, siis on väheväärtuslikku kahuriliha lademes võtta. _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Ameerika sõdurid kardavad, et neile antakse pärast kaitseminister Pete Hegsethi vastu esitatud süüdistusi käsk ebaseaduslikke rünnakuid korraldada.
Väidetavalt andis Hegseth käsu "tappa kõik" Kariibi mere piirkonnas narkosmugeldamises kahtlustataval paadil viibinud isikud.
Trumpi administratsioon peab 2. septembri rünnaku eest vastutavaks admiral Frank Bradleyt.
Senaatorid nõuavad Hegsethi tagasiastumist seoses sõjakuritegude süüdistustega.
Olukord on tekitanud sõjaväelaste seas rahutust, kuna nad kardavad patuoinaks langemist.
https://thehill.com/policy/defense/5628685-service-members-boat-strikes-orders-hegseth/
lisaks sellele, et rahvusvahelistes vetes need rünnakud on pehmelt öeldes kahtlase seaduslikkusega. praegune probleem on käsk peale esimest rünnakut uuesti tulistamiseks olukorras, kus paat oli ära lastud ja inimesed merehädas. kommentaarides on viidatud usa õppematerjalile ebaseaduslike käskude osas, kus on näiteks toodud see, et merehädas tegelasi ei tulistata, sest see on ebaseaduslik käsk. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
lisaks sellele, et rahvusvahelistes vetes need rünnakud on pehmelt öeldes kahtlase seaduslikkusega. praegune probleem on käsk peale esimest rünnakut uuesti tulistamiseks olukorras, kus paat oli ära lastud ja inimesed merehädas. kommentaarides on viidatud usa õppematerjalile ebaseaduslike käskude osas, kus on näiteks toodud see, et merehädas tegelasi ei tulistata, sest see on ebaseaduslik käsk.
Muideks Iisrael tegi seda sama. Suht kohe peale rätipeade rünnakut 2023 nad lasid merd mööda ületavad hamasi paadid sodiks ja siis kordamööda lasid kõik paadi küljes ulpivad maha automaatidega piirivalvekaatrites. Videod lendasid suht kiirelt netti. Eks see kõik selline nii ja naa teema
lisaks sellele, et rahvusvahelistes vetes need rünnakud on pehmelt öeldes kahtlase seaduslikkusega. praegune probleem on käsk peale esimest rünnakut uuesti tulistamiseks olukorras, kus paat oli ära lastud ja inimesed merehädas. kommentaarides on viidatud usa õppematerjalile ebaseaduslike käskude osas, kus on näiteks toodud see, et merehädas tegelasi ei tulistata, sest see on ebaseaduslik käsk.
Muideks Iisrael tegi seda sama. Suht kohe peale rätipeade rünnakut 2023 nad lasid merd mööda ületavad hamasi paadid sodiks ja siis kordamööda lasid kõik paadi küljes ulpivad maha automaatidega piirivalvekaatrites. Videod lendasid suht kiirelt netti. Eks see kõik selline nii ja naa teema
Ajalooline pretsedent on olemas. Ja see, et "ma järgisin käsku" ei ole vabandus.
Nii võib ka mõni totaalne sooda sinna sattuda kes hakkab mingit jama korraldama kui arstlikku kontrolli tehtud pole
Ega neile peale labida suurt keerukamat relva ka ei anta
Eesliinile kaevikuid kaevama, okastraati ja telefoniliini pädevad vedama küll.
Ja erinevalt väljaõppega sõdurist/reservistist pole ka teab mis “väärtuslik”.
Natuke mõtlemisainet, ka kõikidele muidu, viilidele ja shlangidele… _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kuna võimalik sõda võib tulla juba selle kümnendi lõpus, peavad Baltikum kui ka teised lääneriigid olema varjumiskohtade rajamisel pragmaatilised ning keskenduma lihtsasti rakendatavatele meetmetele, tõdes Euroopa Liidu elanikkonnakaitse juht Hans Das
Kuna võimalik sõda võib tulla juba selle kümnendi lõpus, peavad Baltikum kui ka teised lääneriigid olema varjumiskohtade rajamisel pragmaatilised ning keskenduma lihtsasti rakendatavatele meetmetele, tõdes Euroopa Liidu elanikkonnakaitse juht Hans Das
Palju juttu jälle ja null tegusid. Kõik räägivad, moraalitsevad, deeplyconcernivad, aga miskit ei toimu või hakkab toimuma siis, kui p*rse majas. Siis tehakse mingi kiirkorras pooletoobine lahendus ja näidatakse, et näete, korras. Hea näide on see Saatse saabas. 30 aastat aega olnud, et mingi normaalne ümbersõit teha. Vaja läks 5 rohelist mehikest, et kellelgi põhja alt ära lööks ja tegutsema asutaks.
Keda siis veel...see on lihtsalt niivõrd absurdne uudis.
Nüüd vähemalt pole Bundeswehr'il enam seda muret, et kuulipritside asemel on masinatel, mustaks värvitud harjavarred peal.
Lasta poleks nagunii millegagi...
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.