Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  NATO, Eesti kaitsevõimekuse ja militaartehnika vaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 84, 85, 86  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.10.2025 23:39:48 vasta tsitaadiga

https://www.facebook.com/hanno.pevkur/posts/4212464368998506?ref=embed_post

tsitaat:
USA ei vähenda oma kohalolu Eestis. Soovin tänada hea koostöö eest nii Pete Hegsethit kui USA saatkonda Eestis. #StrongerTogether
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2025 23:48:22 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Huvilisi tundub jaguvat
https://www.postimees.ee/8348413/tuhandeid-huvilisi-droonilennu-baaskoolitused-muudi-labi-vahem-kui-15-minutiga

Esimene koolitus läbitud. Väga asjalik päev oli. Enamus oli praktilised harjutused. Soovitan kõigil kellel huvi on, end kirja panna.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2025 00:30:03 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
Tanel kirjutas:
Huvilisi tundub jaguvat
https://www.postimees.ee/8348413/tuhandeid-huvilisi-droonilennu-baaskoolitused-muudi-labi-vahem-kui-15-minutiga

Esimene koolitus läbitud. Väga asjalik päev oli. Enamus oli praktilised harjutused. Soovitan kõigil kellel huvi on, end kirja panna.


Jah, vastuseks saad, et kohad täis ja järgmine korraldatakse kunagi tulevikus.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2025 10:13:20 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
sukelduja kirjutas:
Tanel kirjutas:
Huvilisi tundub jaguvat
https://www.postimees.ee/8348413/tuhandeid-huvilisi-droonilennu-baaskoolitused-muudi-labi-vahem-kui-15-minutiga

Esimene koolitus läbitud. Väga asjalik päev oli. Enamus oli praktilised harjutused. Soovitan kõigil kellel huvi on, end kirja panna.


Jah, vastuseks saad, et kohad täis ja järgmine korraldatakse kunagi tulevikus.

Neil on plaanis oluliselt koolitust laiendada. Hetkel on 1 meeskond ainult koos droonidega. Tahtetakse et oleks vähemalt 4.
Et kui keegi tahab õppida oma käe peal, siis on olemas Ukrainian Fight Drone Simulator https://store.steampowered.com/app/2862860/Ukrainian_Fight_Drone_Simulator/ See toetab ka päris kontrollereid.
Aga hetkel playtesti tasemel. Kutseid saab Discordi kaudu.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2025 11:19:57 vasta tsitaadiga

sukelduja hea leid ja soovitus thumbs_up.gif
_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2025 11:43:27 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
sukelduja hea leid ja soovitus thumbs_up.gif

Üks instruktor ütles ,et alustas selle pealt ja päris drooni peale üleminek on enam vähem üks ühele.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2025 12:27:06 vasta tsitaadiga

Mul on droon olemas... icon_lol.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2025 12:36:01 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Mul on droon olemas... icon_lol.gif

FPV droon on ikka täiesti teine maailm. Instruktor demos kuidas sellega lennatakse. Mingeid abivahendeid on minimaalselt, jääb ainult piloodi osavus. Kiirused on üle 120 km/h
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2025 13:56:46 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
Etz kirjutas:
Mul on droon olemas... icon_lol.gif

FPV droon on ikka täiesti teine maailm. Instruktor demos kuidas sellega lennatakse. Mingeid abivahendeid on minimaalselt, jääb ainult piloodi osavus. Kiirused on üle 120 km/h


Jah, miks ma muidu end kirja üritasin panna.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2025 22:05:39 vasta tsitaadiga

‘Mavics Are Unnecessary’: Czech Instructors Asked Ukrainians Not to Use Drones due to Excessive Realism
https://militarnyi.com/en/news/mavics-are-unnecessary-czech-instructors-asked-ukrainians-not-to-use-drones-due-to-excessive-realism/


---

Link
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2025 00:18:52 vasta tsitaadiga

link :: The surreal 45-day trek at the heart of Nato’s defence

tsitaat:
The Financial Times reports that Europe is poorly prepared for rapid troop deployment to NATO’s eastern flank.

“The clock is ticking,” says former U.S. Army Europe commander Ben Hodges. And decisions must be made before any attack begins.

If Russia strikes countries along its border, transporting troops and equipment from major western ports could take up to 45 days. Brussels wants to cut this to three to five days, but for now that goal is more fantasy than reality.

The main obstacle is civilian infrastructure. Bridges can’t handle heavy armor, EU railways aren’t standardized, and every country has its own rules.

And then there’s the legendary European bureaucracy: paperwork for a single convoy can change from border to border, and NATO still requires paper documents due to cyberattack risks.

The alliance estimates that in a major war it would need to move around 200,000 troops, 1,500 tanks, and 2,500 armored vehicles from the U.S., Canada, and the UK.

Everything needs to function “like clockwork,” generals warn.

But reality is far from that. The EU is trying to build a “military Schengen” and unify rules and routes so troops can move without delays.

Germany, the Netherlands, and Poland have already begun simplifying military transport procedures and involving private companies.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2025 12:23:54 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609858824/eesti-liitus-uue-polvkonna-jalavae-lahingumasinate-arendusega
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2025 01:04:12 vasta tsitaadiga

link :: Trump wants Germany to take over Nato

tsitaat:
Germany should take over the historically American role of Nato Europe commander, Donald Trump’s envoy to the Western alliance has suggested.

Matthew Whitaker, the US ambassador to Nato, said he hoped Germany would one day volunteer for the prestigious role of Supreme Allied Commander Europe.

He told the Berlin Security Conference: “I look forward to the day when Germany comes to the United States and says that we’re ready to take over the Supreme Allied Commander position. I think we’re a long way away from that, but I look forward to those discussions.”

Mr Whitaker added that Washington would like to see Europe’s military capabilities become equal to America’s, describing this as an “aspirational goal that we should all look forward to”.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2025 08:18:23 vasta tsitaadiga

Ennem võiks seda tooli poolale pakkuda, aga arvan et ida-euroopa riigid ei kvalifitseeru.
_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 20.11.2025 08:55:31 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
https://www.err.ee/1609858824/eesti-liitus-uue-polvkonna-jalavae-lahingumasinate-arendusega

Kui Poolat seal pole, siis keeruline head tarneaega saavutada.
Ehk pigem ostetakse türklasi juurde
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2025 11:38:57 vasta tsitaadiga

Ameeriklased demovad droonivastaseid 5.56 padruneid. Reaalselt sellega FPV drooni vastu saamiseks tõenäoliselt vajab ka suurt portsu õnne. Alla õnnestus tal saada tavaline väike aeglane droon ja seda päris mitmendal katsel.

Link
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2025 11:22:41 vasta tsitaadiga

Ei ole küll NATO, aga huvitav vaatamine Šveitsi kaitsevõimest aastast 1964.

Link

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2025 13:05:59 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609866063/eestisse-joudis-kuus-uut-k9-liikursuurtukki
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2025 19:16:40 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609869114/jargmisest-aastast-voetakse-ajateenistusse-vaid-eesti-keelt-oskavaid-noori
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2025 20:29:20 vasta tsitaadiga

Vanasti õpetati neile kohapeal eesti keelt. Nüüd hea põhjus mitte osata?
_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2025 20:30:36 vasta tsitaadiga

iir, kaks võimalust: riskianalüüs või rahapuudus

EDIT: https://www.politico.eu/article/europe-thinks-the-unthinkable-retaliating-against-russia-nato-cyber-hybrid/

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2025 20:39:56 vasta tsitaadiga

Tanel, seda me mõtlesime juba ammu kuidas venkud käituvad kui vaja metsa minna üks hetk ja lahingmoona kätte saavad. öeldi muidugi, et ega seda ei räägita keda nad tulistavad, venelasi või ameeriklasi või lätlasi üldse
icon_biggrin.gif
Sest no suure tõenäosusega need täisvenelased poleks vene sõdurite pihta tuld avanud...

_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2025 13:48:11 vasta tsitaadiga

Viimane aeg tiblad Kaitseväest ja Kaitseliidust välja saada. Nagunii viivad need teadmised vaenalsele või kasutavad meie vastu ära.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.11.2025 20:34:24 vasta tsitaadiga

Olen isegi selle juhtkirjaga nõus teatud määrani
https://epl.delfi.ee/artikkel/120420318/juhtkiri-keeleoskuseta-noori-kaitsevaest-torjuda-on-eestile-ohtlik
tsitaat:
Sõjaväes käinud üldiselt kinnitavad, et paremat keeleõpetajat on raske leida. Omal ajal said „kuumad eesti poisid“ Nõukogude armees selgeks vene keele, nüüd tullakse ajateenistusest tagasi märksa parema eesti keele oskusega.


Mäletan endagi ammusest ajast, et vene poisid ei tohtinud kõva häälega omavahel emakeeles lobiseda, said veeblilt või kesiganes parasjagu nurga taga oli vastu pead icon_razz.gif Teenistuse lõpuks poisid surusid seda meie keerulist keelt ka
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2025 20:40:39 vasta tsitaadiga

CnZ kirjutas:
Olen isegi selle juhtkirjaga nõus teatud määrani
https://epl.delfi.ee/artikkel/120420318/juhtkiri-keeleoskuseta-noori-kaitsevaest-torjuda-on-eestile-ohtlik
tsitaat:
Sõjaväes käinud üldiselt kinnitavad, et paremat keeleõpetajat on raske leida. Omal ajal said „kuumad eesti poisid“ Nõukogude armees selgeks vene keele, nüüd tullakse ajateenistusest tagasi märksa parema eesti keele oskusega.


Mäletan endagi ammusest ajast, et vene poisid ei tohtinud kõva häälega omavahel emakeeles lobiseda, said veeblilt või kesiganes parasjagu nurga taga oli vastu pead icon_razz.gif Teenistuse lõpuks poisid surusid seda meie keerulist keelt ka


Mäletan endagi ammusest ajast, et eesti poisid ei tohtinud kõva häälega omavahel emakeeles lobiseda, said seerult või teistelt sõduritelt kes parasjagu nurga taga oli vastu pead icon_razz.gif Teenistuse lõpuks poisid surusid seda slaavi keerulist keelt ka
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 28.11.2025 21:01:03 vasta tsitaadiga

CnZ kirjutas:
Olen isegi selle juhtkirjaga nõus teatud määrani
https://epl.delfi.ee/artikkel/120420318/juhtkiri-keeleoskuseta-noori-kaitsevaest-torjuda-on-eestile-ohtlik
tsitaat:
Sõjaväes käinud üldiselt kinnitavad, et paremat keeleõpetajat on raske leida. Omal ajal said „kuumad eesti poisid“ Nõukogude armees selgeks vene keele, nüüd tullakse ajateenistusest tagasi märksa parema eesti keele oskusega.


Mäletan endagi ammusest ajast, et vene poisid ei tohtinud kõva häälega omavahel emakeeles lobiseda, said veeblilt või kesiganes parasjagu nurga taga oli vastu pead icon_razz.gif Teenistuse lõpuks poisid surusid seda meie keerulist keelt ka

Tuleb sekundeerida - see keeleoskuse alusel segregeerimine ei toimi ja sel puudub ka reaalne sisu kuna baseerub suuresti anektootlikutel andmetel... Mul oli au teenida paari umbkeelsega kes tahtsid ise aktiivselt eesti keelt õppida ja harjutada, noorte ajal oli neil paras piin aga 11 kuu lõpus, reservi õhul, grilli ümber õlut juues rääkisime kõik kenasti eesti keeles. Eranditult ägedad tüübid kelles paariga saab siiani aeg-ajalt kokku juhtutud ja juttu puhutud (riigikeeles muidugi).

Oli ka paar jobu kes reaalselt keelt oskasid aga valikuliselt - st kui midagi ei meeldinud siis oli ne panimaju ja nii oligi.

Aga asjasema näitena - Andrei Vesterinen - missioonil käinud ja artikleid poisist tehtud ja mida kõike veel - julmalt võttes täist*bla vaadates viimaste aastate tegevust, kuuldavasti olevat ka nüüd seaduse eest venemaale putku pannud.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2025 14:39:22 vasta tsitaadiga

Kuigi Keskerakonna esimees Mihhail Kõlvart kritiseeris otsust, millega kutsutakse uuest aastast ajateenistusse üksnes need kutsealused, kelle eesti keele oskus on vähemalt B1-tasemel, hääletasid riigikogu keskerakondlased ise selle poolt.
Kui vaadata aga eelnõu menetluse kulgu, siis võeti eelnõu vastu Keskerakonna saadikute toel.
https://www.err.ee/1609872630/keskerakondlased-haaletasid-ajateenijate-keelenoude-kehtestamise-poolt
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 01.12.2025 14:46:16 vasta tsitaadiga

miks sa üritad levitada mingit ilmselt jama nagu et poliitikute tegudel peaks olema mingi seos nende poolt ajatava jutuga? Tegu on pahatahtliku valeinfoga.

/s
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2025 14:53:47 vasta tsitaadiga

Oot, aga Keskerakond pidid tiblameelsed ju olema. Kuidas nüüd nii?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2025 15:01:16 vasta tsitaadiga

Konflikti korral saavad keelt mitte oskajad külalised lilledega vastu võtta icon_idea.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2025 15:09:24 vasta tsitaadiga

Küsimus - kuidas nad reservi arvatakse? Või ei arvatagi?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2025 20:34:03 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Küsimus - kuidas nad reservi arvatakse? Või ei arvatagi?


Nii nagu kõik teisedki, kel aeg täis tiksunud aga teenistus läbimata.
Kui aga vastav olukord tekib, siis on väheväärtuslikku kahuriliha lademes võtta.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 01.12.2025 20:43:59 vasta tsitaadiga

Nii võib ka mõni totaalne sooda sinna sattuda kes hakkab mingit jama korraldama kui arstlikku kontrolli tehtud pole
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2025 12:13:32 vasta tsitaadiga

Ameerika sõdurid kardavad, et neile antakse pärast kaitseminister Pete Hegsethi vastu esitatud süüdistusi käsk ebaseaduslikke rünnakuid korraldada.
Väidetavalt andis Hegseth käsu "tappa kõik" Kariibi mere piirkonnas narkosmugeldamises kahtlustataval paadil viibinud isikud.
Trumpi administratsioon peab 2. septembri rünnaku eest vastutavaks admiral Frank Bradleyt.
Senaatorid nõuavad Hegsethi tagasiastumist seoses sõjakuritegude süüdistustega.
Olukord on tekitanud sõjaväelaste seas rahutust, kuna nad kardavad patuoinaks langemist.
https://thehill.com/policy/defense/5628685-service-members-boat-strikes-orders-hegseth/
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2025 14:14:14 vasta tsitaadiga

lisaks sellele, et rahvusvahelistes vetes need rünnakud on pehmelt öeldes kahtlase seaduslikkusega. praegune probleem on käsk peale esimest rünnakut uuesti tulistamiseks olukorras, kus paat oli ära lastud ja inimesed merehädas. kommentaarides on viidatud usa õppematerjalile ebaseaduslike käskude osas, kus on näiteks toodud see, et merehädas tegelasi ei tulistata, sest see on ebaseaduslik käsk.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.12.2025 14:47:59 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
lisaks sellele, et rahvusvahelistes vetes need rünnakud on pehmelt öeldes kahtlase seaduslikkusega. praegune probleem on käsk peale esimest rünnakut uuesti tulistamiseks olukorras, kus paat oli ära lastud ja inimesed merehädas. kommentaarides on viidatud usa õppematerjalile ebaseaduslike käskude osas, kus on näiteks toodud see, et merehädas tegelasi ei tulistata, sest see on ebaseaduslik käsk.


Muideks Iisrael tegi seda sama. Suht kohe peale rätipeade rünnakut 2023 nad lasid merd mööda ületavad hamasi paadid sodiks ja siis kordamööda lasid kõik paadi küljes ulpivad maha automaatidega piirivalvekaatrites. Videod lendasid suht kiirelt netti. Eks see kõik selline nii ja naa teema
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2025 17:01:37 vasta tsitaadiga

https://forte.delfi.ee/artikkel/120421058/eesti-riik-varus-kriisideks-ule-saja-starlinki-kui-putin-laheb-lolliks-siis-musk-ei-lahe
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2025 18:45:30 vasta tsitaadiga

CnZ kirjutas:
londiste kirjutas:
lisaks sellele, et rahvusvahelistes vetes need rünnakud on pehmelt öeldes kahtlase seaduslikkusega. praegune probleem on käsk peale esimest rünnakut uuesti tulistamiseks olukorras, kus paat oli ära lastud ja inimesed merehädas. kommentaarides on viidatud usa õppematerjalile ebaseaduslike käskude osas, kus on näiteks toodud see, et merehädas tegelasi ei tulistata, sest see on ebaseaduslik käsk.


Muideks Iisrael tegi seda sama. Suht kohe peale rätipeade rünnakut 2023 nad lasid merd mööda ületavad hamasi paadid sodiks ja siis kordamööda lasid kõik paadi küljes ulpivad maha automaatidega piirivalvekaatrites. Videod lendasid suht kiirelt netti. Eks see kõik selline nii ja naa teema

Ajalooline pretsedent on olemas. Ja see, et "ma järgisin käsku" ei ole vabandus.

https://www.usni.org/magazines/naval-history-magazine/1997/february/peleus-war-crimes-trial
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2025 21:36:08 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Nii võib ka mõni totaalne sooda sinna sattuda kes hakkab mingit jama korraldama kui arstlikku kontrolli tehtud pole


Ega neile peale labida suurt keerukamat relva ka ei anta icon_wink.gif
Eesliinile kaevikuid kaevama, okastraati ja telefoniliini pädevad vedama küll.
Ja erinevalt väljaõppega sõdurist/reservistist pole ka teab mis “väärtuslik”.
Natuke mõtlemisainet, ka kõikidele muidu, viilidele ja shlangidele… icon_wink.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 00:44:41 vasta tsitaadiga

Jälle pannakse meile paika, millal sõda tuleb.

https://www.postimees.ee/8351703/intervjuu-soome-on-erand-reeglis-ulejaanud-euroopa-vajab-varjumiseks-pragmaatilisi-lahendusi

tsitaat:

Kuna võimalik sõda võib tulla juba selle kümnendi lõpus, peavad Baltikum kui ka teised lääneriigid olema varjumiskohtade rajamisel pragmaatilised ning keskenduma lihtsasti rakendatavatele meetmetele, tõdes Euroopa Liidu elanikkonnakaitse juht Hans Das
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 14:21:00 vasta tsitaadiga

Kamoon, postimees...
_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 14:37:55 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Jälle pannakse meile paika, millal sõda tuleb.

https://www.postimees.ee/8351703/intervjuu-soome-on-erand-reeglis-ulejaanud-euroopa-vajab-varjumiseks-pragmaatilisi-lahendusi

tsitaat:

Kuna võimalik sõda võib tulla juba selle kümnendi lõpus, peavad Baltikum kui ka teised lääneriigid olema varjumiskohtade rajamisel pragmaatilised ning keskenduma lihtsasti rakendatavatele meetmetele, tõdes Euroopa Liidu elanikkonnakaitse juht Hans Das

Palju juttu jälle ja null tegusid. Kõik räägivad, moraalitsevad, deeplyconcernivad, aga miskit ei toimu või hakkab toimuma siis, kui p*rse majas. Siis tehakse mingi kiirkorras pooletoobine lahendus ja näidatakse, et näete, korras. Hea näide on see Saatse saabas. 30 aastat aega olnud, et mingi normaalne ümbersõit teha. Vaja läks 5 rohelist mehikest, et kellelgi põhja alt ära lööks ja tegutsema asutaks.
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 16:02:34 vasta tsitaadiga

Roonemaast pole midagi eriti kuulda... icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 18:44:02 vasta tsitaadiga

https://maailm.postimees.ee/8372391/bundeswehri-laskemoonasaadetis-langes-roovlite-saagiks doh.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 18:47:25 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
https://maailm.postimees.ee/8372391/bundeswehri-laskemoonasaadetis-langes-roovlite-saagiks doh.gif


Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 18:48:06 vasta tsitaadiga

Etz, kas sa mõtled seda läbikukkunud kunstnikku?
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 18:52:25 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Etz, kas sa mõtled seda läbikukkunud kunstnikku?


Keda siis veel...see on lihtsalt niivõrd absurdne uudis.
Nüüd vähemalt pole Bundeswehr'il enam seda muret, et kuulipritside asemel on masinatel, mustaks värvitud harjavarred peal.
Lasta poleks nagunii millegagi... kopp.gif

https://www.independent.co.uk/news/world/europe/german-army-paints-broomsticks-black-to-resemble-machine-guns-in-nato-exercises-10054468.html

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 19:13:43 vasta tsitaadiga

Kuidas see lugu oligi, et Deutschland, Deutschland über alles, pool on läinud, pool on alles? Vanem generatsioon tegi seda nalja aeg-ajalt.
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 20:16:42 vasta tsitaadiga

On ka paremaid uudiseid
https://www.err.ee/1609875189/saksamaa-vottis-kasutusele-ballistiliste-rakettide-kaitsekilbi-arrow-3

Selline kaitsekilp tuleks luua ka NATO ida- ja põhjatiiva kohale thumbs_up.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 20:36:24 vasta tsitaadiga

google ütleb umbes 4 milli ühe raketi maksumus, thaad ja sm-3 on mitmeid kordi kallimad. tõrje võimekus 2400km.
_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  NATO, Eesti kaitsevõimekuse ja militaartehnika vaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 84, 85, 86  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.