|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
20.11.2025 19:57:40
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
4 kuud läks inimestel aega et KM tõusu märgata?  |
Tegelikult, ostukorvid.ee alusel on selle Põltsamaa "premium" seljanka hind ca 5 eurot või rohkem olnud juba 2024. aasta augustist alates. Ja mitte ainult Selveris. Rimis näiteks oli aasta alguses veel kallim kui praegu.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
20.11.2025 19:59:09
|
|
|
Kasutu suhtlus on viimase kolme aastaga olnud selgelt ainult kasvavas trendis ja ka käibekiirus on langenud. Vähem asju laos = kallim omahind, pikem müügiaeg veel kallim kaup. Kindlasti ka mõni Läti/Leedu turusolkija ka sekka ja nii see hind kasvab...
Ei ole see toidutootmine ka midagi teises trendis...hinna hoidmiseks oleks mahtu vaja, aga kui just eksporti ei tee pole mahtu.
Ehk kindlasti tuleb tootevaliku vähenemine.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
20.11.2025 20:05:48
|
|
|
Mis purgisuppidesse puutub, siis võiks küll julgesti valikut vähendada, jah. Poes ainult üks purgisupp mis kõlbab süüa, ja seegi pole kodumaine toodang.
Edit: okei, sellele Salvesti suvisele peedikale võime ka halastada. Külmsupina ei mõelnud kohe selle peale.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
20.11.2025 20:08:00
|
|
|
Mõned purgisupid kõlbavad "põhjaks"
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Kaivo-
HV Guru
liitunud: 22.08.2007

|
20.11.2025 20:11:05
|
|
|
| Salvesti supid võib kõik peldikust alla saata
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
20.11.2025 20:12:46
|
|
|
See ainuke, mida ma silmas pidasin, kõlbabki "põhjaks", st liha seal ei ole, kui tahad siis tuleb ise panna.
Kõigil ülejäänutel, mida ma proovinud olen, on alati mingi selline tüüpiline "purgisupi" kõrvalmekk man, et silmad kinni ka saad aru, vot see siin on purgisupp. Ja see ei ole midagi head. Vähemalt minu jaoks.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
24.11.2025 11:06:47
|
|
|
Saksa koalitsioon nõustub tööstusele subsideeritud elektrihinnaga.
Saksamaa valitsevad parteid on kokku leppinud energiamahukatele tööstusharudele subsideeritud elektrienergia hinna kehtestamises kuni 2028. aastani, et vähendada kulusid ja elavdada Euroopa suurimat majandust, ütles rahandusminister Friedrich Merz neljapäeval.
Saksa ettevõtted, sealhulgas auto- ja terasetootjad, on juba ammu kurtnud, et kõrged energiahinnad seavad nad ebasoodsasse konkurentsiolukorda.
Konservatiivide juht Merz ütles pärast koalitsiooniläbirääkimisi oma sotsiaaldemokraatide koalitsioonipartneritega, et tööstusele makstava subsideeritud elektri hind jääb kuni 2028. aastani 5 eurosenti kilovatt-tunni kohta.
Gaasielektrijaama võimsus suureneb 8 gigavati võrra.
https://www.reuters.com/business/energy/german-coalition-agrees-subsidised-power-price-industry-2025-11-13/
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
24.11.2025 20:49:55
|
|
|
| See on täitsa tõsi ikka. Kui sulle FT ei meeldi, eks loe siis mõnest muust kanalist. Reuters ka kirjutas sellest.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
24.11.2025 21:11:29
|
|
|
netcat, Asi pole selles, et FT otseselt ei meeldib/ei meeldi. Lihtsalt kui kedagi tahetakse sitaga üle valada v mõnd infot meediasse suurelt paisata siis enamus kanaleid kraaksuvad sõna-sõnalt nagu ühest suust . Kuskil oli pikemalt juttu kuidas sellised "uudiste levitamised" käivad.
Aga jama jah kui nii üritatakse Itaalias teha. Riik peaks taolise koha pealt pea õlgade vahel ringi käima. Sulaselge röövimine, pole isegi oluline mis inimestel soetatud v millal, selliseid asju maksustada on röövimine. Kas riik nõustuks kahjumi/vahe kinni maksma kui kuld v muud väärtasjad on odavamad kui ostes ja inimene müüb... vaevalt küll.
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
24.11.2025 21:16:13
|
|
|
| Maksustatud on nagunii ja korraliku kirvega, praegu pakutakse soodukat kui oma vara vabatahtlikult registreerid.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
24.11.2025 21:31:09
|
|
|
| Seal kuskil oli mainitud, et isegi kui ainult 10% õnge läheb ja oma kulla üles laseb kirjutada, on riigil sellest priske noos teenida.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
24.11.2025 23:14:44
|
|
|
Arvata, on, et ausaid seadusejärgijaid, nagu sa hästi ütlesid "õngeminejaid" jätkub.
Ilmselt on sellised asjad alles algus ja sellised vägistamised levivad üleilma. Riigid on omadega lihtsalt nii võlgades ja perses.
Edit: vaatasin ka kommentaarid ära, eelmainitud artiklis.
Ma kaldun ka arvama, et see uudis on mingitlaadi pask mida vaj üles puhuda. Ei taha kuidagi uskuda, see tõmmaks Meloni'le vee peale kui ta seda teeks. Itaallased rohkem keevaverelisem rahvas.
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Plin500
HV piljardihai

liitunud: 15.01.2002
|
25.11.2025 09:38:58
|
|
|
https://www.err.ee/1609866540/soidukite-registreerimistasu-laekub-tanavu-oodatust-oluliselt-vahem
| tsitaat: |
| Rahandusministeerium tunnistab, et maksulaekumist arvutati tavalise müügiaasta järgi ja registreerimistasu laekumine on ka vaatamata suvisele ümberarvutamisele ikkagi ülehinnatud. |
| tsitaat: |
AMTEL-i andmetel jääb müügi vähenemise tõttu riigil saamata umbes 50 protsenti automaksu registreerimistasust.
"Algne plaan oli 137 miljonit, praegusel hetkel on laekumine 55 miljonit ja võib hinnanguliselt võtta, et aasta kokku tuleb kas 60 või 65. Igal juhul on see poole vähem, kui algselt prognoositud," märkis Telliskivi.
Ta täheldas, et automüügilt jääb saamata ka käibemaks, seetõttu jääb riigil saamata kokku 108 miljoni eurot tulu. |
| tsitaat: |
| Me näeme kuidas inimesed tulevad aina vanemate ja vanemate autodega meile hooldusse |
2 eesmärki, mille vahel pendeldati - rohe temaatika ning riigikassa täitmine - mõlemad ebaõnnestusid. Suurepärane töö valitsuse poolt. Läbimõeldud ning hoolikalt kaalutletud otsused.
Lisaks veel
| tsitaat: |
| Autosektoris on koondatud tänavu töötukassa andmetel ligi 230 inimest. |
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
77 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
25.11.2025 10:52:33
|
|
|
| Plin500 kirjutas: |
https://www.err.ee/1609866540/soidukite-registreerimistasu-laekub-tanavu-oodatust-oluliselt-vahem
| tsitaat: |
| Rahandusministeerium tunnistab, et maksulaekumist arvutati tavalise müügiaasta järgi ja registreerimistasu laekumine on ka vaatamata suvisele ümberarvutamisele ikkagi ülehinnatud. |
| tsitaat: |
AMTEL-i andmetel jääb müügi vähenemise tõttu riigil saamata umbes 50 protsenti automaksu registreerimistasust.
"Algne plaan oli 137 miljonit, praegusel hetkel on laekumine 55 miljonit ja võib hinnanguliselt võtta, et aasta kokku tuleb kas 60 või 65. Igal juhul on see poole vähem, kui algselt prognoositud," märkis Telliskivi.
Ta täheldas, et automüügilt jääb saamata ka käibemaks, seetõttu jääb riigil saamata kokku 108 miljoni eurot tulu. |
| tsitaat: |
| Me näeme kuidas inimesed tulevad aina vanemate ja vanemate autodega meile hooldusse |
2 eesmärki, mille vahel pendeldati - rohe temaatika ning riigikassa täitmine - mõlemad ebaõnnestusid. Suurepärane töö valitsuse poolt. Läbimõeldud ning hoolikalt kaalutletud otsused.
Lisaks veel
| tsitaat: |
| Autosektoris on koondatud tänavu töötukassa andmetel ligi 230 inimest. |
|
Ja nüüd I jätab automaksu ära ja me ei saagi teda kuidas maks laekuks näiteks kolme aasta pärast. Vaevalt, et keegi teeb äriprojekti aasta peale. Ikka pikema aja peale ju
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Plin500
HV piljardihai

liitunud: 15.01.2002
|
25.11.2025 18:38:28
|
|
|
Me räägime selle aasta prognoosist mitte kaugest tulevikust. Artiklis ju kirjas. Ning arved, et Reform & the gang tegi automaksu, et võimalikud tulud tuleksid teise valitsuse ajal, kus neid tõenäoliselt pole ? Seda ideed mulle maha ei müü.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
77 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
28.11.2025 18:24:11
|
|
|
Ehk seletad lahti maakale, mis on pistmist Reformierakonnal Saksamaal asuva keemiafirma Wacker Chemie käekäigul? Saksamaa kõrgete energiahindadega?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taavi
HV veteran
liitunud: 04.02.2002
|
28.11.2025 20:18:28
|
|
|
| Kogu aeg on häda?
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taavi
HV veteran
liitunud: 04.02.2002
|
28.11.2025 22:42:32
|
|
|
| Paha lugu... kuidas parandad?
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
29.11.2025 10:45:31
|
|
|
USA.
425 000 maja ostes on hetkel kolme aasta madalaim fikseeritud laenumarginal 6,2 %.
30 aasta jooksul maksad 2428 $ kuus
Ja meil siin vingutakse, kallis, inflatsioon jne.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taavi
HV veteran
liitunud: 04.02.2002
|
29.11.2025 12:37:02
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Tootmise ja töökohtade Saksamaal ja EL-is hoidmine.
Tuumajaamade taasavamine, CO2 kvootide kuradile saatmine, bürokraatia ja ametnike vähendamine. |
No palju õnne. Mida tootma hakkad?
Ja poliitikukarjääri puhul ka. Võtad ju samamoodi asja kätte nagu need maakad, kes pärast valimisi oma metsakooli uuesti lahti teha kavatsevad?
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taavi
HV veteran
liitunud: 04.02.2002
|
29.11.2025 18:43:29
|
|
|
Hoia siis kursis, kuidas sul sisepõlemismootorite ja muude asjade tootmine ja mahamüümine läheb Ja tööstusettevõtte asutamine.
Oleks veits põnevam, kui seda tavalist hädaldamist lugeda.
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taavi
HV veteran
liitunud: 04.02.2002
|
29.11.2025 22:11:08
|
|
|
| Nojah. Ootamine ka variant...
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
29.11.2025 22:30:26
|
|
|
Soome majandus on langenud majanduslangusesse, sisemajanduse koguprodukt on kahanenud teist kvartalit järjest.
Soome majandusele on praegu suurimaks koormaks tarbijate ja Soome ettevõtete ebakindlus. Ostude või investeeringute jaoks pole piisavalt raha või isegi kui on piisavalt, ei julge inimesed seda kasutada. See on olnud olukord juba pikka aega. (kuidagi tuttav lause )
https://www.hs.fi/talous/art-2000011656498.html
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
30.11.2025 20:58:51
|
|
|
| Oi vei, EP peab jälle meie majandusprognoosi alla tõmbama. Soome pidada meie peamisi väliskaubanduspartnereid olema. Ja Eesti majanduse senist kidumist on just põhjendatud sellega, et meie kaubanduspartneritel kehvasti läheb, ja et meil pidada hakkama kohe varsti-varsti paremini minema koos nendega...
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
30.11.2025 21:06:45
|
|
|
Meie politikud on tublid. Majandus kasvaks mühinal kui makse veel tõsta. Jürka teab seda. Kristen teab seda. Pööbel ei tea. Aga nemad ei peagi teadma.
/s
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
01.12.2025 13:00:23
|
|
|
| Kui samamoodi edasi läheb, siis ilmselt hakkavad varsti hoopis eestlased Soomes joomas ja tukka sugemas käima. Ärksamad võib-olla ostavad üheotsa pileti
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
01.12.2025 16:05:41
|
|
|
napoleon,
Kunagi läks samadel põhjustel palju inimesi Eestist ära, ok, paljud tulid tagasi, aga paljud mitte.
Samad näod riigi eesotsas keerlevad aastaid, universaalsed tüübid ainult raha rottimiseks peaks ütlema, a’la täna olen rahandusminister, aga järgmine kord hoopis põllumajandusminister vms.
Pole midagi öelda, ainult vaata, niiet suu kukub lahti. Ei imesta, et taoline klounide seltskond pole paremaks suuteline ja paiskab riigi kaosesse
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
01.12.2025 16:48:39
|
|
|
Vist kuskil delfi sopaaugus oli, et automaksu taga olid olnud ka automüüjad. Pigem sellistlaadi info, et oravate sitt kaelast ära saada.
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
01.12.2025 16:57:13
|
|
|
Selle maksu ümber kisa oleks võinud hoopis mujale suunatud olla.
Uute ost ju praktiliselt taastus enne suve, aga siis visati ju pikad puud alla selle tühistamise jutuga
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
01.12.2025 20:26:34
|
|
|
Nomidaiganes, vaatan et mingi raha on 29.11 EMTA ettemaksukontole laekunud.
Sellekohast teavitust pole veel saanud, ju ei tahetud kõigile seda korraga välja saata, ummistavad süsteemi ära.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
01.12.2025 21:27:55
|
|
|
mul ka tagasi kogu maks
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Plin500
HV piljardihai

liitunud: 15.01.2002
|
05.12.2025 18:37:22
|
|
|
https://www.err.ee/1609877341/aastane-tarbijahinnaindeksi-tous-oli-novembris-4-9-protsenti
| tsitaat: |
Bigbanki peaökonomist Raul Eamets tõdes, et Eestis on euroala kõrgeim hinnatõus. "Kui võtame juurde kõik EL-i liikmed, siis ainult Rumeenias oli hinnatõus veel kiirem. Muidu oleme me samas klassis Montenegro ja Kosovoga, kus on sarnane hinnatõus," ütles ta.
Eamets osutas ka, et naabermaade inflatsioon on oluliselt madalam: "Lätlaste hinnatõus oli 3,8 ja leedulastel 3,6 protsenti. Soome inflatsioon oli novembris 1,4 protsenti."
"Hinnakasvu veavad aasta lõikes teenuste hindade kallinemine ning viimastel kuudel on suurima panuse andnud toiduainete kallinemine. Oma osa on ka käibemaksu tõusul, mille mõju taandub hinnatõusust välja alles järgmise aasta teises pooles," ütles Eamets. |
Sõidame aga ikka edasi. Uuel aastal uute maksude või maksutõusudega saame veel hoogu juurde
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
77 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
05.12.2025 18:57:21
|
|
|
Tundub et Tartu Hoiu-laenuühistu klientidel võib varsti plaan b-d vaja minna
https://www.err.ee/1609877287/andro-roos-astub-tartu-hoiu-laenuuhistu-juhi-kohalt-tagasi
https://www.err.ee/1609877722/raudvere-tartu-hoiu-laenuuhistul-on-piisavalt-kapitali
| tsitaat: |
"Proovisime nõukogu poolt saada adekvaatset infot juhatuse esimehelt, sest mitmed ühistu liikmed pöördusid otse nõukogu poole. Andero Roos ei olnud koostööaldis ja selle asemel, et arutada teemat sisuliselt ja konstruktiivselt, otsustas ta juhatuse esimehe kohalt tagasi astuda," kirjeldas Raudvere.
Ühistu edasise käekäigu pärast ei ole Raudvere sõnul põhjust muret tunda, sest vara ja ressursse on piisavalt. Ta kinnitas, et hoiuste väljamaksed on veninud likviidsusprobleemide tõttu ja nüüd tahabki hoiu-laenuühistu välja selgitada, mis on selle põhjused.
"Kas tegemist on mõne ebaratsionaalse juhtimisotsuse või millega, sest nagu ma ütlesin, on ühistul kapitali piisavalt, et tagada kõikide hoiustajate raha," kinnitas Raudvere.
Samuti tahab ühistu välja selgitada, kui suur on nende varade maht, sest Raudvere sõnul teavad nad seda, mis on näidatud paberil, aga nüüd tehakse põhjalik majandustegevuse audit. |
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Plin500
HV piljardihai

liitunud: 15.01.2002
|
05.12.2025 21:56:32
|
|
|
Endalgi mitu aastat seal olnud raha sees ning siiani intresse igakuiselt korralikult makstud. Viimased kuud on muidugi olnud huvitavad, kui nii võib öelda. Nende viimane kampaania, et enne detsembri algust tõstavad kõik olemasolevad intressid 8% peale aastaks, kui kannad vähemalt 5K sisse/juurde olemasolevale hoiusele, pani esimese hoiatustule põlema. Nüüd Roosi tagasiastumine ning vähem tähtsamate/tuntumate mutrite ette ritta asetamine oleks nagu ettevalmistus..
Eks aeg näitab, kuidas see lõppeb, aga HLÜ puhul on alati riskid olemas nagu ju tegelikult kõigi inversteeringute puhul.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
77 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|