Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused majanduse teemal vol.2 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 18, 19, 20  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2025 19:57:40 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
4 kuud läks inimestel aega et KM tõusu märgata? icon_lol.gif


Tegelikult, ostukorvid.ee alusel on selle Põltsamaa "premium" seljanka hind ca 5 eurot või rohkem olnud juba 2024. aasta augustist alates. Ja mitte ainult Selveris. Rimis näiteks oli aasta alguses veel kallim kui praegu.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 20.11.2025 19:59:09 vasta tsitaadiga

Kasutu suhtlus on viimase kolme aastaga olnud selgelt ainult kasvavas trendis ja ka käibekiirus on langenud. Vähem asju laos = kallim omahind, pikem müügiaeg veel kallim kaup. Kindlasti ka mõni Läti/Leedu turusolkija ka sekka ja nii see hind kasvab...
Ei ole see toidutootmine ka midagi teises trendis...hinna hoidmiseks oleks mahtu vaja, aga kui just eksporti ei tee pole mahtu.
Ehk kindlasti tuleb tootevaliku vähenemine.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2025 20:05:48 vasta tsitaadiga

Mis purgisuppidesse puutub, siis võiks küll julgesti valikut vähendada, jah. Poes ainult üks purgisupp mis kõlbab süüa, ja seegi pole kodumaine toodang.
Edit: okei, sellele Salvesti suvisele peedikale võime ka halastada. Külmsupina ei mõelnud kohe selle peale.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2025 20:08:00 vasta tsitaadiga

Mõned purgisupid kõlbavad "põhjaks"
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007




sõnum 20.11.2025 20:11:05 vasta tsitaadiga

Salvesti supid võib kõik peldikust alla saata
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2025 20:12:46 vasta tsitaadiga

See ainuke, mida ma silmas pidasin, kõlbabki "põhjaks", st liha seal ei ole, kui tahad siis tuleb ise panna.

Kõigil ülejäänutel, mida ma proovinud olen, on alati mingi selline tüüpiline "purgisupi" kõrvalmekk man, et silmad kinni ka saad aru, vot see siin on purgisupp. Ja see ei ole midagi head. Vähemalt minu jaoks.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.11.2025 11:06:47 vasta tsitaadiga

Saksa koalitsioon nõustub tööstusele subsideeritud elektrihinnaga.
Saksamaa valitsevad parteid on kokku leppinud energiamahukatele tööstusharudele subsideeritud elektrienergia hinna kehtestamises kuni 2028. aastani, et vähendada kulusid ja elavdada Euroopa suurimat majandust, ütles rahandusminister Friedrich Merz neljapäeval.
Saksa ettevõtted, sealhulgas auto- ja terasetootjad, on juba ammu kurtnud, et kõrged energiahinnad seavad nad ebasoodsasse konkurentsiolukorda.
Konservatiivide juht Merz ütles pärast koalitsiooniläbirääkimisi oma sotsiaaldemokraatide koalitsioonipartneritega, et tööstusele makstava subsideeritud elektri hind jääb kuni 2028. aastani 5 eurosenti kilovatt-tunni kohta.
Gaasielektrijaama võimsus suureneb 8 gigavati võrra.
https://www.reuters.com/business/energy/german-coalition-agrees-subsidised-power-price-industry-2025-11-13/
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 24.11.2025 20:17:54 vasta tsitaadiga

Järjekordne uus ahnuse tase. Kui see muidugi tõsi on, pole vahet et Financial Times kirjutab, tänapäeval pole põhjust midagi väga uskuda, vbla tahetakse Meloni't hoopis pasaga üle valada jne, nagu need asjad ikka käivad.
Samas on teada, et Itaalial ka väga suured võlad.
Meloni’s government eyes Italian family gold in hunt for budget funds https://www.ft.com/content/2cda31af-1a6d-496f-91a4-9f6581d5d72d
Redditis ka veits juttu https://www.reddit.com/r/europe/comments/1owztlw/melonis_government_eyes_italian_family_gold_in/

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2025 20:49:55 vasta tsitaadiga

See on täitsa tõsi ikka. Kui sulle FT ei meeldi, eks loe siis mõnest muust kanalist. Reuters ka kirjutas sellest.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 24.11.2025 21:11:29 vasta tsitaadiga

netcat, Asi pole selles, et FT otseselt ei meeldib/ei meeldi. Lihtsalt kui kedagi tahetakse sitaga üle valada v mõnd infot meediasse suurelt paisata siis enamus kanaleid kraaksuvad sõna-sõnalt nagu ühest suust icon_lol.gif . Kuskil oli pikemalt juttu kuidas sellised "uudiste levitamised" käivad.

Aga jama jah kui nii üritatakse Itaalias teha. Riik peaks taolise koha pealt pea õlgade vahel ringi käima. Sulaselge röövimine, pole isegi oluline mis inimestel soetatud v millal, selliseid asju maksustada on röövimine. Kas riik nõustuks kahjumi/vahe kinni maksma kui kuld v muud väärtasjad on odavamad kui ostes ja inimene müüb... vaevalt küll.

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2025 21:16:13 vasta tsitaadiga

Maksustatud on nagunii ja korraliku kirvega, praegu pakutakse soodukat kui oma vara vabatahtlikult registreerid.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 24.11.2025 21:29:32 vasta tsitaadiga

netcat, "Soodukat" icon_eek.gif ? Must äri jääb alati eksisteerima icon_lol.gif
_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud


viimati muutis Longero 24.11.2025 21:32:09, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2025 21:31:09 vasta tsitaadiga

Seal kuskil oli mainitud, et isegi kui ainult 10% õnge läheb ja oma kulla üles laseb kirjutada, on riigil sellest priske noos teenida.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 24.11.2025 23:14:44 vasta tsitaadiga

Arvata, on, et ausaid seadusejärgijaid, nagu sa hästi ütlesid "õngeminejaid" jätkub.
Ilmselt on sellised asjad alles algus ja sellised vägistamised levivad üleilma. Riigid on omadega lihtsalt nii võlgades ja perses.

Edit: vaatasin ka kommentaarid ära, eelmainitud artiklis.
Ma kaldun ka arvama, et see uudis on mingitlaadi pask mida vaj üles puhuda. Ei taha kuidagi uskuda, see tõmmaks Meloni'le vee peale kui ta seda teeks. Itaallased rohkem keevaverelisem rahvas.

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Plin500
HV piljardihai
Plin500

liitunud: 15.01.2002




sõnum 25.11.2025 09:38:58 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609866540/soidukite-registreerimistasu-laekub-tanavu-oodatust-oluliselt-vahem

tsitaat:
Rahandusministeerium tunnistab, et maksulaekumist arvutati tavalise müügiaasta järgi ja registreerimistasu laekumine on ka vaatamata suvisele ümberarvutamisele ikkagi ülehinnatud.


tsitaat:
AMTEL-i andmetel jääb müügi vähenemise tõttu riigil saamata umbes 50 protsenti automaksu registreerimistasust.

"Algne plaan oli 137 miljonit, praegusel hetkel on laekumine 55 miljonit ja võib hinnanguliselt võtta, et aasta kokku tuleb kas 60 või 65. Igal juhul on see poole vähem, kui algselt prognoositud," märkis Telliskivi.

Ta täheldas, et automüügilt jääb saamata ka käibemaks, seetõttu jääb riigil saamata kokku 108 miljoni eurot tulu.


tsitaat:
Me näeme kuidas inimesed tulevad aina vanemate ja vanemate autodega meile hooldusse


2 eesmärki, mille vahel pendeldati - rohe temaatika ning riigikassa täitmine - mõlemad ebaõnnestusid. Suurepärane töö valitsuse poolt. Läbimõeldud ning hoolikalt kaalutletud otsused. thumbs_up.gif

Lisaks veel

tsitaat:
Autosektoris on koondatud tänavu töötukassa andmetel ligi 230 inimest.

_________________
icon_razz1.gif
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.11.2025 10:52:33 vasta tsitaadiga

Plin500 kirjutas:
https://www.err.ee/1609866540/soidukite-registreerimistasu-laekub-tanavu-oodatust-oluliselt-vahem

tsitaat:
Rahandusministeerium tunnistab, et maksulaekumist arvutati tavalise müügiaasta järgi ja registreerimistasu laekumine on ka vaatamata suvisele ümberarvutamisele ikkagi ülehinnatud.


tsitaat:
AMTEL-i andmetel jääb müügi vähenemise tõttu riigil saamata umbes 50 protsenti automaksu registreerimistasust.

"Algne plaan oli 137 miljonit, praegusel hetkel on laekumine 55 miljonit ja võib hinnanguliselt võtta, et aasta kokku tuleb kas 60 või 65. Igal juhul on see poole vähem, kui algselt prognoositud," märkis Telliskivi.

Ta täheldas, et automüügilt jääb saamata ka käibemaks, seetõttu jääb riigil saamata kokku 108 miljoni eurot tulu.


tsitaat:
Me näeme kuidas inimesed tulevad aina vanemate ja vanemate autodega meile hooldusse


2 eesmärki, mille vahel pendeldati - rohe temaatika ning riigikassa täitmine - mõlemad ebaõnnestusid. Suurepärane töö valitsuse poolt. Läbimõeldud ning hoolikalt kaalutletud otsused. thumbs_up.gif

Lisaks veel

tsitaat:
Autosektoris on koondatud tänavu töötukassa andmetel ligi 230 inimest.


Ja nüüd I jätab automaksu ära ja me ei saagi teda kuidas maks laekuks näiteks kolme aasta pärast. Vaevalt, et keegi teeb äriprojekti aasta peale. Ikka pikema aja peale ju icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Plin500
HV piljardihai
Plin500

liitunud: 15.01.2002




sõnum 25.11.2025 18:38:28 vasta tsitaadiga

Me räägime selle aasta prognoosist mitte kaugest tulevikust. Artiklis ju kirjas. Ning arved, et Reform & the gang tegi automaksu, et võimalikud tulud tuleksid teise valitsuse ajal, kus neid tõenäoliselt pole icon_lol.gif ? Seda ideed mulle maha ei müü.
_________________
icon_razz1.gif
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.11.2025 18:51:53 vasta tsitaadiga

Norra.
Rahandusminister Jens Stoltenberg.
Naftafond.
Suurmüügid börsil. Norra triljonifond tühjendab hoogsalt oma Tallinna börsi portfelli.
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120417594/suurmuugid-borsil-norra-triljonifond-tuhjendab-hoogsalt-oma-tallinna-borsi-portfelli
Kas Hr. Stoltenberg teab midagi, oli ta ju väga pikalt NATO peasekretär, kust lahkus alles hiljuti?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2025 21:35:18 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609869303/kuulus-okonomist-euroopa-konkurentsivoimest-olukord-on-katastroofiline
https://www.err.ee/1609869507/saksa-keemiahiid-karbib-1500-tookohta

tsitaat:
Saksamaa keemiafirma Wacker Chemie teatas, et kavatseb kärpida 1500 töökohta. Keemiafirma tõi välja, et ettevõtte kasvu pärsivad kõrged energiahinnad ja Saksamaa bürokraatia.


Reformierakond kiidab heaks, kestlik kahanemine ju beer_yum.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.11.2025 18:24:11 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
https://www.err.ee/1609869303/kuulus-okonomist-euroopa-konkurentsivoimest-olukord-on-katastroofiline
https://www.err.ee/1609869507/saksa-keemiahiid-karbib-1500-tookohta

tsitaat:
Saksamaa keemiafirma Wacker Chemie teatas, et kavatseb kärpida 1500 töökohta. Keemiafirma tõi välja, et ettevõtte kasvu pärsivad kõrged energiahinnad ja Saksamaa bürokraatia.


Reformierakond kiidab heaks, kestlik kahanemine ju beer_yum.gif


Ehk seletad lahti maakale, mis on pistmist Reformierakonnal Saksamaal asuva keemiafirma Wacker Chemie käekäigul? Saksamaa kõrgete energiahindadega?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2025 18:27:10 vasta tsitaadiga

Oisu., sest Reform ja teised puna-rohelised räägivad kestlikust kahanemisest (loe: tootmise vähendamine), samal ajal energia hinnad muutuvad nii tööstus- kui eratarbijate jaoks järjest kallimaks.
Vahet pole, kas Eestis või Saksamaal, ühed näod kõik, kes kliima päästmise sildi all omadele taastuvenergiaprojekte suunavad. Maksumaksja kulul muidugi.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.11.2025 19:12:07 vasta tsitaadiga

Ma leian just vastupidiseid tegevusi icon_idea.gif
Energiahinnad peaksid alates 1. jaanuarist 2026 märkimisväärselt langema. Saksamaa valitsus plaanib kaotada gaasihoidlate lisatasu, subsideerida elektrivõrgu tasusid ja hoida elektrienergia maksu tootmisettevõtetele püsivalt madalana.
https://www.bundesregierung.de/breg-de/aktuelles/senkung-energiepreise-haushalt-2358526
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2025 19:33:44 vasta tsitaadiga

tsitaat:

plaanib

Positiivne, aga planeerimisjärgus. Jah noh, tuumajaamade asemel gaas..
tsitaat:

subsideerida

Kelle muu kui maksumaksja kulul

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2025 20:18:28 vasta tsitaadiga

Kogu aeg on häda?
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2025 20:31:14 vasta tsitaadiga

Häda on selles, kui EL-i/Saksamaa majandus kängub vale energiapoliitika tõttu.
Tootmine kolib Aasiasse, inimesed kaotavad töö, oht on Afd sugustel populistidel võimule tulla.
Ka Põhjamaade ja Eesti eksport sõltub tugevasti Saksamaa majanduse tervisest.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2025 22:42:32 vasta tsitaadiga

Paha lugu... kuidas parandad?
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2025 23:29:08 vasta tsitaadiga

Tootmise ja töökohtade Saksamaal ja EL-is hoidmine.
Tuumajaamade taasavamine, CO2 kvootide kuradile saatmine, bürokraatia ja ametnike vähendamine.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2025 07:49:25 vasta tsitaadiga

No pole hullu, Eesti Vabariik aitab ka Saksa majandust jalul hoida:
https://www.err.ee/1609871022/skeleton-avas-leipzigis-superkondensaatorite-tehase
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.11.2025 10:45:31 vasta tsitaadiga

USA.
425 000 maja ostes on hetkel kolme aasta madalaim fikseeritud laenumarginal 6,2 %.
30 aasta jooksul maksad 2428 $ kuus icon_eek.gif
Ja meil siin vingutakse, kallis, inflatsioon jne.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2025 12:37:02 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Tootmise ja töökohtade Saksamaal ja EL-is hoidmine.
Tuumajaamade taasavamine, CO2 kvootide kuradile saatmine, bürokraatia ja ametnike vähendamine.


No palju õnne. Mida tootma hakkad?
Ja poliitikukarjääri puhul ka. Võtad ju samamoodi asja kätte nagu need maakad, kes pärast valimisi oma metsakooli uuesti lahti teha kavatsevad?
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2025 15:26:36 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mida tootma hakkad?

kõike seda mida praegugi toodetakse ja toodetud on.
Tööstusettevõtete tagasimeelitamine.

Ega asjata selliseid uudiseid pole hakanud tulema
https://www.err.ee/1609870836/saksamaa-nouab-el-ilt-sisepolemismootoriga-autode-muugikeelu-tuhistamist

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2025 18:43:29 vasta tsitaadiga

Hoia siis kursis, kuidas sul sisepõlemismootorite ja muude asjade tootmine ja mahamüümine läheb icon_biggrin.gif Ja tööstusettevõtte asutamine.
Oleks veits põnevam, kui seda tavalist hädaldamist lugeda.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2025 18:45:28 vasta tsitaadiga

Autotööstus on Saksamaa ekspordi üks alustalasid ja sellega seotud on otseselt ja kaudselt (allhanked) miljonid inimesed.
Loodetavasti neid positiivseid uudiseid hakkab rohkem tulema.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2025 22:11:08 vasta tsitaadiga

Nojah. Ootamine ka variant...
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.11.2025 22:30:26 vasta tsitaadiga

Soome majandus on langenud majanduslangusesse, sisemajanduse koguprodukt on kahanenud teist kvartalit järjest.
Soome majandusele on praegu suurimaks koormaks tarbijate ja Soome ettevõtete ebakindlus. Ostude või investeeringute jaoks pole piisavalt raha või isegi kui on piisavalt, ei julge inimesed seda kasutada. See on olnud olukord juba pikka aega. (kuidagi tuttav lause icon_rolleyes.gif )
https://www.hs.fi/talous/art-2000011656498.html
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2025 20:58:51 vasta tsitaadiga

Oi vei, EP peab jälle meie majandusprognoosi alla tõmbama. Soome pidada meie peamisi väliskaubanduspartnereid olema. Ja Eesti majanduse senist kidumist on just põhjendatud sellega, et meie kaubanduspartneritel kehvasti läheb, ja et meil pidada hakkama kohe varsti-varsti paremini minema koos nendega...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2025 21:06:45 vasta tsitaadiga

Meie politikud on tublid. Majandus kasvaks mühinal kui makse veel tõsta. Jürka teab seda. Kristen teab seda. Pööbel ei tea. Aga nemad ei peagi teadma.

/s
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2025 23:09:51 vasta tsitaadiga

No meie stabiilsed geeniused ju üritasid kogu jõust, aga rsk näe soomlased veavad jälle alt oma kindlusetusega. Isegi joomas ja tukka sugemas ei taheta enam Tallinnas käia, kaubandusest rääkimata.

Veel häid uudiseid:

https://www.err.ee/1609872045/tallinna-borsilt-lahkuvad-nii-investorid-kui-kaubeldavad-ettevotted
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2025 13:00:23 vasta tsitaadiga

Kui samamoodi edasi läheb, siis ilmselt hakkavad varsti hoopis eestlased Soomes joomas ja tukka sugemas käima. Ärksamad võib-olla ostavad üheotsa pileti
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 01.12.2025 16:05:41 vasta tsitaadiga

napoleon, thumbs_up.gif
Kunagi läks samadel põhjustel palju inimesi Eestist ära, ok, paljud tulid tagasi, aga paljud mitte.
Samad näod riigi eesotsas keerlevad aastaid, universaalsed tüübid ainult raha rottimiseks peaks ütlema, a’la täna olen rahandusminister, aga järgmine kord hoopis põllumajandusminister vms.
Pole midagi öelda, ainult vaata, niiet suu kukub lahti. Ei imesta, et taoline klounide seltskond pole paremaks suuteline ja paiskab riigi kaosesse thumbs_down.gif

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.12.2025 16:32:24 vasta tsitaadiga

2025. aasta novembris registreeriti 19 899 uut sõiduautot, mis on 70,2 protsenti rohkem kui eelmise aasta samal kuul. Norra Liiklusteabe Nõukogu teatel.
https://e24.no/boers-og-finans/i/JOWdz8/elbilrush-foer-momsoekning-tesla-med-ny-rekord
Tuleb kuidagi tuttav ette icon_rolleyes.gif

2024. aasta novembris müüdi Eestis 3313 uut sõiduautot, mis ületas eelmise aasta novembrikuu tulemuse koguni 81,3%.
https://auto.geenius.ee/rubriik/uudis/uute-soiduautode-muuk-kasvas-novembris-rekordilised-81-protsenti/
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 01.12.2025 16:48:39 vasta tsitaadiga

Vist kuskil delfi sopaaugus oli, et automaksu taga olid olnud ka automüüjad. Pigem sellistlaadi info, et oravate sitt kaelast ära saada.
_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 01.12.2025 16:57:13 vasta tsitaadiga

Selle maksu ümber kisa oleks võinud hoopis mujale suunatud olla.
Uute ost ju praktiliselt taastus enne suve, aga siis visati ju pikad puud alla selle tühistamise jutuga icon_lol.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2025 20:26:34 vasta tsitaadiga

Nomidaiganes, vaatan et mingi raha on 29.11 EMTA ettemaksukontole laekunud.
Sellekohast teavitust pole veel saanud, ju ei tahetud kõigile seda korraga välja saata, ummistavad süsteemi ära.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2025 21:27:55 vasta tsitaadiga

mul ka tagasi kogu maks banana_dance.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2025 19:40:07 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609874139/toosturid-saksamaa-majandus-on-sojajargse-ajastu-sugavaimas-kriisis

Aga rohehulluse peatamiseks pole mune..

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Plin500
HV piljardihai
Plin500

liitunud: 15.01.2002




sõnum 05.12.2025 18:37:22 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609877341/aastane-tarbijahinnaindeksi-tous-oli-novembris-4-9-protsenti

tsitaat:
Bigbanki peaökonomist Raul Eamets tõdes, et Eestis on euroala kõrgeim hinnatõus. "Kui võtame juurde kõik EL-i liikmed, siis ainult Rumeenias oli hinnatõus veel kiirem. Muidu oleme me samas klassis Montenegro ja Kosovoga, kus on sarnane hinnatõus," ütles ta.

Eamets osutas ka, et naabermaade inflatsioon on oluliselt madalam: "Lätlaste hinnatõus oli 3,8 ja leedulastel 3,6 protsenti. Soome inflatsioon oli novembris 1,4 protsenti."

"Hinnakasvu veavad aasta lõikes teenuste hindade kallinemine ning viimastel kuudel on suurima panuse andnud toiduainete kallinemine. Oma osa on ka käibemaksu tõusul, mille mõju taandub hinnatõusust välja alles järgmise aasta teises pooles," ütles Eamets.


Sõidame aga ikka edasi. Uuel aastal uute maksude või maksutõusudega saame veel hoogu juurde thumbs_up.gif

_________________
icon_razz1.gif
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2025 18:45:37 vasta tsitaadiga

#äraolevaene
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 05.12.2025 18:57:21 vasta tsitaadiga

Tundub et Tartu Hoiu-laenuühistu klientidel võib varsti plaan b-d vaja minna

https://www.err.ee/1609877287/andro-roos-astub-tartu-hoiu-laenuuhistu-juhi-kohalt-tagasi

https://www.err.ee/1609877722/raudvere-tartu-hoiu-laenuuhistul-on-piisavalt-kapitali

tsitaat:
"Proovisime nõukogu poolt saada adekvaatset infot juhatuse esimehelt, sest mitmed ühistu liikmed pöördusid otse nõukogu poole. Andero Roos ei olnud koostööaldis ja selle asemel, et arutada teemat sisuliselt ja konstruktiivselt, otsustas ta juhatuse esimehe kohalt tagasi astuda," kirjeldas Raudvere.

Ühistu edasise käekäigu pärast ei ole Raudvere sõnul põhjust muret tunda, sest vara ja ressursse on piisavalt. Ta kinnitas, et hoiuste väljamaksed on veninud likviidsusprobleemide tõttu ja nüüd tahabki hoiu-laenuühistu välja selgitada, mis on selle põhjused.

"Kas tegemist on mõne ebaratsionaalse juhtimisotsuse või millega, sest nagu ma ütlesin, on ühistul kapitali piisavalt, et tagada kõikide hoiustajate raha," kinnitas Raudvere.

Samuti tahab ühistu välja selgitada, kui suur on nende varade maht, sest Raudvere sõnul teavad nad seda, mis on näidatud paberil, aga nüüd tehakse põhjalik majandustegevuse audit.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Plin500
HV piljardihai
Plin500

liitunud: 15.01.2002




sõnum 05.12.2025 21:56:32 vasta tsitaadiga

Endalgi mitu aastat seal olnud raha sees ning siiani intresse igakuiselt korralikult makstud. Viimased kuud on muidugi olnud huvitavad, kui nii võib öelda. Nende viimane kampaania, et enne detsembri algust tõstavad kõik olemasolevad intressid 8% peale aastaks, kui kannad vähemalt 5K sisse/juurde olemasolevale hoiusele, pani esimese hoiatustule põlema. Nüüd Roosi tagasiastumine ning vähem tähtsamate/tuntumate mutrite ette ritta asetamine oleks nagu ettevalmistus.. icon_rolleyes.gif

Eks aeg näitab, kuidas see lõppeb, aga HLÜ puhul on alati riskid olemas nagu ju tegelikult kõigi inversteeringute puhul.

_________________
icon_razz1.gif
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused majanduse teemal vol.2 mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 18, 19, 20  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.