Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Meditsiinivaatlus (vaimne ja füüsiline tervis) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 311, 312, 313, 314, 315  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kuidas pooldaksid kanepi legaliseerimist Eestis?
Pooldaksin meditsiinilistel põhjustel kasutamist
17%
 17%  [ 53 ]
Pooldan täielikku legaliseerimist
36%
 36%  [ 107 ]
Ei poolda
33%
 33%  [ 99 ]
Olen erapooletu
12%
 12%  [ 36 ]
hääli kokku : 295

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2025 15:36:01 vasta tsitaadiga

Tõepoolest huvitav et kohtus nende advokaat selle vastuväite peale ei tulnud
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2025 10:18:16 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Anonümiseeritud andmeid, oli seal kirjas.

Siin mõni andis vabatahtlikult ja lisaks veel ise kõvasti peale makstes oma andmed ära erafirmale (23andme) ja kõik läks jalutama, nagu kuulunukse.

Miks nii kaugelt vaja näiteid otsida?
https://www.aki.ee/uudised/asper-biogene-andmeleket-puudutav-kohtuvaidlus-loppenud
Aga noh, kui riik su geneetilisi andmeid müüma hakkab, anonüümsena või mitte, siis no thanks. Rohkem mingites riigi projektides ei plaani osaleda.
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2025 18:37:24 vasta tsitaadiga

Midagi huvitavat

https://www.delfi.ee/artikkel/120416728/terviseamet-keeras-uleoo-kinni-arstide-oiguse-endale-retsepte-valja-kirjutada
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2025 18:41:15 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2025 23:19:56 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Midagi huvitavat

https://www.delfi.ee/artikkel/120416728/terviseamet-keeras-uleoo-kinni-arstide-oiguse-endale-retsepte-valja-kirjutada

Seda on proovitud ka teistes maades. Lõpuks keeravad ikka lahti tagasi. Aga Terviseameti töötajad pole kunagi eriti "teravad pliiatsid" olnud. Jälle täiesti mõttetu teemaga keerati arstidega tülli. Ette oli ju teada, et nad lähevad konflikti Eesti kõige võimsama ametiühinguga.

Peale selle on konkreetne seadusepunkt väga segaselt sõnastatud ja üsna tõenäoliselt kohtus kehtima ei jääks. Eks siis tulebki kiirkorras nüüd seadus ümber teha.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2025 23:30:16 vasta tsitaadiga

Tegelikult võiks retseptid üldse ära kaotada. Või täpsemini jätta tõesti kangete valuvaigistite ja unerohtude jaoks kus tõesti on kuritarvitamise oht.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2025 23:43:59 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Tegelikult võiks retseptid üldse ära kaotada. Või täpsemini jätta tõesti kangete valuvaigistite ja unerohtude jaoks kus tõesti on kuritarvitamise oht.

Kuritarvitamise oht on väga paljudel ravimitel. Antibiootikumid näiteks. Lisaks kroonilised dr.Google kliendid, kes hakkaksid endid regulaarselt väga valesti ravima. Teine probleem on kallid ravimid, millest tervisekassa väga suure osa hüvitab.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2025 10:50:41 vasta tsitaadiga

Võttes arvesse, et tervisekassal raha vähe on, siis võib-olla siin ei ole mitte probleem, vaid võimalus. Kel raha vähe, läheb arstile ja võimleb retsepti saamiseks. Kes ei taha tõestada, et pole kaamel ja teab ise paremini, läheb ja ostab apteegist retseptita täishinna eest.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2025 11:06:31 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Võttes arvesse, et tervisekassal raha vähe on, siis võib-olla siin ei ole mitte probleem, vaid võimalus. Kel raha vähe, läheb arstile ja võimleb retsepti saamiseks. Kes ei taha tõestada, et pole kaamel ja teab ise paremini, läheb ja ostab apteegist retseptita täishinna eest.

On väga palju ravimeid, mida ilma korraliku juhendamiseta tarvitades inimene saab püsiva tervisekahjustuse või sureb lihtsalt ära. Antibootikumi vale kasutuse korral on aga tagajärjed veel hullemad, mis ei riku mitte ainult inimese enda tervist, vaid aitavad baktereid treenida antibiootikume taluma ehk sigadus kõigi vastu.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2025 16:12:39 vasta tsitaadiga

Põmst, kui korraga vett jood 4 liitrit ilma et kohe välja higistaks, siis sured ka ära. Aga tuleb kraanist volilt, niiet joo või lõhki, isegi hoiatussilti pole peale kleebitud.

Hiljuti kuskil kirjutas, et mingi toitumisguru tappis end kogemata ära liiga suures koguses porgandimahla juues iga päev. Sai vitamiinimürgituse. Vitamiinid on kõik ilma retseptita saadaval, sh sellised millega _on_ end võimalik ära mürgitada. Miks on nii, et alksi, mis vastuvaieldamatult kahjustab tervist, ja millega saab end kooma juua, saab osta iga täiskasvanu. Paratsetamooli, millega saad oma maksa tuksi keerata, saab osta iga täiskasvanu. Suitsu, millega saad rikkuda mitte ainult enda, vaid ka teiste kopse, saab osta iga täiskasvanu. Aga antibiots, mis põmst ei paku mingit mõnu ega sõltuvuspotentsiaaligi, et seda peaks ilmaasjata ja põhjuseta kasutama - on nii ohtlik, et seda ei tohi täie mõistusega täiskasvanu ise osta, isegi üht pakki kriisivarudesse, näiteks. Ma saan aru, kui sa käid seda nagu kommi ja küpsist iga kuu apteegis lantimas, siis peaks kuskile märk maha jääma, et ostsid. Inimesed on nagunii ju apteekides püsikliendid isikustatud alusel. Jälgitagu siis, nii nagu neid arstegi jälgiti, et ei oleks liig- ja väärkasutust.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 13.11.2025 18:13:57 vasta tsitaadiga

Käisin apteegis varusi täiendamas, noh sellised tavalised asjad, coldrex, köhatabletid, ninatilgad, paratsetamool, ibumax jne. Ladusin selle kuhja letile, apteeker tegi suured silmad ja küsis, ega see kõik ühele inimesele ei lähe, et ühtegi neist ravimitest ei tohi koos teisega võtta. Mulle tegi see nalja ja ütlesin, et otseseselt polnud plaanis kedagi ära tappa, aga nimetagem seda varude täiendamiseks. Ehk reaalne oht valestitarvitamiseks on olemas ka tavaliste käsimüügiravimitega ja antibiootikumide puhul leiduks kuhjaga neid, kes hakkavad seda tarvitama preventatiivselt või väga kergekäeliselt.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2025 18:21:37 vasta tsitaadiga

Antibiootikumi pole ju mõtet võtta kui mingit häda juba pole. See tapab häid baktereid ka ehk tervele inimesele teeb pigem kahju.
Samas ega need käsimüügiravimid ka midagi head ei tee kui ilma põhjuseta võtta.
Aspiriin vbl... toimib ka omamoodi "külmarohuna", aga ei oma selliseid kõrvalmõjusid nagu alkohol.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 13.11.2025 18:26:27 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Aspiriin vbl... toimib ka omamoodi "külmarohuna", aga ei oma selliseid kõrvalmõjusid nagu alkohol.

Tapab maksa päris kenasti ära kui üle pingutada. Nagu alkohol.

Üldiselt pole mõistlik "igaks juhuks" midagi tarbida... vahet pole kas retseptiga või ilma.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2025 18:32:36 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Põmst, kui korraga vett jood 4 liitrit ilma et kohe välja higistaks, siis sured ka ära. Aga tuleb kraanist volilt, niiet joo või lõhki, isegi hoiatussilti pole peale kleebitud.

Hiljuti kuskil kirjutas, et mingi toitumisguru tappis end kogemata ära liiga suures koguses porgandimahla juues iga päev. Sai vitamiinimürgituse. Vitamiinid on kõik ilma retseptita saadaval, sh sellised millega _on_ end võimalik ära mürgitada. Miks on nii, et alksi, mis vastuvaieldamatult kahjustab tervist, ja millega saab end kooma juua, saab osta iga täiskasvanu. Paratsetamooli, millega saad oma maksa tuksi keerata, saab osta iga täiskasvanu. Suitsu, millega saad rikkuda mitte ainult enda, vaid ka teiste kopse, saab osta iga täiskasvanu. Aga antibiots, mis põmst ei paku mingit mõnu ega sõltuvuspotentsiaaligi, et seda peaks ilmaasjata ja põhjuseta kasutama - on nii ohtlik, et seda ei tohi täie mõistusega täiskasvanu ise osta, isegi üht pakki kriisivarudesse, näiteks. Ma saan aru, kui sa käid seda nagu kommi ja küpsist iga kuu apteegis lantimas, siis peaks kuskile märk maha jääma, et ostsid. Inimesed on nagunii ju apteekides püsikliendid isikustatud alusel. Jälgitagu siis, nii nagu neid arstegi jälgiti, et ei oleks liig- ja väärkasutust.

Ma räägin sellistest ravimitest nagu vererõhuravimid, diabeediravimid, kolesterooliravimid, vere vedeldajad jne. Kus vale doseerimisega võib ühe korraga Rahumäele saada. Ostad apteegist vale toimeaine hulgaga ravimi ja süda jääb seisu näiteks.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 13.11.2025 18:50:47 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
napoleon kirjutas:
Aspiriin vbl... toimib ka omamoodi "külmarohuna", aga ei oma selliseid kõrvalmõjusid nagu alkohol.

Tapab maksa päris kenasti ära kui üle pingutada. Nagu alkohol.
...


Kui palju see maksa toimimist mõjutab, ei oska öelda, kuid magu ja neerud saavad kõvasti pihta. Samas, õiges doosis võib COX-inhibiitoritest ka neerudele kasu olla.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 13.11.2025 19:07:44 vasta tsitaadiga

arvestades kõikide mõtlevate inimeste hiljutisi eksperimente klooripreparaatide, hobuste ussirohu ja kõige muuga, päris kindlasti oleks just nüüd õige aeg retseptidest üldse loobuda ning anda inimestele täielik vabadus valida, millist keemiat endale ja oma sugulastele (sh lastele) sisse sööta, mis sellest halba saab juhtuda. Isegi kui midagi kogemata või juhuslikult viltu läheb, siis meedikuid on meil niigi üle ja neil pole päevast päeva midagi teha, samuti on riigil raha nagu raba, kõik saavad kohe uuesti terveks ravitud... icon_rolleyes.gif

/s
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2025 19:19:00 vasta tsitaadiga

Kas neid klooripreparaate ja ussirohtu sai apteegist?
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 13.11.2025 19:26:25 vasta tsitaadiga

mis siin vahet on? apteegist saadav kraam on vähemalt sama ohtlik ning ma ei näe kuskil seda tarkust, mis paneks inimesi kõike seda vastutustundlikult ja targalt tarbima.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 13.11.2025 19:33:33 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Kas neid klooripreparaate ja ussirohtu sai apteegist?


"Kloorijooki" saad sa majatarvete ja ka toidupoest. Kuidas keegi seda lahjendada soovib, jääb igaühe enda otsustada. Tekkinud kulu kannab maksumaksja.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2025 20:00:54 vasta tsitaadiga

Porgandimahla saab ka toidupoest...

Iga asjaga saab end ära tappa, kui soovi on. Ainult osade meetodite jaoks on enne vaja arsti käest retsept võtta. Ma lihtsalt ei näe, miks seal vahet tehakse.

Autojuhtidele väljastatakse load, relvaomanik peab eksami läbima, isegi pank kontrollib su teadmisi enne kui lubab aktsiaid ostma. Tehtagu siis mingi apteegikasutamise eksam ka ja see kes feilib, ostab edaspidi oma D-vitamiini ja valuvaigistit ka ainult perearsti volitusel. Mina oleks nõus.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kyrvas
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2005




sõnum 13.11.2025 20:02:04 vasta tsitaadiga

See tunne, kui laborant peale vereproovi analüüsimist sulle otse helistab ja ütleb sulle variandid a)perearst; b)1220; c)EMO
and by the way otsustasime igaks juhuks (bro bono?) kolmanda testi ka teha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2025 20:19:52 vasta tsitaadiga

Kaastunne.
Mulle helistada ei lubatud, haudun siin just ja ei julge terviseportaali tulemusi vaatama minna
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kyrvas
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2005




sõnum 13.11.2025 22:35:04 vasta tsitaadiga

no ta ehmatas ära kui normväärtus oli 31 korda ületatud icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2025 22:59:58 vasta tsitaadiga

Mis näit see 31x üle oli? Alkoholisisaldus veres?
_________________
HV kasutajatele suunatud Discordi server
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2025 23:12:31 vasta tsitaadiga

"Me leidsime teie alkoholist ühe punase verelible"?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 13.11.2025 23:24:43 vasta tsitaadiga

kyrvas kirjutas:
no ta ehmatas ära kui normväärtus oli 31 korda ületatud icon_lol.gif

Olenemata organsüsteemist, hästi see ei kõla icon_neutral.gif

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kyrvas
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2005




sõnum 24.11.2025 15:41:10 vasta tsitaadiga

kyrvas kirjutas:
no ta ehmatas ära kui normväärtus oli 31 korda ületatud icon_lol.gif



Nohh.. ei surnud ikkagi ära.
Kopsupõletik viskas põletiku näitajad taevasse.

Natuke läks aega, et põhjust leida, sest kopsupõletik oli ilma igasuguste sümptomiteta. Peale palaviku.

Hea et veremürgituse kahtlusega haiglasse ei pandud..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2025 15:53:31 vasta tsitaadiga

Hingamises ei andnud siis tunda üldse?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kyrvas
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2005




sõnum 24.11.2025 17:51:05 vasta tsitaadiga

Ainuke sitt tunne mis oli oli 39+ palavikust. Mida ibuprofeen tõmbas kenasti alla.
Vbla hingamine ei andnud tunda, sest kopsupõletik ainult ühes kopsus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2025 17:59:53 vasta tsitaadiga

Hm. Huvitav, et nii ka saab. Mul oli ka kõrge palavikuga, aga peamine probleem oli lakkamatu köha, ma arvasin, et köhin end surnuks. Ja siis vanuritel on sageli teistpidi peidus see peletik, palavikku nagu polegi aga lihtsalt hingata ei saa mingil müstilisel põhjusel.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 24.11.2025 18:01:34 vasta tsitaadiga

Nagu covid mul ei andnud mõlemal korral mitte kuskilt tunda, et tegemist oleks mingi hingamisteede värgiga.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2025 15:41:30 vasta tsitaadiga

Kogemata sellise asja otsa komistasin https://suva.ee/et/suva-sokid-pehme-kummiga-frotee-tallaga-8288amust
Diabeet on minu teada suhkruhaigus ehk miski mure veresuhkruga. Kuidas nüüd sokid sellega seotud on, et diabeetikutele kohe eraldi?
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2025 15:53:01 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Kogemata sellise asja otsa komistasin https://suva.ee/et/suva-sokid-pehme-kummiga-frotee-tallaga-8288amust
Diabeet on minu teada suhkruhaigus ehk miski mure veresuhkruga. Kuidas nüüd sokid sellega seotud on, et diabeetikutele kohe eraldi?

Diabeet mõjub jalgade tervisele üsna halvasti.
https://www.itk.ee/patsiendile/patsiendi-infomaterjalid/enesehooldusest/diabeetiku-jalahooldus
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2025 15:54:09 vasta tsitaadiga

tsitaat:
samas ilma ebamugava pigistamiseta

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 00:07:10 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Man unexpectedly cured of HIV after stem cell transplant
A handful of people with HIV have been cured after receiving HIV-resistant stem cells – but a man who received non-resistant stem cells is also now HIV-free

https://www.newscientist.com/article/2506595-man-unexpectedly-cured-of-hiv-after-stem-cell-transplant/
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 00:10:36 vasta tsitaadiga

Jälle "häid" uudiseid. Olen alati arvanud, et keemiline puhastus on suht saatanast ja pigem viskan pesemist mitte kannatava asja ära, kui viin selle keemilisse. Nüüd tuleb välja, et on ka põhjust olnud.

https://news.keckmedicine.org/common-toxin-linked-to-liver-disease

tsitaat:

people exposed to PCE were three times more likely to have significant liver fibrosis than those without exposure.


tsitaat:

The study did show that those most at risk of PCE exposure were from higher-income households. “People with higher incomes may be more likely to use dry cleaning services, which could increase their exposure to PCE,” said Lee. “However, people who work in dry cleaning facilities may also face elevated risk due to prolonged, direct exposure to PCE at work.”
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 03.12.2025 01:09:25 vasta tsitaadiga

Kui riie on väga määrdunud, siis keemilises puhastuses ka esmalt pestakse.
Seega pesemist mitte kannatavad rõivad võib kohe ära visata, kui koduste vahenditega plekki eemaldatud ei saa.
Mõni riideese pole pärast pesemist enam veekindel, aga kanda ikka saab.


viimati muutis von Wu 03.12.2025 01:10:43, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 03.12.2025 01:09:31 vasta tsitaadiga

Perkloor va ? Puutusin sellega lapsena väga palju kokku, maks alles.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 08:37:57 vasta tsitaadiga

Krt, sa meil täitsa üliinimene ju. Treenid end järjekindlalt jalga tulistades kuulikindlaks kah?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 10:42:33 vasta tsitaadiga

seda treenitakse pähe tulistamisega
_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 13:14:16 vasta tsitaadiga

Tuhanded lapsed on ohus. Avaldame vaktsineerimise tulemused perearstinimistute kaupa
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120420304/tuhanded-lapsed-on-ohus-avaldame-vaktsineerimise-tulemused-perearstinimistute-kaupa

uhh-uhh-huu


The Usual Suspects... Lasn, Saadi, Prits, Ruumet okse.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 16:38:36 vasta tsitaadiga

Minuarust on kõige uhuum see, et riiklikul mahitusel lastakse neil tegutseda meditsiinisüsteemi baastaseme osana. Üksikisik võib olla uhuu ja üksik arst võib peast ära keerata, aga et riigi arust on see okei, et nad edasi tegutsevad ja süsteemselt inimesi mõjutavad ja peale käte laiutamise midagi ette ei võeta, tühistab täiesti kõik igasugused vastupidised ametlikud mureavaldused teemal, et miks inimesed ikka vastutustundlikult ei käitu. Miks ta peaks, kui riigi loal täiesti ametlikult tegutsev perearst talle seda lora laulda võib.

Markos, seda me teame, et sa lapsena elavhõbedaga mängisid, aga mida sa perklooriga tegid, maitsestasid koogelmoogelit või?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 03.12.2025 16:55:51 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Markos, seda me teame, et sa lapsena elavhõbedaga mängisid, aga mida sa perklooriga tegid, maitsestasid koogelmoogelit või?


Keemiline puhastus, seal oli seda 200 liitristes vaatides tonnide kaupa. Kodus oli ka puhastusainena pudelis alati, hästi lõhnas, aga pea pani valutama, kui palju nuusutasid.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2025 22:11:14 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
....aga pea pani valutama, kui palju nuusutasid.

Nüüd on selge nii mõnigi asi icon_rolleyes.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2025 16:35:45 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Tuhanded lapsed on ohus. Avaldame vaktsineerimise tulemused perearstinimistute kaupa
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120420304/tuhanded-lapsed-on-ohus-avaldame-vaktsineerimise-tulemused-perearstinimistute-kaupa

uhh-uhh-huu


The Usual Suspects... Lasn, Saadi, Prits, Ruumet okse.gif

Pritsi üks endine patsient kommenteeris, et vaktsineerida tema juures sai, aga ainult pärast mitmekordset palumist.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2025 16:44:41 vasta tsitaadiga

Näiteks LTKH nakkuskliinikus saab ka lasta vaktsineerida. Ei pea perearstiga jaurama ja keegi sind seal ümber veenma ka ei hakka kui tahad vaktsiini. Raha lauale, sutsakas tehtud ja korras.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2025 18:47:39 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
SKG kirjutas:
Tuhanded lapsed on ohus. Avaldame vaktsineerimise tulemused perearstinimistute kaupa
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120420304/tuhanded-lapsed-on-ohus-avaldame-vaktsineerimise-tulemused-perearstinimistute-kaupa

uhh-uhh-huu


The Usual Suspects... Lasn, Saadi, Prits, Ruumet okse.gif

Pritsi üks endine patsient kommenteeris, et vaktsineerida tema juures sai, aga ainult pärast mitmekordset palumist.

Kas Eesti perearstide kohta mingit Trustpilot taolist asja pole? Päris jube tegelikult, kui pahaaimamatult juhtud oma perega mõne sellise grifteri otsa, kelle soovitused ja meetodid on ideoloogilised, mitte meditsiiniteadusel põhinevad icon_neutral.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 04.12.2025 20:14:30 vasta tsitaadiga

On: https://tervisetrend.ee/
Aga sinna ei viitsita kirjutada.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2025 12:11:59 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Tuhanded lapsed on ohus. Avaldame vaktsineerimise tulemused perearstinimistute kaupa
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120420304/tuhanded-lapsed-on-ohus-avaldame-vaktsineerimise-tulemused-perearstinimistute-kaupa

uhh-uhh-huu


The Usual Suspects... Lasn, Saadi, Prits, Ruumet okse.gif

„Nagu oleks kiriku pastor mind põrgusse meelitanud.“ Emade jahmatavad kogemused vaktsiinivastaste perearstidega
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120421518/nagu-oleks-kiriku-pastor-mind-porgusse-meelitanud-emade-jahmatavad-kogemused-vaktsiinivastaste-perearstidega
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2025 21:00:25 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
sukelduja kirjutas:
SKG kirjutas:
Tuhanded lapsed on ohus. Avaldame vaktsineerimise tulemused perearstinimistute kaupa
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120420304/tuhanded-lapsed-on-ohus-avaldame-vaktsineerimise-tulemused-perearstinimistute-kaupa

uhh-uhh-huu


The Usual Suspects... Lasn, Saadi, Prits, Ruumet okse.gif

Pritsi üks endine patsient kommenteeris, et vaktsineerida tema juures sai, aga ainult pärast mitmekordset palumist.

Kas Eesti perearstide kohta mingit Trustpilot taolist asja pole? Päris jube tegelikult, kui pahaaimamatult juhtud oma perega mõne sellise grifteri otsa, kelle soovitused ja meetodid on ideoloogilised, mitte meditsiiniteadusel põhinevad icon_neutral.gif


Selline juba olemasolev üldise info koht on ju Google Maps või ei ole? Sinna saab iga ettevõtte kohta kommenteerida ja tärne panna. Kas perearstide kohta ei saa? Ega ma proovinud küll ei ole.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Meditsiinivaatlus (vaimne ja füüsiline tervis) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 311, 312, 313, 314, 315  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.