Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Investeerimise ja aktsiate/võlakirjade teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38, 39  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2025 11:21:20 vasta tsitaadiga

mis viimase aja sündmuste valguses pensioniturul toimub? Indexifondid on PUPU ja LHV pikaajalised jälle on tegijad? On midagi mõistlik ette võtta ka praegu?
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2025 13:04:02 vasta tsitaadiga

Hilja on juba midagi ette võtta. St jooksvad maksed võid muidugi iga kuu suunata kuhu soovid. Aga juba ostetud osakuid kuskile mujale kolida on sul võimalik kõige varem septembri alguses, kui enne 31. juulit avalduse sisse annad.

Õige aeg indeksist välja kolida oleks olnud, nagu nii mõnigi kord on juba varem selgunud, aastavahetusel... Paraku see oleks eeldanud avalduse sisseandmist enne 30. novembrit. Siis olid kõik veel "jess, ralli, jess".

Ühesõnaga, kui kardad indeksisse edasi taguda, et see veelgi kukkuda võib, siis suuna igakuised maksed PIK peale rahasse, kust siis võid suvalisel hetkel lükata indeksisse tagasi kui tahad seda odavalt osta.
Ega teised fondid sulle midagi head ka praegu ei paku - tõsi, et konservatiivsed fondid on kõige vähem kukkunud ja mõni neist isegi äärepealt kasumis aga inflatsioonile jäävad need alla ikka.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2025 14:05:07 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
On midagi mõistlik ette võtta ka praegu?

Kindlasti mitte. Praegu saab soodsamalt indeksfondi osakuid juurde osta.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 24.04.2025 14:06:29 vasta tsitaadiga

läinud rong. Tegelikult seis siiski ok...veel.
Pikemas plaanis siiski need USA kesksed kaalud hakkavad muutuma.
Samas suurfirmad on globaalsed, nii et ka siin ei tule USA turu laks kohe.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2025 14:07:29 vasta tsitaadiga

maty kirjutas:
Hiid kirjutas:
On midagi mõistlik ette võtta ka praegu?

Kindlasti mitte. Praegu saab soodsamalt indeksfondi osakuid juurde osta.


Ja kui "hästi" läheb, saab mõni aeg hiljem veel odavamalt!
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 24.04.2025 14:09:28 vasta tsitaadiga

no veel ei tea, selline 50/60
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2025 16:15:13 vasta tsitaadiga

https://finance.yahoo.com/news/jefferies-wood-says-best-over-031337767.html

Wood soovitab Indiasse vaadata. Mul juba eelmisel aastal oli miski India fond vaatluse all, aga see ei tundunud kuskile minevat ja koristasin listist ära.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2025 07:54:32 vasta tsitaadiga

Hea mõte. Pakistan ja India jälle kisklevad. Pange nüüd oma raha sinna põlema icon_lol.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2025 17:49:11 vasta tsitaadiga

Ah, millal nad ei kiskle. On sel mingi reaalne mõju ka India majandusele?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2025 10:14:19 vasta tsitaadiga

On mõtet selle Enefiti vabatahtliku tagasiostuga kaasa minna või las seisab?Pakuvad hiljem rohkem või siis võtavad hoopis vägisi ära poole väiksema raha eest?😃
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 30.04.2025 10:39:02 vasta tsitaadiga

Hind on ok, seega ma müüks ja unustaks. Kui hästi läheb ehk teevad nüüd mingid võlakirjad EU turule.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2025 12:02:17 vasta tsitaadiga

Vastu pükse oled nagunii saanud juba. Suured ninad said oma kasumi kätte. Tavakodaniku jaoks midagi head sealt tulemas pole viimaseid uudiseid vaadates. RE-teerull sõidab kõigist üle, kuna rahhi vaja ju. Mina põgeneks uppuvalt laevalt juba praegu. Hiljem võib veel hullemaks muutuda.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2025 00:07:53 vasta tsitaadiga

https://digipro.geenius.ee/rubriik/uudis/usa-firma-ostis-ara-raskesse-seisu-joudnud-clevoni-juht-iseseisvalt-poleks-olnud-voimalik-jatkata/

Need, kes sinna Clevon Investorsisse üle läksid said siis skämmi või?
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 26.06.2025 12:49:36 vasta tsitaadiga

Kas siinolijatest on keegi erinevaid platforme proovinud.
Kuhu oleks mõistlik konto teha kus teenustasud mõistlikud ning suur valik aktsiaid, erinevaid tooraineid/metalle saadaval?
Esimesena tiksub mõttes Interactive Brokers, loetu põhjal tundub ok valik.
Revolut'is on ka olemas aktsiaid, aga pole paljusi mida tahaks ja metallide poolepealt nigel.
Mingid nurgatagused ülisoodsad kahtlase väärtusega kohad ei huvita.
Eesti platforme ka ärge pakkuge..... vbla minu väärarusaam, aga nendega varem v hiljem mingitlaadi häda ja ikaldus kipub tulema.

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2025 14:16:14 vasta tsitaadiga

Neile, kes mahukalt USA turu dividendiaktsiates sees.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2025 15:08:28 vasta tsitaadiga

Hilja ärkasid. Need on juba vanad uudised, section 899 võeti seadusest välja

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120386952/vabariiklased-eemaldasid-trumpi-maksupaketist-nn-kattemaksu-maksu

tsitaat:

USA kongressi vabariiklased nõustusid neljapäeval rahandusministri Scott Bessenti ettepanekuga eemaldada president Donald Trumpi mahukast seadusepaketist nn kättemaksu maksu, vahendab AP.

Algse eelnõu kohaselt oleks maksuseadusesse lisandunud paragrahv 899, mille eesmärk oleks olnud karistada neid riike, kelle maksusüsteem on ameeriklaste hinnangul ebaõiglane, kuid nüüd otsustasid vabariiklased sellest ettepanekust taganeda. Riikide nimekirjas oleks olnud ilmselt enamus Euroopa riikidest.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2025 01:15:47 vasta tsitaadiga

netcat, thumbs_up.gif

Selle valguses muidugi ei tea kauaks icon_smile.gif ... teisest küljest, ilmselt EU lajataks vastu ja siis leitaks ikka mingi kuldne kesktee.
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2025 12:51:13 vasta tsitaadiga

Kahe nädala pärast saad teada, mis peaks juhtuma järgmise kahe nädala pärast.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 04.07.2025 12:56:20 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif beer_yum.gif
Kipub minema seda rada, et USA osatähtsus hakkab vähenema. hiinlastele eelistati nüüd anda kiibidisaini tarkvara, et autotööstus ei kannataks, aga nvidia enda AI kiipe sinna müüa ei või... Debiilsuse tipp.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 07.07.2025 17:39:14 vasta tsitaadiga

Heips, fantaseerige. Kui turgudel peaks asjad ülihapuks minema, täiesti must stsenaarium.
Kas selline asi võiks teooreetiliselt juhtuda, et kuld, vask jt kaubad (need mida reaalselt ei oma vaid "pabervarad")... öeldakse, et tagasiostu väärtus ei vasta päris hinnale kuna "pabervarad" lõhkimüüdud.
Ilmselt paljud neist ongi tegelikult lõhkimüüdud.
Kas sellist olukorda v oht, et nii võib juhtuda on kunagi kauges minevikus olnud?

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 07.07.2025 18:17:03 vasta tsitaadiga

Sa võid ju vaske kuskile maha kaevata icon_lol.gif
kuld ja hõbe pigem unusta sellise idee puhul ära. Neid ei lähe tegelikult vaja siis...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 07.07.2025 18:34:36 vasta tsitaadiga

Magic, nali naljaks, aga kui plaan mitte vägakaua hoida näit 1 v 2 aastat siis näit kuldplaadi reaalne ostmine pole samuti kasulik, et mingiaeg varsti tagasi müüa.
Samas vaadates kuidas igalpool mitteusaldus kasvab ja riigid reaalset kulda varuvad hirmsalt siis võiks mingit suuremat jama arvata tulema. Tundub nagu sinnakanti asi, et pole väga teada mis tulemas.

Ma pole küll vagapalju lugenud ja seepärast küsisingi kas kunagi on olnud selliseid asju, et pabervarad hinnatakse sunniviisiliselt ümber.

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 07.07.2025 18:39:08 vasta tsitaadiga

Nali või mitte, aga need suured paanika kuulutajad on peast sama pehmed nagu tänane USA võim. Ehk kui saa teed panuse, et kuld tõuseb tänasest vääringust 1-2 aasta vaates 2-3X korda on see utoopia.
Ehk mõte selles, et kuld lendab kuna pole piisavalt füüsilist tagatist pikas plaanis ei päde.

ma mõistan ideed...see gamestop laadne lühike panus.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 07.07.2025 18:45:01 vasta tsitaadiga

Ma ei pidanud ainult kulda v hõbedat silmas vaid ka muid kaupasi.
Ei usu, et nii kiirelt kuld tõuseb, aga ma ei imesta kui ca 5k võiks reaalsuseks saada. Vaatasin tegelikult muid asju.

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 07.07.2025 18:47:32 vasta tsitaadiga

Enamikel teistel sjadel on alusväärtus ju olemas. Ehk probleem, et hind ei kajasta turuväärtust on veel väiksem
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 07.07.2025 19:59:37 vasta tsitaadiga

Ikka võib juhtuda, et valitsused ütlevad tavakodanikule lihtsalt EI... paha lugu, sinu varad on arrestitud.

Tõenäoliselt arveldatakse füüsilise kulla puudumisel sinu paberkuld sulle kahjuliku kursiga dollariteks või eurodeks.

ChatGPT oskas ka midagi arvate mineviku sarnastest olukordadest.[quote]
3. Historical Precedents and Near-Misses
London Gold Pool Collapse (1968):
A group of central banks tried to fix the gold price by intervening in the London market. It collapsed when they could no longer supply enough physical gold to meet demand.

COMEX Shortages (1980 & 2020):
During the 1980 gold rush and again in the 2020 COVID panic, COMEX (the U.S. commodities exchange) faced delivery challenges. Physical premiums spiked, and concerns about paper gold solvency increased.

Gold ETFs (like GLD):
While these claim to be backed by physical gold, the fine print allows them to settle in cash and limits individual investors' access to actual bullion./quote]
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 28.08.2025 18:13:02 vasta tsitaadiga

Edit:
Kuidas te Interactive Brokers kontol oma kontoandmetes ”mifid2” olete paika saanud?
Proovin käsitsi isikukoodi seal sisestada aga jääb peale profiili muutmist tühjaks icon_rolleyes.gif
Midagi osta ei saa viskab errorit "account mifid2 short code is missing".

Vaatasin siit, aga ei aidanud: How do I resolve the "account mifid2 short code is missing" error and update my MiFID II information? https://www.interactivebrokers.co.uk/lib/cstools/faq/#/content/685258878
----------------------------------
Heips. Kindlasti on siinolijail osadel Interactive Brokers konto.
Tegin prooviks Interactive Brokers konto. Sain ilusti tehtud, aga nüüd jälle teist korda rakenduse postkastis teade, et igasugu andmeid jms värki vaja... krt need andmed said just enne enne 3 päeva tagasi antud.
Mis värk sellega on, mingi softi viga või?
Kui pikk on seal tavaliselt aeg mis ”Market orderiga” täidetakse, see peaks ju koheselt teostuma? Igaljuhul mul väikese prooviostuga peale 20 min oli asi poolik.

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2025 00:43:08 vasta tsitaadiga

https://www.nokia.com/newsroom/nvidia-and-nokia-to-pioneer-the-ai-platform-for-6g--powering-americas-return-to-telecommunications-leadership/
Seda ma küll ette ei näinud. Aastaid tagasi odavalt ostetud Nokia aktsiad vedelesid portfellis ja täna vaatasin, et +20% icon_eek.gif

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Plin500
HV piljardihai
Plin500

liitunud: 15.01.2002




sõnum 29.10.2025 09:43:25 vasta tsitaadiga

Kes Eesti tegijatest on kõige stabiilsem dividendi maksja? Mis oleks praegu parim ost, kui mõelda dividendidele?
_________________
icon_razz1.gif
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2025 09:44:47 vasta tsitaadiga

Merko ehitus?
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 29.10.2025 10:12:06 vasta tsitaadiga

Tallinna Vesi või Merko jah. Samas mõlema osas väide, et ülehinnatud.

Betamax kirjutas:
https://www.nokia.com/newsroom/nvidia-and-nokia-to-pioneer-the-ai-platform-for-6g--powering-americas-return-to-telecommunications-leadership/
Seda ma küll ette ei näinud. Aastaid tagasi odavalt ostetud Nokia aktsiad vedelesid portfellis ja täna vaatasin, et +20% icon_eek.gif

Istus uskumatult kaua seal oma augus jah, aga hea näide et tasus hoida.
Meil siin hoitakse Harju elektrit samasuguse ideega, aga see Skeleton pigem ikka hääbub selle osaluse osas.
Jutt ka seal mingist suurest AI teemast icon_lol.gif
Isegi suhteliselt hea seisus USA majanduse kasv oleks ilma AI teemata 0,X%
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2025 10:32:45 vasta tsitaadiga

Tekkis kerge huvi. LHV pakub vastavaid teenuseid. On sel mõtet, kui ollakse töövõimetuspenskar? Allikaid päris algajale?
Investeerimine versus loto, kummast on lootust rohkem tagasi saada?
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 29.10.2025 10:50:42 vasta tsitaadiga

Esmane ring peaks olema loogikaga, et kas pole võlgu. On äkki mingit enda tegevust mis võiks raha tuua 5-15% aastas tuluga.

Lotoga võrrelda ei saa, aga pead arvestama, et ka indeks on 5+ aastat ideega.

LHV on allikana ok.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2025 11:27:14 vasta tsitaadiga

Kassmees kirjutas:
Tekkis kerge huvi. LHV pakub vastavaid teenuseid. On sel mõtet, kui ollakse töövõimetuspenskar? Allikaid päris algajale?
Investeerimine versus loto, kummast on lootust rohkem tagasi saada?

Mõlemal juhul mängi rahaga, mida oled valmis kaotama.
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2025 12:10:47 vasta tsitaadiga

Tõsi ta on. Eks tuleb uurida ja tegutseda väga rahulikult. Selge on, et suuri summasid ma sinna ei lao. 5 eurot iga kuu võibolla, kui sedagi.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2025 12:34:03 vasta tsitaadiga

Mingeid maksustatavaid sissetulekuid on? Sel juhul alustaks esmalt III samba-sse kogumisest.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 31.10.2025 00:34:39 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Mõlemal juhul mängi rahaga, mida oled valmis kaotama.

thumbs_up.gif
Aga samas jänes kaarti ei mängi. Kõigega ei saa võita ja ilmselge, et pead kadudega ka arvestama kui vaja... tuled kogu värgiga mingist asjast välja näit, aga pärast langeb veel edasi, oli see kadu v võit, ikka võit koos "kergendusohkega". Üks on kindel, suurematsorti rapsimine ei too head.

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 31.10.2025 09:07:27 vasta tsitaadiga

Nohh alati võib ju riskantsema indeksi sisse visata. Need enamasti kitsama sektori panustega ja nii ei haju kasum ära. Muidu see kolmas sammas hea märkus jah thumbs_up.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2025 10:09:03 vasta tsitaadiga

Noh, ma Nokia ostsin 2017 paiku. Vedeles mul siiamaani. Vahepeal oli püsivalt miinuses, aga kuna ma päevakaupleja pole, siis oli savi.
Idioodina ostsin Soome turult seda. Nüüd maksan müües kolmandiku Soome riigile icon_lol.gif
Üks on kindel, Skandinaavia turul maksad retsilt makse kasumilt ja Baltikumi turg on selline hit & run tüüpi, kus lisaks veel sisetehingute ja muude mahhinatsioonidega tõmmatakse aktsionäridele kott pähe. Ahjaa, jumala eest ära meie turul idudesse investeeri icon_lol.gif
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rtfm99
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2025 10:13:51 vasta tsitaadiga

Kassmees kirjutas:
Tõsi ta on. Eks tuleb uurida ja tegutseda väga rahulikult. Selge on, et suuri summasid ma sinna ei lao. 5 eurot iga kuu võibolla, kui sedagi.

Uuri Eesti autorite kirjandust alustuseks. 5 euro puhul kuus hakkavad tulemused paistma väga pika aja pärast aga harjutamiseks ja vaba aja veetmiseks parem kui mitte midagi.

_________________
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
acl
HV vaatleja

liitunud: 02.12.2019




sõnum 31.10.2025 12:18:33 vasta tsitaadiga

Ma alustaks sellest, et paneksin plaani paika, mida tahan saavutada (eesmärk). Kui eesmärki otseselt pole, siis pole ka tulemust.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2025 13:53:36 vasta tsitaadiga

5 eurot kuus on mõistlikum loto alla panna, isegi kaduvväike võimalus mingi suurema summa osaliseks saada on parem kui kindel teadmine, et seda kunagi nagunii ei juhtu. 5 euro kaupa nullist algkapitali koguma hakata on sama hea kui hävitada teemantmäge kotka noka teritamise läbi.

Investeerimise harjutamiseks võib virtuaalkonto teha. Saad midagi kartmata julgelt eksperimenteerida. Kui juba julged midagi päris rahaga teha ja on pensionisammas, siis alustuseks sellest mingi osa PIK-i kanda ja proovida reaalselt kasvatada.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 31.10.2025 14:56:01 vasta tsitaadiga

5€ loto alla, no ma kahtleks. Ema on mänginud bingot aastaid...suurim võit 10-15€
See nagu see coopi loto...ma parem võtan need punktid kui lootuse, et äkki võidan auto
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2025 15:17:18 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
5€ loto alla, no ma kahtleks. Ema on mänginud bingot aastaid...suurim võit 10-15€
See nagu see coopi loto...ma parem võtan need punktid kui lootuse, et äkki võidan auto


Ma ka kogusin kunagi neid coopi punkte, aga kuna nendest saadavat kasu praktiliselt üldse arvel märgata polnud, siis ma parem võtan selle lootusetuse autot võita icon_lol.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 31.10.2025 15:22:45 vasta tsitaadiga

Meil võiks ka kassade juures mänguautomaadid olla. Need ikka viskasid päris hästi kui ostust ülejääv raud sisse topitud sai
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2025 15:26:25 vasta tsitaadiga

Mis rauda sul kaardiga makstes üle jääb?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 31.10.2025 15:31:23 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Mis rauda sul kaardiga makstes üle jääb?

See oleks küll päris kummaline värk
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2025 16:04:56 vasta tsitaadiga

Mul pank võtab kaardiga makstes sendid ära ja paneb kuskile fondi kasvama. Kah natuke nagu loterii.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2025 16:19:57 vasta tsitaadiga

somnambuul kirjutas:
Mul pank võtab kaardiga makstes sendid ära ja paneb kuskile fondi kasvama. Kah natuke nagu loterii.

See on tõesti "investeerimine". Summa ümardatakse suuremaks ja kaardimaksetasult laekub rohkem raha pangale ning pank saab sinult rohkem raha keerutamiseks enda süsteemides icon_lol.gif
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2025 17:25:59 vasta tsitaadiga

Betamax, ära räägi asjadest millest sa emmigi ei tea. Kaardimaksetasud on seotud kaupmehega ja tema käibega. Ega kaupmees su ümardatud summat omale ei saa et sellelt peaks tasusid arvestama doh.gif
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Investeerimise ja aktsiate/võlakirjade teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38, 39  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.