|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
24.04.2025 11:21:20
|
|
|
mis viimase aja sündmuste valguses pensioniturul toimub? Indexifondid on PUPU ja LHV pikaajalised jälle on tegijad? On midagi mõistlik ette võtta ka praegu?
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
24.04.2025 13:04:02
|
|
|
Hilja on juba midagi ette võtta. St jooksvad maksed võid muidugi iga kuu suunata kuhu soovid. Aga juba ostetud osakuid kuskile mujale kolida on sul võimalik kõige varem septembri alguses, kui enne 31. juulit avalduse sisse annad.
Õige aeg indeksist välja kolida oleks olnud, nagu nii mõnigi kord on juba varem selgunud, aastavahetusel... Paraku see oleks eeldanud avalduse sisseandmist enne 30. novembrit. Siis olid kõik veel "jess, ralli, jess".
Ühesõnaga, kui kardad indeksisse edasi taguda, et see veelgi kukkuda võib, siis suuna igakuised maksed PIK peale rahasse, kust siis võid suvalisel hetkel lükata indeksisse tagasi kui tahad seda odavalt osta.
Ega teised fondid sulle midagi head ka praegu ei paku - tõsi, et konservatiivsed fondid on kõige vähem kukkunud ja mõni neist isegi äärepealt kasumis aga inflatsioonile jäävad need alla ikka.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
24.04.2025 14:05:07
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
| On midagi mõistlik ette võtta ka praegu? |
Kindlasti mitte. Praegu saab soodsamalt indeksfondi osakuid juurde osta.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
24.04.2025 14:06:29
|
|
|
läinud rong. Tegelikult seis siiski ok...veel.
Pikemas plaanis siiski need USA kesksed kaalud hakkavad muutuma.
Samas suurfirmad on globaalsed, nii et ka siin ei tule USA turu laks kohe.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
24.04.2025 14:07:29
|
|
|
| maty kirjutas: |
| Hiid kirjutas: |
| On midagi mõistlik ette võtta ka praegu? |
Kindlasti mitte. Praegu saab soodsamalt indeksfondi osakuid juurde osta. |
Ja kui "hästi" läheb, saab mõni aeg hiljem veel odavamalt!
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
24.04.2025 14:09:28
|
|
|
| no veel ei tea, selline 50/60
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
29.04.2025 17:49:11
|
|
|
| Ah, millal nad ei kiskle. On sel mingi reaalne mõju ka India majandusele?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pistyk
HV veteran

liitunud: 11.08.2007
|
30.04.2025 10:14:19
|
|
|
On mõtet selle Enefiti vabatahtliku tagasiostuga kaasa minna või las seisab?Pakuvad hiljem rohkem või siis võtavad hoopis vägisi ära poole väiksema raha eest?😃
_________________ parem varblane katusel,kui nuga neerus |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
30.04.2025 10:39:02
|
|
|
| Hind on ok, seega ma müüks ja unustaks. Kui hästi läheb ehk teevad nüüd mingid võlakirjad EU turule.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
|
| Kommentaarid: 118 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011

|
26.06.2025 12:49:36
|
|
|
Kas siinolijatest on keegi erinevaid platforme proovinud.
Kuhu oleks mõistlik konto teha kus teenustasud mõistlikud ning suur valik aktsiaid, erinevaid tooraineid/metalle saadaval?
Esimesena tiksub mõttes Interactive Brokers, loetu põhjal tundub ok valik.
Revolut'is on ka olemas aktsiaid, aga pole paljusi mida tahaks ja metallide poolepealt nigel.
Mingid nurgatagused ülisoodsad kahtlase väärtusega kohad ei huvita.
Eesti platforme ka ärge pakkuge..... vbla minu väärarusaam, aga nendega varem v hiljem mingitlaadi häda ja ikaldus kipub tulema.
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
03.07.2025 14:16:14
|
|
|
Neile, kes mahukalt USA turu dividendiaktsiates sees.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 118 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
03.07.2025 15:08:28
|
|
|
Hilja ärkasid. Need on juba vanad uudised, section 899 võeti seadusest välja
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120386952/vabariiklased-eemaldasid-trumpi-maksupaketist-nn-kattemaksu-maksu
| tsitaat: |
USA kongressi vabariiklased nõustusid neljapäeval rahandusministri Scott Bessenti ettepanekuga eemaldada president Donald Trumpi mahukast seadusepaketist nn kättemaksu maksu, vahendab AP.
Algse eelnõu kohaselt oleks maksuseadusesse lisandunud paragrahv 899, mille eesmärk oleks olnud karistada neid riike, kelle maksusüsteem on ameeriklaste hinnangul ebaõiglane, kuid nüüd otsustasid vabariiklased sellest ettepanekust taganeda. Riikide nimekirjas oleks olnud ilmselt enamus Euroopa riikidest.
|
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
04.07.2025 01:15:47
|
|
|
netcat,
Selle valguses muidugi ei tea kauaks ... teisest küljest, ilmselt EU lajataks vastu ja siis leitaks ikka mingi kuldne kesktee.
|
|
| Kommentaarid: 118 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
04.07.2025 12:51:13
|
|
|
| Kahe nädala pärast saad teada, mis peaks juhtuma järgmise kahe nädala pärast.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
04.07.2025 12:56:20
|
|
|
Kipub minema seda rada, et USA osatähtsus hakkab vähenema. hiinlastele eelistati nüüd anda kiibidisaini tarkvara, et autotööstus ei kannataks, aga nvidia enda AI kiipe sinna müüa ei või... Debiilsuse tipp.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011

|
07.07.2025 17:39:14
|
|
|
Heips, fantaseerige. Kui turgudel peaks asjad ülihapuks minema, täiesti must stsenaarium.
Kas selline asi võiks teooreetiliselt juhtuda, et kuld, vask jt kaubad (need mida reaalselt ei oma vaid "pabervarad")... öeldakse, et tagasiostu väärtus ei vasta päris hinnale kuna "pabervarad" lõhkimüüdud.
Ilmselt paljud neist ongi tegelikult lõhkimüüdud.
Kas sellist olukorda v oht, et nii võib juhtuda on kunagi kauges minevikus olnud?
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
07.07.2025 18:17:03
|
|
|
Sa võid ju vaske kuskile maha kaevata
kuld ja hõbe pigem unusta sellise idee puhul ära. Neid ei lähe tegelikult vaja siis...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011

|
07.07.2025 18:34:36
|
|
|
Magic, nali naljaks, aga kui plaan mitte vägakaua hoida näit 1 v 2 aastat siis näit kuldplaadi reaalne ostmine pole samuti kasulik, et mingiaeg varsti tagasi müüa.
Samas vaadates kuidas igalpool mitteusaldus kasvab ja riigid reaalset kulda varuvad hirmsalt siis võiks mingit suuremat jama arvata tulema. Tundub nagu sinnakanti asi, et pole väga teada mis tulemas.
Ma pole küll vagapalju lugenud ja seepärast küsisingi kas kunagi on olnud selliseid asju, et pabervarad hinnatakse sunniviisiliselt ümber.
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
07.07.2025 18:39:08
|
|
|
Nali või mitte, aga need suured paanika kuulutajad on peast sama pehmed nagu tänane USA võim. Ehk kui saa teed panuse, et kuld tõuseb tänasest vääringust 1-2 aasta vaates 2-3X korda on see utoopia.
Ehk mõte selles, et kuld lendab kuna pole piisavalt füüsilist tagatist pikas plaanis ei päde.
ma mõistan ideed...see gamestop laadne lühike panus.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011

|
07.07.2025 18:45:01
|
|
|
Ma ei pidanud ainult kulda v hõbedat silmas vaid ka muid kaupasi.
Ei usu, et nii kiirelt kuld tõuseb, aga ma ei imesta kui ca 5k võiks reaalsuseks saada. Vaatasin tegelikult muid asju.
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
07.07.2025 18:47:32
|
|
|
| Enamikel teistel sjadel on alusväärtus ju olemas. Ehk probleem, et hind ei kajasta turuväärtust on veel väiksem
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
07.07.2025 19:59:37
|
|
|
Ikka võib juhtuda, et valitsused ütlevad tavakodanikule lihtsalt EI... paha lugu, sinu varad on arrestitud.
Tõenäoliselt arveldatakse füüsilise kulla puudumisel sinu paberkuld sulle kahjuliku kursiga dollariteks või eurodeks.
ChatGPT oskas ka midagi arvate mineviku sarnastest olukordadest.[quote]
3. Historical Precedents and Near-Misses
London Gold Pool Collapse (1968):
A group of central banks tried to fix the gold price by intervening in the London market. It collapsed when they could no longer supply enough physical gold to meet demand.
COMEX Shortages (1980 & 2020):
During the 1980 gold rush and again in the 2020 COVID panic, COMEX (the U.S. commodities exchange) faced delivery challenges. Physical premiums spiked, and concerns about paper gold solvency increased.
Gold ETFs (like GLD):
While these claim to be backed by physical gold, the fine print allows them to settle in cash and limits individual investors' access to actual bullion./quote]
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011

|
28.08.2025 18:13:02
|
|
|
Edit:
Kuidas te Interactive Brokers kontol oma kontoandmetes ”mifid2” olete paika saanud?
Proovin käsitsi isikukoodi seal sisestada aga jääb peale profiili muutmist tühjaks
Midagi osta ei saa viskab errorit "account mifid2 short code is missing".
Vaatasin siit, aga ei aidanud: How do I resolve the "account mifid2 short code is missing" error and update my MiFID II information? https://www.interactivebrokers.co.uk/lib/cstools/faq/#/content/685258878
----------------------------------
Heips. Kindlasti on siinolijail osadel Interactive Brokers konto.
Tegin prooviks Interactive Brokers konto. Sain ilusti tehtud, aga nüüd jälle teist korda rakenduse postkastis teade, et igasugu andmeid jms värki vaja... krt need andmed said just enne enne 3 päeva tagasi antud.
Mis värk sellega on, mingi softi viga või?
Kui pikk on seal tavaliselt aeg mis ”Market orderiga” täidetakse, see peaks ju koheselt teostuma? Igaljuhul mul väikese prooviostuga peale 20 min oli asi poolik.
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Plin500
HV piljardihai

liitunud: 15.01.2002
|
29.10.2025 09:43:25
|
|
|
Kes Eesti tegijatest on kõige stabiilsem dividendi maksja? Mis oleks praegu parim ost, kui mõelda dividendidele?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
77 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
29.10.2025 09:44:47
|
|
|
Merko ehitus?
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
29.10.2025 10:12:06
|
|
|
Tallinna Vesi või Merko jah. Samas mõlema osas väide, et ülehinnatud.
Istus uskumatult kaua seal oma augus jah, aga hea näide et tasus hoida.
Meil siin hoitakse Harju elektrit samasuguse ideega, aga see Skeleton pigem ikka hääbub selle osaluse osas.
Jutt ka seal mingist suurest AI teemast
Isegi suhteliselt hea seisus USA majanduse kasv oleks ilma AI teemata 0,X%
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kassmees
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2007
|
29.10.2025 10:32:45
|
|
|
Tekkis kerge huvi. LHV pakub vastavaid teenuseid. On sel mõtet, kui ollakse töövõimetuspenskar? Allikaid päris algajale?
Investeerimine versus loto, kummast on lootust rohkem tagasi saada?
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
29.10.2025 10:50:42
|
|
|
Esmane ring peaks olema loogikaga, et kas pole võlgu. On äkki mingit enda tegevust mis võiks raha tuua 5-15% aastas tuluga.
Lotoga võrrelda ei saa, aga pead arvestama, et ka indeks on 5+ aastat ideega.
LHV on allikana ok.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
29.10.2025 11:27:14
|
|
|
| Kassmees kirjutas: |
Tekkis kerge huvi. LHV pakub vastavaid teenuseid. On sel mõtet, kui ollakse töövõimetuspenskar? Allikaid päris algajale?
Investeerimine versus loto, kummast on lootust rohkem tagasi saada? |
Mõlemal juhul mängi rahaga, mida oled valmis kaotama.
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kassmees
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2007
|
29.10.2025 12:10:47
|
|
|
| Tõsi ta on. Eks tuleb uurida ja tegutseda väga rahulikult. Selge on, et suuri summasid ma sinna ei lao. 5 eurot iga kuu võibolla, kui sedagi.
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
29.10.2025 12:34:03
|
|
|
Mingeid maksustatavaid sissetulekuid on? Sel juhul alustaks esmalt III samba-sse kogumisest.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011

|
31.10.2025 00:34:39
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Mõlemal juhul mängi rahaga, mida oled valmis kaotama. |
Aga samas jänes kaarti ei mängi. Kõigega ei saa võita ja ilmselge, et pead kadudega ka arvestama kui vaja... tuled kogu värgiga mingist asjast välja näit, aga pärast langeb veel edasi, oli see kadu v võit, ikka võit koos "kergendusohkega". Üks on kindel, suurematsorti rapsimine ei too head.
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
31.10.2025 09:07:27
|
|
|
Nohh alati võib ju riskantsema indeksi sisse visata. Need enamasti kitsama sektori panustega ja nii ei haju kasum ära. Muidu see kolmas sammas hea märkus jah
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
31.10.2025 10:09:03
|
|
|
Noh, ma Nokia ostsin 2017 paiku. Vedeles mul siiamaani. Vahepeal oli püsivalt miinuses, aga kuna ma päevakaupleja pole, siis oli savi.
Idioodina ostsin Soome turult seda. Nüüd maksan müües kolmandiku Soome riigile
Üks on kindel, Skandinaavia turul maksad retsilt makse kasumilt ja Baltikumi turg on selline hit & run tüüpi, kus lisaks veel sisetehingute ja muude mahhinatsioonidega tõmmatakse aktsionäridele kott pähe. Ahjaa, jumala eest ära meie turul idudesse investeeri
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rtfm99
HV kasutaja
liitunud: 08.04.2007
|
31.10.2025 10:13:51
|
|
|
| Kassmees kirjutas: |
| Tõsi ta on. Eks tuleb uurida ja tegutseda väga rahulikult. Selge on, et suuri summasid ma sinna ei lao. 5 eurot iga kuu võibolla, kui sedagi. |
Uuri Eesti autorite kirjandust alustuseks. 5 euro puhul kuus hakkavad tulemused paistma väga pika aja pärast aga harjutamiseks ja vaba aja veetmiseks parem kui mitte midagi.
_________________ |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
acl
HV vaatleja
liitunud: 02.12.2019
|
31.10.2025 12:18:33
|
|
|
| Ma alustaks sellest, et paneksin plaani paika, mida tahan saavutada (eesmärk). Kui eesmärki otseselt pole, siis pole ka tulemust.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
31.10.2025 13:53:36
|
|
|
5 eurot kuus on mõistlikum loto alla panna, isegi kaduvväike võimalus mingi suurema summa osaliseks saada on parem kui kindel teadmine, et seda kunagi nagunii ei juhtu. 5 euro kaupa nullist algkapitali koguma hakata on sama hea kui hävitada teemantmäge kotka noka teritamise läbi.
Investeerimise harjutamiseks võib virtuaalkonto teha. Saad midagi kartmata julgelt eksperimenteerida. Kui juba julged midagi päris rahaga teha ja on pensionisammas, siis alustuseks sellest mingi osa PIK-i kanda ja proovida reaalselt kasvatada.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
31.10.2025 14:56:01
|
|
|
5€ loto alla, no ma kahtleks. Ema on mänginud bingot aastaid...suurim võit 10-15€
See nagu see coopi loto...ma parem võtan need punktid kui lootuse, et äkki võidan auto
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
31.10.2025 15:17:18
|
|
|
| Magic kirjutas: |
5€ loto alla, no ma kahtleks. Ema on mänginud bingot aastaid...suurim võit 10-15€
See nagu see coopi loto...ma parem võtan need punktid kui lootuse, et äkki võidan auto |
Ma ka kogusin kunagi neid coopi punkte, aga kuna nendest saadavat kasu praktiliselt üldse arvel märgata polnud, siis ma parem võtan selle lootusetuse autot võita
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
31.10.2025 15:22:45
|
|
|
| Meil võiks ka kassade juures mänguautomaadid olla. Need ikka viskasid päris hästi kui ostust ülejääv raud sisse topitud sai
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
31.10.2025 15:26:25
|
|
|
| Mis rauda sul kaardiga makstes üle jääb?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
31.10.2025 15:31:23
|
|
|
| netcat kirjutas: |
| Mis rauda sul kaardiga makstes üle jääb? |
See oleks küll päris kummaline värk
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
31.10.2025 16:04:56
|
|
|
| Mul pank võtab kaardiga makstes sendid ära ja paneb kuskile fondi kasvama. Kah natuke nagu loterii.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
31.10.2025 16:19:57
|
|
|
| somnambuul kirjutas: |
| Mul pank võtab kaardiga makstes sendid ära ja paneb kuskile fondi kasvama. Kah natuke nagu loterii. |
See on tõesti "investeerimine". Summa ümardatakse suuremaks ja kaardimaksetasult laekub rohkem raha pangale ning pank saab sinult rohkem raha keerutamiseks enda süsteemides
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
31.10.2025 17:25:59
|
|
|
Betamax, ära räägi asjadest millest sa emmigi ei tea. Kaardimaksetasud on seotud kaupmehega ja tema käibega. Ega kaupmees su ümardatud summat omale ei saa et sellelt peaks tasusid arvestama
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|